Schrijvers winnaar iigsteken in Warmond het overle« Jubilaris E. veertig jaar Aalders bij Esso Eerste gedeelte van verkeerstraverse in Voorselioten gereed Bloemist was ziek van paddestoelen Klaas Mulder miste stijl in Katwijk r M Peking-Moskou hervatten OOS OVER E KLEINE ÏELONING Jongen aangereden bij het vliegeren JARRING IS BEREID TOT BEMIDDELEN unsafe met 260 gui- Malse karbonade P;,k,°sUn'n ien b/j- 1 van de Verenigde Staten, de teafüfiïlu 111 rook 01) Unie. Frankrijk en Engeland donesië laat leepsbouwer d. Bosch vrij Vierling Verheul krijgt jaar lang sinaasappelen Zeshonderd deelnemers vierdaagse Sassenheim Leeghalen kassa nog net verijdeld LANGDURIGE ZIEKEN TE GAST IN VOORHOUT Nieuwe leden Kon. Akademie Structuurwijziging Nijmeegse faculteit Waterpoloteam Katwijk kampioen PAG 16 JULI 1969 LEIDSCH DAGBLAD I TOKIO AP i Communistisch- VOORSCHOTEN „Ik was ziek, China en de Sowjet-Unie hebben van de paddestoelen", verklaarde een I hun besprekingen over het verkeer 27-jarige bloemist uit Voorschoten op de grensrivieren hervat, aldus een voor de Haagse politierechter. De of- bericht van het Japanse staatsra- I diobedrijf. Het overleg was zaterdag afgebroken omdat de Chinezen aan- i spraak op Russisch gebied begonnen te maken inplaats van te spreken over het rivierverkeer. Later gaven I de Chinezen uiting aan hun bereid heid de besprekingen te hervatten, i Na een onderbreking van twee dagen is er maandag en dinsdag weer on derhandeld. aldus het Japanse be richt. Het overleg begon op 18 juni in de stad Chabarowsk. ficier van justitie weet het ongeluk dat de bloemist had veroorzaakt ech ter aan het bier en de sherry, die verdachte had gedronken alvorens hy in de door hem bestuurde auto uit Noord wijk naar huis reed. Onderweg, op de Morsweg in Lei den ging het mis, de bloemist reed rechter weten. „Niet lekker", links van de weg en botste frontaal gaf verdachte toe, „maar ik had wat rijding was de bloemist „in paniek" zoals hij verklaarde, doorgereden. Nabij de Vink trof de politie hem slapende in de gehuurde auto aan. Van de paddestoelen begreep de rechter niet zo best. „Die heb ik in de duinen in Noordwijk gezocht", verklaarde verdachte. ..Bn hebt u die rauw gegeten?", informeerde de rechter en dat had de bloemist. „Hoe smaakt dat?", wil- tegen een auto die uit de tegenover gestelde richting kwam. Schade: rond de duizend gulden. Na de aan- JND Op de voorlaatste de Kaagweek in Warmond ringsteken voor dames en auto's gehouden. Na een strijd kwamen de volgen ten uit de bus: 1. A. UMEGEN GPDEen irige, invalide dame, die travond met haar doch- naar de vlaggenparade i de Vierdaagse was ge- miste na thuiskomst r handtas. Hoeveel geld :had gezeten wist ze niet nes, maar het moest een t bedrag zijn. Terwijl ze de politie aangifte deed, m een Deense militair bureau binnen met de et leek een vrolijke ont- tting te zullen worden, ir het pakte anders uit, de vrouio een beloning tiveehonderd gulden ie aanreiken en de Deen ontwaardigd weigerde. Hij I gezien dat er driedui- d gulden in de tas zat en jerde om genoegen te ne- tmet minder dan 10 pro- I. De bemiddeling van de krche, die uitlegde dat dulden naar Nederlandse rippen een royale gift is, J i hij van de hand. (t werd een. langdurige \trhandelingwaarna de Schrijvers, 2. H. van Dijk, 3. mevr. Vergeerv. d. Geest. In hotel „De Stad Rome" werden kaart-, sjoel- en tenniswedstrijden gehouden. By het kruisjassen ging de eerste prijs naar mejuffrouw Witsenburg en tweede werd me juffrouw R. van Styn. Het klaver jassen werd gewonnen door mevr. Vavier. De tweede prijs ging hier naar M. Cortês. Th. Vergeer werd onbedreigd winnaar bij het. sjoelen. Hij had een straatlengte voorsprong op P. Mesker die tweede werd. De derde plaats was voor H. Vergeer. Een eerste prijs bij het tafelten nissen was er voor L. Ritzen. N. Waasdorp en R. Ritzen werden respectievelijk tweede en derde. De braderie die gisteravond werd ge opend trok grote belangstelling. LEIDEN Op de Willem de Zwij gerlaan ld gistermiddag tegen drie uur een 6-jarige Leidse jongen door een auto geschept, en tien meter verder op straat gevallen. Met hoofdletsel is hij door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde toen de knaap bij het vliegeren onverhoeds de weg opliep, op het moment da. een 24-jarige Leidenaar met zijn auto passeerde. Belangstellend kijken de toe- KATWIJK AAN ZEE Gisteren was de Kampenaar Klaas Mulder, een oud-leerling van Jacob Bijster, de gastorganist in de Katwijkse Nieuwe Kerk waar tegenwoordig kopfiguren als Simon Jansen, Jean Langlais Charles de Wolff, Albert de Klerk. Jan Welmers mee him con certbeurt krijgen. Wij weten niet of het juist zou zijn te zeggen, dat Mul der een Kamper licht over de orgel literatuur liet schijnen. Kampen heeft nogal sterk een eigen stempel schouwers naar een deelnemer Maar iets veroorzaakte dat concert bezoekers bij het verlaten van de aan het ringsteken. De dame doet haar uiterste best om de ring te bemachtigen. (Foto LD/Holvast) ZURICH (DPA) De speciale vertegenwoordiger van Oe Thant voor het Midden-Oosten, de Zweedse diplomaat Jarring, zal zyn activitei ten spoedig hervatten, aldus heeft de Israëlische minister van Buitenland se Zaken Abba Eban meegedeeld. Eban heeft in Zürlch gesproken met Jarriing, die voor deze gelegen- stelling heeft stijl, is „van de geest vervuld" een formule die kerk en cultuur gemeenzaam hanteren kun nen. Het spijt ons, bij de terugblik op dit concert, zo door de negatieve fa cetten te zijn vastgehouden. Kees Verhoef gedronken ziet u". En dat zag de of ficier van justitie, die wegens door rijden na een aanrijding twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk, een geldboete van f 150 en intrekking van het rijbewijs gedurende drie maanden eiste, benevens f250 boete voor de aanrijding. Dat verdachte onder invloed van drank verkeerde, kon de officier niet bewijzen. De rechter veroordeelde tot f. 100,- boete voor de aanrijding en voor het doorrijden twee weken ge vangenisstraf voorwaardelijk en re kening houdend met de omstandig heid dat de drank toch wel een rol had gespeeld, zes maanden in trekking van het rijbewijs. kerk ons het verzoek meegaven .geeft u hem er goed van langs. We willen daar wel op inhaken. Het laatste speelnummer werd een Improvisatie over „Ruwe stormen mogen woeden", een nogal senti menteel kerklied. Mulder meende goed te doen door in die improvisa tie een namaakwind te laten mee huilen. Men Iqjkt elkaar dan aan en fluistert „gossie, hoor je dat?" en dergelijke. We moeten de klagers bij vallen: wie zoiets verwerkt, zoekt geheim applaus en bedrijft zelfbeha gen, zeker in het kerkgebouw on wenselijk. Slecht voorbeeld doet slecht navolgen en straks keren de onweren en zeeslagen terug ln de kerk, nadat menig kerkbestuur in de vorige eeuw ,er zoveel moeite mee heeft gehad, ze eruit te ver drijven. Er zijn ere-codes. Duide lijk gezegd: echte kunst verdraagt noch gewildheid, noch ongezonde fantasie; 'n waar kunstenaar onder scheidt zich door smaak en maat; heW uit Stockholm overgekomen. de kleinmeerter voelt mn zijn De Israëlische minister heeft m Zwitserland besprekingen gevoerd met de Israëlische ambassadeurs in Brussel, Parijs, Rome, Den Haag en Bonn en met de vertegenwoordiger van Israël bij de iinternationale or ganisaties in Genève. Eban verklaarde dat Israël de be zette gebieden niet zal ontruimen voor dat een vredesverdrag is geslo ten. Hij wees het (op de conferentie van niet-gebonden landen in Belgra do ter sprake gekomen) voorstel af van de Palestijnse Bevrijdings Orga publiek gebonden, de grootmeester treedt de samenleving kritisch tege moet. Mulder staat een behoorlijke tech nische bekwaamheid ten dienste en bewees ook zijn constructieve ver mogen. Een recital van hem ken merkt zich ook door positief boeien de zijden. Maar waarom mengt, hij er zoveel negatieve in? Als de or gelliteratuur bloedarm was. zouden we delen uit Handels Water Music toejuichen maar nu het anders alsviede vergoeding van oureau uitstapte. O O 1 Midden-Oosten volledig in nisatie, in Palestina een gemengd fteat moet men dit laten- Dit if or" Joods-Arabische staat te vestigen: Cantate 208 moet men over laten Israël is een Joodse staat en zal dat aan een zangeres met orgelbegelei- blijven i ding desnoods als er geen orkest is Volgens de Israëlische minister van j om begeleiden. Buitenlandse Zaken is het overleg1 N°S een woord moet. er vallen van de Verenigde Staten, de Sowjet- n.l. stijl. Beethovens suite (gedeel IKTA (Reuter/ANP) In- toft de sinds 28 april op flng van steun aan opstan- ln Sorong op West-Irian zittende Nederlandse •uwer Van den Bosch gis- vrijheid gesteld. Dit heeft ringswoordvoerder vandaag 'fta bekendgemaakt, juni werd in Djajapoera de 1 van de heer Van den fficieel meegedeeld. Daarbij <8d, dat hij politieke activi- xi bedreven en dat op zijn illegale zendapparatuur in genomen. De Nederlan- i?enaar van de werf Karim ie enige werf in West- particuliere handen is. 8 ie enige Nederlandse za- üe destijds in West-Irian Wijven. Gedurende geruime 1 zón gevangenschap mocht van den Bosch geen con- LEIDEN Een Leidenaar het J. P. Coenhof dacht zich gis teravond op een malse karbonade te vergasten, maar zag zyn smakelijk voornemen in vette rook gesmoord. Hij had het stuk vlees in de pan aan het sudderen gebracht, toen hij even voor zes uur nog aardappe len ging halen. Daarbij moet de deur achter hem in het slot zijn ge vallen. In zjjn afwezigheid sloeg tot overmaat van ramp de vlam in de pan. De brandweer wist erger te voor komen. Nadat de deur was gefor ceerd. wedr de vlam gedoofd en de pan buiten gezet. over het Midden-Oosten volledig in een ïm- van Passe geraakt. De Amerikaanse voor stellen, die niet het standpunt van Israël weerspiegelden, waren bedoeld als compromis. Eban verklaarde niet verwonderd te zijc over de mislukking van het overleg- Overeenstemming is slechts mogelijk indien de rechtstreeks be trokken regeringen het initiatief en de verantwoordelijkheid nemen. telijki „fur eine mechanische orgel" Mozart's tweede fantasie inf (ge niaal), Widors 5de symfonie (ge deeltelijk) zfjn programma requisie- ten die er zijn mogen. Maar het ge geven programma, zo op de hand en als geheel bezien, inbegrepen een introductie-fantasie van de or ganist over een kerkelijke wijs en diens inprovisatie mocht desalniet temin een ratjetoe heten of stijl mis send. Ook een programma-samen- BODEGRAVEN De vierling Ver heul weet zich een jaar lang verze kerd van elke dag een sinaasappel per persoon. Die toezegging kreeg mevrouw C. M. Verheul-Van Os gis teravond van de heer Schouten, na dat zij de groentewinkel van de fa. Schouten in de nieuwe winkelgalerij aan de Vrije Nesse officieel had ge opend- 8ASSENHEIM Onder welhaast ideale weersomstandigheden is de vierde Sassenheimse avondvierdaag se gisteravond van start gegaan. Er hebben xich voor dit wandelevene- Op een zuil van vuwr buldert de imposante Saturnus-V van het lanceerplatform met in de top de Apollo-XI: drie Amerika nen zijn op weg naar de maan, waar twe hunner maandag de eerste voetstappen zullen zetten. vemcht'm«'e i dal ünder au"plc"n *an a' wS*' verricht, met een schaar knipte me- - - - vrouw Verheul handig een lint door. De heer Schouten bood haar vier kleine fruitmandjes aan, elk gevuld met zeven sinaasappelen. Drie mand jes waren getooid met. een blauw lint «voor de jongens), één met een roze. lint (voor het meisje). Deze 28 si naasappelen waren het begin van een lange rij, verzekerde de heer Schou ten. Elke week krijgt mevrouw Ver hel voor elk van haar baby's zeven sinaasappelen, en dat een jaar lang. Dit gebaar, waardeerden mevrouw Verheul en haar echtgenoot bijzon der. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Marcellinus Wilhelmus Anthonlus. z- v. a J. T. Wallaart en M. J H Layer; Robertus Arnoldus Wilhelmus. v J G M. Claessen en W. J. m'. Wessels; Miranda, d. v. C. Berger en M. W. de Koning; Karin Anne Louise cl v. J Kortekaas en A. J. M. Deur- loo; Esther Johanna, d. v. A. Drijver en P. A Koppe; Ingrid Jolanda Co- rlna, d v. G J Mooten en P. van Egmond; Nicola Cornelia Maria. d. v.. B. A J. Möllers en E. N. M. Hilders; Wiepkje Margaretha, d. v H. W. de Boer en G. M. de Vries; Liesbeth Fre- deroque, d. v. A. G. van Helden en L Wezelenburg; Patrice Marceline, d. v. M. J M. du Prie en G. L. H. van Raves tein. overleden R. H. van ZandwOk. 52 Jr., e. v W. C J Stouten; W P. van den Oever. 45 Jr.. e. v. J. de Mooij; G. C. van Velzen. 80 Jr.. wed v. J. G. van Dijk; A. R. Keuter, 5 Jr., zn. Stichting Jeugdreoreatie Sassenheim wordt gehouden, een record aantal deelnemers aangemeld: 580 tegen verleden jaar iets meer dan 500. Ook dit haar wordt weer gelopen in twee categoriën: van 6 tot 8 jaar 5 kilometer en 8 jaar en ouder 10 kilometer. Voor de eerste groep, die de gehele vierdaagse zal worden be geleid door de drumband van DOS, hebben zich 142 deelnemertjes ge meld. ZU liepen gisteravond al lemaal hun eerste vijf kilometer uit. Trouwens ook de 10 kilometer-lopers deden dat. Opmerkelijk in deze avondvierdaagse is opnieuw het ont breken van groepen. Slechts DOS heeft met groepen voor de 5 en 10 kilometer ingeschreven. Mevrouw van de Waas-Lalleman: „Het zijn waarschijnlijk de vakanties die de deelname van groepen verhinderen. TOP zou aanvankelijk ook in groeps verband starten, maar er bleken er uiteindelijk toch te weinig te zijn. Nu lopen deze korfballers Individu eel". VOORHOUT In de week van AMSTERDAM (ANP) By K B zyn bekrachtigd de benoemingen tot buitenlands lid der Koninkiyke Aca-1 demie van Wetenschappen van de heren prof P L. Kapitza hoogleraar aan de universiteit van Moskou en directeur van het Instituut, voor Phy- sische Problemen aldaar prof. dr. E. i Niggli. hoogleraar in de meneralogie j Iemen met de Nederlandse en Petrografie aan de universiteit in kur in Djakarta, mr. H Bern en oud-hoogleraar te Leiden en a Zijn zoon dreigde met de prof dr. P. W. Went hoogleraar in tan de werf als de Indone- de morfogenese en fysiologische oe- vader niet vrylieten. De j cologie aan de universiteit van Ne- W wordt beschouwd als vada (USA). van West-Irian. tngswoordvoerder in Dja- de vrijlating van de Ne- tekendmaakte. zei dat deze ?ebaar van goede wil tegen- dtrland gezien moest worden door de wens tot goede betrekking. is genomen op 'n bijeen- West-Irian van de Indone- Ut NIJMEGEN (GPD) De faculteit der godgeleerdheid van de Nijmeeg se universiteit heeft een plan voor Buitenlandse gewijzigde structuur van de univer- "unister klik. de minister voor West- dr Soedjarwo en de mili- ^lhebber in West-Irian, ge- Edhif. Ambassadeur mr 13 had tevoren om de vrij- jan de heer Van den Bosch lederlandse ambassadeur is andere diplomatieke ver- ordigers en hoge functions- de Indonesische regering '•Irian in verband met de *ait vrije keuze". siteit aanvaard, voorshands voor een experimentele periode van twee jaar De uitoefening van de verantwoor- delykheden der faculteit is gedele geerd aan een faculteitsraad, be staande uit tien docenten (hoogle raren. lectoren, wetenschappeiyke medewerkers) en tien studenten. Het nieuwe faculteitsbestuur, dat onder voorzitterschap staat van prof. dr. J C P. A. van Laarhoven, is vandaag I in functie getreden. I 10 tot 16 Juli hebben een twintigtal langdurige en bedlegere zieken van alle gezindten als het ware een va kantieweek in Voorhout gehad. Ver scheidene avonden werden de patiën ten in de grote recreatiezaal van de BNS met allerlei dingen, waaraan zij zelf ook konden deelnemen, be ziggehouden Zo kwam, onder andere, de heer J. Warmenhoven met zyn echtgenote een avond vullen met het vertonen van prachtige dia's. De heer A Vlasveld vermaakte de patiënten op humoristische wyze. Ooi: burgemees ter G. A. Stolwyk en echtgenote gaven biyk van hun belangstelling. in de kassa van een Bodegraaf se winkel. Hoewel de winkelier het leeghalen van de kassalade wist te vermyden, werd er na het vertrek van de drie mannen toch geld ver mist. De onbekende mannen hadden in de winkel een kleinigheid gekocht en betaalden met een bankbiljet van f 100.Omdat veel wisselgeld moest worden terug gegeven kregen zij de gelegenheid een greep in de kassa- lade te doen. Volgens het signalement dat de winkelier aan de politie opgaf, zyn de drie mannen ongeveer 40, 30 en 25 jaar oud. Gebleken is dat zy ook in andere plaatsen actief zyn ge weest. Ieder die nadere inlichtingen kan verstrekken, wordt verzooht zich in verbinding te stellen met de Rykspolitde in Bodegraven. ALPHEN Katwijk en BZC uit Bergambacht speelden in het open- luchtbad van Alphen een beslissings wedstrijd om uit te maken wie zich waterpolokampioen eerste klasse van de kring GouweRynstreek van de KNZB mocht noemen. De Katwykers behaalden na een in de verlenging bevochten 97 zege het kampioenschap. Aanvankeiyk liep alles voor de Katwykers van een leien dakje. Dank zy taktisch spel veroverde Katwyk spoedig een 4I voorsprong. Hierna verslapte de con centratie waar BZC handig gebruik van maakte en de stand in evenwicht bracht: 44. Dezs stand werd de eindstand zodat een verlenging moest plaatsvinden In de eerste speelhelft van deze verlenging nam BZC een 65 voorsprong. De Katwykers her stelden zich en liepen prachtig uit naar 9—6. De einduitslag werd ten slotte bepaald op 9—7. Het kam pioenschap werd door de volgende spelers bevochten: Dick v. d. Bent, Jaap Timmermans, Leen Par lev li et, Nico Schaap. Hugo Boonstoppel, Henk van Drongelen, Joop Kuiper, Eef Schoneveld en Dick Timmer- - WASSENAAR De heer E. H. Aalders uit Wassenaar was gisteren veertig jaar in dienst van Esso Nederland N.V. Tijdens de receptie in kasteel Oud Wassenaar werd hem door de loco-burgemeester van Was senaar, mevr. A. J. Ie Coultre-Foest de gouden ere-medaille, behorende bij de Orde van Oranje Nassau uit gereikt. Van de maatschappij ontving de heer Aalders het gouden maatschap- py-insigne met dri ebriljanten als mede het gebruikeiyke geschenk on der couvert. De collega's gaven de jubilaris een horloge als aandenken. Dit werd overhandigd door de heer R. W. de Jonge. De heer Aalders trad in 1929 als bediende in dienst op het hoofdkan toor in Den Haag. Later bekleedde Mevrouw Aalders kijkt be langstellend naar de onderschei ding die haar man even te voren door de loco-burgemeester van Wassenaar werd opgespeld. (Foto LD/Holvast) hy verscheidene functies in de bui tendienst. In 1960 werd hy benoemd tot salesman voor Esso-gas. welke functie hy tot op heden bekleedt. VOORSCHOTEN De NZHVM-au- tobus uit Leiden, die vanochtend om streeks elf uur Voorschoten bereik- ten was de eerste autobus sinds vorig jaar juni, die niet de slinger- de-slang Voorschoten moest nemen. Het eerste deel van de grote recon structie Leidseweg-Veurseweg is ge reed. De Leidseweg is veranderd in 'n moderne verkeersweg van Zilverfa- briek tot raadhuis. De duur van het werk werd ge schat op vyftien maanden, het bly- ken er dertien geworden te zyn. Een verkorting waarmee ieder het eens is. De 2de fase. welke geheel door Voorschoten zelf zal moeten worden uitgevoerd, het 1ste deel is Provin- cialeweg kan voorlopig nog niet worden aangepakt. Vorige maand heeft de gemeenteraad zyn goed keuring gehecht aan het algemene plai tot reconstructie van Raadhuis tot Papelaan. Verwacht wordt dat niet voor de herfst het plan uitge werkt is en de verschillende schy- ven gepasseerd is. Het derde deel van de P ape laan tot aan de grens met Leidschendam gebeurt weer in samenwerking met de provincie. Wanneer is ook nog niet bekend Het ligt wel in de be doeling, spoed te zetten achter deze werkzaamheden, te meer daar thans ook Leidschendam de verkeerstra verse aan het reconstrueren is.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 17