Afgrendeling Gibraltar zinloze affaire Opstand op West-Irian wel politiek Roemenie wil dialoog van China-Moskou AUSTRALIË MET BRITS VERTREK MALEISIE IN DE MAAG Angstige Papoea's bij Wisselmeren „Nazi-Kiesinger en Da jan" WANTOESTANDEN IN ITALIAANSE INRICHTING VOOR DEBIELE KINDEREN Nigeriaanse pers gispt Rode Kruis VAKANTIE SCHOENEN Ulbriclit: as Bonn-Peking HAAGSE AGENDA I I 11 12 7 12 7AQINA 1 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 10 JUNI lgg •YDNEY <GPDi Donderdag 19 Jxmi sal In Canberra, de hoofd- •tad van Australië, de lang ver beide conferentie van Australië. Engeland, Maleisië. Singapore en Nieuw-Zeeland beginnen. Be- WngriJkMe punt op de agenda: de defensie van Maleisië en Singapo re in verband met de terugtrek king van de Engelse troepen ten oosten van Suez. Deze terugtrek king moet eind 1971 zUn voltooid. IV conferentie, aanvankelijk bijeen geroepen om de problemen te be spreken. die opgewoi-pen worden door het voorgenomen vertrek van de Engelse troepen, heeft na de jongste onlusten in Maleisië en Singapore een diepere betekenis gekregen, waarbij de rol die Aus tralië speelt om een deel van het komende vacuüm te vullen, een veel groter belang moet worden toegekend dan voordien wel ge dacht is. Da Australische regering net zich geplaatst voor het probleem, dat verlening van militaire steun aan Maleisië, in welke vorm dan ook, niet mag worden uitgelegd als het kiezen van party tussen Maleiërs en Chinezen, temeer niet. omdat de troepen bestemd zijn om hulp te verlenen in geval van agressie ïowel tegen Maleisië, dat 'n over wegend Malelse bevolking heeft, als tegen Singapore, met een overwegend Chinese bevolking De vraag, die zich daarbij opdringt, is of de in Maleisië gelegerde Au stralische troepen gebruikt zullen worden indien agressie „van bin nenuit" plaats vindt. De plaats vervangende premier van Maleisië Timoe Abdoel Razak, die thans in feite de bevoegdheden heeft van een militaire dictator heeft ver klaard, dat de regering de situatie in zijn land op het. ogenblik „wel in de hand heeft", maar de vraag hoelang dat nog ao zal zijn is van belang. De Maleisische hoge commissaris in Canberra, Stephens, heeft geopperd dat Australië gevraagd zou kun nen worden om deze orde te hel pen hei-stellen „als de communis ten zich meer bloot geven". In tussen valt elk ogenblik de beslis sing van de Australische regering te verwachten om wapens en an dere materiaal aan Maleisië te le veren voor de uitrusting van drie nieuwe Maleisische bataljons. In het Australische parlement heeft inmiddels 'n woordvoerder van de oppositie iArbeiderspartijpremier Gorton gevraagd geen wapenen aan Maleisië te zenden voordat de parlementaire democratie daar is hersteld. Ook de leider van de oppositie. Gough Whitlam, heeft tegen de uitschakeling van de par lementaire regering in Maleisië geprotesteerd. De Australische regering heeft laten weten dat zy van mening is dat de onlusten in Maleisië ge volg zjjn van de opgezweepte ge moederen in de afgelopen verkie- zingsstrijd. daarmee suggererend dat de zaak vanzelf wel weer in orde zou komen. De Maleisische hoge commissaris ln Canberra heeft daarop echter weer verklaard dat Australi ë.Jiet communistische ele ment als achtergrond van de on lusten over het hoofd ziet". Een dergelijke verklaring klinkt niet zo erg gunstig voor Australië dat zich door het overnemen van de Engel se taak in Zuidoost-Azië wel eens in een groot wespennest zou kun nen steken. (Van onze correspondent in Madrid) Het besluit van de Spaanse regering om de landsgrens met Gibraltar voorgoed af te grendelen is vanuit politiek oogpunt bezien volkomen logisch en historisch gerechtvaardigd. De Verenigde Naties hebben Spanje gelijk gegeven dat de laatste kolonie op Europees grondgebied. Gibraltar, in de 20ste eeuw geen bestaansrecht heeft. In het Verdrag van Utrecht van 1713. waarbij Spanje de rots aan Engeland afstond, is in artikel X overduidelijk vastgesteld dat de Brit se regering haar rechten op Gibral tar niet mocht „weggeven, verkopen of er zich op een andere wijze van ontdoen" zonder eerst Spanje de mo gelijkheid te geven om de rots terug te krijgen. Deze twee politieke en historische besluiten hebben de Engelsen met. voe ten getreden. De kolonie blijft een kolonie, zij het onder een ander eti ket, nu de nieuwe grondwet van kracht gaat worden. De Britse rege ring draagt haar rechten op de rots gedeeltelijk over aan een lokale „re gering" zonder Spanje ook maar om haar mening te vragen. Derhalve heeft Spanje het volste recht om politieke maatregelen te nemen, te meer nog daar Spanje dit doet vol gens hetzelfde verdrag van Utrecht. Want dat verdrag stelt eveneens in artikel X vast, dat het fort van Gi braltar geen enkele verbintenis met het Spaanse achterland zal hebben Daar heeft men in de loop der eeu wen de hand mee gelicht maar dat herstelt de Madrileensregering v/eer in dc oorspronkelijke vorm. Maar, wat politiek en historisch gerechtvaardigd is behoeft daarom nog niet juist en zinvol te zijn. Van uit sociaal en economisch oogpunt bezien is dc twist om Gibraltar een domme en onbegrijpelijke prestige- stryd die aan beide zijden tot zin loos geldverlies leidt en die voor geen enkel „hoog beschaafd" Europees land te rechtvaardigen is. Hoogstens zou men het kunnen verklaren als een manoeuvre om aan beide zyden andere, dringender zaken, aan de aandacht van het Spaanse en Engel se volk te onttrekken en de twee vol ken te verenigen in een patriotische steun aan hun repectievelijke rege ringen. Touw en linnen Londen weigert een normaal ge- I sprek te openen met Madrid om de zaak in der minne te schikken, het- geen beslist niet zo moeilijk zou zyn. I Het gaat Spanje eigenlijk alleen maar om een paar meter touw en een stuk linnen: als men de Spaanse I vlag boven Gibraltar zou hijsen en i alles verder by het oude zou laten, was de regering van generaal Franco allang gelukkig. Door deze hardnek kige houding dwingt Engeland de Spaanse regering steeds tot nieuwe maatregelen waarvan de gevolgen, zoals altyd, door de belastingbetalers van beide landen opgebracht moe ten worden. Generaal Franco heeft eenmaal ver- I klaard: „Gibraltar is geen oorlog waard". Met andere woorden: al zijn maatregelen zijn van economische aard en hebben ten doel de rots tot een failliete boedel te maken. Om dit te verhinderen moet veel geld wor- I den opgebracht en de 22.000 trouwe onderdanen van de Engelse leningen blinken bepaald niet uit in een ren dabele produktiviteit om in hun eigen onderhoud te voorzien. Behalve de genen die voor de Britse militaire in stallaties werken waren de meeste bewoners van Gibraltar vakkundige smokkelaars, en nu de Spaanse con trole verscherpt is betekent dit alles dat de Engelse belastingbetaler het kind van de rekening wordt. harding zal er in de komende tyd uit bestaan dat ze uit de fondsen van de Spaanse sociale verzekerin gen van de vakbonden waar ze nooit een peseta toe hebben bijgedragen» hun volledig loon uitbetaald zullen krijgen. De eerste uitbetalingen be ginnen komende vrijdag. Pappenheimers Aangezien Madrid zyn pappenhei mers kent verklaarden de hoge he ren dat de arbeiders ..niet datgene wat zij officieel aangaven, maar hun werkelijke lonen" zouden krijgen. Of dat ook de schnabbeltjes inhoudt, zo als de smokkelarij in het piepklein waaraan ook deze arbeiders meede den? In ieder geval zal dit de Spaan se belastingbetalers heel wat maanden lang op minstens twee miljoen gul den per mnd. komen te Staan. Want het „plan del campo de Gibraltar" is nog maar net begonnen en er zijn in het achterland van de rots be paald nog geen 4.700 arbeidsplaat sen vrij. In andere gevallen betekent het plan dat de Spaanse belastingbeta lers voorgoed gaan betalen, want Madrid heeft voorzien dat een deel van de arbeiders van La Linea met vervroegd pensioen zullen gaan. Het is maar voor ze te hopen dat dit be tere pensioenen zullen zijn dan die die de Spaanse arbeiders gewoonlijk krygen. want deze uitkeringen zijn meestal juist genoeg om niet van dood te gaan. Maar er zijn ook Spaanse bena deelden die geen enkele tegemoetko ming ontvangen. De middenstand van La Linea kreeg een goed deel van haar cliëntele uit Gibraltar, waar een hogere levenstaandaard en dus meer koopkracht was. Veel bewoners van Gibraltar kwamen in La Linea in kopen doen en in het weekeinde gin gen ze vaak in Spanje een avondje uit. Nu kunnen zij alleen nog via de veerpont van Algeciras van hun rots af. Dit ongemakkelijke en onre- regelmatig werkende transport middel zal weinig klanten lokken. Voor dit verlies krygt niemand ver goeding. Dinsdag Stadsgehoorzaal (foyer) (komst KVP-krlng. spr. minister-i dent P. J. S. de Jong. 8 uur nam, i Stadhuis (wachtkamer Zitting Bouwfonds Ned. 3 uur nam. trouwjii Gemeen: Betoging in Tokio Vierhonderd gewonden en vijfhonderd studen- j ten in arrest was gisteren het resul- taat. van botsingen tussen de politie en studenten die demonstreerden in de Japanse hoofdstad Tokio tegen de bijeenkomst van irEspac", de mi nisterraad van de Aziatische landen en de landen in het gebied van de Stille Oceaan. Prins Albert in Teheran Prins Albert van België en zijn echtgeno te Prinses Paola heeft gisteren in de Perzische hoofdstad Teheran in het N ia var an paleis de lunch ge bruikt met de Sjah en Keizerin Fa- rah. De prins van Luik is zondag avond aan het hoofd van een han delsdelegatie van 33 leden aange komen voor een bezoek van een week om het handelsverkeer tussen België en Iran te bevorderen. Rots leegzuigen FRANKFURT »AP> Linkse stu denten en studenten uit Arabische landen hebben gisteren een toe spraak van de ambassadeur van Is raël in West-Duitsland, Asjer ben Nathan, onderbroken. De ambassa deur sprak in de universiteit van Frankfurt over Israël en het Zio nisme. Hij moest zijn toespraak afbreken dooi- het optreden van de studen ten die een spreekkoor aanhieven met kreten als „nazi-Kiesinger en Ben Nathan spannen segnen met Dajan". Peher actief Interim-president Alain Poher heeft gisteren bekend gemaakt dat hy voor de verkiezin gen \un zondag drie grote plaatsen per dag zal bezoeken om zijn ver kiezingscampagne uiteen te zet ten. Zijn politieke adviseurs hebben het betrekkelijk geringe aantal stem men 23.31 procent - dat hij op 1 juni heeft gekregen hoofdzakelijk geweten aan het feit dat hij niet in het openbaar verkiezingsredevoerin een heeft gehouden. Aan de Spaanse kant ziet't er niet veel beter uit. In oktober 1965 besloot Madrid de rots langzaam maar zeker „leeg te zuigen" door grote indus trieën te concentreren in het achter land van Gibraltar. Het „plan del campo de Gibraltar" voorziet gedu rende 25 jaar een investering van 3700 miljoen peseta's per jaar in in dustrie en dienstverlenende onder- J nemingen De bedoeling was natuur lijk om de Spaan"e arbeidskrachten aan de rots te ontrekken. Dat wa ren er in de vijftiger jaren onge veer 12.000, hetgeen door verschillen de maatregelen van de Spaanse zij de reeds tot 4.700 mannelijke arbei ders was teruggebracht. Op de rots heerst ook een acuut gebrek aan vrouwelijke hulpkrachten.. De laatste Spaanse maatregel bete kent dat ook deze laatste 4.700 ar beiders niet meer naar de rots kun nen pendelen om daar voor de bewo ners van Gibraltar de vuile karwei tjes op te knappen. Het is een typisch voorbeeld van de sociaal-economi sche zinloosheid van de hele strijd om Gibraltar. Madrid heeft een spe ciale afvaardiging van hoge pieten partijbonzen en vakbondsexperts enz. gestuurd naar La Linea, het Spaanse stadje op de grens van Gi braltar dat bijna geheel van de rots leefde. De hoge heren van Madrid hebben de arbeiders van La Linea vandaag in een roerige bijeenkomst hoog geprezen voor hun vaderlands- I liefde en hun volharding. Deze vol- j GROTTAFERRATA (AP) De politie van de Italiaanse plaats Grot- taferrata stelde een onderzoek in naar de geheimzinnige dood van vier debiele kinderen in een religieus te huis waar vijftien kinderen aan hun bedjes geketend werden aangetrof fen. Het tehuis stond onder leiding van een voormalige non. De ontdekking van de kinderen in de instelling in Grottaferrata kwam, vlak nadat in Florence twee zoge naamde nonnen waren veroordeeld wegens het mishandelen van kinde ren. In de brochure over haar instel ling zegt de voormalige non dat er geen sprake is „van strenge discipli ne, vernederende straffen en de slechte lucht van een oud gebouw". De politie heeft het tegendeel kun nen zien. Kettingen, netten en tou wen waarmee de kinderen werden vastgebonden aan hun bed. Terwijl elf kinderen ln een klein kamertje sliepen, zonder frisse lucht. DJAJAPOERA (ANP) Een oog getuige in Enaratoli heeft tegen de ANP-correspondent op West-Irian verklaard dat VN-waarnemer Ortiz Sanz bij zijn bezoek aan Enarotoli geen veertig minuten is gebleven en de landingsbaan niet heeft verlaten. Sanz verklaarde na zyn bezoek aan de plaats waar begin vorige maand een opstand uitbrak die door Indonesische parachutisten werd be dwongen dat de nasleep van de op stand geen invloed zou hebben op de „daad van vrije keuze". De opstand van de Papoea's in Enarotali bij cfe Wisselmeren had wel degelijk een politiek karakter. Volgens de correspondent van het ANP op West-Irian deden de opstan delingen op 27 en 28 april een be roep op een nabijgelegen legerhoofd kwartier om het volk vrij van Ja vaanse druk over zyn toekomst te laten beslissen en vroegen zy het plaatselijke militaire garnizoen te rug te trekken. Verontschuldiging De militaire commandant van West-Irian generaal Sarwo Edhie heeft zich tijdens een bezoek aan Enarotoli verontschuldigd tegenover 'n priester* die van een Indonesische of ficier een klap had gekregen. Edhie was in Enarotali om de overgave van tien opstandige politiemannen te aanvaarden. De Indonesische gene raal berispte echter de priester door er op te wijzen dat hij de officier .Waardevol" De Canadese mi nister van Buitenlandse Zaken Sharp heeft gisteren aan een diner dat hem door de Noorse regering werd aan geboden toegezegd dat er een „waar devolle Canadese troepenmacht in Europa zal blyven". Hy zei ook zijn steun toe aan de NAVO als „een basis voor de bevordering van ons gemeenschappelijk deel de span ningen tussen Oost en West te ver minderen en de betrekkingen met de landen van het Pact van Warschau te verbeteren". Demonstratie in Kiel In de hoofdstad van de Westduitse deel staat Sleeswyk-Holstein, Kiel, is gis teren de tot dusver grootste studen tendemonstratie van na de oorlog gehouden. Ongeveer vijduizend stu denten trokken naar het parlements gebouw om tegen het ontwerp van een hogeschoolwet en tegen nieuwe ordebepalingen voor de universitei ten te demonstreren. De politie ge bruikte waterkanonnen, waarop de studenten met stenen gingen gooien. De bestuurswyk in Kiel leek op een vesting, met prikkeldraadversperrin gen en politie op alle straathoeken. LAGOS (Reuter AP) een deel van de Nigeriaanse pers heeft er bü de federale Nigeriaanse regering op aangedrongen, zonder dralen al het personeel van het Internationale Ro de Kruis uit te wijzen. Het regerings blad „Morning Post" achtte het „overvloedig bewezen dat het Rode Kruis uitgebreid spionagewerk heeft verricht voor de opstandelingen". Het blad noemde het „onthullend" dat sommige van de vliegtuigen „die I bij de recente bombardementen op I Nigerié zyn gebruikt, kentekens van het Rode Kruis droegen". Een woordvoerder van het Rode I Kruis heeft verklaard dat de or- j ganisatie van plan is zijn werkzaam heden ongewijzigd voort te zetten ondanks de steeds groter wordende moeilijkheden. De Rode Kruis pilo ten hebben echter veiligheidswaarbor gen geëist. De vluchten van kerkelijke orga nisaties naar Blafra gaan intussen voort. Desondanks is de aanvoer nu op een gevaarlijk laag peil geko men. had uitgedaagd door te verklaren dat de Indonesische soldaten even hard plunderden als de politie. Het was niet juist soldaten die het wet tige gezag komen herstellen te ver gelijken met de politie die daar tegen in opstand komt, aldus Ed hie. Hij beloofde echter dat de soldaten die geplunderd hadden, ge straft zouden worden, hetgeen ech ter op dit moment niet mogelyk zou zijn. Zonder voedsel De slodaten die de opstand in Enarotali kwamen onderdrukken landden zonder voedsel en dekens Zij moesten kookgerei en andere kookgerei en andere noodzakelijke zaken van de Papoea's stelen om in leven te kunnen blyven. Volgens de ANP-correspondent zyn de Papoea's in het gebied rond Enarotali zo bang voor de Indonesische militairen en hun heksenjacht op opstandelingen arbeiders dat zij zich om maar niet voor ontwikkeld te worden aange- izen onmiddellijk hulden in hun tra ditionele kledij, de peniskoker, toen de militairen landden. De Papoea's in het gebied zouden ook nu nog aarze len om naar hun woningen terug te keren. De ANP correspondent op West-Irian vraagt zich af of in dat geval nog sprake is van een werke lijke „daad van vrije keuze". E>REESTR.PiAT 465 Jeugdhuis (Breestraat 19) Sprt, uur Chr. Emigratiecentrale 7-8 t nam. Jeugddorp Voorschoterweg) VoS dansen Zuidwest Aktlef 7.30 uur m Zijlsingel 2 Volle Evangel iezendt spr. J. P. H. Zijlstra 8 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur i ciale raadsvrouw 4-6 uur nam. Antonluskerk Concert Jeugdkamp kest Lelden voor Zuldwëst Actief 8 nam. Gymzaal Mousorgskystr. Zuid*t Actief conditietraining.' 9 uur naa DONDERDAG Pieterskerk Concert door South rolina University Choir voor K. en 8 uur nam Jeugddorp (Voorschoterweg) z« west Actief voetbal. Jeu de boules, e quet en micro-korfbal 7 uur nam-. Oude Vest 13 Evangelisatie Christ; gem. Ecclesia 8 uur nam. Titus Brandsmaln. 76 De Duikh clubhuiswerk handenarbeid 8-10 um Rijnlands lyceum (Apollolaan 0« geest) Volle Evangelie samenkomst dhr. v. d. Brink. 8 uur nam. Jeugddorp Voorschoterweg Zuidtn Actief bal voor de Jeugd. 8 uur n (9 uur nam. excursie naar broos brlek en Shulton). LEIDSE BIOSCOPEN Camera: „A bout de souffle", li Dag. 2.30. 7. 9.15, zond 7 en 9.30. Do: vrij. en zat. nachtvoorst.: „The rul runner". 18 jr. 23.30 uur. Zond woe: „SJors van de rebellencln 2.30 uur. Lldo: „De val van Rome". 14 Dag. 2.30 en 8. Luxor: „Erotiek zonder masker" Jr Dag. 2.30. 7. 9.15. Zond ook 4 Rex: „Onstuimige begeerten", 18 Dag. 2,30. 7. 9.15. Zond ook 4 Vrij en zat. nachtvoorst.: „De n voor een nacht". 18 jr. 23.30 uur. Studio: „Secret ceremony", 18 Dag. 2.30. 7, 9.15. Zond. ook 4.45 Trianon: „De langste dag", 14 Dag 2 en 8. TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vllst: Don J meire (marionetten), Lucas Qc; zwaard (poppen), Paula Dietz (wai kleden), Guy van Hardengroek (kg mlek), Ronnie Meerts (grafiek), dag t/m zaterdag 9-6 uur (t/m 14 nl). Molenmuseum „De Valk" (Dagij van 10 uur voonn. tot 5 uur nam. Zi dag 15 uur nam Maandags geslol Jeugdmuseum (Koppenhinkstee* Tentoonstelling over de natuur eni tiek xilt grootmoederstijd. (uitsluit! zaterd. van 11-17 nm. en na vers Crone6teinkade 2). De ^akenhal 15 uur Rijksmuseum van Oudheden (j penburg 28): Werkd. 10 uur voorn 5 uur nam.: zond. 1—5 uur nam Rijksmuseun voor v olkenkoi (Steenstraat 1) dag. 105 u.: dags I-s uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend mii dag tot ei met vrijdag 9 uur voorn 6 u. nam. zon. en feestdagen 1 uur nam Rijksmuseum voor de geschied! der natuurwetenschappen. Dag. 10 uur zond 1—4 u«r Kunstzaal Heuff (Wassenaar) Ja: Tongeren, schilderijen en tekenin dagelijks (behalve zondag) 10-17 dinsdagavond van 8-10 uur (t/m. Juni). Buut 110 (Nieuwe Beestenmarkt J Joe Frankhuyzen schilderijen en tt ningen dagelijks (behalve maanda j dinsdag) 20-1 uur (t/m 24 Juni Heempark Oegstgeesterweg (Kikl polder) Flora van eigen bodem, van 8 uur voorm. - 5 uur nam.; mei t.e.m. oktober op zat. en zond. uur nam. De Lakenhal Tentoonstelling land Koning, schilderijen en tekei gen, dag. van 10 uur voorm.-5 uuri 's Zondags van 1-5 uur nam (t.e.m Juli). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN TE LEIDEX Geopend voor spoedeisende ge len: Apotheek Reijst, Steenstraat tel. 20136.. Apotheek R. van Br Dag. 10—5 uur; Smallenburg te Leiderdorp en theek Voorschoten zijn de gehele 1 geopend. DINSDAG Kon. conservatorium voor mui 21.00 uur: experimenteel concert DONDERDAG Paviljoentheater, 20.15 uur: cab „Harlekijn" van Herman van Ve Onweersbui van 12 uur Gis teravond en vanochtend heeft de Australische stad Sydney haar lang ste onweersbui sinds jaren beleefd. Het onweer duurde 12 uur. De bliksem sloeg op verscheidene pun ten in en hier en daar ontstonden overstromingen. Grote delen van de stad kwamen in het donker te zit ten. Een Fokker Friendship werd 55 km ten noorden van Sydney door de bliksem getroffen. Het toestel keer de zonder moeilijkheden naar de stad terug. De bliksem had de romp l aan een zijde geblakerd. MOSKOU (AFP. Reuter) De Roemeense partijleider Ceausescoe heeft gisteren op de communistische wereldconferentie in Moskou ge pleit voor een opbouwende dialoog tussen Peking en Moskou. Roemenië is ernstig bezorgd over- de anti-Chinese koers van de com munistische wereldconferentie in Moskou, maar zal niet van de bij eenkomst weglopen. Ceausescoe had vorige week gewaarschuwd dat aan vallen op andere partijen het welsla gen van de bijeenkomst in gevaar brachten. Zijn waarschuwing werd echter genegeerd o.a. door de Russische lei der Brezjnew die zaterdag een bitte re aanval op China deed en gisteren weer door de Oostduitse partijchef Walter Ulbricht, die o.a. zei dat het grootste gevaar voor de wereld werd gevormd door „de as Bonn-Peking". Ceausescoe zei dat de aanhouden de aanvallen op China tot een „ver scherping van de spanningen in de betrekkingen tussen de communisti sche en arbeiderspartijen" dreigden te leiden. De leiding van de Roe meense party had niettemin besloten dat Roemenië aan de conferentie moest blyven deelnemen om de een heid in de strijd tegen het imperia lisme te helpen bevorderen. Ceausescoe onderstreept de strikt neutrale rol van zyn land in het Rus- sisch-Chinese conflict. Roemenië had Peking laten weten, dat het WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. Ceausescoeniet wegge lopen- evenmin instemde met de beschuldi gingen aan het adres van Moskou. De Roemeense partijleider veroor deelde voorts nog eens de Russische invasie van Tsjecho-Slowakije, zon der die met name te noemen, door op te merken dat men zich niet on der het mom van proletarisch inter nationalisme mocht mengen in de aangelegenheden van andere com munistische landen. be «e 0.' i 1 aS 5 S Amsterdam onbewolkt 19 11 De Bilt onbewolkt 21 11 Deelen onbewolkt 22 10 Eelde onbewolkt 19 9 Flndhaven onbewolkt 22 Den Helder onbewolkt 16 12 Luchth. R'dam onbewolkt 20 10 Twente onbewolkt 21 iO I VJisslngen onbewolkt 20 12 Zuid-Limburg onbewolkt 23 10 Aberdeen onbewolkt 20 0 Athene half bew. 26 19 Barcelona geh. bew. 22 16 Eplgrado onbewolkt 22 11 Berlijn onbewolkt 24 10 Bordeaux zwaai* bew. 19 13 Brussel onbewolkt 23 Frankfort onbewolkt 24 10 Genéve zwaar bew. 24 10 C.renoble zwaar bew. 26 12 Helsinki onbewolkt 21 1° Innsbruck onbewolkt 23 Kopenhagen onbewolkt 17 11 Lissabon zwaar bew. 18 14 i Locarno licht bew. 23 Londen licht bew. 26 10 f Luxemburg onbewolkt 12] Madrid zwaar bew. 20 101 Malaga onweer 22 16 Mallorca zwaar bew. 24 16 Mhnchen onbewolkt 20 6 Nice zwaar bew. 21 18 Oslo onbewolkt 26 14 Parijs onbewolkt 25 12 1 Rome licht bew. 24 16 1 Stockholm onbewolkt 23 7 r Wenen licht bew. 11 1 Zurich onbewolkt 23 9

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2