Ulster in het weekeinde op rand van burgeroorlog Perzie en Irak kletteren met de wapens Regering vroeg hulp van Britse troepen VAN HAMBURG ZEVENKLAPPER Leimuidens echtpaar gaat werken in All). Scliweitzerliospitaal Bescherming VREDESPOGING OAE BIAFRA WEER MISLUKT ARRESTATIE ECHTPAAR IN LONDEN BLIJFT MYSTERIEUS Weer onlusten in Italiaanse gevangenis Conflict over grensrivier Opleidingskamp beschoten: 37 soldaten gedood Mgr. J. P. Huibers (93) overleden Kerkelijk Leven Zwemzege in Zweden Familieberichten PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 21 APRIL 1959 BELFAST (AP, DPA, GPD) Noord-Ierland heeft dit," weekeinde dicht bij een volledige burgeroorlog gestaan, met overal sabotage-acties na geweldplegingen. De zaken liepen zelfs dermate uit de hand, dat premier O'Neill gisteravond het Britse leger om hulp moest vragen, omdat de politie het niet meer aankon. Terwijl zijn troepen hun gro te offensief tegen het van Biafra overgebleven gebied voortzetten is de 34-jarige Nigeriaanse leider generaal-majoor Gowon zaterdag in aanwezigheid van duizenden eregasten in de Christus-kathe draal in Lagos in het huwelijk getreden met een 22-jarige Nige riaanse verpleegster, Victoria Hansatoe Zakari. Een Anglicaan se bisschop verbond het paar in de echt tijdens een bijna twee uur durende plechtigheid, die met veel pracht en praal gepaard ging en door televisie en radio werd uitgezonden. Buiten de kerk was een grote legermacht op de been om het terrein af te grendelen. Groot-Brittannië heeft in vijf Noordierse centra in totaal ongeveer zesduizend soldaten gelegerd, die tot dusverre nog nooit zijn gebruikt om de Noordierse regering te steunen tegen de golf van interne spannin gen Woordvoerders van het leger hebben verklaard, dat de soldaten slechts gebruikt zullen worden ter be scherming van de belangrijkste in stallaties en onder geen beding in actie zullen komen tegen menigten of ter onderdrukking van relletjes. Daarvoor zal het koninklijk politie korps van Uister dienen te worden gebruikt. Sinds de verdeling van Ierland in 1920 is Noord-Ierland een onderdeel gebleven van het Verenigd Koninkrijk (Engeland en Schotland». Het heeft echter in binnenlandse za ken. met een eigen parlement en een MONROVIA (AP) De pogin gen vredesbesprekingen op gang te brengen tussen Nigerië en Biafra op de Afrikaanse topconferentie in Monrovia zijn gisteren mislukt. Waarschijnlijk zal nu de oorlog tussen Nigerië en Biafra tot het bloedige einde worden uitgestreden. De commissie van de staatshoofden van de Organisatie van Afrikaanse eenheid heeft verklaard, dat Biafra heeft geweigerd de onafhanke lijkheid prijs te geven voor vredes- en wapenstilstandsonderhandelingen zouden kunnen beginnen. Biafra is wel bereid onder inter nationaal toezicht een wapen-em bargo te aanvaarden voor een wa penstilstand. Biafra zou dan waarnemers toe laten op het Oeli-Ihialavliegveld. Nigerië heeft zich tot nu toe tegen een wapenstilstand verzet, omdat dit de Biafranen in staat zou stellen hun wapenvoorraad aan vullen Volgens berichten in Lagos heeft Ojoekwoe een nieuw hoofdkwartier opgeslagen in Orloe, ongeveer 58 ki lometer ten westen van Oemoeahia en dicht bij de twee vliegvelden van Biafra. Deze twee vliegvelden hebben ve le maanden lang de enige verbin ding gevormd met de buitenwereld. Oorlog is de laatste belangrijke plaats in het steeds kleiner worden- Biafra. Het grondgebied van Bia fra is verminderd tot éénderde van de oorspronkelijke grootte bij het begin van de oorlog, die al 22 maan den duurt. De grootte van het huidi ge Biafra is 3.000 vierkante mijl. LONDEN (Reuter, AP. AFP) De Londense politie heeft nog geen inlichtingen verschaft over de arre statie van een Amerikaans echtpaar op beschuldiging van spionage. Vol gens een gerucht in Londen is het echtpaar na in de nacht van vrijdag op zaterdag aan een streng verhoor te zijn onderworpen door Scotland Yard vrijgelaten. Enkele Engelse persbureaus meldden dat het ging om een zeer grote spionagezaak. Het Amerikaanse echtpaar Lau rence van Duitse afkomst keerde vrijdag terug van vakantie. Een week lang hadden agenten van de militaire inlichtingendienst MI 5 het riante huis van het echtpaar in een Londense voorstad in de gaten ge houden. Een Engelse krant wist te melden dat men het echtpaar op het spoor was gekomen door uitlatingen van een naar het Westen overgelo pen Oostduitse agent. Het echtpaar Laurence, afkomstig uit Oost-Duits- land, woonde al zes jaar in de Lon dense voorstad. De arrestatie van het paar dat twee zoons en een doch ter heeft, vond plaats na overleg met de Amerikaanse federale recherche. Eén van de buren was door Lau rence verteld dat hij voor de Unes co werkte als tolk. Het echtpaar reisde veel. Twee weken geleden had Scotland Yard al het buitenhuis van de Laurences op het eiland Wight doorzocht. De advocaat van 't echtpaar heeft meegedeeld dat de politie tevreden was met de ant woorden van de Laurences. De ad vocaat toonde zich verbaasd dat de politie niets over de zaak wilde ver tellen. provinciale regering, een grote mate van autonomie. De onlusten waren het gevolg van het besluit van de r.k. groepen om niet langer geduld te tonen in de strijd om de burgerrechten, en hel op straat uit te gaan vechten Het begon zaterdag in de wijk Bog- side van Londonderry, waar bij ge- vechten tussen r. katholieken, pro- testanten en de politie 260 personen werden gewond, onder wie 180 poli tiemensen. In Belfast werd groot- i scheeps met brandbommen gewerkt met als gevolg dat negen postkanto ren en een bus-station in vlammen opgingen. Het kabinet kwam bijeen, j vergaderde vtff uur lang en toen werd i besloten Londen om hulp te vragen. Zondagochtend werd een deel van I de waterinstallaties opgeblazen, die j Belfast voor een groot deel van I drinkwater voorziet. Dit gebeurde bij het reservoir in de bergen van Mour- ne. By Kilmore ontplofte een bom bij de elektriciteitsinstallaties van een I energiebedrijf. Op tal van plaatsen j werden zitstakingen gehouden op I straat waardoor het verkeer lam kwam te liggen. Belfast beschikte zondagavond niet over voldoende brandweerwagens om alle branden te blussen die in het woeligste weekeinde sedert zeven j maanden in Noord-Ierland waren ge sticht. Op zeker ogenblik stonden vijf I postkantoren en een autobusgarage j tegelijkertijd in lichter laaie. De bran den werden gesticht enkele uren na de bekendmaking dat Britse troepen belangrijke installaties zouden gaan bewaken. CAGLIARI Met traangas en een waterkanon heeft de politie van Cag- liari op Sardinië gisteren een opstand van 120 gevangenen onderdrukt die zich in de gevangeniskeuken te goed hadden gedaan aan wijn. matrassen In brand hadden gestoken, ruiten vernield en die een sergeant van po litie in gijzeling hielden. De gevangenen kwamen in op stand omdat zij betere levensomstan digheden en spaghetti in plaats van soep voor hun middagmaal wensen Er zitten 380 gevangenen in de ge vangenis van Cagliari. Deze nieuwe uitbarsting in een Ita liaanse gevangenis volgt op een week. waarin het rustig is geweest in de gevangenissen van het land. Daarvoor waren in een twaalftal gevangenissen op het Italiaanse vasteland de gevangenen tot opstan den èekomen. 's Gravenzande Een 36-jarige inwoner van 's Gravenzande is door l de politie ingesloten op verdenking van doodslag op zijn bijna 2-jarig dochtertje. Hij zou het kind zondag ochtend in een vlaag van verstands verbijstering hebben opgenomen en tegen de grond gegooid. Een arts constateerde de dood. 1 ..Patrouille Morgenkrieken" On- der de naam „Patrouille Morgenkrie- I ken" zyn gisteren in de Middelland se Zee NAVO-oefeningen begon nen waaraan zestig oorlogsschepen en 300 vliegtuigen gedurende 14 da gen zullen deelnemen. Het is de grootste oefening in de Middellandse Zee sedert jaren, een gebied waar de Sowjet-Unie met 50 oorlogsbodems sterker is vertegenwoordigd dan ooit. Schepen en vliegtuigen van de Verenigde Staten, het Verenigd Ko- ninkrijk, Italië. Griekenland en Tur- I kije nemen aan de oefening deel. I Sterilisatie Meer dan vijfeneen- half miljoen personen hebben zich sinds 1956 in India laten steriliseren, aldus een verklaring van de Indiase delegatie op de 25ste jaarlijkse zit ting van de Economische commissie j voor Azië en het Verre Oosten. „Dit steeds toenemende aantal en de voortdurende propaganda voor ver schillende methoden voor geboorte beperking, laat zien dat wij het ern stig menen met het programma voor gezinsplanning, dat wij op het ogen blik nastreven", aldus de verklaring. Moboetoe terug President Mo- boetoe is gisteren teruggekeerd van een bezoek aan Europa en Liberië. Het doel van het bezoek, dat 38 da gen heeft geduurd, was het aanzien van de Kongo in het buitenland te verbeteren. Moboetoe heeft bezoeken gebracht aan Griekenland en West- Duitsland en heeft een ontmoeting gehad in Parijs met president De Gaulle. BAGDAD/TEHERAN (AFP. AP. tegen Perzische marinevaartuigen Reuter. DPA) In het olierijke ge- met troepen aan boord. Perzië houdt bied rond de Iraakse plaats Al zware artillerie, tankeenheden er. Basra en de Perzische plaats Abadan vliegtuigen gereed, dreigt een gewapend conflict te ont- j volgens berichten uit Bagdad heeft staan tussen Irak en Perzië. Inzet jrailc in het weekeinde troepen van het conflict is de status van de samengetrokken in het omstreder. grensrivier die Sjatt-al-Arab, altijd al gebied vrij omstreden, maar sinds enkele dagen weer een steen des aanstoots t Percische ambassadeur hl de tussen beide landen. taakse hoofdstad kre^ op net mi-, I nisterie van Buitenlandse Zaken in Zaterdag heeft Perzië het ver- Bagdad te horen dat de Iraakse re- drag over de grensrivier dat volgens gering h3t verdrag nog steeds als I de Perzische regering onder druk bindend beschouwt en zich het1 van de Engelsen tot stand is geko- recblt voorbehoudt „alle noodzake- j men, opgezegd. Volgens de rege- maatregelen te nemen". Alle ring in Teheran nadat Iraakse eenzijdige maatregelen van Perzië grenstroepen een Perzische visser zouden als een bedreiging van de hadden neergeschoten en enkele an-iraakse soevereiniteit worden ge- dere vissers had gearresteerd. Hetzien verdrag bepaalde dat de grens ge- vormd zou worden door de diep-1 Perziscne vliegtuigen voeren vei - ste punten van de rivier. kennlngsvluchten uit boven het ge- Perzië heeft troepen langs de bied van de Sjatt-el-Arab. Sjatt-el-Arab geconcentreerd SAIGON (AP» Nachtelijke com munistische beschietingen met ra ketten hebben 35 Zuidvietnamese soldaten in een opleidingskamp het leven gekost. Bovendien vielen twee Amerikaanse mariniers en werden er 46 gewond. Alle slachtoffers van laatstbedoelde beschieting woonden een filmvoorstelling in de openlucht by. In totaal hebben vanacht 35 raket beschietingen plaatsgevonden. Koningin Elizabeth jarig Ko ningin Elizabeth II van Groot-Brit tannië viert vandaag haar 43ste ver- Jaardag. Zy brengt de dag met haar gezin door op Windsor Castle, 65 ki lometer ten westen van Londen. In Londen wapperden vandaag de vlag gen en werd vanochtend een serie saluutschoten gelost. MAANDAG Nieuwe Rijn 28 Receptie 50 ha, Dansacademte Wielinga 8-10 uur liam Rijnlandflat (Churchilllaan) Odm bare wijkbijeenkomst V VD 8 uurV middag. Rest v a. Heijden Centrale a b Kiesvereniging Bespreking samen**' king C.H U en K.V.P. 8 uur nam. Micro-theater (Vestestr. 40) imM rium met „Een slot op aarde" p nam. Stadsgehoorzaal Concert Lei^ Kunstkring 8 uur nam. Vredeskerk (Burggravenlaan) Con tactavond wijkgemeente. Spr ds j" Alons over .De toekomst van het dl» oonaat" 8 uur nam. DINSDAG Zijlsingel 2 Volle Evangelie-gemeen te Spr. rev Don Osborne 8 uur nam Studsgehoorzaal Dia-projeotie-avonn v. d. Horst 8 uur nam. Gebouw Chr Soc. Belangen Leden vergadering afd. Leiden Ned. Chr Bo van overheidspersoneel 8 uur nam. De Lakenhal K. en O Moderne m ziek Optreden prijswinnaars van h« Internationaal Gaudeamus Concour«i "ur nam. Vredeskerk (Burggravenlaan) ceptle 50-jarig bestaan „Ex Anlniö" 7.30-8.45 uur nam Stadhuis (wachtkamer trouwzaal! Zitting Bouwfonds Ned Gemeenten 7 8 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreekuur ar. Emigratiecentrale 7-8 uur nam HAARLEM (GPD) In de ou derdom van 93 jaar is in huize „Bosbeek" tn Heemstede de emeri tus-bisschop van Haarlem mgr. J. P. Huibers overleden. Mgr. Huibers werd op 15 augustus 1899 priester gewijd. Na enkele jaren kapelaan te zijn geweest in Moordrecht en in Leiden werd hij in 1903 professor aan het seminari .Hageveld" ln Heemstede. In 1916 keerde hij te rug naar de zielzorg. Hij werd kape laan in Amsterdam en in 1917 pastoor in Sloten. In 1928 volgde zfjn benoeming tot deken van Hoorn en 1935 tot bis schop van Haarlem. Toen hy in 1960 met emeritaat ging werd hij benoemd tot aartsbis schop titulair van Cypselma by Konstantlnopel. Pater J. van Deenen provinciaal Ned. provincie DEN HAAG (ANP) De gene raal van de jezuïten, pater Arrupe. heeft pater J. van Deenen benoemd tot provinciaal van de Nederlandse provincie. Pater Van Deenen, die afkomstig is uit Den Haag, werd op 22 augus tus 1958 in Maastricht priester ge wijd. Vóór zijn benoeming tot pro vinciaal was hij rector van het „Canisius-college" in Nijmegen. alle Perzische schepen worden door j marinevaartuigen begeleid. Vol-1 gens de Perzische onderminister j van Buitenlandse Zaken Afsjar, be- schouwt Irak de rivier en de delta van de Eufraat en Tigris nu als j Iraaks gebied. Irak had gedreigd Perzische schepen de doorvaart I e verbieden. Het zou geweld gebruiken NED. HERV. KERK Beroepen: te Doornspijt, te Nieuw- j Lekkerland en te Ouddorp: A. Vliet- stra te Waarder, te Besoyen H. i Stroeve te Lopikerkapel. Beroepen te Ede A. Vroegindewey I te Veendendaal. I Aangenomen naar Aalsem: J. ter I Steege te Vrouwen-Parochie, naar i Oude Mijnstreek (Kerkrade): A. H. i Smits te Noordwijkerhout. Bedankt voor Berlikum: A de Klei ne te Nyemirdum. LEIMUIDEN De hervormde kerkdienst in Leimuiden stond zondagmorgen geheel in het teken van dienstbetoon en liefde in verband met het vertrek van het echtpaar A. de Jong- Staalduinen naar het Amazone-hospitaal „Albert Schweitzer" in Pucallpa in Peru. NAESSJOE (ANP) De Neder landse jeugdzwemploeg heeft dit weekeinde in Naessjoe de nederla gen-serie tegen de per traditie zeer sterke Zweedse jeugploeg on derbroken. Vooral dank zij de in En geland wonende, in Australië opge leide en voor Nederland uitkomende Roger van Hamburg, die niet min der dan vyf individuele overwinnin gen behaalde, zegevierden de Neder landse jongens en meisjes met 124— 106. Roger werd eerste op de 100 meter vrye slag (56.9). 400 meter vrije slag (4.25.2). 800 meter vrije slag (9.08.3;200 meter wisselslag (2.27.5) en 100 meter vlinderslag (1.04.5). Zyn tyd op de 800 meter betekent een nieuw Nederlands aspi ranten-record. Deze zevenklapper (Roger startte ook nog in de estafettes) ging ver gezeld door nog meer Nederlands vuurwerk. Frasquita Smits accentu eerde haar doorbraak naar de Ne derlandse top met een nieuw aspi rantenrecord op de 100 meter vrije slag in 1.02.7. Dat is ruim een hal ve seconde beter dan het bij de winterkampioenschappen door Lies- beth Klumper en Frasquita Smits zelf gevestigde record van 1.03.3. Frieke Buys, het jonge talent van VZC bracht het aspirantenrecord van de 100 meter vlinderslag op 1.10.9, GEREF. KERKEN Bedankt voor Almkerk en voor Onstwedde: C. Kamper te Garyp, voor Scheveningen: Th. Verwerda te Diemen. CHR. GER. KERKEN Bedankt voor Schiedam: J. Am- stel te Middelburg. GER. KERKEN IN NEDERLAND Bedankt voor Rotterdam J. Pan- nekoek te Terneuzen. Roger van Hamburg tweetiende seconde beter dan het oude record van Inge Schaaphok. Verder bracht Els Droog het op de 200 meter rugslag met 2.34.4 tot een evenaring van het op naam van An- nemarie Groen staande nationale as pirantenrecord. Daarnaast werden nog drie estafette-records scherper gesteld. (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Aukje Janita. d. v. Kutterink-Metz. Singapore. I Getrouwd: mr. C. G. Nunnikhoven en I. de Jong, Bilthoven; mr. J. G. Büchli en A. H. T. Engelman, Am sterdam. Overleden: dr. J. Bryan (65), Den Haag: mevr. wed. J. H. Wel- leman-Van Haam, (67), Rotterdam: J. Lusink (64). Amsterdam; J. M. van Ham-Peteri (77), Utrecht: J. G. Tolk «48). Amsterdam; J. G. van Schaardenburg (73). Wassenaar; M. L. J. Fokker (68). Burgh; mej. H. M. C. Lagerwaard (76), Rotterdam; O. W. J. Strumphler (95). Den Haag. Ds. P J. L. Wapenaar had zijn preek gebaseerd op Johannes 10 vers 16: „Nog andere schapen heb Ik. die niet van deze stal zijn: ook die moet Ik leiden en zij zullen naar Mijn stem horen, en het zal worden één kudde, één herder. Nanny de Jong gaf in deze dienst een indruk van Peru, dat een ont wikkelingsland is. waar men met praten niet geholpen is. In het Amazone hospitaal werken al 20 Europianen. In het oostelijk deel van Zuid-Peru waar het hospitaal ligt, leeft de Indiaanse bevolking voor namelijk van visserij en jacht. In 1957 is men met een landbouwpro ject begonnen in een gebied van 100 vierkante kilometer. Iedere Indiaan se familie krij'gt hiervan 10 hectare in eigendom, vertelde Arie de Jong. In 1962 werd de eerste Coöperatie gesticht. Er is een vochtig en warm klimaat, waardoor de bevolking zeer gevoelig is voor infectie-ziekten. De Indianen zyn over het algemeen goed en snel van begrip en leren daardoor gemakkelijk i ets aan. De werkkrachten zijn er nog goedkoop. Di'. Binder, die leerling en vriend van Dr. Albert Schweitzer was, heeft dit van steen gebouwde hospi taal in dit oerwoud een achttal ja ren geleden gesticht. Behalve de me dische verzorging, zijn er ook veler lei projecten, die in ontwikkeling, worden gebracht. Eén van deze pro jecten is de landbouw en veeteelt, waarmede de bevolking nog vrijwel onbekend is. Een goede voeding komt daardoor de gezondheid ten goede. Nanny de Jong zal het toezicht op de wassery en andere afdelingen van het ziekenhuis op zich nemen. Namens de kerkeraad werd het echt paar het dagboek „Komen en Gaan aangeboden. De voorzitter van de Nederlanse Vriendenkring, de heer P. A. Wiewei uit Den Haag gaf aan de hand van dia's een indruk van het leven der mensen in het. Ama- I zonegebied. Toegangswegen naar de- i ze streek zijn er praktisch niet. Om er vanaf de kust te komen moet. men over het byna 7000 meter hoge An- desgebergte per ezel-caravan. Nood gedwongen is men dus op luchttrans port aangewezen. Helaas is de Vrien denkring niet kapitaalkrachtig ge noeg om medicijnen naar Peru te verzenden. Honderden guldens zijn met deze verzending gemoeid. Giften op postrekening 1605800 t.n. v. Stich ting Amazone Hospitaal Peru te Gou da zyn dan ook van harte welkom. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. Q. S S 6 4) 3 -N C c C <0 Amsterdam regen 8 2 1 De Bilt regen 9 3 0.1 Deelen regen 8 2 0.1 Eelde onbewolkt 9 4 0 Den Helder zwaar bew. 6 3 0 Eindhoven zwaar bew. 9 4 0 Luchth. R'dam regen 9 4 2 Twente half bew. 9 1 0.1 Vllssingen geh. bew. 9 5 4 Aberdeen regenbui 7 3 0.1 Athene zwaar bew. 17 10 0 Barcelona zwaar bew. 16 8 0 Belgrado onbewolkt 9 1 0 Berlnn onbewolkt 9 -0 0 Bordeaux regen 14 9 5 Brussel half bew. 10 4 1 Frankfort regen 9 2 0.1 Genève regen 13 6 6 Grenoble zwaar bew. 15 7 1 Helsinki onbewolkt 15 3 0 Innsbruck zwaar bew. 10 3 0 K.openhagen regen 4 2 3 Lissabon geh. bew. 17 12 0.4 Locarno geh. bew. 10 5 0 Londen regen 11 5 1 Luxemburg zwaar bew. 8 4 0 Madrid half bew. 19 7 0 Malaga onbewolkt 26 13 0 Mallorca half bew. 19 9 0 München regen 5 0 4 Nice geh. bew. 15 11 0 Oslo regen 6 2 7 Parijs regen 12 7 3 Rome zwaar bew. 17 9 0 Stockholm regen 6 4 6 Wenen zwaar be .v. 10 3 0 Zürich half bew. 4 1 4 Chr. Êmigratiecentrale Schouwburg Nieuw Rott. toneel „Plaza suite" 8 uur nam. Waaggebouw „Qulnzalne de Franc» en Hollande" 4 uur nam. WOENSDAG Schouwburg K. en O. Toneelerow Globe met „Ceremonie voor een - moorde neger" 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur sociale raadsvrouw 46 uur nam Steenschuur 6 Leidsche Ver m Postzegelverzamelaars 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Expositie Bram Bo- gart (schilderijen en gouaches), due. leks 10-17 u. .zondags 13-17 u. (tot '26 mei). ,WI Galerie 't Duivenhuys Rapenbum Expositie Egon Skovbye schilderij» grafiek), dinsdags tot en met zondui 2-8 uur (tot 8 mei). Camera: „Jungle boek" al Di.- 2 30. 7 en 9.15. Zond. ook 4 45 Do rr en zat nachtvoorst.. 23.30 uur'- jim. gan". 18 jr. Lido: „Goidf'nger", 18 jr. Dag 2M 7 en 9.15. Zond. ook 4.45. Luxor: „Ortega de killer", 14 Jr Dat 2.30. 7 en 9.15. Zond ook 4.45. Kex: „Zonde die geld opbrengt' Jr. Dag. 2.30 7 en 9.15. Zond ook 445 Vr en zat nachtvoorst.. 23.30 uu: „Maagden zonder onschuld". 18 Jr Studio: „Hour of the wolf", 18 li Dag. 2.30. 7 en 9.15. Zond ook 4.45 Tranon: „Louis de Funès als tail, chauffeur", aJ. Dag. 2.30, 7 en 9 IJ Zond ook 4.30. TENTOONSTELLINGEN Molenmuseum „De Valk" (Dagelljb van 10 uur voorm. tot 5 uur nam. Zon dag 15 uur nam. Maandags geslote Jeugdmuseum (Hoogl. Kerkgrachtl Expositie .Colourform" (ultslulttt maandag en woensdag van 8-10 ucr nam.) Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.: zond. 1B uur nam Rijksmuseun voor olkenkundc (Steenstraat 1) dag. 105 u.: 's dags 15 uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend m dag tot er. met vrijdag 9 uur voorm- b u nam. zon. en feestdagen 1-4 uur nam Rijksmuseum voor de geschlecfcnli der natuurwetenschappen. Dag. 1(H uur zone* 1—4 uur Galerie Van der Vllst: Mattbln Wiegman, schilderijen. Dinsdag t/m zaterdag 96 uur. zondagmiddag 1- 5 uur (t/m 30 april). De Lakenhal: Expositie Plet No#: (tekeningen) en Henk de Vnxc (beelden). Dagelijks 1017 uur «os- dags 13—17 uur (t/m 11 mei), Wassenaar Kunstzaal Heuff: exposi tie Rie van Goor (schilderijen en ge mengde technieken). Ellen Roos (re liëfs en plastieken) en Gert de Rijk (keramiek), 's Maandags t/m zater dags van 10-5 uur bovendien op dins dagavonden van 8-10 uur. (T/m N april). Wassenaar-Openbare Bibliotheek (Lui- felbaan 1Expositie graficus Sw Vlag (tot 26 april). Avond- en nachtdienst apotheken te Leiden Geopend voor spoedeisende geval len Haven Apotheek Haven 18 tel 20085. De zaterdag-, zondag- avond-e: nachtdienst van apotheek R. f" Breest Smallenburg te Lelderdop wordt waargenomen door de Apotheek De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehele weet geopend. MAANDAG c' Kon. Schouwburg, 20.15 uur: toneel; lief groep Theater: „Beschuit met muls]» van Herman Heijermans. DINSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nat> ;la, naai Ballet m.m.v. Ned. BalletorttS-' Les sylphldes. Passacaglia, Shlrab 8 Vier temperamenten. Dillgentia. 20.15 uur: Goncal w mellas, viool, WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Cnmedie: „Biografie" van Max Fris» Circustheater 2C.OO uur: Ned. OpW' stichting: .Fldelio" van L. v. BeetbJ ven. m.m.v. Residentie- Orkest. M4 Opera koor. DONDERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Hl se Comedie: „Veel leven om niets" Shakespeare Dillgentia. 20.15 uur: Ver. voor U; mermuziek: Borodin Strijkkwartet1® Moskou. Gevecth met Koerden Meerd*" tien personen werden gedood ol F wond toen gisteren gevechten uitw* ken tussen Iraakse troepen en Kof dische rebellen. De gevechten, werden geleverd tegen de rebellen®11" der leiding van Barzani, werden F leverd rondom de dorpen Pahi*' han en Majidghader, die tot grond toe afbrandden

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2