Haken en ogen aan voorstel van Nixon Ojoekwoe onder druk BOUWEN OP HET LEGER Turkse studenten Referendum liep voor Smith geestig Vietcong: Onaanvaardbaar Verbreking van laatste banden wordt verwacht Compromis te aanvaarden Italiaans protest Statenbond TUC in nieuwe rol voor het eerst in actie Gouden doctor VN ONDERZOEKT NIET DOORGEVEN PETITIE RUSSEN „Willy" vist in verboden water 2.100 gulden boete WASHINGTON, MOSKOU EN DE ONTWAPENING In vogelvlucht Boete voor „bezet ter- (lossierdief Bram Geilman brak enkel PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 21 JUNI igjj I8TANBOEL <GPD» Hoe kan de Nederlandse lezer, doodgegooid met •tudenten-onrust in eigen land en daarbuiten, nog worden geboeid met een verhaal over dergelijke zaken uit het verre Turkije? Mis schien alleen door een situatie te beschreven die in Nederland niet is voorgekom en 'n andere, die er nauwelijks kan voorkomen. De situatie, die in Tilburg en Am sterdam 'nog) niet is voorgeko men, was de grondige verstoring van de examens door boze en ra dicale studenten. De reden van de verstoordheid van de Turkse stu denten was enigzins gecompliceerd: het parlement was op recès ge gaan tot na de verkiezingen van 12 oktober a.s. zonder een wet te hebben aangenomen die de sala rissen van de universitaire leer krachten verhoogt en hen tegelijker tijd mer aan hun ambt bindt door het aannemen van bijbaantjes 'waarover de studenten vorig jaar uitvoerig hun misnoegen hadden geuit» onmogelijk te maken. Ook vele leerkrachten waren hier over ontstemd, en in Ankara dien den hoogleraren by bos#es hun ontslag in. Hier in Istanboel be perkten zij zich tot protesten, het geen te weinig was naar de zin van de radikale studenten Toen dezen, niet voor de eerste maal, tot bezetting wilden over gaan, riep het bestuur van de (autonome) universiteit van Istan boel politiebescherming in. De on der politiebescherming te houden examens werden echter onmogelijk gemaakt door studenten die zich meester hadden gemaakt van de schriftelijke opgaven en van buiten door de open ramen de antwoor den naar binnen schreeuwden- een vertoning, die naar ik meen een primuer was voor Europa. Minder leuk was dat het onderwijl kwam tot grote gevechten met de politie, dat er vele gewonden vie len en er urenlang geruchten cir culeerden dat er twee doden wa ren gevallen. Van studentenzijde werden Molotow-cocktails. van po litiezijde traangasgranaten ge bruikt. De examens werden ten slotte tot de herfst verschoven (een ramp voor de studenten met bescheiden middelen, wier studie programma hierdoor in de war komt) en de universiteit gesloten verklaard, nadat (ziehier het facet dat voor Nederland ondenkbaar is) de controle over de universiteit door het leger was overgenomen. Daarmee hadden de radicale stu denten toch gedeeltelijk hun zin: er was een vonk overgeslagen van de universitaire wereld naar de militaire, van de leer- naar de strijdkrachten, en de drang daar toe is één van de meest typerende facetten van de huidige Turkse politieke constellatie. Een univer siteit die wordt beheerst door de politie is studenten en leerkrach ten een gruwel. Een universiteit die wordt beheerst door het leger wordt er bijna fraaier door. Zo iets roept btf de studerenden kos telijke herinneringen op aan 1960. toen hun voorgangers de straat op kwamen om de rechtse regering- Menderès ten val te brengen en het leger zulks een maand later ook werkelijk deed. onder gelijk tijdige ontwapening van de politie die de studenten tevoren klop had gegeven. Zij die in het. huidige Turkije ..student-power" nastreven kunnen eenvoudig niet meer los komen van deze onvergetelijke ta ferelen en van het idee-fixe. dat ook ditmaal ten koste van alles een verbond met en een ingrijpen van de strijdkrachten moet wor den afgedwongen. De Turkse studenten lezen niet veel Marc use: zij lezen deze zomer een pas uitgekomen boek dat vervuld is van Turks-marxisme„Tur- kye's regime." geschreven door een 43-jarige schoolmeesterszoon uit Bursa. Dogan Avcioglu. Daarin wordt uit de doeken gedaan dat Turkije's sociale en economi sche vooruitgang vooralsnog niet baat is bij parlementaire demo cratie. die by de voor reactionaire invloed vatbare massa's de „kwantiteit" te veel overwicht geeft. Dat kon men al jaren lang gesluierd horen, in universitaire en andere Intellectuele kringen, maai- het is een veeg teken dat deze tot nu toe wat vage ideologie nu is gecon cretiseerd in een boek van 526 dichtbeschreven bladzijden Het grootste verschil tussen Neder landse en Turkse studentenbewe gingen is wel, dat de eerste meer. de tweede minder „officiële" de mocratie willen. PARIJS/WASHINGTON (Reuter, AP) De Vietcongleid- ster mevrouw Ngoeyen Thi-binh heeft gisteren het plan van president Nixon, de Zuid Vietnamese troepen na 1970 logistiek te blyven steunen, afgekeurd. „Dat betekent dat de Ameri kaanse artillerie en luchtmacht in Zuid-Vietnam blijven, en dat zullen we nooit aanvaarden. President Nixon moet een ding goed weten: Wij eisen totale en onvoorwaardelijke terugtrek king van alle troepen. Hij moet alle oorlogsmateriaal en man schappen terugtrekken". Salisbury Geheel volgens de verwachtingen leverde het referen dum in Rhodesië over de republiek als staatsvorm en de nieuwe grond wet een grote meerderheid op voor het blanke minderheidsbewind van Ian Smith. Toen om half twee 's nachts (plaatselijke tijd) de stemmen in 38 van de 50 kiesdistricten volledig ge- telt waren, bleek dat 82 procent van het kiezerskorps zich voor de repu bliek en 72 procent zich voor de nieuwe grondwet, die continuering van het blanke minderhejdsbewind voorziet, had uitgesproken. De-elfde percentages worden ook in de eind uitslag verwacht. Aan het referendum kon door 87.000 kiesgerechtigden, waarvan 80 procent blanken, worden deelgeno men. In Rhodesië wonen 4.75 mil joen mensen. Waarnemers verwachten dat pre mier Smith spoedig zal overgaan tot verbreking van de laatste banden met Engeland en de republiek zal uitroepen. Hy zal morgen een pers conferentie houden Ook wordt het zeker geacht dat de Britse gouver neur. Sir Humphrey Gibbs. zijn ont slag bij de kroon zal indienen. Sinds de eenzijdige afkondiging van de on af hankelijkheid in november 1965 heeft hij Engeland in naam verte genwoordigd. hoewel Smith zyn poli tieke vriend Clifford Dupont als ..gouverneur'1 had aangesteld. Op de foto brengen Smith en zyn echtgenote hun stemmen uit. ROME 'ANPi Na een buiten gewone vergadering heeft de Ita liaanse wielerbond vrydag in Rome een communique uitgegeven, waarin geprotesteerd wordt tegen de ophef fing van de schorsing van Eddy Merckx. De bond vindt het onjuist, dat na een diepgaand onderzoek, zo als in deze zaak heeft plaatsgevon den. twijfel blyft bestaan aan de cor rectheid. Voorts is de bond van me ning dat door deze beslissing een precedent is geschapen, dat vele on aangename gevolgen kan hebben. GENEVE, (Reuter) Naar schat ting 1\<2 miljoen mensen zijn in Biafra van honger omgekomen sinds het begin van de burgeroorlog, nu twee jaar geleden. Dit staat in een gisteren in Genève gepubliceerd verslag, op verzoek van het Internationale Comité van het Rode Kruis samengesteld door drie deskundigen op het gebied van de landbouw en wel één uit Dahomey, een uit Liberia en een uit Zwitser land. Het verslag gaat in hoofdzaak over de toestand van de landbouw in Biafra. De drie deskundigen ma ken echter ook melding van corruptie onder Biafraanse ambtenaren en kleinzerig gedoe van drie grote hulp organisaties de Wereldraad van Kerken, de r.k.-organisatie Caritas en het. Rode Kruis die hun eigen stempel op het hulpwerk zouden wil len drukken. Inmiddels hebben diplomatie ke waarnemers in Parys verklaard dat uit betrouwbare berichten valt op te maken dat de naaste medewer kers van de Biafraanse leider, gene raal Ojoekwoe. druk op hem uitoefe nen om een soepeler houding aan te nemen tegenover een politieke rege ling van het geschil met Lagos. Deze medewerkers zouden van me ning zyn dat Biafra. als het akkoord gaat met zelfbestuur binnen een sta tenbond een oplossing die tot dus ver door Ojoekwoe van de hand is gewezen in ruil voor stopzetting van de federale aanvallen, de steun zal krijgen van een groot aantal Afrikaanse staatshoofden, onder wie de presidenten Bourguiba van Tune sië, Senghor van Senegal en Zinsoe van Dahomey. De medewerkers van Ojoekwoe zouden zich er zorgen over maken dat Biafra de laatste maaji- den steeds minder steun krijgt, voor al van de Afrikaanse leiders. LONDEN <DPA> Het grote Britse vakverbond TUC heeft, twee dagen na het door zijn leiders met premier Wilson gesloten compromis, in Birmingham een wilde staking „neergeslagen". Tien toiletjuffrouwen van een plaatselijke fabriek hadden het werk neergelegd omdat de di rectie hun niet hetzelfde loon wilde1 betalen als hun mannelijke collega's. Als gevolg van de staking werden de waslokalen en de toiletten zo smerig dat 2.500 arbeidsters naar huis ge stuurd moesten worden. Op last van de secretaris-generaal van het TUC garen plaatselijke vakbondsleiders opdracht tot voortzetting van de on derhandelingen over de lonen en stuurden zij de stakende vrouwen weer naar hun werk. De 42-jarige mevrouw Binh zei, dat het achterlaten van de Ameri kaanse artillerie en luchtmacht v»u betekenen dat de oorlog in een ande re vorm zou worden voortgezet „Dat betekent dat Vietnamezen met Amerikaanse wapens en onder Ame rikaans bevel tegen Vietnamezen vechten". Over de opmerking van president Nixon, binnen de komende twee of drie maanden enige vooruitgang bij dé besprekingen in Parijs te ver wachten. zei zy dat dit van Nixon afhangt. Volgens waarnemers in Washing ton schijnt president Nixon zyn kri- tici in de VS de wind uit de zeilen te hebben genomen met zijn verkla ring dat hij de Amerikaanse troepen sneller uit Vietnam hoopt terug te trekken dan is voorgesteld door ex- minister van Defensie Clark Clif ford Maar de president heeft zich niet vastgelegd. Men meent dat zijn bin nenlandse kritici nu echter voorlopig zullen zwijgen over het gebrek aan vaart achter zyn pogingen om de oorlog in Vietnam te beeindigen. ter- wyl hij toch het voordeel behoudt van een volledige vrijheid van han delen in de komende maanden. LEIDEN Op 24 juni gedenkt de heer J C. de Bruijn Ouboter de dag dat het vijftig jaar geleden is. dat hij aan de Leidse universiteit pro- moveerde tot doctor in de faculteit der Rechtswetenschap. NEW YORK (DPA) Een Rus sische VN-functionaris is belast met een onderzoek tegen een andere Russische VN-ambtenaar. Het hoofd van de afdeling voorlichting. Pawlis- jenko, moet nagaan of zijn landge noot Tsjetesjetkon var. het voorlich tingsbureau van de V.N. in Moskou inderdaad heeft geweigerd een peti tie van 54 Russische intellectuelen aan te nemen In het document, dat al enkele weken geleden Westerse journalisten in Moskou in handen was gespeeld, wordt geprotesteerd tegen de onder drukking der geestelijke vrijheid in de Sowjet-Unie. De petitie heeft de Verenigde Naties bereikt via de or ganisatie ..Amnesty International". De eerste reactie van Democrati sche zyde op Nixon's verklaring van donderdag was gunstig, zij het met enig voorbehoud Zo zei Mansfield, de leider van de Democratische fractie in de Senaat, dat hy de ver klaring met instemming begroet, maar dat de president nog steeds daadwerkelijk moet bewijzen dat er voortgang wordt geboekt op de weg naar de vrede. Structuur Inmiddels menen waarnemers in Saigon dat president Ngoejen van Thioe van Zuid-Vietnam bezig is om een nieuwe regeringsstructuur uit te werken. Thioe heeft zijn voornaam ste ministers en militaire adviseurs I bijeengeroepen en zou de laatste hand leggen aan een wet die voor ziet in een ingrijpende bestuurswij ziging en daarna de Vietcong een politieke regeling willen voorstellen. Gedacht lijkt te worden aan de vorming van een raad die de rege ring van advies moet dienen. In de ze raad zouden ca. 20 politici uit al le stromingen in het land zitting krijgen. De adviesraad zou dan op zijn beurt weer een orgaan moeten creëren dat algemene verkiezingen moet organiseren die in 1970 gehou den zullen worden. In dit lichaam zouden ook leden van de door het Zuidvietnamese bevrijdingsfront ge vormde voorlopige revolutionaire re gering zitting kunnen nemen. Een lid van het Zuidvietnamese huis van Afgevaardigden heeft de autoriteiten er van beschuldigd Die gaal arrestaties te \errichten. per sonen die voor ondervraging zyn vastgehouden te intimideren en steekpenningen van gevangenen aan te nemen. Een andere afgevaardig de zei dat een Zuidvietnamese leger commandant een rooms-katholieke I kerk in het dorp Dai Hoea had ge plunderd en uit het huis van een priester goud had weggenomen. In Saigon is officieel meegedeeld dat j er in Zuid-Vietnam 34 540 mensen om politieke redenen gevangen wor den gehouden velen zonder voor afgaand proces. Oude Rijn 3 Pinkstergem. Spreke evang. Imbert 3 uur nam Rijnlandslyceum (Apolloln l) q, meente voor oorspronkelijk christen! dom. afd. Oegstgeest. Spr evangelie N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jeg,. Christus van de heiligen der laatst, dagen 11.30 uur voorm. Zljlslngel 2 Volle evangelie-zendl» Spr dhr J. v. d. Meer. 10 uj MAANDAG Kantine Stokkermans Zuid-Weet Al. tief Klaverjassen 7.30 uur nm. DINSDAG Geref. Kerk (Oude Vest) Tweed, einduitvoering Stichting Leidse Mu ziekschool 8 uur nam. Jeugddorp Voorschoterweg Zuid-We? Aktief Volksdansen in het Jeugddon! 7.30 uur nam. Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zendln» Spr. dhr. J. Zijlstra 8 uur nam. Stadhuis (Wachtkamer trouwzu'u Zitting Bouwfonds Ned Gemeentó 7-8 uur nam. Jeugdhuis (Breestr. 19) Spreeku» Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam Jeugdhuis (Breestr. 19) Ver. UUQ. leerlingen ambachtsschool Filmavocd Sikkens 8 uur nam. Aula Oranje Nassauschool (Asserstri' Afscheidsreceptie ds. D J. Vossers va- Ver. voor Christelijk Onderwijs 6-6 tn uur nam. Ver. Ambachtsschool (HaagwegA' scheld leraar J. van Wijk 3 uur r WOENSDAG Technische School (Haagweg) DId'g. ma-uitreiking 3.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (koffiekamer) Diploma-uitreiking BedrijfstechnlBch, school 3 uur nam. Voorschoten (Gemeente-kwekerili Contactavond Kon Ned Mij voor Tuinbouw en Plantkunde 7.30 uur n». middag. Moussorgskvstraat gymnastlekmh Zuid-West Aktief Conditietraining 9 g. Stadhuis (trouwkamer) Spreekuu sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: ..Mensen ontmoeten eiku: en zachte muziek vult hun hart" li Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15. Zond ook 445 vrij en zat. nachtvoorst.- „De zont van Katie Elder". 18 jr. 23.30 uur. Lltlo: „Amigos". 18 Jr. Dag 2.30. 7, 911 Zond ook 4.45 l.uxor..Andrea", 18 Jr. Dae 2 30 9.15. Zond ook 4.45. Hex: „Helga en Michael". 18 Jr. D»i 2.30. 7. 9.15. Zond ook 4 45. Vrijt, zat nachtvoorst.: „Breng de Bismarcl tot zinken". 18 Jr. studio: „Thérése en Isabelle" 18 ji Dag 2.30. 7. 9.15. Zond ook 4.45 NEWCASTLE (Reuter) De schip per van de treiter ..Willy" uit Katwijk is vrydag in Tynemouth tot een boete van ruim 2100 gulden plus betaling van de proceskosten veroordeeld wegens het vissen in verboden wateren voor de noordoost kust van Engeland. De vangst, ge schat op bijna 2600 gulden, Is in be slag genomen. De schipper bekende schuld. Zoals bekend heeft de ..Wil ly" de haringrace enkele weken ge leden gewonnen. Hoewel president Nixons perscon ferentie van donderdag j.l. goed deels aan het terugtrekken van de troepen uit Vietnam was ge wijd, kwamen toch ook andere on derwerpen ter sprake Daartoe be hoorde zyn plan voor een anti- raketstelsel <ABM>, bekend onder de naam ..Safeguard", te vertalen met „voorzorgsmaatregel". Nixon ver klaarde er vertrouwen in te hebben, dat de Senaat zyn plannen zal goed keuren. Gebeurt dit niet. dan voor ziet hy, dat de Sowjet-Unie over vier jaar 87 procent van Amerika's lan- ceerplaatsen voor intercontinentale raketten zou kunnen vernietigen. Op het eerste gezicht een onwrikbare uitspraak, die elke mogelijkheid van twijfel aan de noodzakelijkheid van zo'n stelsel bij voorbaat uitsluit. Zo eenvoudig liggen de zaken echter niet. De discussie is nog gaande en het is voor de voorstanders een zwak punt. dat zij hebben moeten toege ven de kosten van deze verdedigings maatregel veel te laag te hebben ge schat. De oorspronkelijke opzet, het „dunne" ABM-systeem ..Sentinel" (Sohildwacht) was door de regenng- Johnson geraamd op 5^ miljard dol lar. In maart jl. taxeerde de rege ring-Nixon de kosten van het intus sen enigszins gewijzigde anti-raket stelsel, dat nu de naam Safeguard was gaan dragen, reeds op 6.6. mil jard dollar. Maar uit latere bereke ningen bleek, dat dit cijfer nog veel te laag was en thans rekent men met tenminste 10.8 en. voTiUn^en- de op nog nauwkeuriger becijferin gen. zelfs met rond 12 miljard dol lar. d.l. ongeveer 45 miljard gulden Nu zou men, strikt zakelijk, kunnen zeggen, dat dit zelfs naar Ameri kaanse maatstaven wel een enorm bedrag is, maar dat de veiligheid van de sterkste macht van de vrije I wereld altyd wel bijzonder hoge uit- I gaven zal bly ven eisen. Daar staat tegenover, dat van dit beschermende systeem van anti-raket-raketten in dat geval volstrekte veiligheid ver wacht mag worden. Maar. zo schrijft de New York Times, zelfs voorstan ders van het Safeguard-stelsel moe ten toegeven, dat het slechts „margi nale waarde" heeft, d.w.z. een zeke re mate van beveiliging verleent, maar geen absolute garantie geeft Zodat de vraag gewettigd is of de Safeguard zyn hoge kosten wel waard is. „zeker in een tijd waarin zeer noodzakelijke uitgaven voor niet-militaire doeleinden elkaar staan te verdringen". Het spreekt vanzelf, dat president Nixon zich daarvan terdege bewust is. Hy weet maar al te goed. dat ontwapenings- overleg met de Sowjet-Unie beide partijen enorme sommen zou kun nen besparen, die véél nuttiger aan opbouwende doeleinden kunnen wor den besteed. Anderzijds is het na tuurlijk onverstandig met een tegen stander als Sowjet-Rusland aan de tafel te gaan zitten, terwijl men zelf in een zwakke of althans verzwakte positie verkeert. rjrvgen deze achtergrond gezien J|_ lijkt het waarschijnlijk, dat Nixon zyn voorstel voor een anti-raketsysteem heeft willen ge bruiken om Amerika's onderhande lingspositie by voorbaat zo sterk mogelijk te maken. Helemaal over bodig is dit niet Want het Krem lin heeeft de laatste jaren op mili tair gebied een ontzagwekkende machtsontplooiing aan de dag ge legd. Wat de conventionele strijd krachten betreft: op het ogenblik wegen die van Russen en Amerika nen vrijwel tegen elkaar op 'elk on geveer 3'j miljoen man), maar Mos kou wordt in staat geacht zijn troe- pen in zeer korte tijd met een mil joen man te kunnen vermeerderen. Bij de tanks is de verhouding onge veer 3 1 ten voordele van de Rus sen. De tactische luchtmacht van de Russen zal over enkele jaren groter zijn dan die van de Amerikanen. Op vlootgebied is Rusland bezig de Amerikanen snel te overvleugelen: het heeft 350 onderzeeërs tegen Ame rika 143, en de aantallen schepen van beide vloten mogen elkaar dan weinig ontlopen, by de Amerikanen is 60% van de 900 schepen ouder dan twintig jaar. terwijl van de duizend Russische schepen geen enkel die leeftyd haalt. Ook de Russi sche koopvaardijvloot in oorlogs tijd van het grootste belang voor vervoer van strijdkrachten overzee is enorm gegroeid: tegen 1980 zal die ongeveer 25 miljoen ton belopen, waartegenover de Amerikanen op het ogenblik slechts over 15 miljoen ton kunnen beschikken Zwaarder weegt nog. dat de Russen hun strijd macht van intercontinentale ballis tische raketten hebben vergroot tot op zijn minst de 1054, waarover de Amerikanen thans beschikken. Het is duidelijk, dat het Kremlin aan de vorming van een raketmacht bouwt, die sterk genoeg is om het Amerikaanse vergeldingsarsenaal van raketten en bommenwerpers in één klap uit te schakelen. Er is dus geen sprake van, dat Washing ton met het Kremlin over ontwa pening zou willen praten uit een po sitie van ovennacht. En als Nixon dus het Safeguard-stelsel blijft pro pageren, dat is dit niet om de Ame- I rikaanse „sterke man" onnodig ster ker te maken tegenover de Russi sche „kleine jongen", maar om al thans enigermate over een onder handelingsobject te beschikken, wanneer twee min of meer gelyke partyen aan de tafel gaan zitten. Overigens is het nu zover, dat de Verenigde Staten hun bereidheid om over ontwapening te praten dui delijk hebben doen blijken. Kortge leden heeft de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken Rogers de Sowjetrussische ambassadeur Do- brinin medegedeeld, dat zijn land gereed is voor ..SALT", d.w.z. „Stra tegie Arms Limitations Talks" (be spreking over beperking van strate gische wapens», waarop Dobri- nin zich met „dit goede nieuws", zo als hy het noemde, naar Moskou haastte. Het streven is om het over leg eind juli te laten beginnen. Men kan zich moeilijk voorstellen, dat de Sowjet-Unie, die de spanning aan de grens met China voortdurend ziet toenemen, niet bereid zou zijn om althans een begin te maken met wat zij als „rugdekking" zou kunnen beschouwen. RL AMSTERDAM (ANP) Een 29- jarige Amsterdamse leraar staatsin richting. die donderdagmiddag een dossier met kopieën van de stukken in zijn zaak van de griffie in het paleis van justitie mee naar huis nam, is gistermiddag door de poli tierechter als bezetter van 't Maag denhuis conform de eis veroordeeld tot een boete van f 200 plus drie we ken voorwaardelijk gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Namens het hoofd van het arron- dQsementsparket deelde de officier van justitie, mr. J. J. Abspoel, de leraar na afloop der zitting mee dat hij voor het wegnemen van het dos sier niet zal worden vervolgd. Gis terochtend was de leraar in zijn wo ning aangehouden, waar ook 't dos sier door de recherche werd aange troffen Na verhoor op het hoofdbu reau van politie werd hij weer vrij gelaten en kwam hy naar de zitting van de politierechter. Deze had de zaak aangehouden in afwachting van zijn komst. De leraar deed een voordracht tot wraking van de politierechter, mr. G. H. Nomes. en citeerde daarbij uit een krantenartikel van de Rotterdamse hoogleraar prof. Hulsman, De poli tierechter verklaarde de voordracht echter niet ontvankelijk omdat er z.i sprake was van klaarblijkelijk mis bruik van recht. De officier van jus titie betreurde het dat verdachte „doelbewust leugens uitte", toen hy zei dat het dossier gistermiddag niet meer aanwezig bleek te zijn toen hij dat nogmaals wilde inzien. Later ver klaarde de leraar dat hy het dossier als instructiemateriaal had willen gebruiken by zijn lessen staatsin richting. Hij zei verder uit be langstelling het Maagdenhuis te zijn binnengegaan en langzaam van toeschouwer deelnemer te zijn ge worden. TENTOONSTELLINGEN Molenmuseum „De Valk' (Dageljjki van 10 uur voorm. tot 6 uur nam Zon dag 1—5 uur nam Maandags gesloten Jeugdmuseum (Koppenhlnksteeg 2 Tentoonstelling over de natuur en an tiek uit grootmoederstijd. (uitsluiten! zaterd. van 11-17 nm. en na verzoel Cronesteinkade 2) De .jakenhal Dag. 106 uur; aon! 16 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra- renburg 28)Werkd 10 uur voorm - s uur nam.: zond 15 uur nam RIJksmuseun voor olkenkuntH: (Steenstraat 1) dag 105 u.; 'lage 1- s uur nam Ned.-Legermuseum: Geopend maan- Jag tot ei met vrijdag 9 uur voorm.- 5 u nam. zon. en feestdagen 1-1 'iur nam Rijksmuseum voor de gescniedenD der natuuiwetenschappen Dag 10-4 uur Aonc" 1—4 uur Kunstzaal Heuff (Wassenaar) -rant. Tongeren, schilderijen en tekeningen, dagelijks (behalve zondag) 10-17 uur, dagelijks (behalve zondag) 10-6 uur, juni). Buut 110 (Nieuwe Beestenmarkt 15): J'<e Frankhuvzen schilderijen en teke ningen dagelijks (behalve maandagen dinsdag) 812 uur nam. (t/m. 24 Juni). Heempark Oegstgeesterweg (Kikker polder) Flora van eigen bodem, dn van 8 uur voorm - 5 uur nam.-, vu mei t.e.m oktober op zat. en zond 2-S uur nam. De Lakenhal Tentoonstelling Roe land Koning, schilderijen en tekenin gen, dag. van 10 uur voorm.-5 uur nam 's Zondags van 1-5 uur nam (t.e.m U lull) Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestr. 74, tele! 20552 Apotheek R. van Breest Smallenburf te Leiderdorp is de gehele week ge opend De Oegstgeestse Apotheek is op z dag 22 Jun gesloten van 8 uur tot 24 uur. Apotheek Voorschoten is op zondnj 22 Juni gesloten van 8 uur tot 22 uur WEEKELNDEDtENST LEIDSE HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur raadple ge men de eisen huisarts daarna to: zondagnacht 12 uur uitsluitend voo: spoedgevallen de dokterstelefoon 2222 ROTTERDAM «GPD) Bram Geilman. de doelman van het naar de eerste divisie gepromoveerde Ex celsior, heeft donderdag in het Spaan se Bedidorm waar hy op vakantie is tijdens een stoeipartijtje op het strand zijn enkel gebroken. Toevalligerwijs was Excelsior- trainer Bob Janse ook in Bedidorm. Hy kon er zyn doelman meteen in het ziekenhuis opzoeken Commen taar van Janse: ..Hij zal er bij het begin van de competitie ongetwij feld nog niet bij zijn". ZATERDAG Circustheater. 24.00 uur: „Holland f«- tival music-hall" met o.a. Jasperlnad' Jong, Liesbeth List, Ramses Shaffy Ned. Congresgebouw, 20.15 uur: Con certgebouworkest en Ned. Kamerkoor Om 20.15 uur: de Werkwinkel: ..led6' zingt zyn eigen lid Theater in de Steeg. 21.00 uur: cabarei Salvo: „psst", o.l.v. Inge Tlelman. Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Hc land Festival: „Cosi fan tutte" vi Mozart door Ned. Kamerorkest en kooi MAANDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Nihos Nogaku-Dan. Tokio.: „Noh- en Kyog£ spelen". Kurzaal. 20.00 uur: openingsconcert Int. koorfestival '69. DINSDAG Kurzaal 14-17 uur: concours h£ koorfestival '69. Om 20.00 uur oonW In kader koorfestival Ned. Congresgebouw, 20.15 uur: dito kwintet. WOENSDAG Am. prot. church. 20.00 uur: TM mount Holyoke chamber singers. Circustheater 20.15 uur: Ned 0P£ rastlchting: „Das Rheingold' van Wagner, m m.v. Residentie-Orkest. Kurzaal. 14-17 uur: concours Int. koor- festival. Om 20.00 uur: concert ln k*- der koorfestival.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2