Kritiek beheer de Papoea's op Australisch b'j Uw Leidsch Dagbfaf Verzet in V.S. tegen studentenrellen 3 Tekort aan vrijheid op Amerika's universiteiten (II) mee op vakantie Sterk verdeeld PLUNDERING IN NEWARK BOMAANSLAGEN IN ATHENE Minister Laird klaagt Hanoi aan UW WIJNHANDG NIEPOTH'S WIJNK DE WUNK S' HAAGSE AGENDA In Kwantoeng 40 anti-communisten gearresteerd tf 2 PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze correspondent Jan D. Rempt) SYDNEY (GPD) ,.Ik ben er zeker van, dat geen enkele Australiër wenst mee te werken aan de vorming van een nieu we slaven-staat van meer dan een miljoen mensen hoe een voudig zij ook mogen zijn wat hun ontwikkeling betreft enkel en alleen omdat een paar allerminst moedige diplomaten de gemakkelijkste weg kiezen om uit de moeilijkheden te raken". In deze bewoordingen heeft een lezer van een dagblad in Australië zich geuit over de jongste gebeurtenissen in West- Irian. Hiermee vertolkt hij gedachten, die vele Australiërs koes teren over West-Irian en de rol die Indonesië speelt. Als deze Australiërs een zelfstandig West-Irian voorstaan, hoe denken zij dan over het andere deel van het eiland, dat onder Austra-I lisch bewind staat. zegt deze politieke leider (John Gui se, een halfbloedis aan voortduren de wijziging onderhevig. Men kan haar niet tegenhouden. Wijgigingen vormen de weg naar zelfbeheer en naar onafhankelijkheid, aldus Guise. Dat Australische deel omvat Pa poea en Nieuw-Guinea. Nieuw-Guinea is een beheerschapsgebied waarover de Australische regering het beheer uitoefent namens de Verenigde Na ties. Papoea is een onder rechtstreeks bestuur staand gebied van Australië. Beide gebieden zijn in de loop van de tijd steeds meer als één gebied be schouwd onder de naam Australisch Nieuw-Guinea. De meningen over de toekomstige staatsvorm van Australisch Nieuw- Guinea zijn sterk verdeeld, niet alleen in Australië, maar ook in het gebied zelf. Het zou niet verwonderlijk zijn als in de nabije toekomst een botsing ^'^de van meningen tot uitbarsting leidt. Het ligt in de bedoeling om de bevol king op den duur zelf te laten kiezen over de vorm van regering en status, die zij wensen, en of zij al dan niet onafhankelijk willen zijn van Aus tralië. Over het tijdstip van zelfstan digheid of een andere status bestaat nog geen eensgezinde opvatting. Wel heeft de Australische regering enige tijd geleden duidelijk laten blijken, dat zij er niet op gesteld is het ge bied als een ..zevende Australische staat" te beschouwen. op de groei naar zelfbeheer. De bes te mar.ier om deze te bevorderen is. NEWARK (New Jersey «Reuter volgens hem. de binnenlandse aange- AFP) Honderden negers hebben legenheden door eigen, inlandse amb- gisteren in Newark, in de Ameri- tenaren te laten behandelen. kaanse staat New Jersey, winkels Volgens minister Barnes is er voor van blanken geplunderd en winke- 1976 geen wijziging van betekenis te I liers geslagen na een bericht, dat verwachten in de huidige constitu- een blanke politieman een negerjon- tionele constellatie, en is er evenmin gen had doodgeschoten. De politie zelfstandigheid te verwachten in de maakte van traangas gebruik om komende 15 tot 20 jaar. de menigte uiteen te drijven. Lang voor dit gebeurt zal er echter De politie deelde mee dat de jon- een af andere vorm van zelfbeheer gen. die een auto had gestolen, door dienen te worden ingesteld. Zo wenst een neger politieman uit noodweer de partij van Kiki zelfbeheer in '1972. was neegeschoten. Bij de ongere- De Verenigde Politieke Maatschappij geldheden werden verscheidene per- wenst zelfbeheer tegen 1975 en volle- sonen licht gewond, voornamelijk dige onafhankelijkheid in 1978. Kiki door rondvliegende scherven van in- acht. het niet onmogelijk dat de Ver- geslagen ruiten, enigde Christelyk-Democratische In de zomer van 1967 werden in Partij zal samengaan met zijn eigen Newark 29 personen gedood tijdens partijgrootscheepse ongeregeldheden. De Ook het Melanesische onafhanke- bevolking van de stad bestaat voor lijkheidsfront. dat de autonomie van de helft uit blanken en voor de helft de eilanden langs de kust var. Nieuw i uit negers. Guinea ten doel heeft, steunt Kiki'sj In de noordelijke stadswijken, partij. Zelfs de „spreaker" van het waar voornamelijk blanken wonen. Huis van Afgevaardigden van Aus- is een blanke actiegroep weer gaan tralisch-Nieuw-Guinea heeft zich patrouilleren in de straten. Deze Geen verlof De Australische regering geeft bui tenlanders r.iet gemakkelijk verlof om Nieuw-Guinea te bezoeken. Onlangs is een Russische schrijver de toegang ontzegd. Anderzijds laat de Australi sche regering vertegenwoordigers van de inlandse bevolking vlot toe tot Australië zelf voor een studiereis, ook al is de desbetreffende bezoeker het niet eens met het Australische beleid. Zo heeft de secretaris van de Padoe Pati (Eenheidspartij). A. M. Kiki, onlangs een tournee door Australië gemaakt om lezingen te houden voor de studenten in de verschillende die in vele kringen wordt be schouwd als de toekomstige leider van een onafhankelijk Australisch-Nieuw Guinea. ATHENE (Reuter. AFP. AP» Kort na elkaar zijn gisteravond in het centrum van Athene twee bommen ontploft, een in een bijkantoor van de Griekse Nationale Bank. de andere voor het reisbureau ..American Ex press", dichtbij het ministerie van Openbare Orde. De explosies deden ruiten sneuvelen en zaaiden paniek op het plein van de grondwet, waar zich veel toeristen bevonden, maar niemand liep letsel op. Een krijgsraad ir: Athene veroor deelde gisteren negen Grieken tot ge vangenisstraffen van twee tot twin tig jaar. Vier van hen werden be schuldigd van vorming van een orga nisatie tot hulpverlening aan gezoch te communisten, de vyf anderen wer den gevonnist wegens medewerking aan het ondergrondse „Patriottisch j Front", dat het kolonelsbewind omver wil werpen. Vier gepensioneerde generaals van het Griekse leger zfjn gisteren be noemd tot „regeringscommissaris" wier doel het is toe te zien op het handhaven van orde op de Griekse) universiteiten en middelbare scholen, i Zij mogen leerkrachten ontslaan' en j studenten, die de regels hebben ge-1 broken, straffen. Hun werkkring is! vermeld in de nieuwe grondwet, die WASHINGTON SAIGON AFP. Reuter De Amerikaanse minister van Defensie. Meivin Laird, heeft gisteren verklaard, dat er duidelijke bewijzen zyn dat Noord-Vietnam Amerikaanse krijgsgevangenen slecht behandelt. Hy deed een beroep op de autoriteiten in Hanoi om alle gevan genen vry te laten en de bepalingen van de Conventie van Genève in acht te nemen. Volgens het Pentagon staan 336 Amerikaanse militairen te boek als krijgsgevangenen en worden er 967 vermist. Bijna 800 van deze 1303 militairen werden boven Noord- Vietnam neergeschoten. In een bioscoop in Toei Hoa, hoofdplaats van de Zuidvietnamese provincie Phoe Jen. is gisteravond een bom ontploft, waardoor vyf be- zoekers werden gedood en 24 gewond. De zaal was op het ogenblik van de ontploffing vol. De aanslag wordt aan de Vietcong toegeschreven. In An Hoa. veertig kilometer van Da Jeugdhui.- (Breestr. 19) Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zit ting Bouwfonds Ned Gemeenten 7-8 uur nam Doelenhuvsje Politiek calé 8 tiur nam. cpr mr. F Portheine over alge mene actuele politiek. Waaggebouw Bevolkingsonderzoek T.B.C 2-4.30 en 7-9.30 uur nam. Zijlsingel 2 Volle Evangelie-gemeen te Spr dhr J. Zijlstra 8 uur nam. Steenschuur 6 Leidsche Ver. van Postzegelverzamelaars 8 uur nam WOENSDAG Schouwburg K. en O. Fons Jansen 8 uur nam. Waaggebouw Bevolkingsonderzoek INOUAVj din! ADVERTENTIE I Nang, gooiden Vietcongstrijders vier T.B.C. 9-12 uur voorm. en 2-4.30 uur l' bommen in een ziekenhuis dat doornam Westduitsers wordt beheerd. Een DONDERDAG burgers door mortiergranaten van de Vietcong gewond. Hurler werd «rerlnod en dertien Der- Kantine Clos en Leembruggen (Der- burgei weid geaood enaeriien pei de BlnenvestgrachtContactruiiavond sonen werden gewond. Drie gebouwen l v phiiateiica 7.30 uur nam weredn zwaar beschadigd. In een na- Gerecht 10 Ned. Ver van Huisvrou- bijgelegen dorp werden zeven burgers wen Spr. dhr. J. P Zwanenburg over gewond door bomaanslagen. In een j Leidse hofjes 8 uur nam. voorstad van Saigon werden vier Waaggebouw BBDvoikingsonderzoek - 1 T.B.C. 9-12 uur voorm en 2-4.30 uur nam G G D -gebouw EM B O Peerke Don ders 8-10 uur nam. StadsgehoorzaalConcert Toon kunstorkest 8.15 uur nam. VRIJDAG Micro-theater (Vestestr. 40) Impe rium met ..Een slok op aarde" 8.30 uur nam. Waaggebouw Bevolkingsonderzoek T.B.C 2-4.30 en 7-9.30 uur nam. Rijnlandslyceum (Apolloln. 1) Volle Evangelie-gem. aid. Oegstgeest spr. dhr. Bulthuis 8 uur nam. Boshuis (Z.W.) Ruilclub voor verza melaars 7-9.30 uur nam. Titus Brandsmaln. 76 ..De Duikboot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uur nam. Oude Vest 13 Evangelisatie Chris- tengem. Ecclesia 8 uur nam. LEIDSE BIOSCOPEN W!'ENTTE I Ook voor U gemakkelijker en prettiger eten met Uw kunstgebit, dank zij een grotere kauwkracht. Alj U lasf hebt met Uw kunstgebit, zal I Uw tandarts U hef speciale Dentofix- kleefpoeder kunnen aanbevelen. Uw CAMERA: ..Naakt onder 't leer". 18 gebit komt daardoor vaster te zitten jaar Dag. 2.30 .7, 9.15. Zond. 4.45. 7, en zal bij het spreken niet gaan 9J5 uur. Vr. en zat, nachtvoorst.: kritisch geuit over de politiek van ..blanke garde" werd na de onlus- j in september 1968 bij een landelijk minister Barnes. De constitutie, zo ten van 1967 opgericht. referendum werd goedgekeurd. schuiven of loslaten, zodat U "zich zekerder gevoelt. Hef gevoelige tand vlees wordt door Dentofix beschermd, zodat U steviger kunt bijten en ge makkelijker kauwen. Dank zij Dentofix kunt U zonder bezwaar weer lachen, hoesten, zelfs niezen en U spreekt duidelijker. Dentofix voorkomt ook slecht riekende adem (gebitsgeur). Schaft U nog heden Dentofix aan. Verkrijgbaar bij Apothekers en Dro gisten in neutrale, plastic strooifla- cons a fl. 2,51. dorado". 18 jr. om 23.30. Zo.mid. en wo.mid. Bat-man. a.l., aanv. 2.30 uur. LIDO „De doodskus van dr. Fu Manchu", 14 jr. Dag. 2.30. 7. 9.15. Zon dag ook 4 45 uur LUXOR, .Rosemary's baby", 18 Jaar. Dag 2.30. 7, 9.15. Zond. ook 4.45. REX: „De tuin der nachtmerries" 18 jaar Dag. 2.30, 7. 9.15. Zond. ook 4.45 uur STUDIO: „Avondzon voor een gang ster". 14 jaar. Dag. 2.30, 7. 9 15 uur Zond. ook 4.45 uur. (Van onze correspondent mr. H. L. Leffelaar) WASHINGTON (GPD) Een duidelijk keerpunt in de onlusten aan de Amerikaanse universiteiten werd enkele weken geleden bereikt, toen rebellerende negerstudenten hoofdsteden. Kiki is een voorstander a?n de universiteit van Cornell in de -il-iil Xnu- Vapu 7ieh nnironnnni-n van verlening van onmiddellijke autonomie. Kiki heeft de Australische regering staat New York zich bewapenden met geweren. De interpretaties over dat voorval er van beschuldigd, dat z« een soort '°Pen uiteen ldp negers zelf zeggen minderheidsregering van het Rhode- sië-type tracht op te zetten. De re gering zou, volgens hem, de z.g. On afhankelijke Partij die de meerder heid var; de zetels in het Huis van Afgevaardigden bezit, begunstigen. Deze party zou financieel gesteund worden (met een kwart miljoen gul den) door blanke planters onder voorwaarde dat zy doet wat de plan ters zeggen. Kiki zei, dat als zyn party by de komende verkiezingen de meerder heid krijgt, die de onafhankelijkheid zal uitroepen. „Maar om dat te doen, zullen nu reeds inlanders moeten worden opgeleid, die voor de daar mee gepaard gaande taak berekend zyn". Deze inlandse politicus is een felle tegenstander van de door de Australische regering gevolgde me- j thode, „waarby de verschillende fasen j van' ontwikkeling naar zelfstandig heid worden bepaald door één minis ter. Barnes (Australische minister! voor de Overzeese Gebieden) en zijn troep". Handel en buitenlandse be trekkingen zou Kiki in handen wil len laten van de Australische regering HONGKONG (AP. Reizigers tot het ogenblik, waarop de eigen. ujt Kanton melden, dat communis- nationale regering gereed zou zyn i troepen in Kwantoeng een an- om ze over te nemen. „Als er in de ti-communistische organisatie heb- *0me-.dL_JAarJeen dlnLCt! _sta.P: ben ontdekt en dat in verband daar- rikaanse regeling zich drastisch over de rellen uitliet. Aan alle universiteiten gaat het in wezen om dezelfde zaken: meer zeggenschap van de studenten in het universitaire beleid, in de aanstel ling van de hoogleraren en in de sa menstelling van het studieprogram ma. In een groot aantal gevallen komt er ook nog de eis van neger studenten by voor een eigen ..zwar te" faculteit, waar door zwarte hoog leraren een Afro-Amerikaans studie programma gedoceerd zou moeten worden. Daarnaast is nu ook verzet gerezen tegen het onderricht in mi litaire onderwerpen ten behoeve van aspirant-reserve-officieren. die op deze manier aan de universiteit een ïs er op de. belegerde j van hun dienstplicht vervullen. Maar ondanks deze min of meer dui- delyke eisen blijft de indruk, dat. deze wensen in wezen slechts de zichtbare toppen zijn van een ys- berg. Dat wil zeggen, dat zy voort komen uit iets dat groter, veel om vattender en misschien ook gevaar lijker is. rikaanse student veel minder vryhe- den laat dan zUn Nederlandse col lega. Een deel van het verzet van de studenten in Amerika is te verkla ren uit de „onmondigheid", die het zün. is de SDS het bekendst. Michael Klonsky, nationaal secreta ris van de SDS. omschreef zyn or ganisatie onlangs als volgt: „De SDS is een werktuig voor alle Jon ge mensen in het hele land. De SDS systeem hen oplegt, en hun rebellie j is op zichzelf niet belangryk, wy is in die zin een opstand tegen het zyn een onderdeel van een grote be- gezag. In groter verband doorgetrok- weging, een verzet dat door de struc- ken wordt dit tenslotte de opstand j turn- van deze samenleving in het tegen het „establishment", tegen de leven is geroepen, wy zyn gecen- gevestigde nationale belangen van traliseerde beweging, we omvatten de universiteiten, achter de festen aanlopen, wanneer zij menen dat met het onderdrukken van de studenten rellen de kern van het probleem ls bestreden. Want deze kern is niet langer stu denteninspraak en medezeggenschap in universitaire aangelegenheden, maar onlust en onvrede over de aard van de Amerikaanse samenleving zelf. Levendaal 166b-Tel. 22717J Prinsessekade 5. tel: 23538-Li TRIANON: .Loving feeling" u utp Dag. 2,30. 7. 9.15 uur. Zond. 2 li 7, 9.15 uur. HOU TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vllst: Don meire marionettenLucat zwaard (poppen), Paula Dletz i».. kleden). Guv van Hardengroet r miek), Ronnie Meerts grafiek). dag t/m zaterdag 9-6 uur (t/m ni) Heulf. Wassenaar: Kees Makt gelaten werken), maandag t/nu dag 10-5 uur, bovendien dinsdag voo: M Tt len lek 8-10 uur (t/m 28 mei) Galerie Walenkamp: kinetleat jecten Ray Staakman, dinsdag vrijdag 1-^-6 uur. zaterdag 2-4 (t/m 20 mei) De Lakenhal: Expositie Brac gart schilderijen en gouachesl leks 10-17 u. .zondags 13-17 u 26 mei) Molenmuseum „De Valk" (Deifan van 10 uur voorm tot 5 uur naa' dag 15 uur nam Maandags Jeugdmuseum (Hoogl Kerkgrat Expositie .Colourform" (uitsli maandag en woensdag van 8-l( nam.) De ^akenbal Dag 105 uur. Rijksmuseum van Oudheden penburg 28): Werkd 10 uur c uur nam.: zond 15 uur QanLm Rijksmuseun voor olkenki bog (Steenstraat 1) dag 105u.;'i 'iugs 1- R uur aam. Ned.-Legermuseum: Geopend •ydag 9 uur rc_ en reestdagen uur oam Rijksmuseum voor de geschliba der natuuiwetenschappen Dag zont' 14 uur Zolder Terweeschool (Oegstgeer, terietentoonstelling, dag. 14-16 20-22 uur. zondags 10-12 en 14-11 (t/m 21 mei) Tjerk Hiddesdreef 11 (Voorscho|" Schilderijen en handgebonden bo van Dieuwke Kollewijn. dagelilïi j-20 uur. (t/m 24 mei). AVOND- EN NACHTDIENS APOTHEKEN TE LEIDEN Ine lied en rost: ordi fcam loud Ov» te' Él neni ord Geopend voor spoedeisende len: Doeza Apotheek. Doezastr. 21313. Apotheek R. van Breest Smalle! In te Leiderdorp en de Oegstgeesta theek zijn de gehele week geope 20.15 uur: ta *1 'entrum verm II DINSDAG Kon. Schouwburi groep Centrum pianiste" van Paul Pórtner. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Comedie: „Tango" van S. Mrozek DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Comedie: „De humorist" van J( borne zich bewapend hebben teen zij hoorden dat er gewapende blanken onderweg waren om het door hen bezette gebouw te ontzetten), maai de reacties op het incident luidden over het algemeen: dit ging te ver. Sindsdien universiteiten ook onder de studen ten verzet ontstaan tegen de rebel len. Vuistgevechten braken uit, ver gaderingen werden geïnterrumpeerd, tegen-toespraken werden gehouden. Het was alsof de tot dan toe zwij gende oppositie de moed had gekre gen van zich te laten horen. Het was korte tyd later, dat ook de Ame- pen worden ondernomen op de weg naar onafhankelykheid. zouden er wel eens ernstige ongeregeldheden kunnen uitbreken", aldus Kiki. Kiki staat niet alleen in zijn kri tiek op het. beleid van de Australische regering. Ook de rooms-katholieke bisschoppen in het gebied hebben een beroep gedaan op de regering om meer gezag over te hevelen naar de inlandse bevolking. Volgens de bis schoppen oefent de huidige regerings- politiek een vertragende werking uit mee ruim veertig intellectuelen zyn gear rest eerd. Zy vertelden dat ruim duizend communistische militai ren in actie zijn gekomen om de or ganisatie op te rollen, zy zouden een grote hoeveelheid, munitie, wapens en ingewikkelde elektronische appa raten hebben buitgemaakt. Volgens een reiziger zou de orga nisatie haar hoofdkwartier hebben gehad in Panjoe. waar veel Chine zen wonen, die uit de VS zyn terug gekeerd. „Onmondigheid"" Amerikaanse universiteiten ver schillen belangryk van die in Ne derland. Waar de student in Neder land vry is om college te lopen of ervan weg te blyven, en in de stad op kamers woont, moet de Ameri kaanse student op straffe van on voldoendes cte colleges by wonen. Door het zogenaamde „campus-sys teem" moet hy ook tot na zyn kan didaatsexamen samen met andere studenten in „dormitories" (studen tenhuizen) wonen. De Nederlandse student krygt een algemene litera- tuurlyst op en kan daarnaast zoveel andere werken lezen als hy wil. De Amerikaanse student komt aan extra lectuur niet toe. omdat het universitaire jaar in kwartalen is onderverdeeld en de colleges ook per kwartaal worden afgesloten. Dit brengt een grote pressie met zich mee om de verplichte lectuur op tyd door te werken. Het netto-resultaat van deze opzet is. in Nederlandse ogen. een tamelyk middelba-re- schoolachtig systeem, dat de Amer- de industrie en van de politiek. Een vorig artikel heeft aangeduid hoe deze aanval ontstond in een alge meen nationaal klimaat van verzet tegen het beleid inzake Vietnam. Deze oorlog heeft verder nog het belangryke aspect dat zy, die zich .fi Amerika er tegen verzetten, zich vaak indentificeren met de tegen standers. ui dit geval het communis tische Noord-Vietnam. Dit heeft in de praktyk als resultaat, dat een aantal opstandige studenten en an dere groepen een ware hutspot van pseudo-theorieën offreren, variërend van marxisme en leninisme tot trotzkyisme en Chinees-revisionisme In de rechtse politieke kingen in Amerika Ls dat op zichzelf al vol doende om in de onlusten een in ternationaal communistisch komplot te zien. Samenwerking Wat de doorzichtigheid van de problematiek verder niet bevordert, is dat groepen van zeer verschillen de pluimage elkaar tydelyk hebben gevonden in de studentenrellen. De militante jonge negers hebben eer gelegenheidshuwehjk gesloten met de Studentenbeweging voor een de mocratische samenleving (SDS). En de SDS heeft op haar beurt weer het accent gelegd op het belang van samenwerking met arbeiders en vak bonden. Dan zyn er groepen, die zich voornamelyk bezig houden met het pacifisme (dienstweigering) en andere, die zich bey veren om de oorlog in Vietnam tot een eind te brengen, hoewel deze twee ook weer ln elkaar kunnen overvloeien. Van deze organisaties, waarvan geschat wordt, dat er ruim honderd (ADVERTENTIE) ongeveer 100.000 jonge mensen met verschillende gezichtspunten, en j wy pi-oberen daaruit iets op te bou wen". Klonsky maakte ook duidelyk, dat I de SDS niet langer geïnterresseerd is I in meer inspraak en zeggenschap voor de studenten. Hy zei dat de strijd zich verlegd had naar het al- j gemene vlak van de samenleving. „Wy proberen het vertrouwen te winnen van de arbeiders. We willen j ze laten weten dat wy de vyaind niet I zyn. wy willen revolutionarie ver- I andering van deze samenleving, al weten w»y ook dat de SDS dit alleen j nóóit zal kunnen volbrengen". Deze uitspraken tonen twee din gen aan. In de eerste plaats dat de opstanden aan de universiteiten geen geïsoleerde gebeurtenissen zijn. In j de tweede plaats dat de oudere in- j tellectuelen (door deze jongeren „de I nieuwe manderijnen" genoemd, voor zover zij zich met politiek hebben in- i gelaten) en de politici die zich be zorgd maken over de toekomst van WEERRAPPORTEN ADVERTENTIE Uw Leidsch Dagblad wil gaarne mee met vakantie als U wilt helpen, d« gebruik te maken van het hieronder afgedrukte vakantieformuli* dit tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons in te zenden, ons niet op te bellen voor opzending of Inhouding van de krant, fonische opdrachten kunnen wy niet aannemen. Als brief verzenden en frankeren met 26 ot. Ons HUISADRES ia: Van hedenmorgen 7 uur. S 6 3 0> 2 fs 8 a a o 3 Amsterdam regen 9 7 1 De Bilt reg.n 10 7 6 Doelen regen 9 6 6 Eelde regen 8 7 13 Eindhoven geh. bew. 10 4 7 Den Helder regen 8 7 10 Luchth. R'dam regen 10 6 6 Twente regen 8 6 6 Viissingen licht bew. 10 7 3 Zuid-Limburg licht bew. 10 3 3 A berdeen licht bew. 9 2 0 Athene mist 27 16 0 Barcelona licht bew. 17 10 0 Belgrado geh. bew. 31 11 0 Berlijn regen 12 5 11 Lordeaux licht bew. 15 1 0 Brussel licht bew. 10 4 7 Frankfort licht bew 13 3 2 Genéve onbewolkt 14 1 0 Grenoble licht bew. 13 1 0 Helsinki zwaar bew. 13 4 0 Innsbruck zwaar bew. 7 3 11 Kopenhagen licht bew 10 4 1 Lissabon onbewolkt 18 12 6 Locarno onbewolkt 20 6 0 Londen zwaar bew. 13 5 0.6 I.uxemburg half bew. 11 0 0.2 Madrid onbewolkt 19 4 0 Malaga regen 16 15 12 Mallorca zwaar bew. 16 13 0 München licht bew. 10 1 4 Nice licht bew. 22 11 0 Oslo zwaar bew. 15 6 0 Parijs onbewolkt 23 1 0.2 Rome geh. bew. 27 18 0 Stockholm zwaar bew. 12 4 0 Wenen zwaar bew. 11 9 3 Zürich half bew. 1 2 0.1 Woonplaats wy hebben een Maand Postabonnement Ons VAKANTIE-ADRES ls: doorhalen wat niet van toepassing (By tydeiyke inhouding, bovenstaand vakantie-adres niet Invullen, wel datum le en laatste dag van inhouding). OPZENDEN INHOUDEN: doorhalen wat niet verlangd wordt. le dag laatste dag Duideiyke opdrachten voorkomen teleurstelling. Kosten van opzending/Inhouding. Voor Nederland, België en Luxemburg, f 1,25 per vakantleperlode.^Bultfn" Beneluxlanden f 0,40 per dag. Luchtpost f 0,60 per dag. Voor tydelyk In te houden kranten wordt bij restitutie van het levet'£ taalde abonnementsgeld f 0,50 ln mindering gebracht voor adminlïrt* 'costen.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2