Hitte eiste veel uitvallers Hoofdprijs soloklasse voor Cees Nater Zware nederlaag van Van Min: 1-6, 0-6 Tweede dag Nijmeegse Vierdaagse Laver opnieuw Tennistoernooi Noorclwijk sterker dan John Nevveombe Laatste races Kaagweek Op - sport-strip door Dick Brisynestein Binnenlandse post straks door de lucht? OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING PRAKTICA NOVA 345,- FILMVIEWERS Sekonic Copal All 8, Super 8 filmcamera's Smalfilmspoelen Projectie schermen Pijlaanwijzer Sekonic Spotmeter Titelletters Ontwikkelschalen Nieuw voor Leiden O ■o 73 O O -o 73 O O -o O r OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING OPRUIMING fjDERDAG 17 JULI 1969 PAGINA 17 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD ze direct op hem afvliegen Ifij zijn Augustinessen", zegt een hen. „Vorig jaar hebben we voor eerst meegedaan, ook met z'n a Ik doe het dit jaar voor lerst. Ze komen overal vandaan, zijn er zelfs helemaal voor uit nkrijk overgekomen. Omdat het [jaar zo leuk was wilden we dit weer mee doen. Het is echt feest iet loopt fijn met al die mensen s de weg". [JMEGEN (GPD) Een mannenprestatie wordt er gele- Vier dagen lang doorkruisen legers mensen het Betuwse Meer dan vijftienduizend man. Een mannenprestatie, iraan echter veel vrouwen deelnemen, en hoe. En met wel- isoms hoogst loffelijke motieven. Het „eens even laten zien we kunnen" is velen van het gezicht te lezen, terwijl ook opvallen een rol speelt. jvallen doen ze zeker, de zes i ken er vanmorgen. 14921 van start nonnen Niet zozeer door afwij- gingen voor de dag van Groesbeek, of sterk de aandacht trekkend j een van de zwaarste trajecten en al- ag alswel door hun wapperende om gevreesd om zijn zevenheuvelen- kleding midden tussen groepen weg waarop menigeen het opgeeft. ®me militairen. Kleine meisjes j een dat zo vertrouwenwekkend Verdronken off en fier stappen een moeder Een 25-jarige deelnemer aan de Vierdaagse afstandsmarsen, die gis teren voor de tweede maal een tra ject van vijftig kilometer had vol bracht. is verdronken toen hij na af loop een bad in de Waal wilde ne men. Het slachtoffer, de heer P Peelers uit het dorp Meijel bij Panningen, ging tegen zeven urn- gisteravond met enkele kennissen naar de zand- plaat in de Waal bij Nymegen. De kracht van de stroming moet hem StOCI* hebben verrast. Toen hij zich bij de kop van een krib waagde, werd hy meegezogen. Andere zwemmers, die öchter mee. Tassen op de rug, sn om het middel eromheen ge- jmjen jen. „Dat loopt zo lekker", zegt I „En zonder dat vestje durf ik niet op stap. Ze voorspellen dan j een hitte van 28 graden, of hoe was het, maar daar kun je toch vertrouwen. Vandaal- dat ik n myn dochter zei: tasje mee, om het middel, altijd safe". i heeft wel vaker meegelopen en het klappen van de zweep. Zij een grote zonnehoed op. even- haar dochter. „Ik vind het best liig zo met Marian erbij. Vorig liep ik met een vriendin van leeftijd, nou ja. iets ouder, maar ion het eigenlijk niet aan. Die op het laatst maar te zeuren, deed het voor de lijn, en dat is goed natuurlijk maar zo'n mens eigenlijk niet mee". marcheren verder, net als de ere vrouwen. Vol goede moed, dat sen prestatie zullen leveren die eeas alle mannen hen zullen hem in de golven zagen verdwijnen, waren niet in staat hem te achter- Blaren waren er genoeg LONGWOOD (ANPi Wimbledon- kampioen Rod Laver heeft gisteren in Longwood in de finale van het tennistoernooi om het professional kampioenschap van de Verenigde Staten geen revanche toegestaan aan I zijn landgenoot John Newcombe. La- ver won met 7-5, 6-2, 4-6, 6-1. Het was de vijfde keer in totaal en de vierde achtereenvolgende maal. dat de 30-jarige Australiër dit toer nooi op zijn naam bracht. De winst leverde Laver 8.000 dollar op. Voetbal AC Milan en Estudian- tes de la Plata zijn tot overeenstem ming gekomen over de speeldata van hun wedstrijden om de „wereldbe ker". De Europese en de Zuidame- rlkaanse bekerwinnaar spelen hun eerste ontmoeting op 8 oktober in het San-Sirostadion in Milaan. De tweede wedstrijd is vastgesteld op 28 oktober in Buenos Aires. Zwemmen Tijdens internationa le zwemwedstrijden in Boedapest heeft de Hongaarse Judith Turoczy woensdag de 100 meter vrije slag af gelegd in 1 minuut 0.4 seconde. De ze tyd, die de beste wereldprestatie is van dit seizoen, ligt slechts 0,2 se conde boven haar eigen Europese re cord. NOORDWIJK AAN ZEE Paul van Min heeft gisteren in het he renenkelspel A voor een verrassing gezorgd. In negatief opzicht dan wel te verstaan. Dat hij het tegen de Indiase jeugdspeler Amvitha- ray moeilijk zou krijgen, ja zelfs wel zou kunnen verliezen, daar hiel men rekening mee. Niemand echter zou hebben durven voorspellen dat het een afgang zou worden. In 35 mi nuten wat het met Van Min ge beurd. 61. 60 voor de Indiër. Heel sterk kwam de winnaar van het in ternationale toernooi van Eind hoven. Piet Veentjer. voor de dag. Hij klopte Constandse, die toch waarlijk niet slecht tenniste met een duidelijkheid niets te wen sen overlatende score, 6—3. 6—0. Dat belooft wat voor Jan Hajer, die zelf Loek Sanders terugwees. 62, 6—2 na een bepaald niet eenzydige vertoning. Davis-Cup speler Jan Hordijk sloeg te hard voor Ehr- lich 62. 64. maar Ed Knol heeft heel lang op het gravel moeten staan om Martens de baas te blijven, 4—6, 6—3, 6—1. Complex In de B-afdeling struikelde Niek Kuypers over Amvitharay, zij het nu Uitvallers gloeiende zon van dinsdag en Eren is er de oorzaak van geweest het aantal uitvallers van de 53ste oeegse Vierdaagse een ongekende heeft bereikt. Tot gisteravond den in totaal bijna duizend men- het laten afweten. Dinsdagavond t in totaal 224 man het bijltje neer te hebben gegooid. Gister - id kwamen daar nog eens 756 ïllers by. Het gevolg is dat van 5901 mensen die dinsdag vertrok- WARMOND (GPD) John Hofland voelde zich niet fit. De Kaagweek had te veel van zijn zenuwen gevergd en in de vroe ge ochtenduren van de slotdag liet hij in de teamstrijd verstek gaan. Dat was geen ramp, want de Friezen misten de boot vol ledig. In de open race stond de hoofdprijs op het spel, daar was Hofland wel van de partij. Maar hij zeilde zonder elan en zon der overtuiging. Zijn zeilgeest was aangeslagen en Bouw van Wijk kon door simpelweg vóór Hoflands boeg te blijven, rustig de „Tour de Kaag" afraffelen. Zijn zwaarste concurrent was uitgeteld. Een glunderende Van Wijk ontving voor de derde maal in successie de hoofdprijs. Het wordt eentonig Niet alleen in de Regenbogen, maar in vrijwel alle andere klassen ein digde dit zeilfeest volgens de prog noses. Er kwamen geen schokkende resultaten op tafel. De Kaagzeilers wonnen de teamstrijd voor de 22ste keer (de Sneekzeilers wonnen hier zes ontmoetingen». Over deze strijd is nauwelijks iets te memoreren. Van de Friezen viel alleen Ulrik Jager op Deze ex-Flying Dutchman-crack is een welkome kracht in dit team j en de Hollanders zullen hem in Sneek in het oog moeten houden. Lang versperde Jager Van Wijk de weg naar een tweede plaats achter zijn teamgenoot Metzelaar, die snel na de start ongrijpbaar was. voorgrond Met Metzelaar en De Goederen heeft Holland twee zeilers die steeds meer op de voorgrond treden. Daar De Wilde de verkeerde kant van de finishlijn koos verloren de Friezen nog kostbare punten en eindigde de strijd met de ongetwijfeld voor de Hollanders toch wel flatterende cij fers: 57 - tegen 85'2 voor de Frie zen. In de middaguren vestigde Met zelaar nogmaals de volle aandacht op zich door op schitterende wijze de individuele ontmoeting te win nen. Ook Hein de Goederen zeilde een voortreffelijke partij, maar hij moest met Jager enige malen in de clinch om de tweede plaats te be houden. De Goederen liep zichtbaar sneller en ontdeed zich na twee ron den definitief van Jager, die als derde zijn eerste succes finish te In totaal eindigde De Goederen f2-5-op-2) verdiend als derde. Onder invloed van Leo de Wits diskwalificatie (hij verloor een dag zege. waarover hij gisteren nog liep te mokken» ging de Pampus-hoofd- prijs naar Ydema. die op de Kaag met licht weer altijd snel zijn weg vindt. De kwakkelige wind. die vaak j schifte, maakte het parkoers zwaar. Ydema won met gemak van Hofkes I en Zaayer, terwijl De Wit moeizaam I tot een vijfde plaats kwam. Juist i met de hakken over de sloot besloot j Theo Stas dit zeilcircus in de Vrij- 1 heidsklasse toch met een hoofdprijs. Na de start kwamen zij onder de luwte van de bomen in de knoei met enkele regenbogen. Moeizaam wron gen zij zich om het merkteken. Uit de kopgroep maakte Hattem zich los. Hij kreeg een stevige bries in de zeilen en vertrok spoorslags. Stas kreeg enkele tegenslagen te verwer ken en werd vierde. Slijper (2-4-3-2) had aan een zege voldoende gehad om Stas van de hoofdprijs af te houden. Maar Hattem bleef on grijpbaar en zo ging de eer naar Stas. Eveneens spannend was de solo race. waarin overigens Cees Nater (2-1-1) voor de hoogste eer moeilijk te kloppen was. Nater deed er alies aan om te winnen. Enkele slagen in het kruisrak pakten echter niet zo uit als gepland, waardoor Jan Bart Lucas met zijn „Ponem" de dagzege kon grijpen. Nater finishte als vijfde Maar de hoofdprijs was uiteraard voor hem. In de Valken werd Egon Rolf von den Baumen onttroond. De Rotter dammer Piet van Buren, die achter Du Prie als tweede binnenkwam, be haalde met de indrukwekkende score van 1-1-1-2 het zilveren Valkjacht. Uitslagen Teamwedstrijd HollandFriesland 1. Metzelaar (H.i. 2. Van Wijk (H.t. 3. De Goederen (H.i. 4 De Vries (F.), 5. Jager «F.). 6. Hofland (H.). De uitslagen in de overige klas sen zijn: Finnjollen: 1 De Vries. 2. De Jong. Hoofdprijs: 1. De Vries (klasse ringen: 1. 1. 2, 1): 2. De Jong. Olympiajollen: 1. Van Tongeren, 2. Noe Hoofdprijs: 1. Beekhof (1, 1, 2. 3), 2. Loogman. Vrijheid: 1. Hattem. 2. Slijper. Hoofdprijs: 1. Stas (1, 10. 1, 4», 2, Slijper Flying Junior: 1. De Wit. 2. Zui- dema. Hoofdprijs: 1. Zuidema (1, 1, 1, 2), 2. De Wit. Schakel: 1. Overtoom, 2. Tetteroo. Hoofdprijs: 1. Wessel (1, 1, 1, 4), 2. Overtoom. Pampus: 1. Ydema. 2. Hofkes. Hoofdprijs: 1. Ydema (opgegeven, 1. 1. 1). 2. Hofkes. Moth: 1. Lodewijks, 2. Goedhart. Hoofdprijs: 1. Lodewijks (1. 2, 3, 1), 2. Ancion. Solo: 1. Lucas, 2. Van Werkhoven. Hoofdprijs: 1. Nater <2, 1, 1, 5», 2. Van Werkhoven <5, 8, 7, 2) en Wil ton. Vauriën: 1. Van Ingen Schenau, 2. Segaar. Hoofdprijs: 1. Segaar (5. 4, lf 2), 2. Meijer. 12-voetsjollen: 1. Kroon. 2. Da niels. Hoofdprijs: 1. Ten Berg (2, 1, 1, 4» 2. Daniels. Jeugd: 1. Vollebregt, 2. De Vla ming. Hoofdprijs: 1. Van Goeverden (1, 8. 1. 4». 2. Vollebregt. Valken: 1. Du Pre, 2. Van Buren. Hoofdprijs: 1. Van Buren (1, 1, 1, 2). Regenboog: 1. Metzelaar, 2. De Goederen. Hoofdprijs: 1. Van Wijk (1, 1, 1, 4». 2. Hofland. Spanker: 1. Rietdijk. 2. Hiemstra. Hoofdprijs: 1. Rietdijk (4, 2. 2, 1), 2. Hiemstra. 16 m2: 1. Könst. 2. De Ruijter. Hoofdprijs: 1. Könst 01, 1, 3, 1), 2. De Ruijter. OK-jollen: 1. Rutgers, 2. Coen- raads Nederveen. Hoofdprijs: 1. Rutgers (6. 5, 2, 1), 2. Coenraads Nederveen. Stern: 1. Van Ginderen, 2. De Jong. Hoofdprijs: 1. Van Ginderen (1, 1, 2, 1), 2. mej. Jesse. Arrestaties 'in Bamberg In het Westduitse plaat je Bamberg heb ben zich gisteravondongeregeldhe den voorgedaan waarbij veertig le den van de buitenparlementaire op positie zijn gearresteerd. Uit pro test tegen de veroordeling van drie studenten tot vier maanden gevan genisstraf wegens ordeverstoring en diefstal, bestormde een groep beto gers het kantoor van het districts- bestuur, waar zij documenten uit de vernielden. over V. Amvitharay. Was eergiste ren in de A-categorie M. Amvit haray zijn triomferende opponent, 6—2, 6—0, broer V. Amvitharay deed het een tikkeltje beter, 61, 60. „Om er een complex van te krijgen", zei een van de fans van de Amsterdamse B-crack. We zijn be nieuwd wie de Indiër in B. de voet dwars zet. Alleen pressie en een aan val in hoop tempo zou het soepele tenniswerk van de Indiër kun nen breken. Een heel goede party speelde de oude rotten Koster en Dekker. Bei den moeten het hebben van ma noeuvreren (doen dat ook prima met diepe slagen van zowel fore- als backhand) maar zij schuwden de netaanval niet. Aan het net bleek Koster overigens meer bedreven dan zyn langbenige tegenstander, die bovendien in de tweede set al last van ademnood begon te krij gen. Koster buitte dat slim uit met korte slagen, gevolgd door hetzij een goede passing, hetzij een goede lob. Met 36, 63, 61 stapte hij langs Dekker de derde ronde in. Een andere veteraan. Jan Holle man. boekte eveneens winst voorna melijk door zyn nog steeds voortref felijk velddekken en anticiperen. Kauling werd er het slachtoffer van, 62, 63 voor Holleman. Robbers won volgens de verwachting van de Bruyn. 63. 61. Voor een waardig exit uit het herenenkelspel B zorg de Har Meijer tegen Martens. In A had laatstgenoemde zich zo uitste kend geweerd tegen Ed Knol dat een snelle nederlaag voor de lange Unicummer onontkoombaar leek. Martens had meer slagen op zyn repertoire, daar zal geen van de kij kers naar deze partij over willen twisten. Maar Meijers onorthodoxe forehand, een verrassende back hand en een hoge. moeilijk te bespe len lob nivelleerden het kwaliteits verschil volkomen. Na winst van de eerste set. 63 raakte Martens in grote moeilijkheden. Meijer kwam op 51. om toen. onbegrijpelijk, het vertrouwen in eigen kunnen te ver liezen 75 voor Martens. Lode wijk Kallenberg van Unicum boekte een opzienbarende 46, 61, 61 over winning op Gerard Pasma van NSV. Pasma speelt in de competitie maar liefst drie klassen hoger dan Kal lenberg. DEN HAAG (ANP' De NLM en de PTT gaan na. in hoeverre het bin nenlandse luchtnet van de NLM in de toekomst zal worden gebruikt voor het vervoer van binnenlandse post. Sedert maart van dit jaar wordt reeds van maandag tot en met vrij dag, buitenlandse post vervoerd op het luchtnet van de Nederlandse Luchtvaart Maatschappij NLM. Het gaat hier om het vervoer tus sen Londen en Maastricht van post van Britse militairen. Teneinde de overkomst van deze post te bespoe digen heeft de Engelse postdienst verzocht voor dit vervoer het lucht net van de NLM in te schakelen op het traject Amsterdam-Maastricht. De tijdwinst bedraagt ongeveer ne gen uur ten opzichte van de oude verzending die in beide richtingen plaats vond per vliegtuig tussen Lon den en Düsseldorf en per auto tus sen Düsseldorf en Maastricht via Roermond. Kleinbeeld reflex camera 345,— telelens 120, tas 28,— f 493.— alleen by ons Klb. reflex met verw. lens, spleetsluiter van V-> tot 1/U00 sec. vele accessoires verkrijgbaar. Dubbel 8 van 130,voor 59,50 Super 8 van 97.50 voor 69,50 autom. met zoomlens, van 349, voor 245,— o.a. Yashica NICCA volautom. met signaal van 445,voor 295, AGFA MOVEX v. 199,— voor 99,— YASHICA SINGLE#8 van 450,— voor 295, Vele andere merken ook sterk afge prijsd. Wees er snel by. 60 meter 0,45 120 meter 0,65 120 meter sp. p. 10 5.75 60 meter in doos 0,95 op statief in rolkoker aq r A 130x 130 4T,DU Landkaartscherm ia qp 125 x 125 IU,7D van 8.25 voor exclusief batterijen. 5,25 Kodacolor CX 135-36 kleurennegatief- film. Film 9.35 Ontw. 2.70 (bon) 12,05 alleen bij ons7,75 inclusief ontwikkelen (niet afdrukken) cds meter hoek 10° van 120,voor 64,50 Draagtas skai van 19,50 voor 14.90 COMBITASSEN vanaf 16,90 magnetisch van 24,50 voor 18,50 klevend van 14,90 voor 10,25 13 x 18 van 1.95 voor 1.30 18 x 24 van 2.95 voor 1.70 24 x 30 van 6.60 voor 2.90 6 kleurenportretten (verschillend) op briefkaartformaat voor 9,75 Alleen by ons. DUOLUX ELECTRONENFLITSER. richtgetal 21 van 149,voor 59,50 Betere service Voordelige koopjes -V Eigen import 1 jaar garantie op ALLE uitverkoop artikelen -k 73

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 17