België verliest miljoenen aan clandestiene alcohol Wat verstaat minister onder sociaal beleid? BEZORGER Praag contra rechts LEIDSCH DAGBLAD Geprikkeld gesprek tussen Israëlisch en Britse minister GOED GEORGANISEERDE GEHEIME FABRIEKJES DOORN IN HET OOG VAN FISCUS Werkverband hekelt Schut: moet beslissen over Utrechtse SCIlclclt gisteren de veiligheidsraad verzocht i de voorgestelde nieuwe grond wet voor Rhodesië, waarover vrijdag een referendum zal worden gehou den onder de blanke minderheid, te veroordelen. Hij vroeg dit ook te doen met de onwettige regering van dat land. De raad is bijeengeroepen door bijna de gehele groep Afrikaan se en Aziatische VN-delegaties. openbaarheid WINDEN YAN VERANDERING" In vogelvlucht PIJNLIJK HAAGSE AGENDA LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 14 JUNI ij ADVERTENTIE (Van onze correspondent) HEERLEN (GPD) De Belgische opsporingsdiensten heb ben flinke bressen geslagen in de uitgebreide clandestiene alco- holfabricage. Maar nog geen weet hebben de speurders van de geheime kanalen waarlangs de produktie van die fabrieken wordt afgezet. Zeker is, dat het grootste deel daarvan wordt geleverd aan drankendestilleerders, likeurstokerijen en dro gisten. ken by de zaaik in de grot van Eben Emael". zei dinsdag een woordvoer der van de douane-speurders in Genk. „We vonden in een onder gronds comfortabel woonappar tement Nederlandse dagbladen en tijdschriften. Ook veel levensmid delen waren in Nederlandse munt ge prijsd evenals in de stokerij terug gevonden klein materiaal". Dat woonappartement naast de stokerij bestond uit een geriefelijk keukentje en een zit-slaapkamer, alles voorzien van water en elektrische stroom. Tientallen mensen hebben dagelijks pal naast deze onderaardse fabriek in de champignonkwekerijen in de mergelgangen gewerkt. De politie heeft bij ondervraging bij geen van hen enig houvast kunnen krijgen over de identitiet van de alcoholsto kers. De politie kwam op het spoor van In de laatste weken chercheurs van politie, rijkswacht en douane op drie plaatsen toe. Daar door kwam aan het licht dat wekelijks tienduizenden liters alcohol op de zwarte markt in België worden ver handeld. Over de kwaliteit van het produkt uit de geheime fabrieken wordt meer en meer met lof gespro ken. Gebleken is immers dat de al cohol ook terecht is gekomen bij de bonafide destillateurs en ïn gerenom meerde dranken is verwerkt. Jaren geleden is evenwel het ge vaar van ongecontroleerde produk- ten aan het licht gekomen toen in het Antwerpse slachtoffers te betreu ren waren, door het gebruik van zeer giftige methylalcohol uit zo'n clan destiene stokerij is tot dan toe on schuldige dranken. Niet alleen de af zet van de alcohol geschiedt langs ge heime kanalen. Ook de handel in dranken waarin zulke alcohol ls ver werkt, gaat langs volkomen duistere wegen buiten iedere boekhouding en vowTaadadministratie om. Omdat iedere centiliter alcohol die legaal geproduceerd wordt van detaillist tot. fabriek onder strenge staatscon trole verhandeld wordt. Premie De activiteiten van de illegale al coholfabrikanten bezorgen de Belgi sche staat verliesposten van miljoenen guldens per jaar aan accijnzen. Die strop wordt nog groter omdat aan douaniers die zulke fabrieken achter halen forse premies worden uitbe taald. Ook al worden de alcoholsto kers niet in de kraag gegrepen en hebben ze na twee of drie weken el ders weer een nieuwe stokerij inge richt. Maandag sloeg de bijzondere op sporingsdienst van de douane uit Genk toe in het even ten zuiden van Maastricht gelegen Eben Emael. In een oude Mergelgrot temid den van de champignonkwekerijen ontdekten ze een installatie waar mee ongeveer 2000 liter alcohol per week kan worden geproduceerd. In mei werd in Esoanaffles op de grens van Henegouwen en West- Vlaanderen al een stokerij opge ruimd waar anderhalf jaar lang vierduizend liter alcohol per week werd geproduceerd. De politie vond daar ook de plannen om een instal latie met een capaciteit van 25.000 liter in produktie te brengen. Op -vrijdag 6 juni werd in Maulde bij Doornik ook zo'n fabriekje ont dekt. Daar had de installatie een capaciteit van 10 liter alcohol per uur. Belgisch Limburg heeft bij de op sporingsdiensten op dit gebied ook een twijfelachtige naam. In die pro vincie werden in nog geen twaalf maanden tijd stokerijen opgeruimd in Sint-Truiden, Zolder en Hoeper- tingen en nu weer in Eben-Emael. ..Wij hebben een vermoeden dat er zeker een Nederlander is betrok- PRAAG (AP) Een vooraan staande functionaris van de Tsjechoslowaakse communistische party heeft gisteren voorspeld dat bfnnenkort de party gezuiverd zal worden van „rechtse opportunisti sche elementen", en gezegd dat hij daarmee met name de onderteke naars van het „Appèl van 2000 woor den" bedoelde en Tsjechoslowaken die in het Westen zün gebleven. „De uitsluiting van rechtse oppor tunistische krachten uit de politieke arena is een voorwaarde voor de overgang tot het normale leven in Tsjecho-Slowakye, aldus Milos Ja kes, hoofd van de commissie van toezicht van de party in een rede In Praag. Volgens het persbureau CTK heeft Jakes gezegd dat de rechtse opportunistische krachten zich ten doel hebben gesteld het partybeleid te ondermijnen, de bevolkihng op een dwaalspoor te brengen en anti- Russische gevoelens aan te wakke ren. Tot de ondertekenaars van het „Appèl van 2000 woorden" behoor den bekende sportfiguren als Emil Zatopek, Dana Zatopekowa, zijn vrouw, de skiër Jiri Raska en de atlete Caslawska. Jakes zei dat het noodzakelijk was dat zy zich in het openbaar van het Appèl van 2000 woorden distan- ciëren. Indien dit niet gebeurt, ver volgde hy, is „actie volgens de re glementen van de partij"' noodzake lijk. Het „Appel van 2000 woorden" is opgesteld door de schrijver Va- culik twee maanden voor de inval in augustus. In het document werd bezorgdheid uitgesproken over de stopzetting van de democratisering. de fabriek in Eben-Emael door de gangen van een vroegere Limburgse alcoholstoker minitueus na te gaan Ook de aanvoer van de grondstoffen wees erop dat daar in de buurt een alcoholstokerij moest zijn ingericht. Dat versterkt het denkbeeld dat na elke inval de onbekend gebleven di rectie in de kortste keren op een an dere plaats weer aan de slag gaat. Ontploffing Zeker is ondertussen wel dat er verschillende groepen, clandestiene alcoholstokers in België aan het werk zijn. Even zeker worden die wel door hetzelfde brein en dezelfde financier geleid. In het Limburgse Hoepertin- gen werd de stokerij vorig jaar be mand door de in Nederland ook geen onbekende Jozef P. uit Balen. Die wist bij de inval in zijn fabriekje ook te ontkomen maar werd later gegre pen en tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. In Maude verraadde, de 60 jaar oude alcoholstoker zich zelf. Op vrydag voor Pinkersten deed zich in de kelder van zijn ruime woning aan het dorpsplein van het 900 inwoners tellende dorpje een ontploffing voor. De politie en doua niers gingen een paar uur later die kelder binnen en vonden de installa tie die goed was voor 10 liter alcohol per uur. De meest spectaculaire en ophef makende vangst deden de opsporings diensten vorige maand ongetwijfeld in Escanaffles. Daar werd hun aan dacht al enige weken getrokken door de aanvoer van grote hoeveelheden suiker naar de hoeve Clarieu van ge meenteraadslid R. van den B Zijn zoon en zes arbeiders waren in het clandestiene bedrijf druk aan het werk toen do rechercheurs er op zaterdag 23 mei binnenvielen. Het bedryf werd begin 1968 in de Hoeve Clarieu ondergebracht door een autohandelaar uit Harelbeke na dat andere boeren in de buurt een onderkomen hadden geweigerd. Boer van den B. wilde de stokerij wel ex ploiteren omdat zijn familie in ern stige geldnood was geraakt. Met. va der en zoon Van den B. en de zes ar beiders zijn nog drie Vlamingen ln de gevangenis in Doornik opgesloten. Voor elke liter' pure alcohol vor dert de Belgische staat ongeveer 20 gulden aan accijnzen en verbruiks- en overdrachttaksen. In de stokerij ln Escanaffles werd elke week voor 70.000 gulden aan die belastingen ontdoken. DEN HAAG (GPD) Het Werk verband huisvestingsnood in Den Haag heeft in een „open brief" com mentaar geleverd op de brief van minister Schut aan de Tweede Kamer inzake de toestand van de woning bouw in Nederland. Het werkverband spreekt in die „open brief" over „het traditionele optimisme van de minis ter". „Weliswaar maakt de minister er melding van", aldus het werkverband, „dat er bijna 25 jaar na de oorlog nog 350.000 krotwoningen zyn, maar hfj vergeet erbij te vermelden, dat dit aantal door het tekort schieten van het woningbouwprogramma jaarlijks stijgt". Het werkverband vraagt zich af of de minister, wanneer hij spreekt over „vrijwillige samenwoning" zich wel realiseert, dat het hier slechts gaat om noodgedwongen inwoning genwoordiging ernst zullen maken met alle problemen van dien. „De minister geeft op geen enkele wijze aan", aldus het werkverband, „dat hy oog heeft voor de ontstellen de problemen var.' de woningnood, die slechts door programmatische aanpak bestreden kunnen worden". Op de uitlating van minister Schut, dat. hij meent een sociaal beleid te voeren, zegt. het werkverband: gezien tegen de achtergrond van de nood van1 duizenden en duizenden vraagt het werkverband zich af, wat de mi nister onder „sociaal beleid" verstaat. Hij heeft in feite tegen krotbewoners en woningzoekenden gezegd: „het gaat goed in Nederland met bauwen" Het werkverband besluit met te verklaren, dat het tegen het traditio nele optimisme in de noodklok blyft luiden totdat overheid en volksverte met de aanpak van het probleem, dat een groot deel van ons volk verziekt- De „open brief" Ls ondertekend door drs. H. Lammers, B. K. W. Dijkstra en G. J. Weiland. Voor ons krantenbedryf zoeken wy van minstens 15 jaar. WIJ BIEDEN een goed loon WIJ VRAGEN verantwoordelijk heidsgevoel, accuratesse en het bezit van een fiets. U kunt zich persoonlijk aanmelden op weikdagen van 8.30-17.30 uur bij de heer J. Breedeveld. WITTE SINGEL 1 I Rhodesië en de VN De Britse! -r j i vertegenwoordiger bij de VN heeft Beschuldiging De gezagvoerder van het Australische vliegdekschip Melbourne heeft de Amerikaanse torpedobootjager Frank Evans de schuld gegeven van de botsing tus sen beide schepen, die 74 opvaren den van de Evans het. leven heeft gekost. Kapitein John P. Stevenson zei, dat de Evans alle maatregelen, die hij had voorgesteld om een der gelijke botsing to vermijden, had genegeerd. UTRECHT iANP) De senaat van de Utrechtse rijksuniversiteit moet zelf een beslissing nemen over j de vraag of haar vergaderin- gen openbaai- dienen te zyn of niet. Dit heeft de senatus contractus gis teren beslist. Daarmee werd adhesie betuigd aan het voorstel van de rec tor magnificus, die deze mening reeds eerder kenbaar had gemaakt. De kwestie van de opnbaarheid van de senaatsvergaderingen komt op 18 juni aan de orde. Als de senaat po sitief geageert, zal de senaatsverga dering van 2 juli de eerste zijn die openbaar- is. Een Rotterdamse brandweer auto, die op weg was naar een brand, ivas gisteravond betrokken bij een ongeval. Op een kruispunt werd de wagen geramd door een stadsbus, die geen voorrang ver leende. De brandweerauto kan telde. De schade was groot. LONDEN/TEL AVIV (AP) De Israëlische premier mevrouw Golda Meir heeft de Engelse minister van Buitenlandse Zaken Stewart gisteren zonder omwegen gezegd, dat Israël absoluut gekant blijft tegen voort zetting der viermogendhedeninter- ventie bij het zoeken naar vrede voor het Midden-Oosten. Stewart reageerde even krachtig door erop te wyzen dat Engeland van mening blyft dat de lopen de vier- mogendhedenbesprekingen in New York wellicht de enige mo- geiykheiid bieden een nieuwe oorlog te vermyden. Het verschil van mening over de taak van de grote mogendheden was niet het enige dat in het gesprek tussen mevrouw Meir en Stewart naar voren kwam. Het gesprek duur de drie kwartier. Een tweede belangrijke onderwerp was de impasse over de door Israël gewenste levering van Chieftain-i tanks ter waarde van 150 miljoen dollar. Engeland heeft de besprekin gen hierover nu bijna een jaar ge traineerd, Israël vermoedt, dat Enge land de tanks eigenlijk niet wil leve ren. Het is verbitterd dat Engeland wel Chieftain-tanks aan een Arabi sche staat (Lybië) heeft verkocht. Stewart heeft er geen twijfel over laten bestaan dat de Engelse wapen leveranties Arabisoh-gericht zullen blyven. De minister van Buitenlandse Za ken van Israël, Abba Eban, reageer de gisteren op de berichten uit Cai ro, volgens welke de Sowjet-Unie zou hebben toegezegd het standpunt van de Arabieren te steunen dat er geen vredelievende oplossing in het Mid den-Oosten kan zijn tenzij Israël zich volledig terugtrekt uit alle ge bieden die in 1967 door dit land zijn bezet. Eban noemde het gezamenlij ke communiqué, dat in Cairo na af loop van de Russisch-Egyptische besprekingen werd uitgegeven, een „betreurenswaardig document". Volgens Eban was er vijandelijk heid in iedere regel. Het zou een woordelijke herhailing zijn van de ideeën en formules die door Rusland en Egypte sinds 1967 zijn gebruikt, j ZATERDAG Oegstgeest (Het Witte Huis) Sch» sociëteit Palamedes, 2-5.30 uur Lutherse Kerk Concert Texas Cot Choir. 8 uur nam. w ZONDAG Rijnlandslyceum (Apolloln, 1, 0t> geest) Gem. voor oorspronkelijk tendom, spr evang. N. v. d. 7.30 uur nam. Wassenaar (rest. Bijhorst) Drive, dienst Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur tg middag. Oude Rijn 3 Doopdlenst Pinks gemeente, 3 uur nam. Zylslngel 2 Volle Evangeliezen Spr. J, P. H. Zijlstra, 10 uur vo. (7 30 uur nam. vertoning Billy q hamfilm Lucia). MAANDAG Sporthal ZW Basketbal-stuif-ln Zi west Aktief mmv The Bona Stars.; uur nam. Ons Centrum Discussie-avond Pvr over huisvestingsproblematiek, 8 nam. DINSDAG Stadsgehoorzaal Jaar vergader Dept. Leiden Ned. Mij. voor nfjvert enhandel, 11.30 u. voorm. gew door lunchbijeenkomst, spr. dr6, v. d. Schaar. Zijlsingel 2 Volle Evangelle-zendif spr J. P. H. Zijlstra. 8 uur nan Jeugddorp Voorschoterweg Zuldi Aktief met voetbal, jeu de boules,! quet en micro-korfbal, 7 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwe Zitting Bouwfonds Ned. Gemeente 8 uur nam. Jeugdhuis (Breestr. 19) Spree! j Chr. Emigratiecentrale, 7-8 uur n« LEIDSE BIOSCOPEN Camera: „Rachel, Rachel", 18 Dag (beh. woe.) 2.30, 7. 9.15. 4.45, 7, 9.15. Don, vrij, zat nachtvo „Nevada Smith", 18 Jr. 23.30 uur.) li dag en wo. 2.30: „Winnetou Inde denvallel" al. I.ido: „Nobody runs for ever", i( j' Dag. 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. Luxor: „Su-Muru, de sadiste", 1! Dag. 2.30, 7. 9.15. Zond. ook 4.45. Studio: „Secret ceremony", 18 Jr.I 2.30, 7, 9.15. Zond ook 4.45. Hex: „Voor een handvol diamant 14 Jr. Dag 2.30, 7, 9.15. Zond, 1 4.30, 9.15. Vrij en zat. nachtvo# „De vierde sex", 18 jr. 23.30 uur, Trianon: „De langste dag", 14 Jr. 2 en 8. TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vlist: Don I melre (marionetten), Lucas Gc zwaard (poppen), Paula Dletz (m kleden), Guy van Hardengroek (r mlek), Ronnie Meerte (grafiek), dag t/m zaterdag 9-6 uur (t/m 1( ni). Molenmuseum „De Valk" (Dap van 10 uur voorm. tot 5 uur nam,! dag 15 uur nam Maandags gealo Jeugc Tentoonstelling over t tlek uit grootmoederstijd. (ultslul! zaterd. van 11-17 nm, en na r Cronesteinkade 2). De uakenhal. Dag. 1<V—6 uur; i 15 uur Rijksmuseum van Oudheden d penburg 28)Werkd. 10 uur voo 5 uur nam.; zond. 15 uur nam|j| rij kernuseun voor v olkei (Steenstraat 1) dag. 105 u.; 'i dage 1— 5 uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend 1 dag tot er met vrijdag 9 uur vofl 5 u nam. zon- en feestdagen Ij uur nam Rijksmuseum voor de geschl der natuurwetenschappen. Dag, U uur zone' 14 uur Oude vlag Denemarken viert morgen het 750-jarige bestaan van zijn nationale vlag. de Dannebrog. Deze wordt beschouwd als de oud ste nationale vlag ter wereld. Vol gens de legende zou de vlag op 15 ju ni in het jaar 1219 uit de hemel zijn komen vallen tijdens een slag tus sen de Deense Koning Valdemar Sejr en de Estoniërs. inds pinksterzondag (25 mei' be- hoort ook Soedan tot de Afri kaanse staten, die onder militair bestuur staan. Dit land ruim ze ventig maal zo groot als het onze en bewoond door veertien miljoen men sen bevond zich aan de rand van een financiële chaos, het volk werd geplaagd door werkloosheid, er gerde zich aan de corruptie, ging ge bukt onder prijsstijgingen en zag te gelijkertijd. dat het zyn parlemen taire vertegenwoordigers aan niets ontbrak. Veel erger kon het niet wor den en niemand kwam dan ook in verzet, toen de militairen geruisloos de macht aan zich getrokken had den. Toch zal de koers van het nieuwe bewind pro-Nasser en ver moedelijk sterk links velen een doorn in het, oog zijn. met. name de conservatieve en in sekten georgani seerde moslims, verder de groot grondbezitters en de rijke kooplieden, kortom de tot. nu toe sterk bevoor rechte groepen, voor wie de wind nu uit een andere hoek gaat waaien. Voor het buitenland is echter een an der besluit van betekenis: de aan kondiging door de voorzitter van de nieuwe Revolutionaire Raad, gene raal Nimeiry. dat de vier miljoen ne gers in het zuiden eindelijk binnen lands zelfbestuur zullen krijgen. Een royaal gebaar van de noordelij ke Arabieren, die blijkbaar tot het inzicht zyn gekomen, dat de onder drukking en uitbuiting van hun zwarte landgenoten in de drie zuide lijke provincies Bahr el Ghazal, Bo- ven-Nyi en Equatoria een interna- j tlonaal schandaal is, waaraan nu j toch wel eens een eind behoort te worden gemaakt. Al jaren is het zui den in opstand en deze rebellie tegen de schaamteloze achteruitzetting van de negerbevolking door de Arabieren heeft tenminste tienduizenden en vermoedelijk zelfs een half miljoen mensenlevens gekost! Een vergeten burgeroorlog, waartegen zelfs de Nederlandse zedenmeesters nau welijks een woord van protest heb ben laten horen, ofschoon de ellen de maar weinig minder is dan bijv die in Biafra. Soedans zuidelijke buurstaten Oeganda, Kongo-Kinsja- sa (voorheen Belgisch) en de Cen- traalafrikaanse Republiek weten er ouer mee te praten, want zij heb ben honderdduizenden vluchtelingen moeten opnemen. Zuid-Soedan krijgt nu een speciale minister in Khar toem ter behartiging van zijn socia le, economische en culturele belan gen; rebellen zullen niet worden ver volgd en wie gevlucht is mag onbe dreigd terugkeren. Het klinkt, bijna idyllisch, deze nieuwe politiek van Khartoem, al zullen generaal Nimei ry en zijn kabinet van linkse signa tuur nog wel wat te stellen krijgen met verzet uit conservatieve kring, waar men nog altijd wil vasthouden aan een politiek van arabisering. Ook is de vraag ln hoeverre de zwarte zuiderlingen met het aanbod te vreden zullen zijn. Sommigen willen nameiyk algehele afscheiding en vol strekte zelfstandigheid. En na tuurlijk moet er een flinke dosis wantrouwen worden overwonnen, want Khartoen heeft al eens eerder beloften aan het zuiden gedaan, die nooit zyn nagekomen. Kiartoems toezegging aan het zuiden schijnt te wijzen od „een wind van verandering" in Afrika, maar dan in andere zin dan de betekenis, die de Britse premier Macmlllan daaraan hechtte, toen hij, anno 1960. die uitdrukking in min of meer dreigende zin in het Zuidafrikaanse parlement in Kaap stad gebruikte. Macmillan meende Zuid-Afrika te moeten waarschuwen voor een ontwikkeling, die vol gens hem toch niet tegen te houden was. Sindsdien is er nogal het een en ander veranderd in het zwarte werelddeel. Onwillekeurig is men ge neigd het recente nieuws uit Soedan te plaatsen tegenover het schandaal uit het begin van dit jaar, toen Ke nia en andere Oostafrikaanse staten de minderheidsgroepen der Indiërs tot vertrek dwongen. Dit was voor zwart. Afrika des te pijnlijker, om dat de veel gesmade dr Verwoerd jaren tevoren de Indische minder heid in zijn land toestond te blij ven. ofschoon het aantal Indiërs in Zuid-Afrika groter is dan in de ove rige landen van Afrika bij elkaar. Ten opzichte van de Keniase maat regel steekt het Soedanese aan bod dan ook gunstig af. al moet daarbij wel rekening worden gehou den met het feit, dat de Indiërs te midden van de bevolking woonden en de Soedan-negers geografisch in het zuiden zijn geconcentreerd. In het laatste geval zou men van een bestaande toestand van „apartheid" kunnen spreken, die nu dus officieel door Nimeiry is erkend. Die wind van verandering schijnt onlangs ook over Loesaka, de hoofdstad van Zambia (het vroegere Noord-Rhode- sië) te hebben gewaaid, toen daar een congres van Oost- en Centraal - afrikaanse staten bijeen was. In te genstelling tot de dreigementen te gen de blanken in zuidelijk Afrika uit de dagen van de weggejaagde Ghanese leider Nkroemah werd thans een veel milder toon gehoord Er werd niet meer gesproken over het onweerstaanbare Afrikaanse na tionalisme, maar er werd zelfs „bij onze broeders in de vei*zetsbewegin gen" op aangedrongen „gebruik te maken van vreedzame methoden, wanneer de mogelijkheid daartoe be staat". De oorzaken voor deze veran dering zijn niet ver te zoeken. Men ziet in, dat de verdeeldheid in eigen gelederen het geroep om massale Afrikaanse eenheid nauwelijks kan sen biedt. Daarbij" komt, dat vooral een staat als Malawi (Njassaland) en ook de voormalige Britse protec toraten in zuidelijk Afrika door sa menwerking met de regering in Pre toria zoveel voordelen incasseren, dat het de moeite waard is de eigen ge dragslijn aan kritische bezinning te onderwerpen. Tegelijkertijd maakt men zich ongerust over Chinese en Russische infiltratie in de gestalte van elders geoefende guerrillabenden. Die infiltratie blijkt bovendien niet alleen op verzet van blanke zijde te stuiten, maar vindt ook loyaliteit van de inheemse bevolking tegenover zich. Het aanvankelijke krampachti ge nationalisme begint in Afri ka plaats te maken voor een soepe ler standpunt. Het centralisme wijkt voor groter begrip ten opzicht van de 'letterlijke) „veelkleurigheid" in Afrika Soedan is daar op het ogen blik een duidelijk voorbeeld van. Rl. Kunstzaal Heuff (Wassenaar) J Tongeren, schilderijen en tekenii dagelijks (behalve zondag) 10-17 dinsdagavond van 8-10 uur (tAP juni). Buut 110 (Nieuwe Beestenmarkt Jue Frankhuyzen schilderijen enti ningen dagelijks (behalve maande) dinsdag) 20-1 uur (t/m 24 Juni) Heempark Oegstgeesterweg (Kil polder) Flora van eigen bodem, van 8 uur voorm. - 6 uur nam.; mei t.e.m. oktober op zat. en zond uur nam. De Lakenhal Tentoonstelling 1 land Koning, schilderijen en teke gen, dag. van 10 uur voorm.-5 uur 's Zondags van 1-5 uur nam (t.M Juli). Avond- en nachtdienst der apothi Geopend voor spoedeisende gevt- Apotheek Tot Hulp der MenscW Hoolgrt. 48. tel. 21060. Te zaterdag-, zondag- en nacktói van apotheek R. van Breest Smi burg te Leiderdorp wordt waargeno door Apotheek Tot Hulp der Met held. De Oegstgeestse Apotheek en theek Voorschoten zijn de gehelei geopend. WEEKE1NDED1ENST LEIDSE HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur rail ge men de eigen huisarts, daarin zondagnacht 12 uur uitsluitend spoedgevallen de dokterstelefoon 2 ZATERDAG Ned. Congresgebouw, 20.15 uur: sidentle-Orkest, m.m.v. het Nat. h Paviljoentheater, 20.15 uur: et' Harlekijn van Herman van Veen. Theater ln de Steeg, 21.00 baret Salvo o.l.v, Inge „Psst". Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Toneelmanifestatie i.s.m. Nieuw» medie: „Voorgrond, achtergrond" Leo Vroman. MAANDAG Diligentia, 20.15 uur: Tsjec^j mannenkoor Foerster. Ned. Congresgebouw, 20.15 uur: terdams Philharmonlsch Orkest s Arthur Grumiaux, viool. DINSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Toneelmanifestatie i.s.m. Nieuw» medie: „Voorgrond, achtergrond' Leo Vroman. Kon. Conservatorium voor 21.00 uur: experimenteel co nee" Kurzaal, 20.15 uur: Radio K» jj. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: llngenuitvoerlng balletschool Led Circustheater, 20.15 uur: Ned. rastlchting: „Das Rheingold" fl wagner m.m.v. Residentie-Orkeit DONDERDAG Ned. C ngresgebouw, 20,15 u.- let van de XXste eeuw" van de Muntschouwburg - Nat. Opera A sel: „Op zoek naar.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2