Zwartkijkers op het matje Magazijncomplex aan Gerrit v. d. Yeenstraat deze keer: alles over de derde Zanussi van links Koop nü bont en spaar 10% routineerde medewerkster ruimte voor alles (en nog wat) 1705,50 KSDAG 10 JUNI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA IT IMPORTEUR VOOR NEDERLAND ELECTROTECHNIEK N.V, DUIVENDRECHTSEKADE 91-94. AMSTERDAM, TEL020-5.ll.ll afdeling Beheer en Makelaardij zoeken wy op Ün een I 'r taak omvat ondermeer: de wederverhuur van togen, het opstellen en uitwerken van kontrakten ^rapporten, het zelfstandig voeren van correspon- 'tie en administratie. gedachten gaan uit naar een representatieve) Kwnlijkheid met middelbare schoolopleiding en di to steno en typen. toium leeftijd 25 jaar. Viering geschiedt in overeenstemming met leeftyd ttvaring. gemaakt vakantie-afspraken wordt rekening ge-1 den. te richten aan HUURMAN N.V., Herengr. 10. È'oon 20590. xfCnNVZISSONVZ/^ f »iz*Hx f S z 9IZANU99ITAMUSSIZANUS 9 ^UtSIZANUSSIZANUSSI ZA ZANUSSI lrnöllro van 130 tot 277 liter. JiUUllVdsieil van f. 289tot f. 779,- (inclusief B. T W.) N Over een koelkast is niet veel te vertellen, dacht u Nou, maar daar denkt Zanussi toch anders over. Neemt u alleen de indeling maar eens. Bekijk een Zanussi en vergelijk die met elke willekeurige andere koelkast De opstelling van roosters, vakken en rekken van een.Zanussi is tot in alle details doordacht en uitgekiend. Gevolg: er gaat meer in èn u kunt overal makkelijk bij. Elke centimeter van elke Zanussi koelkast is voor honderd procent benut En dat is nog maar één zo'n doordacht en praktisch detail van Zanussi. Wilt u nog een paar bijzonderhe den over één van de dertien Zanussi-modellen? Links vindt u ze. (Maar misschien kunt u nog beter naar uw handelaar gaan en daar zelf vaststellen welke Zanussi-koelkast de meest geschikte voor u is.) Standaard Nerts Tilika bontmantel van grote allure. Profiteer nu 10% zomerkorting op onze nieuwe winter de. Normale (reeds lage) prijs 1895,— tomerkorting 189,50 1 J uw Modehui: TxrELMJim. tamotrwxs" De inhoud is 155 liter, hetgeen bij Zanussi betekent dat deze inhoud volledig is uitge buit. De magnetische sluiting zorgt voor een absoluut luchtdichte verbinding tussen kast en deur. Desondanks is de Zanussi lOüii DE LUXE vingerlichl te openen. Ja, en dan de wanden. Een heet bijzonder materiaal polyurethaan als u het weten unit) stelde Zanussi in staat de wanden uitzonder lijk goed te isoleren, zelfs met een aanzienlijk dunnere wand dan anders nodig is. Het gevolg is duidelijk: Zanussi koelkasten zijn van binnen veel groter, dan u van buiten zou verwachten. IDEN Tegen een 20-jarige der uit Leiden eiste de officier justitie, mr. J. Wessel, gisteren drie geldboeten van respectie- f 100, f50 en f200 subs. 75 da- als een voorwaardelijke hechte- jaf van 2 weken met een proef- ran 2 jaar. Diens 49-jarige va- zonder beroep en eveneens in n woonachtig, hoorde de eis tot geldboeten van respectievelijk ■n f 100 subs. 30 dagen tegen uitspreken en vader stonden samen voor Éidse kantonrechter, mr. W. de ig. terecht. jtgenoemde, omdat hij in de van 3 maart jl. in Warmond «ingehouden achter het stuur vaders auto. die niet van een kenteken was voorzien en óp geen WA-verzekering liep. hij zelf geen enkele rybe- heid bezat. Laatstgenoemde zich verantwoorden voor het dat hij zoonlief met zijn auto aten rijden c.q. het gebruik er- d voorkomen, zoon kon uiteraard niet ont- dat hij geen rijbevoegdheid Hij verzekerde de rechter niet iben geweten, dat de auto niet erzekei-d en het kenteken on- was. Als excuus voor zijn idestiene" rit voerde hij aan: meisje miste de laatste bus en zj] nu eenmaal naar huis nam ik even de auto". Waar- kantom-echter repliceerde', iw meisje erbij betrokken was. al in het proces-verbaal. Zij namelijk nogal brutaal tegen litie op". Verdachte onthield in commentaar. vader hield een zeer emotioneel dat neerkwam op: „Ik heb e auto niet geleend noch enige iming tot het gebruik ervan n". Hij had de auto bestemd e sloop en daarom niet verze- 1 a voor een geldig kenteken ge- De officier achtte afdoende be wezen, dat zowel de zoon als vader zich schuldig hadden gemaakt aan enkele zeer laakbare overtredingen en kwam derhalve tot bovenvermel de eisen. Beide verdachten bepleitten uiterste clementie. Na eveneens zijn misnoe gen over een en ander te hebben uit gesproken vonniste de kanton rechter de zoon met een totale geld boete van f375 subs. 65 dagen en de geëiste voorwaardelijke hechtenis- straf. De vader kwam er met twee maal f 50 subs. 20 dagen af. Vehikel Het vehikel, waarmee een 28-jari- ge handelscorrespondent uit Heem stede de wegen onveilig maakte, ver toonde als de meest opvallende ge breken: niet functionerende rem men, lekke uitlaat en doorgeroeste carrosserie. Nadat de correspondent te Sassenheim een botsing had ver oorzaakt. kwamen deze feiten aan 't licht. „U kocht dat vehikel voor f 200 en verwachtte toch niet een deugdelijk vervoermiddel te krygen?" vroeg de officier. „Ach het leek mij geen slechte auto want hy zag er echt nog goed uit", aldus verdachtes be scheid. „Helaas gaan nog te veel kopers van tweede-hands auto's op het oog af en laten zy een deskundig onder zoek achterwege", merkte de officier hierna nog op. Gezien de ernst van de feiten eiste hy zowel een totale geldboete van f 180 subs. 36 dagen, als de vernietiging van Rijkswege van het inbeslaggenomen „voertuig". De kantonrechter vond verdachtes gebrek aan verantwoordelijkheidsge voel dermate afkeurenswaardig, dat hij hem vonniste met een totale boe te van f 175 subs. 35 dagen en de voorwaardelijke ontzegging der rij bevoegdheid voor de tijd van 6 maan den met een proeftijd van 2 jaar. Voorts legde hy de gevraagde ver nietiging in zijn vonnis vast. „U bezat geen rijbewijs en kocht toch een auto om te rijden. U beging dus opzettelijk een zeer ernstig overtreding. U maakte het des te ernstiger door te gaan ryden zonder een WA-verzekering, een geldig ken tekenbewijs en met een auto waar van twee banden totaal glad waren Aldus richtte de officier zich tot een 20-jarige landarbeider uit Sas senheim die destyds op een van zijn clandestiene ritjes op heterdaad be trapt werd en vier proces-verbalen op zyn naam kreeg. Verdachte kon weinig of niets tot zijn verdediging aanvoeren. Hij sprak er wel zijn verwondering over uit, dat zyn auto, die toch in een goede staat verkeerde, in beslaggeno men was. „Dat werd gedaan om te voorkomen, dat, u er weer mee ging rijden", lichtte de officier hem in. Na deze inlichting laakte de offi cier verdachtes handelwijze in hoge mate en eiste vervolgens zowel een totale geldboete van f 500 subs. 100 dagen als bij wijze van stok achter de deur twee weken voorwaardelijke hechtenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. Tegen de teruggave van de auto had hy geen bezwaar. Wel waarschuwde hij verdachte: „Ga er nu niet meer mee ryden anders komt u onherroepelijk in de cel terecht". Na verdachte inzake de totale geldboete conform te hebben gevon nist, verhoogde de kantonrechter de voorwaardelijke hechtenisstraf tot 4 weken, bedoeld als een zeer ernstige waarschuwing. land hand over hand toe met alle soms ernstige gevolgen van dien. De ze verdachte verklaarde dat hy het wapen kocht om zichzelf en zyn ge zin tegen eventuele overvallen te be schermen. Ook met deze reden kun nen wy allesbehalve gelukkig zyn". Hij achtte een gevoelige correctie op z'n plaats en eiste dan ook een geldboete van f 150 subs. 30 dagen en de verbeurdverklaring van het in beslaggenomen wapen plus munitie. De kantonrechter vonniste bij ver stek met f 140 subs 28 dagen en de gevraagde verbeurdverklaring. Tijdens de vanwege de Dienst van Luister- en Kijkgelden in Leiden ge- houden controle op zwartkijkers en i ontduikers van luistergeld werden al leen in febrari j.l. al tegen enkele honderden proces-verbaal opgemaakt. Op de deurwaardersrol prijkten gisteren ruim 100 namen van hen, die zich voor hun zwartkijken en luisteren moesten verantwoorden. I Velen lieten verstek gaan. Degenen, die wel ter zitting verschenen voer den als „excuus" voor de ontbreken de tv- en of radiokaart aan:, „Ik wil de myn toestel echt wel aangeven, maar het bleef in de slof", of: „Ik had het toestel op proef en dacht, dat aangifte dan niet nodig was". ,of: „Ik was juist van plan het aan I te geven toen die controleur kwam". Allen ondervonden, dat het straf- I tarief steeds hoger wordt. Zij werden vrijwel allen conform de eis ver- oordeeld tot een boete van f 50 voor ,het zwartkijken en van f 30 voor zwartluisteren. Wapenbezit In de zaak tegen een niet versche nen 50-jarige Leidse caféhouder in wiens woonkamer de politie <na te zijn getipt) op een verborgen plaats een pistool met de nodige munitie aantrof zei de officier o.a. in zyn re quisitoir": Het ongecontroleerde be zit van vuurwapens neemt in ons j Arrestaties in Barcelona. Zeven I mannen en twee meisjes zyn gisteren I in Barcelona gearresteerd en ervan beschuldigd de leiders te zijn van de verboden Spaanse communistische partij. De meesten van hen zyn stu denten aan de universiteit van Bar celona. Ze zouden in januari een aanval op het bureau van de rec tor van de universiteit van Barce lona hebben georganiseerd. LEIDEN Met lakjas aan en helm op bedacht op alles heeft mr. F. Portheine V.V.D.-raads lid en lid van de Tweede Kamer gistermiddag de eerste betonnen paal de grond aan de Gerrit v. d. Veenstraat ingedreven, daarmee het startsein gevend voor de bouw van 27 magazijnen en bedrijfsruimten. Dit project is een initiatief van middenstandsfederatie De Luifei- baan, die is voortgekomen uit de winkeliersvereniging van het Vijf Meiplein en het Bevrijdingsplein. De Luifelbaan legt zich speciaal toe op het scheppen van dit soort ac commodaties, daar, waar de winke liers er behoefte aan hebben. „Hiermee willen we aantonen", al dus de heer A. Plu, voorzitter van De Luifelbaan. „dat het midden- en kleinbedrijf niet ten dode is opge schreven". Hy signaleerde evenwel een tekort aan dit soort bedrijfs ruimten voor de kleine ambachts lieden in Zuidwest. De heer Plu uitte vervolgens de wens, dat de Leidse middenstanders wat dit betreft in de Merenwijk beter uit de voeten zul len kunnen. Het liefst zou hij de bouw van dergelijke projecten in ei gen hand houden. Het nieuwe complex gaat 27 ma- I gazijnen plus verdieping omvatten, j van 3% bij 12Vi meter elk. Wanneer i de bouw volgens plan verloopt, wordt er eind van dit jaar de laatste j hand aan gelegd. Mr. F. Portheine laat het heiblok neersuizen. Op de achter grond burgemeester Van der Willigen. Foto LD/Holvast) Voorkeur voor Helsinki —De Sow- jet-Unie heeft de Finse hoofdstad Helsinki aanvaard als de plaats waar de voorgestelde bijeenkomst, van alle Europese landen kan worden gehouden. Het Finse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren bekend gemaakt dat de Russische ambassadeur in Finland Kowaljew een nota van z ijn regering heeft overhandigd waarin wordt bevestigd dat Rusland aan de conferentie aal deelnemen waarby de Finse regering als gastheer zal optreden Nog een detail dat getuigt van meedenken met uw ruimte-probleem in de keuken de deur van een Zanussi steekt niet buiten de kast uit, ook niet als hy daarmee een hoek van 900 maakt. Meubels staan nooit in de weg! De afmetingen van de Zanussi lim DE LUXE: 85 cm hoog, 52,5 cm breed, 60 cm diep. De, prijs: f359,- (inclusief B.T. W.) {Oh ja en daar heeft u dan ook nog een ruim vriesvak, een automatische ontdooier (druk knop), een "Roti-Bond" verdamper en een hitte- en zuurbeslendig bovenblad voor.)

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 17