„En toch rijden vrouwen beter... Ik vecht steeds tegen de routine Rente nu op historisch hoogtepunt AUTOSPORTWEEK NOORDWIJK 1969 Vrouw in de auto FINANCIEEL WEEKOVERZICHT en toch rijden vrouwen heter Weense concertmeester Boskovski: MINISTER BAKKER EIS lady automobiel '69 HET C.A.S. E PAGINA 12 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 14 JUNI igj p (Van een onzer verslag gevers) NOORD WIJK Drs. Anjo Schreuder heeft dit jaar een marktonderzoek gehouden naar „de vrouw in de auto". Daarin' komt zy o.m. tot de volgende conclusies: Autorijden is een mannelijke aangelegenheid. De auto, waarin mevrouw mag rijden wordt door mijnheer bepaald; behalve wanneer me vrouw de auto zelf betaald. De auto betekent voor de vrouw de mogelijkheid zich gemakkelijk met de kinderen, de hond en de kat te verplaat sen, zonder dat het een janboeft wordt. Voor de vrouw zijn de nutti ge. gerieflijke en vooral prakti sche aspecten van de auto door slaggevend. Net als de stofzui ger en de wasautomaat. Voor mijnheer is de auto iets anders: voor hem betekent het bezit ervan een sexsymbool. Mijnheer is de kater, die zijn snorharen poetst en zich ver volgens soepel in het avoaotuur stort. (Door Cees Onvlee) NOORDWIJK De vrouw en haar (al dan niet geleende) auto zullen vanmiddag en vanavond in Noord wijk „in de show room" staan. Als afsluiting van de Autospoirtweek Noordwijk 1969 wordt vanmiddag op de Koningin Wilhelmina Boulevard een Concours d'Élégance gehoudon met als inzet de titel Lady Personality (en een door de Canadese ambassade aangeboden synthetisch vervaardigd zeehonderAbontjasje) voor de meest charmante vrouw achter het stuur. In Huls t«r Duin wordt 's avonds 1 tijdens het Grand Gala d'Automobi- le de finale van de verkeerstest „En j toch rijden vrouwen beter.ge- houden. Om middernacht zal de bes te van de tien finalistes (van de 105 deelneemsters) worden gehuldigd I als „Lady Automobile 1969" en de J hoofdprijs een Honda-sportwagen, in ontvangst mogen nemen. In het kader van de Autosportweek Noordwijk, die dit jaar voor de vijf de maal wordt gehouden, gaait de vrouw-achter-het-stuur steeds meer overheersen. Organisatrice van de actie de Haagse Patricia Moolenbel. is zich dat wel bewust: ..De oorzaak daarvan is waarschijnlijk, dat een plaats als Noordwijk gewoon een evenement nodig heeft, waaraan ie- j dereen kan meedoen en waarbij ie- i dereen ook direct betrokken is. Het accent van de Autosporweek j verschuift meer en meer. Van de zuivere autosport de autoslalom en de poli t ie - autoslalom naar de .recreatieve" autosport als ver- keerstesten en een Concours d'Ele- gance voor vrouwen". Verleden jaar is de actie „Vrouw achter het stuur" in de Noordwykse Autosportweek geïntroduceerd. En dat debuut is een groot succes ge worden. Patricia Moolenbel even voldaan als enthousiast.: „Ruim dui zend auto-rijdende vrouwen reageer den direct spontaan. Driehonderd van haar trokken ten slotte naar Noordwijk om deel te nemen. De actie is niet alleen een plezierig evenement, maar levert bovendien een positieve bijdrage tot de zo noodzakelijke verbetering van de verkeersveiligheid". En dan. serieus grappend: „Wij vrouwen rijden nu eenmaal in gla zen huisjes. Letterlijk èn figuurlijk. Van ons wordt nu eenmaal verwacht dat wy over een voorbeeldige rij vaardigheid beschikken. Velen heb ben gevraagd: Waarom? Wij hebben toch al eens in ons leven een proef van bekwaamheid moeten afleggen, die toen werd beloond met een offi cieel bewijsstuk, het rijbewijs? Deze actie, deze verkeerstest ia niet alleen bedoeld als protest tegen de denigrerende opmerkingen van de „heren" in het. verkeer, maar ook om het territorium op te eisen, dat de man zich in de loop der jaren op onrechtmatige wijze heeft toege ëigend. Op deze manier kunnen wij één keer per jaar revanche nemen door te tonen, dat wij beslist niet slechter rijden dan de „heer" in het verkeer". Voor dat „revanche-nemen" is Noordwijk volgens voorvechtster voor emancipatie van de vrouw-ach ter-het-stuur Patricia Moolenbel de meest ideale plaats. „Toen een paar jaar geleden aan mij werd gevraagd of ik soms niet iets wist om de Autosportweek aantrekkelijker te maken en kwam met het plan om een actie voor de vrouwelijke weg gebruikers te organiseren, was men direct „in". En.de hoofdinspecteur van het Noordwij kse politiecorps, de heer Basten, is dan de meest ideale man om mee samen te werken. Wat trouwens ook zyn corps heeft ge daan. is fantastisch. Met humor en enorm veel plezier zyn zij voor de ze actie in de weer geweest. Als het nog eens mocht komen tot pen volledige Autoweek-voor-de-vrou dan is dat voor een groot deel aan hoofdinspecteur Basten en zijn man nen en natuurlijk het Vei-bond voor Veilig Verkeer, de ANWB en de KNAC te danken". Twee selecties Voor de twee selecties voor de veiligverkeerstest een rit binnen de gemeente Noordwijk van 20 kilo meter, waarbij het ging om binnen het uur de route te rijden bij alle dicht en correct mogelijk bij alle controleposten te stoppen om binnen tien seconden een verkeersvraag te beantwoorden is dinsdag en don derdag nagenoeg het volledige poli tiecorps van de badplaats in actie ge komen. Organisatrice Patricia Moolen bel bewonderend: „Wat die agenten allemaal hebben gedaan is nauwe lijks te vertellen. En dan de manier waarop! Fantastisch allemaal. Langs dje hele route stonden agenten in bur ger. Dat verwachtte niemand. Ieder een was natuurlijk erg attent op al le situaties bij de blauwe vlaggen van de controleposten, maai- nie mand had erop gerekend dat er ook onderweg streng zou worden gecon troleerd. Alle kleine overtredingen, waar voor je normaal geen bekeuring krijgt, werden scherp geconstateerd en gehonoreerd met strafpunten. Zo waren er snelheidskabeltjes over de wegen gespannen, stond bij iedere post een agent „op wacht" om te kij ken of de dames hun motor wel af zetten en nog meer van die „grap jes". Ook was er een controlepost, „ingericht" als hellingproef. Ieder een, die bij het wegrijden een stuk je achteruit gleed, werd onmiddelijk voor wat strafpunten genoteerd. Van de 105 deelneemster aan de verkeersrit en bü hotel Huis ter Duin afgenomen rijvaardigheidsproe- ven. hebben vanmorgen veertig da mes in de halve fniales uitgemaakt, wie er vanavond aan de finale mo gen deelnemen. Dat ging aan de hand van een theoretische verkeerstest Aan de hand van Kleurendia's wer den de dames op him kennis van alle verkeersregels getest^ terwijl bo vendien het „examen" van de dins dagmiddag door de Wegenwacht van de ANWB gegeven minicursus „Pech Onderweg" werd afgenomen. Twee door 't lot aangewezen dames moes ten ook nog „eventjes" een wiel ver wisselen Die tien finalisten, die elkaar van avond de titel Lady Automobile én de hoofdprijs, de Honda-sportwagen. die verleden jaar werd veroverd door de Haagse Röntgenassistente Petra Franchimon, zullen betwisten aan de hand van een vijftal bijzon der moeilijke, maar even aardige vragen, zullen vanmiddag met de dertig „gezakten" ook deelnemen aan het Concours d' Elegance De strijd om de eer van Lady Per sonality, die van half twee tot onge veer vijf uur in een feestelijke pa rade op de Koningin Wilhelmina-bou levard wordt uitgevochten, belooft bijzonder aardig te worden en zal de jury, waarin o.a. judo-reus Anton Geesink en zwemkampioene Ada Kok zitting hebben, ongetwijfeld handen vol werk geven. Patricia Moolenbel over de „trek pleister" van de Autosportweek„Het gaat om de meest charmante com binatie van vrouw en auto, desnoods met hond en kinderen, de meest gek ke, leuke en origenele presentatie wint. Heel wat vrouwen zijn er in de afgelopen dagen druk voor in de weer geweest en heel wat mannen zullen vandaag nog eventjes de au to een beurt hebben moeten geven. Er zullen fraaie creaties te zien zijn. Van de mooie sleeën met di to jongendames tot oude, lelijke Eendjes - volgeladen - met - moe - hond - en - kinderen die een dagje naar het strand trekken (Van onze parlementaire redacteur J. J. Vis) Minister Bakker bij het Ned< landse volk vermoedelijk beter fe kend als de man van de opstootj. op Curagao was dinsdag weer de Kamer. Ditmaal om in zijn f^ tie van minister van Verkeer Waterstaat (de West behandelt b als vice-premier de invoering te bs spreken van de kabeltelevisie, olf, cleel „centraal antenne systeem." Als Nederland eenmaal een Ca 1 heeft, hebben de verstokte tv-kiike J een prachtleven. Buitenlandse ft programma's, opgevangen aan grens worden per kabel doorgegev enl naar de individuele tv-consumente oei Via datzelfde kabelsysteem kti I nen ook FM-radioprogramma's vj pil den doorgegeven evenals lokale ti flll( programma's. En dat alles stonr: vrij. De minister vindt het q prachtig systeem. Met enige oveiel schatting noemde hij het ze) en' een „technisch-cultureel instruma /li' tarium van hoge orde." per De Kamer liep er niet zo - f- warm voor. Het C.A.S. kost wat, verder zijn er wat moeilijk),! trl den te verwachten met buitenlano wt programmaverzorgers die het r zo plezierig vinden dat Nederk ul voor niks meegeniet van hun p- gramma's. (Door An Salomonson) WENEN (GPD) Vijf minuten over twee komt hij in zijn sportwagen pijlsnel aangereden van de repetitie: Willy Bos kovski, concertmeester van het Weens Philharmonisch Orkest en dirigent van de beroemde Strauss-concerten op Nieuwjaars dag. Met de onweerstaanbare handkus van een rasechte Wener verontschuldigt hij zich voor deze informele ontvangst en poogt, eenmaal boven in zijn grote woning op de vierde etage, met Turkse koffie extra-zwart en extra-zoet, het weer goed te maken. Willy Boskovski, die ook in Neder land overbekend is (hij dirigeert o.a. de bevrijdingsconcerten in Haarlem) wordt maandag a.s. 60 jaar. Een goede reden dachten wij om hem te vragen hoe hij zelf terugkijkt op zijn eerbiedwaardige carrière. „Ik heb nergens spijt van. Je krijgt je leven door het lot voorgeschreven. Je wordt m een bepaalde richting gedre ven door de mensen die je inspire ren. leiden, drijven. Natuurlijk, je kunt je leven ook zelf beïnvloeden, maar ik ben er van overtuigd dat iets anders niet mogelijk zou zijn ge weest. Je wordt in de wereld 'gesto ten en dan moet je maar zien wat je er van maakt. Ik had nooit een as tronaut of een coureur kunnen wor den. Ik werd geboren in de tijd van de grote violisten, waarvan Kreisler waarschijnlijk de grootste is geweest. Ik was bezeten van muziek, dus werd ik violist. In de huidige tijd zou ik waarschijnlijk dirigent zijn gewor den. We beleven thans een periode van grote dirigenten". „Al in mijn jeugd zeiden mijn le raren mijkies Hevea- piano als hoofdvak. Maar ik gaf de voorkeur aan de viool, die is meeir verwant met de menselijke stem, hij bezit meer emo tie, meer uitdrukkingsvermogen Waarom ik dan nu ook als dirigent ben gaan optreden9 Parallel met mijn muzikale ontwikkeling ging de partituut me allengs meer interesse ren, de grote vormgeving, de einde- loos vele schakeringen en expressie mogelijkheden van het polyfone or kest. Maar ik ben er te laat mee be gonnen. Als dirigent kan ik nu geen wilde carrière meer beginnen en ik ben gelukkig met mijn viool. Ik heb met zoveel grote dirigenten gespeeld: Bruno Walter, Furtwangler, Karl Böhm, Clemens Kraus Herinneringen aan zijn -triomfen op tournees dooa- zes werelddelen vindt men overal in deze woning te rug. Het zijn geschenken van bewon deraars, van kostbaar Oosters snij werk tot een exotisch bellekoord dat bij nader toezien uit Graz blijkt te komen. Onvermijdelijk komt het gesprek ook op een minder prettige herinne ring. nl. die aan het bevrijdingscon cert dat Boskovski dit jaar in Haar lem heeft gedirigeerd. Er werden toen bij de ingang pamfletten uitge deeld waarin hij ervan werd beschul digd een ex-Nazi te zijn. Later bleek dat de initiatiefnemer een lid van het orkest was, die dan ook op slag werd geschorst toen uitkwam dat zijn be schuldigingen onwaar waren. „Bij de repetitie merkte ik al me teen aan de vijandige houding van het orkest dat er iets mis wa6. Er heerste een zekere onwil er waren opzettelijke slordigheden. Natuurlijk is een orkest nooit honderd procent vóór een bepaalde dirigent. Maar dit was een actie. Ik ben toen boos geworden en weggelopen. Later is de I repetitie toch nog in orde gekomen, maar toen ik vlak voor het concert van die pamfletten hoorde snapte ik 1 hoe de vork in de steel zat. Ik wei- gerde toen op te treden als WILLY BOSKOVSKI de zaak niet eerst opgehelderd zou worden. Ik ben nooit bij de partij ge weest. Ik ben één van de heel wei nigen geweest die ook niet door in directe dwang lid is geworden. An ders had ik toch nooit meteen na de oorlog weer mogen optre den (zelfs de kleine nazi's kregen zes a twaalf maanden verbod om op te treden red.), andere had ik toch ook nooit vlak na de oorlog een visum voor Zwitserland gekregen om daar te spelen. Gelukkig kwam het met het bewuste bevrijdingscon cert toch nog in orde. Ik kreeg een geweldige ovatie van ht publiek en het werd een heerlijke avond". Glimlachend staat Boskovski op en duikt met een lenige beweging onder in de kast naar een doos exquisiete bonbons, die hij bij die ge legenheid cadeau kreeg. Hy wijst de LEIDEN (GPD) Het bericht dat de staat een nieuwe lening gaat uit- I schrijven met 'n rente van l\i% bij een uitgiftekoers van 100% wijst er op dat wy in een periode van grote j geldschaarste zyn belang. Een rente van 7% op een Neder landse staatslening betekent een his torisch hoogtepunt. Velen zullen zich afvragen hoe het mogelijk is dat in een periode met zo'n hoge welvaart, waarin de geldhoeveelheid in circu latie recordcijfers bereikt, er sprake kan zijn van geldschaarste. De realiteit dwingt ons echter te I erkennen dat desondanks de bespa ringen toch niet voldoende zyn om in de bestedingsbehoefte te kunnen voorzien. Dit is niet alleen in ons land het geval, in andere landen kampt men met hetzelfde probleem. In Amerika hebben in de afgelopen dagen de banken de rentevoet met een vol procent verhoogd. Waardoor de ef fectieve rente voor nieuwe leningen boven de 10% is gestegen. Deze ontwikkeling hangt nauw samen met de politiek van de Ame rikaanse centrale banken, die al sinds november bezig zijn om de kre dietverlening te beperken en daar door de hoogconjunctuur wat af te remmen. De renteontwikkeling in de VS. heeft z'n verlengstuk in Europa, met name op de Euro-dollarmarkt. Hier is de leenrente de laatste tyd even- Vliegtuigorders I eens sterk gestegen, voor 3-maandse leningen werd de afgelopen da- gen een rente van 11 5/8 betaald, j tegen rond 8 een half jaar gele- De aankondiging van de KLM- den. emissie van f 60.6 miljoen gewone Nu het geld zo duur is geworden is de belangstelling voor goud dui delijk aan het dalen. Op de vrije goudmarkt zyn de noteringen de laatste dagen vrij sterk gedaald tot rond 40 dollar per troy ounce van plusminus 31 gram De goud-specu lanten hebben ontdekt dat de goud handel veel van zyn glans heeft ver loren. De monetaire autoriteiten hebben getoond de situatie vrij goed in de hand te hebben waardoor een valu ta-crisis werd voorkomen. Bovendien is het niet uitgesloten dat goud-pro ducenten zoals Zuid-Afrika af en toe goud aanbieden. De stemming op de vrije goudmarkt is de laatste tyd on der de verkopers dan ook wat ner veus geweest. aandelen tegen een nog nader te be palen koers valt samen met het be richt dat de zjg. KUSS-groep, een combinatie van vier Euroese lucht vaar tmaatschappy en, n.l. de KLM, de UTA, de SAS en de Swissair, een order hebben gegeven tot aankoop van 36 Douglas DC-10, zgn. tri-jet vliegtuigen, waarvan 14 vast en 12 met een optie. Deze machines, vaak luchtbussen genoemd, hoewel de Amerikanen dit niet erg biyken te waarderen, zul len worden uitgerust met motoren van General Electric. Deze aankoop is de grootste order die ooit door Europese luchtvaart maatschappijen is geplaatst. De or- 1 der is ook de eerste Europese aan- koop van Amerikaanse tri-jettoestel len. Verder is van belang dat deze aankoop werd gedaan door een com binatie van vier vooraanstaande maatschappij en. In luchtvaartkringen verwacht men nu dat deze min of meer spec taculaire aankoop andere lucht vaartmaatschappij en aanleiding zal geven op korte termijn hun aan kooppolitiek van vliegtuigen aan te passen. Dit betreft dan in de eer ste plaats de zgn. Atlas-groep, waar in Air France, Alitalia, Lufthansa en Sabena samenwerken en de BOAC. Met belangrijke orders in het voor uitzicht zal er m de komende maan den achter de schermen een harde stryd worden geleverd tussen de gro te vliegtuigfabrieken Douglas. Look- heed en Boeing, maar ook tussen de leveranciers van motoren, Rolls Roy- oe, Pratt and Whitney en General Electric om de orders. Want naarmate de investerin gen in vliegtuigen hoger worden ont staat de neiging om ook de toekom stige aankopen zoveel mogelijk bij de bestaande vloot aan te passen. In feite vecht men dus niet alleen voor de orders van nü, maar ook voor die in de jaren '70 en daarna. Voor de enorme bedragen die in de toekomst met de vliegtuigen zijn gemoeid is men dan ook graag bereid alles op alles te zetten om nu niet uit de markt te worden geprysd. Wat voor vliegtuigen op- Al gast precies aan welke de lekkerste zijn. „Innerlijk engagement, dat is bij een leven als het ipyne een exi stentiële kwesite, maar engagement dan ook bij alles. Ik kan geen brief schrijven zonder er iets persoonlijks van mezelf in te leggen. Het is één voortdurend gevecht tegen de routi ne. Ik ben per slot sinds 1932 lid van het Phüharmonischorkest en sinds 1939 concertmeester. Er zijn opera's die ik al honderd keer heb gespeeld. Dat kan alleen als je er elke keer weer een persoonlyke crea tie van maakt. Dat zijn we onze mu sici, onze goden verschuldigd. Wij zijn de priesters, wij' moeten de muziek aan de mensen doorgeven. De mu ziek is een zo wyds arbeidsterrein, men moet selectie maken. En dat beschouw ik als een groot voordeed van het oud wordendat men onder scheidingsvermogen verwerft. De jeugd absorbeert alles, wij ouderen zijn in staat het kaf van het koren te scheiden. Muziek is een zaak van diepste innerlykheid. Daarom mag men het nooit met politiek door el kaar halen". „Neemt u nu Tsjaikowski, dat was een echte nationalistische Rus maal ais musicus behoort hy tot ons al len. Zyn werk is een getuigenis van diepste menselyke ervaringen en als zodanig voor de hele mensheid be stemd. Het zou onzinnig zijn te zeg gen dat alleen Russen Tsjaikowski kunnen spelen". Het ligt op onze lippen om een tegenargument aan te voeren, dat alleen de Weners in staat zyn Weense walsen te spelen. Dat al leen iemand, die in de vibrerende atmosfeer van de oude keizerstad is opgegroeid de inhoud van deze wal sen een mengsel van poëzie en hartstocht in hun volle diepte kan peilen en optimaal kan vertol ken. En dat Boskovski van die these het levende bewijs is. Maar wij krij gen geen kans voor dat argument, omdat hy terug moet naar de repe titie, hy is al vyf minuten te laat. gaat. geldt ook voor bier. Om zyn positie op de Engelse biermarkt te versterken is Heineken een groot scheepse campagne begonnen voor de verkoop van lagerbier. De bierver koop is in Engeland het vorig jaar sterk gestegen, maai- die van lager bier bleef achter. Bier in flessen was minder in trek, deels als gevolg van de hogere prijs. Vorig jaar ging Heineken echter een overeenkomst aan met Whit- bread de derde op de ranglyst der grootste Engelse brouweryen. In eigen brouwery gaat Whitbread nu lagerbier brouwen van Heineken. De ze zomer zal in de meeste van de 10.000 café's die Whitbread finan ciert Heineken-lagerbier worden ge tapt. Eind juli zal vrijwel het gehele land van Heinekenbier kunnen wor den voorzien. Daarnaast blijft Whit bread het duurder gebottelde bier van Heineken in Engeland importe ren, dat per veerboot uit Nederland wordt aangevoerd. Omgekeerd zal Whitbread zyn bier, dat o.a. een goede afzet heeft in Bel gië door Heineken op de Nederland se markt aanbieden. Verwacht wordt dat de samenwerking tussen de bei de bierconcerns in de komende tijd steeds hechter zal worden en er gaan al stemmen op. die beweren dat bin nen afzienbare tyd een fusie tussen Heineken en Whitbread mag worden verwacht. Het zit er in dot, die buitenland! daar wel enige financiële vergt ding voor zullen vragen. Bovendi is het de vraag of er geen betere, goedkopere oplossingen r Volgens de minister zyn die er n Volgens prof. Bordewyk. hooglen in Delft, wèl. Wie heeft er gelj Wie kan beoordelen wie er g heeft? Dat waren de vragen waar de mer dinsdag mee te maken li Dat waren ook de vragen waar Kamer niet uit kon komen, gebrek aan eigen deskundig!* maai- vooral wegens gebrek aan ten. Zoiets als het C.AS. is natuud een technisch vry ingewikkd zaak. De Kamer telt weinig tech oi, maar als om dde reden een slissing niet genomen zou kunn werden, zou het slecht gesteld fc met onze parlementaire democn Ons stelsel gaat ervan uit volksvertegenwoordigers, mits voorgelicht, een keuze kunnen dn Voorwaarde is dan wél dat er «i een keus te doen valt. m.a.w. dat alternatieven zijn. Die on t,bral dinsdag. By de PTT is al lang geleden! sloten ten gunste van het C A 3.1 le stukken die het staatsbedrijf de minister voorlegde, zyn seerd op die keus. Een alternate niet uitgewerkt. Daarom kon de I mer dinsdag alleen maar kiezen i iets of niets. Ja zegger C.A.S. of nee zeggen maar i ja zeggen tegen een andere moff lykhedd. Het. gevolg was dat de Kamer! rugschrok voor de beslissing en de minister de belofte lospeuts U(je dat de principiële beslissing te i ner tyd aan de orde komt. De 1 windsman gaf die belofte grif. Dat is logisch, want na het kam debat van gisteren heeft hij de a gelijkheid gekregen om een ma jg schappij op te richten die een n ifi[t port gaat opstellen over alle tecfc j d sche en juridische aspecten vanl C.A.S. Dat rapport wordt straks attf de Kamer besproken en dan pas je. de principiële beslissing vallen. Zo ongeveer is de redenering, werkelijkheid is anders. Ook dc te richten maatschappij zal geen ternatieve mogelijikheid ontwikkeld Het hele rapport zal uitgaan van wenselijkheid van het C.A.S. n van de wenselijkheid van een an C re oplossing. Zo zal de Kamer ook straks mogen kiezen tussen iets of n> deel van de kennis aan de Kameri manipuleerd wordt door deskus hi gen die de feitelijke kennis hef (of kunnen verwerven) en alleen deel van de kennis aan de kamer ven dat een reeds gedane bele nom Ods e3 Fr d 1*1! j ene en. fiche lel keuze ondersteunt. Bij de algemene ZÜ P t huis be.se houwifl het van september vorig jaar bester Deki Van Mierlo (D'66> nogal wat dacht aan dit aspect. Hij sprak van de „democratie van de feiflkn en werd door de Kamer niet zo serieus genomen. Deze week echter duidelijk dat hy gelijk had ■hall De bad d iensten der Ned, vormde gemeente zullen met infl van zondag in de Oude Kerk Katwijk aan Zee worden gehouden Het ligt in de bedoeling de D" diensten in de grote wijkzaal van Hoeksteen te houden. Aanvang deze diensten is tien uur. De ijp1 kerkdiensten zullen in het gre* catechisatieiokaal plaats vinden Deze proef heeft men voor een genomen

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 12