Dokter tevredenpatiënt doodziek KLOOF WILSON -TUC BLIJFT BESTAAN Aluminium vogel weer verouderd Helios naar zon Verzetsbeweging in W. Irian wil nog niet tot geweld overgaan MOL gaat niet door Jan Zoons rukt op CHABAN-DELMAS PREMIER ONDER POMPIDOU? Israëlische reactie op overleg „grote vier Twee kinderen schuldig aan dood van ouders en tien broers en zusters Gaullisten lichten hand met recht, zegt Polier r> Kerkelijk leve PAGINA 2 WOENSDAG 11 JUNI 196! (Van onze correspondent) LONDEN (GPD) Het ziet er naar uit dat het conflict tussen de Labourregering en het Britse ver bond van vakverenigingen het Tra- de Union Congres (TUC). indien het al kan worden opgelost zich nog en kele weken zal voortslepen. Want ook na de maandag gehouden nieuwe be spreking tussen de Leiders van de vakcentrale met premier Wilson en de minister voor Werkgelegenheid en Produktiviteit mevrouw Barbara Castle is men geen stap verder ge komen wat betreft de overbruggmg van de kloof inzake de boetebepa lingen welke Wilson wil opnemen in de in de maak zijnde wetgeving te gen wilde stakingen. Vandaag zou er in Downing Street verder worden touw getrokken met de algemene raad van de TUC. Wil son schijnt de deur tot het einde van de maand te willen openhouden. De TUC wil zelf haar gezag tegen over de individuele bonden laten gel den hetgeen natuurlijk door de rege ring wordt toegejuicht maar de legering twijfelt of de goede bedoe lingen waar kunnen worden ge maakt. gezien de militante taal die sommige vakbondsleiders nog altijd uitkramen en de honderden vak bondsreglementen welke eerst zullen moeten worden herzien voordat het tegenplan kans krijgt om te functio neren. De bonden zijn niet alleen prin cipieel tegen financiële sancties, maar vooral ook uit tactische over wegingen. Zij zeggen dat 't middel, erger is dan de kwaal. Hoewel een strafclausele wellicht wilde stakin gen zal kunnen voorkomen, zouden als gevolg van de algemene verbit tering in plaats daarvan langzaam- aan-acties en andere vormen van lijdelijk verzet kunnen worden ont ketend waarvan het economisch ef fect nadeliger zou ztfn dan van een staking. Sommige theoretici achten stakin gen in bepaalde omstandigheden zelfs heilzaam omdat deze de atmos feer, als na een onweer kunnen zui veren terwijl na afloop van de con flicten er meestad harder wordt ge werkt en de produktie-achterstand ingehaald. Voor Wilson echter hebben de jongste stakingen van een handjevol arbeiders die het werk van tiendui zenden onmogelijk maakte en met name de huidige staking bij de Ley- land-automobielfabrieken de deur dicht gedaan. Zijn onbuigzaamheid heeft nu ook de spanningen binnen het kabinet verscherpt. James Callaghan. de minister van Binnenlandse Zaken en enkele andere ministers hebben de premier gewaarschuwd voor een onherstel bare scheuring in de Labourbewe- ging in een aan de nieuwe algemene verkiezingen. welke uiterlijk over twee jaar moeten worden gehouden, voorafgaande periode. Daarbij komt dat de leiders van de centrale banken in hun jongste bijeenkomst in Bazel gemeend heb ben in dit kritieke stadium de sta- kingsanarchie in Engeland openlijk aan de kaak te stellen omdat zulks koren op de molen is van Labours linkervleugel welke zich met hand en tand tegen het plan-Wilson ver vet en hem ervan beschuldigd 'n zet baas te zijn van een internationaal bankiersconsorti um WÈf* t PARKERSBRUG (AP) De 13- jarige Roger Bailey en zijn 15-jarig zusje Suzan zijn gisteren gearresteerd op beschuldiging van moord. Ze wor den ervan verdacht zondag brand te hebben gesticht in de woning van hun ouders, waarbij deze en tien broers en zusjes van Roger en Suzan om het leven zijn gekomen. De kinderen zijn alleen beschuldigd van moord op hun vader, de 41-jarige Charles Bailey. De enige die in de nacht van za terdag op zondag aan de felle brand, die de acht-kamerwoning van de Baileys volledig in as legde, wist te ontkomen was grootvader Bailey. Na de brand hadden Roger en Su zan tegenover de politie verklaard dat zij zich hadden kunnen redden omdat zü niet in het grote huis maar in een bijgebouwtje sliepen. Een dochter van de Baileys vertoefde zondag niet in Parkersburg. waar door haar leven gespaard bleef. BONN (AP REUTER) West- Duitsland en de V.S.. hebben over eenstemming bereikt over de gemeen schappelijke bouw van twee zonne- satellieten, de Helios-I en II. die in 1974 of 1975 worden gelanceerd en de zon op slechts 50 miljoen kilometer zullen benaderen, dichterbij dan de planeet Mercurius. Zij moeten studies maken van magneetvelden, straling en temperatuur, aard en richting van de „zonnewinden". Het project zal 315 miljoen gulden kosten, waarvan 207 miljoen voor Duitse rekening komt. De lancering geschiedt vanaf een Amerikaanse basis. Voorts zullen beide landen teza men een aeronomie-satelliet bouwen, die in 1971 of 1972 wordt gelanceerd naar een baan om de aarde voor on derzoek van de hogere lagen van de ionosfeer. KflUH LONDEN/PARIJS (GPD) Als een aluminium vogel, symbool van het aluminium tijdperk, verheft het Frans-Britse reuzenvliegtuig Concorde zich boven Parijs, met in de diepte als een symbool van het voorbije ijzeren tijdperk de Ei f feitoren. Zullen ook de Concorde en haar me de-reuzenvogels over vijf jaar ver ouderd zijn? Deze vraag lijkt ge rechtvaardigd gezien de studies welke het Britse ministerie van Technologie op het ogenblik laat uitvoeren over de toepassing van carbon fibermateriaal voor de DJAJAPOERA (ANP) De on dergronds werkende Papoease ver zetsbeweging, de „Volksbevrijdings organisatie" (OPM) heeft haar aan hangers opgeroepen voorlopig niet over te gaan tot gebruik van ge weld tegen de Indonesiërs, zo ver neemt de correspondent van het ANP in Djajapoera van zegslieden, die in nauw contact staan met de verzetsbeweging. In plaats daarvan zal de OPM de Ver. Naties verzoe ken te verklaren dat de „daad van vrije keuze" ter bepaling van de sta tus van West-Irian door de Indone sische autoriteiten niet op de juiste wijze is uitgevoerd. Jonge leden van de organisatie hadden reeds aangekondigd dat de Papoea's op 10 juli de datum waarop de „daad van vrije keuze" zou worden uitgevoerd de Indone siërs „als kippen zouden doden." De Uit voeringsdatum is door de Indone siërs „om technische redenen" in middels twee dagen uitgesteld. Volgens de zegslieden verkeren zelfs de meest wereldwijze leden van de OPM in de naïeve overtuiging, dat de V.N. troepen naar West-Irian zal zenden om de Indonesiërs te ver- j drijven als de ..daad van vrije keuze" tegen hun verwachtingen en „de wens van de overgrote meerderheid j van de bevolking" in, een beslissing tot volledige aansluiting bij Indone- sië zou opleveren. De organisatie stelt dan ook alles in het werk om de volkenorganisatie I op de hoogte te brengen van de toe- stand in West-Irian. Voor dit doel zijn vorige week twee leden van de bestuursraad van Djajapoera Wil lem Giay en Jacob Dekeniap naar Australisch Nieuw-Guinea gevlucht, en binnenkort zullen nog meer raadsleden over de grens vluchten, zo heeft de ANP-correspondent ver nomen. De vluchtelingen hopen deel uit te kunnen maken van een Pa poea-delegatie naar de Algemene Vergadering, die in september aan haar- nieuwe zitting begint Twee as pirant-vluchtelingen zijn Clemens Runaweri. raadslid in Djajapoera en Willem Zonggonauw. vertegenwoor- diger van West-Irian in het Indone sische Volkscongres. Zij zouden zich thans met andere OPM-leden schuil houden in het oerwoud. Of deze vluchtelingen ooit de no dige reisdocumenten zullen krijgen om vanuit Australisch gebied naar New York te reizen is echter de vraag. Wat betreft het voorlopig afzien van geweld, gelooft de OPM. dat zonder genoeg goede vuurwapens, waarvan men er maai- weinig heeft, het Indonesische leger in West-Irian niet met succes bestreden kan wor den, nog afgezien van de vraag of de bevolking vastbesloten is tot derge lijke verzetsacties over te gaan. wat absoluut noodzakelijk zou zijn. De zegslieden zelf geloven dat de toestand in West-Irian pas werkelijk explosief kan worden, nadat het tot de bevolking is doorgedrongen dat de Verenigde Naties bij een uitslag ten gunste van aansluiting bij Indo nesië niet zullen ingrijpen. vliegtuigbouw. Het gewicht van de vliegtuigen zou daardoor met ten minste veertig procent worden ver minderd. terwijl bij de constructie van een vliegtuig 8500 gulden per Engelse pond <450 gram» gewicht zou worden bespaard. Het nieuwe materiaal is zo hard als staal en vijf maal zo lioht. Amerikaans ambassadeur WASHINGTON (APi De se- naatscommissie voor buitenlandse betrekkingen heeft dinsdag de be- I noeming goedgekeurd van J. Wil liam Middendorf. penningmeester van het landelijk bestuur van de re publikeinse partij, tot ambassadeur J in Den Haag. De benoeming moet nog door de Senaat worden beves- tigd. PARIJS (Reuter) Alain Polier, de waarnemend president van Frank rijk en kandidaat voor het Franse presidentschap heeft in een t.v.-toe spraak het vorige gaullistische be wind beschuldigd van buitensporige bevoorrechting van rechters die de regering gunstig gezind waren. A vondzesdaagse ROZENBURG Op het vroegere i eiland Rozenburg werd gisteravond de tweede ronde van de wleler- avondzesdaagse verreden en die le- I verde een zege op voor de jonge Am- sterdammer Louis Westrus. Hij was onbetwist de sterkste sprinter van i een vijf man sterk kopgroepje, waar- in zich ook Gerard Wesselius. de slagvaardige Jan Zoons, Cees Schijff twee man van Swift" op het voorplan en Siep van Dongen be vonden. Van dit vijftal boekte Jan Zoons de grootste winst en hij rukte in het algemeen klassement op naai de tweede plaats. Met een beetje meer geluk had hij zelfs de leiding kunnen nemen. Guus Zantingh wist zijn leiderstrui slechts op het nipper tje veilig te stellen. Er is op deze tweede avond van de zesdaagse, waarvoor op Rozenburg veel belangstelling bestond, hard, heel hard gefietst. Louis Westrus, Ge rard Wesselius, Jan Zoons. Cees Schijff en Siep van Dongen vorm den een sterk kopgroepje, dat meer dan een halve ronde voorsprong bij een reed. Er werd toen in het peloton alarm geslagen en een vijftien man sterke jachtgroep, waarin leider Guus Zantingh, Harry van Leeuwen, Piet Hoekstra. Jan Hordijk, Jan Peetoom. Hans Koot en Jack Groe- neveld, stelde alles in het werk om het opgelopen verlies ongedaan te maken. De achtervolgers slaagden bijna in hun opzet en kwamen aan de finish slechts een tiental seconden tekort. Zantingh won de sprint van de jachtgroep om de zesde plaats en stelde daarmee zijn eerste plaats in het klassement veilig. De uitslag: 1. L. Westrus Amster dam: 2 G. Wesselius Oude Wete ring: 3. J. Zoons Voorschoten: 4. C. Schijff Rijnsburg; 5. S. van Dongen Middelharnis; 6. G. Zantingh Aals meer; 7. P van Stralen Heerhugo- waard; 8. P Hoekstra Dokkum. 9. J. Hordijk Rotterdam: 10. H. van Leeuwen Den Haag. Zantingh leidt in het algemeen klassement vóór Zoons en Hordijk. Vanavond wordt op een parcours aan de Willibrorduslaan in Sassen- heim de derde ronde verreden. Start zeven uur. De regering, aldus Poher, heeft di verse malen in het rechtsstelsel inge grepen. Eerst richtte zy speciale recht banken op en daarna begunstigde zij op buitensporige wijze rechters die akkoord gingen met het vellen van bepaalde vonnissen. Als een vonnis de regering niet beviel, aldus Poher. dan werd de president van het betrokken gerechtshof ontslagen en vervangen door een ander. De overige leden van het hof werden naar huis gestuurd. WASHINGTON (AP> De Ame rikaanse luchtmacht heeft het ver rassende besluit genomen, de plannen tot. de bouw en lancering van een eigen bemand ruimtestation voor ver kenningsdoeleinden te schrappen. Er is reeds 7.2 miljard gulden aan de I voorbereidingen van het project uit gegeven. De MOL (Manned Orbiting Labora tory). waaraan reeds enkele jaren is gewerkt, zou bestaan uit een acht i meter lange cylinder met een ente- rings-installatie voor gewijzigde Ge- j mini-capsules. Deze capsules zouden 1 voor een „pendeldienst" tussen aarde en ruimtestation moeten zorgen. De bedoeling was, dat telkens twee man een maand in de om de aarde wen telende satelliet zouden verblijven. Zij moesten militaire verkenningen ver- i richten en nieuwe verkenning smetho- den ontwikkelen en testen. j Het besluit tot schrappen van het project werd bekend gemaakt door de I onderminister van Defensie David Packard, die van een bezuinigings- I maatregel sprak. (Van onze correspondent) PARIJS (GPD) Hoewel de nieu- I we Franse president pas zondag uit de „stembus" zal komen, hou- den politieke kringen in Parijs zich nu al bezig met de vraag wie Couve de Murville als eerste mi nister zal opvolgen. Tussen de eerste en t weede ronde viel de naam van de vroegere mi nister van Onderwijs van De Gaul le. Pierre Sudreau. als mogelijke premier onder Poher. Maar nu de kansen van Poher wel verkeken zijn, draaien de speculaties vooral om de vraag wie Pomdidou als zijn rechterhand en premier zal aanwijzen. In een interview heeft Pompidou al zoveel over zijn voorkeuren bloot gegeven. dat verschillende preten denten voor de functie zichzelf al hebben kunnen afschrijven. Pom pidou wenst als chef van de rege ring een figuur, die. vanaf de op richting van de Vijfde Republiek, De Gaulle consequent is trouw ge bleven. Een conditie waaraan noch de vroegere schatkistbewaarder en de jonge leider der conserva tieven Giscard d'Estaing, noch de liberale minister van Onderwijs Edgar Paure, noch de jongste aanwinst van de gaullistische meerderheid Jacques Duhamel voldoet. Zinnen Vele politieke waarnemers vermoe den dat Pompidou nu zijn zinnen heeft gezet op de huidige voorzit ter van het parlement Jacques Chaban-Delmas. Chaban-Delmas, die nu 54 jaren oud is, maar nog het voorkomen van een wat rijpe re playboy cultiveert, heeft in de bezettingstijd, als de jongste gene- WOEN8DAG Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur s ciale raadsvrouw 4-6 uur nam. Antontuskerk Concert Jeugdkamero kest Lelden voor Zuidwest Actief 8 u nam. Gymzaal Mousorgskystr. Zuidwest Actief conditietraining. 9 uur nam. DONDERDAG Pieterskerk Concert door South C» rolina University Choir voor K. en r< 8 uur nam. Jeugddorp Voorschot erweg) Euitf west Actief voetbal, jeu de boules, cro quet en micro-korfbal 7 uur nam. Oude Vest 13 Evangelisatie Chrlstet gem. Ecclesia 8 uur nam. Titus Brandsmaln. 76 De Duikbot clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uur Rijnlands lyceum (Apollolaan Oegst geest) Volle Evangelie samenkomst dhr. v. d. Brink. 8 uur nam. Jeugddorp Voorschoterweg Zuid we Actief bal voor de Jeugd. 8 uur nic (9 uur nam. excursie naar broodfi briek en Shulton). LEIDSE BIOSCOPEN Camera: „A bout de souffle". 18 Dag 2.30. 7, 9.15, zond 7 en 9.30. Done vrij. en zat. nachtvoorst.: „The naki runner", 18 jr. 23.30 uur. Zond t woe: „Sjors van de rebellenclub 2.30 uur. Lldo: „De val van Rome". 14 Dag 2.30 en 8. Luxor: „Erotiek zonder masker" Jr Dag. 2.30. 7 9.15. Zond ook 4.tf Rex: „Onstuimige begeerten", 18 Dag. 2.30. 7. 9.15. Zond ook d Vrij en zat. nachtvoorst.: „De or voor een nacht" 18 |r. 23.30 uur. T Studio: „Secret ceremony" 18 i Dag 2.30. 7. 9.15. Zond. ook 4.45 Trianon: „De langste dag" 14 Dag 2 en 8. TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vllst: Don vi meire (marionetten), Lucas Gooj zwaard (poppen). Paula Dietz (wail kleden), Guy van Hardengroek (kei mlek). Ronnie Meerts (grafiek), dia dag t/m zaterdag 9-6 uur (t/m lil nl) j Molenmuseum „De Valk" (Dagelll van 10 uur voorin, tot 5 uur nam Zd dag t—5 uur nam Maandags gesloil Jeugdmuseum (Koppenhlnksteeg I Tentoonstelling over cle natuur en il tiek uit grootmoederstljd. (uitsluit# zaterd. van 11-17 nm. en na verztè Cronesteinkade 2). De wakenhal Dag 106 uur: tol i5 uur Rijksmuseum van Oudheden (i renburg 28): Werkd. 10 uur voorn! uur nam.: zond 1—5 uur nam Rljksmuseun voor olkenkUM (Steenstraat 1) dag 105 u.: 'stJ iags 1- 4 uur nam Ned.-Legermuseum. Geopend dap tot ei met vrijdag 9 uur voorn: 5 u nam. zon. en feestdagen 1 uur nam Rijksmuseum voor de geschiedt der natuui wetenschappen Dag 10 uur zone 14 uur Kunstzaal Heuff (Wassenaar) Jat Tongeren, schilderijen en tekening dagelijks (behalve zondag) 10-17 i dinsdagavond van 8-10 uur (t/m Juni). Buut 110 (Nieuwe Beestenmarkt. Joe Frankhuyzen schilderijen en te] nlngen dagelijks (behalve maandag dinsdag) 20-1 uur (t/m 24 luni) Heempark Oegstgeesterweg (Klkl polder) Flora van eigen bodem, van 8 uur voorm. - 5 uur nam.; mei t.e.m. oktober op zat. en zond uur nam. De Lakenhal Tentoonstelling B land Koning, schilderijen en teket gen. dag. van 10 uur voorm.-5 uuri 's Zondags van 1-5 uur nam (t.e.m juli). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gei len: Apotheek Reijst, Steenstraat tel. 20136.. Apotheek R. van Bn Smallenburg te Leiderdorp en A theek Voorschoten zijn de gehele geopend. (Van onze correspondent S. Hamburger) JERUZALEM (GPD) De aankondiging van de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken William Rogers, dat Moskou zijn bedenkingen tegen de ondeelbaarheid van een Israëlisch-Arabische regeling heeft laten varen en in principe het standpunt van Washington heeft aanvaard, is in Jeruzalem met heel wat minder geestdrift ontvangen dan men zou ver wachten. Aan de ene kant juicht men het. toe. dat het Kremlin klaarblijkelijk niet meer staat op evacuatie van al le door Israël bezette gebieden als voorwaarde voor elke vorm van op lossing van het conflict, anderzijds betreurt men het., dat alle partijen, die aan de besprekingen in New York en Washington deelnemen, nog altijd schijnen te menen, dat het maximum, dat onder de gegeven omstandigheden te bereiken valt, een in elkaar gezette regeling is. die aan het eigenlijke doel van de VN-resolutie van 22 november 1967, een volledige vredestoestand, nood gedwongen voorbijgaat. De Israëliërs zijn als de dood voor een compromis, omdat deze naar hun mening de deur opent voor een nieuwe oorlog. Met andere woorden: Israël voelt zich tweemaal in 1948 en 1956 bedrogen en is niet van plan zich een derde maal met een kluit je in het riet te laten sturen. Het heeft bij zijn noodsprong van 1967. toen Nassers dreigementen en pro vocaties hun hoogtepunt hadden be reikt. veel Arabisch gebied veroverd en de les uit het verleden getrokken. De prys. die het voor ontruiming vraagt, is niet een losvaste „rege ling", maai- niets meer of minder dan een vredesovereenkomst. Zelfvoldaan Politieke waarnemers in Tel Aviv reageren op de zelfvoldane loon, die in Rogers mededeling doorklonk, met te verwijzen naar een situatie, waarbij de dokter tevreden is. maar de patiënt zich doodziek voelt. Terecht of ten onrechte heeft men hier altijd argwanend gestaan tegen over een ingreep-van-buiten-af. Van meet af is de bespreking van de Is raëlisch-Arabische controverse dooi de grote mogendheden beschouwd I als een wellicht, goedbedoelde, maar hoogst ondoeltreffende onderneming. Bovendien legt men het de ge sprekspartners ten laste dat het hun er minder om te doen is in het mid den-Oosten vrede te stichten dan j met elkander tot een vergelijk te ko- men. De overeenkomst waarover Ro- I gers sprak en die door Washington I altijd is nagestreefd, is ontegenzeg- lijk meer dan Israël zich ooit van de I besprekingen had voorgesteld. Dit akkoord betekent ongetwijfeld ook een wending in de richting van het j Israëlische standpunt, dat de resolu- I tie van de Veiligheidsraad niet an- ders kan worden opgevat dan als eén samenhangend geheel, dat zich niet in zijn componenten laat ontle den. Op dit punt. kan Israël er dan I ook moeilijk bezwaar tegen maken. Maar waarom zou een dergelijke uitkomst, waardeloos zijn? Abba Eban heeft er daags na Rogers' me dedeling op gewezen, dat de partijen het nu weliswaar eens zyn over het beginsel, maar dat dit nog niet in houdt dat zy alle onderdelen van de j VN-resolutie ook op gelijke wijze in- terpreteren. Hij achtte dat. zelfs hoogst onwaarschijnlijk en zag geen andere uitweg dan rechtstreekse on- handelingen over alle geschilpunten l tussen Israëlische en Arabische vei*- I tegen woordi gei-s Kremlin Maar ook nog iets anders heeft de Israëliërs sceptisch doen staan te genover een samengaan van het Amerikaanse en het Russische stand punt. Is Moskou bij zijn toenadering werkelijk te goeder trouw? Heeft het zich inderdaad laten overtuigen door het Amerikaanse motief, dat het niet aangaat de evacuatie der bezette gebieden te scheiden van de overige voorzieningen, waarvan de resolutie gewaagt? En bovenal: zal de milde re houding van het Kremlin voor de Arabieren aanleiding zyn water in hun wyn te doen en wat meer poli tiek realisme aan de dag te leggen? Men betwijfelt dat hier ten sterkste. De chef van de Egyptische generale staf, generaal Ali, verklaarde dezer dagen bij een inspectie van zijn troepen aan het Suezkanaal. dat een oorlog onvermijdelijk was, Nassers vriend Heikhal schreef kort gele den in „Al Achram". dat de volgen de ronde tegen Israël in de komende winter zou worden uitgevochten En de leiders van de diverse guerilla-or- ganisaties verkondigen dag-in-dag- uit dat van vrede met Israël geen sprake kan zijn en dat de Joodse staat eens en voor altijd vernietigd dient te worden. Dat alles heeft de Israëliërs weinig aanleiding tot optimisme gegeven. Rogers' voldoening wordt hier niet gedeeld. Niet op een samengaan van de Amerikaanse en Russische stand punten hoopt men hier maar op een uiteindelijke bereidheid van de Ara bische leiders om hun wraakgevoe lens opzij te zetten en na meer dan twintig jaar van haat. de redelijk heid van hun tegenstanders aan de conlerentietafel te toetsen. NED. HERV. KERK Beroepen te Baambrugge J. Vos te Katwijk aan Zee. Aangenomen naar Bome M Gols te Den Haag: naar Bruin P. Post te Nieuwstadskanaal, bedankte voor N ij verdal; naar coude W. den Toom te Soub naar Zoetermeer G de Boer te wijk aan Zee. Bedankt voor Oost-hem dr. B Steenbeek te Nunspeet; voor ningen C Balk te Sluis. GEREF. KERKEN Beroepen te Grootegast W. soher te Maasdijk. Benoemd tot predikant van Diaconessenhuis te Leeuwarden E. van Heesen te Uden, die dea noeming heeft aangenomen. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Opheusden J. rens te Nieuwerkerk. Chaban-Delmas: consequent aanhanger van De Gaulle. raai die Frankrijk sedert Napo leon ooit had gekend, een voorna me rol in het gewapende verzet tegen de Duitsers gespeeld. Van huis uit Radicaal, vervulde hij later niettemin vele leidende func ties in de verschillende gaullisti sche bewegingen die sedert zo'n kwart eeuw hebben bestaan, ter wijl hij de voor vele politici fatale overgang van Vierde naar Vijfde Republiek met een bijna onnavolg bare gratie wist te realiseren. En omdat Chaban-Delmas, die ook als tennisser en rugbyspeler lauweren heeft geoogst, sedert twintig jaar als burgemeester van de belang rijke stad Bordeaux bovendien veel bestuursvaardigheid verwierf en. tenslotte als kamervoorzitter blijk gaf over evenveel diplomatie als verdraagzaamheid te beschik ken, ziet politiek Parijs hem reeds in de ambtswoning van de premier. WEERRAPPORTEN i Van hedenmorgen 7 nur. Amsterdam De Bilt Deel en Eeide Eindhoven Den Helder onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt I uchth. R'dam onbewolkt Twente onbewolkt Vlissingen onbewolkt Zuid-Limburg onbewolkt Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genéve Grenoble Helsinki Irmsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen I Zurich onbewolkt onbewolkt regen onbewolkt onbewolkt geh. bew. onbewolkt onbewolkt zwaai bew. zwaar bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. geh. bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. licht bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. half bew. onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt 23 14 24 12 24 12 22 12 24 14 24 10 26 18 20 15 24 12 26 14 26 15 24 li 26 22 15 15 25 11 19 11 19 14 23 15 21 8 24 n 27 13 26 12 27 17

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2