MA-school werpt zich op creatief vormingswerk Scholieren 'in overbrugging' PIERROT We zei er ook weer dat alle verpakte brood hetzelfde was? 't Is alsof er niemand in Leiden woont DUIKER HORLOGE! ƒ49,75 m Nu ook voor werkende jongens King Corn. Kermis 3 okl. wordt groter dan ooit BAR-DANCING-CLUB X> Kerkelijk leven Bonaventura Don Bosco Te veel leraren geschiedenis en aardrijkskunde GOUDEN VERLOVINGSRINGEN JUWELIER v.d. WATER VRIJDAG 6 JUNI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA ADVERTENTIE LEIDEN Wie ergens het woord 'Mater Amabilisschool' laat vallen, wekt bij menigeen de gedachte op aan „naai- en kook lessen". In de praktijk klopt al ettelijke jaren geen spaander meer van dit beeld. Officieel is de avondcursus van de Mater AmabiKisschool echter nog wel een soort huishoudcursus voor werkende meisjes. Daar gaat nu rigoureus' verandering in komen De MA-school zal een totale re organisatie ondergaan. Zo wordt de avondcursus-oude-stijl per 1 september omgezet in wat een beetje plechtstatig „vormings werk voor jong-volwassenen" heet. De directrice, mevrouw M. J. E. Kerckhoffs, heeft hiervoor een ransel, die uitpuilt van de smakelijke ideeën. Als het aan haar ligt, gaat het iets worden dat sprekend lijkt op een alge mene vormingscursus in 'n crea tief centrum. Tot op heden kent de stichting Ma ter Amabilisschool twee werksoorten: de dagcursus voor werkende meisjes van 1417 jaar en de avondcursus voor werkende meisjes van 17-22 jaar. Deze twee cursussen werken geheel gescheiden, onder aparte lei ding, met eigen begrotingen. De dag cursus wordt in september geheel overgedragen aan de (rooms-katho- lieke Levensschool. De avondcur sus, die dus onder leiding van me vrouw Kerckhoffs staat, gaat alléén door, maar volgens een drastisch ge wijzigde opzet. De nieuwe stichting voor deze avondcursus (de statuten zu.len moe ten worden herzien) zal in naam af stappen van het rooms-katholieke beginsel. Een andere grote stap is geweest, het besluit om ook open te gaan staan voor werkende jongens. Zeker niet die mevrouw die vorige week voor de verandering eens géén King Corn nam King Corn wordt elke nacht overal in Nederland vers gebakken en komt dus dagelijks vers op tafel. King Corn blijft dagen- langer vers. ,'t enige dat u weggooit, is de verpakking (alleen King Corn kan dat zeggen}- LEIDEN Gistermiddag ii heeft het bestuur van de f 3 October -Ver eeniging de jaarlijkse inschrijving ge houden voor het te houden Lunapark op 3 oktober a.s. Met spanning heeft het be stuur deze dag tegemoet ge zien, immers voor het eerst sinds 1886 zal de kermis niet meer op het bekende Schut tersveld gehouden ivorden, maar op het nieuwe terrein rond de Groenoordhal. Dat een geheel bestraat terrein aantrekkelijker is dan een grasland, kwam dui delijk naar voren. Hoewel het totale resultaat van de inschrijving nog niet geheel te overzien valt, is de eerste indruk bij het 3 October-be- stuur, zeer bevredigend. Het valt te voorzien, dat een machtig Lunapark groter en uitgebreider dan op het Schuttersveld mogelijk was op 2 oktober zijn poorten zal openen. Na de inschrijving werd de jj heer J. Hermans uit Rotter- dam, manager van het 3 ok- tober-lunapark. gehuldigd ter gelegenheid van het feit, dat hij de 25ste kermis in september gaat opbouwen. Er werden waarderende woor den gesproken en een ge schenk overhandigd. Naar verluidt bestaat er al een be hoorlijke belangstelling onder de „heren der schepping". Naar buiten toe zijn dit de meest opzienbare vernieuwingen. Maar on derhuids is er veel meer gaande. Tot dusverre is de avondcursus van de MA-school nog gebonden aan het Nijverheidsonderwijs, dat betekende in feite de r-k. huishoudschool aan het Galgewater. Dit. houdt in, dat alle lessen van de avondcursus gegeven moesten worden in de huishoudschool, veel al ook met de docenten daarvan. Mevrouw Kerckhoffs zegt hierover: irDe meisjes slikten dat niet langer, en terecht. Ze vertikken het om in die ongezellige klaslokalen schools op een rijtje te zien. Per slot van re kening volgen ze de cursus voor hun plezier van hun zelfverdiende geld". Zij vervolgt.: ..Dat onderdak zijn bij het nijverheidsonderwijs bete kende ook een gebonden zijn aan een bepaald lesprogramma. Daar willen we nu vanaf. Als we 1 sep tember niet meer onder het Nij verheidsonderwijs vallen, moet je op de nieuwe cursus in principe alles kunnen doen wat je wilt. Toneel, ca baret, dansen, meedoen aan culture le manifestaties, alles moet mogelijk zijn. Wat ik graag wil is de kritische blik verruimen van de werkende jeugd, er bewust levende mensen van maken". "(1 zelf Mevrouw Kerckhoffs. die ook met veel animo in de organisatie van Jeu Step-inn, het festival op Koningin nedag, heeft gewerkt, vermoedt dat dit veel van de stafdocenten zal ver gen. ,,Ze moeten flexibel zijn, zich buiten hun terrein weten te bewe gen. De jeugd gaat nu zelf het pro gramma voor volgend jaar opstellen. Ze vraagt maar". De vooruitstrevende leidster wil de democratie op haar cursus ver door voeren Zij overweegt de cursisten op de één of andere manier inspraak te geven in het te vormen stich tingsbestuur. Andere ideeën van haar betreffen een sociëteit, waar momenteel in het ludiek beschilder de schoolgebouw aan de Hogewoerd 57 al naarstig aan wordt gewerkt („Soms bellen er wildvreemde jon gens aan. die vragen: mevrouw, we hebben gehoord dat hier wordt ge verfd. Kunnen we helepn?") Het vuur dat onder al deze plan nen gloeit, dreigt uit te gaan als het Academische examens LEIDEN Aan de Leidse univer siteit zijn geslaagd: Doet. ex. Ned. Recht Til. G. M. Heere (Raams- donkveer), mej. M. Failé (Bever wijk), R. van Aken iAmsterdam), E. F. E. Tesselaar (Leiden), en mej. M. van Erp (Den Haag». De heer L. A. van den Brandeler hoopt zondag te gedenken, dat hij zestig jaar geleden is gepromoveerd in de Staatswetenschap. Eén van de dingen, die je kunt doen op de Mater Amabil- lisschool, als je daar zin in hebt. Hier gaat het schilderen op pa pier, maar het gebouiv zelf krijgt ook een verfje, allemaal naar ei gen ontwerp. (Foto LD/Holvast) niet bijtijds wordt gevoed met geld. „We willen absoluut niet de gemeen te tegen ons in het harnas jagen", verzekert mevrouw Kerckhoffs. ,.B. en W. zijn ons waar ze kunnen zeer ter wille. Pas nog was de burgemees ter aanwezig op een feestelijke slot- avond. We krijgen nu 80% subsidie, maar daarmee redden we het niet. Het is de hoogste tijd dat d.»t de aan dacht krijgt. De werkende jeugd heeft al te veel in de verdrukking ge zeten Natuurlijk zijn de bewoners van de Rivierenwijk blij met het beeld van Arthur Spronger dat al geruime tijd (eerst onder zeildoek maar sinds maandag dan onthuld prijkt bij het winkelcentrum aan de IJsselka- de LD 2/6iets is tenslotte beter dan niets. Het is echter de vraag of dat iets niets anders had kunnen zijn of had moeten zifn. Zonder daarbij de betekenis van Sprongers kunstwerk in het geding te willen brengen moet gezien de hele procedure en het resultaat van de gemeentelijke bemoeienis om de Ri vierenwijk te verfraaien protest wor den aangetekend. Wat. betreft die procedure is het toch maar weer op vallend dat de gemeentelijke culture le autoriteiten weer bewust voorbij zijn gegaan aan allerlei wensen die wat betreft de verfraaiing van de Ri- ADVERTENTIE) .•4-5" NOORDWIJK/ Dagelijks geopend van 82 uur HOOFDSTRAAT 90. NOORDWIJK AAN ZEE i£</zsró ócltryoen vierenwijk onder de bevolking van de wijk zelf leven. De bewoners uit de Rivierenwijk hebben tenslotte uit de krant moeten vernemen wat er onder dat bruine zeildoek op die paal in het grasveldje aan de IJsselkade verborgen zat, een briefje aan de bewoners van de wijk kon er helemaal niet af. Speelobject NED. HERV. KERK Beroepen te IJsselmuiden dr. H. Goedhardt te Rotterdam-Delfshaven. Bedankt voor Hollandse Veld en voor Wierden G. C. Post te Giessen- dam. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Rotterdam-Delfs haven (als evangeliesatie-predikant) P. H. Steenhuis te Doetinchem Aangenomen naar Averreest- Dedemsvaart M. H Sliggers. kandi daat te Haarlem die bedankte voor Oosterwolde-Smilde. voor Marum- Kornhornn Blij avoor Kommerzij 1- Niezijl, voor Hoek <Zld), voor Mus- selkanaal-Valthermond. voor Groote- gast., voor Kampen, voor Zuidwolde (Gr), voorMiddelstum en voor Noord-Bergum GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Beroepen te Delfzijl J. J. de Vries te Nijkerk. VRIJ EVANG. GEMEENTEN Benoemd tot vlootpredikant A. Jonkman te Kampen. Wat betreft de alternatieven voor het beeld van Spronger daar van hadden de gemeentelijke autori teiten kennis kunnen nemen als zij eens hun oor te luisteren hadden ge legd in de Rivierenwijk zelf. Net als by vele andere buitenwijken heerst er een chronisch gebrek aan speelfa- ciliteiten voor de jonge kinderen die het met hun doorgaans jonge ouders van de directe omgeving moeten heb ben. Het is duideiyk dat de gemeente op een bepaald moment het geld uit de gemeentelijke culturele pot moet uit geven aan de aankoop van een of an der kunstwerk, maar waarom dan gezien die behoefte aan speelfacilitei- ten geen speelobjecten geplaatst. Voor die achttienduizend gujden voor het beeld van Spronger moet wel zo iets te krijgen zijn geweest: fraai voor het oog en functioneel. Dit geval met het beeld van Spron ger staat echter niet op zichzelf en dat maakt de zaak in feite zo triest Vele malen kunnen we constateren dat de gemeente, andere overheden en semi-overheden op geen enkele wyze rekening houden met de wen sen die vanuit de wijken zelf komen. Tekenend voor zo'n geval is de ge meenteraad van Voorschoten die zo als het in het LD van 31 mei jl stond (ADVERTENTIE) 100% WATERDICHT SCHOKVRIJ LICHTGEVEND MET DATUM VELE MODELLEN ook VOOR JONGENS! Reeds vanaf HORLOGER JUWELIER MAARSMANSSTEEG 21 LEIDEN - TEL. 20778 Eigen reparatie-atelier LEIDEN Toegelaten aan het I Bonaventuracollege in Leiden als leerling van de eerste klas zijn: Joost v. d. Aardweg, Voorhout; Toon Ashman. Roel v. Akkeren, Kees Baas. Voorhout; John Bakker Roelof- arendsveen; René Bastiaans, Leider dorp; Winfried v. Beek, Marjo Be- melmans, Bodegraven; Eric-Jan Be- rendsen, Paul Bergervoet, Voorscho ten; Rob Bergman, Els v. Berkel, Roelofarendsveen; Frans Beukeboom, Hazerswoude; Martin Beuman, Voor schoten; Rolf Blomberg, Ronnie Bleyswyk, Voorhout; Kees- Jan Blonk, Paul de Boer, Hazerswoude; I Ai-nik Boons, René v. d Boor, Tom v. d. Borg, Voorschoten; Jan Borst, RUpwetering; Leo v. d. Broek. Nieuwe-Wetering; Martin Brixter- j man, Warmond; Irma Brugmans, Arno v. d. Bulk. Hazerswoude: Elco Burgering, Jan Burgmeyer, Sassen- heim; Rudi v. Buul, Voorhout: Nick Cornelise, Hans Creighton, Martin v. Dam, Voorhout; Fons en Ruud Delnooz, Waddinxveen; Jacques De- vilee, Kitty Diebeis, Leiderdorp. Ma rijke v. Diemen, Zoeterwoude; Joop J v. Diest, Wiet ten Doeschate, Kat- wijk; Birgitta v. Dongen, Paul v. Don gen, Voorschoten; Martien Douw, Voorschoten; Reny v. d. Drift. Eric I Droogh, Noordwyk; Piet Duindam, j Simon v. Dijk, Ter- Aar; Anna v. Egmond, Leimuiden; Wardy v. Em merik, Rypwetering; André Engel, Roelofarendsveen; Richard Epskamp, Wim v. d. Eshof, Katwyk; Ans Ganzevles, Roelofarendsveen; Paul v. d. Geest, Oud-Ade; Koos v. d. Geest, Oud-Ade: Wim v. d. Geest, Leiderdorp; Jan v. d. Geest, Leider dorp; Rolf v. Gent, Voorhout; Ma- riëtte v. Gentevoort. Bussum; Paul de Graaf. Johanna v. Graas, Leimuiden; Frank de Greef, Leiderdorp: Kees Groen. Zoeterwoude; Eddy Groenen, Leiderdorp; Leo de Groot. Hazers woude: Anton de Groot, Voorhout; John v. Haastrecht, Chris v. Haas- tert, Zoetermeer; Isma van 't Hart, Roelofarendsveen; Hans v. Heel, Leiderdorp; Paul v. d. Heyden, Zoe terwoude: Lex Hoefcloot. Rob v. Hof wegen, Zoeterwoude; Dik Hogenboom Roelofarendsveen: Hans Hogenboom, Roelof arendsveen; Jas den Hollan der. Oegstgeest; Marcel Hölscher, Voorhout: Nico Hoogervorst, Langer- aar: Erik-Jan Huiberts. Sassenheim; Hans Huigsloot. Voorhout; Henk v. d. Hulst. Leo Janssen. Sassenheim; Theo de Jong. Roelofarendsveen; Sjaak de Jong, Zoeterwoude: Rob de Jongh, Voorschoten: Ronald Juffer mans. Tonnie Kalker. Nieuwe We tering; René Kallenberg. Koos v. Kampen, Anton Kea, Leimuiden; Hennie Kerkvliet. René Kersten, Leiderdorp; Kees v. d. Klaauw, Dick Klein. Jan v. d. Klein. Wim Knots, Oegstgeest; Wim Koek. René Koek, Roelofarendsveen: Marjolein Kool hof, Fred Koot. Sassenheim; Lex Kop. Oegstgeest; Hans Koreman, Peter Korver. Hazerswoude: Bas v d. Kroft. Warmond: Ronny v. d. Laan. Hoogmade; Frank Lautensla- ger, Oegstgeest; Kees v. Leeuwen, Warmond: Paul Litjens, Alkmaar; Cor v. Loon. Roelofarendsveen; Lidy Ludlage, Roelofarendsveen; Jean Luykx, Katwyk; Marcel Maas, Sjef Maasdyk; Paul 't Mannetje, Voor schoten; Freddy v. Meegen, Jeroen v. d. Meer, Leiderdorp: Hans Men- tink, Sjon Meyer, Zoeterwoude; Han Möller, Leiderdorp; Hans Nachtegel- ler, Frans Nelissen, Wim v. Niekerk, Bodegraven; Wim Nieuwint, Roelof arendsveen: Roland Nooyens, Jos Nijssen, Cornelia Obdeyn, Leimui den; Sjef Oltheten. Peter Onder water, Emille v. d Oord, Joost Paar- dekooper, Zoeterwoude; Kees Peters, Joep Pieterse, Voorschoten; Piet v. d. Plas. RoelofarendsveenPieter Plomp, Voorschoten; Sjaak v. d. Poel Oud-Ade; Rietje v. d. Poel, Oud- Ade; Rob v. d. Poel. Zoeterwoude; Ton v. d. Poel. Rob v Polanen. Lei derdorp; Cock v. d. Pyl, Ter-Aar; Rudie Pynnaken, Hans Romyn, Hans v. Rooden, Johnny v Ruiten, RoelofarendsveenTon Schalks, Noordwyk, Carla van Schie, War mond; Jan v Schilt. Manon de Slegte Noordwyk; Ruud Sliering», Leider dorp; Peter Smit. Leiderdorp; Theo j Spruit, RoelofarendsveenCharlotte Stockermans, Alphen a. d. Ryn; Anna Straathof Leimuiden; Peter 1 Streng. Hazerswoude; Ge v. Strien. Gerda Strobbe, Leimuiden; Peter Strock, Oude-Wetering. Marian Tanke. Leimuiden; Peter Thorn. Lei derdorp; Richard UI jee. Voorhout, Peter Ulrich. Leiderdorp; Leo Valk. Leiderdorp; John Vaneman, Rypwe- tering; Ton v. Veen. Zoeterwoude; Ar.toon v. Velzen, Oegstgeest; Pieter Verdegaal. Voorhout; Arno Verha gen, Rob Verhey, Leiderdorp; Har- i ry Verhoef, Oegstgeest; Pieter Vink, I Zoeterwoude; Sjors v. Vliet, Zoeter- 1 woude; Rob v. d. Voort. Ton de Vos, j Bodegraven; Irene de Vrind, Hans Vrijburg, Oud-Ade; Sjonny Wanner- dam. Voorhout; Ronald de Weerd. Voorschoten; Patrick Went, Voor- Hout; Frans Werter, Bertran Wessel- geest; Pim Wolterink. Hazerswou de; Han v. Zaal, Zoeterwoude; Jan Zandbergen, Jan Zandvliet. Oude Wetering; Ton Zevenhoven. Zoeter woude; Lenie Zoetendaal, Nieuwe Wetrimg; Luuk v. d. Zon, Paul v. d. i Zwaan, Sassenheim. De volgende leerlingen werden ge plaatst in het le leerjaar (brugklas) van de r.k. technische school Don Bosco in Leiden: F. C. M. Aanhane, Katwijk; P L. M. Akerboom. B. J. J. v. d. Berg. Wassenaar; J. D. Brauckman, Oegst geest; J. W. A. Borst, P. P. M. Brui nes. M. P. J. M. v. Bemmelen. Zoeter- woude; J. C. Bentvelzen; F. C. de Boer. Hazerswoude; L. Boers; L. G J v. Bohemen, Noordwyk; S. Bos; C. A. P. Bouwens; J. N. C. Berg, Zoeter woude; J. M. v. d. Bog-aerd; J. H. M. Bruines, Zoeterwoude; W. M. den Blanken, id.; H. P M. Bollen. Was senaar; P. P Bastiaans. Voorscho ten; W. Th. C. v. d. Boog, Wasse naar; J. Captein, Zoeterwoude; A. Dierckx, Voorschoten; W. G. P Drift. Zoeterwoude; A. J. Ciere; J G. M Elstgeest. Hoogmade; W. C. j A v. Elk. Oegstgeest; G. den Eisen. Zoeterwoude; J. Q. M. Flohr, Leider- dorp; P. H. Fase, Hazerswoude; C. A Gesser; v. Goozen, Hoogmade; J. L. A. v. d. Geer, Zoeterwoude; J. J. v. Goozen, Hoogmade; P. A. M. v. Goo zen. Hoogmade; A. M. v. Grieken. Warmond; W. J. Groen in 't Woud. id.; G. J. J. Groenewoud. Noordwyk; J. Geertsma; P A Gras. Wassenaar G. Gertenaar; C. J. C. de Greef, Wassenaar; H. C. Groen. Hazerswou de; R. L. M. Groen in 't Woud; C. P v. d Hulst; C. A. A. Hoogervorst, Zoeterwoude. I. A. v. Haasteren Oegstgeest) P. M. Heemskerk. War mond; J. C. W. Hydra, Wassenaar; J. C. Heuzen; A. H. Hoogenboom; E. W. Hoogenboom, Hoogmade; F. G. de Jong, Wassenaar; H. C. J. A Jo seph, Voorschoten; W. J. C. M de Jong, Zoeterwoude; H. J. G. Koppers, Warmond; C. A. J. Kortekaas. Leid- schendam; J. J. v. Klink: G J. M. Koot. Hazerswoude; P. B. M Korte kaas. Voorhout; Th v. Kampen. NoordwykerhoutH. Klyn. Hoogma de; E. J. de Koning; G. J. A W. Kooter. Hazerswoude; J. G. Kroone; J. W. M v. Leeuwen. Hoogmade; v. Leyden, Hoogmade; Th. L. H. Lelie veld, Voorschoten; P. A. M. v. d. Linden; M. J. C. v. d. Laar. Noord wyk. R. A Leidelmeyer, Zoeter woude; R. R. J. Langezaal; J. P. J. v. Leeuwen. Warmond; G P J. Lourierm. Hazerswoude; H. V M v. d. Meerm. Oegstgeest; J B. M v. d. Meule, Leidschendam; W. Th. M Mooyman, Zoeterwoude. C L. M Mourits, Hazerswoude; P P. M Mes kers, Warmond: N. F. Molenkamp, Voorhout; S. J M. Mank, Alphen a d. Ryn; M. P. J. v. d. Meer. Zoe terwoude; F. C. v. d. Mey; C. A. M Mooyman, Zoeterwoude; J. N M. Mooyman, id.; A. H. M. v. d. Meer, Oegstgeest; A. J. C. Mooyman, Zoeterwoude; R. P v. d. Ploeg, Hoogmade; J. H. Petit; A. v. d. Post, Koudekerk a. d. Ryn; J. D. Pel grim; J. H. M. v. Paridon, Katwyk. A. W. v. d. Ploeg. Wassenaar; J L. G. Post, Wassenaar; T Prins, Sas senheim; J. B. M v. Rooden: W M M. v. Rooden; J. P M Reize voort, Oegstgeest; L. J Rooyakkers. Was senaar, P. J. v. Rijn, Warmond; C, M. v. Wijn, Woubrugge; F. Th. P. Rafain, Hazerswoude; A. J. C. Rosier P. B. Ruygrok. Wassenaar: J. A F. Reibel, Zoeterwoude; B. M P. de Rooy, Warmond; M. H. Rozier; C v d. Starre. Leidschendam; J H. Si mons, Voorschoten; P. v. Steyn; R P. Sloos: F. A Steenvoorde, Noord wyk; H. G v. Schie. Warmond; J. C. M. Schokker. Voorschoten; J. P Slierings. Oegstgeest; S. G. M. Stynman, Warmond; Th. M. v. Schaik; J A. V v. Schilt, Leider dorp; A. W J Schoo, De Kaag; v. Tongeren, Warmond; R J .Trippe, Voorschoten; E. C Trommelen; G F. M. v. Tongeren, Warmond; N. A. J M. Turk, Zoeterwoude; W. p. v. Vliet, Hazerswoude: R. J. v. Velzen; A J. J. Verby, Alphen a. d. Ryn; W. J. Verhoog; C. A M v Velzen, Zoeterwoude; N. J. L. v. Veen, War mond: A. P Wouters. Katwyk; A. J. Wijfje, Leiderdorp: N. J. M. v. d. Werf. Hazerswoude; N. H P Wolf- f en but tel; H C. M. v. Wyk. Hazers woude; C R. M. de Winter. War mond; A. P, A. Wesselingh. Hazers woude; P. J. v. d. Weyden; C. F. J. Willems, Oegstgeest; A. v. Weeren; A. J. Wyrwas; G. J. v. d. Willigen; F. B Winkelhuis. Leiderdorp; A. J. M. v. Wijk, Bodegraven; M. J. C. B. de Zwart, Wassenaar; J. J. M. Zoetemelk, Wassenaar: L. J. A v. Zyp; F Zaal; J. C Th Zandbergen. Zoeterwoude; J. H W Zonderop, Hazerswoude. Nieuwe leerlingen geplaatst in klas 2 Mt: C. A. v. Geylswyk, Stompwyk; M. L. M v. Hout, Voorschoten; F A Win kelhuis. Leiderdorp; J. Zwetsloot, Hoogmade. klas 2M: A. C. M. r. Wijk, Bodegraven; W. P. Zitman. Klas 3 Mt: F. M. Nyhuis, Voorschoten. Klas 3 t: A. L. M. v. d. Lee, Voorschoten. Klas 3e: H. J. v Duyn. Voorschoten; F. P. J. M. Nabuurs. Voorschoten; H. E v. Sambeeck. Voorschoten. Waar geen plaatsnaam wordt 8«- noemd, is deze Leiden, „vriendelijk maar beslist" een Initia tief van de bewoners van de wflk Boschgeest om te komen tot een wijkraad wegstemde. Het zou in het kader van deze in gezonden brief te ver gaan om te ko men tot een volledige analyse van de malaise die er heerst ln de doorstro ming van de wensen van de burgers naar de bestuurs- en beleidsvormen de organen. Een conclusie van een dergelijke analyse moet echter zyn dat het party systeem op gemeen te- lyk niveau haar functie heeft verlo ren. Als er al sprake mocht zyn van verschillen bijvoorbeeld tuaeen da klassieke socialistische party, de PvdA en een klassieke liberale par ty de WD dan zyn dat accent-ver schillen die niets meer te maken heb ben met een duidelyk gemeentel^* programma. Het is om dit vacuüm dat. hei co mité Leefbaar Leiden (ook ln «en interview met het LD in april) de gedachte heeft gelanceerd van een directe gemeenteiyke democratie van onderen af via wijkraden en over koepelende lichamen. Via dergelyke wykraden zouden de bewoners van Leiden eindelyk eens kunnen vertel len wat ze aan hun direote omge ving gedaan zouden willen hebben. Enny Slotboom. Meerburgerkade 03. Lid comité Leefbaar Lelden. Bijna een jaar geleden vereehea» het tweede rapport-Dalmulder, waar- Ult Jb!fek' dat w 19^0 honderd aardrijkskundeleraren t»e veel zul len zijn, in 1975: honderd geschiede nisleraren te veel, in 1980 zelfs 30O. Omdat dit rapport niet algemeen ba- kend is. is het dringend noodzakelyk dat deze gegevens onder ogen kooien van hen. die aardrijkskunde of ge schiedenis studeren. Het rapporc- Dalmulder is een uitgave van de Academische Raad en verkrygfoaaj via het Centraal Bureau van de Sta tistiek in Den Haag. Intussen zyn nu reeds vele ge schiedenisleraren tientallen kiloma, ters van hun woonplaats werkzaam, waarvoor de reiskosten niet worden vergoed. Ik ben er per maand een dikke honderd gulden mee kwyt. Bo vendien is dit heen en weer reizen zeer vermoeiend. Dat de markt vol komen overvoerd is kan overigens niet worden toegeschreven aan ver laging van de examennonnen. Inte gendeel: in 1955 slaagde nog 40% voor geschiedenis MO, in 1966 was dit percentage slechts..13 Het aantal eerste - j aarsstudenten ge schiedenis stygt tegeiykertyd onrust barend: 95 in 1966 67. 137 in 1967/68 en zelfs 157 in 1968/69. Verdubbelde het aantal vacatures geschiedenis in die paar jaar eveneens? Het ge- boortecyfer daalt aanhoudend I Haarlem A. P BRANDES. leraar geschiedenis ADVERTENTIE Zoekt moderne of fl| klassieke modellen. a Constant - Love - Anjer Desiree - Martinshof Ook met briljant. Haarlemmerstraat 181 HEEFT ZE. Zeer grote keuze. Op het gra veren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. Altyd voordelig, 's Maandags gesloten.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 3