Opheffing van celibaat Biafra heeft geen kleuters meer... Marianne Faithfull ligt in ziekenhuis Nieuw plan van de kerken Groot aantal priesters in Chur wenst: pv? „Laten bisschoppen initiatief nemen" Gevangenis voor miljonair Porst wegens verraad Bodegraver springt door ruit van politiebureau Eindelijk Duitse overwinning in Rijnland-Palts STROUCAL CHEF TSJECHISCHE VOLKSMILITIE Nairobi gonst van de onrust I i l)i d i ■3 Realistisch plan - «4b PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 9 JiLg CHUR (GPD) In het Zwitserse stadje heerste gisteren veel activiteit en opwinding. Aanvankelijk begon de dag zeer rustig met de officiële vergadering van de Europese bisschop pen die daar zijn. De eerste inleiding werd gehouden door kar dinaal Bengsch van Berlijn over het onderwerp: „De priester in een zich veranderende wereld". De kardinaal zei o.a.: Normen voor een persoojilijke levenshou ding en voor het zedelijk handelen, maar ook voor het priesterbe- staan liggen niet besloten in een veranderende wereld. Ze zijn geen onderwerp van verandering 0/ ontwikkeling." Hetzelfde onderwerp werd behandeld door kardinaal Falcao van Lissabon. Hij sprak over Portugal, waar de kerkelijke situatie lange tijd rustig is geiveest, maar waar zich nu vooral bij de jongeren een nieuwe kerk-visie ont wikkelt, die zich uit in onbehagen. beeld van een priester, die alleen nog functioneert voor kinderen en be jaarden. Vandaar hun radicaal door breken van dit isolement, door volle dig te kiezen voor het aanvaarden van een of ander beroep, waarin zij zich weer als mens volledig maat schappelijk geaccepteerd weten en waarin zij als priester hopen zich arbeidsmilieu-bewust te maken van de diepe christelijke en verlossende betekenis van de arbeid. Op de persconferentie, die 's mid dags plaats vond. kon mgr. Et- chegaray van Parijs, ongeveer 300 journalisten welkom heten. De pers wilde bij monde van Fesquet, van het Franse blad Le Monde, duidelijk meer gegevens dan verstrekt werden Mgr. Dellepoort van het Europa-se- minaat gaf daarop een zeer duide lijk overzicht van de situaties van de priesters in Europa. Hierbij kwamen harde cijfers en verregaande meningen op tafel. De ze gegevens heeft mgr. Delle poort verzameld uit een enquête, die hij heeft gehouden in plus minus tien landen van hoofdzakelijk West- Europa. Heel anders ligt de situatie in Ne derland. België. Oostenrijk en Duits land. Daar wordt het ambt meer een beroep door pastorale traning waar bij men levend en luisterend met de mensen in solidariteit wil leven. De priester is niet zo zeer meer in het oog van de mensen de officiële vertegenwoordiger van de insti tutionele kerk, maar een medemens die meeleeft, meezoekt naai- de be- staansverhouding en menselijke op dracht van groepen en individuen, vanuit zijn eigen persoonlifk geloven Maat is vol Celibaat De bisschoppen hebben gisteren zwaarwegende bewijzen gekregen dat een groot deel van de priesters herziening wenst van de celibaats- weüten, zoals de kerk die sinds 900 jaar kent. Op hun conferentie hebben de bis schoppen kennis genomen van een onderzoek naar het standpunt van de priesters in de Europese landen ten aanzien van het celibaat. Uit dit j onderzoek blijkt dat een groot aan- tal priesters „een onmiddellijk initia tief" verlangen van hun bisschoppen j in deze kwestie, aldus heeft een of- i ficiële functionaris van de confe- J ren tie gezegd. De priesters verlangen, dat de bis- 1 schoppen het initiatief nemen om te j komen tot opheffing van het ver- plichte celibaat. Intussen kunnen de honderd aan- wezige priesters in Chur in het Raetisches Volkshaus zich nog steeds verheugen over een geweldige be langstelling. Vanuit Antwerpen kwam een telegram binnen van een werkgroep die zich bezighoudt met de problematiek van de echtschei ding in de R.K. Kerk. Zij vroe gen de priesters ook aan hun moei lijkheden aandacht te schenken. De priester De belangrijke problematiek die de priesters gisteren bespraken, betrof j een motie over het werk van de priester. Diepgaande verschillen tra den tussen de diverse landen aan de dag. Zo werken in Frankrijk. Bas kenland. Spanje en Italië de pries ters vanuit een maatschappelijk marginale positie. Ze worden als mens niet voor vol aangezien. Hier- bij speelt op de achtergrond een KARLSRUHE (DPA) Het West- duitse hooggerechtshof te Karlsruhe heeft gisteren de 47-jarige postor dermiljonair Carl-Heinz Porst uit Neurenberg wegens landverraderly- ke betrekkingen met Oost-Duitsland tot twee jaar en negen maanden ge vangenisstraf. alsmede een boe te van 10.000 mark (9.000 gulden) veroordeeld. De twee andere beklaagden in het proces. Pilny en Neumann, beiden voormalige medewerkers van de 47- jarige Porst die op dezelfde beschul diging terechtstonden, kregen resp. twee jaar en drie maanden en negen maanden gevangenisstraf. Porst en Pilny zftn bovendien twee jaar lang de burggerrecliten ontzegd. De president van het hof achtte bewezen dat Porst 14 jaar lang con tacten heeft onderhouden met het Oostduitse ministerie van staatsvei ligheid. Porst heeft deze contacten toegegeven, ook dat hij lid is van de Oostduitse communistische party, de SED. Hij is volgens eigen zeggen in aanraking met het ministerie voor Staatsveiligheid gekomen door zijn relatie met zijn neef Karl Böhm, die in Oost-Duitsland woont, maar met het doel een betere verhouding tus sen Oost en West te bewerkstelligen Op aandrang van de Oostduit se autoriteiten meldde hij zich als lid van de Westduitse liberale partij, de FDP. welke hy in 1961 een Oostduit se ..verkiezingssubsidie" van 75.000 mark bezorgde. Dank zij zijn zeer vriendschappelijke betrekkingen met de toenmalige FDP-leider Erich Mende kon hij zijn vrienden in het oosten op de hoogte houden van het wel en wee van de liberalen. Zo briefde hy in 1967 een in FDP-krin- gen circulerend plan over dat o.a. voorzag in erkenning van Oost- Duitsland De publikatie van dit plan verwekte in de bondsrepubliek grote beroering. Twee maanden na zijn arrestatie in oktober 1967 werd Porst op borgsom van een miljoen mark in voorlopige vryheid gesteld. Toen dinsdagmiddag een negatief antwoord kwam op het verzoek van de priesters om samen met de bis schoppen te discussiëren en hiervoor nietszeggende gronden werden ge bruikt, was voor de priesters de maat vol. Om half zes trokken de honderd priesters de berg op waar de bisschoppen verblijven in het se minarie van Chur. Zij bezetten daar op waardige wjjze de tuin. en vanaf het bordes hield één der priesters een indrin gende redevoering over de verande ringen in kerk en maatschappij. Het zijn vooral de jonge mensen, die niet meer kunnen functioneren in de vastgeroeste kaders en geves tigde machten, die het niet opnemen voor de onderdrukten door geweld of onrecht. chegaray van Parys. mgr. Mojausky Perelli uit Italië en mgr. Dwyer uit Birmingham. Uit Nederland waren bij dit gesprek van ruim een uur aanwezig, John Reuter en Jan Ruy- ter. Het werd een bewogen bijeen- t waarin ieder goedmoedig grapje van de tafel werd geveegd, i Zonder meer werd gesteld, dat dit het laatste aanbod van de priesters was en dat zij anders hun vergaan de conclusies aan een weigering zou- I den verbinden. De bisschoppen kwamen duidelijk onder de indruk van de stapels ar gumenten. Vandaag zou het voltal lige college van de bisschoppen ant woorden. Toegang Na veel over en weer gepraat, kre gen de leden van het uitvoerende bureau van de priesters, toegang tot de heiligdommen van het seminarie. Zij werden ontvangen door mgr. Et- Kiesinger contra N'PD De kanse lier van West-Duitsland Kiesinger heeft gisteren de verkiezingscam pagne van de christen-democraten geopend met een toespraak in Essen. Hij zei o.m. dat de grote partijen moeten zorgen dat de Nationale De mocratische Partij uit het parlement wordt geweerd. Hij zei ook dat de sa menwerking met de sociaal-demo craten zou worden voortgezet tot op het ogenblik van de verkiezingen. Studenten veroordeeld Een mi litaire rechtbank heeft gisteren in Madrid twee studenten van een uni versiteit in de Spaanse hoofdstad veroordeeld tot resp. acht en drie jaar gevangenisstraf wegens hun aandeel in ongeregeldheden die zich in oktober van het vorige jaar op de universiteit voordeden. Winkeliers in rechtbank Twee honderd winkeliers zijn gisteren de rechtbank van Montbeliard in het oosten van Frankrijk binnengedron gen. Zij behoren tot een militante beweging die hervorming van de be lastingen en sociale verzekeringen nastreeft. Toen ze het gebouw bin nendrongen. diende voor de recht bank een zaak. waarin een winkelier zich moest verantwoorden wegens overtreding van de sociale verzeke ringswetten. Nadat de winkeliers de rechtbank gedurende twee uur bezet hadden gehouden, deelde de com missaris van politie hun mee dat de zaak zou worden verdaagd tot de herfst. Jongens terecht Vyf Franse jon gens. die sinds het uitbreken van de storm werden vermist voor de Nor- mandische kust. zijn door een heli kopter ontdekt op een van de Chau- sey-eilanden. Zij hadden daar hun toevlucht genomen, maar konden het niet meer verlaten omdat hun boot door stortzeeën was vernield. Niet-gebonden landen In het re geringspaleis te Belgrado (Joego slavië) is gisteren een conferentie begonnen van 51 niet-gebonden lan den. De conferentie zal tot vrijdag duren. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Jerry, z. v. J. J. de Jager en A Eek hof; Jansje Maria Cornelia, d. v. M. de Kleljn en M C. van Eijgen; Hendrik Cornelia, z. v. H. C. Blankespoor en C C. van der Burg; Jeroen, z. v S. J Oldenburg en C. J. Wemelsfelder. Frank Steven, z. v. H. Altlnk en J. C. M C. Gerritsen; Peter. z. v, P. Marks en C. Meyer; Marice Martien Adrlaan. z. v. A. G. Hilgersom en M. T. van der Post; Raymond, z. v. F. D. Jansen en G. SCHREUDER: Edwin Nlcolaas, z. v A. A. J. Weers en M H. Juffermans. Pleter Hendrik, z. v. P. H. Binnenditk en C. Kroon; Johan Peter. z. v. N. van Leeuwen en S. de Haan: Hendrika Mar tlna. d. v. J. P. M. van den Berg en C M. van Kampen. 1 Na 1 augustus a.s. moeten j alle a.s. autobestuurders in West- Duitsland een cursus volgen voor maatregelen, welke onmiddellijk na een ongeval op de weg moeten j worden genomen. Het grootste I deel van deze cursussen wordt j door het Rode Kruis gegeven. IJshockey Tydens de vergade ring van de Internationale IJs hockey Bond in Crans Montana is besloten dat bij het volgende toernooi om het wereldkampioenschap in groep 4 in elke ploeg van twintig spe lers negen profspelers mogen wor den opgesteld. Dit besluit werd ge nomen met. de beperking dat de profs geen lid mogen zijn van de twaalf verenigingen van de gecombineer de Amerikaanse Canadese profcom petitie. Paardesport Een van de acht paarden, die zondag in de jaarlijkse derby voor volbloeds op Duindigt zouden starten, de schimmel Persian Paths van stal Delbrassine. zal niet kunnen uitkomen. Het paard heeft zich tijdens de training geblesseerd. SYDNEY (AP)— De Engelse pop-zangeres Marianne Faithfull is in het Saint Vincent-ziek en- huis in Sydney opgenomen, nadat zij in haar suite in het Chevron hotel ineengezakt ivas. Marianne was gisteren met haar vriend ..Rolling Stone" Mick Jagger in Sydney aangekomen voor het spelen van een rol in de film, waarin Mick de grote ster wordt. Marianne zakte kort voor haar verschijning op een persconfe rentie over haar filmrol ineen. De desbetreffende film gaat over de straatrover Ned Kelly. Mick Jagger speelt daarin de ti- telrol en Marianne is zijn zuster. Bovenstaande foto van Marianne Faithfull is gemaakt kort voor dat het zangeresje in elkaar stort- I te. DEN HAAG BODEGRAVEN Het komt beslist niet dagelijks voor, dat lokaalvredebreuk in een politie bureau wordt gepleegd. Toen een vriend van een 19-jarige bakkers knecht uit Bodegraven zich niet vol gens de regels gedroeg, arresteerde de politie hem De bakkersknecht was het hiermede niet eens en volg de zijn vriend naar het poli tiebureau. Daar aangekomen gaf hy te kennen dat men zyn vriend in vrijheid moest stellen. De politie zei dat hij verstandig moest zijn en het bureau moest verlaten Hiermee was de bakker het niet eens. Toen de politie hem beetpak- j te om hem te verwijderen, rukte hy zich los en sprong door een ruit van het bureau. Zodoende maakte hy zich ook nog schuldig aan vernieling Bij de Haagse politierechter liet hij nu verstek gaan De officier con stateerde, dat verdachte er bij dat alles nog goed is afgekomen, Na drankgebruik was de bakker zeer lastig geworden, doch daar wist ver- jdachte volgens zyn verklaring alle- maal niets meer van. Omdat hy nog niet eerder met de politie in aanra king is geweest, wilde de officier nog volstaan met een geldboete van f 80.- waarbij een voorwaardelyke gevan genisstraf niet onnodig werd geacht. De politierefchter was het daarmee I eens en veroordeelde overeenkomstig I de eis. NIERSTEIN (ANP) De ban is gebroken. Eindeiyk is ln de Ronde van Rynland-Palts een Duitse ren ner erin geslaagd voor eigen publiek de ritzege te behalen. Na de over heersing van Fedor den Hertog, die zeven keer achtereen als eerste over de streep ging en de etappe-over winning van Piet van Katwijk, kon de 20-jarige Hans Lute zich gisteren als winnaar laten huldigen. Hy maakte deel uit van een kopgroep die zich na dertien kilometer had ge vormd. De uitslag van de negende etappe is: 1. Lute W-Dl) 127 km in 3.23.45 2 Knab (W-Dl) 3.24.15; 3. Den Hertog (Ned) 3.24.45. Het algemeen klassement 1. Den Hertog <Nedi 29.20.57 2. Knab (W-Dl» op 30.49; 3. Troche (W-Dl) op 33.14; 4. Van Katwyk (Nedj op 42.40. Overstromingen Op het Japan se eiland Kioesjoe zijn sinds 24 juni door overstromingen en grondver schuivingen als gevolg van zware regenval 80 mensen omgekomen Acht worden vermist en 173 hebben verwondingen opgelopen. (ADVERTENTIE) Bruint met en zonder zon beschermt zonnebrand ■ÉLLlSSb» PRAAG (Reuter) Strougal. de vaandeldrager van het conservatie ve communisme in Tsjecho-Slowa- kye. heeft er. naast de reeks sleutel posities die hy in de communistische party bekleedt, opnieuw een top functie bij gekregen. Hy is benoemd tot opperbevelhebber van de Tsje chische volksmilitie, een korps van hulptroepen geformeerd uit fabrieks arbeiders. Hy bekleedt reeds de functie van president van de Tsje chische defensieraad en is lid van de federale defensieraad voor Tsje- cho-Slowakije. Zyn hoofdfunctie is plaatsvervangend party leider van de Tsjechoslowaakse communistische party. De Tsjechische militie telt ongeveer 65 000 leden, in gehéél Tsje- cho-Slowakije zijn 90.000 man. Par ty leider Hoesak is opperbevelhebber van de federale volksmilitie, een functie die Doebtsek bekleedde voor de federatie in Tsjecho-Slowa- kye een feit werd. De volksmilitie, opgericht in 1948 toen de communis ten aan de macht kwamen en be doeld om „de rechten van de arbei ders te beschermen" speelde een ne gatieve rol in de periode na de libe ralisering en er gingen stemmen op om ze te ontbinden. NAIROBI (Reuter.» Tydens een herdenkingsdienst in de r.k. kathe draal in Nairobi voor de zaterdag jongstleden doodgeschoten Kenlase minister voor economische plannen, Tom Mboya. is het gisteren tot ernbtige ongeregeldheden gekomen Een menigte van naar schatting honderdduizend leden van de Loeo- stam trok schreeuwend door de stra ten. Voetgangers werden aangeval len en auto's met stenen bekogeld. Ook de auto van president Kenjat- ta werd aangevallen. Oproerpoli tie en militairen trachtten de woe dende Loeo's met traangas uiteen te dry ven (De Loeo's zyn een min derheid. de Kikoejoes vormen de meerderheid) Aanvankelijk was het vry rustig in Nairobi. Bij de aankomst van het stoffelijk overschot van Mboya by de kathedraal wierpen vele Loeo's zich op de grond en steeg een luid gejammer uit de menigte op. WEERR4PPORTEN Van hedenmorgen 7 ai nr. a J 9 a a a u 01 0) Cr c Amsterdam half bew. 16 7 6 De Bilt licht bew 14 8 4 Deelen licht bew. 14 7 15 Eelde half bew. 17 9 9 Eindhoven regenbui 15 8 5 Den Helder regenbui 15 10 11 Luchth. R'dam zw bew 16 9 7 Twente half bew 15 8 9 Vlisslngen regenbul 15 11 15 Zuid Limburg zw. bew. 15 9 10 Aberdeen rgeenbui 14 9 1 Barcelona zw. bew. 22 15 0 Felgrado licht bew. 31 12 9 Berlijn licht bew. 20 9 0 Bordeaux half bew. 20 11 0 Brussel half bew. 15 9 14 Frankfort halfbew. 19 9 2 C.énève zw bew. 17 8 0 1 Grenoble zw. bew 17 8 0 Helsinki zw. bew. 25 13 2 Innsbruck zw. bew. 15 7 5 Kopenhagen licht bew. 18 9 0.1 Lissabon onbew. 32 17 0 Ijocarno half bew. 24 10 0 Londen zw. bew. 14 7 7 Luxemburg regen 14 7 7 Madrid onbew. 29 12 0 Malaga geh bew. 25 20 0 Mallorca onbew. 26 12 0 München regen 14 7 5 Nice half bew. 24 16 0 Oslo regenbui 19 13 1 Parijs zw. bew. 17 9 9 Rome lichtbew. 26 16 0.6 Stockholm zw. bew 19 10 0 Wenen onbew 15 12 2 Zürlch regenbui 13 9 8 WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer) Sprt) sociale raadsvrouw 4-6 uur nan Rest. v. d. Heijden Receptie Bergers (Raad van Arbeid) 4 304 nam. Oude Vest 13 Evangelisatie chri gem. Ecclesia 8 uur nam. Titus Brandsmaln. 76, „De Dull Clubhuiswerk handenarbeid 8-l( nam. lur m Rynlandslyceum (Apolloln. evangelie -samenkomst, afd geest Spr. dhr. Bulthuis 8 uur ZATERDAG Oegstgeest (Het Witte Huls) Sc) sociëteit Palamedes 2-5.30 uur nj Kon. Ned. Mij voor Tuinhout Plantkunde. Excursie Azalea-kwel rij Roelofarendsveen Vertrek bv tion vak N 9.04 uur voorm. ZONDAG Oude Rijn 3 Plnkatergem, Spri Eikerbout 3 uur nam. Rynlandslyceum (Apolloln. 1)1 voor oorspronkeiyk christendom, Oegstgeest Spr. evang. N. v. d. B: 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus (i tus van de heiligen der laatste <j 11.30 uur voorm. Wassenaar Rest. Bijhorst. Dritt- dienst 10.30 uur voorm. Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zei Spr. dhr. Franken 10 uur voorm. LEIDSL BIOSCOPEN Camera: ..Jerry als babv-sitter", Dag. 2.30. 7. 9.15. Zond. ook 4.45 Lido: ..Commandos". 18 Ir. Dae 7. 9.15. Zond ook 4.45. Luxor: „Bullltt". 14 Ir. Dag 2? 9.15. Zond ook 4.45. Rex: „Lijken plaveien zijn weg' Dag. 2.30, 7. 9.15. Zond ook 4.45 en zat. nachtvoorst.: „De naaktt reld", 18 jr. 23.30 uur. Studio: „Ter zake schatje", 18 Ir 2.30. 7. 9.15. Zond ook 4.45. Dag 2 TENTOONSTELLINGEN SCHIPHOL (ANP) In Biafra zyn de kleuters van twee a drie jaar reeds aan de hongerdood gestorven, nu gaan de ouderen er aan. De hele bevolking leidt aan eiwittekort en balanceert op de rand van de hon gerdood. Het Rode Kruis heeft al vier weken geen vlucht meer kun nen uitvoeren. Alle gaarkeukens in Biafra, zo moeizaam met behulp van Europeanen opgebouwd, worden ge sloten. Dat waren enkele van de trieste mededelingen, waarmee mevrouw Middelkoop haar echtgenoot gistei- avond op Schiphol aanvulde. „Ik ben vorige week met nonnen en paters uit Biafra teruggevlogen", zo riet) ze uit. „Zelfs die mensen kunnen cie ellende niet meer dragen. De kin deren liggen er in het gras te ster ven. Dat maakt een vreselijke in druk op de Europeanen, die er wei - ken. Ze raken overstuur of krygen er zelfs een shock van. Er gaat van die hongersnood zo'n demoraliseren de invloed uit. Iedereen in Biafra begint te stelen. Dat gebeurde vroe-j ger nooit. Toen was iedereen er goud-eerlyk. Hoe is het in de we reld mogelyk, dat Europa dit alles toelaat! Het vertrouwen is by ieder een weg. Waarom grijpen met nami Engeland en Frankryk niet in? j Waarom stoppen ze hun wapenleve-1 ran ties naar Niger ië niet? Dan zou Rusland ook wel volgen. Waarom verbreken de Europese landen de economische betrekkingenn met Ni- gerië niet? Dan wordt oorlog voe ren daar onmogeiyk. Maar kenne- lyk heohten deze Europese landen meer waarde aan hun handel met Nigerië dan aan het verhinderen van de oorlog, en daarmee doel ik ook op Nederland, dat voor zover het de handel met Nigerië betreft, na En geland de tweede plaats inneemt". Dokter Middelkoop, die in Biafra de coördinatie van de hulpverlening heeft behartigd en die thans in hel uitvoerend comité zit van de „Joint Church Aid" (de overkoepelende ker- kelyke organisatie), keerde gister avond terug uit Genêve. waar de gezamenlyke hulporganisaties der kerken zich hebben afgevraagd op welke wijze de ramp van de mas sale hongerdood nog kan worden vermeden. De vergadering in Genève was tot de conclusie gekomen, dat een suc cesvolle formule alleen denkbaar Is, wanneer zy wordt geaccepteerd zo wel door Nigerië als door Biafra. De Joint Church Aid roept daarom alle I by de hulp betrokken regeringen, j die van goede wil zijn, op tot on dersteuning van een realistisch plan voor dagvluchten. Dit plan moet worden afgesloten tussen Nigerië. Biafra en een derde neutrale party, waarby ieder van deze drie partijen zelf controleurs mag aanwijzen om toezicht op de juiste naleving va.n het project uit te oefenen en om de ladingen te controleren op plaatsen en onder voorwaarden die voor beide zijdei; acceptabel zijn. Bovendien mogen I partijen waarnemers aanwijzen, die I de viuohten vergezellen als garantie, dat alleen gevlogen zal worden dooi geneutraliseerde luchtwegen. Gezien de toenemende sterftecyfers in Bia fra vraagt Joint Church Aid da mogelykheid om nog voor een zeer beperkte tyd, gedurende welke de besprekingen voor de dagvluchter, dienen te worden gehouden, nacht vluchten te mogen uitvoeren. Naar bekend zijn er ook plannen van Engeland en van het Rode Kruis. Dokter Middelkoop geloofde niet dat er iets van terecht zal ko men van de optimistische verwach tingen van de Britse minister van Buitenlandse Zaken Stewart, die maandag heeft gezegd, dat er dag-1 j vluchten over Nigerië naar Biafra I zouden worden geleid. Rijksmuseum voor Volkenkunde! t kantiefilms voor de Jeugd. Din*. T1 woensdag- en donderdagmiddag :»et nam. (tot medio augustus). Rot Molenmuseum ..De Valk' (DagiYan van 10 uur voorm tot 5 uur nam i dag 15 uur nam Maandags eps'i y Jeugdmuseum (Koppenhlnksteefvee Tentoonstelling over de natuur e: tiek uit grootmoederstyd. (ultslui zaterd. van 11-17 nm en na veme, Cronesteinkade 2) fcer De .jakenhui Dag 106 uur; fBa: 15 uur g Rijksmuseum van Oudheden Idei pen burg 28): Werkd. 10 uur vo»w( 5 uur nam.: zond 15 uur nam Rljksmuseun (Steenstraat 1) dag 'lage 1- uur nam vooi olkenM rv, 10—5 u.: 'il Ned.-Legermuseum: Geopend a wij Zo dap tot ef met vrydag 9 uur voor del nam. zon. en feestdagen C. G. Rijksmuseum voor de geschiet ke. der natum wetenschappen. Dag. 1 uur nam uur zone' 1- uur Heempark Oegstgeesterweg (Klïcf polder) Flora van eigen bodem,f, van 8 uur voorm - 5 uur nam.;i J mei t.e.m oktober op zat en zond! uur nam gj De Lakenhal Tentoonstelling I r., land Koning, schilderijen en teke r' gen, dag van 10 uur voorm.-6 uur| 's Zondags van 1-6 uur nam (t.e.: Dl lull) D, Kunstzaal Heuff, Wassenaar: S derijen en prenten van Els en P de Haas, maandag t/m zaterdag!1 11 uur, bovendien op dinsdagavonden! m 8-10 uur, (t/m 2$ luli). Galerie Van der Vlist (Botermi Frans de Haas (schilderyen en grr Lyd de Jonge van Zwijnsbergen zaieken en plastieken) en Gerrit der (schilderijen), dinsdag t/m 9-6 uur. (t/m 28 augustls): A\ond- en nachtdienst der apotl Geopend voor spoedeisende gei Doeza Apotheek, Doezastr. 31. tel 21313. Apotheek R. van Breest Small) te Leiderdorp en de Oegstgeestse I theek zyn de gehele week geopend J Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en inlormatiedlj Hulpverlening tel 24101 (b.g.g. 2C Informaties tel. 33921. WOENSDAG Circustheater. 20.15 uur: Ballet de Weense staatsopera. m.m.v. Utr« Symphonie Orkest; Choplana. Qulchotte. Strausslana. Walpt Nacht. Dom Röschen. Sprlngwatt! DONDERDAG Circustheater. 20.15 uur: Ballet de Weense staatsopera, m.m.v. Utra Symphonie Orkest: Divertimento Dorn Röschen, Claire dc Lune, Stfi siana, An der schönen blauen Doi

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2