oestand wanordelijk plassen Nieuwkoop erkgroep Leefbaar Nieuwkoop9 rapport samen Tkelijk leven Leidse polders worden opgeheven Voorlichting verhuisd van jonge eendjes af! Raadsagenda van Warmond actrice (Dikke) WASSENAARSE DIEVEGGE VEROORDEELD MEINEED VAN RECHERCHEURS IN DE ZAAK VAN DER LUBBE Opperrechter in Amerika verlaat verdachte functie Auto's botsten in Leiderdorp OPHALEN GROF VUIL ^elistanaig donder Ireneetraat, Beatrixstraat. Bernhard- straat. Zor« gen Zevende lustrum •Welsprekendheid' LKIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 WKOOP Door de groep „Leefbaar Nieuw- P die geformeerd is door [unstgenootschap ,,'t Regt- 'tis een rapport samen- ld over de bestaande situ- van het Nieuwkoopse engebied en de toekom- ontwikkeling daarvan, je werkgroep werd ge- door de heren H. G. es, G. G. Breuker, dr. J. iroekhuyse, ir. F. R. Klein rs. Weysenfeld. is de bedoeling van deze uit- t discussie over dit onderwerp openbaar te doen plaatsvin- nardoor de verantwoordelijke lies over een veelheid van in- i kunnen beschikken, fraaie brochure is gevat in oen omslag, waarop een pias- in de omgeving van de Ned rmde kerk. en bevat 48 bladzij- terdeeld in een zestal hoofd- ffl- bet eerste hoofdstuk wordt een pt maar interessant overzicht m van de geschiedenis van het agebied, terwijl in het volgende snik uitgebreid de plannen en Ihriften. welke in dit gebied :acht zijn. worden behandeld, meer wordt er in behandeld jrinciale recreatienota en het plan voor Hollandse groene iraarin Nieuwkoop een zo be- jke taak als centraal recreatie voor de randstad is toebe- raard wordt ook aandacht be de bestemmingsplannen ie gemeente en vooral ook het lie-structuurplan, dat is sa- steld en binnenkort eveneens het gemeentebestuur zal wor- atgegeven. Dit plan zal overi- Dog door de gemeenteraad moe orden goedgekeurd, ral wordt door de samenstellers brochure kritiek uitgeoefend feit dat de samenstelling van lie voor 't recreatiestruc- an Nieuwkoop, slechts werd I [enwoordigd door de burge en de gemeentesecretaris. ]U£h belanghebbenden, noch pol- fl uur hadden in deze commissie iswaar zijn destijds pogingen aomen door het „Regthuys" deze commissie ook de burgerij Vien vertegenwoordigen, maar i is hierin niet geslaagd, de woonschepenverordening en ildingsgebied krijgen in dit ïtuk ruime aandacht, huidige verschijningsvorm van iwkoopse plassen richt de aan- van de lezer op het bezit van het gebied liggende gronden, wordt de sportvisserjj bespro- raarbij is komen vast te staan leer dan 32000 sportvissers jaar- over de plassen uitzwermen en 350 roeiboten beschikbaar Ook de pleziervaart is onder de genomen en hierbij is men tot mclusie gekomen dat het motor- zeil- en roeiboten in 1600 stuks bedraagt *sf:iaal wordt aandacht besteed fc woonboten waarvan er voel de telling 153 in het plasscnge- liggen. Bijzonder laakt men het dat bij vele van deze woonboten lts, afscheidingen en aanbouw- pmaakt zijn welke zeer ontsie- vorm, kleur en afmeting zijn il in het gebied zichtbaar en aan het landschap aange- Overigens zijn de woonboten ie enige ontsierende elementen de erven langs de plassen aan itraat en het Zuideinde wor- leens als zodanig omschre- Ook de borden in het piassen- alle verschillend van vorm en voorzien van prikkeldraad zijn >rn in het oog. ...o is geconstateerd dat het wa- I b de plassen ronduit „vies" ge- moet worden. Bekend is dat I Deze foto geeft een beeld van de verwaarlozing op de camping „De Roerdomp" in Nieuwkoop". Foto Leidsch Dagblad) enkele zeldzame waterplantensoorten door de waterverontreiniging totaal zijn verdwenen. De oorzaak wordt toegeschreven aan de verontreiniging door watersporters, maar ook aan de lozing van afwaswater door de woon boten waarin wasmiddelen die het biologisch evenwicht verstoren. Een uitgesproken „onding" wordt genoemd het gemeentelijke kampeer terrein „de Roerdomp" en het bij behorende caravanterrein. Dit kam peerterrein brengt uitzonderlijk veel schade aan de gehele Zuideindese plas. De opstallen op dit terrein wor den door geen enkele bossage aan het oog onttrokken en vallen daar door veel meer op dan nodig zou zijn. Voorts ziet het terrein er verwaar loosd uit. Men bepaalt hier dat de recreatie wordt gedegradeerd tot een bijna aanstootgevende armzaligheid waaraan men toeschrijft dat de voor waarden door de gemeente Nieuw koop, die het terrein heeft verpacht, kennelijk ontoereikend zijn Ook de recreatie-capaciteit van het gebied wordt behandeld waarbij men de prognose geeft dat in de zomer van 1971 ongeveer 2125 boten over de plassen zullen varen hetgeen men als een totale grens ziet. Deze grens zal ederlands herv. kerk ogenomen naar Capelle aan den 1E. F. Vergunst te Polsbroek, rankt voor Gouda J. Smit te in, Bedankt voor Lienden en Moerkapelle G. C. Post te Gies- «Reformeerde kerken Diepen te Nieuwe Pekela en •®arum R. de Pee. kandidaat te Öorn. bankt voor Laar (Duitsland (Alt bDierte Kirche) W. Wan ink te ïen (Duitsland' Alt Reformierte ie». kerken vrijgemaakt 'Diepen te Kampen W. G. de te Helman. Beroepen te Noord- M. H. Sliggers, kandidaat te 'lem. ("genomen naar Enschede-zuid- J C. j. Smelik te Bunschoten- 1 ^nburg "kistelijk ger. kerken "dal te Heerde A. C. Noort te en J. M. Visser te Broekster - 1 LEIDEN /DEN HAAG Gedepu teerde staten hebben provinciale sta ten voorgesteld te besluiten tot op heffing en ontpoldering van de Ro- denburger- en Cronesteinse polder Marendijk in Leiden. De eerste is geheel bebouwd of wordt in beslag genomen door sportvelden en parken. De aan de Kikkerpolder grenzende polder Marendijk heeft ook zijn agrarisch karakter verloren Het grootste deel is bebouwd en de rest wordt in beslag genomen door de Leidse Hout en een sportveldencom plex in de r.aaste toekomst zal de gemeente Leiden voorzieningen tref fen voor verbetering van de water huishouding. LEIDEN Met ingang van dins dag a.s. is het bureau Voorlichting van de gemeente Leiden verhuisd naar kamer 246 van het stadhuis (ach ter de burgerzaal). Vanaf het Stad huisplein is het bureau nu direkt be reikbaar via de deur op het bordes. Dierenbescherming LEIDEN De Dierenbescher ming dringt er b»ij ouders op aan hun kinderen te doordringen van eer beid voor alles wat leeft. De jonge eend jes in de singels en de sloten worden belaagd door jongens, die de beest jes vaak met schepnetten uit hun element en bij de moeder vandaan halen. Geslaagden Rijnlands lyceum Wassenaar WASSENAAR Aan het Rijn lands Lyceum in Wassenaar slaagden de volgende leerlingen voor het exa men h.ba.-B- de dames: M. C. Berghuys. E. de Bloeme. W de Graaf, O J van Heerden, M. H. de Neef. T. W. V. Nieuwzwaag, A. Plugge en T. J. van Rijn. De heren: C. D. Berenschot, G. W. van den Bergh, M. A. Boven, G. A. Busser, J. Clements, P. J. W. Du- rieux, C. N. van Dijk, F. A. van Es. S. M. Gerritsen. A. van Geijn. W. '■an der Graaf, W. E. Herfst, M. J. Keizer. G. J. Krediet, R. R. F. Kui ters. H P Mutters, C. A. Schöffer en J. Stolp. echter moeilijk te handhaven zyn wanneer de plassen nog meer binnen het bereik van de randstad komen door de aanleg van autowegen zoals die ook in de Nieuwkoopse polder zijn geprojecteerd. Naast alle kritiek op velerlei pun- teen wijden de samenstellers ook een aantal paragrafen aan concrete aan bevelingen, waarbij wordt gesteld dat de gemeentelijke verordeningen moe ten worden nageleefd. Er zal een per manente politiepost op het water moeten komen, en er zal een betere coördinatie moeten komen tussen provincie en gemeente, waarbij ge steld wordt dat de provincie tenmin ste het advies van b. en w. zou moe ten vragen iz. het verlenen of ver lengen van ontheffingen, subsidies enz. Het kunstgenootschap heeft zich in haar streven overigens niet beperkt tot het plassengebied, want reeds is een tweede rapport in bewerking over „Het Dorp Nieuwkoop". Dit rapport zal echter eerst in augustus gereed komen. WARMOND De gemeenteraad van Warmond vergadert dinsdag avond om half acht. Tijdens deze openbare vergade ring komt o.m. aan de orde een voorstel tot het verlenen van een subsidie aan het Wit Gele Kruis tot een bedrag van f 8003; veifoek van de heer Voordouw om voorziening tegen het besluit van B. en W. waarbij hem vergunning werd ge weigerd tot de bouw van een serre achter de door hem bewoonde wo ning, ongegrond te verklaren; vast stelling van het bestemmingsplan Oranje Nassaulaan Oost; afwijzing van het verzoek tot beschikbaar stellen van een krediet voor vergro ting van het schoolplein van School met de Bijbel; subsidie van f 572.93 voor het jaarlijks jeugdconcert voor de kinderen van de drie hoogste klassen van de lagere scholen; sub sidie aan stichting Buitenlandse Werknemers Rijn en Lek van f 20 per jaar per in het bevolkingsregis ter opgenomen buitenlandse werk nemer; subsidie aan het Historisch Genootschap „Warmelda" een ga rantie subsidie van f 1250 voor de uitgave van de historische bundel „Heeren en Bueren. bijdrage tot de geschiedenis van Warmond"; aan schaffing van een verlichtingsma chine kosten f 2010; een bedrag van f 14.962 beschikbaar te stellen voor de door de deskundigen gemaakte kosten in verband met de onteige ning in het belang van de volkshuis vesting van gronden gelegen in het bestemmingsplan „Endepoel" eigen dom van mevr. A. C. de Vroomen- Lommerse en C. J. de Vroom en; een bedrag van f 1096 beschikbaar te stellen aan het ..Comité Fotu Warmond" voor gemaakte kosten bij het periodiek onderzoek der be volking tegen tuberculose; voorlopi ge vaststelling van de gemeentere kening en die van het waterleiding bedrijf over 1966; vaststellen salaris van de wethouders, met ingang van 1 januari 1969 gaat dit f 3475 per jaar bedragen; de Krmgraad van de A-Kring Zuid-Holland van de Be scherming Bevolking Leiden het ge bouw van de voormalige St. Nico- laasschool met bijbehorend terrein te verhuren voor een tijdvak van tien achtereenvolgende jaren, tegen een huurprijs van f 864 per maand. Voorstel b en w: brandweerlieden opleiden in Leiden OEGSTGEEST Tijdens de raads vergadering in Oegstgeest, die don derdag wordt gehouden stellen bur gemeester en wethouders de raad voor een krediet van f. 10.951.- beschikbaar te stellen voor de praktische scholing van enkele leden van de brandweer, bij de beroepsbrandweer in Leiden .Hoe dikker ze wordt, hoe beter ze speelt", moet (volgens Elle» een toe schouwer hebben gemompeld bij het zien van Elizabeth Taylor's laatste film „Ceremonie secrète". Taylor, ge boren onder het teken van de schor pioen, is uit de Hollywoodse molen gestapt en stoort zich blijkbaar niet meer aan de geijkte schoonheids voorschriften; ze is gewoon (te) dik. In acht jaar tijds heeft Richard Bur ton van zijn vrouw een „omgekeerde Pygmalion" gemaakt, constateert Elk Ze was Liz Taylor: ster en so phisticated. Hij heeft van haar Liz Burton gemaakt: dik, maar een ac trice. Ook openbare sehool in pand Lange Voort? OEGSTGEEST In de raadsver gadering, die donderdag in Oegst geest wordt gehouden, zullen ver scheidene schoolproblemen aan de orde worden gesteld. Na ingewonnen advies van de schoolraad en van de inspecteur van het lager onderwijs is men tot de slotsom gekomen dat het stichten van een vierde openbare lagere school in het gebouw Lange Voort 225 is gewenst. In het schoolgebouw aan de M.H. Tromplaan waarin ook de r.k. Jena planschool „De Kring" is gevestigd, zijn in het voorstel van 9 januari van dit jaar de volgende aanvullingen aangebracht: de verlichting moet worden verbeterd, enkele lekkages worden verholpen, het speelterrein warden opgeknapt en een zestigtal rijwielhekken moeten hierop worden geplaatst terwijl enkele reparaties aan de verwarming moeten worden verricht. Het totaalbedrag komt hier door op f 17.650. Tevens zal het stichten van een tweede openbare kleuterschool wor den behandeld. Het is mogelijk een vleugel van het gebouw Lange Voort 255 hiervoor te gebruiken. Hiermede is een bedrag van f 22.000 gemoeid. Het college stelt de raad voor om aan genoemde onderwerpen zijn fiat te geven. DEN HAAG (ANP) De recht bank in Den Haag heeft gisteren een 46-jarige huisvrouw uit Wassenaar veroordeeld tot een geldboete van f.4000.— en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar. Ze had zich te verantwoorden ge had wegens diefstal van juwelen ter waarde van f60.000.—. De vrouw be zocht diverse juwelierszaken in Den Haag en zag kans sieraden weg te nemen. Toen ze dit voor de veertien de maal deed. werd ze door de juwe lier op heterdaad betrapt. Onder de gestolen voorwerpen be vonden zich een ring ter waarde van f 12.000.- en een broche van f 13.000.-. Het merkwaardige was, dat de vrouw alle gestolen sieraden in een juwe lenkistje of in de brandkast had be waard en ze nimmer had gedragen. Alle sieraden konden dan ook aan de eigenaars worden teruggegeven. Twee weken geleden had de offi cier van justitie tegen verdachte zes maanden gevangenisstraf geëist, waarvan drie maanden voorwaarde lijk. KEULEN (DPA) Een Westduit- se rechtbank zal zich gaan bezighou den met het proces uit het jaar 1933 om de brand in het gebouw van de Duitse Rijksdag in Berlijn, waarna de Nederlander Marinus van der Lubbe als brandstichter terechtge steld werd. Dit blijkt uit een mede deling, die een woordvoerder van het „Europese Comité voor weten schappelijk onderzoek van de oorza ken en gevolgen van de tweede we reldoorlog" gisteren in Keulen ge daan heeft. Volgens deze mededeling heeft de broer van de terechtgestelde Johan Markus van der Lubbe. de voorma lige hoofdaanklager bij de Neuren- bergse processen tegen oorlogsmis dadigers. Robert Kempner. belast met het indienen van een aanklacht tegen verscheidene inspecteurs van politie wegens meineed. De woordvoerder zegt over nieuwe documenten te beschikken, die het bewijs leveren, dat de betrokken re chercheurs in 1933 tijdens het pro ces verklaard hebben, dat Van der Lubbe met communistische functio narissen heeft samengewerkt. Maar na de oorlog zouden diezelfde getui gen verklaard hebben, dat Marinus van der Lubbe alléén de dader was geweest. LOS ANGELES (AFP> William Douglas, een van de negen Ameri kaanse opperrechters is afgetreden als president van het ..Albert Parvin fonds" een filantropische instelling. De 70-jarige Douglas werd in 1939 door wijlen president Franklin D. Roosevelt tot opperrechter benoemd Van de kant van 't Congres is hefti ge kritiek geleverd op zijn „bijbaan" die hem jaarlijks ongeveer 30.000 gulden oplevert. Onlangs heeft het Albert. Parvin fonds zich ontdaan van aandelen ter waarde van zeven mil joen gulden die het bezat in drie casino's in het gokcentrum Las Ve gas. Volgens het fonds had rechter Douglas reeds in april te kennen gegeven dat hij als president van het j fonds wilde aftreden. Dit is onder de regering-Nixon het tweede geval van strengere zeden onder Amerika's opperrechters. Eer der was opperrechter Abe Fort as gedwongen af te treden omdat hij een aanzienlijk bedrag van een du bieuze figuur had ontvangen. LEIDERDORP Op het kruispunt Persant Snoepweg in Leiderdorp zijn gisteravond omstreeks negen uur I twee personenwagens met elkaar in botsing gekomen. Een uit de Acacialaan komende auto naderde het kruispunt met gro te snelheid (ongeveer 70 km» waar schijnlijk zonder gas terug te nemen, met gevolg dat hij in volle vaart te gen de op de voorrangsweg rijdende I wagen van een Katwijkse mevrouw reed. Beide auto's werden totaal ver nield. Ernstige persoonlijke ongeval len deden zich niet voor. Dienstweigeraars en democratie Het is opmerkelijk hoe een aantal DINSDAG I Jacques Urlusplantsoen, Aaltje I Noordewierlaan, Cornells Schuytlaan, Diepenbrocklaan, Joh. Verhulststraat, Rich. Holstraat. Obrechtstraat, Churchill-laan. Willem Pijperstraat. Peter van Anroovstraat, Joh. Wage- i curi itui nin wvsuaai, o\jii E?H hT L, gL'naarlaan. VMeriusstraat. v. Blanken- bij de bevolking de schijn te wekken, burgstraat dat de democratie in Nederland goed functioneert. Bedoelde autori teitjes komt men opvallend veel te gen in de rijen van „rechts," waar bij het al of niet „evangelisch geïn spireerd zijn" er blijkbaar weinig Julius Röntgenstraal, Mozartstraat, Bernard Sweersstraat, Sweelincklaan, Eduard van Beinum- straat, Brücknerstraat, Debussy- straat, Ravelstraat, Chopinstraat, Moesorgskistraat, Caesar Frank- straat, Verdistraat, Schubertlaan, toe d«t. Als het meest gave voor- i Mahlerstraat, H&ndelstraat .v. Beet- beeld hiervan trof my wel de Leidse j hovenlaan, Vlvaldlstraat. Bachstraat. gemeenteraadszitting van maandag. coreUistraat, Toscanimlaan. Berlioz- waar een verzoek tot interpellatie Rossmistraat. Llztpad. Men- over de benlchte dienstweigeraars- delssohnkade, Wagnerplein, Brahms- affaire werd afgewezen, met name iaan Tsjaikowskikade. Sibeliusstraat, door de reeds eerder genoemde 11e- Bartokstraat. Kennedylaan. Max Re den. De zaak was nu wel afgedaan gerlaan. Jozef Haydnlaan. Apollolaan. en de eerder gestelde vragen waren gmétanastraat. Paganinistraat, Scar- door B en W. juist beantwoord. Zo luidde tenminste de mening van het merendeel der geachte afgevaardig den, die hun slechte geweten op d ze wijze trachtten te ontlasten. In de doofpot met dat smerige zar De verwachting dat dit schrijven een reden voor de raadsleden zal zijn om opnieuw deze zaak aan de orde te stellen, lijkt mij vooralsnog voorbarig. Het grijs-blauwe pluche van de raadsbanken zit nu eenmaal lekker. Even prettig is het om te ekuvelen over betrekkelijk onbelang rijke zaken, zoals een ziekenhuis, dat de stad dreigt te verlaten, om daarmee tevens bewust of onbe wust de aandacht af te leiden var zeer urgente kwesties, die voor ve len en sommigen van groot belang lattistraat. Griegstraat. Donizetti laan. WOENSDAG Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan, Kooi- laan - geheel, Celebesstraat, Deci- mastraat. Sieboldstraat, Floresstraat, Bloemstraat, Formosastraat, Borneo- straat, Driftstraat, Lombokstraat. Ja- vastraat, Medusastraat, Parkstraat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot Suma trastraat). Ambonstraat, Mad oer ast raat, Lage Rijndijk, Voor straat, Suma trastraat, Atjehstraat (van Suma trastraat tot Soemba- straat), Soembastraat, Balistraat, Ti- morstraat, Ringkade, Bonairestraat, Arubastraat. Surinamestraat, Antil- lenstraat, Cura^aostraat, Sint Maar tenstraat, Sint Eustatiusstraat, Sa- - nibele toestand waarin Leiden ver- i Kooihof. keert (woningnood. leefbaarheid, budgetaire moeilijkheden etc.). Voor DONDERDAG „sommigen" denk ik aan dienstwei- paramanbostraat. Corantynstraat. geraars. die voor hun meningsuiting wmem de zwijgerlaan - geheel. Abr. zitten opgesloten ui het strafkamp Crynssenstraat. Stuyvesanthof. Van Vledder. Volgend jaar zijn er weer Rjebewkho(. jan Pieterszoon verkiezingen. Duizenden Leidenaars Coenhof Pleter Bothstraat. Al- bert me Agnesstraat. Charlotte de zullen ook dan weer hun stem u brengen op de „partij van hun keu ze" en op de verkiezingsbijeenkom sten zullen de kreten en beloften weer klinken. Maar ook hier i dat de kruik net zolang te water gaat totdat hij barst Bouihonhof, Juliana v. Stolberghof, Anna van Burenhof, Marnixstraat (van Willem de Zwijgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Pad. Herensin gel (van Medusastraat tot Juliana- straat). Julianastraat, Julianakade, Kees Walie 1 Sophiastraat. Anna Paulownastraat, Lid „Comité Solidariteit Diens Alexanderstr. Prinsenstraat, Oranje weigeraars Endegeest" straat. Lusthoflaan, Dillenburger- Lelderdorp. I straat. Nassau straat, Mecklenburger- straat, Os- en Paardenlaan, Bern- 7«lf hardkade. Martfkestraat, Margrietstr. straat. VRIJDAG LEIDEN Nadat de Leidse melk- Haagweg (geheel), Rijndijk. Dyk- boeren de eerste stoot hebben opge- i hof laan. Valkenburgseweg, Haagweg vangen van de actie Zelfstan- (tien huizen), Klikspaanweg, Da Cos- dig Zonder Zorgen een actie, die is tastraat, de Genestetstraat, Nicolaas ingezet om tot een Leids dienstverle- Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollensstr. ningscentrum te komen gaan in Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hase- de komende week vele vrijwilligsters broekstraat, Borgerstraatv. Lennep- op stap om deze sympathieke geste straat, ten Katestraat, Toussaintkade, huis-aan-huis af te ronden. Daarop StaringkadeKneppelhoutstraat Mul- volgt dan nog een straatcollecte op tatulistraat, Fred, van Eedenlaan, Lo- Huisvui (dienst LEIDEN In verband met Pink steren rijdt de Leidse huisvuilop- hjaaldienst dinsdag de maandagse route en woensdag die van dinsdag. Een ongeluk met een vracht wagencombinatie die een zeer giftige vloeistof vervoerde, heeft gisteren op de rijksweg Amster damUtrecht filevorming ver oorzaakt. Op een bepaald ogen blik stonden de rijen auto's uit de richting Arnhem voor het verkeersplein Oudenrijn tot aan Driebergen (vijftien kilometer). De Utrechtse brandweer plakte de scheur in de tank dicht. zaterdag 31 mei. Zo ergens, dan geldt hier het gezegde: de sterken voor de zwakken, de gezonden voor de zie ken. Raad Oegstgeest donderdag bijeen OEGSTGEEST De gemeente- raad van Oegstgeest komt 2 mei om half acht In openbare vergadering l bijeen. Op de agenda staan onder meer de volgende voorstellen: verhoging I jaarwedden wethouders; verkoop van I stroken grond achter de woningen Rijnzichtweg 3-7. en verhuur var een strook grond achter de woning van Rijnzichtweg 9; overname 1 een strook grond langs de Bijdorpln. van aannemersbedrijf W. den Dubbel den c.v.; verlening van een krediet voor opleiding brandweerperso neel; de bezoldiging van het ge meen tepersoneel; vaststelling van de verordening op de jeugdraad; verle- dewijk van Deyselstraat, Albert Ver- weystraat, Jacques Perkstraat, Her man Gorterstraat, Louis Couperusstr. Hof laan, Willem Klooslaan. Boehof, Duinhof. Meerhof, Akkerhof, Weide- hof. Telderskade, Mulderstraat, Ger- rit Kasteinstraat, Segaarstraat, van Diemeistraat, Rooseveltstr. (geheel). LEIDEN De Vereniging tot be vordering van de welsprekendheid vierde het dertigjarig bestaan in Nieuw Minerva. Mevr. H oogeveen, één van de oprichtsters, werd gehul digd. Zij werd toegesproken door de voorzitter, de heer Van Remuixit en kreeg het erelidmaatschap en bloe men in de Leidse kleuren. Tijdens een diner hebben de gai ning van een krediet voor uitbrei- ten in een toespraak bewezen goed ding van de tweede openbare kleu- van de tongriem gesneden te zijru terschool met een klas; verlenging Het nut van goed. angstvrij en be- van een krediet voor verdere verbe- schaafd spreken werd duidelijk be tering van het schoolgebouw M. H wezen. Het was gezellig en nuttig. De Tromplaan; stichten van een vierde leiding was bij de heer Cano in goe- openbare lagere school. 1 de handen. 24 MEI 1969

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9