Smith is Aalt Toersen opnieuw te snel af Jaap Temminck veel' sterker dan De Grool concern Nationale-Nederlanden eerste assistent de Tombe en Demenint Registeraccountants Grote Prijs van België Dubbele Duitse zege in Aken Meta Antenen (20) overtroefde Heide Rosendahl Wereldrecord van Franse damesploeg op 4x400 meter Geen concurrentie voor Muusse Schaakteam op tweede plaats Tennistoernooi De Mnnnik k Husherdenking in Praag Sp LEEG PAKHUIS geboorte verloving ondertrouw huwelijk overlijden familie berichten juridisch correspondent voor Den Haag: De Nederlanden van 1845 Eerste Rotterdamsche PAGINA 10 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 7 JULI FRANCORCHAMPS (ANP) De snelle fabrieks-derbi van de Australiër Barry Smith, die in Assen verrassend de race in de 50 cc-klasse won, schijnt toch een serieuze bedreiging te gaan vormen voor de Kreidlers van Aalt Toersen en Jan de Vries. Smith toonde zich gistermiddag op het heuvelachtige circuit van Francorchamps in de Belgische Ardennen weer de snelste, waardoor hij opnieuw 15 punten aan zijn totaal toevoegde. De Australiër is Aalt Toersen, die in de Grote Prijs van België achter Smith en Herrero op de derde plaats eindigde, nu tot op 20 punten genaderd in de strijd om het wereldkampioen schap: 6545. Toersen heeft in Francorchamps alleen in de eerste ronde de leiding gehad. Na een slechte start kwam Smith, die met zijn Derbi een ge middelde van ruim 141 km/u haal de, snel dichterbij. In een bijzonder enerverend duel, waarbij Smith, Herrero en Toersen lange tijd vlak bij elkaar bleven, bleek Smith uit eindelijk de snelste. De Nederlanders waren in de kleinste klasse succes vol. Naast de derde plaats van Toersen legden Cees van Dongen (vierde). Mywaart (Zesde) en Hu berts (zevende» beslag op goede klasseringen. Jan de Vries, die za terdag tijdens de training een val maakte, maar alleen schaafwonden opliep, zag gisteren van een start af. Paul Lodewyckx reed de race niet uit omdat zijn Jamati het begaf. komt op een gemiddelde van 210.273 km/u. Uitslagen Fraai In de race van de kwartliters be haalde Cees van Dongen, die een week geleden in Assen in de slotfase door pech werd uitgeschakeld een fraaie derde plaats. De Rotterdam mer had een snelle start maar moest al spoedig de leiding afstaan aan Simmonds (GB) en de Duitser Braun. Giaoomo Agostini bleek ook in Francornhamps met zijn MV Agusta veel te snel voor zijn tegen standers. Aanvankelijk duldde de Italiaan de Britten Tait en Bar- nett in zijn onmiddellijke nabijheid, maar in de derde van de 13 ronden „vloog" Agostini weg van zijn con currenten. Hoe hard de Ita liaan ging, bleek wel uit het feit dat hij het ronderecord op 4 minuten en 4.1 seconden bracht, hetgeen neer- AKEN (ANP) Veertigduizend personen waren gisteren getuige van een schitterende slotapotheose bij het CHIO in Aken. Het internatio nale springconocurs om de Grote Prijs van Aken groeide in de vierde barrage naar een grote climax. Drie Westduitse combinaties waren nog in de strijd. Alwin Schockemöhle met „Wimpel", Hans Günter Winkler met „Enigk" en Willi bert Mehlkopf met „Fidelus". De muur werd verhoogd tot 2 mee ter en tien centimeter en de oxer was 1.80 me ter hoog en 2 meter breed. Schocke möhle en Winkler slaagden er in deze barrières te nemen, Mehlkopf struikelde over de achterste balk van de oxer en liep vier strafpunten op. Een vijfde barrage werd niet meer gehouden en Schockemöhle en Wink ler deelden de eerste prijs. Zesendertig deelnemers uit acht landen waagden een kans in dit springconcours, dat over een par koers van 810 meter lengte voerde met dertien hindernissen en zestien sprongen. Voor de eerste barrage kwalificeerden zich vijf ruiters en twee amazones. Vijf combinaties be reikten de tweede barrage, nadat de Engelsen Allison Westwood en Har vey Smith waren afgevallen. Pas in de derde jonde" kwam het einde voor de Italiaan Gualiero Chalellini en de Fran^aise Janou Lefebre. De uitslagen luiden: 50 cc-klasse (vier ronden, 56.4 km). 1. Smith (Austr.) met Derbi 23 min. 23.2 sec. (gem. 144.697 km per uur), 2. Herrero <Sp.) met Derbi 23.29.4, 3. Toersen (Ned.) met Kreid- ler 23.37.9, 4. Van Dongen (Ned.) met Kreidler 23.57.3. Stand wereldkampioenschap: 1. Toersen 65 pnt., 2. Smith 45 pnt., 3. De Vries (Ned.) 34 pnt., 4. Parlotti (It.) 25 pnt. 125 cclklasse even ronden) 98,7 km) 1. Simmonds (GB) met Kawasaki 34,24,9 (gem. 172,075 km per uur, record), 2. Braun (W.-Dld) met Suzuki 34.26,6, 3. Van Dongen (Ned.) met Suzuki 35.39.7, 4. Anders- LIESTAL (ANP) De Zwitserse atlete Meta Antenen heeft gisteren in Liestal het wereldrecord vijfkamp verbeterd en gebracht op 5.046 pun ten. Het oude record stond sedert 1 juni van dit jaar met 5.023 punten op naam van de Westduitse Heide Rosendahl. die deze prestatie in Hei delberg leverde. De 20-jarige Meta Antenen. tech nisch ontwerpster in Schaf fhausen, had het wereldrecord vooral te dan ken aan haar voortreffelijke presta ties op de beide springnummers en de 100 meter horden. De 6.49 meter die zij bij het verspringen haalde, betekende een verbetering van het Zwitserse record. Bij het hoogsprin gen sprong de Zwitserse met de Fos- bury flop, die overal ter wereld steeds meer navolging vindt. 1.71 me ter. Ondanks een tegenwind van bij na 2.5 meter/sec. noteerde de Zwit- serse op de 100 meter horden een tijd van 13.5 sec. De andere presta ties waren: kogelstoten 11.28 meter en 200 meter 24.6 sec. PARIJ6 (ANP) Bij de landen- wedstrijd Frankrijk-Polen in Po- rijs heeft de Franse damesploeg gis teren een nieuw wereldrecord op de 4 x 400 meter gevestigd. De Franse atletes liepen de afstand in 3 minu ten 34,2 seconden, 3,4 seconden on der het oude record dat sinds 21 ju ni op naam van een Britse ploeg stond. Het Franse team bestond uit Michèle Mombet (56.0). Eliane Jacq (53,7), Nicole Duclos (52,0) en Co- lette Besson (52,5) son (Zwe) met Suzuki 36.23,7, 5. Hu berts (Ned.) met MZ 36.59,8. Stand wereldkampioenschap: 1. Simmonds 72 pnt., 2. Andersson 32 pnt. 3. Van Dongen 25 pnt. 4. Braun 24 pnt. 250 cc-klasse (acht ronden. 112,8 km), 1. Herrero (Sp> met Osso 35.396 (gem. 189.836 km p/uur), 2. Gould (GBt met Yamaha 35.39,6. 3. Car- ruthers (GB) met Benelli 35.49.5. 4 Andersson (Zwe) met Yamaha 37.02,6. Stand wereldkampioenschap- 1. Herrero 65 pnt., 2. Andersson 49, 3. Carruthers 36, 4. Gould (GB) 32 pt. 183.300 km): 1. Agostini (It) met MV 54.18.1 (gem. 202.533 km/u.), 2. Tait (GB) met Triumph 58.37.1 (187.620) 3. Barnett (GB) met Kirby op 1 ron de, 4. Marsovszky (Zwits.) met Lin- to.Stand wereldkampioenschap: 1. Afostini 90 pnt., 2. Barnett 32, 3. Marsovszki 31, 4. Findlay 22. Zijspannen (zeven ronden, 98,7 km) 1. Fath/Kaulach W.D1 met Urs 32.55 (gem. 179.980 km(u), 2. Enders/En- gelhardt Wdl met BMW 33.27 (gem. 177.040 km/u), 3. Auerbacher/Hahn WD1. met BMW 33.50.8. Stand we reldkampioenschap: 1. Fath/Kau lach 55. 2. Enders/Engelhardt 42, 3. Linnarz/Kuenemond 41. RIJSWIJK (ANP) Mexico-gan ger Bram Muusse behaalde tijdens de gisteren voor de zevende keer op het Rijn-Schiekanaal in Rijswijk gehou den kanowedstrijden, die door afwe zigheid van de nationale top veel glans misten, twee overtuigende ze ges. In de K-l 500 meter versloeg de Zaandammer de talentvolle Jan van der Holst. De tijd van Muusse was 3.59.6, Van der Holst ging ruim vier seconden later over de aankomstlijn. Op de kilometer gingen Muusse en Van der Holst in dezelfde volgorde over de finish. Bij de dames versloeg Emmy La- grand op de K-l 500 meter haar clubgenote Carry van Kollenburg. In de K-ll 500 meter, waarin senioren en junioren dames aan de start kwa men, waren Ans Vriens en Carry van Kollenburg de sterksten ADELBODEN (ANP) Nederland heeft de ontmoetingen uit de eerste en tweede ronde van het Clare-Bene dict-toernooi in Adelboden tegen West-Duitsland gelijkgespeeld (2-2). Bouwmeester bracht zijn afgebroken partij tegen de Westduitser Teschner tot winst en Langeweg kwam remise overeen met Schmid. De uitslag werd hierdoor 2-2. In de ontmoeting tegen Engeland wonnen Langeweg en Kui per hur: partijen tegen resp. Kenne en Lee. Ree verloor van Penrose en Bouwmeester van Harston. In de derde ronde is de stand bij de ontmoeting Nederland-Spar.je 1,5- 1,5. De partij tussen Langeweg en Me dina werd afgebroken. De overige partijen, Ree-Pomar, Bouwmeester- Toran en Kuiper-Calvo eindigden in een snelle remise. De afgebroken stand van Langeweg tegen Medina biedt goede kansen op winst voor de Nederlander. De stand na drie ronden is :1. West- Duitsland 7, 2/3 Nederland/Zwitser land 6,5, 4 Spanje, 5/6 Engeland/ Oostenrijk 5. Schaaktweekamp Fischer- Botwinnik? BELGRADO (AP) Het blad Po- litika meldde zaterdag in Belgrado dat overeenstemming bereikt is over een schaaktweekamp tussen de oud- wereldkampioen Mikhail Botwinnik en de Amerikaanse grootmeester Ro bert Fischer. Iedere speler zou 5.000 dollar ontvangen en de winnaar krijgt verder 3.000 dollar. De wed strijd zal gefinancierd worden dooi de Amerikaanse schaakbond. Het staat nog niet vast waar en wanneer de tweekamp zal worden gehouden. Wielrennen De Nederlandse amateur Jan Jansen is in Boekarest by baanwedstryden om de Beker van de stad Boekarest by de sprint als tweede geëindigd. Hy werd in de finale verslagen door de Rus Omar Pakhadze, die voor de laatste 200 meter 11,9 seconden nodig had. Derde werd de Roemeen Soare. LEIDEN De finales van een dit jaar zeer geslaagd open- De Munnik-toernooi werden gisteren verspeeld. Domineerde Jaap Temminck bij de heren volledig, bij de dames, moest Jo- sine van der Koogh, die ietwat tennismoe lijkt, alle zeilen bij zetten om zich op de eerste plaats te handhaven. Josine van der Koogh. die in de halve finales de met prachtige lange drives spelende Helma de Vries met moeite van zich af had gehouden, won tegen Agnes Engelenburg-Reef; door scherp plaatsen de reeks. In de! tweede kwam Agnes Engelenburg j goed terug. Dank zy haar grote inzet i „bracht" zy enorm veel ballen terug en besliste deze set met 75 in haar voordeel. Josine van' der Koogh herstelde zich echter goed. Handig gebruikmakend van listige dropshots eiste zy de par ty voor zich op en prolongeerde daar mee haar vorig jaar behaalde tennis- titel. Josine v. d. Koogh behaaldf men met Gerard Pasman, ook dj tel iri het gemengd dubbelspel ij ondanks een 4-2 achterstand iijj beslissende set, Helma de Vrie^ Loek Sanders toch nog met 7—5] rug te wyzen. gten Hoo: De Belgische zangeres Tonia is in Anderlecht in het hutoélijk getreden met de musicus Albert Mertens. Tonia is in Nederland onder meer bekend door haar op treden in de tv-shoios van Ronny Tober. Zeilen De Zweed Larsson is op de rede van Gothenburg Europese zeilkampioen in de Starklasse ge worden met een totaal van 152 pun ten. Zyn landgenoot Wennerström bezette met 138 punten de tweede plaats. Handboogschieten De zeventien jarige Theo Vermeulen uit Gemert is gisteren in de Brabantse plaats Erp Nederlands kampioen handboog- schieten lange afstand geworden Hy behaalde over de vier afstanden (90 70, 50 en 30 meter) een totaal van 1071 punten. PRAAG (AP) De herdenking van de marteldood van Johannus Hus in de vyftiende eeuw is zondag in Tsjecho-Slowakye rustig herdacht. De oproepen om de dag te gebrui ken voor een protest tegen het com munistische bewind in Praag ziijn grotendeels genegeeerd. Van het theologische seminarium Johannes Hus te Praag woeien de vlaggen halfstok. Dit is gebruikelyk op de dag, waarop herdacht wordt hoe Hus op 6 juli 1415 levend werd verbrand nadat hy geweigerd had zyn plattelandsopstand tegen de sla- verny te staken en nadat hy zyn kri tiek op het pausdom en de rooms-ka- tholieke hiërarchie niet had willen intrekken. By de heren speelden' Jan de C en Jaap Temminck. die Frans r lenburg versloeg, de finale, domineerde Jaap Temminck vollf De by zonder harde services, met J spiri geslagen, forehands en flifer, smashes waren Jan de Groot kef keer te machtig, waarby vooralf1 het hoge tempo hem parten sp< Met 6—1. 6—0 moest hy de eer^ zyn tegenstander laten. Samen Gerard Pasma won hy ook de he, dubbel door met 6—3 iri de derdfc te zegevieren over Blommendai Koole. In de C-afdelingen waren nales een complete verrassing, c niemarid van de geplaatste spelei finale haalde. By de dames bergje de zeer uitgekookt spelende Neun Bron de finale door de als eersten plaatste Anke Bylsma te kloppen,) 1 wyl Josine Teeuw Henriëtte Balfcl versloeg. In de finale wori Josine Teeuw) v goed opgezette aanvallen snel ste set. Nelleke Bron kwam er i tweede echter beter in en met baselinespel hield zy tot 99 tred, daarna gaf de grotere prei van Josine dë doorslag (11-9).L annt Ook by de heren kwam een v|k men andere finale uit de busn meest spannende wedstryd wasfsc wel de halve firialeparty tusseitt! uiteindelijke winnaar Jan Roden|e] en Munnik coming-man Jan nissen. De slim spelende Roelens- werkte in de derde set een acF" stand van 42 weg. Met slij crosspassings en een enorme bL hand. kreeg hy zyn tegenstand™ de knieën (6-2, 1-6, 6-4). In de f; had Ihy geen enkele moeite i Eduard Haazebroek, die zyn dag. had. te elimineren. Met 6-3, 6-lf te hy de titel voor zich op. Ddjr rendubbel leverde een lichte vet sing op, daar niet het zo langzaT" hand beruchte duo Grimbergen^" boel de zege binnenhaalde, mas verrassend goed voor de dag kot de Kroes en Den Haan. In de laagste afdeling won b heren v. Zuidam in de finalei Wester, terwyl mej. Lange vele. de dames mej. van der Myn ill schoots achter zich liet. Mede het byzonder mooie weer kar Munnik terugzien op een bijzij 1 geslaagd toernooi. hg Voor ons kantoor te Leiden vragen wij een Tegenover onze eisen gevorderde studie bij het NIvRA of in bezit van het SPD stellen wij een goede honorering, gunstige vakantieregeling, vergoeding voor studiekosten, een aantrekke lijke pensioenregeling en goede promotiekansen. Met gemaakte vakantieafspraken wordt rekening gehouden. Brieven met volledige gegevens aan onderstaand adres, monde linge sollicitaties na telefonische afspraak. TE KOOP GROOT 52 M2 Staande Zuldsingel met klei ne bovenwoning. Bevragen telefoon 01717-2766 Lelden, Zoeterwoudsesingel 50, tel. (01710) 21145 Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Dordrecht, Eindhoven, Enschede, Leiden, Nijmegen, Rotterdam, Utrecht, Winterswijk zfjn gebeurtenissen die het noodzakelijk maken kennisgevingen aan familie, vrienden en bekenden te verzenden. Schakelt n. om zekerheid te hebben dat o niemand vergeet het LEIDSCH DAGBLAD In. Met dfln ruim 30.000 abonnees Is het verreweg de meest gelezeD courant In Leiden en omstreken en dos het aangewezen advertentle-medlnm voor Wij van Natlonate-Nederlanden zoeken con tact met jonge, progressieve mensen, die van plan zijn verder te komen. En die daarom wil len weten wat hun kansen bij ons zijn. Bij een modern, kerngezond bedrijf dat volop groeit. Stel dat u belangstelling hebt voor de juridi sche kanten van ons menselijk bestel. En dat u toch echt geen zin hebt om nog vele jaren te gaan studeren. Dan zou de functie van juridisch correspondent best iets voor u kun nen zijn. Voorwaarde is dat u er plezier in hebt u volledig In te zetten voor gevarieerd werk. Wij zien het in dat geval ook niet klein. U krijgt een gedegen inwerkperiode - en met een al een volwaardige salariëring. En verder: gratificatieregeling, winstdelingsregeling, stu diekostenvergoeding, eventueel reiskosten vergoeding, en te zijner tijd een premlevrije pensioenregeling. Bij Nationale-Nederlanden komen praten is uw toekomst peilen. Doe het, wij zullen u de mogelijkheden - en dat zijn er nogal wat - reëel en duidelijk uiteen zetten. Bel of schrijf voor een afspraak: afdeling Personeelsvoorziening, Groenhovenstraat 2, Den Haag. Telefoon: (070) 184280. Vraag naar mej. drs. Hospers of de heer Gulden, toestel 167.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 10