Australië in zorgen door Azië Hallstein-doctrine" nu verzwakt tot een „onvriendelijke daad Polier en Pompidou vielen elkaar voor de tv scherp aan Opleiding predikant wordt uitgebreid riber VOORUITGESCHOVEN WESTERSE VOORPOST IN ROERIG DEEL VAN DE WERELD IV Remonstrantse Broederschap CONCESSIES VAN CANADA ROME ZENDT POLITIE NAAR ZUID-ITALIE JAPAN OVERTREFT HET W Boek van Lutlier voor Paus PAGINA J LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 31 MEI 196} SYDNEY (GPDDe gebeurtenissen in Maleisië zowel als de opstandige beweging van Papoea's tegen de Indonesische machthebbers bezorgen de Australische regering aanzienlijke zorgen. Australië is erg gesteld op goede nabuurschap met Ma leisië en Indonesië, hetgeen grote diplomatie vereist. In dit licht bezien is het niet verwonderlijk dat de Australische mi nister van Buitenlandse Zaken, Freeth, gezegd zou hebben dat hij de voorgenomen methode van 'raadpleging' over de toe komst van West-Irian een gezonde beslissing van de Indone sische regering achtte. Die opmerking heeft echter veel kritiek in Australië gewekt; hij heeft daarom zijn verklaring afge zwakt in die zin dat hij gezegd zou hebben dat hij „begrip had voor de procedure, die de Indonesische regering wil volgen". „We moeten niet te zwaar op de hand zyn ln onze betrekkingen met Indonesië", zo verklaarde de minis ter. Hy refereerde aan de tijd van Soekarno's confrontatie-politiek, die grote tact van de Australische rege ring eiste om de goede betrekkingen met deze machtige nabuur te bewa ren. Thans zyn het de grensinciden ten in Nieuw-Guinea. die op soort- De vestiging van 17 Amerikaanse communicatiestations in Australië betekent volgens de heer R. Cooksey, docent in internationale betrekkingen aan de Australische nationale universiteit ln Canberra, een ernsti ge bedreiging van de veiligheid van Australië. Dr. Alex Carey, docent in sociale psychologie aan de universi teit van Nieuw Zuid Wales, is van gelijke manier, met begrip voor de oordeel dat de beslissing van de re- omstandigheden. moeten worden be- gering om in Australië Amerikaanse handeld en bekeken. controlestations te bouwen, de span- ningen vergroot en permanente mi- Schoten 1 l!tfure confrontatie met Azië schept. Uit de ontwikkelingen in de laet- Over deze grensincidenten, waarbij st* maanden blijkt duidelijk dat de bewoners van West-Irian naar geïsoleerde positie van Australië Australisch i Nieuw-Guinea zijn steeds meer verdwijnt en het wereld uitgeweken en waarbij schoten wer- deel direct komt te liggen in de in den gelost door een Indonesische po- ternationale sfeer van de verdediging litie-patrouille, zei minister Freeth: van de vrtfe wereld tegen mogelijke „Uit de feiten zou kunnen worden aanvallen van de kant van het com- opgemaakt, dat de schoten niet ztfn munistische blok. De verdediging afgevuurd met de bedoeling iemand te raken en dat de Indonesische po litie niet heeft geweten dat zij de grens had overschreden". De minis ter ontkende echter niet, dat zich onder de vluchtelingen Westiria- nezen bevonden, die om politieke re denen de grens hadden overschreden Ook was er, volgens de minister, geen bewijs dat particuliere personen ln Australië steun zouden verlenen aan opstandige groepen in West- Irian. De regering kon echter niet categorisch ontkennen, dat opstandi ge groepen opereerden vanuit Australisch Nieuw-Guinea. Het be leid van de Australische regering is erop gericht, aldus de minister, om, waar mogelijk, incidenten of uitbar stingen van potentiële bronnen van conflict tot een crisis te voorkomen. De assistent-minister voor voor lichting. Joe Paul Langro, heeft in het huis van afgevaardigden van Australisch Nieuw-Guinea verklaard, dat er honderden inlanders langs de grens op Westiriaans grondge bied kamperen. Vluchtelingen, die in kampen verblyven. hadden verteld, dat naarmate de datum van de volksstemming naderde, de waar schijnlijkheid van een stroom van vluchtelingen van over de grens gro ter werd. van Australië, zo heeft een Australi sche minister verklaard, is tevens de verdediging van de Westerse wereld. Arrestaties in Griekenland In Athene is van gewoonlijk goed in gelichte zijde vernomen, dat de drie afgelopen dagen 65 personen zijn gearresteerd, onder vie twintig hoge officieren die na de staatsgreep van 1967 waren ontslagen. Vrijdag zyn vijf journalisten gearresteerd, die aLs koningsgezind bekend stonden. Ook zouden in andere steden, met name in de Peloponnesos en Macedonië arrestaties zijn verricht. china^l I I '"t" -JkMa lak kalP-'liÜpf"jn tnï' I hdone s i rNieuw- Z»eland,. Carpcess BONN (AP) De regering van West-Duitsland heeft gisteren in fei te een einde gemaakt aan de z.g. „Halletein-doctrine." waarbij auto matisch de betrekkingen verbroken werden met landen, welke het Oost- duitse bewind erkenden. Niettemin I zal erkenning van Oost-Duitsland be schouwd blijven als „een onvriende lijke daad." Het Westduitse kabinet besloot gis teren tot woensdag de beslissing uit te stellen of de betrekkingen met Cambodja verbroken zullen worden nu dit land op 8 mei j.l. diplomatie ke betrekkingen met de regering in Pankow heeft aangeknoopt. De re geringswoordvoerder Diehl gaf als reden, dat er een boodschap ls ont vangen van het Cambodjaanse staatshoofd. Prins N orodom Si- hanoek. De Hallstein-doctrine dateert van 1955 en werd genoemd naar de toen malige staatssecretaris van Buiten landse Zaken Walter Hallstein. Diehl deelde mee dat de coalitie regering met algemene stemmen een uit vijf punten bestaande ver klaring had goedgekeurd. waarin i het toekomstige standpunt van Bonn ten aanzien van de erkenning van Pankow wordt geformuleerd. Deze verklaring herinnert aan de verplichting welke de grondwet de 1 regering oplegt om op grond v ihet zelfbeschikkingsrecht te streven naar de hereniging van Duitsland, j Het aanbod wordt herhaald om con tacten met Oost-Duitsland te leggen over het overwinnen van de ver deeldheid. Verder wordt de nadruk S gelegd op het vredesbeleg dat ge richt is op de eenheid van Europa jen Duitsland en dat Bonn slechts goede betrekkingen kan onderhoU' den met landen die deze principes I erkennen. j Het vyfdc punt houdt in dat er- kenning van Oost-Duitsland als een onvriendelijke daad beschouwd moet worden en dat Bonn naar gelang de omstandigheden zich zal beraden over maatregelen tegen een land dat Pankow erkent. PARIJS (Reuter) Met felle be schuldigingen hebben Alain Poher en Georges Pompidou, de twee voor naamste kandidaten voor het pre sidentschap van Frankrijk, gisteren hun verkiezingscampagne afgesloten. Poher. de kandidaat van het cem trum. die tot nu toe rustig en be heerst is opgetreden in zyn verkie zingscampagne. viel gisteravond zyn Gaullistische tegenstander Pompidou persoonlijk aan in zijn laatste toe spraak voor radio en televisie vóór de Fransen zondag naar de stem bus gaan. Ik heb de stryd aangebonden met Pompidou, aldus Poher, omdat ik LEIDEN (ANP) Aan het Remonstrants seminarium in De Australische pers heeft kritiek uitgeoefend op de tweeslachtige wy- Leiden zal naast de opleiding tot predikant een opleiding wor- ze. waarop de Australische regering cjen verbonden voor hen, die in staat worden geacht geestelijke beslist of vluchtelingen in Nieuw- J Guinea mogen blijven. De meeste leiding te geven, hetzij in de Remonstrantse Broederschap het- vluchtelingen zijn teruggekeerd of zjj in wijder verband hem niet vertrouw. Frankryk moet een kandidaat kiezen die de echte democratie kan herstellen. Waar nemend president Poher zag een scherpe tegenstelling tussen prmier Pompidou die De Gaulle zes jaar trouw heeft gediend en de man die nu belooft van bepaalde aspecten van het orthodoxe gaullisme afstand te zullen nemen als hy president wordt. Ook Pompidou was nogal scherp in zyn laatste toespraak. Hy ver klaarde dat eiyn tegenstander Frankryk (slechts voor de kWms plaatst tussen het communisme en de terug keer tot de vierde republiek waar aan De Gaulle in 1958 een einde maakte. Ik, aldus Pompidou, ver tegenwoordig de derde weg. Het gaat er hierby om de belangryke dingen die generaal De Gaulle en de vyfde republiek hebben bereikt, niet prys te geven. OTTAWA (AP) Canada is be reid om concessies te doen aangaan de de tyd waarop het troepen uit Europa wil terugterekken en ton aanzien van de sterkte van die troe pen. aldus heeft de Canadese minis ter van Defensie. Cadieux, in Ottawa meegedeeld, zyn bereidheid om con cessies te doen slaat ook op de stryd - krachten die Canada ter beschikking van de NAVO stelt, maar Canada zal niets veranderen aan zyn besluit om het NAVO-contingent in gedeelten in te krimpen. NAPELS (AP» Beducht voor uitbreiding van de onlusten in het gebied van Napels hebben de Ita liaanse autoriteiten gisteren politie- versterking naar de provincie Caserta gezonden. Zy kwamen daar aan na een avond en nacht van demonstra ties en rellen waarbij ln een groot aantal steden en dorpen grote schade werd aangericht aan particuliere eigendommen en openbare gebou wen. Eenentwintig politieagenten werden gewond by de botsingen met betogers, het aantal gewonden onder de demonstrerende boeren en arbeiders wordt geschat op meer dan honderd. De onlusten zyn een gevolg van de slechte economische toestanden in dit deel van het land. teruggewezen, maar van degenen, van wie bleek dat zy om politieke redenen de grens hadden overschre den, mocht een aantal blyven. Zij zyn aanvankeiyk in kampen langs de Westiriaanse grens opgenomen, vanwaar zy gemakkelyk anti-Indo Dat is gisteravond besloten op de algemene vergadering van de Remon strantse Broederschap, die in Den Haag wordt gehouden. De algemene vergadering besloot namelyk de kerk orde zo te wyzigen. dat een derge- nesische propaganda konden voeren i lijke opleiding mogelyk is. tot ongenoegen van de Indonesische Sinds de reformatie i6 de opleiding overheid. Zy behoren verder van de van de predikanten vooral filologisch grens te worden gehouden, zegt de gericht. Dat zal gedeeltelyk zo bly- „Sydney Morning Herald". ven, maar de predikant heeft thans In totaal is 247 Westirianezen toe- een pastoraal psychologische functie verdiensten moeten beoordelen. Br zal veel positiefs in blijken te zyn en daarover kan men zich verheugen. Velen weten er echter geen weg mee; dat is jammer. De afstand tussen de remonstranten en de wereld om hen heen blykt hierdoor ook weer groter te zyn geworden. Studentenonrust in Berlyn Gis teren is net voor de derde achtereen volgende dag tot botsingen gekomen tussen stakende stuaenten van do Technische Hogeschool en de politie. 21 studenten werden in hechtenrt genomen. Ongeveer 100 betogers, sommigen met helmen en stokken, hadden geprobeerd de toegang tot de school af te sluiten. Zij wierpen met eieren en stinkbommen. De stakers willen betere studiefacilitei ten. maar vrydag was meer dan de helft weer gekomen om de colleges Tsjechen gearresteerd Volgens te volgen, het blad van de Slowaakse vakver enigingen Praca zyn sinds het begin Ivoorkust contra Moskou Ivoor- van dit jaar 119 personen aangehou- kust heeft zyn diplomatieke betrek- den door de grenswachten van Tsje- kingen met de Sowjet-Unie verbro- oho-Slowakye, terwijl ze trachtten ken. De staf van de Russische am- vanuit dat lana naai- Oostenrijk te bassade moet Ivoorkust onmiddellijk gaan. De meesten van hen waren verlaten. Over de reden van 'net Tsjechen, maar er was ook een aan- verbreken dei- betrekkingen is niets tal buitenlanders onder hen. bekend. (ADVERTENTIE) KOELKASTEN DIEPVRIEZERS WASAUTOMATEN AFWASMACHINES LIEIVfl NU NEDFRLA» <iO N V 020 94I'.?nr AMSHHUAM ZATERDAG Kon. Schouwburg 20.16 uur: Haag se Comedle: „Veertig karaat" van Barllliet en Grédy. Theater ln de Steeg. 20.30 uur. free-theater-chantant „Zo maar. Manou". ZONDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur: Haagse Comedle: „Een vlo ln 't oor" van Georges Feydeau. Ned. Congresge bouw. 14.30 uur: promenade concert door Residentie-orkest, m.m.v. Mar tina Arroyo, sopraan. MAANDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haagse Comedie: „Veel leven om niets" van William Shakespeare. Ned Congresge bouw. 20.15 uur: Ned Kamerorkest m.m.v. John Shirley Quirk. Janny van Wering, Koos Verheul. Szymon Gold berg DINSDAG. Kon. Schouwburg 20.30 uur Haagse Comedle: „Marya" van Isaak Babel. Kurzaal. 20.00 uur: leerlingen van mu ziekschool mevr. Kolthoff-Grellnger. WOENSDAG. Kon. Schouwburg 20.15 uur: Haagse Comedle; „Veertig karaat" van Baril- let en Grédy. DONDERDAG Kon chouwburg 20.15 uur: Haagse Comedie: „De humorist" van John Osborne. gestaan in Australisch Nieuw-Guinea te bltfven. Dit aantal is klein, gezien de ruim 2250. die sinds 1963 door de grensposten zyn gekomen. Maleisië Aan de moeilykheden met West- Irian en Indonesië zyn nu de moei lijkheden ten aanzien van de onlus- gekregen. terwijl het ook steeds dui delyker wordt, dat de sociale weten- schappen voor hem van belang zyn. Dit alles kan niet door één mens worden gedaan. Daarom moet in toe nemende mate in teamverband wor den gewerkt. Prof. dr. G. J. Hoenderdaal, hoog leraar aan het Remonstrants semi narie, merkte op, dat men niet zo ten in Maleisië toegevoegd. De star moet zUn. dat alleen zy maar op Australische regering staat, sinds zy j de kansel mogen staan die een bre- heeft toegezegd, dat Australische vet van een seminarium hebben ont- troepen in Maleisië zullen blyven vangen. Er zijn ook goede lekenpredi- ook nadat de Engelsen zich tegen 1971 volledig zullen hebben terugge trokken, voor de morele plicht Ma leisië te lfëlpen tegen agressie van buiten. De Australische premier. John Gorton, heeft echter met na druk verklaard, dat de troepen niet gebruikt kunnen worden om de orde in Koeala Loempoer te herstellen, of om de burgerlyke wetten en de orde aldaar te helpen handhaven. Austra lische troepen, zo heeft hij boven dien gezegd, zullen in Maleisië blij ven. zolang de regering van Maleisië dit wenst. In augustus zal in Australië een vergadering worden gehouden van de ANZUS-raad. Het ANZUS-verdrag (Australië, Nieuw-Zeeland en de Verenigde Staten» is een overeen komst. die wederzydse steun toezegt byvoorbeeld by een aanval op stryd- krachten van Australië, of als Australië zelf wordt aangevallen in het gebied van de Pacific. Het is een verdrag tot gezamenlyke verdedi ging. Er wordt echter veel gespecu leerd over wat dit verdrag in wer- kelykheid voor Australië betekent Volgens de heer A. R. Blackshield, docent aan de universiteit van Syd ney in internationaal recht, is het verdrag niet veel meer dan een poli tiek symbool. ie dooi' de lectuur van dagbla den de indruk heeft gekregen, dat het kolossale werelddeel Azië voor weinig anders dan akelig nieuws zorgt, dient de blik te rich ten naar Japan. Dagbladen publi ceren uitzonderingen en die zyn doorgaans niet zo prettig. Maar in Japan is, zonder veel ophef, de da gelijkse werkelykheid heel wat zon niger geworden dan velen weten. Om met de deur in huis te vallen; Ja pan heeft West-Duitsland als indu striële mogendheid overvleugeld In zyn openingswoord schonk de *>n naar de vierde plaats verwezen, voorzitter jhr. ir. A. C D. de Graeff aandacht aan het jubileum dat de! broederschap viert, nu het 350 jaar geleden is. datz ij ontstond na een conflict op de synode van Dor drecht. kers. j Nippon vaart, Amerika de Sowjet-Unie. in dei-de positie, een positie die het, gezien de jaarlykse groei van tien procent, voorlopig wel i zal weten te behouden Die uitzon- De voorzitter ging ook in op de cierlyke prestatie is geleverd door een weigeren van de regering om het volk van iets meer dan honderd mil- rapport van de commissie-Van Wal- joen mensen (Amerika en Rusland sum inzake de subsidiëring aan de tellen er elk tweehonderd!), die zich kerken goed te keuren. De teleurstel - moeten behelpen met een grondge- lende geluiden, die daarover in aller- j bied dat weliswaar ieU dan lei kerken waren vernomen, konden door de Remonstrantse Broederschap worden gedeeld. Wat. de Raad van5ewoon*J)^ Kerken betreft, signaleerde jhr. De Graeff het gevaar, dat het samen gaan steriel blijft. omdat de verschil lende aangesloten kerken teveel aan eigen gedachten blyven vastzitten. Droduktie Dat gevaar bedreigt ook de Remon- de tweede plaats by de pioduktie van ont/vv «wrirnirAi-s tHon strantse Broederschap zelf West- en Oost-Duitsland samen, maar waarvan door het vrywel on- bergland slechts een vijfde deel in cultuur kon worden ge bracht. In een eeuw tyd rukte Ja pan op naar de eerste plaats als scheepsbouwende natie, het staat op Uitvoerig stond jhr. De Graeff stil by de ontwikkelingen in de VPRO. De ontkoppeling tussen de VPRO en het vrijzinnig protestantisme is voortgegaan. De VPRO gaat haar eigen weg Er wordt van ons ge vraagd, aldus jhr. De Graeff. of wy begrijpen wat er gebeurd is. Wy zul len de afzonderlyke radio- en televi- i sieprogramma's van de VPRO op hun van auto's, computers, tv-toestellen, cement, rubber, garens en kunststof fen en op de derde plaats als staal producent. Het is het land met de snelste treinen, met de kleinste ra dio's en met 's werelds grootste stad (Tokio). Dit alles lykt maar het begin van een sensationele ontwikke ling. die 't Westduitse „Wirtschafts- wunder' 'in de schaduw stelt. Want met tomeloze energie bouwt Japan aan de nabye toekomst. Via drie vyf-jarenplannen moet het industrie gebied tussen Tokio en Osaka af stand 530 km; één reusachtige ui terst moderne stad van 90 miljoen inwoners worden waar treinen, die met een snelheid van 550 km per uur voortrazen en ondergrondse autowe gen van twaalf banen breed voor het vervoer zullen zorgen. Nu reeds be schikken 97 van de Japanse huis gezinnen over een tv, 84 over een koelkast en 75 over een wasma chine, cyfers welke die van alle Eu ropese landen overtreffen. Hoe mo dern de Japanse industrie is, blykt uit het feit. dat 77% der machines in Japan niet ouder dan zes jaar. is Vraagt men naar de oorzaak van die formidabele groei, dan komt men vanzelfsprekend by de royale hulp van de Amerikanen, die het versla gen Japan van stonde af aan krach tig hebben by gestaan. Maar daar naast moet ook de enorme vtyt wor den genoemd, waarmee Japan na de oorlog zyn herstel heeft aangepakt. Ook de geringe uitgaven voor defen sie. het hoge ontwikkelingspeil van de bevolking, haar grote spaarzin en de begaafdheid om technische kennis uit het buitenland over te ne men tellen sterk mee. Wat laatstge noemde oorzaak betreft moet men zich niet vergissen: het beeld van een Japan, dat alleen maar tegen lagere pryzen buitenlandse voorbeel den namaakt, is beslist verouderd. De Japanners zijn begonnen eigen vormen te scheppen en op het gebied van industriële vormgeving reeds zo ver, dat Europese fabrikanten naar Japan kijken inplaats van omge keerd Toch, al gaat „het land van de Rijzende Zon" met geweldige stappen voorwaarts, zyn er nog vele zwakke plekken. Zo is het we gennet sterk achterop gebleven en om die achterstand in te halen, be steedt Japan een aanzienlyk deel van de begroting aan de aanleg van wegen, kanalen en havens. Ook voor de huizenbouw, die vooral in de ste den veel te wensen overlaat, worden enorme sommen gebruikt. Een ander zwak punt wordt gevormd door het grote aantal kleine industrieën, ruim vier miljoen in getal, wier eigenaars maar met moeite het hoofd boven water kunnen houden, al zorgen ze desondanks voor de helft van de in- dustrie-produktie en voor 45 procent j van de uitvoer. Dit is echter alleen mogelyk door lagere lonen dan in de grote industrieën, waar het loonpeil een derde hoger ligt. Ook de land- bouw worstelt met een veel te groot aantal mini-bedrijvenvyf miljoen boerengezinnen beschikken gemid- deld over niet meer dan één hectare. Alleen door krachtige steun van de overheid kan die economisch-zwakke landbouw in stand gehouden worden. Het ligt echter voor de hand en in die richting wordt de oplossing ge zocht dat op agrarisch gebied al leen gezonde verhoudingen mogelyk zyn door de vorming van grotere be- dry ven en door produtkievermeerde- ring. Nog een zwak punt is het vry wel totale gebrek aan grondstoffen, maar Japanse economen zyn van mening, dat dit minder erg ls, dan het lykt: de massale invoer van grondstoffen per schip is goedkoper dan in grondstofryke staten over land. Wél een ongunstige factor ls de omstandigheid, dat by na de gehele behoefte aan olie Japan bereikt via de Indische Oceaan en de Straal van Malakka. En dat zyn gebieden, waar Engeland zich binnenkort als beschermende zeemogendheid gaat terugtrekken. Wie zal dan het vacuum opvullen? Japan zoekt de oplossing in twee richtingen. Het bouwt thans zelf een vloot van lichte oorlogsschepen en onderzeeërs, die het ergste gevaar kunnen keren. En tegeiykertyd is het voor de ontwikkeling van het nabijgelegen Siberië in verbinding getreden met de Sowjet-Unie. Sibe rië is onvoorstelbaar' rijk aan bo demschatten, ook aan olie. Maar Moskou is jarenlang onwillig geweest om van de hulp van Japan gebruik te maken by het exploiteren van die schatten. De Chinese dreiging heeft het Kremlin echter tot andere ge dachten gebracht en sinds kort aan vaardt het, tot welzijn van Siberië en van Japan, financiële en techni sche bijstand uit Tokio. Een opmer kelijke samenwerking van kapitalis ten en communisten, aan beide zij- den ingegeven aoor een zekere vrees voor de toekomst. De Japanse handel met de Sowjet-Unie is in korte tyd reeds verdubbeld tot by na vier mil jard gulden. Ideologische bezwaren zyn er aan Japanse kant niet. want volgens de filosofie van „seikei boen- ri" dient men economie en politiek streng gescheiden te houden. En dat is een opvatting, waaraan Wes terse .schoolmeesters" wellicht een voorbeeld kunnen nemen. Rl. ZATERDAG Ant. Clubhuls. Toneelver. Tot Iederi I Genoegen met „Drie meisjes gevraagd" 1 8 uur nam. i Leidse Volkshuls Leldse Esperantlg. I ten 2.45 uur nam. i Micro-theater (Vestestraat 40) lm- perlum met „Een slok op aarde" 8.30 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huls) Schaak- sociëteit Palamedes 2-5.30 uur nam. Pieterskerkplein 4a Tentoonstel lint Rudolf Steinerschool. 9.30 u. voorin 9 30 uur nam. ZONDAG Zijlsingel 2: Volle Evangelie-gem. spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur voorm. Rijnlandslyceum (Apolloln. 1) Gem voor oorspronkelijk christendom afd Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Bruce# 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jerus Chris- tus van de heiligen der laatste dagen 11.30 uur voorm. Wassenaar (Rest, Bijhorst) Drive-in dienst 10.30 uur voorm. ,n.OUwe RiJn 3 Pinkstergemeente Spr. dhr Meyer 3 uur nam. Schouwburg Leerllngenuitvoerlng Bal- letschool Hendrlchs 8 uur nam. MAANDAG V.V.S.L.-gebouw Sirene-Lunch werk- groep „Remontage" Sprekers prof. dr Sikkel en dr. Van Urk over „Abortui provocatus" 12.30 uur nam. Sporthal Zuid-West Aktlef Volleybal- 8tuif-ln 7.30 uur nam. Zuidsingel Aandeelhoudersvergade- nam Kon" Ned" Grof9mederlJ 4 uur DINSDAG Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Slul- tingsmiddag Ned. Ver. van Huisvrou wen 2.30 uur nam. Kantine Royal McBee Zuid-West Ak tlef Tafeltennis 8 uur nam.; excursit Shulton 2 uur. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Nederl. Ge meenten 78 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19). Spreek uur Chr. Emigratie-centrale. 7-8 uur nam. Zijlsingel 2 Volle Evangelle-gem. spr. dhr. J. Zijlstra 8 uur nam. WOENSDAG Gymnastiekzaal Moussorgskystraat Zuid-West-Aktlef Conditietraining 9 u. nam. Stadhuis Spreekuur eoclale raadav». 4-6 uur nam. Oude Singel 236 Spreekuur School- en beroepskeuzebureau 6-7 uur nam. DONDERDAG Jeugddorp Voorschoterweg Zuid-West -Aktlef Palnt-ln 7 uur nam. G.G.D.-gebouw E.H.B.O. Peerke Don ders 8-10 ur nam. Kantine Royalfabrlek (Rooseveltatr Ledenvergadering „De Natuurvriend" 8 uur nam. Micro-theater (Vestestr. 40) Impe rium met „Een slok aarde" 8 uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: „Rosemary's baby". 18 Ir. dag. (beh. wo.) 2.30, 7, 9.30. Zond. 7 en 9.30, do., vr., za. nachtvoorst.: „Hol landse nieuwe" 18 Jr, 24 uur. Zond. en woe.: „De man met het zwarte mas ker". a.l„ 2.30 uur. 14 Jr. dag Luxor: „Help, mijn broer ls hip", 14 jr. dag. 2.30. 7, 9.16, zond. ook 4.45. Re\: Rosso, de Mexicaan", 18 Ir, dag. 2,30, 7, 9.15 zond. ook 4.45 Vr. én zat, nachtvoorst.: „Mini weekend" 18 Jr. 23.30 uur. Studio: „Het uur van de moord". 14 Jr. dag. 2.30. 7, 9.15 zond. ook 4.45. Trianon: „Casino royale". 14 Jr. dag. 2.30, 7., 9.15 zond. 2.15, 4.30, 7, 9.15 TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vllst: Don Ver- meire (marionetten), Lucas Goud zwaard (poppen), Paula Dletz (wand kleden). Guy van Hardengroek (kera miek). Ronnie Meerts (grafiek), dins dag t/m zaterdag 9-6 uur (t/m 14 Ju ni). Molenmuseum „De Valk" (Dageiyki van 10 uur voorm. tot 5 uur nam. Zon dag 15 uur nam Maandags gesloten. Jeugdmuseum (Hoogl. Kerkgracht 4) Expositie „Colourform" uitbultend maandag en woensdag van 8-10 uur nam.) Dag. 105 uur; aond. Rijksmuseum van Oudheden (Ra# penburg 23)Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.: zond. 15 uur nam Rljksmuseun voor - olkenkundei l Steenstraat 1) dag. 105 u.; zon dags 1B uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend maan dag tot ei met vrijdag 9 uur voorm.— u. nam. zon. en feestdagen 1 uur nam Rijksmuseum voor de geschledenli der natuuiwetenschappen. Dag. 10—4 uur zone' 14 uur Kunstzaal Heuff (Wassenaar) Jan v. Tongeren, schilderijen en tekeningen, dagelijks (behalve zondag) 10-17 uur, dinsdagavond van 8-10 uur (t/m. 25 Juni). Buut 110 (Nieuwe Beestenmarkt 15)i Joe Frankhuyzen schilderijen en teke ningen dagelijks (behalve maandag en dinsdag) 20-1 uur (t/m. 24 juni). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend geval- voor spoedeisende ge len: Zulder Apotheek, Lammenschans- weg 7, tel. 23553. De zaterdag-, enzon- dag-, avond- en nachtdienst van apo theek R. Breest mallenburg te Lei derdorp wordt waargenomen door d» Zulder apotheek. De Oegstgeestse Apotheek ls ge opend. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 1 Juni van 's morgen» 8 uur tot 's avonds 22 uur waargeno men door de Zulder Apotheek. WEEKE1NDED1ENST LEIDSE HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen 10 uur raadple ge men de eigen hulsarts. daarna tot zondagnacht 12 uur uitsluitend voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. MtrNCHEN (AP) —Het facsimile van de oorspronkelyke uitgave van een boek van Martin Luthpr, dat de Wereldraad van Kerken aan Paus Paulus wil schenken als deze op 10 juni Genève bezoekt, zal niet op tijd beschikbaar zyn. De drukker te München, die het boek zou kopiëren zegt dat de bestel ling te laat was gekomen om op tyd klaar te kunnen zyn. Het is nu de bedoeling dat de Paus een kopie krijgt van een werk, „Van de vrijheid van een christen", dat door Luther in 1520 was geschre ven.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2