Stevens was er steeds bij Ton Vissers veegt scherven bijeen VERSTOPPING? Jjomrne Driessens: Waren alle knechten maar zo TOUR IN UREN MINUTEN EN SECONDEN Faema 's tactiek slaagde Mentor van Van Looy Aanval van Rudi Altig Een oude rekening Fedor den Hertog weer onstuitbaar It JiNojJAG i JULI ly09 *AUiNA 9 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiL^Jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii: Door Fred Racké) vet hm BONN (GPD) Eddie Merckx heeft geen bliksemafleider jodig. De kenners, die elkaar in Maastricht glimlachend toe knikten en aan hun omgeving breeduit mededeelden, dat Julien Jtevens uitsluitend met dat doel de rit naar de Maasoevers had gewonnen, kregen ongelijk. Ploegleider Lomme Driessens, grijnzend op zijn hotelbed: „We rijden zoals elke ploeg, die een netopman in goede staat naar de bergen moet brengen. En als wij Ujan in ons midden een man als Julien Stevens hebben, wel, dan 'fyak je die trui als het koersverloop enigszins gunstig is. En dat a zdvas het. Julien reed zó goed, dat hem die etappe haast niet ion ontgaan. Ondanks het feit dat hij zelf geen centimeter "lopwerk heeft gedaan. Nooit. En hij is er toch vaak bij geweest, vandaag, nietwaar?" Wat listige Lomme onmiddellijk toegegeven moet worden: Stevens jiras erbij, iedere keer weer als de activiteiten van de „coalitie" dat fereisten. Maar Julien Stevens, in de ochtenduren nog vijfde in het assement met een alleszins acceptabele achterstand van 24 secon den op zijn „baas" Eddie Merckx. rende eigenlijk alleen maar mee (laar voren omdat juist hij het best reed van alle knechten, die flerckx tot zijn beschikking had. Driessens: „Waren ze allemaal maar De equipe rijdt niet formidabel". En vandaar ook: „Het was lelemaal het strijdplan niet om Stevens naar voren te schuiven als iliksemafleider. Zo koersen wij niet. Trouwens wat valt er „af te leiden?" Iedereen ziet toch zeker Merckx? Nee. die etappezege en bet behoud van de trui was gewoon een meevaller". sf\ Zoals er meer meevallers zijn in de ogen van de ploegleider, die 'jln de gesprekken altijd weer herinnert aan de grote dagen, die hij "kende als mentor van Rik van Looy: „Toen hadden we een formi dabele ploeg. Deze Faema-ploeg wordt het, rond Eddie, maar zover *Jijn we nog niet. Daarom kunt ge ook nog niet spreken van een "Waagde tactiek. Dat kon toen, in de grote tijd van Van Looy, "wel. Dan wist alleman wat hem te doen stond. Nu moeten nog een iebaar jonge gasten groeien in dit werk. Trouwens. Eddie zelf, daar heb ik nog genoeg moeilijkheden mee. Steeds moet ik hem zeggen: "tijd nu maar, alleen maar rijden, ik zoek wel uit wanneer je naar koren moet gaan. Hij zit maar te roepen in het peloton. Als ik tot bij hem stuur, dan is het: „Lomme, wie zijn er weg, zijn ze gevaar lijk, moet ik er niet naar toe?" Hier, zojuist ben ik weer eens op zijn kamer geweest. Eddie, heb ik gezegd, houd u toch rustig. Laat mij nu maar bepalen hoe dat allemaal toegaat. Als ik je zeg. dat je moet gaan, dan is dat het juiste ogenblik". En. weer teruggrijpend in de herinnering: „Zo was dat met Van Looy ook. En wonnen we niet alles?" In twee dagen Tour heeft de Faema-equipe overigens ook bijna) alles gewonnen. Toen gisteren, kort na de start al, Altig zijn ver wachte aanval op de trui plaatste (..Ik ben hem oneervol kwijt geraakt, ik pak hem eervol terug", zei „Der Rudi" aan de start), joeg Roger Swerts namens Faema mee in de groep, die Altig om zich heen verzamelde: een overijverige Franse kampioen Delisle, Polidori, de Belg Janssens, Raymond Riotte en Jose Samyn. Een groepje met mogelijkheden, maar niet voor op de lange duur. Dat bleek toen de koplopers, ondanks versterkingen van de Spanjaarden Galera en Gomez del Moral na 95 km werden teruggepakt na een actie van de groten in het peloton, dat toen al, half koers, in stukken brak. Driessens: „Toen zag ik het al. Er wordt in de eerste dagen van deze Tour formidabel hard gereden. Er zit niet veel kwaliteit in de massa van het peloton. Er waren er veel te veel. die moeite hadden om bij te blijven. Nee. de knechten spelen niet zo'n grote rol. Tenzij het goede knechten zijn, zoals Julien Stevens". Die dan ook reageerde, toen het Belgje Poppe een uitval op touw zette. Met Van Looy en Edi Schutz, de Luxemburger, die zich tot zijn eigen verbazing nog altijd in een uitzichtrijke positie bevindt, achterhaalde hij Poppe en dat kwartet kreeg steun aangeboden van Schutz' ploegmaat Santambrogio en Dancelli, van de altijd listig meewandelende Wilfried David en tenslotte van de Spanjaard Perurena. Nog zestig kilometers waren er toen te koersen. Julien Stevens fungeerde, opnieuw, als rem namens Merckx, maar niettemin reden de zeven andere bijna twee minuten weg van de groep. Driessens: „Als ik toen Stevens had laten meerijden, dan zou ik hem werkelijk als bliksemafleider hebben gebruikt. Dan zou ik hem per se in die trui willen hebben, want hij stond het dichtst bij Merckx van alle vluchters. Maar ik liet Stevens niet rijden. Waarom niet? Ach, dat hoort gewoon niet. Als hij met die anderen mee naar de streep rijdt tussen de wielen, dan pakt hij toch die trui, nietwaar? Wel, wat zou hij zijn krachten dan aantasten door ook nog op kop te rijden?" Niettemin getrooste Stevens zich wel een bijzondere inspanning. Op een nijdig heilinkje, toen Van Looy aan het laatste wiel naar boven wilde klimmen, zat Stevens vóór hem. De Faema-man liet wat ruimte tussen hem en zijn voorganger, en bleef zitten. Toen de ach terstand van het koppel Van Looy-Stevens zo'n vijftig meter bedroeg, spurtte Stevens weg en Van Looy kwam te „zwemmen". „De oude" kon niet meer reageren: „omhoog" gaat hem daarvoor in de nadagen van zijn carrière te slecht af, hoe klein de bergjes ook zijn. „Tja", zei Driessens later, „dat was de vereffening van een oude rekening. Van Looy had nooit ruzie moeten maken met Ste vens, twee jaar geleden. Zoiets blijft altijd hangen en nu kwam hij hem dan tegen". Het terugvallen van Van Looy betekende eigenlijk de laatste streep door de plannen van Willem 2/Gazelle om in Maastricht voor „eigen volk" de etappe te veroveren. Hoewel er, on verwacht toch nog kansen kwamen. Want achter het groepje dat, nu zeven man sterk, naar bijna drie minuten voorsprong was ge marcheerd. ontstond opnieuw een reactie. En wéér kwam het tegen offensief rechtstreeks van de vedetten. Alles wat maar naam had verenigde zich in een helse jacht: Merckx. Aimar, Poulidor, Pingeon, De Vlaminck, Janssen, Gimondi, Van Springel, iedereen deed mee aan het forceren van een enorme breuk in het peloton. Wagtmans en Ottenbros waren de enige Nederlanders, die nog konden aan haken bij de groep van ruim dertig, die naar Maastricht daverde, en passant de kopgroep opslokte en vervolgens om de dagprijzen ging strijden. Janssen („ik reed niet zo best, dat heb ik altijd op de tweede dag") probeerde het, Van Springel, talloze anderen. Driessens: „Waarom wilde Janssen toch wegkomen? Hij kon toch de spurt winnen"? Maar Janssen wilde meer. Hij wilde het geel. Echter, dat tricot be hoort in deze dagen kennelijk toch onvervreemdbaar bij de Faema's. Toen toch, al bijna in Maastricht, een gelegenheidsgroepje ontstond, was Stevens er wéér. Om te remmen, zoals hij dat Janssen en Van Springel kort tevoren ook al had gedaan. En toen de overigen, die men in de uitslag als vlijtige knechten, die op een extra uurloon azen, terugvindt, toen die dan toch nog vrijuit konden sprinten, omdat de etappe nu eenmaal niet langer was en de tegenactie even op zich liet wachten, toen won Julien Stevens dan maar die sprint en daarmee de geie trui. „Ge ziet", zei Lomme Driessens, met glimmende oogjes, „het komt toch wel goed terecht allemaal. Wat zouden we ons toch druk maken? En weet u, wat zo belangrijk is? Er is hard, heel hard gere den in die eerste dagen. In ga uit gewoonte bij de streep staan en ik monster dan die mannen als ze aankomen. Ik kan u zeggen dat ze er niet fris uitzagen. En bij die mannen die ik bedoel, waren óók diverse groten. Dat belooft wat. Want Eddie is er nog best aan toe. En overmorgen zitten we in de Elzas. In de bergen gaat het man tegen man. Dan kan geen knecht meer bijspringen. Het moet wel vreemd gaan als daar de trui niet voor Eddie klaarligt. En dat was onze bedoeling. Niet dat kleine gedoe in de eerste dagen. Dat is alleen maar aardig voor de supporters". Tourveteraan Henk Nijdam heeft gisteren „op zijn tandvlees" oereden. Jan Janssen roept hem hier enige bemoedigende woorden toe. De uitslag van de 2de etappe, St Magne» en Vianelli fit, Albani) op Pieters WoluweMaastricht over 181.5 km is: 1. Stevens (Belg. Dries- sens) 4.35.42 met bon 4.35.22: 2. Willy m 't Ven iBelg. Cools) z.t. mei bon. 3.35.32; 3. Harrison (GB. Ca put» 435.434 Balman ion (It/Pezzi 4.35 44; 5. Wright «GB. Geminiam 435.56» 6 Harm Ottenbros (Ned. Vissers) 4 35.58; 7. Basso (It, Alhani» z.t8. Raymond 'Fr, Plaud» z.t 9. Nassen «Belg. Schot te z.t.; IC Jan Janssen (Ned, Geminiani» z.t.; 11. De Witte «Belg, Cools) 4.35.58 12. Wagtmans (Ned. Vissers»; 13 Dancelli (It, Albani»14. Biancc lit. Albani»; 15. Merckx (Belg Driessens); 16. Fontanelli (It, Alba ni); 17. Van Spnngel (Belg Cools); 18. Paul in 't Veen (Belg. Cools); 19. Perurena (Sp, Machain»; 20. Dt Vlaeminck 'Belg. Schotte) allen 435.58; 67. Van Looy «Belg, Vissers. 4 41.10; 74. Beugels (Ned, Plaud) 4.4533; 78. Dolman (Ned. Vissers' 4.45.49 83 Karstens (Ned, Plaud) 4.45.49 93. Haast (Ned, Vissers). 97. v. d. Flaes (Belg. Vissers), 105. Pij nen (Ned. Vissers) allen dezelfde tijd 4.45.49 Leen Poortvliet en Henk Nijdam (beiden Vissers» eindigden resp. op de 126ste en 127ste plaats Hun tijd was 4.56.31. Ploegenklaseement tweede etappe. 1. Cools 13.47.38. 30 p.; 2. Driessens z.t.. 45, 3 Caput 13.4739; 4. Pezzi 13.47.40 5 Geminiani 13.47.52; 12. Vissers 13.53.06. Klassementen Algemeen: 1. Stevens «Belg, Dries sens) 8.07.02 2. Merckx (Belg. Dries sens) op 12 sec.; 3. Altig (W.-Dld.. Pezzi) op 20; 4. ex aequo: Grosskosi. (Fr, Geminiani) en Janssen (Ned, Geminiani) op 32; 6. Gimondi (It. Pe^i» op 41; 7. Bracke «Belg. Plaud) op 43; 8. ex aequo; Poulidor (Fr, Triomfantelijk lachend flitst ..knecht" Julien Stevens over de eindstreep in Maastricht. (Door Kees Pellenaars) MAASTRICHT (GPD) Wat een zware rit was dat vandaag tusseji St. Pieters- Woluwe en Maastricht. Ja, vooral omdat het laatste gedeelte over behoorlijk geaccidenteerd terrein liep. Zwaar ook, omdat vrij vroeg reeds een aanval kwam van negen man uit acht verschillende ploegen. Die negen koplopers moesten ech ter op de Cote Sauveniere het hoofd buigen, omdat men niet voldoende inhoud bezat. Onmid dellijk daarop kwam die tweede aanval van Poppe. waarbij zich kort daarop Van Looy, Schutz en enige anderen voegden. Bij deze tweede aanval bleek duidelijk dat Faema de wedstrijd uitstekend controleerde. Bij die eerste ont snapping van negen werd Roger Swerts meegestuurd en bij de tweede Julien Stevens. Eerlijk gezegd viel het me tegen dat bij die eerste aanval geen IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH^ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir Nederlanders zaten. Goed, de zaak liep op niets uit, maar voor hetzelfde geld had een negen man sterke groep tot de finish een royale voorsprong kunnen houden. Men kon redeneren dat de aanval te vroeg werd ingezet, maar juist nu het een rit naar Nederlands grondgebied was, had er een landgenoot bij moeten zijn. Het was nu zo, dat er in de kop groep enkele knapen zaten die het peloton tot grote spoed aan zetten. Was dat niet het geval geweest dan had het kunnen ge beuren, dat de negen man met een vrij grote voorsprong in Maastricht zouden zijn aangeko men. Ik zei reeds, dat bij die tweede ontsnapping Faema Julien Ste vens meestuurde. Dat was goed gezien, omdat Stevens na Eddy Merckx de best geplaatste Faema- man in het algemeen klassement was. De ploegbelangen werden dus uitstekend in de gaten gehou den. De tactiek slaagde volkomen en Julien Stevens won zelfs. Zo als ik al zei werd in deze bijzon der zware rit enorm hard gere den. Wanneer dit ook in de ko mende dagen gaat gebeuren, zie ik toch wel de nodige slachtoffers vallen. 47; 10. Schutz Lux. Albani) op 49; 11. ex aequo Pingeon (Fr, Plaud), Wright i GB, Geminiani) en Har- risson (GB, Caput) allen op 57 sec.; 14. ex aequo W. in 't Ven (Belg, Coolsen Ocana (Sp> op 59; 16. De Vlaeminck «Belg. Schotte) op 1.01; 17. Wagtmans (Ned. Vissers) op 1.6, 18 Van Springel (Belg. Cools) op 1.10: 19. Aimar (Fr, Geminiani) op I.12; 20 ex aequo Balmamon (It Pezzi) en Lopez Rodriguez 'Sp, Ma- ohain) op 1.13; 48. Ottenbros (Ned, Vissers» op 2.27; 61. Timmermans (Belg, Vissers) op 6.55; 62. ex aequo Van Looy «Belg. Vissers) op 7.00; 71. Beugels «Belg, Magne) op 10.43; 75. Pijnen (Ned) op 11.02; 77. ex aequo Karstens (Ned) op 11.08; 90. ex aequo v. d. Flaes (Belg, Vissers) op II.31; 105. Dolman <Ned» op 1239, 119. Haast (Ned) op 1431; 126. Poortvliet (Ned» op 24.00; 127. NU- dam (Ned.) op 25.04 De Fransen Bolley en Chappe, die na het sluiten van de controle bin nenkwamen. werden uit de strijd ge nomen. Henk Nijdam kreeg een minuut tijdstraf omdat hij zich had laten trekken door een auto. Ploegen: 1 Driessens 26.01 20; 2. Pezzi 26.01.39; 3. Geminiani 26.02.18; 4. Cools 26 03 09; 5. Plaud 26.03.55; 12. Vissers 26.13.12. Punten: 1. Basso (ït> 29 p.; 2. Stevens (Belg) 25; 3. Janssen «Ned» 23; 10. Ottenbros (Ned) 13; 11. Wagtmans ('Ned) 12. De prijs voor de strijdlustigs! renner ging naar de Duitser Rudi Altig. ADVERTENTIE Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen k|#\| IDII A Y bestaan? Nourypharma In Oss maakt ze: PlwUlilLMA LANDAU (ANP) Fedor den Hertog heeft gisteren de eerste etap pe van de Ronde van Rijnland- Palts gewonnen. Over de 144,5 kilo meter van Kaïserslautern naar Lan dau liet Den Hertog, die afgelopen zondag nog amateurkampioen van Noord-Holland op de weg werd. een tijd noteren van 3 uur, 15 minuten en 30 seconden (na aftrek van boni ficatie). Tweede werd de Westduit ser Becker met een achterstand van bijna twee minuten. Piet van Katwijk werd zevende. De uitslag van de eerste etappe Is: 1. Den Hertog (Ned.) de 144,5 km in 3.15.30 (met bonificatie) 2. Becker (W.-Dld.) 3.17.24 (met bonificatie),. 3. Tschan (W.-Dld.» 3.17.54. 4. Bjerg (Den) z.t., 5. Buerki (Zwi.) 330.36, 7. Van Katwijk (Ned.) z.t. Gerrie Deijkers, die het afgelopen seizoen voor NAC speelde, heeft een contract getekend bij de Tilburgse eerste divisieclub Willem 2. Daaren tegen verhuisde de 25-jarige Henk Vriens, die eenmaal in het Neder lands elftal uitkwam, naar NAC. (Door Daan Overhoff) MAASTRICHT (GPD) —Wat voor Willem 2 een gloriedag in zijn nog prille toerbestaan had moeten worden, werd een com plete deceptie. „In Maastricht," zo had de garde van Ton Vis sers 's ochtends in het hart van Brussel nog geroepen, „gaat Eef Dolman het doen. Hij vliegt erin en het moet een hele goeie zijn, die hem vandaag ver slaat." En in het vaderlandse kamp liet men er niets aan ge legen Eef Dolman alvast bij voorbaat te lanceren. Zijn fiets werd volledig uit elkaar „ge trokken" om met extra-lichte banden, 28-spaaks wieltjes en de .grote plaat" weer te wor den gemonteerd. Ton Vissers vlocht inmiddels met zijn equipe snode plannen ineen. „In Maastricht zal een Nederlander willen winnen. Janssen zal gaan en Peugeot rijdt voor Karstens. Op die kna pen moeten we letten. We rij den allemaal voor Eef." En iedereen knikte, terwijl Eef Dol man wat wezenloos in de ruim te staarde, zoals htf dat in volle concentratie pleegt te doen. .Als het in de aanvang niet te hard gaat. dan zal ik ei" bij zijn. Maar ze moeten mij de tijd gunnen tot na half koers op z'n minst. Zo niet, dan ben ik ver kocht." Maar de koers richtte zich niet naar de voorspellingen, die de „blauwe trein" in het goede spoor zou houden. Want Lomme Driessens had met zijn Faema- mannen zeker zo hard zitten piekeren en had toen maar be sloten dat Julien Stevens nu eens de oppositie tegen Eddie Merckx diende te beteugelen. En dus raasde de Belgische „wonderploegover de kronke lende wegen om het wielerle- ger duidelijk te maken, dat hoe hard er ook wordt gereden. Ed die Merckx toch „in stelling" de bergen in zal gaan. Het scheurde het veld, waar in de vaderlandse pedaleurs als snippers naar achteren weg- fladderden. Oh ja. Harm Otten bros spurtte hautain tussen de groten en Rini Wagtmans week geen meter. Maar Eef Dolman was er nog niet, toen de be droevende organisatie achter de meesters een complete chaos creërden. En toen hij eenmaal was gevonden, vele minuten achter de „slag": „Hoe is het mogelijk, ik heb er toch echt in geloofd. Normaal kan ik mij voor zulke dagen geweldig op peppen, maar toen ik eenmaal op de fiets zat, was mijn hele Instelling verdwenen. Ik was er niet bij, zoals dat hoort. Ik reed van achteren in de hoop. dat het zaakje tegen het eind nog bij een zou zijn. Dan had ik mij ge spaard en zou ik nog wat kun nen maken. Maar ik lette niet op en toen de groep inderdaad met nog zo'n veertig kilometer sloot, toen was ik met mijn groep allang losgereden. Ik kon niets maken." En René Pijnen sloop be schaamd weg, toen hU zijn fiets dan eindelijk over de streep had geduwd. „Ik ben verkouden. Afgelopen nacht heb ik hele maal niet geslapen. Op de flets zat ik voortdurend te snotteren. Ik had nauwelijks lucht. Al mijn macht ben ik kwijt. Het is niet erg dat er zo hard wordt gere den. als Je maar de tred hebt. Maar ik heb verschrikkelijk af gezien. Ik zie het niet meer zo." Ja. en dan werd Rik van Looy in de beslissende uren zo maar losgereden op een van de tientallen nijdige klimmetjes. Rik sputterde over het verkeer de verzet na een gestoken wiel, maar van het klimmen der ja ren wilde de grijzende keizer niets horen. Henk Nijdam misschien nog wel. De stille tourveteraan zag de karavaan zomaar gaan, toen zijn benen het tempo niet meer aankonden. In de eenzaamheid, die de verslagenen op kilome ters van het spektakel ervaren, ontmoette NU dam tenslotte Leen Poortvliet, de debutant, die door zUn lengte dagelUks de microfoons haalt. Leen Poort vliet was gevallen. „Een ploeg leiderswagen maakte een rare manoeuvre, waardoor er drie renners tegen de weg sloegen. Ik konn ergens meer heen. Een stuur in mUn bulk en een bloed uitstorting op mijn dU. Jam mer, want ik reed fün." Samen zwalkten zij op de rand van de sluiting van de tijdscontrole over de streep. Een bange Ton Vissers nam geen risico en protesteerde maar vast. .Duizenden mensen liepen voor hen zomaar over de weg. Ze konden nauwelUks meer rijden." Ton Vissers tenslotte schraap te wat mismoedig de scherven bUeen. ,Ach. Je leert, dat er in een dergelijk waanzinnig hard koersverloop helemaal niets te spelen valt. Als het zo door gaat. ligt straks ledereen op de knieën. We kunnen alleen maar rUden om bU te blUven. Want wat hebben wU nu nog? PUnen valt ronduit tegen. Dan hou Je alleen Wagtmans over. HU blUft de troef. Misschien dat hU onze naam kan redden." Maar wordt de vaderlandse equipe gered door het dappere verweer van één, Ja slechts één coureur? Het is de troost voor een nu al vrtJwel verslagene.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9