g^agtmans wilde zich bewijzen Meesterschap van grootvorst Merckx i^j PijnenVan Looy en Timmermans uit de Tour \i£ven"- TOUR IN UREN MINUTEN EN SECONDEN Ik schreef liet al een paar dagen geleden... Koerstips Verbeten in zadel Meer aan zijn hoofd Koersen Duindigt JUIgATERDAO 5 JULI 1999 PAGINA 9 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD Uk de BELFORT (GPD) Waar Merckx de concurrentie en niet de Je incurrentie Merckx versloeg, op de hete top van die „moor- feitpde" uitsmijter, de Ballon d'Alsace, daar wilde Rini Wagt- jans de bewondering voor een magnifiek gereden etappe nau- accepteren. Terwijl Eddy Merckx op het blozende gelaat 4 den spoor van zijn unieke machtsverroon verried, stamelde fan^ enfant terrible van de vaderlandse eauipe spijtig: „Als ik oor.'t had geweten. Als ik maar even was ingelicht, dat Jan erel<nssen zo dicht achter mij zat. Dan had ik kunnen kijken om Sigjt verschil tussen ons te schatten. Nu zat hij op dat vrijwel Prtakke stukje, 200 meter voor de streep, opeens naast mij. Hij da\kte mij, terwijl ik hem juist vandaag zo graag was voorge- weWant Rinl Wagtmans trilde van emotie, van opgekropte woede, laaitar aan de start in Mulhouse. Rini wilde, kinderlijk misschien, aar toch ook wel begrijpelijk, juist in dit zesde hoofdstuk, dat al -je lang als misschien wel beslissend scherprechter in deze tour was Wengeduid, zichzelf bewijzen. Meer nog, Jan Janssen laten zien, dat ianjni Wagtmans ook initiatief kan tonen, niet d.? plakker is. waar- prsor hij in de eerste wielerweek steeds weer door ,.!e professeur" was byijgemaakt. Rini: „Ik had me zó voorgenomen juist hier op de ebt ylon d'Alsace vóór Janssen te eindigen. Want wat Janssen heeft zegd, is gemeen. Een jonge renner heeft toch het recht om er te ►men? Maar dat zit hem niet lekker. In de „Acht van Chaam" vorig ar klopte ik hem en dat heeft hij nooit kunnen verkroppen. Sinds- »n heeft hij mij altijd gedwarsboomd, terwijl ik gewoon wil bewijzen en jt ik een goed coureur ben". En Tom Vissers: „Jan is altijd de )te jongen geweest en misschien is hij dat nog wel. Maar een nge renner zou zich toch ook naar de top kunnen werken?" lOCEn daarom sprong impulsieve Rini gisteren verbeten in het zadel. J danste naast al die kopstukken, die, omdat zij de botsing van l»»bchten, het spotten met die krachten bijna, als naderend onweer 4lden en daarom in de vuurlijn reden, over Le Grand Ballon. Zijn »1 was steeds naast dat van Eddy Merckx, van Roger Pingeon, van Helimond Poulidor, van Felice Gimondi, van Rudi Altig. En Janssen daar achter. io-$,Der Alte Rudi", die om andere redenen de Tour dan toch maar vim een „jong hert" rijdt, die Altig ging dan weliswaar vooruit op de Lrleul de la Grosse Pierre, maar Rini Wagtmans flankeerde nog steeds Tsj< azen, die elkaar zenuwachtig begluurden. De ongebreidelde en rlinjtrom lang niet altijd verstandige eerzucht van Rini reikte zelfs >t ecder. Onbezonnen bijna scheurde hij zich los van de stempels van lit jTour de France anno 1969, op jacht naar Altig, die geen 32 schijnt vai zijn. Hij hortte op een halve minuut, maar zag Eddy Merckx, Haiger de Vlaeminck en de Spanjaard Galera als helpers naderen •etig haakte hij aan, want Jan Janssen vocht daar achter, Hijgend liet Rini zich bij Altig brengen, waar hij in eerste instan- bant het kopwerk niet schuwde. „Merckx reed natuurlijk en verder chia Vlaeminck en ik. Maar de macht van Eddy was op een gegeven :rheoment gewoon niet meer te evenaren. Hij reed zo verschrikkelijk ,rd, dat niemand meer kop kon doen behalve hij". Wat Rini zeker ;t betreurde, want Janssen vocht daar achter. Op bijna 2 minuten rst, op 2.20 toen en aan de voet van de Ballon d'Alsace tenslotte meer dan 2V2 minuut. Rini Wagtmans was op dat moment be- mderenswaardig verstandig. „Wat kon mij gebeuren. Ik wilde j niet forceren en dacht in mijn eigen ritme naar boven nog ge- ikkelijk voor Janssen te blijven", nigjln de miraculeuze coupe van het Belgische wielerwonder was Rini ,n j^gtmans dan ook gedoemd in de eerste steile meters van de on barmhartige Ballon d'Alsace af te haken. Zoals De Vlaeminck dat rt daarop moest doen en Galera, en tenslotte ook Altig. Maar hniï*wijl Eddy Merckx in een ilussies krakende cadans bewees, dat hij hij alleen voorlopig de aanval kiest en dat de oppositie, welke en je groot dan ook, dat altijd nog maar eens gaan doen. wipte Rini agtmans nog steeds naar boven in de het zij herhaald twijfel- .ntig, maar zo gemakkelijk aan te voelen vreugde, dat Jan Janssen ngef „underdog" nu dan toch niet kan weerstaan. ™Maar Jan Janssen had meer aan zijn hoofd dan de wraak van iigtmans. Hij diende de furie van Merckx zo goed mogelijk te neeWstaan, net als Gimondi. net als Pingeon. net als Poulidor, net yfS Aimar. En hun roffel op de pedalen was dan ook wel wat heviger jn die van Wagtmans. En zo gromde Jan Janssen in de laatste eters toch nog langs Rini Wagtmans, die het lint, dat hem van wor<n rancune zou hebben bevrijd, al levensgroot voor hem zag. Ton e °"ssers: „Had de Vlaeminck maar eens van Rini kunnen overnemen, erz1n had hij het waarschijnlijk gered". En Rini kende niet de ver- /erebeidheid om onmiddellijk te verklaren: „Gelukkig dat ik nog dagen Di'noeg heb voor een revanche." ng Want Rini Wagtmans wenste nergens anders aan te denken. Niet ,n zijn „overleden" ploegmakkers. Aan René Pijnen bijvoorbeeld, parte op de kam van de Grand Ballon als eerste afhaakte, terwijl hij ns jnlijk naar de onderbuik greep. René verbeet met de dokter voort- ingirend aan zijn zijde de grove charge van Perez-Frances, die hem n liesblessure had opgeleverd. Toen de pijnen door Pijnen niet eer werden verdragen, verdween een beloftevol renner veel te ~~"oeg uit de tour. Geminiani, ploegleider van Perez-Frances, deed 6.3oit overigens helemaal niets. Integendeel, hij stapte uit protest g. Riutain voor enkele dagen uit de karavaan, omdat zijn renner met uistl gehandhaafde straf van vijf minuten en een geldboete toch maar •oot onrecht was aangedaan. f -Rini dacht ook niet aan Rik van Looy en Jos Timmerman, die op djna veertig minuten van Eddy Merckx de tijdslimiet rijkelijk had- overschreden en dus werden gediskwalificeerd. Nu was dat ook ït zo erg, want Rik van Looy vond het helemaal best. En Jos Tim- srman mocht ervaren, hoe een publiciteitssolo een middelmatig jureur kan opbreken. Nee, Rini Wagtmans vocht hardnekkig met In eigen persoonlijkheid, die zich in een Tour de France wel eens ►n die van de sterren moet onderwerpen. Lomme Driessens, „vader in Eddy Merckx", zei het: „Rini is een goed coureur en hij heeft indaag prachtig gereden. Maar hij moet nog leren verstandiger zijn en zich vooral minder laten kennen". Hier rijdt Rini Wagtmans j met Eddy Merckx naar de top rechtsnog dapper zij-aan-zij van de Ballon d'Alsace. De uitslag van de zesde rit over 131.5 kilometer van Mulhouse naar Belfort is "zonder bonificatie): 1. Eddy Merckx (Bel) 131.5 km in 3.37.25,2. Galera <Spa> 3.38.20, 3. Al tig «WDldi 3.39.20. 4. De Vlaeminck Belg, Schotte3 41 41. 5. David -Bel, Schotte) 3 41.46. 6. Janssen "Neder land, Geminiani», 7. Kimondi (Ita, Pezzii, 8. Pingeon "Fra, Plaud), 9. Theilliere "Fra, Stablinski. 10. Wagt mans "Nederl., Vissers), 11. Vanlm- pe "Belg, Stablinski», 12. Vandarias 'Sp, Langarica), 13. Harrison (Gr.B.. Caput), 14 Poulidor «Fr. Magne. 16. Castello <Sp, Langarica I. 17. Vianel- li "It, Albani), 18. Delisle "Fr.Plaud' allen z.t. als David 3.41.46. 19. Bellone "Fr, Geminiani) 3 42,09, 20. Momene "Sp, Machain) 3.42.19, 21. Mascaro "Sp, Langarica) 3.42.25, 22. Galdos (Sp. Langarica" 3.42.43, 23. VanNeste "Belg, Cools) 3.43.31, 24. Zimmerman "Fr. Stablinski) 3.43.45. 25 Schutz "Lux, Albani) z.t., 51. Van der Flaas "Belg, Vissers) 3.47.25, 55. Dolman "Ned, Vissers) 348.08, 58. Beugels "Ned), Magne) 3.48.21, 61. Haast "Ned, Vissers) 3.49.00, 100. Ottenbros "Ned, Vissers) 3.58.10, 102. Poortvliet «Ned, Vissers) 3.58 10, 113. Karstens "Ned, Plaud) 4.00.01 Doordat veel renners na het sluiten van de controle binnenkwamen, heeft de jury besloten de limiet te verho gen tot 12%. De volgende negen ren ners verdwenen hierdoor uit de strijd: Novak 'Fra'. Bianco "Ita>, Lemeteyer 'Frai, Van Looy "Bel', Timmerman "Bel), Planckaert «Bel», Monty "Bel), Samyn 'Fra>, Rosiers 'Bel). René Pijnen (Ned) en Jean Jourden <Fra> gaven op. Het dagploegenklassement luidt: I. Machain 'Galera, Momene. Diaz) II.05.00. 2. Geminiani 11.05 41, 3. Lan garica 11 05 57. 4 Stablinski 11.07.03, 5. Plaud 11.07.19, 13. Vissers 11.18.54. (Door Fred Racké) BELFORT (GPD) Nog altijd zijn er in broeierig Belfort op die vrijdagavond de zoekers naar de intrige, naar „het spel", naar de combine, zo ge wilt. Nog altijd slippen van hotel naar hotel de rechercheurs, die alle details wil len weten. Die zich niet wensen neer te leggen bij dat ene, alles- overkoepelende: het meester schap van Eddy Merckx. Kan dat, vragen de zoekers, kan na de zesde etappe de Ronde van Frankrijk als „beslist" worden beschouwd. Merckx zelf geeft, kort na zijn grandioze rush tegen de nijdige Ballon d'Alsace, nog méér materiaal tot nader onder zoek prijs. Want de nauwelijks getekende, met bij na-nietszeg gende ogen over de menigte uit kijkende „grootvorst" van de wie- Ierwereld, verklaart: „Nee, nee, de ronde is nog niet beslist, verre van dat." Men haast zich dan in Belfort naar de verslagenen, om ook uit hun mond dat zelfde te vernemen. En nog meer. Want men wil ook we ten. hoe het zo gekomen is, dat van Gimondi en Poulidor en Janssen en Aimar en Pingeon. die allemaal de slag misten. Ze halen de schouders op, die „vedetten". Ze mompelen iets, dat „niet zo goed gereden, van daag" moet inhouden. Maar in hun ogen smeult een vuurtje. En dus moet er „iets" zijn. Jan Janssen is het tenslotte, die voor de intimi een tipje van de sluier oplicht. „Natuurlijk", zegt hij. „Natuurlijk heeft Merckx fantastisch gereden. Er is in een strijd van man tegen man wellicht weinig tegen hem te ondernemen. Maai- stel nou eens, dat Merckx het werkelijk alleen moet doen tegen een soort verbond. Kan hij het dan ook?" Een „ver bond"?" Maar is de oppositie dan niet tè verdeeld om tot een behoor lijk sluitend akkoord te kunnen ko men. „Jawel", zegt Janssen, „die te genstand wés verdeeld. Maar nu weten we zo langzamerhand wel hoe de kaarten zijn geschud". En dan komen aardige details aan het licht. Over Rudi Altig bijvoor beeld. „Der Rudi" is. neemt men aan, bezig aan zijn laatste jaar bij de Salvarani-equipe van Felice Gi mondi. En van ploegleider Lomme Driessens is, ooit op een avond ln gezellig, praatgraag België, al eens vernomen, dat men voor een vol gend seizoen „niet onwelwillend" zou staan tegenover een toetreding van Rudi Altig tot de Faema-ploeg. „Ach", roept men dan uit, in gon zend Belfort, „ach, vandaar dat merkwaardige offensief, dat de eigen kopman Felice Gimondi noopte tot een heilloze en krachten slopende Met een gezicht van „wie doet me was?" laat Eddy Merckx zich in de gele trui hullen. achtervolging. zelf6 toen Eddy Merckx by Altig had aangesloten". Want toen Merckx zyn sprong naar het uiterst gemakkelijk verkregen „bruggehoofd" had voltooid, was Al tig lange tijd niet ongenegen om de motor daar voorop mede draaiende te houden, al maskeerde de sluwe vos zyn bedoelingen voortreffelijk, en al deelde de tour-radio dan van tijd tot tijd mede, dat Altig géén kop over nam. Gevaren En bovendien„Der Rudi" deed al vast één ding niet: zich wat naar achteren posteren om de brave Feli ce te assisteren in de uren des ge- vaars. In de kilometers vól gevaren, want waai- Eddy Merckx aan kop rijdt is alleman nodig, broodnodig, om de jacht te onderhouden. Jawel, op weg naar de Ballon, had Eddy Merck het bést getroffen met die alsmaar solo rijdende Rudi Altig, die bezig leek aan een uitzichtloos gebeuren, maai- die dan toch maar iedereen dwong om hard, heel erg hard te rij den. En bij die „iedereen" was óók Felice Gimondi Altig zélf was niet eens boos, trou wens, toen men hem vroeg of het eigenlijk niet sneu was. dat hij de ge le trui niet had kunnen veroveren. Wanneer is het misgegaan. Rudi? „Er Is niets misgegaan. Het was toch lo gisch dat ik by Merckx moest los sen, na zo'n Inspanning". Maar Gi mondi dan? „Tja, Gimondi had er natuurlijk wèl bij moeten zijn. Hij miste de slag. Dat is jammer. Maar Ja, hij blijft natuurlijk onze kopman, dat wel En „Der Rudi" reed glim lachend naar het dal. Zonder trui en met een ogenschijnlijk uitgeschakelde kopman. Intussen liet Eddy Merckx dan nóg een behartenswaardige opmer king los. Hij maakte zich wat zor gen over Roger de Vlaeminck, de nieuwe held van Vlaanderen. Merckx zorgelijk over De Vlae minck? Jawel: „Jammer, dat Roger niet bij kon blijven. Hij heeft wel erg veel pech gehad, met die val. Anders zou hij toch nog zéér dicht zijn geëindigd". is. dat men bij Faema eveneens voor de toekomst „niet onwelwillend" te genover Roger zou staan, ook al heeft hi/ dan vlak voor de Tour de Flandria's een wat langduriger trouw dan drie weken moeten zwe ren. Men herinnert zich dan boven dien, dat Roger de Vlaeminck. bezig aan een grandioos jaar als neo-prof, I altijd al heeft laten doorschemeren, dat hij niet onwelwillend staat te genover verdiensten, uit welke hoek die dan ook mogen komen. 04 min. 44 sec., 2. Altig <Wdl, Pezzi) op 2 min. 03 sec., 3. Janssen 'Ned, Geminiani) op 4.41, 4. Gimondi flta, Pezzit op 4.50, 5. ex aequo: Poulidor "Fra, Magne) Vianelli 'Ita, Albani) op 4.56, 7. De Vlaeminck (Bel, Schot te) op 5.05, 8. ex aequo: Pingeon "Fra, Plaud", Harrison (GrBr, Ca put) op 5.06, 10. Wagtmans (Ned), Vissers) op 5.15, 11. David 'Belg, Schotte) op 5.43, 12. Delisle (Fr, Plaud) op 5.44, 13. Letort (Fr, Plaud) op 6.05, 14. Grosskost (Fr, Gemini ani) op 7.12, 15. ex aequo: Galera (Sp, Machain), Aimar <Fr, Gemini ani) op 7.29, 17. Gandarias (Sp, Langarica) op 9.09, 18. Van Springel (Belg, Coolsop 9.18, 19. Schutz (Lux, Albani) op 10.13, 20. Van Neste 'Belg, Cools) op 10.28, 21. Dumont (Fr, Plaud) op 10.54, 22. Balmamion (It, Pezzi» op 13.12, 23. W. in t Ven (Belg. Coolsop 13.17. 24. Bellone (Fr, Geminiani) op 13.20, 25. San Miguel (Sp, Langarica) op 13.25, 55. Van der Flaas (Belg, Vissers) op 24.35, 56. Beugels (Ned, Magne) op 24.43, 66. Dolman (Ned, Vissers) op 26.26, 79. Ottenbros (Ned, Vissers» op 30.59, 87. Haast (Ned, Vissers» op 34.55, 97. Karstens (Ned, Plaud» op 38.00. 114. Poortvliet (Ned) op 1 uur 14 min. 02 seo. Ploegen* 1. Pezzi 86.03.51. 2 Geminiani 86 07.55, 3. Plaud 86.10.37. 4. Machain 86 13.58, 15. Driessens 86.15.14, 11. Vissers 86 32 43. Punten* 1. Merckx 99 pnt., 2. De Vlaminch 57, 3. Janssen 54, 4. Basso 52, 5. Al tig 51, T. Wagtmans 39. Algemeen: 1. Merckx Klassementen Bel, Driessens» 28 uur Aardi Maar de Vlaeminck is toch de éérste concurrent van Merckx in het Belgische wielerleger? En dan blijkt opeens, dat Roger de Vlaeminck dat niét is. Want als men Merckx vraagt: „Jij het geel en Roger het groen?", dan antwoordt de nieuwe aanvoerder in de ronde: „Ja, dat zou bijvoorbeeld wel aardig zijn". En dan realiseeet Belfort zich opeens, dat Roger de Vlaeminck tot nu toe niet opvallend tégen Eddy Merckx heeft gedaan. En op weg naar de Ballon? Toen de twee grote mannen samen kwamen? Was De Vlaeminck toen een vijand van Merckx, een man die bij voortduring weigerach tig in de remmen kneep? Verre van dat. Roger de Vlaeminck rééd bij wijlen net zo hard als Merckx. En men bedenkt dan plot seling, dat het ook niet onmogelijk (Door Kees Pellenaars) BELFORT (GPDWat ik al een paar dagen geleden schreef, is uitgekomen, namelijk dat Eddy Merckx wel eens verrassend zou kunnen toeslaan. Welnu, dat is dan gisteren gebeurd in de rit van Mulhouse naar Belfort. In deze etappe is het inmiddels wel bekende Merckx-complex onder tourrenners nog wel eens extra aan het licht gekomen. De con currenten van de Belg probeer den het weer met de zogenaamde afmattingstactiek door Rudi Al tig naar voren te sturen. Altig heeft zich uitstekend van deze taak gekweten. In zijn beste tijd heb ik hem niet zo zien rijden. Op een gegeven moment vond Eddy Merckx het echter welletjes. Hij reed met het grootste gemak naar Altig toe. Kort tevoren had Rini Wagtmans een domme streek uitgehaald door ook uit de groep Merckx weg te gaan en te proberen Altig te bereiken. Dat ivas een onnodige krachtsverspil ling. Men had hem daarop moe ten attenderen en hem moeten zeggen dat hij terug moest naar de groep. Had hij deze ..stunt" niet uitgehaald, dan had hij naar mijn overtuiging als tweede of derde achter Merckx kunnen ein digen. Wat deze Merckx vandaag heeft gedaan, reken erop dat gaat ie nog eens doen wanneer de concurrenten zich niet bij de overmacht willen neerleggen. Gisteren heeft Eddy dusdanig toegeslagen, dat de eindzege voor hem zo goed als zeker is. Alleen wanneer hij een been breekt of in een ravijn valt kan hij deze tour nog verliezen voor Ne derland is na gisteren de goede troost, dat er spanning blijft rond de vraag wie er als beste Neder lander zal eindigen. Wij tipten ivat dit betreft reeds op Rini Wagtmans. In de rit naar Bel fort ben ik daarvan nog meer overtuigd geraakt. Wanneer de Brabander goed wordt geleid, zijn hoofd gebruikt en op het juiste moment weet toe te slaan, kort om wanneer hij zoveel koers- inzicht zou hebben als Jan Jans sen, dan eindigt hij als eerste Ne derlander bij de eerste vijf. Hij rijdt zo dartel als een jong veu len. Hij rijdt met bravour en kracht. Bij Janssen is er de sleet op. Als oudere kan hij niet meer de icilskracht opbrengen als een jonge knaap als Wagtmans, voor wie de toekomst open ligt. Wan neer hij zo door blijft rijden dan zal onder veel contracten die roeren weggelegd voor Jan Jans sen, de handtekening van Rini Wagtmans komen te staan. Voor de Nederlandse wielersport is het overigens goed dat er weer eens een soortgelijke Wagtmans als „Wout" komt, die ik destijds in mijn ploeg had. Achter het stuur van mijn wa gen moest ik gisteren, toen Eddy Merckx zijn overmacht volledig etaleerde, denken aan de Tour de France 1951. Er vormde zich in die tour een coalitie tegen Hu- go Koblet, zoals nu tegen Merckx. In de rit naar Brive-Agen gingen de concurrenten om beurten weg uit het peloton. Koblet moest er zelf achteraan om ze terug te pakken. Op een gegeven moment hing hem deze tactiek wel zo de keel uit. dat hij zelf tot de aanval overging. Met een zeer grote voorsprong arriveerde hij aan de finish en, nu komt de mop, in de buurt van de eindstreep klop te hij bij een huis aan om een jas en een broek te vragen. Deze kle dingstukken kreeg hij natuurlijk, waarna „mooie Hugo" tussen liet publiek in ging staan, op zijn chronometer keek en rustig af wachtte tot de concurrenten over de eindstreep gingen rrr: Bergklassement 1. Merckx (Belg, Driessens' 38 pnt., 2. Galera (Sp, Machain» 21 pnt., 3. De Vlaeminck (Belg,Schotte) 17pnt., 4. Altig (WD1, Pezzi) 15 pnt. De uitslagen van de gisteravond op Duindtgt gehouden draverijen zijn St. Tropez-prijs: 1. Gonda's Juweel (A. Knljnenburg) (1.27.6), 2 Guy Are- ta. 3. Goldrose. Toto wl. 3,20, pl. 2,-, 4.70. 1,90, koppel 46,20, cov. 10,40, trio 315.60 Torremolinos-prysr 1. Gerrv Hollan- dla (J. van Dooyeweerd) (1.26.1), 3. Gay Fez, 3. Germo Buitenzorg. Toto wi. 2,-. pl. 1,10, 1,40, 1,30, koppel 3,50, oov 5.40. trio 36,50. Deauvllle-prijs: 1. Esmeraud (A J. Karmsen) (1.22.5). 2. Arle, 3. Acro. baat. Toto wl. 3,60, pl. 1,20, 1,20, kop pel 3,-, cov. 2.50. Cannes-prijs: 1. Glna Narclso (T. I.. Oudshoorn) (1.24.2), 2. Gregor Follyrood, 3 For Ever. Toto wi. 4,50. pl. 1,30, 1,50, 1,60, koppel 2.40. cov. 3.70. Rlmlnl-prijs: 1. Fletcher D (W J» van Galen) (1.26.1), 2. Good Luck S, 3 Donald van Hiddum. Toto wl. 1,50, pl. 1,30, 1,70, koppel 4,40, cov. 4,30. Monaco-prijs: 1. Gezina (J. Wage naar Jr.) (1.22.6). 2. Geus Akerendam. 3. Grenadier. Toto wl. 3.40. pl. 1,60, 1,80, 1,70, koppel 9.-. cov. 5.70. Nlce-prljs: 1. Emma Qulchotte (M. v. d. Togt) (1.23.3). 2. Dartel. 3. Eu- logie II Toto wl. 3,10, pl. 2,20. 2,60, 4.30. koppel 6,-, cov. 6,80, trio 531,50. Leika-prijs: 1. Karim (G. Bier), 2. Germa, 3. Grizzly. Toto wl. 4,-. pl. 1,80. 1.80. 2.10, koppel 9,90, cov. 4,70. Marko-prijs, le afd: 1. Blue Hat (F Vandeuren). 2. Cambrousard. 3 lady Susie. Toto wl. 6.20. pl. 2.80. 6.30. 2.10, koppel 16,60. cov. 8.60. trio 522.80 Marko-prijs. 2e afd 1 Fly Fella (B. Heilier). 2 Bebe-Boo. 3 Monster To to wl. 3.20. pl 1,20, 1.40, 1,20, koppel 8,40. cov 5,90. Totallsatoromzeb: f 160.531,-. Hilversum, zondag 6 juli - 1.30 uur SoestdUkprijs: Hit Parade, Hade- wych, Hoss Westlaaidia - Zwaluwen- prijs: Gert Jan. Fos, Frances G Kenyaprijs: Rijder Wagenaar jr., Handy Mac. Higgins - Porto Ercole- prijs: Fedde B. Eliza Harvester D. Fabiola Kitty - De Gouden Zweep: Florissant. Femandel Duchesse Mac, Beachcomber - Saffariprijs: Royal Ge Titi ITI, Nick, Coryphee RH - Witte Olifantprijs: Fred Harvester D, Goldfinger, Good Luck S - Plet Heinprijs: Edel Hollandia, Fitis S, Fillette Six. Voetbal De voetbalbond van Honduras heeft een protest inge diend by de Internationale Voetbal federatie (FIFA) over de gang van zaken by de beslissmgswedstryd te gen San Salvador (dat met 3—2 won) voor de eliminatieronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap. Volgens de bond speel den er twee geschorste internatio nals mee, nl. doelman Fernandez en half speler Quintanilla.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9