Schorsing van Merckx opgeheven Van Stralen zegeviert in de avondzesdaagse Onbeschaafd optreden Engels elftal „Goud is natuurlijk mooier... Jan Janssen: „Dit is een schandaal Onbevoegde starter oorzaak incident URUGUESE VOLK VOOR HET HOOFD Jan Janssen 'I' Zwemmen in Bosbaan Slotrit voor Stef v. d. Burgh Bob Kroonen wint Westbrabantse Pijl Zwemwedstrijden in Waddinxveen Ronde van Twente Outsider Wanders verrast cracks PAGINA 8 MAANDAG 16 JUNI 1969 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD BRUSSEL (ANP) Het bestuur van de Internationale Wie- Ier Unie (UCI) heeft zaterdag na een vergadering van Zx/2 uur, die in Brussel werd gehouden, de schorsing van de Belgische ex-wereldkampioen Eddy Merckx opgeheven. Merckx was on langs geschorst omdat hij in de Ronde van Italië was betrapt op het gebruik van stimulerende middelen. Later ontstond grote twijfel over de hele affaire. Die twijfel is de grond geweest waarom het bestuur van de UCI de schorsing met onmiddellijke ingang heeft opgeheven. Merckx zal dus kunnen starten in de Tour de France, die 28 juni in Roubaix begint. Herman van Springel GSTAAD (GPD) Jan Janssens droom de gouden trui van de Ron de van Zwitserland te veroveren kon in de twee halve etappes van za terdag nog niet tot werkelijkheid ge maakt worden. Nog 's-morgens had hij voor de start verklaard: „Groen is mooi, maar goud is natuurlijk nog mooier". Eerlijkheidshalve wees hij echter ook op de moeilijkheden van de bergtijdrit die 's-middags gereden zou worden en waarin hij waar schijnlijk wel ettelijke seconden op de Spanjaarden en de Italianen zou verliezen. Maar weer eens liep het. anders dan men algemeen verwachtte. Niet de Spaanse klimmers Eubesio Velez en Andres Gandarias. ook niet Vitto- rio Adorni wonnen tijd op opze land genoot. maar de als een raket om- hoogschietende Paul Gutty. een nieuw talent uit Frankrijk, die lan ge tijd met 28 min. 38,8 sec. aan de leiding stond, tot een zichzelf over treffende Herman van Springel de Fransman met nog 21.6 seconden te vlug af was. Vóór Janssen werd ook nog Willy van Neste. met 29 min. 2.2 sec. genoteerd, terwijl de stopwatches voor de Nederlander bij 29 min. 5 sec. voor de 115 km stil bleven staan. Daar Daniël van Rijckeghem er op de Balmberg niet veel van terecht bracht, ook Portalupi, Godefroot, Gautier en Arman stukken langza mer waren, schoof Janssen wèl naai de vierde plaats in de algemene rangschikking, terwijl hij de groene trui nog vaster in zijn bezit nam, hoewel hij 's-morgens in de halve etappe van Binningen naar Solo- thurn over 64 km in de sprint om de vierde plaats nóg eens voor Van Rijckeghem moest buigen. Het was wel de dag van de Bel gen geweest: Walter Godefroot won de eerste helft dank zij een vroege vlucht met Piette Gautier en Aude- lio Re, Van Rijckeghem won de spurt van het peloton (waarin Wim Dee- len 22ste werd) en 's-middags was Herman van Springel de openbaring voor de vele duizenden toeschouwers De Belg veroverde in de tijdrit met een de gouden leiderstrui. Ook zondag, toen de eerste echte bergetappe op het programma stond, met de Jaunpas als hoogste punt (1509 meter) tussen Solothurn en Gstaad, schenen de Belgen hun slag te slaan. Maar Hubert Hutse- baut had ondanks een lange vlucht over 80 km niet genoeg inhoud om zich tegen de Spanjaard Luis Ba- lague, de Zwitser Auguste Girard en de Belg Josef de Schoenmaecker te handhaven. Vooral niet toe Enrico Paolini uit de ploeg van Adorni na 115 km. uit het peloton wegsprong, naar boven oprukte en als eerste de Jaunpas bereikte. Toen was ook al Girard teruggevallen en met drie man doken zij weer naar het dal toe. Ondanks de hoge snelheid in de serpentines, slaagde Paolini erin ook Balague en de Schoenmaecker nog los te rijden en als onbedreigde win naar de aankomst in Gstaad (na 172,5 km) te bereiken, waar dus Vit- torio Adorni een derde dagoverwin ning voor een van zijn mannen kon vieren. Maar ook het peloton had ondanks de regen bergafwaarts een enorme snelheid ontwikkeld en kort voor de finish de beide mannen achter Pao- kini teurggepakt. Attilio Benfatto completeerde met zijn tweede plaats de victorie van Vittorio. Herman van Springel conserveerde zijn leidende positie in de gouden trui. door als derde te eindigen (op 2 min. 20 sec. van de winnaar, die nu in het al gemeen klassement tot op 30 sec. na derde) en achter Aurello Gonzales en Lopez Rodriguez werd Jan Jans sen zesde. Dat betekende ln ieder ge val het behoud van de groene trui. met een geruststellend verschil van 23 punten op Van Springel. De kop van het algemeen klasse ment na de vijfde etappe is: 1. Van Springel 16 uur 21 minu ten 34 seconden, op 30 seconden: 2. Paoloni. op 35 sec.: 3. Gubty (Fra.), op 59 sec.: 4. Van Nest. op 1 minuut 2 sec.: 5. Janssen, Het puntenklassement luidt 1. Janssen 107 punten. 2. Van Springel 84, 3. Ai mar (Fra) 76. De heer Hegesippe <Fra>. voorzit ter van de FICP federatie van wie lerbonden. waarbij beroepsrenners zijn aangesloten) verstrekte het vol- gende communiqué „De leden van 1 het dagelijks bestuur van de FICP, hebben op 14 juni te Brussel ver- i gaderd ter behandeling van het be- I I roep, dat de Koninklijke Belgische j Wielerbond had aangetekend tegen de schorsing van de bij hen aange- i sloten renner Eddy Merckx, die door I de Italiaanse bond was uitgesloten van 2 juni tot 1 juli wegens doping j tijdens de ronde van Italië. De FICP heeft besloten de schorsing op te heffen, toegevend dat de Ita- i liaanse bond het recht had hem te schorsen volgens de resultaten van het onderzoek en het werk van de Italiaanse geneesheren eerbiedigend. Daarnaast echter is in de overwe gingen betrokken het onberispelijke verleden van de renner en de steeds negatieve uitslagen bij reeds tiental- len ondergane onderzoeken. Daarom i heeft het bestuur van de FICP bij meerderheid van stemmen besloten j Merckx het voordeel van de twijfel toe te kennen en bijgevolg met on- i middellijke ingang de tegen hem uit- J gesproken schorsing op te heffen" Met eenstemmigheid werd nog be- j sloten de reglementen op de do- j j pingstrafen volledig te herzien en I hiertoe een commissie in het leven te roepen, waarvan deel zullen uit maken bestuursleden van de FICP, leden van de medische commissie van de internationale wielerfederatie en vertegenwoordigers van de be roepsrenners. Reacties De reacties uit de wielerwereld op I Jan Janssen noemde het een j schandaal. „Ik zelf ben. net als Gi- mondi en Aimar, geschorst en dat heeft m;j een maand salaris gekost. I Er is geen enkele reden om voor Merckx. omdat hij nu toevallig Merckx is, een ontsnappingsclausule ln de reglementen te zoeken. Inte gendeel, juist omdat Merckx een Belg is. had hij dubbel zwaar moeten worden gestraft. In Italië, Frank rijk, Zwitserland en België kunnen wij worden gecontroleerd op het ge bruik van verboden stimulerende mid delen, maar in België heeft de politie bovendien nog het recht onze baga ge te doorzoeken en op de inhoud van onze koffers kunnen wij worden veroordeeld". Lucien Aimar wilde niets zeggen „Ik heb zelf een dergelijk geval bij de hand gehad en daarom zwijg ik er liever over. Bovendien heb ik al moeililkheden genoeg gehad over en kele dingen die ik hier al eerder over heb gezegd. Maar niemand zal mij kwalijk nemen dat ik er het mijne van denk". Vittorio Adorni was bijzonder ge lukkig met het opheffen van Merckx schorsing. „Ik ken hem door en door, wij hebben tenslotte een vol seizoen voor dezelfde ploeg gereden en ik durf met mijn hand op mijn hart te verklaren dat hij in die tijd nooit J dope heeft gebruikt". sing. Van nu af aan zal er van mij geen renner meer worden gestraft wegens doping. Om aan bestraffing te ontkomen is het voldoende om al les, steeds weer, hardnekkig te ont kennen". Rolf Wolfshohl: „Het is van nu af mogelijk dat iedere renner die ge drogeerd is en nog niet eerder werd gestraft, zegt dat hij geen stimule rende middelen heeft genomen, maar dat men hem die tegen zijn wil en buiten zijn medeweten heeft toegediend. Misschien zal het wel enig verschil uitmaken welke renner het beweert". Raymond Poulidor: „Ik durf niets te zeggen. Niemand zal kunnen be wijzen dat Merckx schuldig is, maar ook niemand kan bewijzen dat hij onschuldig is". Raymond Delisle: „Wat nu is ge daan, is onvoorstelbaar. Toen ik vo rig jaar na de eerste etappe van de Ronde van Italië wegens doping uit de strijd werd genomen, heb ik te genover iedereen oprecht over mijn schuld gesproken. Maar niemand ge loofde mij. Merckx is echter on schuldig, zelfs nadat de contra-ex pertise positief is geweest". Jean Jourden: „Delisle is gestraft omdat hij maar een klein rennertje was. maar Merckx is vrijgepleit om dat hij een superkampioen is". Eddy Merckx: „Men heeft mijn schorsing opgeheven, maar ik ben niet vrij gesproken. Daarom kan ik niet helemaal gelukkig zijn met de beslissing. Er zal altijd een smet op mij blijven rusten". AMSTERDAM (ANP) Kilo metervreter Elt Drenth werd zondag onbedreigd winnaar van de 2 km vrije slag in de Bos baan bij Amsterdam, maar toch valt het te betwijfelen of hij de punten voor het Zwemkroniek- bekerklassement uit deze race zal krijgen. Want nadat er bij de start d oor een „illegaal" fluitsignaal een groep van zeker dertig zwemmers te vroeg was vertrokken, diende Dolfijn een protest in. Hun zwemmers im mers waren zeker vijftien se conden later vertrokken dan de voorhoede. Het protest van Dol fijn werd toegewezen, maar bracht geen verandering in de uitslag, omdat de jury het on mogelijk aohtte een tydcorrec- tie toe te passen. Omdat ook zonder deze correctie Dolfijn winnaar werd in het vereni gingsklassement liet ieder het er bij. Alleen zal deze affaire dus waarschijnlijk gevolgen hebben voor de Zwem kroniekbeker en voor het startsein bij komende evenementen. Want de jury zal aan de zwemsportcommissie van de KNZB voorstellen het resultaat van de 2 km vrije slag heren buiten de telling voor de Zwemkroniekbeker te houden en voorts zal zij voor stellen de start bij een dergelijk druk bezette wedstrijd op een andere wijze te doen kenbaar maken, het liefst door middel van een schot. Dan is het risico van Inmenging van buitenaf het kleinst. De mogelijkheid van een toeter werd al verworpen, omdat het in het verleden bij De Robben waar een scheepstoeter werd gebruikt er al eens een ploeg zwemsters te water ging. toen een passe rend schip een waarschuwings- sein gaf De uitslagen van de wedstrij den in de Bosbaan zyn: Schoolslag dames 2000 me ter: 1. Greet je van Leersum (RZV) 35.02,6, 2. Joke van Gijn (Y) 35.17,4, 3. Car la Lefevre (ZAR) 35.30,5. Schoolslag heren 2000 meter: 1. Van Oest (Y> 32.02,0, 2. Jan sen (Vitesse) 32.03,2, 3. Valk (VZC> 32.03,3. Vrije slag dames 2000 meter: 1. Yvonne van Kuilenburg (HPC) 27.07.6. 2. Cora van der Veer (VZC) 27.08.0. 3. Jetteke Slop (HDZ) 27.37,1. Vrije slag heren 2000 meter: 1. Elt Drenth (Zwemlust) 25.39,5, 2. Van Beek (Y) 25.55,6, 3. Harm Drenth (Zwemlust) 26.13,0. Golf Het nationaal golfkam- pioenschap voor dames, dat het af gelopen weekeinde op de Hilversum se Golfclub is gespeeld, is een her haling geworden van het vorige jaar, namelijk weer een eindstrijd tussen mevrouw Eschauzisr en mevrouw Mackeson-Sandbach. Het werd ook nu weer een overwinning voor me vrouw Esohauzier met 2 en 1. I het opheffen van de schorsing van p - Merckx zijn bijzonder uiteenlopend. fJf fC,//f»/fC/f Ontkennen De Belgische ploegleider Brik Schotte: „Dit is een geweldige oplos- ROME AP i Italië heeft het nieuws dat Eddy Merckx is vrijge sproken ontvangen. „Nu kunnen zij zichzelf „dro geren", luidde de kop ,,'il Messagero" boven een hoofdartikel, waarin van leer werd getrokken tegen het besluit van de internationale wieler- unie Merckx te rehabiliteren „Nu Merckx is vrijgesproken van de verdenking, dat hy misschien „ge drogeerd" was, zal voortaan iedere renner in staat zijn naar eigen zin amfetamines in te nemen, wat tra nen eruit te persen en weer tot de wedstrijd te worden toegelaten", zo schreef het blad. „De wetten tegen doping „moeten zeker herzien wor den, maar niet op deze manier". .Corriere della sera" te Milaan juichte daarentegen het besluit toe. X>e antecedenten van Merckx. het aantal controles, dat hij reeds had ondergaan, zijn positie als leider in het algemeen klassement, de zeker heid. dat hij aan het einde van de etappe als drager van de roze leiders trui een dopingsproef zou moeten af leggen. het ontbreken van ieder mo tief en de zekerheid, dat hy gegrepen zou worden als hij de regels over trad. doet onvermijdelijk twijfelen aan zijn schuld". POELDIJK De zesde en laat ste ronde van de wieier-avond- zesdaagse, zaterdag onder grote belangstelling in Poeldijk verre den, leverde een zege op voor streekfavoriet Stef v. d. Burgh uit Berkel. Hij was de snelste finisher van een zeven man sterke kop groep en hield Adri Wouters met I een lengte verschil achter zich. Ton v. d. Valk legde beslag op de derde plaats. Peter v. d. Voort, Siep Van Dongen. Herman Nak en Siem Berkhout completeerden de kopgroep. Algeheel winnaar van de zesdaagse werd de 23-jarige Noordhollander Pé van Stralen uit Heerhugowaard, die daarmee tot zijn eerste grote triomf kwam. Reeds vóór de start in Poeldijk was het vrijwel zeker dat de eindzege naar Pe van Stralen zou gaan. Al leen Guus Zantingh en in mindere mate Herman Gorter vormden nog een bedreiging voor hem. Aanvoerder Van Stralen bleef met steun van zijn Peugeot-makkers de situatie volko men meester zijn gaven Zantingh of Gorter geen kans op een ver rassende attaque. De ploeg van Peugeot legde ook beslag op de eerste prys in het ploegenklassement en bovendien kwam de Santpoorter Joop Stoop in het bezit van een be ker als de beste ploegleider. Deze beker was beschikbaar gesteld door de heer Joop Riethoven uit Leiden. Rustig Het begin van de strijd in Poel dijk verliep vrij rustig en pas half- koers kwam er door een vlucht van Wouters, Ton v. d. Valk, Van der Voort, Van Dongen, Van Laar en Berkhout wat meer leven in de brouwerij. Alleen Van der Burgh en Nak slaagden erin om de vluchte lingen te achterhalen. Het bleek de beslissende ontsnapping, want on danks een tegenaanval van Henk Hulleman. Arie Ravensbergen, Kou- wenhoven, Koot, Leunis, Jan Zoons, Moret en Harry van Leeuwen, ble ven de koplopers van wie alleen Van Laar terugviel buiten schot. Zij bezorgden het peloton zelfs nog een ronde achterstand. Voor Van Stralen verliepen de zaken met Zantingh en Gorter in zijn nabijheid naar wens. Hij had tenslotte als sprintwinnaar van het peloton aan een zeventiende plaats ruim vol doende om de eindzege te kunnen bemachtigen. Uitslag 1. S. v. d. Burgh. Berkel, de 100 km. in 2.29.28; 2. A Wouters, Zun- dert; 3. T. v. d. Valk, Zandvoort; 4 P v. d. Voort, Sloten; 5 S. van Dongen, Middel har n Ls6. H. Nak, Rotterdam; 7. S. Berkhout, Schip luiden; 8. C. Leunis, Amsterdam op 35 sec.; 9. J. Zoons, Voorschoten; 10. H. Hulleman, Opmeer; 11. A. Ra vensbergen, Voorschoten Dagploe- genklassement: 1. Skol 38 pnt.; 2 Swift 30 pnt.; 3. Van der Mey 30 pnt. Eindstand: 1. P. van Stralen, Heer hugowaard met 77 pnt.; 2. G. Zan tingh, Aalsmeer met 70 pnt.; 3. A. Wouters, Zundert met 67 pnt.; 4 H Gorter, Amsterdam met 62 pnt.; 5 S. van Dongen, Middelharnis met 61 pont; 6. P. Kettenis, Den Haag met 57 pnt.; 7. H. Nak, Rotterdam met 46 pnt.; 8. J. Zoons, Voorschoten met 44 pnt.; 9. J. Hordyk, Rotterdam met 43 pnt.; 10. W. Luppers, Purmerend met 41 pnt. Ton v d. Valk eindigde met 34 punten als veertiende en de Rijnsburger Cees Schijf met 29 pun ten als zeventiende. Eindstand ploegenklassement: 1. Peugeot met 249 pnt.; 2. Batavus met 174 pnt.; 3. Van der Mey met 154 pnt.; 4. Skol met 131 pnt.; 5. Swift met 121 pnt. De Leidse club was daarmee de beste van de verenigings- ploegen. Doordat Cees Schyff in Poeldijk reeds na drie ronden door een lek ke band werd uitgeschakeld, schenen de renners van .Swift" een klasse mentspremie van 200 gulden te gaan verspelen aan Harry van Leeuwen. De Hagenaar had nog enkele punten nodig om Schijff van de leiding te verdringen. Jan Zoons en Jan-Zwaan legden Harry van Leeuwen echter legden Harry van Leeuwen echter vakkundig in de luren en daardoor bleef Schyff eerste en kwam de premie in het bezit van „Swift". BREDA (ANP) Bob Kroonen heeft gisteren de wielerklassieker De Westbrabantse Pijl voor amateurs gewonnen. Thijs de Koning werd tweede. De uitslag is: 1. Bob Kroonen (Dordrecht) 167 km in 3 uur 55 minuten 59 secon- I den op 7 seconden: 2. Thys de Ko ning tScherpenzeel) op 19 sec.: 3. Jos van Beers (Belg.), 4. Phil Eld- wards (GB) op 27 sec.: 5. Rink Cornelisse (Amsterdam), 6. Cees Priem (Goes), 7. Leo Brouns (Heer len). 8. Karei Willemse (Lage Zwa- luwe), 9. Peter Vonck (Heikamp), 10. Theo van Foecken, allen z.t. als Cor nelisse. WADDINXVEEN (ANP) Yvon ne van Kuilenburg, Joke van Gijn, Wout Schouten en Arthur van Oest zijn zaterdag de winnaars geworden van de zwem'wedstrijden over 3000 meter in De Gouwe te Waddinxveen. De uitslagen zijn: Dames: 3000 meter vrije slag: 1. Yvonne vain Kuilenburg (HPC) 45 min. 2 sec.; 2. Anke van der Vee ken (HZPC) 43.04 3. Core van der Veer (VZC) 43.20. 3000 meter schoolslag: 1. Joke van Gijn (IJ) 5552.8; 2. Wilma van der Vlies CVZC) 55.58.8 3. Maja Breu- ker (LZC) 56.115. Heren: 3000 meter vrije slag: 1, Wout Schouten (VZC) 40.30; 2. John van der Kamp (Dolfijn) 40.54; 3. Nico Landeweert (Robben) 41.06. 3000 meter schoolslag: 1. Arthur van Oest (IJ) 50.09,5; 2. Bart Vis ser (HPC) 50.18.0; 3. Ronald Hond (Dolfijn) 51.10,0. ENTER (GPD) De 25-jarige Wim Wanders uit het Limburgse Meerssen, die vorig Jaar voor het eerst in Wedstrijdverband fietste bij de KNWU, is op verrassende wijze winnaar geworden van de achtste Ronde van Twente, een klassieke wegwedstrijd over 160 kilometer met start en finish te Enter. Wanders, die deel uitmaakte van een kop groepje van zes renners, dat na 100 kilometer in de buurt van Oldenzaal was weggesprongen, won op glansrijke wyze de eindsprint. De Amstelvener Tino Tabak, de grote animator in deze door de hoge tem peratuur zware koers, kwam niet verder dan de tweede plaats. Met Tabak behoorden renners als Peter van der Kruys, Popke Oosterhof en Matthijs de Koning, die herhaalde lijk hebben geprobeerd een succes volle demarrage te plaatsen, tot het groepje dat een enorme hoeveelheid werk in feite maar mager beloond zag. De uitslag is 1. Wim Wanders (Meerssen», 160 kilometer in 4 uur 5 minuten en 7 seconden; 2. Tino Tabak (Amstel veen), 3. John Dean (Nieuw Zee land), 4. Peter van der Kruys (Hel mond). 5. Popke Oosterhof (Eelde), 6. Matthijs de Koning (Soherpen- zeel) Op 1 minuut en 30 seconden: 7, Henk Benajmins (Hollandsoheveld). MONTEVIDEO (AP» Het Engelse nationale voetbalelftal zal worden beschuldigd van onbehoorlijk gedrag tijdens een bezoek dat de ploeg onlangs aan Uruguay heeft gebracht, zo heeft de voorzitter van de Uruguese voetbalbond zaterdag in Montevideo meege deeld. Dr. José Corbo verklaarde dat de bond woensdag bijeen zal komen en een rapport zal krijgen waarin staat dat „het gedrag van de Engelse spelers bijzonder onbeschaafd is geweest". „Het is een zeer pijnlijke zaak", aldus Corbo. .maar wy hopen dat de bond een onderzoek zal instellen en de resultaten daarvan zal voorleggen aan de FIFA". De beschuldigingen komen voort uit incidenten die zich zouden hebben voorgedaan toen de Engelsen vorige week zaterdag en zondag in Montevideo waren om, in het kader van een tournee door Latijns-Ame- rika tegen het Uruguese nationale elftal te spelen. De Engelsen wonnen de wedstryd met 2-1. Er wordt vooral geklaagd over het gedrag van de bezoekers tijdens een diner dat de Uruguese voetbal bond aanbood en over de diefstal van een aantal paren schoenen. „Tijdens het diner", aldus Corbo, „dronken de spe lers veel, wat betreurenswaardige gevolgen had. Zy toonden een volledige gebrek ean manieren. Ze dron ken bier zonder enige beheersing te tonen. Ze dron ken het rechtstreeks uit de flesjes.. Met ruwe gebaren en beledigingen weigerden ze voedsel dat hen werd aangeboden". Vrouwelijke serveersters „weigerden tenslotte de En gelse spelers langer te bedienen. Zij verklaarden dat de Engelsen hen met woorden en daden hadden be ledigd", vertelde de heer Corbo. „Enige tijd later beledigde een van de spelers in het Engels een van de bij het diner aanwezige personen. Dit had een scherpe woordenwisseling tot gevolg". Aan het eind van het diner kregen de Engelse spe lers van de Uruguese bond dure boeken aangeboden over Uruguay. "Volgens Corbo verscheurden de voet ballers. die in kennelijke staat van dronkenschap ver keerden", de boeken en gooiden ze weg toen zy na het diner in een bus stapten. Het optreden van de Engelse ploeg was volgens Cor bo een „belediging voor het Uruguese volk", omdat het aanbieden van de boeken" een symbool was van de genegenheid en het respect waarmee ons land de ploeg heeft ontvangen." Ook de chauffeur van de bus moest beledigingen van de spelers aanhoren. „De banken van de bus wer den door de spelers beschadigd". Corbo zei verder dat men aan de beschuldigingen van „onbehoorlijk gedrag" ook nog „diefstal" kan toe voegen. Hij vertelde dat Nomero Bagnulo, manager van de Uruguese nationale voetbalploeg en eigenaar van een grote firma die schoenen exporteert, de spelers Uru guese schoenen had gegeven. Maar omdat er moeilijk heden waren met de maten, werden de spelers uitge nodigd naar de firma te komen om zonodig te ruilen. Maar Bagnulo moest volgens Corbo de spelers vra gen om weg te gaan in verband met hun gedrag. La ter zou hij hebben gemerkt dat er verscheidene paren schoenen werden vermist. Corbo zei van plan te zijn geweest zich bij de voet balbond te beklagen en pas later zijn optreden te pu bliceren. Hij was van gedachten veranderd toen de kranten in Uruguay melding maakten van de inciden ten. De resultaten van het onderzoek zullen ook naar Engelse voetbalofficials worden gestuurd „die onge twijfeld de nodige maatregelen zullen treffen, aldus Corbo.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 8