heiden gaat nu langer parke ren op nota □NS OW>\ B. en W. van Leiden begrijpen het niet Toekomstige brugklassers CEENPlAAfSVaOH Dokter W. van Rossem verlaat Sleutelstad Scholen- en huizen bouw in Merenwijk Elisabeth-ziekenhuis naar Leiderdorp? Nog maar 4 dagen dan is het Vaderdag I Igas Boerhaavecursus ischaemische hartziekten Tijdschema Verzekerd Half miljoen Wat verder ter tafel kwam Bent U iemand die zijn eigen voeten maar laat lopen? Technische school en gymnasium DINSDAG 10 JUNI 1969 LETDSCH DAGBLAD PAGINA t Dit biljet, dat aan dui- delijkheid niets te wensen overlaat, troffen de raads leden gisteravond aan naast de ingang van het Stadhuis. (Foto LD/Holvast) |l (Van één onzer stadsredacteuren) LEIDEN De Leidse gemeen- trnd heeft voor zichzelf en an- I(ren gisteravond de mogelijk- heid geopend zich wat langer te waden op de door burgemeester A wethouders aangeboden par- (trnota 1969, die als directe ge- nlgen voorstelt het aantal par ameters te vergróten, de blau- zone uit te breiden en aan de an den van de binnenstad te ko ten tot de bouw van parkeer- 0 rages. Met uitzondering van de VVD lelde de raad zich achter het landpunt van PvdA-fractieleider an Aken, dat een ingrijpend stuk 1siit meer bekendheid dient te tijgen dan in de korte tijd tus- >n aanbieding en behandeling gelijk is geiveest. Hij stelde w de discussie uit te stellen tot 1 het najaar en voordien de no- j voor belangstellenden tegen aüprijs beschikbaar te stellen ii een hearing te houden. Het wdslid vond een belangrijke aag wat we verder met de bin- instaat gaan doen. Wethouder mevrouw Den Haan treurde na het overleg met het ilege de vertraging, maar had grip voor de argumenten. Zij tide voor de discussie uit te stel- n tot augustus-begin september le toe, dat de nota binnen st verkrijgbaar zal zijn en dat n hearing zal worden gehou- an. De raad ging daarmee una- im akkoord. L Bij de discussie werd de aan- II dit gevestigd op een reactie in het comité Leefbaar Leiden teds gepubliceerden op een jl r vergadering aan de raad ter mis gebrachte brief van de tr R. M. Th. E. Oomes en ne- u ntien anderen. Deze tien Leid- hurgers, die zich voorstellen geïnteresseerden in de po- 1 vien om te komen tot een NV lisherstel, brachten ernstige lenkingen tegen de inhoud van nota naar voren. Iij stellen, dat het een gemis iat aan de parkeernota niet is nfgegaan een lijst van be- ïermde stadsgezichten en vin- n het onaanvaardbaar, dat de rnente plannen heeft parkeer- rages te doen bouwen aan de arenmarkt, de Langebrug, de nkelsteeg en het Noordeinde mom zou een parkeergarage Ji de Mirakelsteeg (bij de Ma- lerk) en niet aan de Lange- Kht, waarom aan de Lange- ï0 en de Garenmarkt (bij tenschuur en Lodewijkskerk) niet aan de Herenstraat, waar- i aan het Noordeinde en niet n de Morsweg? De iets grotere Mstand kan geen factor van lang zijn, ook al, omdat die stand gering is in vergelijking tl die in andere steden, aldus I schrijven. „stadsherstellers" achten ti houwen van parkeergarages deze punten een forse bedrei- ig van het stadsbeeld. Veront- rf zijn zij door het plan om •or de bewoners van de binnen st, parkeergelegenheid te reser- ren op kleine terreinen, die •or sloop worden verkregen, 'ids nu ontsieren gaten het idsbeeld. Panden, die in een Mmentale omgeving staan, s dankbare objecten voor Mtierstel. a De briefschrijvers zeggen het - motte jammer te vinden, dat nog geen bestemmingsplan or de binnenstad is. Dit zou vruchtbaar uitgangspunt zijn neest voor deze parkeernota. (ADVERTENTIE) JOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA N.V. lteR.25>AMSTÊaDAM»TÊL»a2727l LEIDEN Na tot dusver tijdens zyn gehele loopbaan als chirurg in Ledden te hebben gewerkt, zal dokter W. van Rossem de Sleutelstad verla ten en de functie aanvaarden van ge neesheer-directeur van het Elisa- beth-huis voor bejaarden in Etten- Leur. Dokter Van Rossem is sinds de beëindiging van studie en specialis tische opleiding in Leiden in 1941 als chirurg aan het Elisabeth-Ziekenhuis aan de Hooigracht verbanden ge weest. De heer Van Rossem ving zyn me dische studie aan in 1926, legde in 1933 het artsexamen af en kreeg zijn ohirurgisohe opleiding onder de hoog leraren Suermond en Kooreman. Hij is thans 62 jaar. Tijdens huldigingen welke hem ten deel vielen bij jubilea trad duidelijk aan de dag, welke grote waardering men in brede kring voor zijn werk en persoon koestert. Naast zijn functie by het Elisa- Academische examens LEIDEN Aan de Leidse Univer siteit zyn geslaagd: semi-arts- examen: K. H. Doerga Leiden, N. W. van Gelder Den Haag, M. Oele Was senaar, J. F. van Royen Delft, Th. A. C. Spoor Oegstgeest. Artsexamenmevr. M. C. M. v. Wersch-v. d. Spek Rotterdam, B. van Leeuwaarden Rotterdam, J. H Reints Den Haag, B. D. Verhoog Leiden. beth-Ziekenhuis was hy voorts lan ge tUd bestuurslid van het zieken huis voor Alphen en. omstreken en secretaris van de Leidse specialis- tenveremging. Op een nog nader vast te stellen datum zal dokter Van Rossem een af scheidsreceptie worden aangeboden. LEIDEN In het kader van de Leidse Boerhaavecursussen voor Voortgezet Medisch Onderwijs wordt op donderdag en vrydag as. een cur sus over ischaemische hartziekten gegeven. Aansluitend wordt op zater dag onder auspiciën van de Neder landse Hart-Stichting een sym posium over het voorkomen van deze hartziekten gehouden, dat zal wor den geopend door de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezond heid, dr. R. J. H. Kruisinga. De Boerhaavecursus en het sym posium staan onder leiding van prof. dr. H. A. Snellen, hoogleraar in de cardiologie, en prof. dr. J. H. de Haas, byzonder hoogleraar in de leer der wereldgezondheidszorg en consu lent van de Nederlandse Hart-Stich- ting. Aan de cursus wordt medege werkt door nog drieëndertig andere geleerden uit acht Europese landen en de Verenigde Staten. (Van één onzer stadsredacteuren) LEIDEN Burgemeester en wethouders van Leiden be grijpen de argumenten van het bestuur van het St. Elisabeth- ziekenhuis niet, dat volgens persberichten onderhandelingen heeft geopend met de gemeente Leiderdorp voor de verwerving van grond voor een nieuw ziekenhuiscomplex. Dit was de kern van het betoog, dat wethouder Menken gisteravond als sluit stuk van de raadsvergadering hield als antwoord van het col lege op schriftelijke vragen van de heren Kret (Prot. Chr.) en De Wilde (KVP), die o.a. vroegen waarom het bestuur van het ziekenhuis bezwaren heeft tegen de gedachte plaats voor het nieuwe ziekenhuis aan de Haagweg in Leiden. Burgemeester en wethouders stel len dat de persberichten juist zijfn, maar ontkennen de daarin door de ziekenhuisleiding gedane suggesti e, dat de reden van het uitzien naar grond in Leiderdorp zou zyn gelegen in de omstandigheid, dat een aantal procedurekwesties met de gemeente Lelden niet op redelyke termijn wa ren op te lossen. Het college zegt daarover het vol gende: Uit een aantal mogelijke ves- t'gingsplaatsen (waaronder Lei derdorp) heeft het bestuur van het Ziekenhuis zelf in juni 1967 het ge bied van de Haagweg als de meest gunstige plaats gekozen. Deze keus betekende voor de gemeente Leiden de opgave op een ontijdig ogenblik twee zware problemen binnen een korte termijn op te lossen, namelyk publiekrechtelijk: het mogelyk maken dat een bouwvergunning kon worden verleend, ondanks de nog geldende agrarische bestemming. privaatrechtelijk: het verwerven van de nodige gronden, wat in dat geval gecompliceerd werd doordat het een tuinbouwgebied betreft. B. en W. hebben alles in het werk gesteld de bouw alsnog mogelyk te maken, daarbij trachtend het door het ziekenhuisbestuur gewenste tijd schema te volgen. Zo werden de no dige gegevens gevraagd omtrent de terreinbehoefte e.d., welke gegevens nodig waren voor de te ontwerpen stedebouwkundige vorm van het Haagweggebied, en werd, na af spraak. dat de eigendomsverwerving door de gemeente zou geschieden, contact opgenomen met de diverse eigenaren en de gemeentelijke advi seur opdracht gegeven de nodige ta xatie rappor ten op te stellen. Tot zyn spyt moest het college con stateren, dat enerzydB de verstrek king van de exacte gegevens, nood zakelijk voor de stedebouwkundige vormgeving van het gehele betrok ken gebied, lang op zich liet wach ten. Anderzijds bleef de indiening van de officiële aanvragen, verband houdend met de voorgenomen bouw, eveneens lange tijd uit. Eerst op 18 juni 1968 verzocht het bestuur offi cieel toestemming voor de bouw van een ziekenhuis op het onderhavige terrein. De bouwaanvrage is geda teerd 7 november 1968. Op privaatrechtelijk terrein liep de zaak uit de hand, doordat het zie kenhuisbestuur ondanks de gemaak te afspraak, dat de verwerving door de gemeente zou geschieden, en het bestuur in ieder geval geen afspra ken met de eigenaren zou maken dan na overleg met de gemeente, on verwacht de door hem nodig geach te gronden tegen een aanzienlijk te hoge prys kocht. Een en ander heeft tot het eindre sultaat geleid, dat het ziekenhuisbe stuur in april van dit jaar kon wor den bericht, dat zowel ten aanzien van het bouwterrein als van de ver werving van die naastliggende grond waarvan de eigenaar mogelijk nog bezwaar tegen het bouwplan kon ma ken, voor wat de gemeente betreft, geen onzekerheden meer bestonden. Desondanks gaan de gedachten van het ziekenbestuur ernstig in de rich ting van bouwen in Leiderdorp, wat LPV De Snelvlieger LEIDEN - Leidse Postduiven Ver eniging „De Snelvlieger" hield een wedvlucht vanaf Orleans. Uit slag: 19 M. d. Lange en Zn.; 2. A. v. Noord; 3. F. Heemskerk; 4—5 G. v. Stein; 67—8 J. den Dunne; 10. M. v. Polanen. Naar Praag Premier Jozef Cy- rankiewioz van Polen is gisteren voor een „vriendschappelyk bezoek" naar Praag vertrokken, op uitnodiging van zyn Tsjechoslo waakse collega Tsernik. Cyranklewicz heeft voor het bezoek de bijwoning van de com munistische weeldconferentie in Moskou onderbroken. Weervoorspelling Meneer de redacteur. In het Leidsch Dagblad van 7 juni staat een stukje „Voorspel zelf het weer". Deze regels zyn over het algemeen wel goed. Wind draaiend met zon ia ruimen de wind byv. ZW naar NW opklarend weer. Andersom; Wind draaiend tegen zon is krimpende wind NW naar ZW ZW wind wordt weer regen en slecht weer. Iedere zeeman weet dit. Leiden J. E. Prins waarnemer KNMI. wordt gemotiveerd met drie argu menten de gunstiger ligging het terrein is daar bouwryp de grond is daar goedkoper. B. en W. kunnen niet verklaren, dat het bestuur, dat na rijp beraad uit een aantal mogelijkheden (waar onder Leiderdorp) de grond aan de Haagweg als de meest gunstige uit koos. nu het terrein in Leiderdorp beter gesitueerd acht. Een oppervlakte van ongeveer 5 ha gaf het ziekenhuisbestuur nog in 1968 als voldoende op. Dus ook het betoog, dat het terrein aan de Haag weg te klein zou zijn, doet vreemd aan, temeer daar het bestuur van het ziekenhuis weet, dat de naast liggende grond te koop is. Het motief, dat de grond in Leider dorp bouwrijp is, kan evenmin van importantie zyn, omdat, ook in het Haagweggebied snel met bouwryp maken kan worden begonnen, waar bij B. en W. opmerken, dat de bouw van het ziekenhuis daardoor niet be hoeft te worden vertraagd Blijft over de lagere grondprys. Naar globale berekening en alle fac toren in aanmerking nemende, zal d» Leiderdorpse grond in de orde van grootte van f 500.000 goedkoper zyn. Het college vraagt zich af, of dit be drag gezien in het licht van de tota le stichtingskosten ad f 50.000.000 van doorslaggevende betekenis is. Het gaat hier om ongeveer 1 van de kosten. Dat het bestuur van het ziekenhuis overigens niet zwaar aan grondpryzen tilt, heeft het duidelijk bewezen door de koopprijzen, die het bij de verwerving van de tuingrond nabij de Haagweg betaalde. Resteert de suggestie, dat het met de gemeente Leiden zo moeizaam onderhandelen is. B. en W. vinden het duideiyk, dat de ooi-zaak van de moeilijkheden, die in het onmiddel- lyke verleden moesten worden opge lost, niet by de gemeente Leiden mag worden gezocht. Zy zit in de door het ziekenhuis zelf geschapen situatie, daar zyn bestuur zonder dui- delyk inzicht in de constellatie, meen de een dergelijk omvangrijk en in grijpend project als een ziekenhuis, op zeer korte termijn te kunnen stichten op een terrein, waai- zowel de stedebouwkundige voorschriften, als de eigendomsverhoudingen dit aanvankelyk nog onmogelijk maak ten. ADV JSKTËNTII BIJ DROGIST EN APOTHEKER Er zijn mensen die er vrede mee hebben dat hun voeten na uren lopen en staan gaan protesteren. Zij weten uit pure er varing dat hun arme voeten na enige uren lopen en staan eerst warm worden.Onder hun nauwsluitende nylons of sokken krijgen deze voeten het echter steeds moeilijker Uiteindelijk krijgen "dezelfde voeten het zó benauwd dat het zweet hen uitbreekt. Geen fijn gevoel... Met Azea Foot Fresh komen de za ken heel anders te liggen. Gebrui kers en gebruiksters van deze milde spray lopen op frisse voeten door de lange dag. Na bad of douche hebben zij hun voeten verzorgd met Azea Foot Fresh. Ook geen geurtjes meer."' Een fijn gevoel. LEIDEN Toegelaten tot de brugklas van de Technische School aan de Haagweg zyn: R. Bouwman, Noordwyk; S. Duin dam Noordwyk; A d'Haan, Noordwyk H. J. Noest; J. Rotteveel Noordwyk; J. de Roode Noordwyk; E. J. Kulk, Noordwyk; P. van Polanen Oegst- geest; H. N. Smit; W. van den Wyn- gaard; L. Mieremet; J. Spies; M. D. Bonnet; H. de Boer; W Ligtvoet; M. Wondergem Zoeterwoude; M. Ei- tens Katwijk; E. G. J. Gerritsen; J. G. van Duyn Katwyk; A. Duyndam Noordwijk; P. J. L. Wetselaar; H. van Es; W. L. Janssens; A. P. Delforterie J. A. Wallaard Leiderdorp, J. Hoek Katwijk; J. Barnhoorn Katwyk; H. Koppens; Ch. Chr. Stijger; J. Ver hoogt; A. van Leeuwen; J. Klees Rynsburg; H. Hogenes Koudekerk; W Bavelaar; P. J. Bakker; F. M. de Ru; H. Hartevelt; H. Oudshoorn Rynsburg; H. Vylbrief; F. Duyver- man; M. Kleis; Sj. Boekkooi; J. C. S. Poot; P. J. Hoogervorst; R. Ba- rendse; H. v. d. Wal; H. J. P. Wort- man; A. J. van Leeuwen; E. J. Web ber; P. Schaap; G. J. le Febre; W van Putten; A. Florijn: J. van der Reyden; J. M. Boogert Voorschoten: H. Steenbeek; J. J. Sierat; A. Peet; H. C. Poldervaart Oegstgeest; F. A. L. Kruit; C. Spierenburg; i. Chr. te Hennefe; A. H. Akerboom; J. L. M. van Gent Zoeterwoude; A. J. G. Verhaar R.A.V.; G. P. Steenvoorden Noordwyk; W. Zandbergen; Ch. Th. Rombaut, W. Rysdam; Th A. Ras ser Oegstgeest; F. D. Heemskerk Oegstgeest; L. J. M. v. d. Heyden; H. Baart; R. N. Liebert; Th. G. Buis E. Sinteur; R. H. Borst; D. van, der Heiden: H. J. Glasbergen Rynsburg; A. Hoek Katwyk; A Th. Overdijk; R. N. Scheffer; P. R. Nieuwenhout Wassenaar; J. Chr. Koekkoek Zoe- termeer; J. Koekkoek Zoetermeer; D. Hoeven J. J. Verwer; Sj. Azier; J. Hoek Katwijk; P. Mast; R. Con- standse; I. P Kluivers; D. Kooi- mans: J. J. Botermans; E. Th. Filip- po Oegstgeest; H. C. van Egmond Wassenaar; A. B. Moes id.; J. G. H. Wolters id.; C. A. N. v. d. Meer Voorschoten; W. Rasser Zoeterwoude H.R.; G .A. Klomp; W. Nievaart; J. J. Verlint; H. Siera; R. Mekel; R. Brouwer; H. W. Bodrij; W. Brou wer; L. F. de Boer Hazerswoude (D.) P. Dubbelaar; E. Kanbier; J. La Lau; I. Bekooy; R. A. Inen; P. Kui ken; W. Rietkerken; J. A. van No- belen Abbenes (H'meer)L. C. M. de Haas Stompwijk (L-dam); Chr. W. Grootveld; A. Hanja; A. Harte- veld Katwyk; P. van der Bent Kat wijk; A. Rozier; C. Hicks; V. Lau rent Oegstgeest; W. J. Welmersj A. van den Bosch Katwyk. Metaalbewerken II: R. van Putten; W. H. van Werk hoven Voorhout; H. Altink. Grafische Techniek II: J. Ph. Verstraten; J. G. G. van Kampen Alphen aan den Ryn; Autoherstellen III: R. A. Rynaars Oegstgeest; J. K. van den Dool Wassenaar. Elektrotechniek III: Erwin Ket-Fei Lieuw. Fijnmetaalbewerken III D. J. van Iperen Zoeterwoude; J. A. Griffioen; H. Mieremet; N. C. J. Bal Voorschoten; P. A. Noordermeer Wassenaar. Timmeren II: A. A. Veld. Metselen II: P. Roelandse: Metselen III: J. A. Zoet Sassen- heim. Meubelmaken III: J. Oostdam Warmond; W. H. M. v. d. Poel Zoe terwoude; A. N. C. de Römph, Leid- schendam. Schilderen III: J. Roozendaal, Voorschoten. Toegelaten tot het stedeiyk gym nasium in Leiden: Willem Jan Atsma Leiderdorp; M. Barnard; M. van Beek Leider dorp; M. de Beer Voorschoten; D. M. de Geer Voorschoten; J. Fr. Bon- jer Warmond; A. M. Bos Voorscho ten; A. Kirsten Brand; T. E. van Brederode Leiderdorp; N. Brinks- ma Voorschoten; Y. A. de Bruyn; M. Cornelissens; R. Cramer; I. D. Ou- wens Benthuizen; J. Dekker Voor schoten; V. Dekker; K. van Delft; J. van Ee; P. Emanuel; W. Entzin- ger; A. van Es; R. Eysink Smeets Voorschoten; H. Gabriëls Den Haag; R. Florijn; D. Galama; J. van Gies- sen Leiderdorp; J. van Heerden; G. Heerma v. Voss Voorschoten; J. Ita- lianer Voorschoten; S. Jansen; Taco Janzen; I. de Jong: W. de Jonge; H. Joustra; A. Koert; J. Kooi; W, Koreman; H. Korthof Voorschoten; A. Lamping; Th. de Leeuw; M. Ley- zers Vis ;A Lindeman; A. v. d. Lin den; H. v. d. Linden; M. Mellema; H. Metz Voorschoten; R. Meyer Voorschoten; M. Meysen Voorscho ten; W. van Noort; O. Nyhuis Voor burg; J. R. Pleiter; A. Rylaarsdam; P. Roëll Oegstgeest; C. Scheffer Leiderdorp; B. Schutte; E. Snelders Th. Stellwagen, J. v. d. Sterre Lei derdorp; A. Straathof Leiderdorp; M. Teeuwen; K. van Oostenryk: R. v. d. Veld; Fr. H. v. d. Velde; A. Ver snel; H. Visser Leiderdorp; Fr. van Vliet Leiderdorp; M. Vos Leiderdorp; K. Wassink Voorschoten; J. West- strate Voorschoten; T. Zwart. Telkens waar geen plaatsnaam wsrdt vermeld, leze men Leiden. (Van één onzer stadsredacteuren) LEIDEN Zonder parkeernota was daarvoor de belangstelling op de publieke tribune zo groot? duurde de raadsvergadering van gis teravond toch nog drieënhalf uur. Er werd over een aantal voorstellen langdurig gediscussieerd. Alle wer den aangenomen, al zag het er voor dat tot het beschikbaar stellen van gelden (rond f 100.000) als aanloop- krediet voor het ontwerpen van een voorlopig schetsontwerp voor een complex van drie kleuterscholen, drie lagere scholen en een gymnas- tielokaal in vlak 1 van de Meren- wyk even „angstig" uit. De heer Kret (Prot. Chr.), ge steund door fractiegenoot Van Dee en de heer Pompe (Noodraad), dien de een voorstel in om dit onderwerp aan te houden tot een definitieve be slissing is genomen over de gehele bebouwing van deze vlek. Als argu ment voerde het raadslid aan, dat uitgangspunt is, dat elke vlek in de nieuwe wijk onder architectuur zal worden gebouwd en dus een eenheid moet vormen. Wy gaan nu het scho- lenbouw-ontwerp opdragen aan een architect, die bindingen heeft met de Vlaardingse NV Elementum, die een plan wil maken om de 1200 wo ningen hier te bouwen, maar de mo gelijkheid bestaat, dat een andere onderneming- dit gaat doen. Dan is de architect hiervan gebonden aan het scholen-ontwerp. De heer Kret zei tegen deze mogelykheid tot knip pen te zyn en vroeg uitstel tot een bouwplan van Elementum binneh is, waarby de heer De Wilde (KVP) zich aansloot. Wethouder van onderwas Sannes drong erop aan dit krediet te verle nen, omdat de voorbereiding van scholenbouw langer duurt dan die van woningbouw. Waarnemend wet houder van openbare werken Men- ke de heer Piena is met vakan tie zei met Zuidwest als voor beeld het geen drama te vinden als scholen en huizen door verschillen de architecten worden ontworpen. De raad stelde zich achter het col lege en verwierp het voorstel tot aanhouding met 19 tegen 13 stem men. Het voorstel van B. en W. werd vervolgens zonder hoofdeiyke stemming aanvaard. Efficiency van K. en O. in de commissie komen, denken B. en W. aan de bheaterdes- kundige van de culturele raad. een ambtenaar en „iemand uit particu liere bron." Energiecentrale De heer Van Aken (PvdA) kreet toestemming tot het houden van een interpellatie, waarin hy aandringt op het teruggeven van de opdracht van het Elektriciteitsbedrijf Zuid- Holland aan het gemeentebestuur van Leiden om in het verzorgingsge bied een centrale te bouwen. Het raadslid zal de interpellatie in een volgende vergadering houden, waar in dan de nu op het appèl ontbreken de wethouder Harmsen aanwezig aal zijn. De volgende vergadering m over drie weken. Daarna wa« een „vakantie" van zes weken gepland, maar deze werd tot zeven weken uit gebreid. Op 18 augustus zal de raad een „dubbele" vergadering houdem d.w.z. 's middags en 's avonds. De raad verleende het college toe stemming een ingekomen schrijven van drie hoogleraren, waarin deze hun bezorgdheid uitspreken over de plannen om het water uit het Leidse merengebied te gebruiken als koel water voor de nieuwe elektriciteite centrale, in de verdere behandeling van deze zaak op te nemen. De heer Van Aken (PvdA) vroeg wat de konsekwenties zyn van het. besluit van de Haagse gemeenteraad om de structuurwyziging van de EZH niet te accepteren. Wethouder Harmsen zal daarop in een volgende vergadering zo mogelyk een ant woord geven. Ter afhandeling kregen B. en W, een brief van de bewonerscontact commissie Jacques Urlusplantsoen inzake de instelling van een perma nente politiepost in Zuidwest. En voor pre-advies een verzoek voor de verbouwing van de kleuterschool Rapenburg 129 en voor de aanschaf fing van inventaris van de ohr. kleu terschool Herenstraat 64. Persoonlijk Een langdurige discussie ontspon zich by het aanvaarde voor stel om een aanvullend krediet te verlenen voor de stichting van een r.-k. school voor mavo aan de Suri- namestraat. De heren Elsgeest (Prot. Chr.), Zunderman (PvdA), Duiveman (VVD), Amptmeijer (PSP). Ham (KVP) en Van Aken (PvdA) merkten op. dat dit stuk een j lange ambtelijke weg is gegaan en vroegen in dergelijke zaken meer spoed te betrachten. Aangedrongen werd op een efficiëntere werkwijze. Wethouder Sannes,, die de ooi-za ken uiteenzette, merkte in zijn ant woord op. dat een onderzoek naar de organisatiestructuur by de gemeen te wellicht meer efficiency zou kun nen brengen. De behandeling van het voorstel tot instelling van een schouwburg commissie vroeg ook de nodige tyd. In antwoord op vragen antwoordde wethouder Sannes dat het de bedoe ling is een flinke directeur aan te trekken en de commissie niet amb- telyk te maken. Voor de drie leden, die n aast drie vertegenwoordigers Het nieuw benoemde raadslid W. J. M. de Vroomen, een student, die de PSP vertegenwoordigt, werd be ëdigd en geïnstalleerd als opvolger van de heer E. R. Frans, die hy ook opvolgt in de commissies voor de gas- en lichtfabrieken. Endegeest, personeelszaken, rekeningen en be roepschriften. de heer Amptmeyer (PSP) werd in de vacature-Fran» aangewezen als lid van de Gewest raad. Aan mej. M. M. J. Noordman werd op haai* verzoek ontslag ver leend als lid van de raad van be stuur van de Stichting tot exploitatie van bejaardencentra. In de vacatu re werd voorzien door benoeming van mevr. T. G. van den Berg- Smibs. Tot leden van de culturele raad werden benoemd als vertegen woordiger van de jeugd de heer R. W. Rotteveel en als theaterdeskun- dige drs. W. Hogen doom. Op voorstel van de burgemeester besloot de raad met uitzondering van de PSP de wethouderswedde met Ingang van 1 januari j.L te ver hogen van f32.112 tot f37 000, een verhoging van ruim 15%, waarvan men volgens burgemeester Van der Willigen 6 kan aftrekken, omdat wethouders geen vakantiegeld krij gen. Voortaan zal een procentuele verhoging worden toegepast.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9