lammoetwet kan niet worden uitgevoerd Honderden slaagden in Leiden voor diploma Protesterende leraren St. Agnes: hige redelijkheid egens Griekenland tEFKLIMAAT IN LEIDEN Academische examens Eindexamen Chr. Lyceum Leiden Dit is de 1000ste Commer-bestelwagen, die wij aan Van Gend Loos mochten leveren SUNBEAM BESTELWAGEN f4450,-1 AUTOBEDRIJF TEN HOEVE N.V. rECH. SCHOOL BEDRIJFS- TECH. SCHOOL CHR. LAGERE TECH. SCHOOL Zuidwest Bridgekampioenschap IDERDAG 28 JUNI 1969 I.EIDSCH DAGBLAD PAGINA 17 (Van één onzer stadsredacteuren ÜDEN De leraren van de St. Agnes scholengemeenschap de Eymerspoelstraat vinden dat de regering de mammoet- langzaam verkracht. Zij zelf zeggen daar vrijwel machte tegenover te staan. Als het om beleidsbepalende onderwijs- m gaat, wordt hun stem wel gehoord, maar niet geteld. Het nvijzend personeel van St. Agnes heeft unaniem besloten wat aan te gaan doen. In navolging van het Hengelose kel-college zullen de onderwijskrachten van de rooms- jlieke school, zoals gisteren gemeld, in de loop van het se cursusjaar voor de duur van één of twee dagen niet de klas verschijnen, of het moet zijn voor discussies over raagstuk met leerlingen en ouders. leerkrachten hebben ons uit je heren J. de Wit. leraar En- wie het idee afkomstig is, tSweens (Frans) en drs. R. de leraar Nederlands. Zy ma- iuidelijk dat het hier niet om psoleerde actie van enkelen maar dat het lerarenkorps van pes collectief akkoord is ge net de voorgenomen staking, jeer Sweens meent.dat werken ooi naar de geest van de mam- et bijna onmogelijk is. „Het lent neemt een mammoetwet ndatzelfde parlement ont- ns nu de middelen om er uit- aan te geven". Van een ver- l van het middelbaai- onder- it aanvankelijk zo veel be loof- worden, komt maar bar wei- echt omdat de regering er het et voor geeft (heeft), aldus de van zijn uiteenzetting, eidse leraren zijn van oordeel n inspraak in onderwijszaken ssen neus is. De vier grote le- erenigingen kennen een over- nd orgaan in de vorm van de in leraren, en deze raad pleegt regering overleg over besturen- itregelen die het onderwijs be- Dat overleg is volgens de raardigde leraren een holle e gaan er van uit", aldus één i, „dat wij ambtenaren zijn de lyn van het onderwijs üepaald door het ministerie". Df —Met Ingang van net studiejaar heeft de Leidse envereniging Catena gekozen 0 kennismakingstijd die een njgt. welke tot nu toe in d e ndse studentenwereld nog der is gerealiseerd, inkomende studenten zullen kleine zelfstandige groep- 1 gaan houden met een of e aspecten van het centra- ia: Leefklimaat in Leiden. zullen volgens hun ei- een onderzoek gaan instel- een bepaald probleem van .at bijv.: lucht- en water reiniging, openbaar vervoer, raming, de plaats van de uni- it, etc. Het is de bedoeling, dat bevindingen zullen samenbun- in een documentatiemap, leren kennen van de vereni- dliteiten en de integratie in eniging zullen eveneens in groepen plaatsvinden. In dit al de nadruk worden gelegd zelfontplooiing, welke slechts is zonder enige verplich- boven opgelegd, en tevens opdoen van ervaring met het groepsverband. Eén van de laatst genomen .maat regelen van bestuur" door de rege ring, heeft voor de leraren van St. Agnes de deur dicht gedaan. De minister heeft onlangs de formule voor de lerarenlessen zodanig gewij zigd. dat daardoor de klassegroot te voor de meeste scholengemeen- LEIDEN Aan de Leidse Univer siteit zyn geslaagd voor het kand. ex. W.-Sociologie F. J. Stofmeel (Leiden) Th. H. Stuifzand (Den Haag); Mej. M. G. Barnhard (Rijswijk); E. B. Thijssen LeidschendamK. S. Scheer (Leiden); mej. H. Reiningh (Voorschoten); mej. E. G. M. Stof fels (Den Haag)P. J. van der Ende (Den Haag); mej. E. D. in 't Hout (Rotterdam); P. A. Sondermeijer (Den Haag); prop. ex. godgeleerd heid mej. M. E. Bosch (Delft); M. C. v. d. Meer 'sGravensande)mej. I. Kuper (Aerdenhout); G. J. v. d. Kolm (Scheveningen»; kand. ex. wisk.- en natuurw. H. P. de Lange (Leiden); L. H. M. van Exel (Leiden); W. P. Prakken (Den Haag); H. C. van Maaren OegstgeestC. W. M. Des- sens (Leiden); E. de Vries (Leiden); P. H. Schras (Leiden); W. Nonner (Leiden); R. Brandt (Oegstgeest); J. C. Post (Leiden); mej. J. E. Ma- thijsen (Leiden); G. J v. d. Engh (Leiderdorp); F B. L. Dekker (Den Haag); A. van Zijl (Leiden; doet. ex. Sterrekunde P. N. J. Wisse (Leiden»; doet. wiskunde mej. S. Lucardie (Lei den); C. J. v .d. Hoek (Rotterdam) c.l.; R. P. Nederpelt Lazarom (Eind hoven) c.l.; W. M. J. C. Phaf (Was senaar); J. C. Metz (Delft); H. A. M. van Maarle (Den Haag); F. Twilt (Leiden); doet. ex natuurk.: A. K. H. J. Boerema (Den Haag). J. P. Harpe (Leiden); H. Moraal (Leidschendam» A. Schutte (Leiden); P. van 't Zelfde (Leiden); doet. ex. Biologie O. M. H. de Vries (Leiden) cJ.; R. J. H. Okker (Leiden); H. Dienske (Leiden); doet. ex Scheikunde: V. J. Nickelson (Lei den); F. Graensch (Leiden); J. H. M. de Pauw Gerlings (Leiden); mej. F. H. Schol te ter Horst (Leiden); mevr. C. G. Polderman-Kloots (Lei den); mej. A. G. Blaauw (Den Haag) cl.; J. Th. B. Eggink (Vlaardingen» R. Alting Siberg (Den Haag): R. P. L. S. Visser (Den Haag); mevr. M. C. van Santen-Schroten (Leiden); A. M. v. d. Werf (Oegstgeest); mej. M. M. A. Boot (Leiden»kand. ex. wisk. en natuurw. R. Lelieveld (Lei den): M. C. Cadee (Alphen aan den Rijn); J. F. Westbroek (Leiden); P. M. Dek (Leiden); Bijz. kerkelijk exa men M. J. de Jong (Goes); M.O.-B. Scheikunde A. H. N. Ockhuysen en F. H. van Putten (Vlaardingen). schappen in ongunstige zin is be paald. Voor St. Agnes betekent dit bijvoorbeeld, dat de leraren volgend jaar met klassen moeten gaan wer ken waarin 32 leerlingen zitten. Van een individuele benadering van de scholier zoals de mammoetwet propageert komt dan niet veel te recht. Ook bij dit ministeriële besluit hebben de lerarenorganisaties wei nig of niets te zeggen gehad. Andere grieven, hebben onder meer betrek king op de vortdurende onzekerheid over de vorm en de inhoud van de eindexamens. Het lerarenkorps van St. Agnes is ervan overtuigd dat onder de grote meerderheid van de Nederlandse le raren dergelijke onlustgevoelens le ven. Gisteren is een oproep tot soll- 'dariteit verzonden aan alle scholen voor havo en vwo in Leiden en om geving. Echter, niet alle leraren kun nen zomaar besluiten ook te staken. Leraren aan Rijks- en gemeente scholen zijn ambtenaren en hebben op l grond daarvan geen stakings recht. Zij zoudem, aldus de woord voerders van de Agnes-leraren. de dagen dat hun collega's van de bij zondere (confessionele) scholen thuis blijven, wel naar school kunnen gaan. maar in plaats van les te ge ven de actie ter discussie kunnen stellen. Intussen heeft de raad van lera ren. na een zes uur durend overleg met de minister van onderwijs Ve- ringa (zie daarvoor elders in de krant), verklaart dat staking het al leruiterste middel moet zijn. Wel heeft de raad van leraren besloten zich rechtstreeks tot de ouders van de leerlingen te wenden. Er zal een ADVERTENTIE i-mmwm brief worden opgesteld die aan het begin van de nieuwe cursus zal wor den uitgereikt aan de scholieren, ter overhandiging thuis. In een oplaag van circa 250.000 exemplaren zal die brief de achtergronden belichten van de meningsverschillen met het mi- nisterie van onderwijs. Er zal in ko- i men te staan, dat de leraren zich in de huidige situatie niet langer j in staat achten de (mammoet)wet op het voortgezet onderwijs uit te voeren. LEIDEN Aan het Chr. Lyceum Dr. W. A. Visser *t Hooft slaagden voor het eindexamen MSvM de vol gende kandidaten: Wies Bakker. Voorschoten, Trudy Braam. Leider dorp. Yvonne ter Haar. Voorschoten. Connie In der Maur, Alphen aan den Rijn, Christien Jansen, Oegstgeest. Gerdien Jonker. Zoeterwoude. He- leen Klomp. Leiden. Marijke Koel- mans, Voorhout. Margreet van der Kooij. Voorschoten. Eef van Leeu wen, Leiden. Bertie van der Meij, Valkenburg Z.-H., Bea Menijn, Lei derdorp, Ina van Nieuwpoort. Oegst geest, Job Ruhaak, Leiden. Elly Spij ker. Oegstgeest. Marieke Swierts, Sassenheim, Ineke Verleng, Alphen aan den Rijn, Marijke Wassenaar. Voorschoten, Aukje Wielinga, Oegst geest, Alma van der Wijngaard, Lei den. Van de eerste 375 Commers van Van Gend Loos doen er vandaag nog 105 stuks dagelijks huis aan huis bestelwerk, d.w.z. onafgebroken twaalf jaar. Van de 1000 wagens zijn er tot op heden 16 motoren los ge weest voor reparatie of anderszins. Een compliment voor de perfecte organisatie van Van Gend Loos en een pluim voor het merk COMMER! («ad btwi «en luxueuze bestelwagen met enorm rijcomfort compacte bouw inhoud laadruimte 2 mJ carrosserie uit één stuk haarscherpe besturing volledig synchromesh topprestaties 110 km/u elegante lijn handig manoeuvreerbaar laadcapaciteit 350 kg sterk en veilig korte draaicirkel soepel en licht schakelen laag benzineverbruik fraaie afwerking PRINSES MARIJKESTRAAT 5 DEN HAAG TELEFOON (070)-8 1 402 1 grote belangstelling heb lk genomen van het artikel redelijkheid tegenover Gne- I" in het Leidsoh Dagblad mei jj. Die belangstelling is pchjk: ik kwam n.l. reeds in toor het eerst in Griekenland, de burgeroorlog tussen com- len en niet-communisten. huw jaar later in Athene met inek.se (de burgeroorlog woedde fcedsi en bezocht ook na mijr. Ijk elk jaar Griekenland uitge bet laatst in de zomer van oa de staatsgreep, terwijl ik ttkort weer voor vijf weker, dat land vertrek Ook de poli- Ontwikkehngen heb ik steeds 'eel belangstelling gevolgd. Der- tneen ik in alle bescheiden- - dat ik van Griekenland veel aiweet dat het gros van a' die kieken, die zo'n luid misbaar n tegen de z.g „Griekse kolo- !k ben er stellig van overtuigd, "en tn ons land en ook in an- Isnden) vla de pers. radio en ®e en ook van de kant van di- Politieke groeperingen, comité's rsanisaties a) van tal van ter doende ware feiten nimmei iets •"Dt. b) van andere feiten b de helft en dan altijd net PW die een akelige indruk t.a.v 'hekse regime teweeg brengt *d aantal aperte onwaarheden I staat een ieder vry pro of ra bet huidige Griekse bewind to of onverschillig te staan te- *r hetgeen daar geschiedt bet deed mij genoegen dat in zaró Ackrijvcn bedoeld artikel wat meer genuan ceerd over deze zaak werd geschre ven. Ik vind het alleen jammer, dal er niet in vermeld is. dat de thans voor fascisten uitgekreten kolonels in het leger hebben gestreden tegen de fascistische legers van Mussolini, tegen de nazi-legers van Hitlei én tegen de door Griekenlands com munistische bum landen gesteunde j Griekse communistische guerrilla-1 benden, dat wil dus zeggen: tegen: al diie 'machten, die poogden Grie- j kenland met geweld ren ideologische j dictatuur op te dringen. En tenslotte: in het artikel wordt een redelijke benadering van de Grikse kwestie een hachelijke on derneming genoemd. Dat heb ik zeJ ervaren, in de vorm van een ano nieme scheldbrief en van een reeks anonieme telefoontjes in het Neder lands en in plat Grieks aan myn vrouw, waarin haai' met alleile. be ledigingen en intimidaties werd me degedeeld. dat zij uit het land moest verdwijnen. Er werd zelfs met een bomaanslag gedreigd, en dat alleen omdat ik over de Griekse kwestie schreef en sprak op een gelan ceerde wijze, zoals ook in het artike in uw blad. Leidschendam Mr. C. J. A. HOEK LEIDEN Aan de Technische (dag)school aan de Haagweg is gis termiddag het diploma timmeren uit gereikt aan: D. Coster: J. Gijsman; J M. Kui ters; A. v. d. Niet Sassenheim; R. Th. v. d. Nouland Voorhout; J. Rot mensen; R. Rijskamp; W. J. G. Die- deriks; H. Hogenes Koudekerk/R.; P. van Hooven; J. v. d. Leek; J. C. v. d. Linden; J. v. d. Mey; H. W. Möhl- mann Lisse; W. C. van Rhijn: L. Rhijnsburger Oegsgeest; D. N. van Staden; J. Vons Leiderdorp; F. H. J. W. Vermeulen Benthuizen; B. H. Braam Sassenheim: G. W. A. Brax- hoven Noordwijk; P. A. Dozy: A. J. v. Eijgen; W. A M. de Haas Noord- wijk; L. van Haarlem; L. de Jong Aarlanderveen; M. B. Leuering; J. J. P Meuldijk; J. v. d. Reijden: H. Ver- gunst Koudekerk/R; L. Weeda. Metselen: W. J. v. d. Bent Noord- wijk/Z; Th. C. den Blanken Zoeter woude; J. C. M. Boere Rijpwetering (Alk.); Th. A, M. Kortekaas De Zilk (Nht.): A. Onderwater; A. A. J. Op dam De Zilk (Nht.); Th. J. M. v. d. Reep Hillegom. Meubelmaken: F. M v. d. Berg, Noordw.hout; J. H. Bouwman Oegst geest: A. C. Broerse; S. Bücher Lis- se; A. J. Duivenvoorden Noordw. hout: N. A. Friedhoff Voorschoten; J. A. van Kampen Hazerswoude: A. J. M. van Kesteren; R. G. Lubbers Lisse: A. Munneke Warmond; C. Par- levliet Katwijk/Z; O. A. Rijsdijk Voorschoten: M. Strik; D A. van Waveren Lisse: D. van der Weyden L. M. Juffermans Oegstgeest; P. Twisk Leimuiden Schilderen: L. Ammerlaan. Sassen heim; J. L. Boom; C. Guyt; L. Hel- lenberg Katwijk/Z; J. M. J. Kerk vliet R'veen (Alk.»; A P J. van Klink Oude Wetering; P. v. d. Luit A. C. J. van Pinxteren Noordw.hout; J. C. v. d. Plas Katwijk/Z: A. A. J. Schoo Rveen<Alk.); B. Verstraten; J. Vooys Katwijk/Z: H G Zwanen burg Oegstgeest; H. J. C. Zwetsloot Abbenes (H'meer). MetaalbewerkenJ J. Boots; G. G. Brugmans; W. Deroge; J. van Duyn Katwyk/Z; A. Fluit; J de Haas; D G. H. v d. Hoorn; A. J. Maryt; J G. v. d. Meer Voorschoten; A C. den Ouden: J. Peters; C. du Pr ie; P Schouten; H. C. Smit Wassenaar; K J. Smits Lisse; L. v. d. Tas Katwijk/ Zee; J. F. Tisseur; R. A. Twiss; I. Verstraaten; H. J M. Waegemakers; R. Kwist; W. J. Burki Voorschoten; J. J. Arends; W Beekman; L. I. Boelen Abbenes (H'meer); J. E D Dias Alphen a.d. Ryn; F M Giezen R. den Hertog; Th. A. v. d Heyden; M M. Hoekstra Sassenheim; W. F. A. Koet; D. Leugering; G G. Over- devest; L. Pot; M. Rietveld Wasse naar; J. W. Roefstra; H. J. Stoel Lis se; R. v. d. Ham; W J. v. Elk Oegst geest; G. Hendrikse; R. Dijkstra Voorschoten; J. J. de Jong Zoeterw. (R); Autoherstellen: I. Baart; Th. Ber- veling: H. J Flanderhijn; G. Gerla Bodegraven; J. C van Haatten Kat wijk; L. de Jong Oegstgeest; A. Nie- vaart; F. Teterissa Alphen aan den Rijn. Elektrotechniek: E. A. Baay Oude Wetering; Th. M. van den Berg Voorschoten; W. M. Berndsen; S. T. de Boer; Th. J. M. Broekhof Noord- wijkerhout: J. Kleppe Leiderdorp; H. M. Knol; P. P. Kokshoorn Sas senheim; C. Kuyt Katwyk/Z; H. B. L. Nort Voorschoten; S. van Putten J. B. W. Satumalay Katwyk/R; H. Schouten; J. Sjardijn; A. J. van Vel- sen Katwijk/R.; C. J. Wassenaar Warmond. Fijnmetaalbewerken: W. J. C. Brit- tijn Valkenburg ZH.; A. M. v. Broek huizen Wassenaar; L. J. M. Burger- houwt: D. Cederhout Rijnsburg; P. den Hooglander Hazerswoude D.; J. Y. v. d. Linden Wassenaar; R. van Loon; A. J. Simons; J. Veringa Lei derdorp; H. Verpoorten Wassenaar; A. S. Verstraaten; H. C. L. Vooys Katwyk/ Z. Robert Rijskamp (afd. timmeren) werd winnaar van de prys van de Kamer van Koophandel 1969 (hor loge); Hendrlcus Cornells van Dijk (Auto-hersteller) mocht de penning met oorkonde van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel in ont vangst nemen. De klasseprijzen werden behaald door Th. Berveling; S. T. de Boer: J. B. N. Satumalay; R. A. Twiss; A. v. d. Niet; R. Th. v. d. Nouland; J. v. d. Reyden; L. Weeda; A. A. J. Op dam; Th. J. M. v. d. Reep; H. G. Zwanenburg; A. A. J. Schoo; J. A. van Kampen; S. Büscher. Het diploma van de parttime-cur sus aan de Techn. School werd uit gereikt in de afdeling Autoherstellen (adsp. monteur): M. P. E. Augustinus Noordwijk; P. N. Boekei Lisse; B. Th. Braakman Wassenaar; M. A. Helders Katwijk; J. L. M. Hoogeveen Noordwijk; M. Kleybeuker Aarlanderveen; L. G. van Klink Roelofarendsveen; J. P. v. d. Meer Leiderdorp; A. Mierloo; P. Poe- siat Wassenaar; Th. J. A. van Schie Noordwijk; Th. J. Verdel Roelof arendsveen; B. A. Walraven Voor hout; R. V. van Ommen Oegstgeest; T. J. Beekhuis Rijnsburg: B. H Haasteren. Autoherstellen (B II): H. Bultema J. Dubbelaar Katwyk: J. C. v. Duyn Katwijk; H. C. van Dijk Warmond; J. L. van Gils Alphen aan den Rijn J. A. v d. Klugt; M. Ligtvoet; Th. J. Mooyekind Noordwyk/Z; H. van der Reyd Noordwijkerhout; J. A. Wisch- meyer Rijnsburg: L. Zwitser Katwijk H. C de Fey. Timmeren: J. Bekooy; A. van den Berg Noordwyk Z; W Buntsma Wou brugge; A. J. Haastregt Sassenheim: A. Jonkers; J. E. A. van der Linden Noordwijk; C. A. Nieuwveen; J. E. v. Oosten Leiderdorp: P. van Rijn Val kenburg ZH; R. v Stakenburg; J. Stouten; K. M. Wesseling Noordw. hout; I. Neuteboom. Metselen: N. C. M. Th. de Haas Noordwijk; J. van der Mey Voorscho ten; A. Pos Benthuizen; J. de Vries Lisse; J. W. Zee. Meubelmaken: W. J L. M. Ange- varen Wassenaar; J. J. Boere Rijp wetering; Chr. Koek Zoeterwoude; P. Moolenaar Sassenheim; S. C. M. v. d. Salm Stompwyk; T. Seriier; G. J. Velthorst; F. Verschoor Voorscho ten; N. J. J. v. d. Zwet Oude Wete ring; J. P. M. Zwetsloot Wassenaar. Schilderen: H. Admiraal Noord wijk/Z; E. Dorsman Hazerswoude; C. Gortzak Oude Wetering; A. M. Kruger Katwijk aan den Rijn; G. v. Oord; C. Plokker Katwijk Z; W. Slingerland Hillegom; A. J. P. Swin- kels; W. D. v. d. Valk; G. P. van Veen Nieuwe Wetering; J. C. Witte- bol Voorschoten; D. M. Gordijn; M. van Duyn Zoeterwoude. Centrale verwarming* hulpmonteur P. J. M. v. d. Berg Noordwyk; D. v. Duyvenbode Noordwijk/Z; C. M. v. Eeden—Petersman Benthuizen; F Groothedde Lisse; J. S. van Kleef Woerden; E. Koning Valkenburg: H. Y. Randsdorp Lisse; C. A. van der Velden Alphen aan den Rijn; J. Slagtveld Noordwyk Z. Aan de Bedryfstechnische School is het diploma dagschool in de afd. Metaal uitgereikt aan W. v. d. Berg; W. F A v d. Blom; C. Boekee; G. M. M. Groenendijk; J de Haas Leiderdorp; H Juffermans Oegstgeest; W. P. Knol; W. J. Lan- cel; R. v. d. Linden; J. J. v. d. Poel Zoeterwoude; A. F. Smittenaar; W. E. Stolk; R. P. M. Alkemade Noord wijk; R. Bokje Leidschendam; W. Dragt Rijnsaterwoude; J. Groene- woud Noordwyk; L. Hellendoorn Wassenaar; A. de Jong Sassenheim; C. de Jong Noordwijk; J. Kruitbosch Wassenaar: P. J. M. Pieterse; M. J. Schrijver Wassenaar: W. Stouten; A. H. M. Turk Leimuiden: M. H Wagenaar Voorschoten; J A Solle- veld Voorschoten Afd. timmeren: P. C. M. van Bun- ningen Bodegraven; A. Fielmieg Kat wijk; H. N. A. de Frêtes Katwijk; W. M. Heineman; W Oudshoorn; P Smolders Leidschendam; J. Spies; W. F. D v. d. Stel; W Visbach Noordwyk; P. C. v. d. Wilk. A. C. M. v. d. Berg Voorschoten; J. v. d. Burgh Noordwykerhout; M. J. v. d. Heyden; P J. v. d. Kooy; J. J. C. Mens Voorschoten; J. v d. Neut; J. N Smit Noordwyk; J L. Trommelen Noordwyk; C. P. C. Waayer Amstel veen; J. H. Zandvliet Woubrugge; M Zierikzee Leiderdorp; F R. v Rhoon Roelofarendsveen. Afdeling metselen: J Bakker; H. Belt; J. N. M. Belt; H. T. van Ber- kel; J. J. M. Dofferhoff Lisse; P Kortekaas Lisse; C. Leeflang; J. M Leurink; J. A. Straver; J. Streppel Lisse; F J Warmerdam Lisse; H. Willemse. Afdeling straatmaken: A. ten Broek G. J. Korenhof; W. M. R. Kriek Voorschoten; R. van der Kwaak Al phen aan den Ryn; J. de Mol Kat wyk; J. Pouw. Afd. schilderen: J. A. Belt; J. P. Disseveld; H. van Dolder; T. P. J. Hogenboom Roelofarendsveen. J. P Pelle Zoeterwoude; L. Piek; J. Pier lot; J. Piket; J. Plug Noordwyk; J. v Schravendijk; C. T. D. Smeltink Noordwyk; A Tyssen Warmond; N. Varkevisser Wassenaar; R. de Wit Leiderdorp. Gediplomeerden by het parttime- onderwys waren: afd. schilderen: A. J. M. te Boekhorst; R. A. C. Bösecke Leidschendam; J. M. G. van Dyk Warmond; R. M. Kiel; L. Kloek Lis se; D. Möllers Nieuwe Wetering; A. Rodenburg Woubrugge; D. Vettewin- kel Noordwyk; Afd. houtbewerken: C. J. Baak Stompwyk; J. A. v. d. Holst; A. T. J. Hogervorst Ter Aar; J. P. J. v. d. Laar Noordwyk; G. J. M. Pieterse; J. Siebert; A. Sol Hazerswoude; C. B. de Tombe. Afd. meubelmaken: W. H. Holstein Alphen aan den Ryn; afd. scheeps- beschieten: L. van Westbroek. afd. carrosseriebouw: H. J. S. v. d. Es- hof Katwyk; N. van Nieuwkoop Rynsburg; afd. metaalbewerken: J. J. Buis; J. M. van Deuren Alphen aan den Ryn; P van 't Hoog id.; P. G. v d. Meel Wassenaar; M. H. Menken G. L. Rensen Leidschendam; A. de Roo Voorschoten; B. Schuurman Al phen aan den Ryn; A. C. A. Slinger land Warmond; afd. metselen: K. Chaudron; D N. Korpershoek; W. Wesdorp Leidschendam; afd. tegel- zetten: F. Abspoel; P. Dickhoff; T. Jansen Noordwykerhout; R. Lefeber Den Haag. W van Mill Zoeterwoude B. van Noort Den Haag; H. Schoen maker Woerden. afd. stukadoren: Jan-Pleter Bekooy: Chris Groenendyk; Rob Zuidmeer; Rynsburg: Huib van Egmond; Sas senheim: Anne Eisenga; IJsbrand I Knetsch; afd. brood/banketbakken: Hans Bakx; Anton Bastiaan; Jan Blok; Rob Brittyn; Piet Broer; Chris Chrlspyn; Ronald de Llgny; J Bas van Ryn; Wil Vis; Leiderdorp: Henk-Jan v. d. Pluym; Freerk Smidt Voorschoten; Fred Belt; Hans Laue; Kees Mulder; Katwyk: Adri v. d. Oever; Teun Ouwehand; Alphen aan den Ryn; Jan Bedee; Sassenheim; Ron Sluymer; Lisse: Ko de Graaf; Kees Nolten; Goof Versluis: Lange- raar: Gerard van Dam; Stompwyki Harry van der Meer; Roelofarends veen Benno van der Meer; Noord wykerhout: Joost v. d. Burg; afd. elektrotechniek: Jan Blok; Peter Boom; Bert Brouwer; Henk van Kampenhout; Hans Piket: Wim Re geer; Bas Revet: Eddy Rietveld; Fred v. d. Reyden; Mattie van Weeren; Leiderdorp: Ron van Eldik; Nlek v. d. Kommer Rudy van Oudshoom; Frans van Sandyk; Voorschoten: Ar nold Janssen: Arie Mout; Teun v. d. Peppel; Alfred Birney; Katwyk: Maarten van Duyvenvoorde, Piet Freke; Huig Hoek: Jaap de Jong; Dik Klok; Cor Kuyt; Jan Ravens- bergen; André Schoneveld; Jan Zuyderduyn; Gys v. d. Plas; Sassen heim; Koos de Bruin; Gyssbert Hel mus; Siem Vos; Lisse: Sjaak Ab- bink; Noordwyk: Jan Boezaard; Wassenaar: Richard Boverhof; Adrie Vogelsang; Oegstgeest: Kees van der Plas; Rynsburg: Albert Kromhout; Wim Ravensbergen; Zoeterwoude: Han Visser; afd. autoherstellen: Alex Cramer; Pieter Eigenbrood; Frank v. Heivoort; Leo v. d. Luyt; Kees Ou deman; Harry Tuythoff; Chris Voor- by; Leiderdorp: Teun van Houwe- lingen; Laurens Oechies; Bert v. d. Wyngaard; Voorschoten: Dick Mechelse; Wassenaar: Gerrit van Ofwegen. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is dit Leiden. Aan de Chr Lagere Technische School in Leiden zyn geslaagd in de afd. metaalbewerken: Kees van Ark. David Brandt; Janko Breedveld: H. Henny Arnoldus. Peter de Bolster, HaJis Duyverman; Ad v. d. Ent; D. Dool; Henrie van de Eshof; Aad Kra mers; Peer van Leeuwen; Henk Mie- remet. Hans Milané: Henk Nagtegaal Hulb Prins; Peter Ramp; Peter Ser- lier; Peter Simon; Henk Soet. Paul van Spyker: W. Heyveld. Dick Oe chies Leiderdorp; Voorschoten: Nico Bal, Nico v. d Burg: René Jansen; Kees Kribbe. Ronald van Vleuten: Ton van der Water; Joop Weyen- berg; Daan Yperlaan; Valkenburg: Koenraad v. d. Horn; Katwyk: Rein van Kralingen; Anton Ritsma; Zoe terwoude: Bastiaan v. d. Does; Frans Hulsbos; Alphen aan den Ryn: John Simaela: Uithoorn: Anton Bomas; Sassenheim: Bou de Boer; Oegst geest: Arthur Naafs; Gerrit Star: afdeling houtbewerken: Peter Baars Douwe Been; Wim Been; Theo Bloemzaad; Rudin Dool; Theo Boom Hans Duyverman; Ad v d. Ent; D - J. van Ravensbergen; Henk Schelvis Gerrit van Ry; Jan Wielogroch; Lei derdorp: Rinie van Es; Wim de Graaf; Leen v. d. Luit; Valkenburg: Jan Splinter; Zoeterwoude: Bert Hulsbos; Ben Schildwacht; Bram Versteegen: Koudekerk: Gert de Wit Katwyk: Riek Klok; Benthuizen Arie Bregman; Hazerswoude: Piet by de Vaate, Warmond: Jan Breedyk, Aan de scholengemeenschap Lel den-Zuidwest zyn voor het eindexa men h.ba.-B de volgende kandidaten geslaagd Ton van der Burg; Stephen Duyts, Katwijk; Dick v d. Gugten, Katwyk; Bert Keyzer, Voorschoten; Arie Kik kert; Hans Konstapel; Gys van Kruistum. Katwyk; Ruud Maas. Lei derdorp; Dick Pluimgraaff. Katwyk; Cor Pronk. Katwyk; Am broos Reys; Bart Verbeek. Valkenburg; Elbert Westerink; Bert van Wingerden; Al- bert de Witte. Katwyk; Dik van Boe len, Katwyk; Leen van Duyn, Kat wyk; Arend Hoek, Katwyk; Maarten Jongejan; Ben Klinkenberg; Kees Klok. Katwyk; Gerda Kromhout; Henk v. Leeuwen. Katwyk; Jan v. Leeuwen. Voorschoten; Peggy Lim; Fred Maas; Leo Onderwater; Mi- chiel Parlevllet, Katwyk; Jos Rem- melzwaal, Katwyk; Peter Smit; Jaap Smit, Voorschoten; Gerard Verboon. Ton Verwey, Leiderdorp; Gerard Witter. Voorschoten; Gert v. d. Zwan Leiderdorp. Waar de plaatsnaam ontbreekt is deze Leiden. OSLO (ANP) Nederland heeft ln de stryd om het Europese bridge- kampioenschap in Oslo zijn eerste overwinning behaald5-3 tegen West- Du itsland. Eerder hadden onze landgenoten met 8-0 van Frankryk verloren. De Nederlandse dames kregen met 6-2 klop van Ierland.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 17