LINTJESREGEN IETS MINDER Dit jaar 2483 koninklijke onderscheidingen Onderscheidingen Leiden e.o. Lintje moet blijven Aanzienlijk meer uit kleiner aantal EREMETAAL VOOR KUNSTENAARS Architect van singeltoren Officier O.N. Tom Okker t>INSDAO APRIL 1989 trfnsfiB dagblad Benoemd tot Grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau werd Ir. J. H. van Roijen, Hr. Ms. buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Londen. Tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau werden benoemd dr. J. G. de Beus, Hr. Ms. bui tengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Bonn, D. P. Spie enburg, buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur, hoofd /an de permanente vertegenwoordiging van het Koninkrijk der Nederlanden bij de Europese gemeenschappen in Brussel, mr. dr. C. N. M. Kortmanri, comm. der Koningin in de provincie Noord-Holland, te 's-Hertogenbosch, mr. G. P. Helders, lid van de Raad van State, te Wassenaar, en mr. J. M. Kan, lid van de Raad van State, te 's-Gravenhage. Nederland»© Leeuw M. P. Gorsira, voormalig gezagheb- ter van Curasao, flhams Hr. Ms. bui- ïengewoon en gevolmachtigd ambas- iadeur te Kingston, mr. S. Baron van leemstra, Hr. Ms. buitengewoon en [evolmachtigd ambassadeur te Me- aco, mr. E. L. C. Schiff, secretaris- eneraal van het Ministerie van Bui- enlandse Zaken, mr. W. E. Boeles, leken van de orde van advocaten in iet arrondissement Rotterdam, advo- aait en procureur te Rotterdam, mr. V. Duk, raadsadviseur van 't Minis erie van Justitie te 's-Gravenhage, nr. W. J. van Eijken, directeur-ge- leraal, hoofd van de directie politie an het Ministerie van Justitie te Dr. J. M. v an Ro i je n hoogste onderscheiding i-Gravenhage, mr. L. J. de Haan, antonrechter te Rotterdam, dr. D. R. Mulock Houwer, wonende te Amersfoort, mr. W. H. Overbeek, of- icier van Justitie, hoofd van het arr ondissementsparket te Utrecht, mr, J. M. van Overveldt, procureur- eneraal bij het gerechtshof te Hertogenbosch. nu-. H. E. Ras, aadsheer in de Hoge- Raad der Ne- lerlanden te 's-Gravenhage, wonende Wassenaar, jhr. mr. A. Reigers- nan, officier van Justitie, hoofd van •t arrondissementsparket te Alk aar; mgr. L. A. Th. Rooy ackers, isschoppelijk vicaris v. d. bisschop 'an 's Hertogenbosch, prof. dr. G. C. an Nifterink, hoogleraar vanwege de ïederlandse hervormde kerk aan de lemeentelijke Universiteit van Am- terdam, adviserend lid van het loofdbestuur van de Christelijk His- orische Unie, wonende te Amster- lam, jhr. mr. F. F. Hooft Graafland, eken van de Nederlandse Orde van idvocaten, advocaat en procureur te j Itrecht, voorzitter van het plassen-1 chap Loosdrecht e.o.. J. L. P. M. I 'eyssen, lid van de Eerste Kamer, te i Waalwijk, B. J. van Buel, lid van de tweede Kamer, te Oss, G. A. Kieft, d van de Tweede Kamer, te Utrecht, ïr. A. M. I. Baeten, oud-lid van de iveede Kamer, te Maastricht, P. H. 'oppes lid van Gedeputeerde Staten an Noord-Brabant te Tilburg mr. dr. Meulink lid van Gedeputeerde Sta in van Overijssel oud-lid van de iveede Kamer, te Enschede, mr. J. Kranenburg, griffier van de dele aves uit de beide Kamers der Sta- m-Generaal naar internationale arlementaire vergaderingen, gewe- ;n secretaris van de Persraad te i-Gravenhage, prof. dr. H. Frauden- tlial, hoogleraar aan de Rijksuniver siteit tn Utrecht, mej. prof. dr. C. E. Visser, hoogleraar aan de Rijksuni versiteit te Groningen, prof. dr. A. Hagendoorn, hoogleraar aan de Ge meentelijke Universiteit van Amster dam, prof. mr. J. van der Hoeven, hoogleraar aan en oud-rectormagni- ficus van de Gemeentelijke Universi teit van Amsterdam, prof. dr. Ch. Chr. Jonker, hoogleraar aan de Vrije Universiteit van Amsterdam, prof. dr. F. G. van der Meer. hoogleraar aan de Katholieke Universiteit te Nijme gen, prof. ir. J. H. Froger, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft, prof. dr. C. Zwikker, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Eindhoven, drs. G. C. de Vooijs, vice- president van het college van Cura toren van de Nederlandse Economi sche Hogeschool te Rotterdam, H. ba ron van Lawick, directeur van 's Rijks belastingen, hoofd van de di rectie Algemene Fiscale Politiek van het Miniterie van Financiën, W. de Vries, directeur van 's Rijks belastin gen, hoofd van de directie der rijks- LEIDEN Via het minis terie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk zijn dit jaar ook weer enkele koninklijke onderscheidingen uitgereikt aan bekende kun stenaars. Zo werd een onder scheiding toegekend aan de Thomas Magyar Amsterdamse acteur Johan Boskamp, die grote bekend heid verkreeg door zijn rol len in de kluchten rond Potasch en Perlemoer. Evenals de actrice Geor gette Hagendoorn, de actrice en regisseuse Elize Hoomans kreeg Johan Boskamp de on derscheiding: ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De zelfde onderscheiding werd toegekend aan de choreo graaf en artistiek leider van het Nationale Ballet. Rudi van Dantzig. Voor zijn verdienste als leider van het koor Sweet Sixteen, dat regelmatig via de NCRV te beluisteren valt. en vele andere prestaties als musicus werd ook Lex Karse- meijer tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau benoemd. Tenslotte werden de ver diensten van Thomas Mag yar als violist en eerste co7i- certmeester van het Neder lands Kamerorkest beloond met een benoeming tot rid der in de Orde van Oranje- Nassau. Georgette Hagendoorn De jaarlijkse lintjesregen is ditmaal enkele druppels minder omvangrijk dan vorig jaar: in totaal 2483 tegen 2522 namen vermeldt de buitengewone Staatscourant, die heden is ver schenen. Vorig jaar was er nog een stijging te zien ten opzichte van 1967 (toen het er 2497 waren) maar als resultaat van een jarenlang heieden streven naar inperking van deze onder- scheidingenstroom mag die kleine daling van nu toch niet ge zien worden. De ditmaal verleende onderschei dingen variëren in „zwaarte" van het Grootkruis in de Orde van Oran je Nassau «eenmaal, de twee voor gaande jaren niet) tot de bronzen ere-medaille, verbonden aan diezelfde orde. Het hoogste aantal van een be paalde onderscheiding was ook dit maal dat van de zilveren ere-medaiil- le. en de gouden, zilveren en bron zen medailles tezamen maakten verreweg de hoofdmoot uit: tezamen 1754 of ruim zeventig procent van het totaal. Zoals gezegd werd één van de on derscheiden personen bevorderd tot het Grootkruis in de Orde van Oran je Nassau. Vijf personen (vorig jaar 2. het jaar daarvoor 1 en in 1966 een recordaantal van 6.» werden Com mandeur in de Orde van Oranje Nassau. Tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw werden 56 personen benoemd (v.j. 74, een op merkelijke daling derhalve), tot Offi cier in de Orde van Oranje Nassau 270 (v.j. 2641, en tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau 397 (v.j. 408) personen. De gouden ere-medaille werd 494 fv.j. 439) maal toegekend, de zilve ren 745 (v.j. 795) en de bronzen 515 (v.J. 540) maal. Ook dit jaar zijn er weer aanzien lijke verschillen per departement Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening doet het nog altijd het minst royaal: via dit ministerie wer den 32 onderscheidingen verleend, tegen 24 vorig jaar en 26 in 1967. De meeste onderscheidingen kwamen via Sociale Zaken en Volksgezond heid, namelijk 525 (vorig jaar ook „eerste" met 576). Daartussen liggen van hoog naar laag Verkeer en Waterstaat met 328 (v.j. 265), Defensie met 210 (v.j. 205 en nu „opgeklommen" van de zesde naar de derde plaats), Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk met 202 (v.j. 215), Economische Zaken met 200 (v j. 207), Binnenlandse Za ken met 189 (v.j. 210) op de juiste gemiddelde zevende plaats tussen 1 en 13 het Kabinet van de Vice-mi nister-president (hoofdzakelijk in de overzeese gebiedsdelen) met 175 te gen precies hetzelfde aantal en de zelfde gemiddelde plaats als het vo rig jaar, voorts Onderwijs en Weten schappen met 159 (vj. 141), Justitie met 143 (v.j. 133), Landbouw en Vis serij met 139 (v.j. 134), Buitenlandse Zaken met 97 (v j. 98» en Financiën met 84 (vj. eveneens 84». LEIDEN Het NIPO heeft in ver band met de „lintjesregen" 900 Ne derlanders vragen gesteld over het uitreiken van onderscheidingen. Uit de gestelde vragen bleek dat 62% van de ondervraagden vindt dat de hui dige ridderorden voor verdienstelijke mannen en vrouwen moeten blijven bestaan. Tegen verklaarde zich 33% terwijl vijf procent van de onder vraagden geen oordeel had. Opmerkelijk was dat de mannen sceptisch tegenover de lintjesregen gen stonden dan de vrouwen. Bij j de mannelijke ondervraagden zei 37% nee, terwijl bij de vrouwen het j percentage op dertig lag. Bekijken we de politieke richting van de voor standers dan blijkt dat de ARP met 80 pet. veruit de meeste waar dering heeft voor de huidige lintjes regen. Bij de KVP is het percentage voorstanders 73 en zowel bij de CHU als de VVD ligt het op 69. Bij D'66 en de PvdA kan maar net de helft waardering opbrengen voor het be staan van de ridderorde, namelijk 53 en 51%. Overigens blijkt volgens het NIPO- onderzoek nog veel misverstand te bestaan over de vraag wie nu eigen lijk de mensen voor deze ridderor den aanwijst. Zesenvijftig procent van de ondervraagden meent dat het de burgemeesters zijn en achttien procent de ministers. Elf procent wijst de Tweede Kamer aan en ne gen procent de koningin. Tenslotte werden de 900 Neder landers nog aan de tand gevoeld over de vraag aan wie men ridder orden zou uitreiken wanneer men daartoe de bevoegdheid zou hebben. Vijf procent zou een ridderorde ge ven aan eigen man of vrouw, vier procent, gaf een ridderorde aan mi nister Luns en twee procent aan Johatn Cruyff. Verder werden dooi- een procent van de ondervraagden genoemd Ajax, zijn of haar vader en moeder. Jan Janssen, Kees Verkerk. Toon Hermans, Mertens, Kloos .Majoor Boshardt". Bovendien wilde een pro cent zichzelf een ridderorde geven. belastingen te Groningen, schout-bij- nacht J. van Dapperen, te 's-Graven hage, lui tenant-generaal C. Koster, van het wapen der artillerie, 's-Gra- venhage, generaal-majoor J. W. Thijssen, van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke Lucht macht te 's-Gravenhage. generaal- majoor D. Berlijn, van de dienstgroep van de officieren van de Koninklijke Luchtmacht te Soest, ir. J, Halm, di recteur-generaal van de Rijksgebou wendienst te 's-Gravenhage, ir. S. Rienstra te Voorburg, hoofdinge nieur-directeur bij de Rijkswater staat, dr. J. Ph. Backx te Reeuwijk, algemeen voorzitter van de Scheep- ADVERTENTIE vaart vereeniging Zuid, M. C. Kieft te Huizen, directeur Koninklijke Neder- landsche Stoomboot-Maatschappij N.V., A. G. de Vries, te 's-Graven hage, hoofddirecteur der PTT ir. A. W. Renaud te Arnhem, hoofdingeni eur-directeur van de PTT/directeur van het telefoondistrict Arnhem, drs. G. B. de Grooth. plv. directeur-gene raal van de buitenlandse economische betrekkingen van het Ministerie van Economische Zaken in Den Haag, ir. P. M. van Doormaal, wonende te Amsterdam, commissaris van de Koninklijke Zout, Organon N.V,, dr. R. A. P. M. Jellema, dir. van de Ko ninklijke Nederlandsche Gist- en Spi ritusfabrieken N V. te Delft, mr. G. A. Wagner, wonende te Wassenaar, di recteur van de N.V. Koninklijke Ne derlandsche Petroleum Maatschappij te 's-Gravenhage, jhr. G. Kraijenhoff te Nijmegen pa-of. dr. R. Prakken te te Wagenangen, hoogleraar aan de Landbouwhogeschool, pi-of. dr. W. Hia-schfeld te Leersum. hoogleraar in de ea-felijkheidsleer bij de faculteit der diergeneeskunde van de Rijksuni versiteit te Utrecht, prof. dr. H. C. Huizing wonende te Groningen, au dioloog. tot voor koi-t bijzonder hoog leraar aan de Rijksuniversiteit in Groningen, prof dr. F. L. Polak te Wassenaar, ia-. E. W. Ott te Zwolle, hoofdingenieur- directeur der PTT; directeur van het telefoondiatrict Zwolle. Officier Oranje Nassau Dr. M. D. Thijs, secretaris van de Nederlandse Stichting voor Culture le Samenwerking met Suriname en de Ned. Antillen, alsmede van de Ad viesraad voor culturele Samenwer king tussen de landen van het Ko ninkrijk, H. M. C. Bergen, voorzitter van de Rekenkamer in Suriname, W. F. Craane, lid Raad van Advies op Aruba., G. de Veer, lid Raad van Ad vies op Aruba, F. D. van Grieken, griffier van de Staten van de Ned. Antillen. P. T. M. Sprockel. directeur van Onderwijs op Curapao. D Bax. hoogleraar in de Nederlandse Cul tuurgeschiedenis aan de Universiteit van Kaapstad, mr. J. C. van den Berg, Consul-generaal der Nederlan den in Chicago, J. P. Engels, alge meen directeur van de Philips Elec trical Industries Ltd. in Groot Brit- tannië, drs. J. A. Kernkamp, Consul- generaal der Nederlanden te Kaap stad, mr. W. J. Baron de Vos van Steenwijk, hoofd van de afdeling mi litaire en civiele verdedigingsaange legenheden. tevens plaatsvervangend chef van de directie NAVO- en WEU- zaken van het Ministerie van Bui tenlandse Zaken, (Vervolg op pag. 19) In Leiden en omgeving werden ter gelegenheid van de ver jaardag van H. M. de Koningin 86 personen onderscheiden, wier namen zijn opgenomen in de buitengewone Staatscourant die heden is verschenen. Dat is aanzienlijk meer dan de 69 on derscheidingen van vorig jaar, terwijl het. landelijk totaal aan tal onderscheidingen daalde van 2522 vorig jaar tot 2483 dit maal. In Leiden vielen dit jaar 22 van de genoemde 86 onderschei dingen, d.w.z. ruim een kwart tegen vorig jaar nog geen kwart met 16 uit 69. Voorts werden 17 onderscheidingen verleend in Wassenaar, 7 in Oegstgeest, 6 in Voorschoten, 5 in zowel Kat wijk als Lisse. 4 in Noordwijk en Waddinxveen, 3 in Koudekerk en Leiderdorp2 in Noordwijkerhout. en Voorhout en telkens 1 in Bodegraven, Boskoop, Kaag, RijnsaterwoudeValkenburg en Zoeterwoude. Hieronder volgt een opgave van de namen van deze 8onder scheiden ingezetenen uit Leiden en omgeving. Ned. Leeuw Tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw werden be noemd: prof. dr. E. Jansen Schoon hoven (Leiden), buitengewoon hoog leraar aan de Leidse Universteit en rector van de Zendingshogeechooi te Oegstgeest; ma-. H. E. Ras (Wasse naar), raadsheer ifn de Hoge Raad der Nederlanden. prof. dr. S. Dresden (Leiden), hoogleraar aan de Leidse Universiteit; prof. dr. E. M Uhlenbeck i Voorhout)hoogle raar aan de Leidse Universiteit prof. dr. F. L. Polak (Wassenaar). Officier O.N. Tot Officier hn de Orde van Oranje Nassau werden benoemd drs. G. J. Lange (Leiden), admi nistrateur bij het, Ministerie van Justitie te 's-Gravenhage; mr. S. Kloosterman (Vooi-schotent, plaats vervangend directeur-generaal voor overheidspersoneelsbeleid bij het Mi nisterie van Binnenlandse Zaken; L. de Kool (Voorschoten), burge meester van Voorschoten; dr. H. L. Oussoren (Wassenaar), rector van In de lijst van Koninklijke onderscheidingen ter gelegen heid van Koninginnedag wordt ook de Amsterdamse architect P. Zanstra vermeld. Hij werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De heer Zanstra is de archi tect van het „Wittesingelcom- plex" waarvan de bouw ten be hoeve van de Leidse Universi teit binnen af/.ienhare tijd be gint. In dit project is een to rengebouw van ruim honderd meter hoogte opgenomen, waar tegen vorig jaar vrij veel actie is gevoerd overigens zonder succes. Deze toren, door velen toege juicht als een gedurfd monu ment van hedendaagse bouw kunst, viel bij anderen niet in goede aarde omdat een derge lijke kolos het cultuurhistorisch unieke kaflakter van de bin nenstad zou aantasten. hat Rijnlands Lyoeum te Wassenaar; J. Th. Schelfhout (Wassenaar), in specteur van het voortgezet onderwijs belast met het toezicht op het eco nomisch en administratief onderwijs W. A. L. Dekker (Leoderdorpiwe tenschappelijk hoofdambtenaar A. bfj 't Leids Academisch Ziekenhuis; ka pitein ter zee van de technische dienst A. H. D. Hoppener (Voor hout) kapitein ter zee van de elek tronische dienst C. J. W. Muilwijk (Oegstgeest)kapitein tea- zee N Delfos Noordwijkerhout)kapitein ter zee van speciale diensten W. C Lemaire (Voorschoten); Hr. Ms. ad judant kolonel W. F. K. Bischoff van Heemskerck (Wassenaar) van de grote staf; Hr. Ms. adjudant kolo nel dr. R. J. E. M. van ZinnicqBerg- tnanm (Wasenaar) van de grote staf; brigade-generaal ma-, dr. W. Kasten (Leiden) van het dienstvak van de militair juridische dienst; B Meijer (Wassenaar), directeur van het Bouwbedrijf B. Meijer N.V. te 's-Gravenhage; drs. A. H. Rijnberg (Wassenaar)hoofdadministrateur bij het Directoraat-Generaal van het Verkeer; ir. G. M. Uitermark (Voor schoten) hoofdingenieur in algeme ne dienst der PTT, hoofd centrale aideling draadomroep en mobilofo- nie; S. Joor (Wassenaar), vice-voor- zitter van het Afrika Instituut te •s-Gravenhage; dr. J. G. van Gin- lcel (Oegstgeest), directeur van het Riikszuivelstation te Leiden; dr. ir. Theodora F. S. M. van Schaik (Was senaar), wetenschappelijk hoofdamb tenaar bij het Voorlichtingsbureau voor de Voeding; drs. M. E. de Jonge (Katwijk aan Zee), hoofdad ministrateur bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid; P. van Dijk (Katwijk a. d. Rijn), or thopedisch chirurg en voorzitter van de Kon Ned. Wielren Unie, 's-Gra- venhage: A. J. van der Pompe (Lei den) directeur van de Leidse Volks universiteit. Kidder O.N. Tot Ridder in de Orde van Oran je-Nassau zijn benoemd: F. H. van Peskj Zilk, Noovdwij- kerhoutoud-gedelegeerd bertuurs- lid van de Vereniging Hulp voor On- behuisden te Amsterdam; W. van de Kreeke (Wassenaar), inspecteur bij de Algemene Rekenkamer; J. C. van Eek (Leiden); R. Uges (Rijnsater- woude), oud-adviserend lid van de Centrale Commissie voor de Film keuring, tevens oud-lid van de Huis houdelijke Commissie van de Cen trale Commissie voor de Keuring van F lms; H. J. Egbers (Waddinxveen). directeur van een openbare school voor middelbaar algemeen voortgezet onderwijs aldaar; F. C. Mabesoone (Leiden), oud-directeur van de be- arUfstechnische school voor indivi dueel technisch onderwijs aldaar; H Verwer (Leiden), administratief hoofdambtenaar bij de Leidse Uni versiteit; W. A. Minnaard (Leiden), hoofdcontroleur A van 's Rijks be lastingen ter inspectie van de di recte belastingen tweede afdeling al daar; luitenant ter zee eerste klasse W. O. Dekker (Leiderdorp); luite nant ter zee vlieger eerste klasse F. Bom (Leiden); luitenant ter zee van vakdiensten tweede klasse oudste c ategor ie JKoning V alken burg majoor D van Esseveldt Wasse naar) van het dienstvak van de of ficieren voor speciale diensten der infanterie; G. van der Lee (Lisse), directeur van de nationale bloemen tentoonstelling Keukenhof; W. J. C. V ersteege Kaaghoofdcontact ambtenaar bij het Bureau Lande lijk Contact in de provincie Zuid- Holland van het Ministerie van Cul tuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk. Gouden medaille De gouden ere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau is toegekend aan; W. van der Ster (Leiderdorp), ad judant der Rijkspolitie aldaar; P D. van der Linde BodegravenC. Lugthart (Wassenaar), adjudant van de gemeentepolitie aldaar; W. van Vegten (Koudekerk a.d. Rijn), wet houder dier gemeente; mej. L. G. Tuk (Leiden), onderwijzeres bij het openbaar gewoon lager onderwijs al daar; N. Houwer (Leiden), commies- recrelaris van 's Rijks belastingen ter inspectie der directe belastingen tweede afdeling aldaar; oppervlieg- tuigmaker-algemeen G. E. Dijkema (Noordwijk)adjudant-onderofficier der militaire administratie E. E. Brouwer (Koudekerk a.d. Rijn), wet- van het dienstvak der militaire ad ministratie: P Guijt (Katwijk aan Zee); H. J. W. Elemenans (Leiden), chef administratie bij de N.V. Alge mene Transport en Expeditie Onder neming van Gend en Loos; L. W. Verbakei «Waddinxveen), directeur van de N.V. Verbakei aldaar: J. Belt (I.eiden), adjunct-inspecteur A bij de Raad van Arbeid aldaar; H. Log gen (Voorschoten), hoofdemployé bij do Nederlandse Standard Electric Maatschappij N.V. te 's-Gravenhage; mej. T. J. de Bode (Wassenaar), maatschappelijk werkster bij de Dia conie der Ned. Herv. Gemeente al daar; J. van der Hucht. (Katwijk aan Zeei; P. E. Hutte (Leiden), be stuurslid van de Nederlandse Bond voor Sociaal-Cultureel Vormings werk te Utrecht; A. A. L. M. Schlat- m ann Oegstgeest Zilveren medaille De zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, werd toegekend aan; J van der Krans (Waddinxveen), ouderling van de Ned. Herv Kerk aldaar; G. Segers (Lisse), organist van de Geref Gemeente aldaar; A. O a vk erna (Oegstgeest). penning meester van de Oranje-Vereniging aldaar; P Haasnoot (Katwijk), be stuurslid van de Stichting Spaar bank van deze gemeente; majoor- vlielgtuigmaker-radio-radar-monteur K. Hoetmer (Noordwijk) adjudant onder of f i c ier- m a teri eelbeheer d er J Broerse (Leiden) van het dienstvak der intendance; mej. F. M. J Rade- makers (Leiden), administratief me dewerkster bij de Ned. Spoorwegen; P. M. Kornaai 'Zoeterwoude). em ployé eerste klasse der PTT; G. J. Gordijn «Wassenaar), oud-employé tweede klasse der PTTj B. Drees (Leiden), chef van het filiaal aldaar van Palthe's Texüielveredelingsbe- drijven N.V. te Almelo; mej. M« Hulsbos (Lisse), boekhoudster-cais sière bij de N.V. Lisser Automobiel bedrijf; A. Broere (Wassenaar), ad ministratief ambtenaar C eerste klasse bh de Octrooiraad te 's-Gra venhage; mej. T. de Mink (Leiden), administratief ambtenaar C eerste klasse bij het Ministerie van Econo., mische Zaken te 's-Gravenhage; C*, Biesheuvel (Lisse), chef van de af deling hyacinthencultuur by de Gebr. Nieuwenhuis N.V. aldaar; A, Koorenman (Leiden), draaier bij de Machinefabriek M. den Os en Zo nen N.V. te Katwyk; T. Oosthoek (Lisse), technisch bedrijfsleider bij de N.V. Lisser Automobielbedrijf; J, D. G. van den Berg (Boskoop), chef van de werkplaats bij de autogarage van de Firma Kok aldaar; mej. G, Cok (Koudekerk a. d. Rijn); J. Le- get Oegstgeest)zweminstructeur van de zwemvereniging Poelmeer aldaar; H. J. Lelieveld (Voorscho ten), voorzitter van de R.K. Har monie St. Laurentius aldaar; H» Chr. Smeltirik (Noordwijk), oud-be stuurslid van het R.K. Fanfarekorps Excelsior aldaar* mej* C. Vry Oegstgeest) Bronzen medaille De ere-medaille in brons, verbon den aan de Orde van Oranje-Nas sau, werd toegekend aam: H. G. Hilleger (Leiden), trein dienstleider bij de N.V. Ned. Spoor wegen; D. Th. Dofferhoff (Oegst geest), besteller eerste klasse de* PTT; mej. G. A. Kuipers (Wasse naar), administratief ambtenaar CJ tweede klasse bij het Ministerie van Economische Zaken te 's-Gravenha- ge; D. A. van Wilgen (Waddinx veen) voorheen magazij nbeheerde* bij de vereniging Het Groene Kruis aldaar; J. Ouwerkerk (Leiden); B. Cramer (Noordwijk) huisknecht bij de N.V. Hotel Holland©*, Ook de tennisspeler Tom Okker mag zich vanaf van daag ridder noemenHij kreeg ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Ju- liana een onderscheiding als r ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 15