Eerste lintje in Leiden oudste gedecoreerde roor Raad van Leiderdorp in gerestaureerd raadhuis ,Gasfonteinin Noord spuit oneelgroep Theater' in 't nieuwe seizoen Districtshoofd A.G.Tli. Laagland met pensioen Belasting inspecteur Oranjefeest Oegstgeest R.K. SCHOOL KRIJGT TOCH T.V. Gezin van gevluchte kassier terug Salazar sprak Kerkelijk leven NSDAG 29 APRIL 1969 LETDSCH DAGBLAD EIDEN De deuren van het gende stadhuis stonden van- tegen het middaguur wijd voor een flink gezelschap, in de burgerzaal bijeen kwam, in het bijzonder voor twaalf [se ingezetenen, die uit han- van burgemeester mr. G. C. Willigen een koninklijke on- icheiding ontvingen. De bur- eester sprak zijn vreugde uit de ware lintjesregen, die op zonnige dag op Leiden is ge en. Hij somde de verdiensten de gedecoreerden op en speld de onderscheidingen op in orde van leeftijd, beginnend Ie oudste, de 85-jarige studen- ippasser Koos Ouwerkerk. p de foto (LD/Holvast) burge ster v. d. Willigen temidden de twaalf gedecoreerden na litreiking van de onderschei en. Van links naar rechts op vorste rij: VERWEK f54), die onlangs zijn tigjarig dienstjubileum vierde als inistratief hoofdambtenaar by de 9e Universiteit, is belast met de ïg van het bureau bibliografische itingen en het beheer van de afische rubriek van de systema- catalogus van de universiteits- Dtheek. OUWERKERK f85) werkte 48 bij de Grofsmedery en werd na pensionering in 1948 oppasser by mten van sociëteit Minerva, ij. L. G. TUK f64) is meer dan ar by het openbaar onderwys in en. zy is een uitstekende onder- K-es, die zich by leerlingen en s bemind maakt. In verschei- commissies en besturen heeft ze rgemeester van der Willigen. KOOREMAN f64) is meer dan ig jaar als machinedraaier in st van de machinefabriek M. den Zonen N.V., die drie jaar gele van Leiden naar Katwyk ver- de. C. VAN ECK f70) is sinds 1936 ris in Leiden. Op maatschappe- jebied heeft hy zich verdienste- gemaakt in de besturen van de tschappü voor toonkunst, het ige Geest of Arme Wees- en kin- uis, het wykgebouw Geloof, en Liefde, het Tevelingshof. Leidse Woonhuis, de Leidse ^vereniging, de Leidse Spaarbank Ie stichting Vrienden van K. en erwyi hy zich ook heeft ingezet stichtingen, die studentenbelan- behartigen. LEIDEN By koninklijk besluit is de adjunct-inspecteur van 's rUks belasting mr. J- G. Verseput te Lei den (Ryksinatdtuut Belastingen», be noemd tot Inspecteur van 's ryks be lastingen en als zodanig toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe belastingen te Gorinchem. OEGSTGEEST Vanavond om half negen begint de lampionop tocht, die vertrekt vanaf de Lytweg. De plaats waar op Koninginnedag de kinderspelen worden gehouden is in verband met de grote aanmelding enigszins verlegd. De spelen vinden nu plaats op de groenstroken langs de Hofdyck. Byna 90 kinderen zullen zich aan de andere zyde van die weg bezighouden met trottoirteke nen. Met muziek ABU ioninklijk goud lor W. v. d. Salm ETERWOUDE In het Don- i-huis ln Zoeterwoude werd gis- ond de jaarvergadering van de eisenbank gehouden. Bij deze dering was de heer J. Wilschut genwoordiger van de Centrale in Utrecht aanwezig, directeur, de heer J. van Leeu- gaf een overzicht van de gang zaken. Hierna kreeg de heer J. :hut het woord, die in grote een overzicht gaf van de mo lleden die er by deze bank be- lens de verkiezingen werd de itter de heer G. v. d. Krogt we- gekozen. De heer W. M. v. d. stelde zich wegens het berei van de gestelde leeftyd niet iesbaar ak voorzitter van de van toezicht. Hiervoor werd na ming benoemd ir. L. J. M. Bos- ongeveer 10 uur werd de ver- ring bezocht door burgemeester Detmers die het woord richtte h0t Ie scheidende voorzitter van de van toezicht de heer W. M. v. 'r™ ilm. In zijn toespraak roemde e heer v. d. Salm voor het vele verricht ten dienste van de Hierna deelde hy mede dat 1. M. had behaagd hem de ere- e-in^ille in goud verbonden aan de van Oranje Nassau toe te ken- Namens de centrale bank bood r ni^er J. Wilschut hem een legpen- aan. Voorzitter G. P v. d. Krogt smde hem onder groot byval aanwezigen tot erelid. En op de achterste rij v.l.n.r.: D. A.M. VERSTRAETEN (70) is 10 jaar geleden als brigadier van ge meentepolitie met pensioen gegaan, waarby hy het secretariaat neerlegde van het Leids Politie Muziek Gezel schap. Hy bleef wel lid en in mei blaast hy veertig jaar zyn partytje mee. Vanavond is er by de politie een muzikaal feest rondom de figuur van muzikant Vers traeten. B. DREES (57) vierde zyn 40-jarig jubileum in dienst van Palthe N.V. vorig jaar augustus. Hy is sinds 1937 chef van het filiaal in Leiden. P. C. MABESOONE (65) sloot zyn onderwysloopbaan op 1 januari van dit jaar af als directeur van de be drijf stechnLsch e school voor indivi dueel technisch onderwys in Leiden, welke school onder zyn leiding een voorbeeld is geworden voor alle an dere ito-scholen. P. E. HUTTE (61) heeft verdien sten voor de ontwikkeling van het werk en de groei van de nationale or ganisatie voor buurtwerk. Hy is be stuurslid van de Nederlandse Bond LEIDERDORP De gemeente raad van Leiderdorp kwam gister avond bijeen in de keurig gerestau reerde, vergrote en van nieuw meu bilair voorziene raadszaal. In zijn openingswoord zei burgemeester M. A. van der Have even stil te willen staan bij het historisch ogenblik. Voor my, zei hu, is het de eerste maal uw raad te mogen voorzitten in eigen raadszaal. Direct na de in stallatie van de burgemeester is be- vw'^.aai'cu"tóred de verboumng en de Als vormingsleider en als bestuurslid raadsvergaderingen werden t.jdens deze maanden gehouden in het is de heer Hutte aam het Leidse Volkshuis verbonden. Prof. dr. S. DRESDEN (54) werd in 1947 buitengewoon en in 1950 gewoon hoogleraar in de Franse letterkunde. Hy heeft grote wetenschappelyke verdiensten op zyn eigen vakgebied en op dat van de wysbegeerte en de cultuurgeschiedenis. Hy is voorzitter van de afdeling letterkunde vam de Koninklyke Nederlandse Akademie van wetenschappen. A. J. VAN DER POMPE (61) is se dert 1946 directeur van de volksuni versiteit K. en O., die zich onder zyn leiding sterk heeft ontwikkeld. In verscheidene andere functies maakt hy zich dienstbaar aan het culturele leven van Leiden. J. BELT (56) vierde zyn veertig jarig jubileum by de Raad van Arbeid in Leiden in januari. Hy is chef van de buitendienst. Tien andere Leidse ingezetenen hun namen vindt u in de lijst van gedecoreerden in dit blad ontvingen hun onderscheiding niet ten stadhuize, maar op hun werk hier of elders. Tot hen be hoorden drie militairen, die de onderscheiding met de zwaarden ontvingen uit handen van hun commandant. Dorpshuis. Verder, aldus de burgemeester, zyn deze ogenblikken historisch, om dat vandaag de verbouwing van het gemeentehuis klaar is gekomen. En tenslotte is het juist vandaag 100 jaar geleden, dat dit pand voor f 3000 werd aangekocht om het tot gemeentehuis te laten verbouwen. Als nestor van de raad compli menteerde de heer L. Los. By de ingekomen stukken waren twee brieven ter behandeling, één van de heer H. F. Stolterhoff uit Lei derdorp, waarin bezwaren worden ge uit tegen de wyze waarop de ambts woning is verkocht, aangezien hy terzake vroegtydig van zyn belang stelling had doen blyken. De ambts woning Hoofdstraat 59 zou f 10.000 méér hebben kunnen opbrengen (is verkocht voor f140.000). Bovendien had 1% pet. makelaarscourtage Burgerlijke Stand GEBOREN Adrlanus Andrles. z. v. A. A. van Polanen en G. M. Koet; Constance, d. v. L. C. van der Lans en J. A. Con- standse. Abraham, z. v. A. Hufjgens en C. Bontje; Franclsca Renolda, d. v. B. M. Vermolen en J. S. Breedeveld; Mar cel, z. v. G. Spruit en H. M. Knieriem; Jeroen Willem Nico, z. v. L. J. van Haa lem en C Stryd; Joannes Cornells Simon, z v. G. J. van der Stam en J. M van der Wlllik; Guldo Adrlanus Maria, z. v. H F. J. van der Eerden en J C. M. Westgeest; Petra Johan na, d. v. J. Houwer en J. C. L. Vol- water; Annelles, d. v. H. J. Bllkman en S. M T. Harland; Matthljs, z. v. G. Keereweer en M. T H. Cozijn; Ro nald Adrlanus. z. v. L. A. Knljnenburg en C. van Sintemaartensdijk; Willem George, z. v. J. W. G. Hallensleben en A. S, Noorlander; Elbertus Eugenlus Joseph, z. v. J. L. E. Schneiders en J. C. G. Boere; Erlka Wilhelmlna Rlëtte, d v. W, van Hove en H. E. J. Eilander; Fedor, z. v. C. J. A. Klebert en W. J. Terpstra; Joyce, d. v. N. van Leeuwen en M. H. de Bruin; Mario, z. v. P. J. Stulvenga en M E. H. Bos; Sylvia Maria d v. B A. J. Star en S. M. Stoelwinder; Anna Alida Maria, d. v. L. P. C. van Steen en J. C. J. de Wit; Jeremlas, z. v. H. G Diepenbach en M. J. Trouwee. GETROUWD H. J. A M. Greyghton en H. Johannsen; A. J Duljndam en G. C. van Kins; R W Rushman en I. Lu- bach; F J. Rutgers en M. A. A. van Hagen: G. J. Stolk en M. A. Kempkes; W. D. F Nleuwenburg en E. E. J. van Kooperen; R M del Prado en H. A. Noest. 'hem (GPD) In de ry van onfer°"tïes die de tone°'?ezel- ppen tegen het einde van elk iseizoen plegen te houden, heeft ilgroep Theater in Arnhem een mtmoeting georganiseerd waar, lande van directeur Hans Croi- ten overzicht werd gegeven van uiteenzetting over het pro- $0 ®ia in het komende toneelsei- ëater zal biyven streven naar rinnen van de jeugd, in het by- de oudere jeugd, die reeds 'jj *lijk biyk geeft probl*f^k- jftl niet te willen ruilen voor on- 'llige bWenpiietjes. Pas dan zal pulbiek. dat niet ten onrechte ionvoorstelling als een avond- Ht wil genieten aan een keuze uit blyspelen niet te kort komen. Zo zal „Het geheugensteuntje" (Aide Memoire) een briljante komedie van Jean Claude Cairière. gespeeld door Ton van Duinhoven en Ina van Faassen in het begin van het seizoen worden uitgebracht. Voorts komen in première „Troilus en Cressida" van Shakespeare (regie Hans Croi- set), „Kaspar" van de Duitse auteur Peter Hanke (regie Theo King), „Einndspel" van Samuel Beckett en „De stoelen" van Eugene Ionesco, twee eenakters (regie Elise Hoo- mans). Oom Wan ja van Anton Tsjechow (regie de Engelse regisseur Adrian Brine), „Loot" van Joe Qr- ton (regie nog niet vastgesteld) en de „Kaukasische Krijtkring" van Bertolt Brecht (regie Elise Hoo- mans). f 20.00) bespaard kunnen worden, al met al een verliespost voor de ge meente van f 12.000, aldus de brief. In een uitgebreid antwoord zegt het college om. dat de verkoop van het pand, in opdracht van de raad, aar een makelaar is opgedragen. De hui dige koper was by deze de eerste ge gadigde. De heer Stolterhoff was bui tenlands en hy of zyn gemachtigde waren niet op him qui-vive en heb ben hun kans voorby laten gaan. De tweede brief was van de heer B. Buis in Leiderdorp, inzake de bouw van een patiobungalow in het Essenpark. Kavel 1 was eerst ver kocht maar later trok de koper zich terug. De heer Buis wilde kavel 1 of (in tweede instantie) kavel 2 kopen. Toen eerstgenoemde zich te rug trok, was juist bekend geworden, dat de burgemeester prijs stelde op een patio-bungalow. Het college overwoog, dat er ntiet een woning voor de burgemeester gebouwd moest worden, maar een ambtswoning voor de gemeente Leiderdorp, en besloot daartoe kavel 1 te bestemmen. Ir. R. Poels, later gesteund door de heer A. M. Kleiss, dankte voor de uitgebreide antwoorden, maar meende toch, dat beide inwoners eerder geantwoord hadden kunnen worden. De heer F. M. Ti eken, vond dat er eigenlyk sprake ls geweest van een communicatie stoornis. De burgemeester antwoordde dit ook wel zo aan te voelen. Eenstemmig keurde de raad het gevoerde belekl "~ed. MAASTRICHT Het Maastricht se gezin van de kassier, die wordt verdacht van malversaties bU een garagebedrUf. is terug in Nederland, Bleek, versuft en psychisch geknakt stapte gistermiddag op het station Guillemin-Luik een tengere moeder met twee kleine jongens uit de trein van Brussel. Geen bagage, alleen een kleine hantas, waaruit een buinieren Marokkaans ruiterpaardje stak, dat herinnerde aan een korte, maar be drieglijke droom. Haar man zou ln Brussel aan de rijkswacht hebben bekend, dat hij geld heeft verduisterd. Ook de vrouw zou hebben toegegeven dat zU tevo ren al wist dat haar man geld had ontvreemd en er meer vandoor wilde Maar de ton die verduisterd zou zyn is niet boven water gekomen. „Die ton is er nooit geweest" zei de vrouw. „We zyn alleen maar ge vlucht omdat Jan een jaar lang met geld heeft gesmeten". Academische examens Mevr. M. v. Bos neemt afscheid van Groene Kruis OEGSTGEEST De jaarverga dering van „Het Groene Kruis" af deling Oegstgeest stond gisteravond voor de laatste maal o.l.mevr. M. d. Bos-Schuurman. Mevr. v. d. Bos trad in 1935 toe als lid van het bestuur. Er waren toen 700 leden, thans 2300. Ze wordt opgevolgd door mevr. v. d. Minne-Scheffer. De heer de Tombe nam afscheid van de voorzitster en bood haar een met rozen opgemaakt zilveren room- stel met inscriptie aan. De heer J F. M. X. Walter, voorzitter van het Wit-Gele Kruis dankte voor de wyze waarop mevr. v. d. Bos het Wit-Gele Kruis tegemoet was getreden en bood haar chrysanten aan. Ook mocht mevr. v. d. Bos een cadeautje in ontvangst nemen uit handen van de heer C. Hendriks, hoofdbestuurs lid van het Groene Kruis. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat zr. Foget-v. d. Velden werd opgevolgd door zr. Warmer dam. By 149 patiënten werden 6447 verpleegbezoeken gebracht. Voor preventieve doeleinde werden nog 173 bezoeken afgelegd. Het zuigelin gen- en kleuterbureau staat o.l.v. dokter Sax. Aantal zittingen 48, be handeld 689 kinderen. De moeder- cursus werd bezocht door 16 dames. De tandarts mevr. R. Scheffer-Wild- schut heeft 13 jaar geheel belange loos de kleutertandverzorging op zich genomen. Nu ze daarmede op houdt bedankt de voorzitster haar en als aandenken kreeg zy een set zil veren lepeltjes. Mevr. B. de Boer-Wynja en de heer A. v. d. Gugten werden als be stuurslid herkozen. De penningmees ter W. J. de Tombe lichtte de balans en verlies en winstrekening toe. Er was over 1968 een batig saldo van f 16299,62,. Veertig leden zullen per 1 januari '70 overgaan naar de af deling Leiden, waar ze gebruik kun nen maken van het Groene Kruis- zaaltje aan de Morsweg. Boelekleed Alvorens aan de afhandeling van de voorstellen kon worden begonnen, voreg de heer Los het woord, om een voorstel van orde te doen. Na mens de raad zei hy ernstige bezwa ren te hebben tegen de late toezen ding van de stukken De burgemees ter zei het boetekleed te willen aan trekken en de zaak nader te zullen onderzoeken, waarby overwogen zal worden, of niet om de 4 maar om de 5 weken een vergadering zal worden uitgeschreven. De Stichting Parochiële Scholen Meerburg had twee verzoekschriften ingediend n.l. voor de aanschaffing van een dia-projector t.b. van het kleuteronderwys en een televisie toestel voor het basis ondea-wys. Voor beide voorstellen was het advies van B. en W. deee aanvrage te weigeren. De heer J M. Fisken KVPstel de voor de kleuterschool toch maar wel de dia-projector te geven, als proef voor de voorbereiding van het speel-leerjaar van de basis-school. De heer C. M. Boot (PvdA) stelde, dat als er geexperimenteerd moet worden, dat dan het schoolbestuur m.m.v. de ouders zelf een projector moet aanschaffen. Ir. R. Poels WD) zei he»t verzoek willen toe staan, hy zeiJk vind de ar gumentatie van het voorstel zwak. Besloten werd het voorstel aan te houden tot de volgende vergadering, om het school bestuur gelegenheid te geven het verzoek in te trekken. TV op school Geheel anders ging het met het verzoek om televisie. Ook by dit voorstel grondden B. en W. hun wei gering op grond van advies van de hoofdinspecteur van het basis onder wys. Uit de beraadslagingen distile- ren we, dat er van de chr. school vereniging geen verzoek was ont vangen, dat B. en W. nog niet van plan zyn om voor de openbare basisscholen een t.v. toestel aan te schaffen uit het antwoord van wethouder J. Nievaart bleek, dat de bouw begonnen is van een bouw schoolmeubelen een afspraak is ge maakt voor levering voor een totaal van f3.000 per school en deze fabri kant een korting heeft toegezegd van 1%, aal elk schoolbestuur zelf wel een tv kunnen kopen, daar dit geld besteed moet worden ten bate van het onderwys. Na schorsing zei namens de heer Los (Prot. Chr), dat de raad ont stemd is over de wyze waarop, deze voorstellen voorbereid zyn. We zijn bereid, aan te nemen dat er geen op. zet in het spel ia, maar de schijn ia gewekt, dat er met twee maten wordt gemeten. Nadat de burgemees ter z'n spUt had betuigd over deze gang van Zaken, werd gestemd en het voorstel van B. en W. verwor pen met negen tegen drie (t.w. de heren Nievaart, Los en Van 't Vlie ger. Dus de katholieke school krijgt wel een televisietoestel. Als onderwijzer ln vaste dienst aan de Prins Willem Alexander school werd benoemd de heer R. O. Gorta uit Beverwyk. Een subsidie van f 2500 werd ver leend aan de paa opgerichte stichting Jeugdwerk Leiderdorp. Initiatiefne mers zyn dr. G. A. de Brijne (voor zitter mevr. D. Helmen-de Vries (se cretaresse). F. A. M. Molken boer (vice-voai*.), J. W. Weber (penning meester) mevr. J. van Beek-Breu- ring, mej. M. Bosman en J. S. Koo reman. De stichting richt zich op de toekomstige groei van de gemee Een van de eerste activiteiten is het zomervacantiewerk voor de jeugd. By de rondvraag vroeg de heer Poels naar de plannen met de oude Doesbrug. We moeten wachten op de reconstructie van de Achthovemse- weg en de doortrekking van de Mau- rltssingel. Dan wordt er een nieuwe vaste brug over De Does gebouwd, met 3 m. doorvaart-hoogte, aldus het antwoord. Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor de volgende axamens: semi-artsexamen mej. H. W. van Dipten (Lelden), mej D. M. Hede- man (Den Haag» en de heren A. J. M. Starren burg Leidechendam) J. W. Stuart (Haarlem) en R. M. Wiersma (Voorburg)artsexamen mej. J. G. van Dyk (Rotterdam) en de heren A L. Duyvesteyn (Wasse naar) en Kwik Siong Houw Stanley (Leiden»; doctoraal kunstgeschiede nis mej. C. O. C. Caudri (Sèvres Fr.) en mej. L. C. de Ranits 'Den Haag) doctoraal geschiedenis de heer E. B. Vermeer (Goes); doctoraal Franse taal- en letterkunde mevr. W. A. H van Went-De Boer (Den Haag); kandidaats Franse taal- en letter kunde mej. K. v. d. Have (Voorburg); doctoraal fiscaal recht de heer E. E. D. Hammen (Rotterdam); kandi daats pedagogiek de heer C. A. Ces ser (Leiden); doctoraal psychologie de heer C. Roggeveen (Schagen», meej. J. C. Ie Large (Den Haag) en mevr. J. C. O. A erts-Roel eve ld (Lei den); doctoraal opvoedkunde mej. D. Huig ens (Leiden) en de heer D. van Praag (Haarlem); doctoraal Ned. recht de heer Th. E. M. M Ersebeek CLeiden)doctoraal westerse sociolo gie mej. H. Spong (Oegstgeest); doc toraal godgeleerdheid de heer R. A. Rhem (Lelden). Boerenleenbank had goed jaar OEGSTGEEST In de Rode Leeuw had gisteravond de algemene vergadering plaats van de Boeren leenbank. De voorzitter de heer C. H. Juffermans moest melding maken van de ziekte van de kassier, die ver vangen werd door een functionaris, aangewezen door de Centrale Bank, nl. de heer Van Kempen. Het be stuur van de bank is verheugd te mo gen constateren dat de groei zich on verminderd voortzette. Alle onderde len van het dienstenpakket droegen by tot de groei. De rente-opbrengsten stegen, doch ook de bedryfskosten namen toe. Na aftrek van voorzieningen en reserve ringen resulteert een bevredigende nettowinst, die zal worden aange wend ter verdere versterking van de statutaire reserve. Balans en resultatenoverzicht 1968 werden door de vergadering goedge keurd. Het bestuurslid de heer C. M. den Hollander werd herkozen. Ook de heer H. H. Kuipers, lid van de raad van toezicht werd herkozen. De voorzitter deelde mede. dat er plannen bestaan om een by kantoor van de bank op te richten in Lelden Zuid-West. By de rondvraag kwam ter sprake de wyze van beveiliging van geld en personeel. LISSABON (AP) De voormali ge eerste minister van Portugal. An tonio Oliveira Salazar. heeft giste ren, zyn tachtigste verjaardag ge vierd. Voor het eerst, sinds zyn ern stige ziekte heeft hy zich aan het pu bliek vertoond. Hy stond gedurende twee minuten voor een raam van zyn woning. Later sprak hy een re de over de Portugese radio. NED. HERV. KERK Beroepen te Deil ca. B C Jucfce- ma te Marknesse; te Genderen T. J. Kamerbeek te Rouveen; te Haaf ten A. Vlietstra te Waarder Aangenomen naar Zaandam G. Lyzenga te Ber- gum (Fr naar Utrecht als zieken huispredikant J. Sier at t» Wester voort. GEREF. KERKEN Beroepen te Drachten (wyk zuid) W. Haverkamp te Aalsmeer; te Ens chede zuid-west C. J. Smelik te Bunsohoten-Spakenbui-gte Groote- gast A. R. Bosman te Gees Bedankt voor Leens T. Dekker te Goes; voor Schiebroek-Hillegersberg D. Noort te Tiel-Zaltbonimel CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Gorinchem B. Wlt- zier kandidaat te Apeldoorn GEREF. GEMEENTEN Karens te Nieuwerkerk (Zld)1» Zeist D. Hakkenberg te Dordrecht. AFSCHEID RIJKSGEBOUWENDIENST Het tennispark moet worden uitge breid, want de Munnink heeft een lange wachtlijst van jeugdleiders. Het oude kleuterschooltje moet weg maar wanneer? vroeg de heer Tie- len. Het gaat naar de landpret als clubgebouw voor de zeeverkenners, als de egalisering waarmee men be zig ia klaar 1». I» het juist, vroeg de heer J. W. Boot, dat de gemeente Lelden met het college overleg heeft gepleegd t.a.v. de bouw van de energiecentra le? Inderdaad, zei de burgemeester, heeft één van de Leidse wethouders overleg gepleegd, maar dat was een oriënterend gesprek. We hebben ge zegd: kom met een schriftelijk ver zoek en daar wachten we op. Twee jongens bij botsing gewond LEIDEN Twee jongens van zes tien jaar raakten vanochtend om streeks acht uur gewond by een verkeersongeval op de Haagweg ter hoogte van de Da Costastraat. Het ongeluk ontstond doordat een per sonenauto, tussen een file stilstaande wagens door, de Da Costastraat in sloeg juist op het moment dat twee bromfietser al dicht genaderd waren. Een van deze bromfietsers, een jeug dige inwoner van Noordwykerhout, brak als gevolg van de botsing zyn linkerbovenarm Van de tweede bromfiets was het de duopassagier die letsel ltreeg. Deze uit Valkenburg afkomstige jongen kwam er echter met een gekneusde linkerenkel en schaafwonden aan armen en be nen nog redeiyk goed vanaf. Beide j wijdde uit over de menselyke eigen- stroom van zes scholen. Gezien het jongens zyn door de EHD naar het schappen van de 65-jarige, die de feit. dat er met een fabrikant van I Academisch Ziekenhuis overgebracht, matste 10 Jaar hoofd van het dis- LEIDEN „Vandaag nemen twee belangrijke mannen afscheid: De Gaulle en de heer Laagland", zei gistermiddag chef de bureau J. Voorman onder grote hilariteit in de receptiezaal van het belastinggebouw aan het atatrionsplein. Aan de toe spraken te horen zou de tweede „be- langrijke man" by een beperkt refe- *t7iur{yk gezag' rendum wél het vertrouwen van ae kiezers dat zouden dan zyn: chefs en personeel hebben ge- Directeur Kooymans wenst de heer Laagland (links) een goede tijd toe bij zijn pensione ring. (Foto LD/Holvaa*) trlct Lelden is geweest. Eigenschap pen als improvisatietalent, optimis me, gevoel voor dienstbetoon en na- By de attentie van de directeur voor mevrouw Laagland voegde de wonnen. De heer A O. Th. Laasland i heer Voorman als beheerder van het is 33 jaar b« de rijksgebouwendienstJubUeumfonds zijn atscheldsgeschen- seweest en trok zich wegens het ken H« tookstandaard en bereiken van de pensioengerechtigde I wn Pbdenbon aan Het zou met leeftyd terug. Voordat de heer Voorman hierby biyven. De heer J. M N. van der Veen kwam met een platenspeler achter de katheder opstelde voerde H» sPriüt Als waarnemend dis- ir. A. Kooymans directeur van de i fi<*sh<x>fd en gat een opsomming directie Zuid-Hoiland en Zeeland. van 'xx> "a"1*-1 Bebouwen warn de het woord. Deze gaf een uitgebreide heer Inland bemoeiingen mee Vinaft dnho/4 /"knie Kn rantn ovor rla analyse van de .stuurmanskunde van gezagvoerder" Laagland. Hij LEIDEN Donderdag zal een f°ntein OP h™* Koollaan— bestuursafvaardiging van de Surlnamestraat ln Leiden-Noord. stichting Persgasstation Leiden, vergezeld van een notaris de wer king gaan constateren van de Zoals bekend schonk de stichting deze fontein aan de gemeente Lei den Daarby was de datum van 1 mei 1969 vastgesteld als tydstip waarop het geschenk moest zyn vol tooid. De gemeenteraad aanvaardde dit geschenk in april 1967. De fontein, ontworpen door de Am sterdamse kunstenaar Constant Nieuwenhuys, zal op een later tyd stip officieel worden onthuld. Dit is vooralsnog niet mogelijk omdat om bouwactiviteiten in de directe naby- heid de voltooiing van bestratings- en beplantingswerk7aamheden op het plein ln de weg staan. Dit zal ver moed "hik over enkele maanden het geval zyn. heeft gehad. Ook hy repte over de verbluffende vitaliteit van zyn chef, die hy tevens prees voor de collegia le omgang met het personeel. De heer Heil inga blikte terug op da Zeeuwse periode van de heer Laag land. Van de 33 jaren in ryksver- band heeft het districtshoofd er na melijk 2 in geiyke functie in Middel burg doorgebracht en 21 in Den Bosch. Voordat de druk bezochte receptie een aanvang nam, bracht de heer B. Poesiejat, hoofd van de afdeling elektrotechniek, de dank over voor de „vanuit de geloofsovertuiging overge dragen levensbiyheid. U hebt het woord collega ln de ware zin ver- staan", zei hy by het aanbieden van 1 een grote doos sigaren.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9