Voor de wet zijn we allemaal gelijk... Brandt wil WEU Brezjnew roept op tot eenheid 'top' Labour op springen Sommigen zijn echter meer gelijk clan de anderen Grotere samenwerking Engeland Meer relaties van Zuid-Afrika met anderen COMMUNISTISCHE WERELDCONFERENTIE Al bezwaren Italianen en Roemenen Bij de mantelspecialist is 't allemaal perfekt voor u geregeld DE MANTELSPECIALIST Worsteling met TUC in kritiek stadium 1 1 PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 6 JUNI 1969 (Van onze correspondent ROME (GPD) In alle beschaaf de landen is de regel, dat alle bur gers gelijk z(jn voor de wet. D>e belangstelling vindt men voor het eerst In de „constituties van Melfi" van 1221. (Melfi Is een stadje in Zuid-Italië, dat in die tijd met Pa lermo verreweg het meest beschaaf de deel van Europa was). Het duur de wel een paar eeuwen voor het beginsel overal ingang vond. En ook in onze t(}d is het maar ten dele waar; wie de beste en derhalve duur ste advocaten kan betalen, trekt vaak aan het langste eind. Juist in Ibalie, het vaderland van het recht, houden in deze dagen en kele zeer bedenkelijke zaken de gees ten bezig. In Milaan begon op 26 mei het proces wegens frauduleus bankroet tegen Felice Riva en zes tien anderen. Het gaat om het groot ste financiële schandaal, dat Italië ooit heeft gekend. Riva erfde van zijn vader een twaalftal katoenspin nerijen en -weveryen. in en om de stad Susa. niet ver van Turijn. Het waren bloeiende ondernemingen, maar de jonge Felice was op weelde ge steld: luxejachten, grote villa's, het financieren van sportclubs, enz. Na tuurlijk had hij krediet bij de groot ste banken van Italië, maar in 1968 volgde het faillissement. Tweedui zênd van zijn arbeiders stom- den niet zelf speciale inrichtingen met verzorging en onderwijs beschikbaar stellen en had enkele jaren geleden besloten de zieke kinderen uit te be steden. Een jonge medious. gespe cialiseerd in tuberculosebestrijding professen- Nicola Aliotta. had daarover horen praten dooi- zijn inmiddels overleden vader, die een hoog func tionaris was bij de sociale dienst Hy richtte tal van maatschappijen op (zonder dat zijn naam ooit in de ac- ten werd genoemd» die zich aan meldden voor de ver pleging van die kinderen. Bn het lukte hem voor ge heel Italië het monopolie te verkrij gen. Wat deed hij daarna? Hij on derverhuurde de kinderen weer aan kloosters, maar met een klein ver- sohil. De staat betaalde voor leder kind van 1200 tot 1600 lire (naai- ge lang van de provincie) en Aliotta be- steedde ze uit voor de helft van het geld; de andere helft verdween in zijn zak. In enkele jaren bracht de ze schandelijke oplichterij hem zo- i wat één miljard lire op. Kloosters Maar ook brave kloosterzusters kunnen niet voor 600 lire (f3.60» een ziek kind verplegen, verzorgen, voe den en onderricht geven. De sterfte onder de kinderen was schrikbarend. Tenslotte heeft een ambtenaar van sociale dienst, de zaak ontdekt en een direct op straat, vijfduizend aanklacht ingediend. In juli 1968 anderen leven nog altijd in onzeker- werd Aliotta gearresteerd en waar schijnlijk is nooit een misdadiger meer gehaat en vervloekt dan deze boekhouding te hebben vervalst en speculant op zieke kindertjes. Zells tenslotte enorme bedragen aan de j Zjjn eig^n vrouw heeft hem verlaten heid. Hij wordt ervan beschuldigd, met medewerking van anderen, de :,,s failliete boedel te hebben onttrokken Het gaat om zowat 45 miljard lire (270 miljoen gulden). Hij werd ge- an-esteerd en opsloten In de gevan genis van Milaan, waar zijn mede gevangenen hem bespuwden en uitjouwden; terecht vonden zij een man. die duizenden gezinnen brode- nog- Op 25 mei is aan het licht ge. loos heeft gemaakt, een misdadiger j zoals men er zelden één ontmoet, i Ondervraagd door de rechter van instructie werd hij, hangende het on- derzoek. op vrije voeten gesteld. En enkele dagen later kwam het bericht, dat hij te Beiroet in Libanon is aan gekomen. De Italiaanse regering heeft uitlevering gevraagd, maar zonder succes. Libanon levert voort vluchtige misdadigers niet uit. Een oommissie van onderzoek zal nu moeten uitmaken, hoe het mogelijk geweest is. dat de rechter van in structie zelfs niet het paspoort van Riva liet intrekken Op het Parijse vliegveld Le en wil niets meer met hem te ma- Bourget, waar de 28ste lucht- ken hebben. Hy werd veroordeeld j vaarttentoonstelling wordt ge- j T ?'m vrouwtje'houden, is een Fiarchild Hiller- dat een brood steelt komt er zo licht I niet af! Goed, daarnaast moet hy helikopter van Amerikaanse ma- een boete betalen van driehonderd kelij ijl de lacht ontploft. Dit ge- miljoen lire. Maar het mooiste komt schiedde tijdens een demonstra- komen,* dat hy weinige weken nadat tievlucht. De piloot kwam om het het vonnis was gewezen ziek werd. i leven. natuurlijk tuberculose. Hij bewoont j nu in 'n luxe-kliniek een prachtige kamer met badkamer, een mooi bal kon met fraai uitzicht, betrekt zijn Akkoord AmerikaSpanje De maaltijden uit een duur restaurant, Verenigde Staten en Spanje hebben I leest alle boeken en tijdschriften die overeenstemming bereikt over een hij wil. Ei- staan twee carabinie- verlenging met twee jaar van de j ri voor de deur op wacht, maar dat pacht op de Amerikaanse bases in is dan ook alles. Hij ontvangt vrien- Spanje. De overeenkomst heeft be- Geld genoeg Op de dag. waarop het proces be gon verklaarde deze te Beiroet: „Naar Italië ga ik natuurlijk niet te rug, ik sterf liever." Aan een jour nalist. die opmerkte, dat hij mis schien met een jaar of twee. drie van alles af zou zijn. antwoordde hij: „En dat lijkt u een kleinigheid! U weet niet wat een gevangenis is. Ik heb er tien dagen gezeten en ik bedank er feestelijk voor. Bovendien ik heb hier geld genoeg en geen zor gen." Het tweede geval: de jonge mar kies Leopoldo di Mottola Balestra. in samenwerking met een onderwe reldfiguur, een zekere Elio Palmieri, slaagt erin van de Amerikaanse filmactrice Alicia Clark, tot voor kort echtgenote van Edmond Pur- dom. een tasje afhandig te maken, dat voor één miljard lire aan juwe len bevat. De vader van de markies vertegenwoordigt de republiek Costa Rica bij de FAO en schrijft een ver bolgen brief aan de politie, dat men zijn zoon niet kan arresteren, omdat deze diplomatieke immuniteit ge niet. De rechter van instructie ant woordt. dat vader en zoon beiden zowel de Italiaanse als de Costari- caanse nationaliteit bezitten en dat de jongeman zich dus voor de Ita liaanse rechter zal hebben te verant woorden. Ook een protest van de FAO wordt door deze rechter terzy- de gelegd. Maar de jonge boef is handig en heeft helpers buiten. Hij groep^-ingen veinst een ernstige ziekte en wordt stfir uit de gevangenis overgebracht naar een kliniek, waar twee carabinieri de wacht houden naast zijn bed. De eerste de beste ochtend vraagt hij aan die carabinieri gebruik te mogen maken van het bad, waar hy onder gelelde heen wordt gebracht. Na een minuut of tien vinden de carabinieri, dat het wel wat lang duurt en kloppen op de deur; geen antwoord. De deur wordt geforceerd en men vindt niets anders dan de groenzijden kamerjas van de mar kies en een open w.c.-raampje. De „zieke" is uit de tweede verdieping langs een zinken afvoerbuis naar beneden geklauterd; In de binnenhof heeft niemand een naakt markiesje gezien. Er stond kennelijk een auto gereed. Kort daarop worden de bei de dieven tot acht jaar veroordeeld, de markies natuurlijk bij verstek. In het vonnis staat, dat htf Italiaan is en dat hij, wanneer hy zich zou heb ben beroepen op de Costaricaanse nationaliteit van zyn vader aan die republiek zou zyn uitgeleverd om daar te worden berecht. Zyn advo caten gaan in hoger beroep en het hof van cassatie verklaart, dat de Italiaanse rechter tegen hem. als zoon van een buitenlandse diplo maat, niets vermag. Op deze uit spraak is geen verhaal meer moge- ïyk. De jongeman kan rustig in zyn vaderïyke woning terugkeren. den en kennissen, heeft radio tv; in één woord, een leventje dat weinig gemeen heeft met dat van andere gevangenen. De wet i6. we weten het allemaal, voor allen gelyk. KAAPSTAD (AP) ,JDe vijanden van Zuid-Afrika zyn er in de laat ste dertig jaar niet ln geslaagd het land te isoleren", aldus premier Vor- ster in een radio-interview. „Had ons land in 1948 diplomatieke of half-di- plomatieke betrekkingen met slechts 29 landen, thans zyn het er 65, in ruim twintig jaar dus meer dan een verdubbeling. De betrekkingen met de onmiddellyke Afrikaanse buurstaten zijn goed en wat de verdei- verwy- derde Afrikaanse staten betreft, ook daarmee zullen de betrekkingen be ter worden", aldus de Zuidafrikaan- se premier, die verder van mening was, dat de pressie van de Verenig de Naties niet onderschat moet wor den, maar zeker ook niet overschat. De belangrykste hoeksteen in het beleid van afzonderlyke ontwikke ling („apartheid") is het recht op behoud van het eigen karakter van de verschillende volkeren. Daarnaast is het een kwestie van het scheppen van toekomstmogelyk- heden voor de verschillende raciale aldus premier Vor- trekking op drie luchtbases en een basis voor Polaris-duikboten. Er is maandenlang over onderhandeld. Busongeluk Doordat een bus te i Baler in de Philippynse provincie i Quezon, 145 km ten noordoosten van I Manilla, in een diep ravyn stortte, i zijn 40 passagiers om het leven ge- komen en 21 gewond. O GO gelanceerd Het Ameri kaanse bureau voor lucht- en ruimte vaart Nasa heeft gisteren vanaf de basis Vanderberg een onbemande sa telliet van het OGO-type gelanceerd. bestemd voor geofysisch onderzoek. MOSKOU (DPA) Met een op roep tot eenheid vaji de communis tische beweging heeft de Russische partijleider Brezjnew gisteren in de Russische hoofdstad de aangekondig de communistische wereldconferen tie geopend. In een zaal van het Kremlin waren van 75 partijen bijeen. De conferentie, die reeds langer dan een jaar was voorbereid, zou aanvankelijk eind vorig jaar gehou den zyn, maai- moest wegens de ne gatieve reacties van verscheidene communistische partijen op de inter ventie in Tsjecho-Slowakije verscho ven worden, In zyn korte openingsrede legde Breanew de nadruk op de „positieve betekenis" van de grondige voorbe reiding. De Russische partyleider zei ervan overtuigd te zijn, dat de geest van kameraadschappelijkheid en van het internationalisme, als ook de wil tot eenheid van de communistische beweging, die zich bij de voorberei dende werkzaamheden sterk geuit hui- (Van onze correspondent) 1 DEN HAAG (GPD) De eerste dag van de WEU-mmisterraadsver- gadering in Den Haag is goeddeels heengegaan met besprekingen over de politieke samenwerking in Euro- j pa. Het was met name de Westduit- se minister van Buitenlandse Zaken 1 Willy Brandt, die aandrong op meer politieke samenwerking van de „ze- ven" (de zes EEG-landen plus En- geland) en op een topconferentie I i van de WEU-leden. I In tweede instantie zwakte hy zijr. betoog enigszins af, ook al omdat de vertegenwoordigers van de andere Europese staten op het standpunt stonden dat „Brussel" niet mocht worden gepaseerd. Vooral de Belgi sche minister van Buitenlandse Za ken Harmei was van mening, dat besprekingen over Engelands toetre ding mogelijk wel binnen het kader van de WEU-vergadering thuishoor den. maar dat de toetredingsproce dure duidelyk in de EEG diende te worden besproken. De vergadering droeg minister Luns op het afwezige lid Frankrijk verslag uit te brengen van het be sprokene. Minister Luns zei in een Informele ontmoeting die hy had met de pers dat hy dat zou doen. of wel in een gesprek met de Franse minister van Buitenlandse Zaken Debré of met de Franse ambassa- j deur in Den Haag. Minister Luns bepleitte tydens de besprekingen van gisteren ook grotere bevoegdheden voor het Europese parlement. Hy verklaarde zich uit naam van de Ne derlandse regering, voorstander van directe verkiezingen voor dit lichaam. Andere punten die gisteren aan de orde zyn geweest: de kwestie het Midden-Oosten, in verband waarmee de Engelse minister van Buitenland se Zaken opwekte de besprekin gen van de grote vier zeer zeker te willen voortzetten en de kwestie Griekenland. De vergadering van de ministers van Buitenlandse Zaken van de West Europese Unie zal van avond worden beëindigd. 'frte^nwoordiKcrs dad' °°k de kehale sfeer va» de de kwaliteit de mode de sortering de enorm lage prijs Lelden: Haarlemmerstraat 168 Op 25 mei kwam nog een derde vreemd geval aan het licht. Zoals bekend is tuberculose in Italië een nog veel voorkomende zieken, vooral onder kinderen. Voor zover mogelyk tracht men die kinderen te isoleren, zodat zy op school en bij het spe dige conferentie zou bepalen. Van welingelichte zyde in Moskou verluidt dat de conferentie vermoede- l'yk tien dagen of iets langer zal du ren. De gedelegeerden hebben een in verscheidene voorbereidende by een- komsten uitgewerkt basis-document voor zich. Dit ontwerp wordt door het merendeel van de in Moskou ver tegenwoordigde partyen onderschre ven. Maar enkele partijen, waaronder de Roemeense en Italiaanse, zouden tegen verscheidene passages bezwaren hebben opgeworpen. Volgens een mededeling van het Russische ministerie van Buitenland se Zaken hebben op de eerste dag van de conferentie zes afgevaardig den het woord gevoerd over het ba sis-document. te weten de afgevaar digden van Venezuela. Finland. Li banon. Haïti. Jordanië en Ecuador. Tot voorzitter van de eerste verga dering werd de leider van de Aus tralische delegatie. Laurie Aarons. ge kozen. Op voorstel van Aarons zyn een conferentiesecretariaat en een re- daktiecommissie gevormd, die tot taak hebben de dagelykse communi qués over de byeenkomsten uit te ge ven. Met algemene stemmen is een agenda goedgekeurd van twee pun ten. Ten eerste de vraagstukken van de strijd tegen het imperialisme, ge zien in het licht van de intematio- I nale situatie en ten tweede bestude- 1 ring van documenten met betrekking j tot het eeuwfeest ran de geboorte j van Lenin. I Gevaarlijke vondst Aan het strand van de Scilly-eilanden by de zuidwesteiyke punt van Engeland Izyn de laatste twee maanden zeven blikken aangespoeld, die elk onge veer 60 kg cyanide bevatten. Men I neemt aan dat deze afkomstig zijn van een schip dat vergaan is. Vol- j gens de politie bevat elk blik vol doende vergif om duizenden mensen j te doden. Men heeft de blikken In beton ingekapseld en ze weer ln het water geworpen. LONDEN (GPD) De worsteling tussen de Labour-rege- ring en de Britse vakbonden heeft thans een uiterst kritiek stadium bereikt. Gisteren heeft de in Croydon gehouden spe ciale conferentie van het Trade Union Congress (TUC), de Britse vakcentrale de boetebepalingen, welke een essentieel onderdeel vormen van de deze maand in te dienen anti-sta kingswetgeving verworpen. Tegelijkertijd sprak de TUC zich uit voor het tegenvoorstel van de TUC om de algemene raad van dit verhond van 156 vakverenigingen tot ingrijpen te machtigen hij officiële en onofficiële stakingen. ken. Bovendien staat de vakcentrale vrij sterk, omdat een officiële com missie. onlangs juridische metho den ter regeling van de arbeidsbe trekkingen wegens hun averechts ef fect afwees. De leiders van de vakcentrale krij gen aanstaande maandag nog een al lerlaatste kans hun plan aannemelyk te maken, wanneer zy premier Wil son en de minister voor Werkgele genheid en Produktiviteit, mevrouw Barbara Castle, opnieuw in Downing Street zullen ontmoeten. De eerste reactie van de regering was koel. Men trekt de regerings kringen de doelmatigheid van het plan van de vakbonden wat betreft onofficiële stakingen sterk in twyfel. De moeilijkheid is evenwel dat noch de regering, noch de TUC in dit puur theoretische stadium kunnen bewy- zen dat hun denkbeelden ln werke- ïykheid wilde stakingen zullen kun nen vermyden. Averechts De vakbonden voeren aan dat in andere landen, met name Amerika, de praktyk zonneklaar heeft aange' toond dat de voorgestelde afkoelings vakbeweging van welke de Labour - party financieel en propagandistisch zo sterk afhankelijk is. Scheuring WERKRAPPORTEN Tan hedenmorgen 7 our. Indian Wilson zijn noodmaatrege len er doorheen ramt want dit ls het woord riskeert hij een scheu ring ln party en vakbeweging en een politieke crisis, welke Labour met de ondergang bedreigt. Er lykt in de militante atmosfeer van dit ogenblik ook weinig kans dat de bonden een eventuele compromis zullen aanvaar den. De regering speelt namelijk met de gedachte in de nieuwe wet een tussenfase te scheppen waarbij de strafbepalingen pas in werking zouden treden wanneer bemidde lingspoging en van de vakcentrale zelf hebben gefaald. De vraag biyft daarom of Wilson nog een botsing met zyn eigen bewe ging kan voorkomen zonder zich te compromitteren. Aangezien Labours politieke positie reeds volkomen on- dermynd is de conservatieven zouden volgens 't jongste opinie-on Aangezien de afgelopen dagen derzoek by verkiezingen op dit ogen de grote vakbonden die eerste bereid blik met een Lagerhuis-meerderheid schenen de regering te steunen, over- van meer dan 300 zetels uit de bus OOI en OIJ net ope i IWUU ua U uc UUl SCOItmi. nmutuii^- II ovvuiii. t*. 'J i >o-ii len geen andere kinderen aantasten, periode van 28 dagen in de praktyk i stag gingen, staat Wilson thans te- j komen bezit Wilson nauweiyks De «ociale verzekeringsbank kan I juist een verhittingsperiode is geble- genover een gesloten front van de» meer een uitwykmogeiykheid. O. 3 a 3 2 S e S e "3 Amsterdam onbewolkt 16 6 0 De Bilt onb.wolkt 15 7 0.2 Deelen onbewolkt 15 6 2 Eelde onbewolkt 15 6 1 Eindhoven onbewolkt 16 6 0.3 Den Helder onbewolkt 14 9 0 Luchth.R'dam onbewolkt 16 6 0.2 Twente onbewolkt 15 4 0 Vlissingen onbewolkt 14 9 1 Zuld-Llmburg onbewolkt 13 6 8 Aberdeen licht bew 13 3 0 Barcelona onbewolkt 17 10 5 Belgrado zwaar bew. 23 13 0.2 Berlijn geh. bew. 14 7 0 Bordeaux zwaar bew. 16 6 0 Brussel onbewolkt 15 7 0 Frankfort re-en 14 7 11 Genève regen 10 6 13 Grenoble regen 11 7 7 Helsinki geh bew. 10 6 0 Innsbruck geh. bew. 10 3 2 Kopenhagen half bew. 13 6 0 Lissabon onbewolkt 32 18 0 Lucamo geh. bew. 12 7 6 Londen zwaar bew. 13 5 0 Luxemburg zwaar bew. 13 6 0.2 Madrid licht bew. 25 5 0 Malaga onbewolkt 23 16 0 Mallorca half bew. 19 9 2 München geh bew. 7 2 8 Nice half bew. 8 0 Oslo onbewolkt 16 4 0 Parijs onbewolkt 14 9 4 P.ome regen 21 13 1 Stockholm onbewolkt 13 1 0 Wenen zwaar bew. 17 10 26 Zürlch geh. bew. 8 5 13 Apollo„Het amoureuze dagboek van Cath&rlna de Grote", a.l. Dag. 12.15, 2.30, 7, 9.15. Zat. en zon ook 4.45. Asta: „De langste dag". 14 jr. Dag 2 en 8 uur. Bijou: „Interlude", 14 Jr. Dag. 2. 7.15, 9.30. Zond ook 4.15. Camera: „The party", a.l. Dag 2.15. 7.15, 9.30. Zond ook 4 15. Cineac: „Jungle boek", a.l. (Dag (zond V af 11.30) 9.30. 11 30, 1.30, 3.30 „The queen", 18 Jr. Dag 5.30, 7.30. 9.30. City: „Villa voor vrije liefde", 18 jr. Dag 2, 6.45, 9.15. Zond 1.45, 4.15, 6.45. 9.15. Corso: „Viva Maria", 14 Jr. Dag 2 en 8.15. Zat 2, 7, 9.15. Zond als zat. ook 4.15. Du Midi: „Le grand restarant", a.l Dag. 8.15. Zat 7 en 9.30. Zond 2.30. 7, 9.30. Euro Cinema: ..The great race", a. 1. Zat, dond en woe 4 en 8. Ov dag 2 en 8 Flora: „Wlllst du ewig Jungfrari blei ben". 18 jr. Dag 2.30. 7, 9.15. Zond 2. 4.30, 7, 9.15. Kriterion: „Tom Jones". 18 Jr. Dag 2.15. 7. 9.15. Zond 1.45. 4, 7. 9.15. Metropole Tuschinski: „Gejaagd door de wind". 14 jr. Dag 1.30, 7.30. Odeon Funny girl", a. 1. Zat. en zond 2 en 8. Olympla: „Bodyguard P. J", 18 Jr. Da gelijks 2 en 8 uur. Passage: „Thomas Crown". 14 jr. Dag. 2.30, 7. 9.30. Zond 1.45. 4.15, 7. 9.30. Rex: „Commando's", 18 jr. Dag 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30. Zond v.a. 1.30. Roxy: „Moordenaars zonder gezicht", 14 Jr. Vrij. zat en zond 2.30, 7, 9.15. Ov dag 2.30, 8.15. Seinpost; „The graduate", 18 jr. Dag 8.15. Zat en zond '2 en 8.15. Studio de Luxe; ,Een meisje als de zee", 18 Jr. Dag 2.15. 7.15, 9.30. Zat en zond 1.30, 4, 7.15, 9.30. Studio 2000; „The swimmer", 14 jr. Dond. ma, di, woe 8. Vrij, zat, zond 7 en 9.30. Dond, vrij. ma, di 2. Zond 4. Thalla: „Commissaris X drie blau we panters", 14 jr. Zond 3, 7, 9.15. Ov dag t./m dl 2.30, 7. 9.15. De Uitkijk: „Het dagboek van een kamermeisje". 18 jr. Dag 2.30, 7.30, 9.45 Zond 2. 4.15. 7.30. 9.45. VRIJDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur: Haagse Comedle: „Veertig karaat" van Barillet en Grédy. Theater ln de Steeg. 21.00 uur: ca baret Salvo o.l.v. Inge Tielman: „Psst". ZATERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedie: „Een vlo in 't oor" van Georges Feydeon. Theater ln de Steeg, 21.00 uur: Ca baret Salvo, o.l.v. Inge Tielman: „Psst". Ned. Congresgebow. 20.15 uur: Ned. Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg. DINSDAG Kon. conservatorium voor muziek. 21.00 uur: experimenteel concert. DONDERDAG Paviljoentheater. 20.15 uur. cabaret „Harlekyn" van Herman van Veen. Rijnlandslyceum (Apolloln. 1) Volle evangelie-bijeenkomst, afd. Oegstgeest, Spr. ds. K. van Twillert 8 uur nam. Kantine Royal McBee Zuid-West Aktlef Bal voor ouderen 8 uur nam. Tltus Brandsmaln. 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uur nam. Konlngskerk Rullclub 7.30-10 uur nam. Oude Vest 13 Evangelisatie chrlsten- gem. Ecclesia 8 uur nam. Witte Singel 25: Openbare vergade ring Scholieren Aktlegroep Leiden (SAL) 8 uur nam. Sint Agneslyceum Leerllngenuitvoe- ring Leldse Muziekschool, 8 uur nam. ZATERDAG Stadsgehoorzaal Autoshow fa. Maas land 11 uur voorm. 10 uur nam. Jeugddorp Voorschoterweg Jeugdat- letiek Zuidwest-Aktle g, 2 uur nam Oegstgeest (Het Witte Huis): Schaak- sociëteit Palamedes, 2-5.30 uur nam St. Leonardusparochlehuis (Haagweg 14). Afscheidsreceptie schoolhoofd P. J. W. van Adrichem 3-5 uur nam. Petrakerk (Surinamestr.) Intrede ds. Hortenslus 7 uur nam. Pieterskerk Intrede ds C. H. Bijl als hervormd Jeugdpredikant 7 uur nam. Zijlsingel 2: Bijeenkomst Volle E- vangellezendlng, spreker G. D. Groot- veld, 10 uur voonn. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen 11.30 uur voorm. Wassenaar (rest. Bijhorst)Herv. 'drive-in-dienst. 10.30 uur voorm. Rijnlandslyceum (Apolloln. 1. Oegst geest) Gem. voor oorspronkeli)k chris tendom afd. Oegstgeest. Spreker evang. N. v. d. Brugge, 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal Autoshow fa. Maas land 10 uur voorm. 10 uur nam. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente spr. ds. Van Twillert. 3 uur nam. MAANDAG VVSL-gebouw Sirene-lunch werk groep „Remontage". Sprekers prof. dr Sikkel en dr. Van Urk over „Abortus provocatus" 12.30 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur na middag. Kantine ("a. Stokkermans Zuidwest Aktlef klaverjassen, 7.30 uur nam. LËIDSE BIOSCOPEN Camera: „A bout de souffle", 18 jr. Dag. 2.30, 7, 9.15, zond 7 en 9.30. Dond.. vrl). en zat. nachtvoorst.: „The naked runner", 18 Jr. 23.30 uur. Zond en woe: „Sjors van de rebellenclub", 2.30 uur. Lido: „De val van Rome". 14 jr. Dag. 2.30 en 8. Luxor; „Erotiek zonder masker". 18 jr. Dag. 2.30. 7, 9.15. Zond ook 4.45. Rex: „Onstuimige begeerten". 18 Ir. Dag. 2,30. 7. 9.15. Zond ook 4.45. Vrij en zat. nachtvoorst.: „De prijs voor een nacht", 18 Jr. 23.30 uur. Studio: „Secret ceremony", 18 Jr. Dag. 2.30. 7. 9 15. Zond. ook 4.45. Trianon: „De langste dag", 14 Ir. Dag 2 en 8. TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vllst: Don Ver- meire (marionetten), Lucas Goud zwaard (poppen), Paula Dietz (wand kleden), Guy van Hardengroek (kera miek), Ronnie Meerts (grafiek), dins dag t/m zaterdag 9-6 uur (t/m 14 ju ni). Molenmuseum „De Valk" (Dagelijks van 10 uur voorm tot 5 uur nam. Zon dag 15 uur nam Maandags gesloten. Jeugdmuseum (Koppenhinksteeg 2) Tentoonstelling over de natuur en an tiek uit grootmoederstijd. (uitsluitend zaterd. van 11-17 nm. en na verzoek Cronestelnkade 2). De Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. - 5 uur nam.: zond 15 uur nam Ryksmuseun vooi olkenkundes (Steenstraat 1) dag 105 u.: 'szon- tags 1- uur nam Ned.-Legermuseum. Geopend maan dag tot ei met vrijdag 9 uur voorm.— b u nam. zon. en feestdagen 19 uur aam Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuui wetenschappen Dag 10—4 uur zone 14 uur Kunstzaal Heuff (Wassenaar) Jan v. Tongeren, schilderijen en tekeningen, dagelijks (behalve zondag) 10-17 uur, dinsdagavond van 8-10 uur (t/m. 25 Juni). Buut 110 (Nieuwe Beestenmarkt 15): Jue Frankhuyzen schilderijen en teke ningen dagelijks (behalve maandag en dinsdag) '20-1 uur (t/m 24 juni) Heempark Oegstgeesterweg (Kikker polder) Flora van eigen bodem, dag. van 8 uur voorm. - 5 uur nam.; van mei t.e.m. oktober op zat. en zond. 2-5 uur nam. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Reljst, Steenstraat 35, tel. 20136.. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apo theek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oogstgeestse Apotheek is op zondag 8 Juni gesloten van 8 uur voormiddag tot 12 uur nam. WELKLINDEDIENST LËIDSE HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur raadple ge men de eigen huisarts, daarna tot zohdagnacht 12 uur uitsluitend voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2