(ttenbros verknoeide in Bordeaux de eindsprint De dag na Merckx Rini Wagtmans moet nog heel veel leren Irit Hoban was hanndiger TOUR IN UREN MINUTEN EN - SECONDEN Uitstekend geslaagde „Dag van het Paard IBM-toernooi Ploegmakkers niet altijd goed behandeld Duindigt was overvol V) Zoetemelk wint 28 km tijdrit Stam te sterk voor zijn rivalen JBRDA*# JULI 1669 PAÜINA H ilDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD UDEAUX (GPD) Zó is Harm Ottenbros. Hij wordt cteerd voor de Tour de France, glinstert ondeugend met uwe ogen en roept dan: „Jammer voor al die knapen, die jurt denken te winnen." Hij staat aan de voet van berg en, schudt je de hand en zegt: „Mag ik mij even voor- De adelaar van Hoogerheide." Hij komt na een rit natte sneeuw, over drie, vier kille toppen als 94ste over reep, trekt de tegen de gure wind beschermende krant zijn trui vandaan, die open op het asfalt valt. Een goed- |de dame toont een maximum aan bloot en Harm lacht: [om kwam ik zo moeilijk vooruit." Hij peddelt na een langs roodgloeiende bergwanden als 87ste over de meet rklaart met een dik half uur achterstand: „Ik demarreer- g, maar zij lieten mij niet gaan." Ottenbros (26) uit Hooger- wachten tot die Hoban kwam? Nee, die laatste bocht in. èeeit in Moureux in de laatste voor de etappe naar Bor- rijstevlaatjes uit zijn knapzak in omringende belangstellen- zeurt tegen de naast hem aan pile sabbelende Eef Dolman ef, als je steeds maar roept, een rit gaat winnen, dan moet ook eens doen hoor. Anders de mensen te foppen .Die Eef gaat winnen en hij wint lat is niet eerlijk. Als ik zou dat ik een étappe zou win ti wón ik hem ook. Anders zoiets niet zeggen. Maar ik es gezegd, dus hoef ik niet een rit te winnen". Tegenzitten ileine Harm springt in het m nog voor de officiële start 3 lekke achterband te worden onteerd. En terwijl het pelo- jruim in zicht voor hem weg- in afwachting van de „vrij knort Harm grijnzend:: „Ja, glanders een beetje tegenzit- veg naar Bordeaux. Dat kost ibyna de zege, niet? Maar mij :e nog niet verslagen, pas nog voor de rode vlag is aald draait Harm Ottenbros rolyk tussen zyn blauwe mak- tch, Harm wringt wat op het ïant Bordeaux is nog altijd ook al stak de laatste Ne> Ier er al aanzienlijke tyd ge- armen jubelend omhoog. En gaat ook maar twee, drie keer na een moordpartij van gis- nog renners het fut hebben der voor de groep uit te rij- iewoon, voor de zekerheid, ijn er nog maar twintig kilo- te rijden en als alles niet in wil lopen, moet je het niet imassasprint aan laten komen inn gaat er maar weer van- net nóg vier. Hoban, die Brit ok bij en dat is niet zo leuk, k rakker is erg rap. Nou ja, maar. want met veertig secon- nog maar vijf kilometer te kun je moeilijk meer anders, koude rilling loopt Harm over als hij in broeierig Bordeaux ïh maar vooruit het rose ce- i de wielerbaan opraast. kijkt naar Harm in die alve ronde, want die Neder szijn hier tot de gekste dingen Derde positie houdt zich mooi schuil in positie, droomplaats voor elke Maar voor de laatste bocht opeens eerste. Hoban glipt over hem heen en Harm 00,-Jmloze tweede. Harm kijkt vies. het ooit iemand zo dom zien Ik had toch rustig af kunnen Oi 00,- toch op kop Bam, de wind zo er op en Harm lag stil. Ik was te nerveus, dat moet het zijn geweest. Ik durfde gewoon niet op de aanval van Hoban te wachten. Doodzonde he, want het zou toch mooi zyn geweest, winnen in Bor deaux". Heel even draait Harm Ottenbros zich nukkig om. Hy loopt naar het midden van het grasveld, waar hij helemaal alleen is. Als je hem op zoekt, houdt hij de handen bescher mend voor de ogen en zegt: „Wil je die horde met die camera's en die flitslichten even wegsturen. Daar kan ik niet tegen". En grinnikend zoekt hij de drukte weer. Want zó is Harm Ottenbros. Harm Ottenbros komt een lengte tekort op de Brit Barry Hoban bij de eindsprint in Bor deaux. AMSTERDAM Het was gisteren een bijzonder slechte dag voor de Nederlandse topschakers, Ree. Don- ner en Langeweg moesten uitkomen tegen resp. Liberson, Stein en Was- Joekow (allen Russen» en zy be haalden uit dit Nederland-Rusland duel zelfs geen half puntje Aan de kop van de ranglijst gaat nu de Rus Liberson met twee ge wonnen partijen. Portisch verraste met een prachtige zege op de moei lijk verslaanbare Roemeen Gheor- ghiu en staat nu met Stein, Damja- novic en Wasjoekow op de tweede plaats. GrootmeestergroepW asjoeko w— Lange 10. Ree—Liberson 01, Stein Donner 1—0, Kavalek—Tatai Vi, DamanovicHartoch Byr ne—Baren dregt 0—1. Darga— Ivkow >2Gheorghiu—«Portisch 01. MeestergroepJohannessen—Ujte'- ky 10, CsomOstojic 10, Diez del CorralVan Baarle 10, Zuidema— Van Soheltinga 14, De Rooi— Maeder 0—1. Soholl—Gerusel 1—0 Stand na 2 ronden: 1. W. Liber son (Rus) 2: 2/5. L Portisch (Hong). L. Stein (Rus), M. Mamjanovic (Z.-Sl.), Wasjoekow (Rus) 1 Vj6/11 K. Darga (W.-Dl'd.). R. Hartoch (Ned). B. Ivkow (J.-Sl.), L. Kava lek (Tsj.-Sl.), S. Tatai (It), Baren- dregt 1: 12/15. R. Byrne (V.S.), J H. Donner (Ned). F. Gheorghiu (Roem). H Ree «Ned» 16. K Langeweg (Ned) 0. Meestergroepstand na 2 ronden 1/2. Csom (Hong), Johannessen (Noorw) 2; 3 4. Diez del Corral (Sp). Maeder (W.-Dld.) 1'*; 5/9. Gerusel BrdOstojic (Z.-Sl.). Soholl (Ned) Van Soheltinga, Zuidema 1, 11/13. Van Baai'le, De Rooi, Utelky (Tsj.- Sl.) 0. (door Fred Ra oké) BORDEAUX (GPD) „De dag na Merckx". Zó wordt zo'n doodeenvoudige Tourdag, een onbelangrijke étappe, het weg spoelen van de kater door al die Fransen, zo wordt dat alles toch nog levendig: als je zo'n woensdag dan maar meteen tot „de dag na Merckx" maakt. D* gepensioneerde kolonel Sevenet kan er van meepraten. De ko lonel is een vriend van Tour commissaris-generaal Eli Wer- melinger. het drukke mannetje, dait altijd bij de overwegen staal en zeer druk gebaart als er géén trein aankomt, want als de bo men wel dichtgaan, regelt de politie de zaken verder. Maar goed, die drukke Wer- melinger dan, is óók kolonel geweest, in het Vreemdelingen legioen en hij heeft uit die tijd een paar imposante vrienden overgehouden. Eén ervan is de kolonel Sevenet, en hij woont niet zo ver van Bordeaux. De kolonel heeft het aardig ge daan: president van een wijn- consortium, landeigenaar en groot man in zijn contreien. Wermelinger overhandigde ons dan ook in de ochtenduren zeer waardig en wat omzichtig een uitnodiging om tijdens de étap pe even bij zyn vriend de kolo nel langs te komen en daar te proeven van diens beste wijnen. Niet iedereen kreeg uiteraard die uitnodiging, want de kolo nel Sevenet wilde niet bepaald een wilde horde binnenhalen, een zwerm tourvolgende sprink hanen, die fluks de glazen le digen en nauwelijks een blik op de kostbare flessen wei-pen. Nee. het moest voorail gezellig zijn en waardig en er moest wat vriendelijke taal over het weer en de wijn te beluisteren zyn aan de zijde van de kolonel, die de ruige jongens van 2% week tour nou ook wel eens van dichtbij wilde zien, zij het dan. da t ze vooral geconcentreerd aan de kostbare dranken moes ten nippen, want die waren de moeite wel waard. Het kón allemaal op zo'n dag als vandaag, want Merckx had het oomplete peloton verplet terd en vooral dodelijk ver moeid en iedere volger kon best nu eens vooruit rijden in de overtuiging dat er tóch niets belangrijks zou gebeuren. Zelfs al was je ten huize van de ko lonel nog maar zestig kilometer van Bordeaux verwijderd. Ja, het zou. met wat mensen van de televisie en natuurlijk Luc Varrenne van de Waalse radio en nog zo wat van die journa listen, allemaal wel aardig wor den. in de koele kelder van de kolonel. Arme kolonel. Er gebeurde inderdaad niets, in die étappe van vandaag. En je kon best een uur vooruit rij den, zonder het risico ook maar iets te missen. Maar toch werd het bij de kolonel géén waar dige bijeenkomst. Dat kwam door die journalisten van Fran ce Soir. Die kwamen binnen en vonden een paar Belgen, nip pend aan die voortreffelijke wijn. Die Fransen, die onderweg ook al wat hadden genomen, zeiden: „Toch is Eddy Merckx niet zo groot als iedereen zegt". Zelfs een Vlaamse Belg laat d&t niet op zich zitten. „En waarom dan wel niet?" vroeg er én. Toen begon het. Alle Fransen riepen opeens, dat Merckx alleen maar zo hard kon rijden bij de gratie van een peloton, dat gewoonweg niets voorstelt. En de Fransen be gonnen opgewonden met na men te smijten, van vroeger, en daarvan was Bernard Gauthier. de brave, nog maar de minste. Eén betogende, grijze carava nier schreeuwde zelfs geroerd: „Wijs me in dit peloton maar één coureur aan, die net zo hard kan fietsen als vroeger Nello Laurédi". Tja, daar had den zelfs de meeste Belgen geen antwoord op, want die hadden, een enkeling uitgezonderd, Nello Laurédi van z'n leven niet meer op de racefiets gezien. Maar toen nam een Duitse commentator het woord. Hij wilde voor den drommel wel eens weten of Rudi Al tig dan niet geweldig hard had gereden, in de eerste dagen van de Tour. En „Der Rudi" had toch ook helemaal niets tegen Merckx in te brengen, nietwaar? Zo ging dat allemaal maar voort in die kelder van de kolonel, die het peil in de flessen in angstwek kend hoog tempo zag dalen. Tenslotte stormde Wermelin ger binnen en riep: „De ren ners zijn drie kilometer van hier". De horde rende naar de weg, naar de auto's en zette zich toeterend in beweging. De kolonel bleef achter, twee men sen hadden hem in de gauwig heid nog toegevoegd, dat zijn wijn uitstekend was. „En uw firma voert dit merk? Fijn, ik zal daar in de toekomst eens op gaan letten. Goedendag". Geen fijnproevers, de mannen in de Ronde van Frankrijk. Er stonden, ontdekte de kolonel, zelfs glazen die nog half gevuld waren. Ach, het was een beste wijn. Maar het was in de Tour ook „de dag na Merckx". Voetbal De eerste wedstrijd tus sen Rapid Wien en Torpedo Moskou voor de voorronde van het. toernooi om de Europese beker voor beker winnaars wordt 27 augustus in We nen gespeeld. De return volgt 2 sep tember in Moskou. De winnaar van deze ontmoetingen zal in de eerste ronde tegen het Eindhovense PSV uitkomen. kg van de 18de etappe, een rit *1 km van Mourenx naar Bor- 1. Barry Hoban (Eng, Mer- !5- 544.43. 2. Harm Ottenbros iWillem II), z.t., 3 Pietro Guer- Salvarini». z.t., 4. Roland Ber- 'Fr, BIC), z.t., 5 Francis Rig- ^r.Prim-Via) .zt.; 6. ReybroecK lessens» 5 uur 45 min. 35 sec., tfegu (It. Pezzi), 8. Wagtmans Vissers). 9. Karstens (Ned, I), 10, Leman (Bel, Schotte). 11 'Ned. Geminiani), 12. Peff- 'WDld, Pezzit, 13. Van der Flaas Vissers), 14. Dancelli (It, Al- (15 Lopez Rodriguez (Sp, Ma- L22. Eef Dolman «Ned. Wil- 33. Vianelli (It. Molteni), faondi (It, Salvarini), 76 Kees 'Ned, Willem II». allen z.t. als ^k. 86. Eddie Beugels <Ned, 5.57.37 De Westduitser Ru ig heeft opgegeven. kgenklassemenl 17.15.53, 2. Vissers, zelfde tijd, ^iniani z.t., 4. Caput z.t., 5. *z.t. Klassementen Rmecn (Belg. Driessens» 90.23 28. i^eon (Fr. Plaud) op 16.18. 3 'Pr, Magne» op 20.43, 4. Gi- mondi (It. Pezzi) op 24.18, 5 Gan- darias <Sp. Langaricat op 29.35, 6. Wagtmans 'Ned. Vissers) op 30.50. 7. Vianelli (It. Albani» op 35.22, 8 Letort (Fr. Plaud) op 45.47. 9. Agos- tinho «Port-Caput» op 46.58. 10 Janssen (Ned, Geminianiop 48.43. 11. Van Impe «Belg. Stablinski» op 50.34, 12. Galera <Sp. Machaini op 50.35. 13. Theilliere «Fr. Stablinski) op 56.50. 14. Dumony (Fr. Plaud) op 59.58, 15. Panizza (It, Pezzi) op 1.00.19, 16 Schutz (Luxv Albani» op 1 02.26. 17. Gutty «Fr, Caput) op 1 03.40, 18. Van Springel «Belg. Cools op 105.01, 19. Dancelli (It. Albani) op 1.07.58,. 20 Castello (Sp, Langari- ca) op 1.10.02. 51 Dolman (Ned,Vis sers) op 2.26.08. 59. Haast (Ned, Vis sers» op 2.36.22. 60. Van der Flaas (Belg. Vissers» op 2.36.35. 72 Kar stens (Ned. Plaud) op 2.48.13. 74 Beugels (Ned. Magne) op 2.51.41. 78. Ottenbros (Ned. Vissers» op 2.53.23. Ploegenklassement 1. Driessens 274.19.42, 2 Plaud 274.21.08, 3. Langarica 275.06.32, 4. Machain 275.19 58, 5. Pezzi 275.28.52, 12. Vissers 277.50.50. Puntenklassement 1. Merckx 214 pnt 2 Janssen 136. 3. Wagtmans 129, 4. Pingeon 112, 5. Gimondi 103. (Door Kees Pellenaars BORDEAUX (GPD) In deze Tour de France is er voor Neder land een renner naar voren geko men, die voor de wielersport van betekenis kan zijn: Rini Wagt mans. Ik wil hem voor de toe komst enkele goede tips geven. Hij kan ze van mij aannemen, hij kan ze in de wind slaan. Ten eerste wil ik Wagtmans er op wijze, dat hij in een wedstrijd, en meer speciaal in etappeived- strijden, zijn verstand beter moet gebruiken. Beter dan hij in deze Tour de France deed. Ik heb va ker gezegd: hij heeft met zijn krachten gesmeten. Wanneer hij in deze ronde zijn hersens had gebruikt en alles goed tegen el kaar had afgewogen, zou hij voor mij bij de eerste vijf of misschien de eerste twee zijn geëindigd. Ge zien het verloop van deze ronde zat het er dik in. Dan wil ik kritiek uitoefenen op zijn gedrag tegenover zijn ploegmaats in de rit van vorige week zaterdag. Wat hij toen deed was absoluut verkeerd. Toen Ot tenbros een lekke ba?id kreeg en Haast en Dolman op hem wacht ten ging Wagtmans 20 kilometer lang zo hard als hij kon op kop rijden, zodat de achterop geraak te ploegmakkers zich moesten forceren om bij te komen. Dol man ging toen de aansluiting weer tot stand was gekomen naar voren om tegen Rini te zeg gen: „Stop nu maar, we zijn er bij." kwaad bloed Rini zat Eef hierna gewoon uit te lachen Kijk, de ploegmakkers hebben misschien weinig voor Ri ni kunnen doen, maar zij hebben in elk geval iets gedaan. In de toekomst kan Wagtmans de ploeggenoten van nu nog altijd wel eens een keer nodig hebben. Zijn handelwijze van zaterdag zet natuurlijk kwaad bloed. Wat ook kwaad bloed zette is de kritiek die Wagtmans na bijna elke etappe op Janssen uitoefent. H\i wilde kennelijk Jansen klei neren en belachelijk maken. Rini moet van mij aannemen, dat ik misschien de enige ben. die zijn prestaties in deze Tour de France voor de volle honderd procent weet te schatten en te waarderen. Maar het was onjuist dat Wagt mans een collega als Janssen bij na elke dag voor het forum van velen met zijn woorden voor schut probeerde te zetten. Hij moet eens een keer gaan inzien, dat hij misschien twee rennersloop banen nodig heeft om de presta ties en overwinningen van een Janssen te bereiken. Ik kan moei lijk begrijpen dat Rini Wagtmans nog niet op het een en ander at tent is gemaakt in de ploeg. Of wordt hij misschien gestimuleerd om zo te handelen? Gewalgd Rini mag gerust van mij aan nemen dat alle mensen die zijn kritiek op Janssen hebben ge hoord, ervan hebben gewalgd en dergelijke praat niet meer kun nen aanhoren. Wat ik nu schrijf, zijn voor Rini misschien harde woorden, maar zoals ik reeds op merkte: ik waardeer zijn uitste kend rijden misschien het meest van allemaal, maar hij moet toch ook eens goed gaan nadenken* Renners hebben elkaar nu een maal nodig en komen elkaar steeds weer tegen. Nu zal Wagtmans wel zeggen: „En jij dan Pel? Jij bekapttoch ook vaak renners. Wat heb je verleden jaar niet gedaan met Jan Janssen, toen je het over je schoonmoeder had?" Wel, toen ik ploegleider was, heb ik nooit an ders gedaan dan de renners op een gezonde manier tegen elkaar op te zetten; Rini kan daarover meer aan de weet komen bij zijn neef Wout, bij Wim van Est en al die anderen die ik in de ploeg had. Wanneer ik renners „bekap" dan doe ik dat uitsluitend om hen te stimuleren. Ik heb dat in deze Tour met Janssen gedaan om hem tegen Wagtmans uit te spe len. Jammer genoeg was Jan niet genoeg voorbereid voor deze ron de. Ik waardeer Janssen nog al tijd, omdat hij zoveel wilskracht weet op te brengen. Hij ivas in deze Tour maar 60 procent van de werkelijke Janssen, die we kennen. Niettemin heeft Wagt mans kunnen zien hoe deze Jans sen zich in de laatste dagen ver beten vastklampte om toch voor aan te eindigen in het klasse ment. Hij met zijn zestig procent eindigt in dat klassement nog dik bij Rini Wagtmans, die deze ron de in een blakende vorm aan de startlijn kwam. Wagtmans mag deze ivoorden dus goed in zijn oren knopen. Zij kunnen hem in de toekomst van pas komen. Hij moet zich ook niet laten opdraaien door mensen, die op sensatie belust zijn. Ik geloof Boksen De Westduitser Gerard Piaskowy heeft gisteravond de Itali aan Remo Golfarini op punten ver slagen en daarmee het Europees kampioenschap in de superwei terge- wichtklasse gewonnen. Beide boksers waren in de wed strijd van 15 ronden menig maal op de rand van een knock out. dat dit laatste de hoofdrol heeft gespeeld. Tot slot: kop op Rini, de toekomst ligt voor je open. Rudi Altig, de oud-wereld kampioen op de weg, die in het begin van de Tour zo uitstekend reed, heeft gisteren opgegeven. Hij gaf kort na de start op. WASSENAAR De Dag van het Paard is gisteren een machtige de monstratie geworden van de vele in ons land vertegenwoordigde paarde- rassen. Uit alle windstreken waren de liefhebbers gekomen en het over volle Duindigt heeft met volle teu gen genoten van de wervelende grootse show van de honderden deel nemers en hun bewondering niet onder stoelen of banken gestoken. Zonder de overigen ook maar iets tekort te willen doen, was een der hoogtepunten ongetwijfeld het op treden van de Landelijke Ruiterver- enigingen. die met 88 paarden, be geleid door het Trompetterkorps var: de Landelijke Rijvereniging „Velp" een glansvolle, onberispelijke parade uitvoerde, die golven van enthou siasme verwekte. Een woord van hulde verdient de heer Cees Berg van de N.D.R. die deze middag zelf zovele compli mentjes uitdeelde voor de deskun dige wijze waarop hij de talrijke nummers toelichtte en de „regie" van dit unieke, grootse gebeuren verzorgde, waardoor het programma op tijd werd beëindigd. DE KOERSEN In de draverijen voerden de favo rieten de boventoon. Guy Areta be vestigde haar goede vorm en klopte in 1.28.4 Gonda's Juweel. Higgins zegevierde in 1.27.4 over Gay Rod ney en Florissant klopte in 1.19.6(1 Entry Volann. Ook Fedde B triom feerde, ondanks een beglnfoutje in 1.24.2 over de verrassende import Meylo. Firmin had weinig moeite moeite met Fabiana H en in de slot- draverij bleef Holgapluto Gerda ln 1.25.6 de baas over Giovanni. Een surprise viel in de Haflingerprijs. waarin Grand Geste in 1.23.6 vei- rassend zegevierde (w. f8.-), vóór de buiten weddenschappen lopende Ba ron Hollandia, Chic Spencer M en Gea Volann (kop. 33.10, cov. 21.50). Aracan Vandeurenen Red Co ral i Weissnamen de rennen voor hun rekening en in de hordenren voor halfbloeds zegevierde de fa voriet Enusa. die even voor de streep Fady Scott klopte. UITSLAGEN. Hackneyprljs: 1 Guv Areta (A. T. C Harmsen) (128.4). 2. Gerda s Ju weel. 3 Hermance. Toto w. 2.60, pl. 1 40. 1.80. 1.50, kopp 4 40. cov, 5.90. trio 30.10 Shetlandponyprijs l Higgins (P. S. Vogelaar) (1.27 4). 2 Gav Rodnev. 3 Furie van Liktor. Toto w. 1.70 (stal), pl. 1.40. 1.30. 1.60. kopp. 3.20. cov 4.—. trio 16.10. Ritmeesterprijs 1 Florissant iB. Leeuwenkamp) (1 19.6). 2 Entry Vo lann. 3. Foxtrot. Toto w. 2.20. pl 2.10, 2.50. kopp. 6.90. cov 4.20 Halflingerprijs: l Grand Geste (B. Leeuwenkamp) (1.23.6). 2 Baron Hol- lnndla (buiten weddensch.), 3. Chic Spencer. 4 Gea Volann. Toto w. 8. pl 3.—. 3.70, 7.50, kop. 33.40. cov 21.30 Generaal G. J A. A. baron van Heemstra beker: 1 Feddy B (P. M Smit) (1.24.2), 2. Meylo, 3. Cherle Spencer Toto w. 2.30. pl. 2.50. 3.50. 4.80, kopp. 10.20, cov. 20.10. New Forestprijs 1. Firmin (J. van Dooyeweerd) (1.22.5), 2. Fabiana H. 3. George van Rhea. Toto w. 1.40. pl. 1.10. 1 30. 1 30. kop. 3 10, cov. 5.10. trio 25.70. Prijs van het trekpaard: 1. Hllga P)uto Gerda (J. Wagenaar Jr.) (1.25.6), 2 Giovanni. 3. Frelona. Toto w. 3.50. pl. 1.40. 1 40. 9.50. kop. 5.10. cov. 3.60. Engels Voelbloedprijs: 1 Aracan (F. van Deuren). 2 Beautiful Girl. 3. Ton's Jewel S Toto w. 8.90, pl. 1.80. 1.30, 2.—. kop 11.50. cov. 4.50. Arabisch Volbloedprijs: 1. Red Coral (D. Weiss), 2. Perseus. 3. Tribo. Toto w. 2.30. pl. 1.70. 3.60, 4.—. kop. 16.50. cov. 9.50. trio 682 20 Grote Prijs der Halfbloeds (horden- ren): 1 Enusa (B H Wagenvoort 2 Ladv Scott. 3 Ugerna. Toto w. 2 60. pl. 1.30. 1.70. 1.90. kop 5 90. cov. 5 40 Totale omzet f 254.288. OUD ADE Op het parcours in de omgeving van Oud Ade hebben amateurs en nieuwelingen van de vijftigjarige Leidse Ren- en Toerver- eniging .Swift-combinatie" gister avond met hun gasten van de Oxford City Road Club strijd geleverd in de zo langzamerhand tot een vaste traditie uitgegroeide tijdrit om de in memoriam „Theo de Vroomen"- beker. Favoriet Joop Zoetemelk toon de zich in deze wedren met de tijd onbetwist de snelste en bleef met byna drie minuten voorsprong aan de winnende hand. Aan de 28 kilometer lange tijdrit, waarvoor veel belangstelling bestond, namen 31 amateurs en nieuwelingen met Erna Meskers deel. De renners gingen met onderlinge verschillen van één minuut van start. Joop Zoe temelk was als veertiende man aan de beurt en legde er meteen flink de zweep over. Hij stevende zowel Lid- bury, Van der Lely, Jan van Amster- am, Sherman, Honnef en Erna Mes kers in zyn opmars naar de zege voorbij. Aan de finish bleek Joop een winst van 2 min. en 53 sec. op de Engelsman Cleaver byeen te hebben gefietst. Na afloop van de race werd in het café „Het Lage Land" door voorzit ter Dolf Wallet de „Theo de Vroo- men"-beker. vorig jaar gewonnen door de Brit Mick Bowen. met een toepasselijk woord aan Joop Zoete melk uitgereikt. De uitslag: 1. J. Zoetemelk, de 28 km m 39.22: 2. M Cleaver (Oxford) in 42.15; 3. A. Meskers in 42.21; 4. J. Cole (Oxford) in 42.37; 5. L. d® Jong in 42.43. NIJMEGEN (ANP) Op de wie lerbaan in het Nijmeegse Goffertsta- dion heeft Cees Stam de stayers- wedstrijd voor amateurs met over macht gewonnen. Bert Boom was de enige van zyn tegenstanders die niet eer dan een ronde achter stand opliep. De sprintwedstrijden voor ama teurs eindigde in een overwinning voor Jan Janssen, die ln de finale zijn tandempartner Leijn Loevesyn versloeg. De stayerswedstrijd voor professionals om de grote prijs van Nijmegen moest worden afgelast wegens regen.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 13