lij deden alles samen... Rob Blöte laat prehistorie herleven in Oude Wetering DeWaard wordt gereed gemaakt Scholieren Leiderdorp behalen zwemdiploma Geslipt met bromfiets Duiv ennieuws Leerlingen toegelaten ehr. Mavo Deekers saat NIEUW ONGELUK BIJ SICILIAANSE TUNNELRAMP uitbreiden OPENBAAR GEHOOR IN DE KAMER larktberichten COMMUNICATIE STORING IJsjesdieven Gouden doctoraten pOïIDERDAG 19 JUNI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 LEIDEN Een 29-jarige inwoon ster van Katwijk kwam gistermid dag met haar brommer op de Mo- lenwerf te slippen, toen ze plotseling voor een personenauto, die vaart minderde, moest afremmen. Zij brak bij deze valpartij haar rechterboven- arm De EHD bracht haar naar het Academisch Ziekenhuis. „Leidse Postduivenclub" Wed vlucht Orleans <513 km). Los 5.40 uur. Eerste duif 14.00.08 uur. 1. W v. d. Nieuwendijk. 2. J. Koster. 3. 6, 7, 9, W. Bey, 4. F. Hofman. 8. W. v. d. Hoogt, 10. K. v. d. Nieuwendijk. LPV „De Vriendenclub" Wed vlucht Tergnier <291 km). Los 5.50 uur. Eerste duif 10.36.32.2 uur. 1. 7. J. Veilbrief, 2, 3. 8. 10 C. de Ridder. 4. 9 J. v. Seggelen, 5. J. Beekman. 6. Gebr. v. d. Voorn Orleans (514 km». Eerste duif 14.03.15.1 uur. 1. 3. 5 C. de Ridder, 2. 6 W. Vülbrief. 4. H. Holtrop. 7. 8 IJ. Knijnenburg, 9. J. Veilbrief, 10. 5. Pracht Jr. SDEN Tussen de levenslopen de twee echtparen die elkaar op foto uitbundig gelukwensen, gsn enkele frappante overeen- Bien. Vooral wat de mannelijke nen betreft. Zij gingen zonder verder te kennengelijk in st, zowel in WO I als II bij het b legeronderdeel, zwaaiden twee ook tegelijk af, trouwden op één dezelfde dag en vestigden zich. toeval gekroond, tezelfder met hun vrouw in huize Room- het bordes van huize Room- |i stonden zij gisteravond met vieren als bruid en brui-- voor wie de Katholieke harmoniekapel een serenade I brengen. De echtparen Van Loo-Schrijvers en Van der Meer- forp hebben als gemeenschap- 2 trouwdag 18 juni '1919. dat gisteren 50 jaar geleden. Feest live in en om huize Roomburgh de Zaanstraat. waar twee gou- echtparen, in zelfverzorgings- 5 wonen. Feest temeer, omdat i U-jarigen (alleen mevrouw Van Meer telt één' lente minder) in' ale gezondheid verkeren, {echtpaar Van der Meer staat [foto (LD/Holvast) links, rechts eer en mevrouw Van der Loo. legoslavisclie avond in Atlas-centrum SSENAAR In het Atlas-cen- in de Langstraat in Wassenaar imoetingsplaats voor in ons verblijvende buitenlanders is avond een Joegoslavische gehouden. Het was de twee- mdenavond". Enige tijd gele erd een avond aan Spanje ge- Er werden enkele fraaie kleu- cs over Joegoslavië vertoond, nbassadeur van Joegoslavië, Xfilutinovic, die deze avond ede. bood de aanwezigen wijn ;n land en „Schliwowitz" aan. ontmoetingscentrum, dat ge- I is in de vroegere Astra- op, werd, zoals bekend, enkele geleden officieel geopend door unse ambassadeur in ons land. ïden regelmatig diverse aotivi- gehouden. Behalve specia- fflden zijn er ook bridge- en anisclubs en een film-sociëteit, ^bereiding is de oprichting tn jazz-sociëteit. Iedere maand een dansavond georganiseerd. LEIDERDORP Toegelaten tot het eerste leerjaar van de Chr. Mavo in Leiderdorp zijn: L. Bavelaar, D. Boerema. M. Bos man. L. Broek, Oegstgeest, A. Cor- tél, T. Dijkstra, D. Faber, M. Fok ker, G. de Graaf, J. de Haas, J. van dei- Have, H. Hoogenkamp, Zoeter- woude, E. de Jong, H. Kanbier, R. Kikkert, E. Kroon, K. de Lege, M Ouwehand. H. van der Perk, R. Plugge, Zoeterwoude, P. van der Reyden, B. de Ridder. J. Schutte, E. Serné, W. Sloos, E. Stikvoort, A. Tortike, M. Verrips, A. van Winger den, H. van der Zwart. Waar geen plaatsnaam vermeld is, is dit Lei derdorp. Voor bouw industrieterrein ROME iGPDi In de nacht van zaterdag op zondag zijn twee treinen in een lange smalle tunnel op het Italiaanse eiland Sicilië met elkaar in botsing gekomen, waardoor tien personen om het leven zijn gekomen. Velen zijn bij deze ramp nauwelijks aan de verstikkingsdood ontkomen In de met dampen van teer en stook olie gevulde tunnel. Intussen heeft zich een nieuw ongeluk voorgedaan. Waarschijnlijk door een vonk, af komstig uit een elektrisohe zaag waarmee men ijzeren balken wilde j doorzagen, is een enorme massa beer, die de bodem van de tunnel be dekt. in brand gevlogen. In weinige I minuten veranderde de tunnel in een J vlammenzee. Dit nieuwe ongeluk zou nog erger zijn geweest indien niet kort tevoren vijf wagens van de 33. die de goederentrein telde, uit de tunnel waren gesleept. Twee van de ze wagens waren namelijk geheel gevuld met teer. De resten van de treinen zijn nu geheel uitgebrand. De brandweer probeert een wagen van de posterijen, die tal van zakken met aangetekende stukken bevat, te redden aoor middel van schuimblus- sers. Deze wagen bevindt zich niet I ver van de ingang van de tunnel. Het meest tragische slachtoffer van dit ongeluk is wel de 16-jarige atleet, die uit zijn woonplaats Messi na naar Palermo was gegaan om een premie in ontvangst te nemen j voor zijn behendigheid bij het speer - I wei-pen. Een dokter uit Messina heeft deze I jongen 36 uren lang in leven weten te houden, terwijl 't slachtoffer in- geklemd zat tussen allerlei stukken j ijzer. Hij kreeg voortdurend injecties en ook bediende de arts zich van I een zuurstofapparaat. Doch op het ogenblik waarop het lukte zijn ar men en benen (één been had men LEIDEN Binnenkort begint het bouwrijpmaken van het industrieterrein in De Waard. Namens B. en W. heeft de directeur van Gemeentewerken gisteren het karwei gegund intussen moeten afzagen vrij te ma- aan het Leidse aannemingsbedrijf Gebr. Schouls. Dit bedrijf was met f 69.520 de verharding nodig is. De industrieweg LEIDEN/WEERT De N.V. Deekers en Zonen, een familieven nootschap met circa 80 werknemers, gevestigd aan de Lammenschans- weg te Leiden, heeft besloten om op korte termijn een filiaalbedrijf te (stichten voor nieuwbouw van alumi nium gesloten bedrijfswagens. Met de gemeente Weert is een overeenkomst gesloten voor grond aankoop op het industrieterrein ten oosten van de stad. Verkoop, inkoop, administratie en I tekenkamer blijven in Leiden geves- tigd. Begonnen zal worden met een bebouwd oppervlakte van circa 3.600 m2. terwijl voldoende terrein voor uitbreiding beschikbaar is. Het produktieprogramma zal met enke- Ie nieuwe ontwikkelingen worden (aangevuld. Bij de aanvang zullen 20 a 25 werkkrachten nodig zijn. laagste tijdens de vorige week ge houden inschrijving. De hoogste was de fa. J. de Vries en Zonen uit Delf- gauw met f 906.690. Het bestek vermeldt de omschrij ving: het maken van grond-, riole- rings- en bestratingswerken ten be hoeve van de aanleg van een ge deelte van de Admiraalsweg, het ver lengde van de Trompstraat en van een weg rond een geprojecteerd in dustrieterrein tussen de Admiraals- weg en het Rijn-Schiekanaal in het verlengde van de Trompstraat met bijkomende werken. Zoals bekend is de aan te leggen Admiraalsweg de toekomstige ver binding tussen Burggravenlaan en Sumatrastraat. Een gedeelte hiervan, met een lengte van ruim 300 meter en gelegen tussen de Oude Rijn en het verlengde van de Trompstraat, wordt nu gemaakt. Het krijgt een krijgt een noodbestrating van klin kers met een oppervlakte van ruim 5.000 vierkante meter. Voor heton- derheien van riolering, de 24 riool- schachter. en beide nooduitlaten zijn ruim 1.000 dennehouten heipalen met een totale lengte van bijna 12 kilo meter nodig. En verder ruim 1.100 meter rioolbuis van verschillende diameter er. 70 straatkolken. ken. stierf hij aan bloedverlies. IV2 jaar 19'6 Veemarkt aanvoer 84. biggen 506, prijzen (in 21 magere varkens lev. gew. 2.70 halm1 90"110- loPers 115-140, ECHT, 19/6 Veemarkt totale 13421, runderen 658. vette kalv. nkalv. 60. nuchtere kalv. 842, 193, lamm. 483. varkens boven 222. beneden 65. biggen 801. en geiten 31, Prijzen (in gld.) 1 kalf koeien 1200-1300. kalf- 1200-1300, kalfvaarzen 975-1175, beien 925-1075. pinken 730-900, I 1050-1280. graskalv. 450-675. »e kalv. 40-85. fokkalv. 125-3.50, m 90-145, lamm. 110-160, drach- tfkens 450-700, lopers 115-140, IOO-110, bokken en geiten 8- ite koeien le kwal. gesl. gew. A 2e 4,70-4.90. 3e 4.30-4.60. vet- le kwal. lev. gew. 3.70-3.90. 2e Ji 3e 3.30-3.50, nuchtere kalv. 1.45-185, zware vette varkens 2.55-2.60, zouters lev. gew. sl.zeugen lev. gew. 215-220. slzeugen lev gew 220-228 (resp handel en prijzen) kalfkoeien kalm, nauw prijs- t vette koeien matig, even ia- ye koeien matig, prijsh., vett fcun, prijsh graskalv. rustig, nuchtere kalv. rustig, nauw fokkalv. willig, nauw prijsh.. "willig, nauw prijsh., lqmmeren "ven hoger, varkens redelijk. Prtjsh., biggen redelijk, nauw -BOSCH. 18/6 Veemarkt: f totaal 5600, runderen 1302. 1108, vette kalv. 450, nuchtere schapen 257, lamm. 638, !®n 17, lopers 479, biggen 185. ■tten 650. Prijzen (in guldens) en kalfkoeien 1210-1840, guiste 1000-1500, graskalv. 560-775, Ken rood 1300-1825, zwart 1225 Namvaarzen 1250-1450, guiste 1 1100-1380. pinken 865-1060, re kalv. voor fok of mesterij 21 'eiaeschapen 95-130, lamm. 80- «chtige zeugen 550r650, biggen «runderen extra kwal. gesl. gew le 4.85-5.40. 2e 4.30-4.80. 3e vette stieren gesl. gew. 4.70- jrstkoelen 3.70-3.90. vette kalv. lev. gew. 3.75-4.00. 2e 3.55- 3-40-3.50, nuchtere sl.kalv. lev. fc-1-75, per stuk 45-85, sl.zeugen lev. gew. 2.30-2.35, 2e kwal. sl.varkens lev. gew. 2.42-2.55 "napen 100-140. vette lamm. Overzicht (resp. aanvoer, prijzen) melk- en kalf koel- «r. rustig, niet prijsh., guiste gorter, stil, iets aflopend, Jong- stroef, niet gehandh., vette- ,en ruimer, traag, minder, nuch -"lv ruim, onregelmatig, styf Knapen en lamm. behoorlijk, ^nter. niet prijsh., fokzeugen redelijk, stabiel, lopers en ®atlg, rustig, nauw. gehandh.. Duider, iets gedrukt, iets ge- s zeugen minder groot, tamelijk «uraer, De demonstratie van ondeskundig heid uitgevoerd door de Leidse brandweer in de nacht van dinsdag op woensdag bij de brandende stal naast de boerderij op de hoek Rfjn- dijk-Ommedijkseweg te Zoeterwou de, heeft ons, Ryndykbewoncrs van deze gemeente, toch wel een zeer nare nasmaak bezorgd. Daar pres teerde men het, om ondanks diver se waarschuwingen van de werkers van het eerste uur, de buurtbewo ners. de waterslangen niet te gooien in de voor de boerderij stromende Weipoortsevliet. maar meende men water te kunnen opzuigen uit de giersloot naast de Ommedijkseweg. Het resultaat was. dat na onge veer een kwartier het terrein van de brand was bezaaid met tot berstens vol met bagger gevulde waterslan gen. lens-draaiende perspompen en met gier bespoten en enerverend hollende Leidse brandweerlieden, waardoor zeker een kostbaar kwar tier blustijd verloren is gegaan. Gelukkig had men de wind en weersomstandigheden mee, zodat een ramp voor de boerderij en bij gebouwen is voorkomen. Misschien verdient het aanbeveling, dat de commandant van de Leidse brand weer by mooi weer en goed zicht als de brandweerlieden in een werk loos moment de helmen en kranen oppoetsen, eens op een oriëntatie- tocht door de buitengemeenten zou gaan, om zich te overtuigen waar bij voorkomende gelegenheden al dan niet koel-helder water te ver kregen is voor bluswerk. Maar nog belangrijker lijkt het mü, dat men eens afstapt van zijn ambtelijke onfeilbaarheid, en luis tert naar deskundige raad ter plaat se. Nee, Leidse brandweer, we heb ben jullie wel een betere parljj zien geven, het was ditmaal echt een heu se misser. J. J. Schouten, Nassaustraat 57, Zoeterw oude-Rijndijk. DEN HAAG <GPD> De bijzon dere commissie uit de Tweede Ka mer, belast met de voorbereiding van de openbare behandeling van de wetsontwerpen inzake de werksta- Het laat zich aanzien dat met het king, zal donderdag 4 september in werk ongeveer anderhalf jaar ge- het gebouw van de Tweede Kamer moeid zal zijn. Verwacht wordt dateen openbaar gehoor over deze wets- de bestemming van het industrie-i ontwerpen houden, terrein binnen afzienbare tijd be- Organisaties, instanties en perso- kend zal worden. Voor het 6.6 hec- nen, die door de commissie willen tare grote terrein zijn in elk geval worden gehoord, moeten zich uiter- veel gegadigden. lijk 15 augustus schriftelijk opgeven Als het aannemingsbedrijf binnen de griffie van de kamer, enige weken gaat beginnen zullen Woensdag 10 september zal de bij- enkele volkstuinders. die nog steeds op zondere commissie uit de Tweede rijbaanbreedte van ca. 13 meter met eigen risico hun voormalig huurbe- Kamer, belast met de voorbereiding aan weerszijden vrijliggende fietspa- ait bewerken, moeten verdwijnen. van de openbare behandeling van den en trottoirs. De weg rond het 1 Voor hen zijn al geruime tijd ge- liet wetsontwerp bezitvormings- industrieterrein wordt ongeveer 700 leden maatregelen getroffen in over- fonds, een openbaar gehoor in het meter lang en zal zeven meter rij- ieg met de bond. Voor bezitters van gebouw van de Tweede Kamer hou- pleziervaartuigen die van De Waard den. gebruik maken geldt hetzelfde. Gelijke betaling De Australi- Zaterdag zal de oudste in woonster van ons land, Beppe Pruiksma, haar 108-ste verjaar dag vieren. De verjaardag wordt gevierd met een receptie en met voor Beppe. een reünie van haar hele familie. Er kunnen zo'n 250 mensen ko men (er zijn er al bij van het vijfde geslacht) en het belooft dus een drukke dag te worden bieedte krijgen De verlenging van de Trompstraat wordt ongeveer 80 meter. Ook wordt een verbindings weg aangelegd langs de nog dood lopende noordelijke uiteinden van Kortenaerstraat, Heemskerkstraat en Tasmain straat. LEIDERDORP De volgende leerlingen van de lagere scholen in Leiderdorp slaagden voor het zwem diploma A: Olga, Kraay, Lia Zwaan, Rietje Hogervorst. Marjolein v. Rooyen, Wilma Balkenende, Nellie v. Hoven. Ria Schildwacht, Anne Hensing. Ine ke v.d. Zwart, Marjolein Goedhart, Tvonne v.d. Linden. Willie v.d. Luit, Frieda Verweij, Mirjam Goddijn. Marie Jose Bos. Rita Lansing, Hen- ny v. Velzen, Ella v.d. Berg, Anne ke Devxlee, Anneke v. Rossum. Hei- ma Goddijn, Carla Vintges, Trudy Ebskamp. Mirjam Groenendijk, Jo sé v.d. Geest, Marianne v Amster dam. Annette v. Wijk, Annelies v.d. Geest. Els v. Bemmelen, Marian v. Dijk, Jeanne v. Houten, Reina Roest, sche vrouwen gaan in de toekomst Rosita Blok. Margreet Hendrikse, voor gelijk werk evenveel verdienen als de mannen. De federale arbitra- LEIDEN Bij een inbraak in het gecommissie. de hoogste instantie in Het stuk Admiraalsweg krijgt, een1 theehuisje in de Leidse Hout is voor industriële zaken, heeft hiertoe be- definitief wegdek van 4.900 vierkan- enkele tientallen guldens aan ijsjes sloten en daarmee een einde ge- te meter klinkers, terwijl voor fiets- gestolen. De ijsdieven zijn het ge- maakt aan een langdurige juridische paden, trottoirs, verkeersgeleiders on-1 bouwtje binnengedrongen door ver- strijd tussen de vakbonden en de geveer 3.000 vierkante meter tegel- breking van een ruit. werkgevers. Anjo den Hollander. Willie Kapteyn, Marjan Noordervliet, Martha Pee- ters, Martha Koning, Marion Riet kerk, Ineke v.d. Zwart, Harmen Ras ser. Henk Rotmensen. Wim de Haas, Peter Sassen, Ton Beer, Peter den Hollander, Frank Weber, Rudy v. Winkel, Mark van Kesteren, Rinus t t t t t t t t t t i OUDE WETERING „Als de expositie in Oude Wetering een succes wordt", zegt Rob Blöte, beeldhouwer uit Wassenaar, „dan ligt het in de bedoeling om deze jaarlijks te laten terugkeren. Elk jaar zal ik hem dan uitbreiden met zelfgemaakte pre-historische dieren Ruim een half jaar is hij met enkele medewerkers bezig ge weest om het mini-museum in orde te brengen. Een stal met zol der en een bijkeuken werden ge heel omgebouwd om de expositie te kunnen houden. Zaterdag om vier uur is het dan eindelijk zo ver Dan zal de Was- senaarse geograaf B. J. Rouwenhorst de tentoonstelling, aan de Veerstraat 27. achter de grote katholieke kerk voor het publiek openstellen. De heer Blöte wil in deze expositie een in zicht geven van het leven op onze planeet in reeds lang vervlogen ja ren. In vijf mooi verzorgde dio rama's krijgt men een beeld van de dieren en planteji uit die tijd. Mil joenen jaren geleden leefden gewei dige reptielen. De diorama's, die een zoveel mo gelijk op wetenschappelijke gegevens berustend beeld geven van plantaar dig, dierlijk en menselijk leven in de verre voortijd van onze wereld, zijn door Rob Blöte zelf vervaardigd. De voorwereldlijke figuren en latere die ren alsmede de pioniers van het menselijk geslacht zijn geboetseerd in was of van klei gemaakt en daar na overgoten met gewapend polyes ter. Het eerste diorama verbeeldt het aanzien van de wereld van hetKrijt- tijdperk in o.a. Noord-Amerika, ne- Kroon, Tom Deekers, Thomas de Leeuw. Peter Hjé, Theo v. d. Wal, Piet v. Teylingen, Pieter v.d. Rey den, Michel Verheij, Rob Verheij, René Bastiaans, Johny Elsgeest, Gerard v.d. Ploeg, Leon Elsgeest, Geerd Markx, Sjaak v. Goozen, Han Muller, Johny Bosman, Evert Ho gervorst, Bram v.d. Wolk, Wim Glas bergen, Jan de Haas, Wim Noord- hoek, Richard Roest, Herman Hozee, Martin Derogee, Hans Molema. Wim v.d. Hoeven, Koen Heemskerk, o- han Anker, René Rodenburg, Rut- ger JBoggia, Jaques Schijf, Henny v. d. Zwan. Wim v. d. Zwan, Ronnie v. Dijk. gen tig miljoen jaar geleden. Het is een kustlandschap met duinen die zijn begroeid met voornamelijk cyca- deeën (op almen gelijkende bomen), voorwereldlijke gewassen. Voorin zijn twee reptielen gemonteerd die op het punt staan elkaar aan te vallen. Op de achtergrond is een vliegend beest geplaatst. Een Permlandschap met Paarde- staarten (planten) en op de achter grond naaldbomen waarin een Dime- trodon staat vormt het tweede diora ma. Het diluvium (derde diorama) hierin is een mammoetvangst af gebeeld, is bekend om zifn vele af wisselende ijstijden. Het was het tijd perk waarin de mens zijn concur- rentie-strijd met wilde dieren begon, die toen in hun bloeitijd waren. De overgang van het Jura naar het Krijttijdperk, 130 miljoen jaar ge leden. wordt afgebeeld in het vierde ge maten en fraaie beschildering diorama terwijl in het laatste diora- leen prachtig diepte-effect verkregen, Rob Blöte ma op de voorgrond twee Bronto saurussen en op de achtergrond even eens twee van deze reptielen voorko men. De dieren vertonen een levendige actie en leveren door kleur en gestalte een beeld temidden van de ingenieus weergegeven flora Door nauwkeuri- lls Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN. Gerdina Claslna. dr van B B J. Imthorn en C. G. van der Boon; Pau la. dr. van A. Kelder en B G. Schou ten; Peter Paul Relnier. zn. van J J. Zandbergen en E. M. Pieterse; Ard. zn. van L Niesen en M. Kelholt; Mar cus Jacobus, zn. van J. Faas en C. M. van Bohemen; Pieter Cornells, zn. van P M. Schrama en W. J. Gerrltse; Allda Marinette Gerdlne. dr. van G. den Beijer en J. M. van Zuljlen; Arthur, zn van H. Lepelaar en T. J Huschka; Dina, dr van S. Breijer en A. Ros; Casper Norbert, zn van A. M. de Wa ter en C. M T U1J; Arjen, zn van A. Pulk en W Bestebroer; Leonardus Petrus Wilhelmus, zn. van W. van Moris en C M. Kerkvliet. Martlnus Jozef. zn. van M. A Menken en T. M. G Bunnlk: Albertus Johannes, zn. van M. A Menken en T. M. G. Bun nlk; Roland Petrus Jacobus, zn. van J. H. Fasel en H. H M. Roumen; Bas- tiaan. zn. van B. Star en A. Haas noot. GETROUWD. H. D. P Stolp en A. Klinkenberg. Academische examens Aan de Leidse universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht H. A. Terburg (Haarlem), doet. ex. geologie J. Bloemraad (Leiden). A. Pohan (Vakeriburg)semiartsexa- men mej. H J. M. Dieben (Leiden), mej. L. A Veerman (Leiden), P. J. Laterveer (Leiden i. H. E. Veraart (Wassenaar), J. N. Voorhoeve (Lei den): artsexamen mej. H. G. Klem (Bennekom), mej. I. de Leeuw (Schiedam), mevr. S. M. F. Jansen- Schrama (Nieuw en St. Joostland», W. A. Winter (.Heemstede). LEIDEN De heren J. B, Akker man en B. Engelbert van Bevervoor de herdenken vandaag het feit. dat zij voor vijftig jaar aan de Leidse Universiteit promoveerden tot doc tor in de faculteit der rechtsweten schap. Garagebedrijf LEIDEN Tot. onze spijt is van de week een verkeerde foto ge plaatst van het universitaire sport centrum. De gefotografeerde nieuw bouw is voor de NV LIAM (Leidse Industrie- en Automobielmaatschap pij). die aan de Vondellaan een ga ragebedrijf met service krijgt, als dealer van Mercedes Benz. De sport hal komt hiernaast.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9