Makreelvangst in de Noord Belgische scholieren bezochten Duinstreek 75 Ta-gulden- aanbieding ïejaardeiiceiitrum in (oudekerk a. d. Rijn tornt in 1970 klaar 7§ 98 Minister De Block OCCASIONS Jan Bentveld jr. Weer drie inbraken in Katwijk Rapport over Om Nederlands te leren spreken en schrijven instellen van Gewest Bollenstreek Nieuwkoops koor zong in Aarhoeve kenmerk voor vakwerk Haagse leverworstg^69 Caslerribtoo ^89 Rosbiefs*» g™4.98 Gemengd gehakt9ram1.78 Biefstuk tartaar•..2 stuks 1.58 Runderlappen50o ,,„,4.48 spek- snijbonen 85 39 capucijners Uit onxe chocolaterie 0CTIERDAG 17 APRIL 1969 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 11 OCDEKERK AAN DEN RIJN I rrie jaren bestaat er in Keu rt aan den Rün een verzor- •s voor bejaarden, hetwelk haar bestaan bepaald in pote behoeften heeft voorzien, utschappelijk terrein hebben lotossen vele veranderin- rtorfedaan. Het bestuur heeft Temogen gehandeld om de In- ran het tehuis zoveel mo- ,an te passen aan de eisen Bj*. pp jaren geleden is evenwel het geboren om tot de bouw van nieuw bejaardentehuis te komen nen aanpassing van de accom- van het oude tehuis aan de gtraat niet verder mogelijk was lange weg, waarbij" vele for- liindemissen moesten worden men, werd afgelegd voor in de- 8 de eerste paal kon wor- «slagen van een nieuw bejaar- iiuls aan de Burgemeester Ver- yi tn Koudekerk. Het tehuis gebouwd in de woningwet - door de wonlngbouwvereni- Goed Wonen" in Koudekerk een capaciteit van 74 bedden i nmingbouwvereniging zal het (jingstehuis verhuren aan een log die vrijdagavond 8 uur intore van notaris Heenk in je officieel in het leven geroepen, jdchting is het resultaat van menwerking tussen de Burger- pneenten Koudekerk aan den s Hazreswoude. de hervorm- gneenten en de gereformeerde n Koudekerk, de parochiële H instelling van de Parochie nardus" in Hazerswoude, als- I mede de parochiële charitos instelling I van de parochie „Heilige Michaël", eveneens ln Hazerswoude. De 6 par ticipanten hebben alle 2 leden in i het stichtingsbestuur benoemd. De bouw van het tehuis gaat snel en men hoopt het gebouw, dat 6 I verdiepingen hoog wordt, in 1970 te voltooien. Zoals uit de opsomming der participanten blijkt is het tehuis bestemd voor bejaarden uit de ge meenten Hazerswoude en Kou- I dekerk aan den Rijn. KATWIJK De Katwijk se poli tie kreeg gisteravond tussen acht en negen uur weer drie meldingen van inbraken. Dit keer was er ingebro ken in percelen aan de Duindoorn- straat. de Secr. Varkevisserstraat en de Schoolstraat. De totale buit van deze avond bedroeg f 400,-. De inbre ker heeft zich waarschijnlijk toe gang verschaft door het inslaan van een ruit aan de achterzijde van de huizen. IJMUIDEN Achttien vaartui gen zorgden gisteren in IJmuiden voor een aanvoer van 1.165 kisten ms, 597 kl. kistjes vis en 500 stuks stüve kabeljauwen. Er waren 87 kl. kistjes schelvis, 120 kisten en 510 kl. kistjes wijting, 65 kisten gul en ka beljauw. 720 kisten schol, 12 kisten tarbot, 10.000 kilo tong en 48 kisten diversen. De kleine schelvis II deed f 60, per kist, wijting tot f 28, gul tot f 75, per kist Voor kabeljauw werd f 126 per 125 kg betaald, terwijl de regels van tien stuks stijve exemplaren tot f 81 liepen. Voor schol lag het ma ximum op f 42. per kist, voor schar op f 52. Weegtarbot varieerde van f 7,50 tot f 6.40 per kg., tarbot II van f 312. tot f 172, per kist van 50 kg, tong van f 5,29 tot f 3,22 per kg. Voor de donderdagmarkt stonden o.a. genoteerd de Egmont IJM 99 met 1.320 kisten vis, 264 kl. kistjes vis en 30 stuks stijve kabeljauwen en de Elly KW 187 met 200 kisten schol. Onder de kust viel. mede als ge volg van het slechte weer. nog niet veel te vangen. Bij de route-boeien en iets noordelijker werden trekken gedaan van 30 tot 45 kilo tong met daarbij circa 6 manden andere vis. In de noord werd op 60 graden Noorderbreedte voornamelijk koolvis gevangen. Er werden trekken ge daan van 60 tot 70 manden. Op 58 graden deden de schepen trekken van door elkaar genomen 50 man den, hoofdzakelijk makreel. LEIDEN De Vereniging van Ne derlandse Gemeenten heeft een on- derzoe k gedaan naar de mogelijk heid tot het instellen van een Bol lenstreekgewest. Na dit uitvoerige onderzoek heeft drs. P. Ph. Dordreg- ter van de afdeling sociaal-geogra- glsch en bestuurkundig onderzoek en advies, een rapport samengesteld, waarin hU, na een breedvoerige be schouwing. komt tot de volgende conclusies: a. Vier bollengemeenten zijn sterk binnenwaarts gericht; b. Twee bollengemeenten zijn al thans naar forensen bezien meer buitenwaarts gericht 'Hillegom en Noordwijk c. De buiten-oriëntatie van geen van de bollengemeenten bereikt ho ge waarden. Wel kan gesteld wor den, dat Hillegom in dit opzicht wat sterker met Haarlem en omgeving en dat Noordwijk, Sassenheim en Voorhout wat sterker op Leiden functioneren; d. De noord-zuid-relaties zijn be langrijker dan de oost-west-relaties; e Voor Hillegom zijn ook de Haar lemmermeer en Amsterdam van wat meer betekenis. Voor Noordwijk zij"n dat Katwijk en omgeving. Den Haag en omgeving, Amsterdam en zelfs het Rijnmondgebied. Zij is qua oriëntatie de meest diffuse van alle bollengemeenten en daarmee bij uit stek een Randstad gmeente Ook voor Sassenheim speelt naast Leiden en omgeving Den Haag mee; voor Lisse spelen ten slotte Leiden en om geving en Haarlem en omgeving in gelijke mate een rol van enige be tekenis. KATWIJK AAN ZEE Ook dit en de droefheid van Joden, die wer- hier in Nederland niet dikwijls vin jaar heeft weer een groep Belgische den gedwongen tijdens de vervolging den! Na de spijsvertering heb ik het scholieren een bezoek van veertien van de Nazie. Ze moesten weglopen geluk gehad om aan boord van een dagen gebracht aan de Duin- en Bol- en in dat achterhuis twee jaren le- schip de grachten van Amsterdam te lenstreek. Het doel was te genieten ven beschouwen. Ik heb nageleefd hun van zee, duin en bloemen èn door Daarna, richting het Rijksmuseum! activiteit en hun verscheiden belang- con versa tie in het gezin, waar ze als Ik heb daar heel veel schil Iderijen stellingen o.a. ik citeer: de zeven tüdelük huisgenoot vertoefden, als- ..-zien! Maar de meest schitterende bruggen, de oude gevels van de oud mede door het volgen van een cur- voor zijn kleur en de meest prachtige ste huizen en het kleinste huisje van sus. het Nederlands te leren spreken was de Nachtwacht van Rembrandt, deze stad, ze is maar een meter en schrijven. De schielderijen. die ik na dat mees- breed! terstuk heb gezien, schijnen me veel Na dat ga ik naar de bus en J -AkIdeZ'fuw uit Katwijk monotoon! tórug naar huis Het was een heel aan Zee u eén van de organisatoren Dit korte bezoek gemaakt! Ik heb ÏJ? d van deze uitwisseling. Hü deed ons de tradltlonelen souvenirs gekocht en een verslagje toekomen, dat een Bel. een zakje pataten gegeten! waarvan Marianne Maes '14 ans t,) giscli meisje heelt gemaakt na een dn Belgische zoveel houden, en dat ENOHIEN (Belgique) tocht naar Volendam. Marken en Amsterdam. Om de originaliteit niet verloren te laten gaan, plaatsen we dit verhaaltje zonder de fouten te hebben verbeterd. „De excursie die ik heb gedaan zag erg heel goed eruit, want het weer was prachtig. Naar gewoonde deertig j minuten vertraging van de bus, zijn we vertrokken naar de kleine haven van Volendam, van welke de inwoners nog hun oude toenmalige klederen dragen. Na een dijk te vervolgen zijn we uitgekomen aan het pitoreske dorp van het eiland Marken. Waar de mensen ook nog hun volkskleren dra gen, maar meer gekleurd, dan in Vo lendam. Ik heb mogen aanschouwen deze kleren en de verschillende delen van die vreemde huisjes, in hout en ge- verft met schelle kleuren. Na de voedselvoorziening heb ik het huis van de heel bekende Anne Frank be zocht! Dat is wat ik het meest ge waardeerd hebwant ik had haar dagboek al gelezen en zo heb ik kunnen verslag doen van het lijden TER AAR Het Nieuwkoop'» Ge mengd Koor gaf in de recreatiezaal van het bejaardencentrum Aarhoeve gisteravond een bijzonder geslaagd concert. De zangers en zangeressen kunnen met hun dirigent de heer K. Rooy terugzien op een succesvolle avond. Voorzitter van het stichtings bestuur, de heer P C. van Rijn. ver welkomde het koor. Daarna zong hü het Langeraarse volkslied. Voor de pauze werden stemmige liederen ge zongen. De bejaarden genoten van de uitvoering van De Herder Israels van Bortnianski. Met pianobegelei ding va/n de dirigent zong het koor Deep River een negro-spiritual en van Giesem Domine salvam fac Re- ginam nostram. Een uitstekende uit voering kreeg tot slot van het pro gramma voor de pauze het Ave ve- rum Corpus van Mozart. Nadat de koffie was rondgediend, verscheen de heer de Rooy met zün koor voor een luchtiger programma. De bejaarden genoten zichtbaar van de prachtige vertolking van „Eln Walzertraum' van Oscar Strauss. Na de ballade Trouw van Mar. Na- berman. kwamen de toehoorders echt los met Vivace Andantino van Wünnobel in een bewerking van een oud Nieuwkoper. Pierre Biersma De heer C. van Koert die deze ivond had georganiseerd, kreeg woor den van lof. evenals dit Nieuwkoop- se koor. zegt dat U prijsbewust moet kopen. Hij mag geen namen noemen, anders zou hij zeker ELAM noemen. Keuze uit plm. 50 stuks, gedurende de show extra goedkoop. Zie grote adv. in deze krant N.V. ELAM off. Renault-dealer Haarlemmerweg 2-4 - Leiden Telefoon 01710—33141 Een geurige frisse eau de I cologne in grote spuitbus. Parterre. 1 -50 Plakbare broekzakken. Handel precies volgens de I gebruiksaanwijzing, en UI hebt geen naald en draad I meer nodig. Zeer practisch. f Parterre. 1.35 I Herenoverhemd In zelf- strljkend tricot nylon. Echt een sterk overhemd in mo dieuze fantasie dessins. Van 9.75 voor 7.90 1e etage. Stretch nylonkousen, zonder naad. Per paar Parterre. 1 25 Deodorant .Carmen". Een frlsee deodorant in een grote bus. Extra voordelig. Normaal 1.75. Nü 1 50 Provisiekast voor Uw va- cantie-bungalow tent Een I katoenen klein opvouw-1 bare kast met voldoende I ventilatie. Ideaal voor de I kampeerder. Van 8.95 voor I 4e etage. 7.95 Het unieke meubelsysteem met losse ejementen en 1001 combina tiemogelijkheden, dat u in eigen tempo - en naar eigen ontwerp - de r=r=i op kunt bouwen. I1=1 Kom kijken bij r—COlM=l NIEUWE RIJN 24 (hoek Burgsteeg) LEIDEN - TELEFOON 34671 Kies de zekere weg; ga direct naar de vakman. Een staf van specialisten staat tot Uw dienst. Uw auto is er in goede handen. ruu OEGSTGEEST GEVERSSTRAAT 13 kijk, hoe rijk uw woning wordt met het DECO kim- SYSTEEM Litersblik ///f Diepvrieskabeljauw. Ê&0 Pak a 400 gram van 1.25 voor Goudse volvette jonge kaas. 100 Gram van 49 voor Paramount Italiaanse tomatenpu ree. 5 Blikjes van 90 voor Venda soepballen. Blik _a 120 gram 58, nu 2 voor Venda huishoudjam. Diverse smaken. Pot van 85 voor Krentenbrood. Nu zeer voordelig voordelig Siamrijst, droogkokend. Kilopak van 1.35 voor Bij aankoop van 10 gulden aan boodschappen; op sap Blik 225 gram van 69 voor Doe gezellig en neem eens een bloemetje mee I Diverse bloemstukjes en bruldsbouquetten worden vakkundig door ons verzorgd. Bloemenshop Parterre Maarsmanssteeg. Alleen Vrijdag en Zaterdag. Bij aankoop van 2e 500 gram 2.98 Litersblik appelmoes van goud- reinetten Grote flacon groene erwten met wortelen Litersblik Venda aardbeien bruine bonen Litersblik De Heer Bonbons Subliem. Per 250 gram van 1.59 voor l45 Bloedsinaasappeltjes. Een frisse versnapering. Per 200 gram van 65 voor Reerugjes. Een bros koek je van Nobo. Zak a 250 gram van 89 voor dag 18 april t/m donderdag 24 april. VROOM DREESMANN uw prijsbewuste warenhuis LEIDEN - ALPHEN

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11