Slowakije: strijd tegen R.K. kerk vlamt weer op In Kaap Kennedy stond verbeelding stil Agnew wil naar Mars „HONGER NAAR GERECHTIGHEID" Spanje is van grote zorg bevrijd (Godsdienstig leien weer volledig onder controle? Dreigende toon Grootmoeder van 58 brengt baby ter wereld Kirchentag begonnen ARRESTATIES I GRIEKENLAND PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 17 JULI ïgj MADRID (GPD» Na 36 lange Jaren, geteld vanaf de dag dat Ko ning Alfonso XIII in ballingschap ging. heeft Spanje eindelijk weer een koning in zicht. Prins Juan Car los ie het immers nog niet en zal het ook niet worden totdat generaal Franco aftreedet. sterft of „zijn onbe kwaamheid ie verklaard". Zelfs be staat er volgens de tweede paragraaf van art. 6 van de opvolgingswet de mogelijkheid dat generaal Fran co alsnog het koningschap aan Prins Juan Carlos' neus voorbij zal laten gaan. Het voornaamse gevolg van de be slissing van generaal Franco om Prins Juan Carlos volgens art. 6 aan het parlement voor te stellen, is po litiek Spanje te bevrijden van de nachtmerrie van artikel 8, handelend over de mogelijkheid dat generaal Franco zou sterven of onbekwaam verklaard worden, zonder eerst een opvolger te hebben aangewezen. In dat geval zou er namelyk volgens art. 8 een soort conclaaf bijeen ge roepen worden van de allerhoogste persoonlijkheden van het regime, die in ononderbroken en geheime zit ting zou blijven tot dat zij een op volger gekozen zouden hebben, die door het parlement zou zijn aan vaard. Dit conclaaf zou bestaan uit de leden van het kabinet en de leden van de Regentieraad, die bestaat uit de voorzitter van het parlement, de oudste kerkleider die zitting heeft in de kroonraad en de militairen van hoogste rang in het land. Nu generaal Franco deze angst wekkende mogelijkheid na 33 jaar zwijgen eindelijk heeft voorkom, kan zijn opvolging als staatshoofd normaal en snel volgens de grond wetten plaatsvinden. Artikel 7 van de opvolgingswet be paalt. dat zodra het huidige staats hoofd niet meer aanwezig is en de opvolger, die door generaal Franco zelf was voorgesteld, geroepen wordt, de Regentieraad in naam van het staatshoofd de macht op zich zal nemen en de kroonraad en het parlement in gezamenlijke zitting bijeen zal roepen om hem de eed af te nemen. Artikel 9, dat ook bepaalt dat men om koning van Spanje te worden aan de volgende voorwaarden moet voldoen: „Van mannelijk geslacht, van Spaanse nationaliteit, de der tigjarige leeftijd bereikt, rooms- katholiek en met de noodzakelijke kwaliteiten om zijn hoge roeping te vervullen", verklaart dat deze eed bestaat uit het zweren van trouw aan de grondwetten en aan de begin selen van de Nationale Beweging :de eenheidspartij die generaal Franco uit zijn verschillende aanhangers tij dens de burgeroorlog vormde Wanneer Prins Juan Carlos op deze wijze Koning Juan III van Spanje is geworden, zijn zijn func ties bepaald door de „Lel organica del estado" (Organische wet van de staat), die op 14 december 1966 bij referendum werd goedgekeurd door een overweldigende meerderheid van het Spaanse volk na een over vloedige propaganda-actie van het regime. Volgens de spreekbuis van de christen-democratische stroming in Spanje, het tijdschrift „Cuadernis para el dialogo" van ex-minister Ruiz Jimenez, mag het koningschap dat Prins Juan Carlos dan volgens de Lei organica del estado in handen krijgt, geenszins verward worden met de parlementaire monarchieën van West-Europa Het tijdschrift komt met een grondige juridische analyse van de Lei organica del estado tot de volgende conclusie: „Spanje krijgt dus een „beperkte monarchie" in plaats van een parle mentaire monarchie. De belangrijk ste karakteristieken van Spanjes unieke „beperkte monarchie" zijn: het is een autoritair-politiek regi me. waarin de koning heerst en re geert. aangezien hij werkelijke machten uitoefent die van hem de as maken waarom de hele staatsmachi ne draait, ondanks de wettelijke be perkingen waaraan hij is onderwor pen; het is onverenigbaar met het al gemene stemrecht omdat de instel lingen die zo verkozen zouden wor den. hetzij een regering, hetzij een parlement, boven de koning zouden komen te staan, hetgeen tot onop losbare tegenstellingen zou leiden; de koning krijgt een uitvoerende functie en neemt gelijktijdig deel aan de wetgevende functie door mid del van het initiatief en de goedkeu ring van wetten. Hij is niet verplicht tot de goedkeuring van wetten, aan gezien deze niet de algehele wil van het volk tot uitdrukking brengen; het parlement is niet een instelling ter vertegenwoordiging van het volk. maar tot deelneming in de wetge vende taak. Het parlement wordt im mers deels door de koning en deels door een beperkte stemming be noemd de regering, die onder voorzitter schap van de koning beraadslaagt is uitsluitend verantwoording schuldig aan de koning, die vrijelijk ministers benoemt of ontslaat. Al met al geven de grondwetten de koning tè uitge breide machten, die des te meer pro blemen opwerpen, doordat hy niet aan doelmatige controle wordt onder worpen". (Van onze correspondente An Salomonson) WENEN (GPD) De ideologische commissie van het cen trale comité van de Slowaakse communistische partij heeft dezer dagen een rapport over de politieke situatie van de R.-K. Kerk in Slowakije behandeld. De commissie gaf in aan sluiting daarop een aanbeveling voor „maatregelen tegen de groeiende invloed van het politieke clericalisme en tegen het streven om religieuze gevoelens tegen het huidige beleid van de partij te misbruiken". Alarm Zulke dreigende tonen tegen de kerk zijn er de laatste tijd in Slowakije al meer gehoord. Daar uit concluderen pessimisten en sinds de val van Doebtsek zijn alle progressieven pessimisten geworden dat parallel met de terugkeer naar het Stalinisme ook de strijd tegen de kerk weer bezig is op te vlammen. Vorig jaar tijdens de „Praagse len te" had er na twintig jaar totale onderdrukking van het godsdienstige leven een verzoening met de R.K Kerk plaatsgevonden. Een wensen van kerkelijke zijde. Voor de bevolking, die uit het tijd perk Nowotni voor dit soort gelui den een bijzonder scherp gehoor heeft overgehouden, betekent zoiets een alarmsignaal, dat er aan de to- KAAP KENNEDY <AP> De Amerikaanse' vice-president Spi- ro Agnew heeft na de lancering van de Apollo-XI op Kaap Kennedy ver klaard, dat de Verenigde Staten zich als nieuw doel in de ruimte het zenden van een bemand ruimte vaartuig naar de planeet Mars moe ten stellen. Dit zou in elk geval nog deze eeuw moeten gebeuren, lerante houding tegenover de kerk Agnew is een van de vier leden wel weer een einde zou kunnen ko- van de presidentiële commissie voor men en dat Hoesak. zodra hij klaar de vaststelling van de ruimtedoelen, is met zijn dringendste problemen. Hij moest toegeven, dat hij met zoals de zuiveringen en de economi- zijn Mars-plan een minderheidspo- sche crisis, ook het godsdienstige le- sitie in de commissie inneemt. In het ven weer volledig onder controle zal najaar moet de commissie met de- atellen. I finitieve plannen op tafef komen. DONDERDAG GGD-gebouw EHBO Pcerke Donde 8-10 uur nam. Kantine Clos en Lee» bruggen (Derde Binnenvestgracht Philatellca afd. Leiden 7.30 uur naj Konlngskerk Kennismakingssamen- komst metds. Post 7.30 uur nam. Oude Vest 13 Evangelisatie Christe gem. Ecclesia 8 uur nam. Titus Brandsmaln. 76 „De Dulkboi Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 nam. Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) Va le evangelie-gemeente, afd. Oegstgeg Spr. Dhr. Jongman 8 uur nam. ding van de staat tegenover de kerk. De inwoners van Oost-Europa heb ben gelegenheid genoeg gehad, die ervaring aan de praktijk te toetsen, In Bohemen en Moravië is er nog niets ten kwade veranderd. In Slo wakije evenwel, een gebied, dat van oudsher overwegend rooms-katho- liek ls geweest, zijn df dreigemen ten. zoals gezegd, al begonnen. In het centrale comité van de Slo waakse communistische partij de minister van Binnenlandse Zaken j Peplch o.a. scherp van leer getrok- j ken tegen de na-conciliaire vernieu- J wing, die hij blifkens zijn toespraak i zo ongeveer gelijk stelde met de her- aantal j vormingsbeweging van Doebtsek die de (deze na-conciliaire vernieuwing is autoriteiten al jarenlang tevergeefs waren voorgelegd, werden in het ka der van de liberalisering vervuld. De theologische faculteit in Olomouc werd weer geopend voor het onder wijs. de juridische positie van de Oud-Katholieken (evenals de su- perintendan t van de methodisten i allen katholieke bisschoppen kon den weer ongehinderd hun ambt be kleden. terwijl hun door de staat aangestelde controleurs werden te ruggeroepen. Wat door velen als de meest essen tiële concessie werd beschouwd, was de wederinvoering van het gods dienstonderwijs. Vroeger hadden ou ders. die hun kind daaraan wilden laten deelnemen. dit schriftelijk moeten aanvragen bij de directeur van de school. Vanwege de represail les. die hierop plachten te volgen zo wel voor de ouders (blokkering van de carrière) als voor het betrokken kind (blokkering van het hoger on derwijs» was de interesse navenant gering. Ook mocht aan de geestelij ken voor dit doel geen schoollokaal beschikbaar worden gesteld. Onder Doebtsek werden deze be perkingen opgeheven. Het gods- onderwijs was voortaan uitslui tend een aangelegenheid tussen de kerk en het kind, resp. diens ouders. Zo nodig was de school verplicht lo kalen beschikbaar te stellen en in j het lesrooster uren vrij te I voor het religieuze onderricht. De kerkelijke autoriteiten waren vrtf om I aard en omvang van die lesuren zelf te bepalen. Onder Nowotni hadden alle pries ters. die niet bereid waren met de overigens na de bezetting in Tsjecho Slowakije verboden». „In nauwe sa menwerking met het Vaticaan" aldus Peplch, probeert de na-concilialre vernieuwing om de jeugd, de intel lectuelen. de kunstenaars en de stu denten ideologisch te beïnvloe den. Ook de al dan niet legale In voer van religieuze geschriften uit het Westen en de bedevaarten naar Rome noemde de minister ideo logisch verderfelijk. JOHANNESBURG «AP» Me vrouw Johanna du Plessis. een 58- jarige grootmoeder uit Johannes burg heeft gisteren het leven ge schonken aan een baby. hetgeen een j record is, wat de leeftijd betreft. Het kind is een gezond vijf pond wegen de dochter. Tot op het laatste moment wist mevrouw Du Plessis niet dat zij zwanger was. Toen zij acht maan den geleden zich niet goed begon te voelen raadden de artsen haar be stralingen aan. Dat zij dit weigerde maken j heeft waarschijnlijk het leven ge red van de baby. Dinsdagochtend werden de ptfnen van mevrouw Du Plessis zo hevig dat zij dacht aan kanker te zullen sterven. Zij nam pijnstillende ta bletten in en zei haar man dat hij communistische machthebbers te naar zijn werk moest gaan. Enkele collaboreren, een verbod gekregen uren iater realiseerde zij zich wat hun priestersambt uit te oefenen. er aan de hand was en riep zij een Hun aantal lag naar schatting tus- vriendin te hulp die haar bij de be- sen 1000 en 1500. Zij hadden hun valling bijstond. parochie moeten verlaten, waren in Mevrouw Du Plessis heeft vijf kin- de gevangenis gezet of als arbeider deren uit een vorig huwelijk en drie te werk gesteld. Doebtsek liet deze geadopteerde kinderen. Zij heeft 12 mensen vrij. En de meesten konden kleinkinderen hun vroegere plaats als priester weer innemen. Tegelijkertijd werden de zn. „vre- despriester8" «stromannen van het regime onder leiding van de geëx communiceerde pater Plojhar» ver wijderd uit de kerkelijke hiërarchie. Op het ogenblik zit er geen enke le geestelijke meer in de gevangenis in Tsjecho-Slowakije. Het eerherstel voor diegenen, die onder het Stali- I nisme zijn veroordeel, vindt gestaag 1 voortgang. De priesters mogen ook weer processies houden en bede- vaarten organiseren. Zo ls er dezer dagen bv. een grote bedevaart ge wenst naar het graf van de heilige Method in Velehrad in Moravië, ter gelegenheid van het feit. dat diens broer Cyril 1100 jaar geleden is ge storven. In 1956 heelt de Amerikaanse me vrouw Ruth Allee Kistler op 57-ja- rige leeftijd het leven geschonken aan een dochter. Oegstgeest (Het Witte Huis) Scha») sociëteit Palamedes 2-5.30 uur naia ZONDAG Rijnlandslyceum (Apollolaan 11 c< meente voor oorspronkelijk christei dom. afd. Oegstgeest. Spr. evang. u d. Brugge 7.30 uur nam. Bteenschuur 6 Kerk van j Christus van de heiligen der laatste gen 11.30 uur voorm. Door mr. H. L. Leffelaar KAAP KENNEDY (GPD) De menselijke verbeelding stond stil. Begeleid door een duizendvoudige kreet van ontzag en bewondering steeg gisteren de ranke en majestueuze Saturnus- raket met op zijn spits de Apollo-XI op van Kaap Kennedy's lanceerplatform 39Aen begon aan zijn eerste etappe op weg naar de maan en een historische confrontatie van de mens met een ander hemellichaam. De spanning onder de duizenden toeschouwers week pas toen duidelijk zichtbaar, het bijna tien meter hoge reddingsmechanisme bovenop de Apollo-capsu'.e werd afgestoten ten teken dat de raket perfect functio neerde. Op dat ogenblik barstte een spontaan applaus los op de tribunes. Het schouwspel van de lancering was een verbijsterend spectakel dat nauwelijks bevat, alleen ondergaan kon worden. Op de seconde van de STUTTGART (GPD) Record Door deze maatregelen werd het voor Jonge mensen, die roeping voel den voor een leven als priester of geestelijke, ook weer gemakkelijker, daaraan gevolg te geven. Vorig jaar meldden zich alleen voor het semi narie in Litomerice in Bohemen veertig nieuwe leerlingen aan. wat onder communistische omstandighe den een record mag worden ge noemd. Op het ogenblik worden er op dit seminarie niet minder dan 170 theologen opgeleid. Volgens Ste- phan Trochta. de bisschop van Lito merice. mag hij nu ook weer zelf de kandidaten selecteren. Ten tijde van Nowotni besliste de staat daarover. Maar de vroegere onderdrukking doet zich nog voelen in het kleine aantal theologen, dat thans afstu deert en tot priester kan worden ge wijd: het zijn er dit jaar slechts 25 voor heel Tsjechië. Hoesak Zowel clerus als gelovigen had den. zolang Doebtsek aan het be wind was, dus alle reden om te ho pen. dat ook de kerk aan de nieuw verworven vrijheid deel zou hebben. Nu Hoesak zich met zijn radica le zuiveringen en zijn repressieve maatregelen langzamerhand ont maskert, wordt de hoop steeds klei ner Hoe orthodoxer een communis tisch regime is, hoe scherper de nou- zomerdag die het tot over de dertig graden bracht, werd gisteravond de veertiende Duitse evangelische Kirchentag in Stuttgart met een openluchtdienst in het koele Neckar- stadion geopend. De hitte was een symbolisch voor proefje van het feit. dat het op de ze massale bijeenkomst van 15.000 Duitse christenen, met sterke deel name van geïnteresseerde buiten landers. wel eens warmpjes zou kunnen toegaan. De goede verstaander kon dat al direct beluisteren uit de woorden, waarmee de toakomstige bisschop van Wurtemberg. prelaat Helmut Clasz de Kirchentag officieel open de. Het thema „Honger naar ge rechtigheid", aan de bergrede ont leend is hoog gegrepen, aldus Clasz. en laat niemand menen dat men dit roepen om gerechtigheid in de wereld goedkoop in de mond kan nemen. Het is makkelijk genoeg om Vietnam te noemen. Biafra. East- Harlem en de Gaza-strook of Latijns Amerika en Zuid-Afrika. Maar in tussen ligt de arme Lazarus van de derde wereld voor ons goede en net te huis. Men komt niet over hem heen. zonder meteen in de schuld te stap pen. De schuld aan het feit. dat hl< daar ligt. Voor ieder die mee wil helpen de honger naar gerechtig heid te stillen ligt het oefenterrein vlak bU de hand. bij zieken, eenza men en verdrukten. Zullen we die mensen op deze Kirchentag in het oog krijgen? Zeker is dat God ze ziet en ze aanneemt. De eerste die zich met hen soli- Na een dalr verklaard heeft was Jezus. Hij noemt degenen zalig, die hongeren en dorsten naar gerechtigheid, want zij zullen verzadigd worden. Wie dat woord ernstig neemt, gooit alle pri- vé-vroomheid die alleen om zichzelf draait, overboord en neemt deze tijd uit Gods hand aan om die voor hem en voor de mensen ten nutte te ma ken. Deze Klrschentag, verklaarde pre sident dr. Richard von Weizsacker, zal niet voorzichtig selecteren welke stemmen in dit koor van roependen gehoord mogen worden. Het zal hier een open Kirchtag zyn. waaraan ieder, die iets zinnigs te berde te brengen heeft, zijn bijdrage kan leve ren. Protesten zullen niet geweerd worden. De affiches aan aanplakzuilen in de stad werden al op de eerste dag door jongerengroepen aangevuld. Aan het daarop vermelde thema „Honger naar gerechtigheid" werd de oproep „Dorst naar revolutie" toegevoegd. Een andere actie, die al meteen van zich deed spreken, was die van de werkgroep gemengde huwelijken. Op de Katholikentag in Essen vorig jaar, zegt een open brief, zijn met degenen die verantwoordelijk zijn voor de misere rond het gemengde huwelijk, harde en duidelijke woor den gewisseld. Laat dat ook hier in Stuttgart gebeuren. Elk jaar kc men er in Duitsland 150.000 gemeng de huwelijken by en er zyn er nu al ruim 10 miljoen. De geesteiyke ver zorging van deze 20 miljoen mensen wordt door de kerken echter nog al- tyd op de lange baan geschoven Ds. G. P. Klyn Onder de ontelbaren, die de lancering van de Apollo-XI ga desloegen, bevonden zich ook oud- president Jonhnson (links) en de huidige vice-president Agnew (rechts). Eerstgenoemde heeft heel veel bijgedragen tot de uit voering van het Apollo-program- ma en de maanlanding nog vóór 1970, waartoe zijn voorganger John Kennedy had opgeroepen. Agnew is lid van de presidentiële atart was eerst een dunne mist zicht- commissie die thans de verdere Zijlsingel 2 Volle evangelie-zendt Spr. dhr. Zyistra 10 uur voorm. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente dhr. Tan 3 uur nam. DINSDAG Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zen® Spr. dhr. J. v. d. Meer 8 uur Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) ting Bouwfonds Ned. Gemeenten uur nam. Jeugdhuis (Breestr 19) Spreekm Chr. Emigratie-centrale 7-8 uur na LElDSfc BIOSCOPEN Camera: „Blow up". 18 Jr. Dag 7 9.15 Dag 2.30. zond 2 en 4; „Wi Disney's tekenfilmparade", a.l. Eldo: „Chitty Chltty Bang Bang". Dag 2.30 en 8. Luxor: „Een pookplraat als maat' Dag 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. Rex: „Het geheim van de witte non 18 Jr. Dag 2,30, 7, 9.15. Zond ook 4i Nachtvoorst, vrij en zat: „Suzanne", Jr. 23.30 uur. Studio: „Lieve, lieve John", 14 Jr, Di 2.30, 7. 9.15. Zond ook 4 45. Trianon: „Bert rand In on(troert goed", a.l. Dag 2.30, 7. 9.15. Zond 2Ji 4.30. 7, 9.15. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ti kantiefilms voor de ieugd. Dinsdif woensdag- en donderdagmiddag Sn K nam. (tot medio augustus). Molenmuseum „De Valk' (Dagel? van 10 uur voorm tot 6 uur nam Ta dag 15 uur nam Maandags gesloiqj' Jeugdmuseum Koppenhlnksteeg Tentoonstelling over ae natuur ent tiek uit grootmoederstljd. (uitslulta zaterd. van 11-17 nm en na vera Cronesteinkade 2) baar die de raket scheen te omhullen. Daarna spoot een gigantische ge waaierde staart van hel geel vuur on der de raket te voorschyn, die aan weerszijden magistrale grauwwitte wolken vormde welke langzaam de lucht instegen. Even later was het ontzaglyke gebrul van de motoren te horen. Een geluid alsof een deel van de aardbol zich losscheurde van de wereld. Ook op de vyf kilometer af stand waar wy ons bevonden, was de luchtdruk voelbaar. De grond beefde. Een trilling bewoog zich over het wateroppervlak van het meertje waar wy stonden. Eén enkele peli doeleinden van de Amerikanen in de ruimte moet uitstippelen. massa vakantie-oord dan van de plek, waar met byna bovenmenselyk vernuft de eerste reis naar de maan werd ondernomen. Al sir\ds midder nacht hadden duizenden automobi listen die geen toegang hadden tot de lanceerbasis, zich aan weerszijden van de omringende wegen opgesteld. Hier en daar waren volledige ten tenkampen opgetrokken. Caravans, kennel yk al langer langs de aanvoer - routes gestationeerd, boden de aan blik van overbevolkte woonhuizen. kaan fladderde als een vogel uit de Men sliep in slaapzakken in de berm, oertyd op en verdween in de rich ting van de zee Gedurende één seconde scheen de raket, leunend op zyn vuurkolom, langzaam zijwaarts te hellen, maar of bovenop de motorkappen van de auto's. Tegen vyf uur in de morgen begon nen zich files te vormen die weldra kilometers lang waren. Enkele uren daarna raasde hy met een langzame j later stonden tientallen warm ge- bocht de morgenlucht in, waardoor de helle ochtendzon van de tropen zijn eerste zengende stralen zond. De raket doorboorde een dunne wolk en daarna was korte tyd zyn snelheid af te meten aan de yie voortjachtende schaduw die de Saturnus op een ver der verwyderd wolkendek wierp. Onmiddeliyk nadat de raket zich had losgemaakt van de lanceerbasis werd het afkoelingssysteem in wer king gesteld, waardoor gedurende 30 seconden 150.000 liter water vanaf de starttoren werd gestort. Op een af stand van enkele kilometers leek het toen alsof de toren in een dunne, byna doorzichtige mantel was ge huld. Acht seconden voor de start werd 30.000 liter water per minuut in de vuurgeu! onder de raket gespo ten. Dit waterdek diende niet alleen ter afkoeling, maar ook als geleider voor de vuurmassa die aan weerszy- den uit de geul naar buiten werd ge stoten. De slordige strook land en water die Kaap Kennedy heet, had gedu rende de ochtend meer weg van een Visstertfe In RIVIEREN 8 In de Westduitse rivieren komen nog steeds vissen door vergiftiging om. Giste ren is geconstateerd dat in de rivier de Sieg (Rynlaind- Palts) byna alle vissen door vergiftiging gedood zyn. Het gif zou al in de afgelopen maand in het water zyn gekomen. In Neder- Saksen is het visbestan in de rivie ren Leune, Bruchwette en Grosse af door chemicaliën aanzienlyk ge reduceerd. Verder hebben vissers vastgesteld dat in de Ryn-arm by Vallendar Koblenzdie tot de vis- rykste in het gebied van de mid- den-Ryn werd gerekend, geen vissen meer voorkomen. draaide auto's als in de steek gela ten langs het asfalt, terwyi hun eige naars zich liftend verder probeerden te haasten om ooggetuigen te kunnen zyn van het grootste avontuur dat ooit in de menselyke geschiedenis werd ondernomen. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 2 uur. a J cS O at a ES OJ ju 8 a o "3 Amsterdam half bew. 30 17 0 De Bilt geh. bew. 30 17 0 Deelen geh bew. 31 17 0 1 Eelde licht bew. 30 18 0 Findhoven geh. bew. 30 18 0 Den Helder onbewolkt 25 16 0 Luchth R'dam half bew 29 17 0 Twente onbewolkt 30 16 0.2 Vlisslngen zwaar bew. 30 16 0 Zuid-Limburg licht bew. 31 17 20 Aberdeen half bew. 25 9 0 Athene onbewolkt 29 21 0 Barcelona onbewolkt 18 0 Belgrado onbewolkt 25 11 0 Berlijn half bew. 30 16 0 Bordeaux geh. bew. 28 16 0 Brussel geh. bew. 31 16 0 Frankfort licht bew. 31 18 0 Genéve onbewolkt 30 13 0 Grenoble onbewolkt 29 12 0 Helsinki onbewolkt 25 12 0 Innsbruck onbewolkt 29 13 0 Kopenhagen half bew 22 16 0 Lissabon onbewolkt 33 17 0 Locarno onbewolkt 27 16 0 Londen half bew 32 16 0 Luxemburg licht bew. 30 15 0 Madrid onbewolkt 36 17 0 Malaga onbewolkt 26 17 0 Mallorca onbewolkt 31 14 0 München onbewolkt 28 15 Nice onbewolkt 26 19 0 Oslo zwaar bew. 20 16 0 Parijs geh. bew. 30 17 0 Rome onbewolkt 27 16 0 Stockholm licht bew. 26 15 0 Wenen onbewolkt 26 10 0 Ztirlch onbewolkt 30 16 0 Rijksmuseum van Oudheden (8 penburg 28)Werkd. 10 uur voorn 5 uur nam.: zond, 15 uur nam RIJksmuseun voor v olkenkuM (Steenstraat 1) dag. 105 u.; 'szn dags 1— R uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend mu dag tot ei met vrijdag 9 uur voora 5 u. nam. zon. en feestdagen 1- uur nam Rijksmuseum voor de geschleda der natuui wetenschappen. Dag. 10- uur zone" 14 uur Heempark Oegstgeesterweg (Kikte polder) Flora van eigen bodem, d van 8 uur voorm - 5 uur nam.; n mei t.e.m. oktober op zat. en zond uur nam De Lakenhal Tentoonstelling i land Koning, schilderijen en teketl gen. dag. van 10 uur vóorm.-5 uur m 's Zondags van 1-5 uur nam (t.exn lull) Kunstzaal Heuff, Wassenaar: 3d derijen en prenten van Els en Pr» de Haas. maandag t/m zaterdag 10- uur, bovendien op dinsdagavonden t 8-10 uur (t/m 23 lull). Galerie Van der Vlist. (Botermartl Frans de Haas (schilderijen en gralli Lyd de Jonge van Zwijnsbergen (n zaieken en plastieken) en Gerrit Pi der (schilderijen), dinsdag t/m zati 9-6 uur. (t/m 28 augustls). De Lakenhal Penningparade (uit eigen bezit) Dagelijks van 10-5 u Q zondag 1-5 uur (t/m 31 augustus). - Avond- en nachtdienst apotheko te Lelden Geopend voor spoedeisende gw len: apotheek D C. Kok, Rapenfc n 9. tel. 24807. Apotheek A. van Breest Smaïli burg te Leiderdorp en Apotheek Va schoten zijn de gehele week geope Gemeenschap Zuid-West. Hulpverlenings- en informatiedie Hulpverlening tel 24101 (b.g.g. 2C4? Informaties tel. 33921. Behandeling na ongevallen. De poliklinische behandeling na c gevallen wordt van dinsdag 12 tot woensdag 12 uur waargenon door het Diaconessenhuls. Vrijdag uur tot zaterdag 12 uur door bet Elisabethziekenhuis (Hooigracht) andere werkdagen en op zonda? j door het Academisch Ziekenhuis. ATHENE (Reuter) Naai' tf leiding van een bomontploffing de woning van prof. Dionysios 8 j rageorgas. heeft de Griekse vfli heidsdienst ten minste veertien P sonen gearresteerd, aldus is r' doorgaans betrouwbare zyde Athene vernomen. Tien hunner t studenten van de Pantios-M school voor politieke wetenschap? waar prof. Karageorgas doc« de. De hoogleraar werd ernstig t wond toen hy een tijdbom vervtf digde. De hoofdredacteur van het AtW se blad Ethnos, Kapisis, die 0* eens in verband met de ontploft was gearresteerd, is weer vrüf' ten. Vier andere journalisten i nog in hechtenis. (ADVERTENTIE) Bartex is de iijnste snel- scheercrêtte'die ik ken. E nog de voordeligste ook!

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2