Tankauto op zijn kop Grondverkoop Elisabeth Ziekenhuis goedgekeurd Zebra's en brigadiers in bestemmingsplan Zijllaan-Meijepolder Sloop flessenhals aan Hooigracht ln Leiderdorpse raad Boetiek mag groen Aankoop lokalen Rijnlands Lyceum in gemeenteraad Na botsing er van door IN VOORSCHOTEN Dieven betrapt Acacl. examens Rigthart v. Gelder naar Telstar Postduiveiinieuws Gouden doctoraten PAGINA 8 LfclDSCH DAGBLAD DINSDAG 1 JULI 1969 LEIDERDORP De grondverkoop aan de Stichting Elisa beth Ziekenhuis Leiden, is gisteravond tijdens de vergadering van de Leiderdorpse raad officieel goedgekeurd. Het perceel grond is 62750 m2 groot. De koopsom bedraagt f 3.657.000,ex clusief btw. Ook stelde de raad zich in principe garant voor tijdige betaling van de rente en aflossing van de leningen voor de stichtingskosten van het nieuwe ziekenhuis. Op de publieke tribune, zat de voorzitter van het Stichtingsbestuur mr. J. M. Bonnike, burgemeester van Noordwijk. Het gevraagde aanloopkrediet voor de bouw van een sporthal (f 2500,-) leverde ook geen enkele discussie op. Wel vroeg ir. R. Poels naar een goed programma van eisen waaraan de «porthal zal moeten '•oldoen. Ily wil de de werkende jeugd inschakelen by de te vormen werkgroep. Tenslot te vroeg hij wel een voordelige op lossing na te streven maar niet de goedkoopste. Drs. G. v. 't Klooster en drs. P. J. Oostrom zeiden het te betreuren dat G.S. de tennissport nog altyd niet wil subsidiëren. Burgemeester M. A. v. d. Have zegde toe, pogin gen aan te wenden bij G.S. dit standpunt te wüzigen. In prinoipe besloot de raad tot kredietverlening van een aantal ka- pitaalswerken o.m. tweede rijbaan Engelendaal, reconstructie van ge deelte Van der Valk Boumanweg. stamriool naar persgemaal, asfalte- rinf Ericalaan Acacialaan/v d. Valk Boumanweg. sportpark De Bloemerd, ontwerpkrediet tunnel naar Winkel hof. riolering gedeelte Hoofdstraat en de eerste fase van de reconstructie Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Marcus, z. v. J. H. Chadron en M. Montague; Marelva Natasja Arlene. d. v. F. B. Ulls en N. A. Rouse, Tatiana Anna Judith, d. v. H, A. Middelkoop en M. J. A Oortmeijer; Tlrtsa. d. v. H. J Klsch en G. Heringa; Johannes Ja cobus. z. v .J J. de Graaff en G. Se- verijnen; Wouter, z. v. J. H. Schuur man en M Meljvogel; Gerardus Mar- tinus Johannes, z. v. J. P C Jansen en P A van der Zwet; Danielle Johanna Maria Helena, d. v. J. Bavelaar en J. M. P Bakker; Ruben. z. v. D. C. W. Rade maker en T. A Hillenbrink; Marcel Cornells, z. v. C van Leeuwen en E. H de Gunst; Vincent Gert Jan, z. v. P J Holverda en N Stuurop; Carine Corne lia Louise, d. v. H. M. Krouwers en A C. Stoute; Nlchaël Rumoldus, z. v. R. J. M. Swertz en E M. Róst; Rogier, z v P. J Bavkx en B G J E. Hazen berg; Amanda, d. v J H. Hagemeijer en J. M. van Drongelen; Marieke, d. v W C. J. Peperkamp en C H. Verhoeff. Leontine, d. v. G. J van Ruiten en S Tulnhof de Moed; Ronaldus Antonlus trlcius, z v. P. N. Hulsebosch en M B Hekker; Robert, z. v I J. Hoamn en L M. den Buurman; Gorls Adrianus. z. v. D. Tegelaar en C. A. van Gaaien; Cornells, z. v. L Cerdyn en S. Wester hoven; Chrlstlaan Pleter, z. v. L J. van de Vreede en E. C Klaus; Johanna An na Monique, d v. P Hus en A. A. van Duyvenbode; Leonardus Cornells, z v J N. Parlevliet en H. G Zlegerink: Yves Frans Chrlstlaan. z v. E. D. C. Smets en L F. M. De Roy; Maurlts Lodewllk Sebastlaan. z. v. M W Kalff en A E de Greve; Frank. z. v. B. W. T. Bongers en M. M. A Peters; Rinaldo Alfred, z. v R O. Zaalblok en J M van Tilburg. Johanna Maria Christina, d. v. T. T M. Jorna en J. M H. van Munsteren: Thomas Hendrikus Franclskus, z v idem: Angéllque Fanclsca Maria. d. v. B J. H Vlaswinkel en W. J, B de Kruljff: Laurentlus Cornells, z v. J J. Heemskerk en C T, M. Warmerdam; Daniël Pleter. z. v. H. J. Lukassen en L Meyer; Marcus, z. v J G A Mynders en G M. Looilen; Michael z v J de Haas en J Mlllkan GETROUWD K Hund en A. C .Visser C W T Schuur en M J Bergman P G J M Linnemann en G Janssen T A Rozier en E C I van den Brand P de Ru en M P C Nagtegaal H; Folkers en J G Wlerda T J Valk en F E M Wit- teman M F A Hollander en J Sleg- tenhorst F J van de Ree en C J H Viym OVERLEDEN G C van Blitterswyk 60 Jr man W T G Klaverwijden 61 Jr man G M Zoetemelk 83 Jr man W M van Emmerik 49 Jr man van de Achthovenerweg Juist vóór de behandeling van dit voorstel werd een telegram binnen gebracht met het verzoek van de heer Noach, wonende aan de Van den Valk Boumanweg. met het verzoek het voorstel tot reconstructie van het kruispunt aan de Sp&njaardsbrug aan te houden tot nadere informa ties omtrent de verkeerssituatie ter plaatse. De voorzitter beloofde reke ning te zullen houden met c' wensen van de bewoners ter plaatse. De 5e en 6e klassers van alle lage re scholen zullen in verband met het herdenken van de bevrijding in 1970 het boekej ..Volk in verdrukking en verzet 1940-1945" ontvangen. De chr. Mavo-school in Leiderdorp ontvangt rijkssubsidie dus wil het college eerst eerst afwachten of van die zijde dit boekje wordt uitgereikt Het voorstel ten aanzien van de vermakelijkheidsbelasting, waarvoor enige raadsleden voor mn. de ker mis en het circus een uitzondering zouden willen maken werd aange houden. Als lid in het algemeen bestuur van het drinkwater voorzieningsbe- drijf voor de Rijn-Gouwestreek werd de heer C. N. Boot (PvdA) benoemd. Met algemene stemmen werd mej. W. Sopman in vaste dienst benoemd aan de openbare Prins Willem-Alex ander sohool. Bij de behandeling van de verho ging van de wethouderssalarissen, die naar mening van de raad nog te laag zijn, gezien het extra werk dat een zich zo sterk uitbreidende gemeente als gemeente als Lei- LEIDEN De commissie voor de beroepsschriften heeft belist dat de zijgevel van het pand Hoogstraat 1. waar een boetiek in is gevestigd, groen geschilderd mag blijven. De eigenaar. Modehuis De Faam n.v., die in verweer was gekomen tegen de aanschrijving van het college van B en W om de verf te verwijderen, kreeg daarmee het gelijk aan zijn zijde. Het gemeentebestuur had als mo tivering voor zijn aanschrijving aan gevoerd, dat het pand Hoogstraat 1 op de monumentenlijst voorkomt en dat de groene kleur onaanvaardbaar is uit oogpunten van stadssohoon en monumentenzorg. De commissie voor de beroepsschriften vindt de kleur niet ontsierend voor het stads beeld en meent dat de schildering van een monument verder geen zaak derdorp met zich meebrengt. De voor zitter deelde mee. dat tot de minis ter het verzoek is gericht te mogen vallen in een hogere regeling naar het aantal inwoners (nu van 10.000 tot 12.000, dus in t vervolg van 12- 14.00). B. en W. hebben dit verzoek gedaan met het oog op de ambtena ren, die met de groeiende uitbrei dingsplannen veel extra werk verzet ten. Bij de rondvraag vroeg de heer J. P. van Oostrom het college, of langs de Rijn, waar weer een kind is verdronken, enige besoher- ming kan worden aangebracht door middel van b.v. een nylon kabel. OEG6TGEEST De gemeente raad van Oegstgeest komt woensdag half acht bijeen om de verkoop van grond aan het Algemeen Rij werkers fonds te behandelen. Tevens zal de aankoop van lokalen van het Rijn lands Lyceum ter sprake worden ge bracht. I De directeur van de Amrobank in Wasse naar, de heer A. Schwencke, heeft gisteren, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen. Op de foto drukt burgemeester mr. W. J. Geertsema de scheidende jubilaris de hand. (Foto L.D./Holvast) LEIDEN Een 22-jarige fietser uit Leiden kreeg letsel aan armen en been. toen hij in de nacht van zondag op maandag op de Morsweg werd aangereden door een sportwa- LEIDEN In Voorburg zijn in gen. De bestuurder van deze wagen de nacht van zondag op maandag ging er na de botsing snel vandoor, twee Hagenaars, resp. 20 en 26 jaar Getuigen van dit ongeval. dat om- voor het Leidse gemeentebestuurj oud, aangehouden, die van diefstal j streeks kwart over één gebeurde, maar voor het ministrie van cul- j werden verdacht. De politie trof in wordt verzocht zich in verbinding te tuur. recreatie en maatschappelijk hun wagen vier doppen aan, afkom- stellen met het politiebureau, afde- werk. 1 stig van een auto uit Leiden. ling verkeer. LEIDERDORP Een groot aan tal ouders ziet met toenemende be zorgdheid het gevaar dat hun kinde ren lopen op weg van en naar school. Het aantal kinderen neemt zienderogen toe; het verkeer even eens. In het bestemmingsplan Zijl laan- en Meüepolder heeft de ge meente nu een aantal zebra's laten aanleggen. Vele ouders uit die wijk hebben zich vrijwillig aangemeld om op die zebra's als verkeersbriga- dier te werken, viermaal per dag, bü het begin en einde van de school tijden. Zdj hebben de gemeente gevraagd behulpzaam te zijn bij de verwezen lijking van hun plannen. Deze hulp VOORSCHOTEN Ter hoogte van de oversteekplaats „De Zil- verfabriek" aan de Voorschoterweg in Voorschoten is vanmiddag om streeks kwart voor èèn een met 8000 liter stookolie beladen tank auto van de P.A.M. na een uitwijkmanoeuvre voor een overstekende fietser geslipt. De wagen kwam dwars over de rijbaan op zijn kop terecht. De chauffeur heeft het leven van de fietser gespaard. De fietser mankeerde niets. Ook de chauffeur bleef ongedeerd, hoewel de cabine zwaar werd ingedrukt. Verwacht werd dat één baan van de rijweg de gehele middag zou zijn geblokkeerd. Voorzover de olie niet was weggestroomd, iverd zij overgepompt in een andere auto. Eerst daarna kon de tankauto wor den weggesleept. Er bestaat geen direct brandgevaar. De foto werd gemaakt door de heer A. F. Bal uit Voorschoten. LEIDEN Twee Leidenaars van 22 en 19 jaar zijn in de afgelopen 1 nacht op de Middelstegracht door i een politiepatrouille aangehouden, kort nadat zij uit een op de Hoog landse Kerkgracht geparkeerd staan de auto een radio hadden weggeno men. De dieven, van wie één een be kende van de politie is, zün ingeslo ten in het bureau aan de Zonneveld- straat. Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor het kand. ex. geschie denis mej. M. Frager (Den Haag), mje M. J. B Schouten (Den Haag), R. Lagrouw (Delft), J. J. Steur (Den Haag). F. S. Gastra (Leiden); doet. ex. godgeleerdheid mej. H. S. Nies- sen «Leiden.»; doet. ex. Ned. recht G. C. de Boer «Wassenaar), R. H. H. Rutten (Velzeni; doet. ex. Franse taal- en letterkunde C. M. M. Ver- paaien «Schiedam.). LEIDEN Cees Rigfchart van Gelder, de linksbuiten van de rood zwarte amateurvierdeklasser ASC, gaat het volgend seizoen voor Tel star voetballen. Rigtto&rt van Gelder zette gisteravond zijn handtekening onder een B-contract van de Velsen- se eredivisie-vereniging. heeft de gemeente hun graag toege zegd. In een bespreking onder lei ding van de burgemeester hebben vertegenwoordigers van de ouders, van de rijkspolitie en van het Ver bond voor Veilig Verkeer naar de beste oplossing gezocht. De gemeente zal voor reflecteren de overgooiers zorgen. Elke sdhool neemt één bepaalde zebra voor zijn rekening. De ouders (voornamelijk de moeders) zullen volgens een rou- latieschema werken. Het Verbond voor Veilig Verkeer zal daarbij be hulpzaam zijn. Het Verbond zorgt ook voor de verzekering van de moeders. De rijkspolitie zorgt voor de instructie en zal een oogje in heb zeil houden. Via de hoofden der scholen zullen ook 1 eerlingen als verkeersbriga- diertjes worden opgeleid. Later zullen dan op de zebra's ouders en kinde ren samenwerken. Direct na de zo mervakantie wordt hiermee begon nen. LEIDEN De Leidse Concours Commissie hield een wedvlucht van af Survilliers Fosses. In concours 1215 duiven. Uitslag: 1. A. v.d. Drift; 2-14 W. v.d. Hoogt; 3-17 H. H. J. v Klaveren; 4. T. v. Amsterdam; 5-10 A, v. D. Dop en Zn: 6-23 A G. Hol land; 7. J. v. Alphen sr.: 8-13-16-19- 20 P. Mooten; 9-25 W. v.d. Nieuwen- dijk; 11. P. Landesbergen12. C. Zwaan: 15 Gebr. v.d. Voorn; 18 K. v.d. Nieuwendijk: 21 M. Zonneveld: 22. J. Ludlage; 24 L. Koopman. Postduivenvereniging De Blauw- kras hield een wedvlucht vanaf Sur villiers. In concours 90 vogels. Uit slag; 1-2 W Siera 3-4-5-7 A. Lee 6 Haas Nieuwendyk; 8 P Sloos: 9. W. Gijsman; 10 W. d. Roode. De Leiderdorpse Postduivenvereni ging De Rynklievers hield een wed vlucht vanaf Eindhoven. In concours 377 jonge duiven. Uitslag 1-6 R. Lol- kes de Beer: 2 J. Zevenhoven; 3-10 L Klein; 4. A. v. Royen; 5 Gebr. Kok; 7 P Veelenturf; 8 Chr. v.d, Pluym; 9. A. v.d. Dop en Zn. Een andere wedvlucht ging van af Chateauroux. In concours 150 dui ven. Uitslag: 1. L. Klein; 2-4-7-8 Gebr. Kok; 3-6 A. G. Holland; 5 A. v.d Dop en Zn; 9 v d. Wal/Tisseur; 10 M. Jongeleen. Marktberichten ROTTERDAM 1, 7 Veemarki aan voer totaal 2686 weekaanvoer 3830 sl- runderen 100 gebruiksvee 409 vette kalv 190 graskalv 88 nuchtere kalv 1358 varkens 5 paarden 17 veulens 3 schapen en lamm 477 bokken of gel- 1 ten 39 Prijzen slrunderen extra kwal 530 555 le kwal 465/510 2e 400/430 3e 370 385 vette kalv 335 370 315/330 310 315 stieren alle kwal 465 525 worstkoeten 375/390 kalf- en melkkoe i en 1125 1625 vare koeien 900/1200 vaa zen 975/1150 pinken 700 900 graskalv 450 575 nuchtere kalv 115 160 mest- kalv 225/205 schapen 85'125 lamm 1 125/145 Marktoverz slrunderen aan- voer als vor week handel kalm prl.i- zen als gisteren kalf- en melkkoeien groter stil stabiel vare koelen gewoon I rustig Iets gedrukt vaarzen en pinken iets ruimer lui onveranderd graskalv klein kalm iets stijver vette kalv gro- ter traag lager nuchtere kalv korter redeiyk iets gedrukt schapen en lamm I groot willig prijsh Visclub De Brasem LEIDEN Viscollege De Bra sem hield de tweede wedstrijd van het seizoen in de Nieuwe-Wetering Uitslag over de twee wedstrijden1 H. Vos 2445 gram. grootste voorn; 2 P Kwartel 2180gr. 3 H. Laar 2025 gr., grootste blei; 4 W Schou ten 1805 gr.. 5 J. Vos 1520 gr.; 6 J. 1140 gr 8 J. Hartevelt 915 gr.; 9 P Eradus 850 gr.; 10 A v.d. Hulst 800 gr. LEIDEN Burgemeester en mevrouiv Van der Willigen had den vandaag een deel van de och tend uitgetrokken voor het bezoe ken van diamanten echtparen. Het eerste bezoek gold de heer en mevrouw G. Piket-Zirkzee in de Oosterstraat (zie foto), waar een gezellig babbeltje werd opgezet over vroeger jaren. De trouwdag van dit echtpaar valt op 14 juli In de Dillenburg er straat werd het Jaloezie Een Italiaan, die woe- dend werd toen hij zün vrouw op straat met een andere man zag pra- ten, trok haar alle kleren van het lichaam en dreef zijn wederhelft poe- burgemeesterlijk echtpaar ont- delnaakt r.aar het politiebureau om vangen door de heer en mevrouw aangifte van ontrouw te doen. De 46- Van der Klaauw, waar eveneens jarige vrouw kreeg daar wat kle- een genoeglijke stemming heers- ding en haar jaloerse echtgenoot een te. I verbaal voor geweldpleging en schen- (Foto L.D./Holvast) I ding van de openbare zedelijkheid. LEIDEN De heer J. Donne'r herdenkt vandaag het feit, dat het vüftig jaar geleden is. dat hy aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de staa tswetensch 3 open De heren P. C Boele van Hens broek en B F. Verveen herdenken morgen een zelfde feit Beiden pro moveerden en tot doctor in de rechtswetenschap. LEIDEN Maandag begint de afbraak van de halve flessehals in de Hooigracht nabij de Nieuwe Rijn. Het gaat hierbij om de panden Nieuwe Ryn 63 en Hooigracht la. Vermoedelijk kan het slopen van de twee resterende panden van deze vernauwing in de noord 'zuidroute in augustus gebeuren. Dit hangt af van de verhuisdata van de laatste bewo ners. Het stadsbeeld ter plaatse zal hier door aanzienlijk veranderen. Het pand Nieuwe Rijn 63 is aan de Nieuwe Ryn ongeveer 5.5 meter breed, waardoor na de sloop vrijwel de rooilyn van de Hooigracht by het Elisabethziekenhuis wordt be reikt, Het perceel heeft aan de Hooi gracht een breedte van 17 meter. Het pand Hooigracht la is nogeens 9.5 meter breed en heeft een tot 17 meter variërende diepte. In de panden zyn respectievelijk een siga- renhandel en een meubel- en tim merbedrijf als laatste gevestigd ge weest. Na eerst ongeveer drie dagen slo pen binnen de percelen komt het zichtbare hys- en takelwerk er aan I te pas. waarvoor in overleg met de I politie verkeersmaatregelen worden getroffen. De ryriohting Hooigracht- Gansoordbrug blijft open, maar het verkeer van Gansoordbrug naar Hooigracht wordt middels bewygwij- j zering omgeleid over Nieuwe Rijn, j Middelstegracht en Ir. Driessenstr. j Dat gaat ongeveer 14 daaen duren i Afhankelijk van het leegkomen van de panden Hooigracht 1 en 3 zal de vrijkomende strook grond worden toegevoegd aan de bestaande rijbaan en zal de gevelwand van de Hooi gracht voorlopig met een tuinmuur worden hersteld op de nieuwe rooi lijn. Deze zomerse brekerij, die aansluit brengt de nieuwe noord-zuidroute op de sloop van de Pelikaanstraat, weer een stuk dichterby. Naar wij vernemen verloopt de verwerving van panden voor de doorbraak tussen Le vendaal en Geregraeht voorspoedig, zodat mag worden verwacht dat de route met het bouwen van de nieu we Pauwbrug (na het verdwijnen van doorgaand scheepvaarlverkeer volgend jaar) een feit zal zyn.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 6