Rocco, de grote man achter AC Milan Voor u 372% op uw salarisrekening en desgewenst een maand salaris extra als gezinskrediet Newcombe grijpt zege na langdurig gevecht en voor u.... Restaurateur van een bouwvallige ploeg Koerstips sw»*" Zuid Afrika ook uit toernooi voor Ha vis Cud? Van het goede wat te veel Italiaanse tenniskampioenschappen de bank waar ook zich thuis voelt Schotse selectie voor interland in Leiden Nederland-Schotland LFC-Roodenburg morgenavond CHRIS CRACK - sportstrip door Dick Bruymestein DINSDAG 29 APRIL 1969 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD MILAAN (GPD) Het elftal van A.C. Milan is 'gebouwd' in de piramide-stijl: een overmatig versterkte achterhoede als een breed fundament en een summier bezette aanval als punt. Het is eigenlijk het nationale monument van Italië, dat immers de fensief voetbal als principe heeft aanvaard. Toch krenkt die theorie de Milanese trainer Nereo Rocco tot in zijn haarwortels. „Alleen wij worden steeds weer beticht. Dat steekt me enorm. Jullie verdedigen maar, hoor ik overal. Maar niemand kan de verdediging verwaarlozen. Hoe won Engeland de wereldbeker? Bouwde het niet ook zijn achterhoede flink uit? En wat deed Ajax tegen Spartak? Ik word ziek van al die onredelijke ver wijten". De toorn zakt bij de corpulente unieke scherpschutter, die in tien Nereo Rocco (56) even plotseling wedstrtfden negen doelpunten fa- als deze is opgestoken. Hij laat i briekte. Dat was de ware midvoor. zijn glas opnieuw met wijn vullen zong het legioen verrukt. en ratelt door. een verrassende Maar Jimmy Greaves zelf kwijn- stroom aan woorden. Hij verhaalt, de weg. Hü was geboeid met regels. natuurlijk over A.C. Milan, dat hij Alles werd hem gedicteerd. Zelfs zomer 1967 in een duister slop het contact met zijn jonge vrouw aantrof. „Ik kwam van Torino, werd sterk gerantsoeneerd. Rocco: Milan, dat ik al eerder had ge- ..Voetbal komt voor een prof op de coacht, kende ik amper meer te- eerste plaats. Zijn gezin staat, met I rug. Het was dat seizoen als acht- een behoorlijke achterstand, tweede". ste geëindigd en het leed meer enkele maanden sloop Greaves sla* en opende bil een andere club 152.000 dan ooit onder de overheersing uit het ..concentratiekamp" 'zoals ^n bankrekening. ..Ik doe het niet van Inter Milaan". Dank zij hem AC. Milan eens typeerde) en voor het geld. Ik beschouw het als veranderden op slag de tijden: stoof terug naar Londen, waar Tot- *en hobby, die in mij als een koorts A.C. Milan werd overtuigend lta- tenham Hotspur de razernij van de "oodt Eens was hij veel slanker Nereo Rocco. de geachte, nam ont- liaans kampioen en solde in de Europese bekerfinale-II met H.S.V. Hamburg. En nu staat Mi lan Vlak voor de poort van de fi nale van de Europa Cup I. Waar schijnlijk de komende rivaal van Ajax. Milanezen slechts geld kon temperen. met vele balen Formules Nereo Rocco, Ondanks de schielijke aftocht van Greaves kwam A.C. Milan in dat de minzame prater,I jaar (1962) als eerste door de finish is een slavendrijver voor zijn onder geschikten. Hij snoert hen in een corset van voorschriften. Aanvoer der Gianni Rivera over die stalen tucht: „Het is noodzakelijk. Ik vind het wel een goede aanpak. Hij leidt ons naar successen en daar gaat het om". Maar ln 1962 sloeg Jimmy Greaves, de geboren Londenaar, op Nereo Rocco. de magiër, bedacht nog meer toverformules. Lente 1963 dronk zijn ploeg champagne uit Europa's kostbaarste bokaal. In de „eerste" cup-finale op het lusteloze Wembley, dat alleen maar opveert voor de verrichtingen van landgeno ten. werd Benfica met een 2-1 neder laag afgevoerd. Altafini, de prijs de vlucht voor de despoot Rocco. schutter, en Rivera, de program die toen ook de zweep striemde over meur, deinden het langste op de A.C. Milan. Greaves had zijn gelief- schouders van de uitgelaten suppor- de Engeland verlaten om rijk te wor- ters. De teleurstelling van 1958, toen den in Italië. Milaan, de noordelijke Real Madrid in de verlenging raak industriestad, adoreerde hem, del sloeg (3-2), was eindelijk vergeten. ADVERTENTIE zelf een aanvaller van betekenis. „Ik speelde in Triëstina, in mijn ge boorteplaats Triëst. Ik was meestal linksbinnen. Een keer mocht ik mee doen met het nationale elftal. Dat gebeurde in 1934, in het Milanese .San Siro-stadion, tegen Grie kenland". „Zijn maatschappelijke carrière was nog geslaagder. Als scheepsleverancier in Triest. Ita lië's beruchte smokkel haven, voer hy naar een buitensporige welvaart Zijn vermogen is bijna niet te schat ten. maar de belasting taxeert hem als Triësts op één na rijkste ingeze tene. Terwijl hij elders de training leid de. zakte AC. Milan weg in de schimmige middelmaat. De opkomst van het door Helenio Herrera opge fokte Inter, de plaatselijke rivaal, griefde de „tegenpartij" diep. Met weemoed mijmerden d e roodzwarte Milanezen (Inters shirt is blauw zwart) over het gouden decennium, de jaren, vijftig met kampioenschap pen in 1951, 1955, 1957 en 1959. In die tijd stuurden de Zweden Gun nar Nordahl, Nils Liedholm en Gun nar Gren A.C. Milan naar hogere sferen. Maar die jaren waren verg leden. A.C. Milan, in 1899 opgericht door een groepje cricket-minnende Engelsen (die het voetballen erbij deden), dobberde stille middennoot. A.C. Milan trok in dat roze jaar toeschouwers meer, welke aanwas de winst opvoerde met f 1.650.000. De lach verbreedde zioh toen Inter zijn cijfers bekend moest maken 50.000 kijkers minder en een met f 580.000 gezakte recette. Dit seizoen kruipt de weg nog steeds omhoog. Maar de concurren tie in eigen land Florentine en Cagliari loopt wel gelijk op. Roc co: „Het gaat tussen ons en Fioren- tina. Cagliari haalt het niet. Dat. is een typische provincie-club. Die hangt constant met acht, negen man voor het hok. Daar mag je over kla gen". In de Europese competitie klom A. C. Milan op naar de halve finales en lijkt een .zekere" win naar. Jock Stein, na de uitsluiting van zyn Celtic: „Milan heeft geen j bedreiging meer. Het is de sterkste club van Europa' Nereo Rocco, die eens per week in zijn Alfa Romeo over de autostrada naai- Triëst „vliegt", houdt zich doof bij dergelijke uitspraken. Hij staart zwijgend naai- zijn spelers, die op enige afstand kaarten of lezen. De vredige uitdrukking op zijn gezicht verschiet echter onmiddellijk als hij de vraag „of zijn elftal eigenlijk niet oud is" opvangt. Cudicini (39), Trapattoni (31) en Hamrin <34) passeerden al de drie kruisjes, Schneliinger (29). Malatra- si (29', Lodetti (28) en Sormani (29) zijn die grens dicht genaderd. „Wat oud? Iemand is pas oud. als hij niet meer kan meekomen. Bobby De uiterst kalme, boomlange doelman van AC Milan, Cuticini. Voetbal De Tsjechoslowaaks® ti telhouder Spartak Trnava. door Ajax in de halve finale van het Eu ropa-Cuptoernooi uitgeschakeld, heeft maandag in de competitie zijn kans op prolongatie van de titel ver groot door de inhaalwedstrijd tegen Lokomotiv Kosice met 30 te win nen. Spartak heeft nu vijf punten voorsprong op Slovan Bratislava. Er moeten nog zes wedstrijden gespeeld worden. Schaken De zevende party voor het wereldkampioenschap schaken tussen Tigran Petrosjan en Boris Spasski is wegens ziekte van uitda ger Spasski uitgesteld tot woensdag 30 april. LONDEN (ANP) Polen en Hongarije hebben een voorstel inge diend, dat behandeld zal worden op de jaarlijkse vergadering van ten- nisbonden die deelnemen aan het toernooi om de Davis-beker en dat de uitsluiting van Zuid-Afrika be treft voor dit toernooi. De heer Basil Ray. de Engelse secretaris van de Internationale ten nis federatie ILTF is de afgelopen week in Zuid-Afrika geweest, waar hij gesproken heeft over de moeilijk heden die het deelnemen van Zuid- Afrika in de Europese zone veroor zaken in Tband met de apart heidspolitiek. Vooral Oosteuropese landen wei geren te spelen tegen Zuid-Afrika en trekken zich dan terug waardoor zij in feite worden gestraft door de „gunst" verleend aan Zuid-Afrika om in de Europese zone uit te ko men. Het is te verwachten, dat «ge zien de loting voor de Europese zo ne van dit jaar, Zuid-Afrika de fina le van de Europese zone zal berei ken door het spelen van ten hoogste een wedstrüd. De heer Ray zei nog: „Gezien het stygende aantal van de landen, dat tegen Zuid-Afrika weigert te spelen, geloof ik dat het Pools-Hongaarse voorstel een redelijke kans heeft te worden aangenomen". MEREVELD. 30 aprü - 2.30 uur Haskerlandprijs. 1ste afd.: Graaf Callant, Goofy Hollandia. Gracia Silvia - Lemsterlandprys: Higgins, Hermance. Hovi Lady - Schiermon- nikoogprijs: Flipsen, Furie van Lik- tor, Gizella Double - Heerenveen Op Koninginnedag wordt Lei den bijna overvoerd met interes sante voetbalwedstrijden. In de eerste plaats is daat dat amateur interland NederlandSchotland (2.30 uur) op het UVS-terrein en een paar uur later wordt de voor de bezetting van een der onderste plaatsen zeer belangrijke derby LFCRoodenburg gespeeld. Het is onbegrijpelijk, dat de KNVB deze laatste wedstrijd, die afgelopen zondag wegens terreinafkeuring moest worden afgelast, op Konin ginnedag laat spelen. Want de kans is nu groot, dat een van bel de schade lijdt: of een deel van het publiek blijft weg bij Neder land—Schotland om LFCRoo denburg te bezoeken of men gaat wel naar de interland en niet naar de derby. Met andere woor den: de KNVB kan door het vast stellen van een competitiewed strijd zijn eigen interland in het vaarwater zitten Een dolle, dwaze situatie, maar wie de handelingen van de KNVB door de jaren heen heeft gevolgd zal er niet zo verbaasd over zijn, want de bond heeft in dit opzicht al vaker merkwaardige schuivers gemaakt. De KNVB zal ongetwijfeld aan voeren dat de ongewoon span nende strijd om de degracratie- plaatsen in de eerste klasse B een zo normaal en regelmatig verloop moet hebben. Akkoord. En de af gelasting van LFCRoodenburg dreigde inderdaad een goede gang van zaken in de war te sturen. Maar de nu gekozen oplossing is toch wel allerongelukkigst. Overigens dreigt de afkeuring van LFC—Roodenburg nog een staartje te krijgen. De voorzitter van de Sportstichting, drs. J. P. v. d. Reyden, wil nagaan of een onderzoek kan worden ingesteld naar de gang van zaken rond de afkeuring van het LFC-veld. De prijs Fabiola Kitty. Fullspeed. Exclu- redenering die daar kennelijk slf du Commerce - Koninginneprijs: Blazing Song. Captain Double K. Christiaan de Wet - Amelandprys: Esta Beroona. Claudy Williams, Electra W - Vlielandprys: Gunnar Dear, Gieteling S, Fortissimo - Gaas- terlandprys: Firmin, Ecce van Ake- rendam. Filter. Goldfinger - Hasker landprijs: Goldrose, Gregor Hollan- dia, Gerdina, Girl Hollandia. achter zit is: hoe is het mogelijk dat een als goed bekend staand veld van LFC zondag moest wor den afgekeurd, terwijl een terrein als dat van Lugdunum, dat een nogal slechte reputatie heeft, uit stekend bespeelbaar was. de heer W. van Klaveren Commercieel Medewerker kantoor Terneuzen Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 31/2°/o rentevergoeding. Bovendien is er de mogelijkheid een maandsalaris extra op te nemen als gezins krediet. Als rekeninghouder geniet u een uitge breide persoonlijke service. Zo kunt u bijvoorbeeld gebruik maken van betaalcheques, waarmee u bijna overal betalen kunt. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Leiden: Breestraat 61-63. Katwijk aan Zee: Voorstraat 39. Noordwyk aan Zee: Palaceplein. Sassenheini: Postwykkade 1. Alphen a/d Ryn: Julianastraat 65. In 1967 keerde Nereo Rocco. weer als de restaurateur van het bouw- vallige A.C. Milaan. Hij bedong de aankopen van doelman Cudicini (met zijn 1.91 meter de reus onder I de keepers), .Libero" Malatrasi, de eerste klas-reserves Rognom en Sca- I la, de onberekenbare Zweed Hamrin i <die een ton in 't vuistje werd ge stopt) en hü liet de tüdeiyk uitge- leende Prati in Savona ophalen. I Rocco: „Ik herstelde de discipline, i Het was een slappe boel. Met de nieuwe jonge president Franco Car- raro schematiseerde ik een premie stelsel. dat de heren wel moest prik kelen". Het werd in alle opzichten een grootse come-back. A. C. Milan kroonde zich tot nationaal kampioen en schonk als tegengebaar zyn ve detten een bonus van 30.000 gulden. Enkele weken later volgde een che que van 15.000 gulden, als dank voor de Europese titel van bekerkam pioen. Rocco: „Onder mün leiding veroverde het beide Europese Cups. Dat is nog geen andere club gelukt". GLASGO W(ANP) Het Schotse amateurelftal, dat morgen in Leiden tegen Nederland zal spelen bestaat voornamelyk uit spelers van Queen's Park uit Glasgow. In de selectie van vüftien man zyn namelijk niet min- i der dan dertien spelers van Queen's I Park opgenomen. I Queen's Park bezit een tamelyk J unieke plaats in het Britse voetbal De vereniging, die een zuivere ama- I teurclub is. speelt in de Schotse twee- I de divisie van het professional voet bal. Deze oudste vereniging van Schotland is eigenaar van het im mense Hampden Park. waar de Schotse Voetbalbond vrijwel al zyn belangrijke wedstrijden laat spelen. De selectie voor het Schotse ama teurelftal voor deze eerste wedstrüd in het Europese bekertoernooi voor amateur-landenteams bestaat uit: Barr, Campbell, Guild (East Five), Hammil, Hopper. Hunter. Jackson, Judge, Mackay, Neil. Sheridan. Ste wart. Watkins. Whitehad (Vale of Lei then) en Wilson. de wind- j Charlton is ook niet zo jong meer, maar als ik hem zou kunnen kopen, aarzelde ik geen seconde. Milan oud. Ha. dat zullen we dan nog wel eens zien". En hy hyst zich uit de stoel om de „mop" door te vertellen. Aankopen NEREO ROCCO ROME (ANP) De finale van het heren enkelspel bij de internationale tenniskampioenschappen van Italië te Rome is gewonnen door John Newcombe. De als tweede geplaatste Newcombe en Roche die op weg naar de finale Drysdale en Okker hadden uitgeschakeld, bleken vrijwel gelijkwaardige te genstanders. Na een bijna drie uur durend gevecht greep New combe met 63, 46. 62, 57 en 63 de overwinning en daarmee de eerste prijs van ruim 18.000 gulden. De eindstrijd in het herendubbel spel in Rome zal niet worden vol tooid. Gisteravond bij het invallen van de duisternis werd de wedstrüd gestaakt nadat Roche Newcombe en Okker/Riessen elk een set hadden gewonnen. De party kan vandaag niet worden hervat aangezien Roche en Newcombe naar Bournemouth moeten vertrekken voor de „Open" kampioenschappen van Engeland Het prijzengeld zal onder de vier fi nalisten worden verdeeld. Elke spe ler ontvangt ongeveer 3650 gulden De eindstrüd in het dames enkel spel eindigde in een overwin ning voor de Amerikaanse July Held- ADVERTENTIE Sportpark Kikkerpolder Koninginnedag 2.30 uur man. Zü versloeg de Australische Kerry Melville met 75 en 63. In de eerste ronde van het dames enkelspel bü het „Open" tennistoer nooi te Bournemouth is Astrid Suur- beek uitgeschakeld. De Nederlandse speelster verloor met 36 en 26 van Winnie Shaw. Betty Stöve bereikte de tweede ron de door een overwinning met 62 en 61 op Dorothy Bridger (GB>. LEIDEN De KNVB heeft de voetbalwedstrüd LFCRoodenburg. die zondag JJ. werd afgelast, nu vastgesteld op morgenavond (aan vang 6 uur). De wedstrijd LFC— Stormvogels, die vanavond in het kader van het Zilveren Molentoer- nooi zou worden gespeeld, is door de Ingelaste derby verschoven naar dinsdag 6 mei JOHN NEWCOMBE DAT tJAREU U0& MAAR DE HELPERSMOET JE DA'L'JK 'S ZIEM «ART DIE WLADIMIR WIADIUOSWj \toOE M BEER IS

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 17