Zege Pompidou: geen garantie voor rust Philip Morris introduces 25 for 175 Lagos dreigt met Migs Russische kampen nu net zo erg als onder Stalin q n.v. v. d. velde Citroën Uitslag nauwelijks een verrassing AUTOBUSRAMP IN INDONESIË ECHO-II VERBRAND MOSKOU WIL DE OCEANEN BEHEERSEN BOVEN VLIEGVELD DAHOMEY Kerkeliik leven Bijna 60 doden bij een Spaans winkeliersfeest Philip Moms Holland HAAGSE AGENDA Grote vliegshow in Wildenratli PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 16 JUNI (Van onze correspondent) PARIJS (GPD) Georges Pompidou is gisteren voor een periode van zeven jaar tot president van Frankrijk gekozen. De vroegere minister-president van president De Gaulle versloeg in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen de enige tegenstander die sa men met hem na de eerste ronde op één juni in de strijd had mogen blijven, het tijdelijke staatshoofd Alain Poher, met een duidelijke meerderheid. Een sensatie kan men de uitslag niet noemen. Na de eerste ronde, kon Pompidou de overwinning ma th ematisoh niet meer ontgaan, zeker toen de communisten lieten weten dat ze hun aanhang zouden voor schrijven in 't stemlokaal gisteren on bezocht te laten. Een advies waar mee de communisten in feite Pom pidou de overwinning in zijn schoot hebben geworpen. De voornaamste verrassing die de etemcijfers giste ren nog in petto konden houden, be trof het percentage onthoudingen. Dat percentage lag met vijfendertig procent hoog boven het gebruikelij ke cijfer van ongeveer twintig tot 22 procent. Alain Poher, die door een samen loop van omstandigheden na het re ferendum van eind april, dat door De Gaulle verloren werd, plot seling volop in de publiciteit kwam. heeft de hoop van zijn supporters dus niet waar kunnen maken. Na dat hij in de eerste fase van de campagne zijn slofjes van brave burgerman had aangehouden, had hij in de laatste weken tegen over zijn strijdlustige rivaal Pompi dou zijn tanden wat duidelijker ge toond, echter zonder dat hij met zijn aanvallen op het gaullistische regi me voortdurend in de nx» wist te schieten. En omdat de beide Pomp- dou en Poher in hun programma's zowel voor de buiten- als de binnen landse politiek, elkaar niet zo heel veel toegaven, en bovendien zich ook alle twee in het centrum had den opgesteld, heeft het Franse kiezerspubliek zijn keuze laten val len op de man die tenslotte op de grootste bestuurservaring kon bogen en die ze, als minister-president, al zes jaar aan het werk had gezien. Strijdbaar Wanneer in plaats van Poher, die zijn zetel van senaatspresident weer in kan nemen, een strijdbare figuur van het linkse front, zoals Francois Mitterrand, zich tegenover de gaullist Pompidou had bevonden zou deze verkieeangsstrij d zeker aan politieke zin hebben gewonnen, zon der dat uiteraard te zeggen is wie dan de zege had verworven. De lo gica komt natuurlijk eveneens wat in de knel als men zich voor de geest stelt, dat de Fransen, die eind april het gaullisme voor de eerste maal na elf jaar een nederlaag had den bezorgd, nu kroonprins Pompi dou toch op de troon van de Gaulle hebben geplaatst. Officieel zal de nieuwe president pas in functie kunnen treden als vrijdag de constitutionele raad de tellingen heeft gecontroleerd. Daar na zal de huidige premier, Couve de Murville, ook pas Zijn officiële ont slag bij de nieuwe president kunnen indienen. De voorspelling luidt nog altijd dat de tegenwoordige gaullis tische kamerpresident Jacques Oha- ban-Delmas dan de plaats van Oouve de Murville zal mogen inne men. Voor de zwaarste portefeuille, die van financiën, wordt de laatste dagen met toenemende nadruk de naam van de 76-jarige conserva tieve ex-premier An to ine Pinay ge noemd. Pinay, die het vertrouwen van de kleine en de grote spaarders geniet, is in 1958 al eens minister van Financiën onder ex-president De Gaulle geweest, in welke functie hij toen de laatste devaluatie voor zyn rekening nam. Pinay zou nu voor de tweede keer, maar wel on der veel gevaarlijker omstandighe den, deze stap wellicht nogmaals kunnen ondernemen. Soepeler Waarschijnlijk zal het pompidol- liaanse gaullisme aanzienlijk van het oorspronkelijke gaullisme verschillen. Dat Pompidou een soe peler, plooibaarder, liberaler regime zal instellen, wordt thans door veel waarnemers verwacht. Dat optimis me lijkt ons evenwel misplaatst. In het Gaullistische kamp zijn de laatste jaren steeds meer krachtige groepen gevormd, die al onder De Gaulle een hardere politiek tegen de arbeiders en vooral studenten pro pageerden. Tegen De Gaulle ver mochten of dorsten deze rechts-ex- tremistische pressiegroepen wei nig uit te richten, maar te vrezen valt dat ze op Pompidou, die zioh niet op een historisch aanzien kan beroemen, hun revanche zullen po gen te nemen. Om dat gevaar zo veel mogelijk af te wenden zal Pom pidou zich vermoedelijk reeds snel verplicht zien een ijzeren greep te to nen om de hoogste macht, waar hij al jaren naai- smachtte, in eigen hand te kunnen houden. Bedreiging Die begeerde hoogste macht kan echter ook spoedig van andere zij den worden bedreigd. De omstan digheid, dat de linkse partijen, op de communisten na, het bij deze verkiezingen zo droevig hebben la ten afweten, tast de werkelijke so ciale krachtsverhoudingen natuurlijk niet of maar nauwelijks aan. In het linkse kamp heeft die ..macht" zich slechts van de partijbesturen, die niet tot onderlinge overeenkomst konden of wilden komen, naar de vakcentrales verplaatst. Zelfs de gaullisten kunnen niet ontkennen dat de sociale, economische en, niet te vergeten, de monetaire situatie in Frankrijk vandaag lang niet zonder zorgen is. Er zullen op korte termijn impopulaire maatregelen, waaron der vermoedelijk een nieuwe deva luatie, moeten worden genomen, d'ie, na alle verkiezingsbeloften, het sluimerende onbehagen onder de ar beiders weldra opnieuw in een veel I explosievere fase kunnen lei den. Zonder nog direct op een her- I haling van de mei-gebeurtenissen van het vorig jaar te willen zinspe len, zouden nieuwe looneisen en sta kingen van de zojuist gekozen pre sident eveneens een veel hardere gedragslijn kunnen eisen. Ten aanzien van de buitenlandse politiek kan men daarentegen van Pompidou verwachten dat hij aan de straffe lijn van De Gaulle een wat zachtzinniger karakter zal geven. In zijn verkiezingsredevoeringen heeft hij, om het Europees gezinde cen trum bij zijn aanhang in te kunnen lijven, heel wat toezeggingen ge daan, die hij toch eens waar zal moeten maken en waardoor Frank rijk eindelijk misschien eens op zou houden de spelbreker in de familie der westelijke landen te zijn. ADVERTENTIE DJAKARTA (DPA) Bij een bus ongeluk in Indonesië zijn 56 mensen verbrand. Maandag werd in Dja karta vernomen, dat dit ongeluk ge beurde In de nacht van vrijdag op zaterdag bij Tjilotok, 96 km. ten zuiden van de hoofdstad. Het voer tuig reed in volle vaart op een zandhoop, sloeg om en vloog in brand. Slechts één inzittende kon zijn leven redden. WASHINGTON <ANP> De passieve Amerikaanse communicatie kunstmaan Echo-II, die de Nasa op 25 januari 1964 had gelanceerd, is dit weekeinde in de atmosfeer van de aarde verbrand. Miljoenen mensen op aarde hebben deze kunstmaan als een snel bewegende „ster" langs de hemel zien gaan. De ballon had een doorsnee van 40 meter. Zaterdag tussen 6.09 en 6.31 uur in de namiddag, is hij even ten noorden van de Zee vanOchotsk in Siberië verbrand. Pompidou na het bekend- worden van zijn zegeop het bal kon van zijn hoofdkwartier. PEKING (AFP) De revisionis- tenkliek van Moskou stelt alles in het werk om haar heerschappij over de zeeën te vestigen. Deze expansie richt zich zowel naar het oosten (de Japanse Zee en de Stille Oceaan) als het westen (de Middellandse Zee, de Rode Zee en de Indische Oceaan). Dit schrijft het Chinese persbureau Nieuw China in een lang artikel over de „expansieplannen" van de Sowjet-Unie. De „afvalligen van het Kremlin" wordt onder meer verweten samen te spannen met de „Japanse reac tionairen" die als tegenprestatie voor Sowjetrussische leveranties van olie, koper en strategische goe deren technische hulp geven bij de aanleg van havens en bases die „daarmee de agressieve oogmerken van Moskou vergemakkelijken." Na „de belangrijke militaire hulp1 aan Indonesië" te hebben vermeld, schrijft de commentator dat de Rus sen bezig zijn hun betrekkingen met hét. „schimmenbewlnd" van Malei sië uit te breiden om de doortocht van Sowjetrussische schepen dooi de Straat 'van Malakka te vergemak kelijken. „Sedert een jaar hebben meer dan vierhonderd Sowjetrussi sche schepen aangelegd in Singa pore." India zou in de Sowjetrussische expansieplannen een rol van de eer ste orde spelen. In februari vorig jaar hebben de Sowjet-Unie en In dia een geheim verdrag getekend, op grond waarvan de Sowjetrussi sche regering India oorlogsschepen beloofde in ruil voor het recht een aantal marinebases te gebruiken. ,.Om hun activiteit te verhullen, ca moufleren de Sowjet-revisionisten hun spionageschepen als vissers vaartuigen en schepen voor oceaan- onderzoek," aldus Nieuw China. COTONOU (AP, Reuter) Vo rige week zijn tweemaal Nigeriaan- se vliegtuigen verschenen boven het vliegveld van Cotonou, de hoofdstad van de Westafrikaanse staat Daho mey, vanwaar een groot deel van de hulpvluchten naar Biafra wordt verricht. De regering van Dahomey heeft zich van commentaar onthou den over de scheiding van het lucht ruim. Waarnemers zien echter in de vluchten boven Dahomey een waar schuwing voor de vliegers van het Internationale Rode Kruis de vluch ten die sinds het neerschieten van een Zweeds toestel zijn gestaakt, niet meer te hervatten. De vluchten op Dahomey worden ook genoemd in de Nigeriaanse be schuldigingen tegen dr August Lindt, de coördinator van het Internatio nale Rode Kruis die zaterdagavond door de Nigeriaanse regering tot per sona non grata is verklaard. Eén van de feiten die de Nigeriaanse re gering tegen dr. Lindt aanvoert is dat hij tegen de autoriteiten in Da homey zou hebben verklaard dat Nigerië toestemming had verleend voor vluchten vanaf Cotonou maar daar in Lagos in het geheel niet over gesproken had. De voorzitter van het Internationale Rode Kruis in Genève professor Freymond heeft dr. Lindt verdedigd door te verkla ren dat „geen beschuldiging kan worden aanvaard tegen een man die zonder energie en gezondheid te sparen groots werk heeft verricht". Een correspondent van de BBC. Peter Stewari, die zaterdag eveneens Nigerië is uitgewezen heeft ver klaard dat de tegen dr. Lindt en hem genomen maatregelen kunnen worden verklaard uit het. feit dat N'gerië in de oorlog tegen Biafra de laatste tijd geen vorderingen heeft NED. HERV. KERK: Beroeepn te Kenya (voor de zen- dingsarbeid in het Turkanagebied G. C. Post te Giessendam. te Zaan dam J. C. Nennie te Brielle. Aangenomen naar Zwartsluis: P. J. Mulders te Herwen; naar Oosterend (Friesland) C. Vijfhuizen te Nieuw - Buinen. Naar Badhoevedorp-Linden, jhr. M. A. de Savornin-Lohman, eervol ontslagen predikant te Brussel (Ne derlandse Evangelische gemeente). Bedankt voor Ederveen J. H. Vlijm te Krimpen aan den IJssel, voor Am sterdam J. A. van Boven te 's-Gra- venhage (Loosduinen), voor Zwaag- westeinde J. Hoogenkamp te Amster dam. GEREF. KERKEN Beroepen te Nagele-Tollebeek J. D. Heynen kandidaat te Epe. Aange nomen naar Tzummarum R. de Pee, kandidaat te Dirkshorn. die bedankte j voor Blija, Hasselt, Molenaarsgraaf- Boven Hardingsveld, Nieuwe Pekela, Oldenhoven, Stellendam-Ouddorp, Twijzel en voor Woudsend. Aangeno men de benoeming tot theologisch medewerker van de staf stichting Evangelisch Herstel en Opbouw te Baarn J. Kuiper te Doorn. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Kloverdale-Brits Co lumbia en te Toronto (Ontario, Ca nada) J. Mulder te Coaldale (Alta, Canada). Kosmos-286 De Sowjet-Unie heeft gisteren een onbemande kunst maan gelanceerd, d e Kosmos-286, bestemd voor wetenschappelijk onderzoek van de ruimte. Noordkoreanen gedood Drie Noordkoreaamse communistische agenten die de kustplaats Boean aan de zuidwestkust van Zuid-Korea met een kano waren binnengekomen, zijn bij een gevecht met de politie gedood. Vier Zuidkoreaanse politie mannen werden daarbij gewond. gemaakt. De autoriteiten in Lagos zoeken nu naai- zondebokken, aldus Stewart. De hulporganisaties voor Biafra zijn bezorgd over de voedselsituatie nu de internationale hulpvluchten tot een derde verminderd zijn. Het Rode Kruis houdt zijn toestellen bijna geheel aan de grond in af wachting van de afloop van de on derhandelingen met de Nigeriaanse regering over veiligheidsgaranties. D" hulp van de gezamenlijke kerken gaat weliswaar door maar het we kelijkse gemiddelde ligt nu lager. Sporthal ZW Basketbal-stulf-ln Zyj, v. est Aktief mmv The Bona Stars. 7* uur nam. Ons Centrum Discussie-avond Pyjj over huisvestingsproblematiek, 8 u! nam. DINSDAG Stadsgehoorzaal Jaarvergaderlb Dept. Leiden Ned. Mij. voor nyverht? enhandel. 11.30 u. voorin, gevolt door lunchbijeenkomst, spr. drs. v. d. Schaar. gevolt; M SEGOVIA (Spanje) ,AFP) Het feestbanket, dat de winkeliersorga nisatie „Spar" in Spanje zondag aan ruim 500 aangesloten winkeliers had aangeboden, is uitgelopen op een ramp. De betonnen zoldering van de feestzaal in het pas drie dagen ge leden geopende wooncomplex „Los Angeles" te San Rafael bij Segovia begaf het om nog onbekende rede nen en 57 feestgangers vonden de dood onder de brokken gewapend beton, terwijl 124 personen met min of meer ernstige verwondingen in ziekenhuizen in de omgeving zijn opgenomen. Enige tientallen lichtge wonden konden ter plaatse worden behandeld. De directeur van het wooncentrum en de architect van de ingestorte zaal, die slechts één verdieping tel de. zijn aangehouden. Voor omwonenden was het onmo gelijk met blote handen hulp te bie den aan de ander zware brokken puin bedolven slachtoffers. Radio Segovia werd ingeschakeld om door lopend om hulp met geschikt mate riaal te vragen. Ook werden alle artsen in het gebied naar de plaats van de ramp ontboden en werd automobilisten verzocht, gewonden naar ziekenhuizen in Segovia, El Escorial. Guadarrama en Madrid te vervoeren. Ziekenauto's hadden de grootste moeite hun bestemming te bereiken door het drukke verkeer. Naast het grote aantal Madrilenen dat zioh in het weekeinde per auto naar buiten had, begeven was ook een grote menigte op de weg die de finale om de Spaanse voetitoalbefeer had bijgewoond. vuiie ^vcnigciie-zenaiO; spr. J. P. H. Zijlstra, 8 uur nam Jeugddorp Voorschoterweg Zuldwis Aktief met voetbal. Jeu de boules, ert quet en micro-korfbal, 7 uur nam Stadhuis (wachtkamer trouwzas! Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 8 uur nam. Jeugdhuis (Breestr. 19) Spreekt Chr. Emigratiecentrale. 7-8 uur nam. WOENSDAG Gymzaal Moussorgskystraat Zuid west Actief conditietraining 9 uur ui» Jeugddorp, Voorschoterweg Zuidwtt Actief vrije expressie. 7.30 uur nam. Stadhuis (trouwkamer) Spreeki sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam DONDERDAG Kantine Clos en Leembruggen De de Binnenvestgrt. Rullavond Philattl; ca afd. Leiden 7.30 uur nam. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 our. a S X J fs i 3d e C 1 Sa 0 c! Amsterdam zwaar bew. 26 11 0 De Bilt zwaar bew. 26 13 0 Deelen mist 25 11 05 Eelden onbewolkt 26 12 0 Eindhoven zwaar bew. 27 14 0 Den Helder mist 22 12 0 Luchth. R'dam mist 25 11 0 Twente onbewolkt 25 13 0.6 Vlissingen zwaar bew. 20 14 0 Zuid-Limburg zwaar bew. 27 14 0 Aberdeen zwaar bew. 17 8 0 Barcelona onbewolkt 24 17 0 Belgrado onbewolkt •20 16 14 Berlijn zwaar bew. 25 17 0 Eordeaux zwaar bew 21 14 0 Brussel licht bew. 26 14 0.3 Frankfort onbew. 27 15 0 Genève licht bew. 24 11 0 Crenoble licht bew. 25 14 2 Helsinki half bew. 25 12 0 Innsbruck onbewolkt 25 10 0 Kopenhagen Lissabon licht bew. 23 14 0 zwaar bew. 14 3 Locarno licht bew. 27 14 17 Londen regen 26 14 3 I uxemburg zwaar bew. 13 0 Malaga half bew. 27 18 0 Mallorca mist 23 14 0 München onbewolkt 23 11 0 Nice geh. bew. 18 0 Oslo onbewolkt 27 13 0 Parijs zwaar bew. 25 16 0 Rome onbewolkt 25 15 0 Stockholm onbewolkt 23 9 0 Wenen onbewolkt 23 9 0 Zürich licht bew. 25 11 0.1 Athene onbewolkt 31 23 0 ADVERTENTIE V. ZUYLEN.v. NIJEVELTSTR. 372, WASSENAAR. TEL. 3013 7,OETERWOUDSEWEG 23 - LEIDEN - TELEFOON 21156 LONDEN (Reuter) De 32-jarige Sowjetrussische ingenieur Anatoli Marsjenko, die zes jaar in verschei dene gevangenkampen heeft doorge bracht, heeft onder de titel „Myn ge tuigenis" een boek over de toestan den in die kampen geschreven dat naar het Westen is gesmokkeld. Het boek is nu verschenen bij een uitge verij in Londen., Marsjenko verbleef van 1960 tot 1966 in de kampen en schreef zijn boek in 1967. Het leven in de kam pen is „nog even verschrikkelijk als ten tijde van Stalin". Men heeft er van hem, een sterke, gezonde Sibe rische jongeman een lichamelijk wrak gemaakt, schrijft hij. In 1966 werd hij vrijgelaten maar vorig jaar Juli werd hij opnieuw gearrsteerd en tot een jaar dwangarbeid veroor deeld. In de gevangenis heeft hij Joeli Daniel leren kennen, de Sowjetrus sische schrijver die eveneeens ver oordeeld is. Deze gedroeg zich waar dig onder de martelingen van de be wakers, van wie velen het „vak" on der Stalin geleerd hebben. Deze be wakers passen zwaar we.rk bij vries weer tóe, 24 uur achtereen, en 'uit hongering en afranseling om de ge vangenen een „heropvoeding" te ge ven. Bepaalde gevangenen worden daardoor tot zelfmoord of zelfver minking gedreven of worden gek. Er waren er die hun oren afsneden, er de woorden „een cadeautje voor Chroesjtsjow" op schreven en uit de ramen wierpen. Een andere groep gevangenen, die maandenlang geen vlees had geproefd, organiseerden een „feestje" waarbij zij repen vlees bakten die zij uit hun eigen lichaam hadden gesneden. De grote meerderheid verzet zich echter met waardigheid. De grote moed waar mee Joeri Daniel de provocaties van de kampleiding doorstond wekte de bewondering van alle gevangenen, die hem helpen waar zjj kunnen. Marsjenko is blijkbaar by toeval tegenstander van het Sowjetrussische regime geworden. Als ingenieur werd hij na een vechtpartij in een arbei dershotel gearresteerd. Hij werd tot een jaar strafkamp veroordeeld. Uit het kamp ontsnapte hij en be gaf hij zich naar de 1.900 km verder gelegen grens met Perzië. Veertig meter voor die grens werd hij weer gearresteerd. Wegens „hoogverraad" werd hy tot zes jaar veroordeeld, die hij in de kampen in de autonome republiek Mordavië heeft doorge bracht. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: „Rachel, Rachel", 18 Dag (beh. woe.) 2.30, 7, 9.15. Zom 4.45, 7, 9.15. Don, vrij, zat nachtvoos „Nevada Smith", 18 jr. 23.30 uur. Zo- Lido: „Nobody runs for ever", 14 Dag. 2.30. 7, 9.15. Zond ook 4.45. Luxor: „Su-Muru, de sadiste", 18 Dag. 2.30, 7, 9.15. Zond. ook 4.45. Studio: „Secret ceremony", 18 Jr. D« 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. Ilex: „Voor een handvol diamanten 14 Jr. Dag 2.30, 7, 9.15. Zond. 2.1 4.30, 9.15. Vrij en zat. nachtvoont „De vierde sex". 18 jr. 23.30 uur. Trianon: „De langste dag", 14 Jr. Du 2 en 8. TENTOONSTELLINGEN Molenmuseum „De Valk" (Dagelljk van 10 uur voorm. tot 5 uur nam. Zon dag 15 uur nam Maandags geslote Jeugdmuseum (Koppenhinksl Tentoonstelling over de natuur eng tlek uit grootmoederstijd. (uitsluit® zaterd. van 11-17 nm. en na Crone6teinkade 2). De vjakenhal. Dag. 105 uur: aoM l5 uur Rijksmuseum van Oudheden (Bi penburg 28): Werkd. 10 uur voorm 5 uur nam.: zond. 15 uur nam Rljksmuseun voor olkenriin<! (Steenstraat 1) dag. 106 u.; 'szra dags 1B uur nam. Ned.-LegermuBeum: Geopend dag tot ei met vrijdag 9 uur voorm 5 u, nam. zon- en feestdagen 1- uur nam. Rijksmuseum voor de geschied» der natuurwetenschappen. Dag. 10- uur zone" 14 uur Kunstzaal Heuff (Wassenaar) Jan Tongeren, schilderijen en tekenlage dagelijks (behalve zondag) 10-17 uu dagelijks (behalve zondag) 10-5 uu Juni). Buut 110 (Nieuwe Beestenmarkt 15| Joe Frankhuyzen schilderijen en tek» ningen dagelijks (behalve maandag dinsdag) 812 uur nam. (t/m. Juni). Heempark Oegstgeesterweg (Kilcke polder) Flora van eigen bodem, dg van 8 uur voorm. - 5 uur nam.: ra mei t.e.m. oktober op zat. en zond. 3- uur nam. De Lakenhal Tentoonstelling R« land Koning, schilderijen en tekent! gen. dag. van 10 uur voorm.-5 uur nt 's Zondags van 1-5 uur nam (t.em' lull). Avond- en nachtdienst der apotheku Geopend voor spoedeisende gevalle Apotheek Tot Hulp der Menschhdi Hooigrt. 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag- en nachtdleu van apotheek R. van Breest Smallet burg te Leiderdorp wordt waargenomd door Apotheek Tot Hulp der Mentó held. De Oegstgeestse Apotheek en Api theek Voorschoten zijn de gehele MAANDAG Diligentia, 20.15 uur: TsJechW mannenkoor Foerster. Ned. Congresgebouw, 20.15 uur:Fd terdams Philharmonisch Orkest ml1 Arthur Grumiaux, viool. DINSDAG Kon. Schouwburg, 20.16 uur: Toneelmanifestatie i.s.m. Nieuwe medie„Voorgrond, achtergrond" n Leo Vroman. Kon. Conservatorium voor muzW 21.00 uur: experimenteel concert. Kurzaal, 20.15 uur: Radio Kam* orkest. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: let lingenuitvoering balletschool Leonell Circustheater. 20.15 uur: Ned. 0[» rastichting: „Das Rheingold" van wagner m.m.v. Residentie-Orkest. DONDERDAG Ned. Congresgebouw, 20.15 u.: ,.B let van de XXste eeuw" van de^KK Muntschouwburg - Nat. Opera ln sel: „Op zoek naar. SITTARD (GPD) Meer 300.000 toeschouwers hebben g$ ren op de vliegbasis van de Air Force in Wildenrath de ste Europese vliegshow sinds 1' gadegeslagen, dit naar aanleid! van het twintigjarig bestaan van NAVO. Kosten noch moeite w&rf gespaard: 150 vliegtuigen van 27 v® schillende typen namen aan de sM deel. Ook parac h u ti sten groepen ren van de partjj. Eén vande indrf wekkendste programmapunten het neerlaten vam een complete fanteriecompagnie, die een vjjï delyke heuvel" moest nemen, uiW aard met behulp van pantservoer® gen, bommenwerpers en supersnd jagers.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2