klebeslissingsrecht nu voor het eerst erkend Zon, zomer en DEGRUYTER KOFFIE ...ZALIG! Eén belangwekkend bericht van de Bijenkorf ADVERTEERT IN DIT BLAD DE GRUYTER VSSIES IN UNIVERSITEIT __JIEI 1969 UffiOSCH DAGBLAD PAGINA 17 LEIDEN In de Leidse Aca demie hebben enkele honderden studenten gisteravond rustig ge discussieerd over een informatief gesprek, dat hun vertegenwoor digers gisteren hebben gehad met representanten van curato ren, hoogleraren, de wetenschap pelijke en administratieve sta- Hoewel de hoogleraren Goslings en Muntendam niet waren ge machtigd om namens de pro senaten te spreken en mr. Ch. M. J. A. Moons dit evenmin was voor het college van curatoren, erken den zij het medebeslissingsrecht op alle niveaus als uitgangspunt voor een nfeuwe structuur van de universiteit. Als je 5 uur hebt zitten pra ten met elkaar, willen er wel een boterhammetje en een glas melk in. De studenten hebben een voor treffelijke en goedkope broodjeswinkel opgezet in de kel der van de Academie. Daar de den zich, tussen de besprekingen door. prof. dr. J. Goslings, stu dentenvertegenwoordiger J. van Roosmalen en prof. dr. P. Munten dam fv.l.n.r.) tegoed aan sand wiches. Prof. dr. P. Muntendam merkte bij dit punt op, dat dit recht belangrij ker is dan het zijns inziens inhoud loze recht van medezeggenschap en inspraak. Marcus de Groot, die de studenten verslag uitbracht over het overleg van die dag, zag de houding van prof. Muntendam positief. De hoogleraar zou hebben gezegd, dat hij zijn consekwenties zal trekken, indien de rest van de senaat de stu- denteneisen niet inwilligt In het zenden van „een onbedui dend figuur" als mr. Moons, zagen de studenten het zoveelste bewijs ge leverd, dat de curatoren de stu denten nog altijd niet ernstig ne men als gesprekspartners. In een motie verklaarde de stu koord, dat 50 van hen op rustige wijze met spandoeken bij de zaal zullen gaan posten, waar de curato ren woensdag bijeenkomen. Voorts besloten de studenten, dat elk ant woord van curatoren dat door vaag heden de boot afhoudt, als een ont kennend antwoord zal worden uit gelegd. Naar aanleiding van dit brede overleg, zal aan de hoogleraren wor den voorgesteld de verantwoordings plicht te erkennen. Mr. Moons zal dit punt ook ter sprake brengen in de vergadering van curatoren. De studentenvertegenwoordigers toon den zich bereid om uitzonderingen op het gebied van de openbaarheid te aanvaarden: met name als het gaat om gegevens over personen en zaken, waarin de economische con currentiepositie van de universiteit geschaad zou kunnen worden. Tegelijkertijd met de studenten ver gaderde in een ander deel van het universiteitsgebouw het senaats-pre- sidium. Tegen 11 uur bracht de stu dentenvergadering een verzoek aan het senaatsbestuur over, waarin ge vraagd werd concrete toezeggingen te doen over medebeslissingsrecht en de 4 gestelde eisen in te willigen. Vlak daarop kwam prof. dr. B. W. Schaper namens het senaats-presidium een verklaring aan de studenten voorle zen: pas vrijdag zijn er van die kant beslissingen te verwachten. Deze ver klaring werd door de studenten rus tig ontvangen. Lange tijd werd daarna besteed aan de onderwerp-bepaling voor de technische structuurcommissie. Er werden vier beginselpunten aangege ven die verder moeten worden uitge werkt. Dat betreft medebeslissings recht. verantwoordingsplicht, decen tralisatie en openbaarheid. Een laatste motie kreeg snel de meerderheid van de toen nog aan wezige studenten echter zich. Cura toren, aldus motie, zijn gewoon le den van de TAS (technisch admini stratieve staf). Sociologen Gisteren zijn de Leidse sociologen begonnen aan him discussieweek over hervormingen in het onderwijs en de organisatie van de studie. Er waren ruim tweehonderd personen aanwezig, zowel hoogleraren als lec toren en leden van de wetenschappe lijke, technische en administratieve staven en studenten. Alle bijeen komsten die deze week in het socio logisch instituut worden gehouden, zijn openbaar. Drs. Dieke Merens een van de medewerksters van het in stituut. waarschuwde in een inleiding voor de „bijna bedwelmende werking van de revolutie". Het nu begonnen expe riment moet worden afgemaakt, zo merkte zy op. Prof. dr. R. F. Beer- ling sloot zich hierbij aan. Besloten werd alle studenten op te roepen naar deze vergaderweek te komen. Vier werkgroepen zullen zich be zig houden met de structuur van het sociologisch instituut (de Raad van Bestuur bestaande uit professoren heeft zich bereid verklaard om zich te hervormen), met de structuur van het onderwijs naar vorm en inhoud en met de verhouding tussen het so ciologisch instituut en de buitenwe reld. Overval in lift Vier mannen hebben gisteren een overval ge pleegd op een geldtransport van de ontvangsten van een Newyorks wa renhuis. Zij bedwelmden in een lift de bewakers met gas en maakten zich vervolgens met 350.000 dollar uit de voeten. Zon, zomer en De Gruyter koffie kun je niet missen. Drie dingen om elke dag nóg meer te genie ten van het leven. Daar hebben we gewoon recht op. Geniet ervan met volle teugen... zalig! /GECONCENTREERD «dan 2 LITER pconcentreerd O M. M. Chanowski Prod. 68

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 17