Kind. kat en hond mee op vakantie BREESTRAAT 110 Tips voor trips Weverij sluit: 165 man O]) straat Buitenshuis eten His masters voice in hondenpension Nelis Bisschop overleden Postduivennieuws DENHAAG-LEIDEN-DELFT glJDAG 27 JUNI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA !1 De ..grote trek" staat voor de deur. Tienduizenden Ne derlanders gaan op vakantie en tienduizenden kinderen gaan mee. Naar een vakan tieoord dat een paar uur, maar misschien ook wel een paar dagen reizen, van de huiselijke haard verwijderd ligt. Zon vakantie met kinderen heeft charmes en schaduwzij den, want kinderen op reis ple gen zich snel te vervelen en ze ijjn aan handen en voeten ge bonden door gebrek aan speel ruimte. Er moet daarom heel «at geïmproviseerd worden. Ouders die dit op eigen tracht maar moeilijk kunnen, w het dit jaar eens kunnen roberen aan de hand van het boekje „Met kinderen onder leg.'' een boekje uitgegeven door K. en O./Gezinsvoorlich ting. met een heleboel tips om het reizen met kinderen te ver aangenamen en een voorraad suggesties voor spelletjes en be- Bgheden voor onderweg. U kunt het voor 25 cent be stellen bij de Nationale federa tie voor Huishoudelijke voor lichting. Den Haag, gironum mer 30 56 41. Het boekje is ook te koop by de ruim vijftig plaatselijke Stichtingen voor huishoudelijke en gezinsvoor- ting die in heel Nederland te rmden zijn. Een ander probleem waar- poor vele vakantiegangers zioh gesteld zien, is h et meenemen van een hond of kat. Het ge beurt nog te vaak dat de die- en tijdens de vakantie van hun aas of bazin aan hun lot wor- len overgelaten en aan het werven slaan. Voor het reizen in Nederland net hond of kat is het eenvou dig. De eigenaar of eigenaresse ran het dier moet beschikken Dver een geldig certificaat be treffende de gezondheid en en ting. Een dergelijk bewijs is rok vereist wanneer men dieren die in het buitenland zijn ge feest, weer mee terugneemt naar Nederland. De Invoer ln het buitenland is aan verschillende voorschriften gebonden De belangrijkste la ten we hieronder volgen België Invoer vanuit Ne derland zonder enige formalitei ten toegestaan. Voor honden ouder dan drie maanden is bij verplaatsing in de arrondisse menten Verviers en Bastogne en bij kamperen in geheel Bel gië het ..certificaat" vereist. Frankrijk Inentingsverkla ring waaruit blijkt dat het dier minstens één en hoogstens twaalf maanden voor de reis werd ingeënt tegen hondsdol heid. Italië Certificaten betref fende gezondheid en enting ver eist. Honden dienen te zijn ge muilkorfd en geiynd. Indien de lijn korter is dan één meter, mag muilkorven achterwege blijven. Spanje Het certificaat wordt in Spanje geaccepteerd. Geef het echter niet af aan de Spaanse douane, u heeft het voor de terugreis weer nodig. Portugal Certificaat waar van de handtekening gelegali seerd moet worden door het arts gevoegd te worden met Portugees consulaat in Amster dam (kosten f 22.68). Bij aan vraag dient verklaring van vee- naam. adres, handtekening en stempel. Oostenrijk In- en doorvoer in het normale reizigersvervoer is toegestaan indien de dieren (hoogstens twee per volwassen persoon) onder begeleiding zijn van de eigenaar. Zwitserland Geldig certifi caat in het Duits, Frans of En gels ingevuld. De enting mag niet verder dan twaalf maan den terug liggen. Niet vereist bij rechtstreekse doorvoer per vliegtuig of trein. West-Duitsland Inentings certificaat vereist. waaruit blijkt dat het dier minstens één en hoogstens twaalf maanden geleden is ingeënt tegen honds dolheid. Groot-Brittannië Toestem ming nodig van Ministry of Agriculture, Fisheries and Food. Verzending moet geschie den per kist, krat of hok. Zes maanden quarantaine. Denemarken Invoer slechts mogelijk via bepaalde grens posten, waar de d ieren tegen rabiës worden ingeënt. Daarna zes weken in quarantaine (Tij dig bespreken Noorwegen Vergunning no dig van Veterinaerdirektoraat. Indien de toestemming wordt verleend, worden er diverse voorwaarden aan verbonden. Zweden Vergunning nodig van Kungl. Veterinarstyrelsen. Indien vergunning wordt ver leend, zijn daaraan bepaalde voorwaarden verbonden, waar onder een gezondheidsonder zoek en eventueel quarantaine voor het dier in Zweden. Finland Vergunning nodig van het Finse ministerie van Landbouw in Helsinki. Joego-Slavië Gezondheids verklaring vereist. Bij aan komst in Joego-Slavië mag de verklaring niet ouder zijn dan vijftien dagen. De eigenaresse van de va kantiekennel Veluwse Vallei in Voorthuizen, mevrouw J. WMosterd-Zeggelaarheeft een nieuw idee ontwikkeld om het haar gasthonden nog meer naar de zin te maken. Vóór de baas en het vrouw tje met vakantie gaan, wor den hun stemmen via een bandrecorder opgenomen. Ie dere dag mogen de honden daar even naar luisteren. De pensionhonden hebben in een hypermoderne kennel vleugel al de beschikking over afzonderlijke, betegelde doucheruimten en een be handelkamer voor de dieren arts. Mag ik ook mee op vakantie? De Fransen eten steeds vaker „buiten de deur", constateert Hotel Revue. Per jaar besteden de Franse gezinnen gezamenlijk ongeveer vijf tien miljard francs aan buitenshuis eten, een bedrag waarvan ongeveer de helft via school- en bedrijfskanti nes, pensions en keukens van zie kenhuizen en andere grote instellin gen gaat. Aan de maaltijden thuis wordt per jaar ongeveer honderd mil jard francs besteed. Veertien procent van de buitenshuls gegeten maaltij den wordt in restaurants gebruikt, ruim dertig procent op uitnodiging van vrienden en kennissen. Het aan tal maaltijden dat in de Franse res taurants wordt geconsumeerd is in tien jaar tijds verdubbeld, dat in school- en bedrijfskantines méér dan verdubbeld. In steeds meer Franse gezinnen komen gezinshoofd en kin deren tussen de middag niet meer naar huis om te eten. UTRECHT ANP) De reorKani- satie bij de NV Wollenstoffenfabriek I George Droge in Tilburg betekent, I dat 165 van de 230 werknemers op j korte termijn zullen moeten af- I vloeien- In de toekomst zal alleen de tricotage-afdeling (65 werknemers) blijven bestaan, terwijl de weverij met de bijbehorende afdelingen zal worden gesloten. De districtsbestuurder in Tilburg j van de Algemene Bedrijfsbond voor de Textiel en Kleding „De Een dracht". de heer J. C Flipse zei gis- termiddag, dat hy met zyn collega I van de katholieke bond zowel dins- dagmorgen als woensdagmiddag een gesprek met de driectie van Droge heeft gehad. Als vakbonden zijn we weliswaar ingelicht, maar deze ken nisgeving was te laat om de zaak nog terug te kunnen draaien", aldus de heer Flipse. Overigens was het bij de vakbon den al lang oekend, dat de zaken er bij Droge niet rooskleurig voorston den. „We hadden dan ook geen hoge verwachtingen" aldus de heer Flip se. die had vernomen dat de fabriek in de eerste twintig weken van dit jaar al een verlies van twee ton heeft geleden. Aanvankelijk verklaarde de direc tie, alleen aan de wettelijke verplich tingen jegens de getroffen werkne mers te zullen voldoen. De vakbonds bestuurders waren hierover echter in het geheel niet te spreken, vooral toen zij vernamen, dat slechts dege nen die ouder waren dan 62 jaar iets extra's zouden ontvangen Later kwam de directie met een betere regeling voor de dag: de werk nemers met 110 dienstjaren krijgen f 20 per dienstjaar, van 1120 dienstjaren f 25 en meer dan 20 dienstjaren f 35 per dienstjaar. De Werknemers, cuder dan 62 jaar zul len hun bedry fspensioenpremie uit betaald krijgen. De opzegtermijn van de werknemers varieert van 1 tot 26 weken. AMSTERDAM „Ome Nelis Bis schop", één van de meest bekwame boks instructeurs van Nederland, is ui Amsterdam op 75-jarige leeftijd over leden. Hij was al geruime tijd ziek. Bisschop begon op zijn zestiende jaar bokslessen te geven en deed dat op zijn vijfenzeventigste nog. Hij werd geboren in Hoogezand en is tweemaal amateurkampioen van Nederland ge weest. In 1924 ging Nelis Bisschop voor vier jaar naar Amerika waar hij van de veertig (zware» gevechten er slechts drie verloor. Na zijn terugkeer werd hij manager. Vele malen is Bis schop leider geweest van nationale amateurboksploegen LEIDEN De Leidsche Poötdui- venclub hield twee wedvluchten Uit slag van de vlucht vanaf Survilliers Fosses met 145 duiven in concours: 1—5 W v. d. Hoogt: 2-8-10 J. v. Alphen sr.: 37 W. v. d. Nieuwen- dyk; 4. P. Landesbergen: 6. K. v. d. NieuwendUk; 9. P. Teske. Uitslag van de vlucht vanaf Tilburg met 356 duiven in concours: 1. H. Fasel; 2. W. v. d. Hoogt; 3. P. H. v. Zonne veld; 4-5-9 Bink-v. d. IJssel; 6-7-8 J. v. Alphen sr.; 10. L. den Hollan der. Postduivenvereniging De Reisduif, hield eveneens twee wedvluch ten. Uitlsag van de vlucht vanaf Survilliers Fosses met 77 duiven in concours; 1. T. v. Amsterdam; 2-3-4- 5-6-8-9 P. Mooten; 7. S. Koster; 10. P. Kooyman. Uitslag van de vlucht vanaf Tilburg met 245 duiven in concours: 1. J. P. Nys en Zn j 2. W v. Oosten 3-4-5-7 S. Kosterj 6-10 J. Siera; 8. W. Kop; 9. P. Kooy man. Graf met reuzen In een massa graf by Terracina in Italië zijn de skeletten gevonden van vyftig man nen van ieder meer dan twee meter lang. Het graf dateert vermoedeiyk uit de Romeinse tyd. Het betreft hier vermoedelijk een erewacht van man nen, die om hun afmetingen en. kracht waren uitgezocht. Vreemd is, dat de leeftyd van de mannen wordt geschat op tussen 35 en 40 jaar. Er zyn ook geen inscripties of wapens gevonden. ROOD WIT ZWART BLAUW BEIGE ZWART WIT ZWART WIT BRUIN 17,95 BLAUW

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11