duindigi DeMantelspeciolist 24; 19.95 29.85 19.'*' 14.95 9; 14; De Mantelspecialist Films Leiden Jlommendaal scliakell Jan de Groot uit Koerstips Bekkentrekkende Jerry Lewis als potsierlijke baby-sitter DE NICHTEN" Kieler Woche Boeiend Bolero -ballet Brinta toernooi GROTE PRIJS LAGE LANDEN Gratis toegang Grote Prijs der Lage Landen propagandist van goede mantelmode kan zich te enen male niet permitteren dat artikelen, een jaar geleden gemaakt, nog in zijn collecties hangen. Hij heeft ze er allemaal radicaal uitgehaald en gaat ze nu nagenoeg cadeau geven. Let wel: stuk voor stuk dragen zede naam „de Mantelspecialist" met ere. astralon „motte" japonnen o A 95 vesten in datzelfde vesten pullovers n gg rokken Leiden: Haarlemmerstraat 163 Demonstratie van kunstenaars met rookbommetjes HJDAG 27 JUNI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 27 ennistoernooi Leidsche Hout tEIDEN Er vielen gisteren in Leidsche Hout de nodige verras- Dgen te noteren. In het heren- ilcelspel B verdween de als no. 4 plaatste Jan de Groot, uit de njd. De Katwijker moest zijn meer- re erkennen in de Noordwij ker jmmendaal. Zo rustig en zelfVer- kerd trok laatstgenoemde van leer de onverstoorbaarheid waarmee Groot het racket pleegt, te han den, zienderogen afnam. Na 63. 4 dicteerde Blommendaal in de rde set het spel en dat resulteerde een onaantastbare 62 set- en bijwinst. Frank de Haas. van de Leidsche 1. leek Helge Ubbink in een "ltreinvaart het recht van verdere (Ineming in het enkelspel te ont- [gen. Met 60, 42 kwaan hij in kansrijke positie voor de stao ar de volgende ronde. Helge Ub- ik wenste echter niet te capitu- tn en krabbelde spel na spel te - om tenslotte met 7—5 de twee set op zijn naam te schrijven. »r Frank de Haas betekende dat einde. De brille waarmee hij de rste set had veroverd, was op slag en de secuur spelende Ubbink akte daar dankbaar gebruik van 3. Pasma kon zich tegen de aan- van Loek Sanders niet handha- i, 3—6. 4—6. i het damesenkelspel B won Mi- Penseel weliswaar verdienstelijk mevr. Hum-man, 86. 62, maar irna trof zij Co van Berge He- {ouwen tegenover zich en dat <ei wat teveel van het goede. 62. •1. Even snel als Co van Berge negouwen een beslissing forceerde en Milou Penseel, speelde Inge Zuuren haar tegenstandster An- ies Koole naar de kleedkamer nelies vond geen afdoende ver- op de doorschietende topspin- lehands van Inge van Zuuren en 62, 60 verdween zij, een tik- tje ontgoocheld, van het gravel )e Leidsche Hout-jeugd boekte teren enige verdienstelijke ovei- ïningen. Zo speelden Maya en Mir- Mulder zich via respectievelijk vr. Bron, 62, 6—3, en Car la L 86. 64, in de halve finale rjam Mulder zal dan de Zuid- ikaanse An van der Hoek aan de rzijde van het net vinden; deze !S mevr. Giberius terug met 62, Maya Mulder zal moeten pro- en Anita Steenhauer de baas tc ven. Een verre van gemakkelijke ave. Een familie-finale behoort dit nummer derhalve tot de mo- jkheden. et jongensenkelspel krijgt een Idsche Hout-finale, namelijk Wou- FokPeter Pauwels. Tegen alle rachting in won Wouter Fok met 0, 64 van de districtskampioen de jeugd, Ton Creyghton, er; be ing Peter Pauwels de toch goed spelende Paul Theunissen, 63, 62, Arnold v. d. Capellen bereikte in het herenenkelspel C de volgende ronde door de vasthouder Rodermond met 63, 61 kansloos te laten. Jan Theunissen had na 62 in de eerste set nog voldoende over om de fel terugkomende Van Engelen met minimale marge te kloppen 7-5. Het herendubbelspel B bracht een nieuwe combinatie binnen de lijnen. Har Meijer/Kees Koole. Hun eerste optreden was dadelijk succesvol L>e Katwijkse competitie-dubbel, Ver- hees/Kroone, werd in twee sets ver slagen, 63, 62. Bob en Ed Lira toonden zich slimmer dan Van Wijn gaarden/Waleson (63, 62). Milou Penseel revancheerde zich in het gemengddubbel B met Hoo- gendyk voor de nederlaag in het da mesenkelspel B tegen Co van Berge Henegouwen, door laatstge noemde. die combineerde met Max Harteloh, met 36. 75. 62 te verslaan. Duindigt. zaterdag 28 juni - 2.30 uur Vredespaleisprijs: Gonda's Juweel. Hanny Hollandia, Hélène H, Goud bloem - Madurodamprys: Illya Ku- ryakin, Isidore. Interest Scott P - GevangenpoortprijsFirestone. Flet cher D. Eroniac W - Panorama Mes- dagprijs: Gay Way, Gino Narciso, Favera - Van Brienens Memoriaal: Alexandra. Golden Blaze S, Hale- wyn - Duindigts Amateurkampioen schap I, 1ste afd.: Valiauris du Pont. Esmeraud. Faola Hollandia - 2d^ afd.: Fernandel, Faith Hollandia Diana Sunshine - Duindigts Ama teurkampioenschap II: Nick, Entry Volann, Arie - Esqurialprijs: Red Pepper, Pin Money. Whitefoot S - Mauritshuisprijs: Her Areta. Gerry Hollandia. Goldperle. Fille dTJnique, HOOGEZAND (ANP) De uit slagen van gisteren voor het interna tionale Brinta dam toernooi in Hoo- gezand zijn: Eregroep: derde ronde: Sybrands (Ned)Van Dijk (Ned) 20; Andreiko (Rusl) Kuyken (Zwits.) 11; Bronstring (Ned.) Wiersma (Ned.) 11; Adjiedj (Suri name) Agafonov (Rusl.) 0—2; Smith (VS) Baba Sy (Sen.) 11: Hisard (Fr.) Koeperman (Rusl.) 1—1. Stand: 1. Sijbrands 6 punten, 2. Andreiko 5. 3. Koeperman, Wiersma. Agafonov 4, 6. Kuyken en Baba Sy 3. 8. Hisard, Bronstring. Smith 2, 11. Van Dijk 1; 12. Adjiedj 0. t ADVERTENTIE) mmm RENBAAN WASSENAAR Course-agenda zaterdag 28 juni half drie Zondag 29 juni één uur der Vrijdag 4 juli, half vijf Woensdag 9 juli, half vijf ZATERDAG EN VRIJDAG DAMES en kinderen onder geleide PAARDESPORT LEIDEN Voor de Grote Prijs der Lage Landen op s. zondag te Duindigt, nemen twaalf paarden uit vijf landen deel. Het zijn in volgorde van de loting aan de start: Op 2600 meter: 1. Tharonne (Fr.), 2. C Alkestis van E (Ned.). 3. Quim (Belg.», 4. Chene Spencer (Ned.), 5. Dave Fez (Ned.), 6. Minisink Ha nover (It.), 7. Thalie (Fr.), 8. Du- ohesse Mac (Ned.), 9. Ann Williams dBelg.), 10. Tiny Special (D.)op 2625 meter: 11 She de Tracy 'Fr.), 12. Tivaty Pélo (Fr.). Gezien hun laatste verrichtingen zullen Tivaty Pélo. Minisink Hano- verr, Sire de Tracy en Thalie wel tot de grootste kanshebbers behoren. Voetbal Na de recordtransfer van Alan Clarke (165.000 pond) is gisteren in Engeland opnieuw een fors bedrag betaald voor een voet baller. Colin Suggelt, de 20-jarige voorhoedespeler van Sunderland ging voor 100.000 pond sterling (875.000 gulden) over naar West Bromwich Albion. ADVERTENTIE De nieuwste modellen en kleuren in fraaie materiaal Mantelkostuums en Mantels mode 1968/69 goed en mooi; u bespaart nu 40 a 50 gulden per stuk. „Trevira-2000" zuiver wollen of ,f velicren" leuke modellen in Terlenka, Boussac coton of zuiver -I A qc scheerwol, èen prijs 1 CO LICRE nka.Bot KIEL «ANP» Op de vierde dag van de Kieler Woche hebben de Nederlanders in de Finnjollen en Draken slechts hun posities in de totaalrangschikking kunnen conso lideren. Na een aanvankelijk goede positie bij de Finnjollen, zakte Frits Beck j weg uit de voorste linies en eindigde t tenslotte als dertiende. Binkhorst handhaafde zich op de fraaie zeven- I de plaats in het totaal klassement door in de race van donderdag als zesde te finishen. Winnaar werd de j Italiaan Albarelli, die tijdens de ra- j ce vele concurrenten was gepasseerd. In de andere finnjollen-groep ver sloeg de Fransman Moria weliswaar zfjn grootste tegenstander, de Itali aan Golser, maar de laatste bleef in de algemene rangschikking eerst De Belg Hupin is de Italiaan echter zeer dicht genaderd (22.1 tegen 23,6 pun ten). In de algemene rangschikking moesten Beek en Kruyter enige plaatsen prijsgeven. Binkhorst maakt, met aftrek van het slechtste resultaat, een goede kans in het eindklassement als zesde te eindigen. Er moeten nog twee races gezeild worden. By de Draken ging Jan Bol zeer voorspoedig van start. Na een derde positie ingenomen te hebben, zakte hy echter af om als elfde te eindi gen. Hierdoor konden de Nederlan ders Bier en Mulder zich nog voor hem in de dagrangschikking plaat sen. Zij werden respectievelijk ne gende en tiende. De zege bij de Draken was voor de Griek Eskitzog- lou, die in de totaalstand nu een der de plaats inneemt achter de Deen Boerresen en de Duitser Oldendorff. AMSTERDAM (GPD)De Ne derlandse bijdrage aan het Holland Festival komt ditmaal wat de dans betreft geheel van het Nationale Bal let. Gisteravond gingen in de Am sterdamse Stadsschouwburg balletten van Robert Kaesen, Rudy van Dant- zig en Koert Stuyf In première en eigenlijk was Robert Kaesen de enige die met een verrassing kwam. De beide anderen werkten ongeveer op het niveau van hun vorige produk- ties. Robert Kaesen heeft de moed op gebracht een zetting van Ravels „Bo lero" te maken en zich daaraan al lerminst vergrepen. Zijn bewegings patronen en de scenografie van Ro ger Shailloux en Ger van Leeuwen hebben een brok fel theater opgele verd. Het merkwaardige is dat ter wijl de muziek naar een climax groeit het toneelbeeld gaandeweg gecompri meerder wordt en tenslotte zelfs be nauwend. Die tegengestelde ontwik kelingen voeren de spanning hoop op Wanneer Ravel zijn bouwwerk met een kreet van het orkest in elkaar heeft gesabeld. is het Robert Kaesen echter nog niet genoeg: hij plakt er nog een lied "an Berlioz achter. De zin daarvan werd by een eerste ken nismaking nog niet erg duidelijk en vooral het „af door het valluik" van de laatste danseres viel buiten het klimaat van dit ballet, waarin hy hy echter een veel persoonlyker toon aanslaat dan in zyn vorige werk- Rudi van Dantzigs „Epitaaf" op muziek van Ligeti doet wat het bewegingsscala betreft denken aan zyn onovertroffen „Ogenblik". De spanning die hy daarin bereikt, haalt hij in „Epitaaf" niet helemaal, maar ook nu leiden de suggesties van angst en onzekerheid tot dikwyis in drukwekkend theater. Het enige dat er op aan te merken zou zyn, is dat het nogal zit volgestopt met bedoe lingen meisjes met bruidssluiers als voor de hand liggend contrast met dansers en danseressen die door een zwarte kist worden omsloten maar Rudi van Dantzig toont ook ditmaal dat hy voldoende kunstenaar is om die fascinerend vorm te ge ven. C. v. V. ROTTERDAM (GPD» De aktie- groep van de Beroepsvereniging voor Beeldende Kunstenaars in Rotter dam heeft gisterochtend tydens het slaan van de eerste paai voor de uit breiding van het Museum Boymans van Beuningen eveneens een eerste paal geslagen omgeven door rook- bommen. In de bouwput naast het i bestaande museum zongen zy de au- j toriteiten toe en begeleidden het slaan van de paal met ritmisch handgeklap. De Rotterdamse wet- houder van kunstzaken drs. J. Ree- horst, nodigde de kunstenaars uit na het slaan van de paal een glas sherry te drinken met de officiële genodig den. CAMERA Het is al weer heel wat jaren geleden dat Jerry Lewis zyn debuut maak te op het witte doek. Zyn eer ste lachsuccessen oogstte hy te zamen met Jean Dean in films die de filmwereld in Hollywood tot onderwerp hadden. Na een fikse ruzie tussen het komieken duo die een einde maakte aan de lucratieve coöperatie ging Jerry Lewis zyn eigen weg en koos die van het bekkentrek kende mannetje dat twaalf am bachten heeft en dertien onge lukken. Jerry als babysitter is een van de produkties, die geruime tyd geleden kort na elkaar ver schenen. De babysittercreatie is een van zyn beste. Het verhaal hangt zoals gebruikeiyk als los zand aan elkaar, maar pen kniesoor, die daar op let. Het scenario is immers ge schreven om Jerry de gelegen heid te geven zyn gezicht in al lerlei bochten te kunnen wrin gen en om allerhande rare bok- kesprongen uit te voeren. En daarvoor krygt hy in deze film alle kans. De film ligt qua verhaal ze ker in het genre van de „dol komische sketches voor één persoon." maar gezegd moet worden dat iedereen die alleen naar binnenstapt om de lach spieren eens flink l06 te maken zeker aan zyn trekken komt. Jerry vervult ditmaal de rol van tv-reparateur, die plotse ling drie babies voor zyn deur geschoven krygt. Het zyn de kinderen van een beroemde filmster die nog even de „witte maagd van de Nyi" moet uit hangen in een filmproduktie, al vorens ze de moederlyke plich ten zal vervullen voor het drie tal dat geen vader meer heeft, omdat de stierenvechter waar mee de filmster was gehuwd, tydens een gevecht het leven had gelaten. Ze komen juist by Jerry te recht, omdat hy als kind al verliefd was op de filmster en nog steeds hoopt op een roman ce. Jerry verzeilt van de ene in de andere absurde situatie. Hij verzorgt de kinderen dag en nacht, verdient geld by door op te treden als zanger van een rock and roll-band en volgt zelfs een moedercursus, wan- Fatale last REX Wat nu precies de fa tale lust is, die wordt aange kondigd in de Nederlandse titel van de film „Death is a woman" blyft ook na het beky- ken van de film een volledig raadsel. Het zou de zucht naar geld kunnen zyn, waarmee de als begerenswaardig aangekon digde Francesca de macht over de wereld wil kopen. Onwaar- schynlyk is dat overigens wel, want die hebzucht wordt pas in de laatste minuut van de film gesuggereerd. Biyft over: de ziekelyke zucht naar mannen van de sluwe Francesca, maar omdat alle „feestjes" zich bui ten beeld afspelen lykt dat ook onwaarschynlyk. In ieder geval is er toch nog enig denkwerk te doen op deze manier by deze weinig zeggende politiefilm, die van het begin af niets te raden laat over de dader en veel te veel over randfiguren, die geen werkelyke functie in het ver haal hebben. Twee Casino-eigenaars wor den door Francesca om de beurt vermoord met hulp van haar minnaar, die ze veelvul dig bedriegt, maar omdat hy zien van zyn kant ook niet on betuigd laat, wordt de schaal weer in evenwicht gebracht. Zo denkt Francesca er overi gens niet over, want als zy haar vriend in de armen van een concurrente betrapt, trekt ze die wel even enige bosjes haar uit het blonde kapsel. Sa men met haar vriend probeert ze te ontvluchten voor een ge heim agent, die haar de hele film al probeert te betrappen. Wat het publiek al na vyf mi nuten lukt, daar slaagt hy bin nen anderhalf uur ook in. neer de rechter voorstelt de kin deren echte „pleegouders" te geven. Wanneer het uiteindelyk zo ver dreigt te komen treedt hy snel in het huweiyk met de zus van de filmster die de hele film om Jerry heen huppelt en probeert hem in te palmen. Zo blyven de babies by Jerry tot de filmster haar carrière er aan geeft en terugkeert naar het geboortedorp. De inmiddels getrouwde Jerry heeft niet stil gezeten. Hy overtreft zelfs de stierenvechter. Dat bewys wordt enkele maanden later in de kraamkliniek geleverd als zyn vrouw het leven schenkt aan een vyfling. V) LIDO „De Nichten" is ge maakt voor de mensen voor wie „Thérèse en Isabelle" be paald niet is gemaakt: de lief hebbers van een lekker gek ver haal met het nodige en het on nodige bloot. En dat laatste is er in de „Nichten" nogal wat. Opgediend in kleur. Maar het dient gezegd: onsmakelyk is het niet. Een opvallend jonge sexy tan te heeft om de een of andere duistere reden twee nichtjes in huis. In elk geval hebben ze het wel leuk met elkaar in het rui me huis met de ruime bedden en de ruime tuin met het meer tje, waarin je naakt mag zwem men onder de ogen van een brevierende pastoor. De tante is om haar rykdom, die zich niet alleen beperkt tot het gel delijke, erg populair by de mannen in de omgeving. Wat goed uitkomt, want ze heeft zelf helemaal niets tegen man- Langste dag TRIANON De film „De langste dag" is een tweede ron de door Nederland begonnen en deze is byna nog succesvoller dan de eerste. Ruim vyfentwin- tig jaar later Is de invasie van de geallieerden in Normandië actueler dan ooit. De film wordt nu al weer weken lang ge draaid in Amsterdam, Rotter dam, Utrecht, Den Haag. Til burg en Leiden. Tegen ieders verwachting in wordt de film overal week na week geprolon geerd. Mensen, die de film ja ren geleden al gezien hebben, gaan opnieuw kyken en men sen, die de film nog niet zagen, haasten zich dat verzuim goed te maken. De film is er dan ook naar. Op historisch en film-technisch verantwoorde wijze is een boeiend oor logs-do cument vervaardigd met de ge gevens. die verzameld zyn door Cornelius Ryan, schryver van het boek „De langste dag." Af- schuwelyk en aangrypend ener- zyds, maar ook boordevol (zwarte» humor anderzyds is deze film niet alleen een stuk ontspanning, maar ook een niet onbelangryk stuk opvoeding. Thérèse en Isabelle STUDIO De aangrypende liefdesgeschiedenis van de achttienjarige kostschoolmeis jes Thérèse en Isabelle is ook deze week in Studio te zien. Het is de voortreffeiyke verfilming door Radley Metzger van de autobiografische roman „Thé rèse et Isabelle" van de Franse schryfster Violette Leduc. Zo wel de schryfster als de regis seur zyn erin geslaagd een „on vertelbaar" verhaal voor hun publiek aannemelyk te maken Dat daarby soms van midde len gebruik gemaakt moest worden, die bombastisch aan doen is of overtrokken ïyken, was niet te vermyden. Het is juist de overdryving en de keu ze van de regisseur, die de be zoeker verplichten te relative ren en aan te vullen. Voor wie de liefde iets meer is dan een zakeiyke relatie en voor wie nog gelooft in poëzie in de lief de kan deze film een wonderiy- ke en prettige ervaring zyn. Maar dat is dan wel een ver eiste. „Deze film is gemaakt voor een gewaarschuwd pu bliek." zegt de regisseur zelf. „Thérèse en Isabelle" is dan ook beslist geen kykspel, maar een verhaal dat vraagt om meebeleven. nen. Integendeelze verzamelt ze zoals een ander postzegels. Met dit verschil, dat ze ze ook allemaal weer ruilt. Op zichzelf is dat natuuriyk al niet al te best, maar dat ze haar nicht jes. die niet afkerig van elkaar zyn. ook enthousiast voor haar hobby probeert te maken, is na tuuriyk afkeurenswaardig. Om de meisjes al het inlei dende werk te besparen, zorgt de tante zelf voor mannen, die van wanten weten. Deze weten de beide meisjes ieder op hun eigen manier, maar beiden met het nodige geweld tot de over gave te dwingen. Toch falen ze. Aan het eind van de film liggen de beide nichtjes weer in el- kaars armen zoals in het begin. Het verhaal is bedacht door de Franse schryver Guy de Maupassant, die in zyn tyd voor zoveel „viezigheid" byna gelyncht werd. Het is maar dat u het weet. Boeiende boevenjacht LUXOR Boeiende boeven- Jacht, die hier en daar doet denken aan de alom bekende Elliot Ness zo zou men deze film met Steve McQueen in de rol van de keiharde inspecteur Frank Bullitt in een paar woor den kunnen karakteriseren. Verdere aanbeveling is daar mee eigenlyk overbodig. Het aantrekkelyke van dit spannen de filmwerk-in-kleuren is het opwindende verschil in tempo: soms traag met een onder grond van adembenemende emotie, dan weer plotseling een stroomversnelling van ge beurtenissen. Het gaat om de ontraadseling van de moord op een zwaar bewaakte kroonge tuige in een belangryk proces tegen de onderwereld van Chi cago/San Francisco, een zeke re Ross. Het zit inspecteur Bul litt aanvankelyk zeer tegen, wanneer een van zyn beste me dewerkers zwaar gewond wordt en hy bovendien voor de voeten wordt gelopen door de machti ge Walter Chalmers, de advo caat. die door het getuigenis van Ross zyn carrière tracht te verbeteren Maar Bullitt laat zich niet uit het veld slaan, al wordt hy door de moordenaars van Ross naar het leven ge staan. Alleen reeds om de ze nuwslopende autojacht tussen Bullitt en de schurken is deze film het bekyken zeker waard. Stap voor stap vordert Bullitt met zyn onderzoek, dat aan het slot een grote verrassing ople vert, waarover wy om de span ning niet te verminderen ver der zwygen. Wie enkele uren top-spanning zoekt, mag deze film niet overslaan.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 27