Rocco stuurt toneelknecht Feijenoord stap van titel Twente toont zich slechte verliezer Ajax had bij AZ' 67 plezierige middag: 0 3 Opvallend succes van Imlioff in FD-klasse fSF Telstars mysterieuze krachten machteloos Officiële waarschuiving voor Van DijkJeuring uit veld gestuurd Arie Hersche wilcle zijn steentje bijdragen Zwaar weer op IJsseltneer tivee ogen Peter Ressel wil weg bij NEC maandag 19 MEI 1969 PAGINA 7 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD mm M m. Cesare Maldini ALKMAAR (GPD) De wed strijd AZ'67Ajax te niet alleen belangrijk geweest voor de Alk maar se degradatiekandidaat, het duel heeft zich eigenlijk af gespeeld in het decor van de finale Europacup, waarvoor het doek op 28 mei zal opgaan. „Regisseurs" raz~n door heel Europa om hun acteurs zo goed mogelijk op hun rol voor te be reiden. Rinus Michels was vori ge week in Manchester om de generale repetitie van A.C. Mi lan te beschouwen. Gisteren had tegenspeler Nereo Roc- c toneelknecht Caesare Maldi ni naar Alkmaar gestuurd om de tableau-de-la-troupe van Ajax eens onder de loep te ne men. Caesare Maldini heeft lange tUd op de rol gestaan bfl A.C. Milan. Hij is Italiaans inter national en stond in twee Euro pacupfinales. In 1958 ver loor A.C. Milan van Real Ma drid, maar in 1963 stapten de Milanezen triomfantelijk over de Wembley-grasmat omdat men Benfica in de finale had geklopt. Caesare Maldini en A. C. Milan zjjn elkaar 'trouw geble ven. Gisteren was Rocco's rech terhand ifaar Alkmaar gekomen om het speelplan van Ajax te analyseren. Op de tribune te kende hU het ene schema na het andere, al trachtend Ajax' geheimen te ontsluieren. Maldi ni had zich niet door de opstel ling in de war laten brengen. „Dit is niet het echte Ajax. Vacovic .Swart en Muller za ten op de reservebank" zei hjj naloop van Ajax' repetitie. Caesare had ook geen zwakke plekken gezien. „Als een team wint, dan zijn er eigenlijk geen slechte spelers. Deze wedstrijd was te gemakkelijk voor Ajax. Er behoefde niet onder druk te worden gespeeldde spelers voelden deze wedstrijd niet Ik vond een paar spelers opvallend goed: „Cruijff, Danielsson en Groot, maar Ajax moet sterker zUn. Een club, die de finale haalt, moet krachtiger zijn. Maar het is niet mijn taak om de kracht van Ajax te beoor delen. Ik kijk slechts naar het systeem. Het Is een intelli gent schema, dat Ajax gebruikt. Wij spelen ongeveer hetzelfde: veel clubs in Italië althans". Caesare Maldini komt mis schien nog één wedstrijd kij ken, maar voor hem hoeft het niet. Hij weet genoeg. Hij zal nu rapport gaan uitbrengen aan Nereo Rocco, die zelf nooit naar een tegenstander gaat kijken. Daarvoor gebruikt hij Caesare Maldini: eens een van de hoofdrolspelers onder de Mila- neze acteurs. ROTTERDAM (GPD) „FeijenoordFeijenoord het daverde weer van de tribunes, het schalde weer door de kuip op deze winderige zondag in mei. De kater van de neder laag tegen Holland Sport drie dagen terug was voorbij. Het legioen maakte zich op om het kampioensfeest te gaan neren. Daarvoor had het alleen nog de steun nodig van AZ Alkmaar, maar daar bleef de victorie in gebreke. ui Het stelde zich dus maar tevree net de overwinning op Telstar, die ju eens niet was van dat benepe- ie: 4_i. Gezien het verschil in rang »k weer niet zo'n geweldige over- finning. maar donderdag werd Twente toch door dit elftal geklopt, jus zeg er eens wat van. Bovendien |j de oude magiër Toon v. d. En- len bü de witten uit Velsen binnen- trekken en dat geeft zo'n ploeg op ens ook weer een romantisch tin- je. Maar tegen dit Feijenoord. dat liet van plan was de geschiedenis un de Hemelvaartsdag te laten her talen en goed opgepept binnen de jjnen kwam, waren de mysterieuze lachten in de sport machteloos. Het MS een goede gedachte geweest Guus Haak in het elftal terug te ha- en en Samardzic weer te vervangen loor Wery, wat de stootkracht van benoord ten goede kwam. Boven- lien en dat is ook belangrijk itond er nu bij de tegenpartij eens liet een keeper onder de lat, die te len Feijenoord de wedstrijd van zijn even zou spelen: Van der Meeren. Hj heeft zelfs na de rust uit eigen eweging het bijltje erbij neer ge- egd, maar toen had Feijenoord al een 3-D voorsprong. Blikopener Binnen enkele minuten was al achtbaar dat v. d. Meeren z'n dag liet had. Toen werd hij nog be- ichermd door het geluk, dat de bal niet alleen over hem maar ook over de lat verdween. Tien minuten later, toen de weer voortreffelijk op dreef gjnde Moulijn als een blikopener te werk was gegaan, raakte v. d. Mee ren helemaal zoek en had hij het ge luk dat Kindvall tegen Kort op schoot, die als een slee het doel kwam binnen glijden. Maar twee minuten daarna was hij toch ge klopt. Moulijn en Kindvall liepen tegen elkaar op en er was eigenlijk voor Telstar geen vuiltje aan de lucht. Toen hield Feijenoord er een vrije trap aan over, die Van Hanegem dwars door de Velsense muur knal de. Niet ver genoeg, maar Kindvall was er als de kippen bij om de bal het laatste zetje te geven: 10. De ploeg van Toon v. d. Enden kwam toen onder grof geschut te liggen, maar voorlopig nog zonder voltref fers. Na een half uur leek er een te komen. Door goed doorzetten van Van Hanegem kreeg Kindvall de kaas de bal voor te trekken. Waar geen keeper, maar Van Son het 6chot van Wery opving. Telstar, dat eerst nog aardig veld spel liet zien. werd meer en meer op zijn eigen helft teruggedrukt. Toch zou een blunder van v. d. Meeren nodig zijn om Feijenoord een 20 ruststand te bezorgen. Wery schoot van 35 meter. Het was een hard schot, maar recht op v. d. Meeren af, die de bal tot ieders verbazing tussen z'n handen en benen door liet gaan. Het was een duidelijke zaak: er zat voor Telstar geen mazzel aan in dit gevecht van David tegen Goliath. V. d. Meeren kwam nog wel terug, om al enkele minuten later voor de derde keer de droeve gang eens kee- pers te maken. Wery rende op een bal, die uit dreigde te gaan. Precies voor de lijn kreeg hij nog zijn schoen ertegen en er volgde een ver re pass naar Moulijn. Wat gedribbel Joop Vervoort: „Ik heb maar 55 ROTTERDAM (GPD) ,&e- icheideiihei i ist ein Zier. aber ohne kommt man weiter .5sr is een Duits spreekwoord. Eredivi siefluiter Joop Vervoort uit Berkel heeft het weer moeten ervaren. Na de wedstrijd NECTwente wilde hij eerst geen commentaar geven, maar tenslotte bezweek hij voor de aandrang van een steeds groeiend legertje sportverslagge vers. Toen heeft hij gezegd: Misschien heb ik nog te weinig routine om zo'n wedstrijd tot een goed einde te brengen". Dit is la ter uitgelegd als „niet capabel" en daartegen wenst Vervoort toch vel te protesteren. ,Jk heb maar I twee ogen, doch ik had er tivintig nodig gehad om alles te zien wat er om me heen gebeurde. Een combinatie van Leo Horn, Joop Mutters en Karei Vermeer had het nog niet klaargespeeld. Want °ls voetballers verkeerd willen Voor Jeuring, die ik uit het veld héb gestuurd en Dick van Dijk.' die ik een officiële ivaarschuwing heb gegevenvond. ik het bijzon der jammer'. Want dat kost de jongens hun plaats in jong oran je. Dat wist ik ook en daarom heb ik maar steeds tegen mezelf lopen neggen: hou je kalm, rustig incas seren die jongens zijn over d'r tenuwen heen. Ik ben zelf te veel sportman om dat niet aan te voe len. Maar tenslotte kon ik niet anders doen. Maar nogmaals: met een bloedend hart", aldus de Ber- kelse referee. Kees Rijvers zei: „Ik had er be- grip voor dat mijn ploeg over de schreef ging. In hun plaats had ik hetzelfde gedaan MEDEMBLIK (ANP) Onder bij zonder moeilijke weersomstandighe den is dit weekeinde op het IJssel- meer voor Medemblik de reeks selec tiewedstrijden voor de Olympische en internationale klassen besloten. Vooral zaterdag waren de weersom standigheden erg slecht. De krachti ge westelijke wind veranderde het IJsselmeer in een kleine binnenzee, waarop het vooral voor de lichtere scheepjes bijzonder moeilijk zou zijn overeind te blijven. De organi serende Koninklijke Zeil- en Roei vereniging Hollandia nam dan ook het verstandige besluit de kleinere boten binnen de veilige haven van Medemblik te houden. Alleen de gro te driemanskielboten, de Draken en de Solings, gingen het water op. Zondagmorgen waren bij de start de weersomstandigheden gunstiger, maar toen voor de meeste klassen het startsein was gegeven nam de wind opnieuw in kracht toe, tot zo'n tien meter per seconde. Een kolfje uiteraard naar de hand van de zwaarweerspecialisten. Ook tijdens de middagrace stond er nog een krachtige wind. Averij deed zich toen echter sporadisch voor. Opvallend is het succes van Fred Imlioff in de Olympische Flying Dutchman klasse. De Scheveninger, die vele jaren in de schaduw van de Rotterdamse garagehouder Ben Ver- I hagen stond, slaagde er in door twee I schitterende overwinningen in de I wedstrijden van zondag voor de eer- ste maal Verhagen op het voor hem bekende water van Medemblik in een serie wedstrijden te verslaan. Ben Verhagen, die zonder moeite tweede werd. bereikte ook in de totaalklas sement de tweede plaats. "TrT de Olympische Drakenklasse was Jan Bier oppermachtig. Dankzij drie eerste plaatsen in dit weekeinde behaalde hij onbetwist de hoofdprijs in de reeks van zes races. Olympisch zeiler Cor Groot, die het vorige weekeinde niet startte, ging nu drie maal als tweede over de streep. Ir. J. de Jongh werd echter twee de in het eindklassement. De Finjollenzeilers hebben de se lectiereeks niet kunnen beëindigen. De nog Ln te halen wedstrijd van het vorige weekeinde kon zaterdag niet worden gezeild en is uitgesteld tot 18 juni. Boudewijn Binkhorst was in de middag met een straatlengte voorsprong als eerste bij de finish. De morgenwedstrijd was voor zwaar- weerspecialist Hans van der Eist uit Utrecht. Meyer (Tweemaal één) werd win naar in de Vaurienklasse, Bakker (211) triomfeerde bij de Solings en Van Pagee (1 deed dat bij de OK-jollen. en gegoochel van de kleine grand bid man en de kuip juichte voor de derde keer: 30. Het was een genot om Moulijn be zien ravotten. Hij wisselde steeds met Kindvall, die toch dat kwikzil- verige van de 31-jarige mist en ook Van Hanegem bleef ver bij hem ach ter. Daardoor wou de kassa niet zo rinkelen als de kuip dat wilde en moest Van Hanegem wat horen en beslist geen open doekjes. Kindvall kreeg nog een kans toen v. d. Mee ren was geeclipseerd en het doel had overgegeven aan Jense. De Zweed, die eerst nog bijna struikelde loste zomaar een schot, dat lukraak in de hoek verdween: 40. Er was toen nog een zee van tijd een half uur maar bij Feijen oord was de koek op. Scheidsrechter Dorpmans wou iets toestoppen aan Telstar door voor een scrimmage tus sen Laseroms en Clement een vrije trap te geven binnen het strafschop gebied, maar dat bleef kruimelwerk. Pas twee minuten voor tijd lukte het De Wit om de eer be redden: 41. Maar dat. riekte naar buitenspel. Toch had iedereen er vrede mee, ook van der Enden, die zich verontschul digde dat hij nogal met invallers te KwikzilverCoen Moulijn scoort voor Feijenoord. Andrè van Telstar (links) doet een vergeef se poging de bal te stoppen. kampen had gehad. Het was waar. Bond speelde niet mee. In de twee de helft, moest hij Van Son nog ver vangen voor Verschoor. En bij Feijenoord maakte zowaar Theo La seroms, ,4e tank", plaats voor v. d. Heide. ALKMAAR GPDEén ogen blik slechts heeft Hersche Johan Cruijff onbewaakt gelaten. Ook Arie Hersche wilde in die zestien de minuut van de tweede helft zijn steentje bijdragen aan het herstel van de schade, die Keizer even tevoren AZ '67 had doen op lopen. AZ '67 wilde de inmaakpartij niet afwachten en trok massaal naar voren. Dat was een nobele gedachtengang van Arie Hersche en van al zijn makkers. Het ge tuigde van een eindelijk wegval len van de nervositeit bij de Alk- maarse ploeg. Het was tevens de grootste fout. die AZ '67 had kun nen maken. Ajax laveerde zich daardoor in de ideale uitvalsstelling, die al vele Europese topploegen eerder de schrik om het hart heeft doen slaan. Het duurde dan ook niet lang. Binnen een minuut lag de bal al achter doelman Schroeder. Cruijff sprintte op een pass van Henk Groot de vrije ruimte in, vond op tijd In ge Danielsson aan zijn zijde en deze draaide om de onthutste doelman Schroeder heen. Ajax had zich bin nen een minuut naar een 0-2 voor sprong geschoten Dekking waarschijnlijk niet verloren van PSV. Dan hadden we nu nog een kans gehad". Gaten Prompt daarna viel elke organi satie weg bij AZ '67. De dekking, die men tevoren, zo goed als mo gelijk was, had gehandhaafd raakte verwaarloosd en Ajax kon doen en laten wat het wilde. De Europacup -finalist liep nog naar 0-3, toen een één-twee combi natie tussen Keizer en Cruijff de laatste vrij voor Schroeder deed ver schijnen. Met een lakoniek wipper tje zeilde de bal tegen het net. Eigenlijk had Ajar met 0-5 moe ten winnen., maar scheidsrechter Van Gemert keurde twee doelpun ten van Keizer af wegens buiten spel. Daarover valt te praten, want in beide gevallen stond er nog een verdediger terwijl er ook nog een doelpunt van Danielsson in de ogen van de heer Van Gemert onregle mentair tot stand kwam. De 17.000 kijkers hebben het Ajax kalmpjes aan zien doen. Drie man nen schoten eruit, omdat die de tackle niet uit de weg gingen: Mueh- j ren, Suurendonk en Danielsson. I Dat is niet zó onlogisch, want zij zijn degenen, die voor .Madrid" op I de wip zitten. „Er is hard gewerkt" zei Rinus Michels na afloop. „Als ze dat afgelopen donderdag ook maar hadden gedaan, dan hadden wij Niettemin was zelfs een free-whee- lend Ajax nog veel te machtig voor AZ'67, dat handen en voeten te kort kwam om de gaf en te dichten. In het begin ging het allemaal nog wel. Ajax kwam wat moeizaam op gang en waagde zich niet te dicht in de buurt bij de tackelende voeten. Die omstandigheid bracht AZ'67 vaker aan de bal, dan oorspronkelijk de verwachting was. Vooral De Jager stichtte 'n enkele maal gevaar, maar meestal kwam AZ'67 toch niet ver der dan de verdedigingslinie. De AZ- '67-defensie bleef in de eerste helft overeind. Ajax drong niet zo vre selijk aan en het tempo lag laag. Er werd dan ook met 0-0 gerust: tot volle tevredenheid van de toe schouwers. Ajax, dat meestal in het eerste kwartier na rust zijn beslissende klappen uitdeelt, maakte op die „regel" ook nu geen uitzondering. Het tempo ging na de pauze om hoog en ln de vijftiende minuut werd het vonnis geveld: volgens het klassieke Ajax-patroon. Cruyff nam op rechts een vrije trap. mikte naar het hoofd van Henk Groot by de tweede paal en deze kopte het leer voor de voeten van Keizer, die moei teloos voor het eerste doelpunt zorg de. Binnen de minuut stond Ajax op 2-0 en dat was ruimschoots vol doende om aan AZ'67 verder geen kind meer te hebben. De thuisclub nam namelyk alle risico's van de we reld. maar maakte het daardoor Ajax alleen maar nóg gemakkelyker. Gezant De Amsterdammers hadden verder een plezierige middag en zelfs de aanwezigheid van een gezant uit Mi laan en een drietal Italiaanse ver slaggevers verhinderde niet, dat Cruyff bU vlagen even liet zien wat hy allemaal in zyn mars had. Hij werd de maker van het derde doel punt en samen met Keizer dartelde hy van de ene een-twee combinatie naar de andere. AZ'67 kwam nog goed weg by 'n kogel ineens van Da nielsson, die Schroeder nog net tot corner kon ombuigen en een dreun van Suurendonk, waaruit de bal te gen de paal belandde. Arbiter Joop Vervoort wordt zwaar belaagd door Twente-spe- Iers nadat hij Jeuring uit het veld heeft gezonden. DEVENTER (GPD) Peter Res sel. de Duitse nationaliteit bezittende rechtsbuiten van NEC. zal waar- schyniyk dit seizoen voor het laatst voor de Nymeegse ere-divisieclub uitkomen. De snelle NEC-aanvaller, die en kele seizoenen terug voor een groot transferbedrag van Go Ahead naar zyn huidige club overstapte, staat in contact met enkele andere toonaan gevende eredivisieclubs. NIJMEGEN (GPD) De vonken zijn er afge vlogen bij de botsing tussen NEC en FC Twente in het Goffertstadion. De Twentenaren, mentaal bijzonder gauw aan geslagen, incasseerden voor de tweede maal deze week een forse dreun. De laatste kwam ongetwij feld nog harder aan dan die van Hemelvaartsdag. Het team van trainer Rijvers dat vrijwel niets naliet om zich impopulair te maken in Nijmegen, werd n.l. ook door scheidsrechter Vervoort gevoe lig op de vingers getikt. Jeuring werd kort na rust naar de kleedkamer gezonden, omdat hij als eigen rechter optrad tegenover zijn belager Geutjes en tot overmaat van ramp liep ook international Dick van Dijk wegens het bij herhaling opzettelijk trappen van een tegenstander een officiële waar schuwing op. Geen wonder was het dat er na afloop veel pijn lijke en onvriendelijke gezichten getrokken wer den. Bij NEC lag op de vele bulten en schrammen de pleister van een zeer verdienstelijke overwin ning. dank zij twee treffers van Lelieveld. Bij het eerste Nijmeegse doelpunt ging de ver dediging van Twente lang niet vrij uit. Aanvoer der De Vries nam een doeltrap zo slordig, dat Geutjes zich van de bal meester kon maken, ver volgens tastte Huve mis op de pass die naar Lelie veld vertrok en ln laatste instantie dook ook doel man Schrijvers finaal over de bal. Van dat moment af werd het duel bikkelhard en werd er vaak meer op de man dan op de bal gespeeld. Twente liet overduidelijk blijken bang te zijn voor een nederlaag. Trainer Remmers: „Een ploeg met zoveel kwa liteiten moet een dergelijke achterstand toch be ter kunnen verwerken. Nu maakte zij de indruk een slechte verliezer te zijn". „Doe me een plezier en maak het me niet zo moeilijk", verzocht scheidsrechter Vervoort som mige heetgebakerde spelers van Twente. „Ze heb ben niet naar me willen luisteren", aldus Vervoort die moest erkennen dat hij niet gearbitreerd had zoals hij graag wilde. Hij was constant in de weer met het dempen van oproer. Herhaalde malen riep hij aanvoerder De Vries bij zich, tegenover wie hij zelfs eenmaal gedreigd heeft de wedstrijd te zullen staken. Zover kwam het niet. Er zou eerst een voorbeeld worden gesteld, daarvan werd Jeuring het slachtoffer toen hij. nadat er reeds gefloten was voor zijn overtreding, opzettelijk Geutjes omver kegelde. In plaats van de nodige rust te brengen, verkreeg de wedstrijd na deze beslissing een nog emotio neler karakter. Toen Lelieveld er in de 19de mi nuut op de rand van buitenspel in slaagde doel man Schrijvers voor de tweede maal het nakijken te geven, raakten de gemoederen nog verhitter. Van Dijk maakte het daarbij te bont, door dui delijk zichtbaar één van zijn belagers na te trap pen. Zijn naam. die desondanks na afloop in vele boekjes van Nijmeegse handtekeningen-jagertjes verscheen, prijkte ook met een doffere glans op het ruilformulier. waarop een officiële waarschu wing werd aangetekend. Met voetbal had het. vooral in de tweede helft, weinig te maken. Het bleef rommelig en chaotisch zonder dat NEC iets van zijn xirsprong behoef de prijs te geven. Alleen de Nijmeegse verzorger heeft het er druk mee om de spelers weer opgelapt te krijgen voor het bekerduel tegen Feijenoord, a.s. dinsdagavond.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 7