Misdaad geen geisoleerd verschijnsel y ËBSHl Protest C.C.O. tegen verhoging melkprijs Beveiliging van gemeenschap grootste rol bij rechtspraak HUISVADERS SAMENLOOP UITZICHTLOOS Bloembollencultuur verkocht het Krelagehuis Ol Kerkelijk Leven De overval in Oegstgeest Onveranderd dividend bij de VTF draaier-bankwerker PAGINA 8 LE1DSCH DAGBLAD DINSDAG 15 APRIL 1909 (Door onze juridische medewerker mr. F. Kuitenbrouwer) UTRECHT (GPD) „Eenieder wordt voor onschuldig ge houden, totdat zijn schuld volgens de wet bewezen wordt". Al dus omschrijft het Europees Verdrag voor de Mensenrechten een van de grondslagen van een eerlijke berechting. Dat geldt ook voor Nederland, ook voor onze houding t.o.v. de Utrechtse moordzaken, waarvan de berechting zoveel belangstelling trok. Hoe lang is het tot nu toe mogelijk gebleken dit „vermoeden van onschuld" naar buiten op te houden en hoe begrijpelijk is dat in een zaak als deze. Toch is het van wezenlijk belang niet alleen voor de verdachten, maar evenzeer voor de kwaliteit van de rechtspleging in het algemeen dat ook hier een dergelijk grondbe ginsel van het recht geldt. Anders zou het ook weinig zin hebben nog eens een heel proces te voeren. Dit ontleent immers voor een belangrijk deel zijn waarde aan de onbevoor oordeeldheid, waarmee de rechter een zaak behandelt en beslist. Ook op andere punten blijkt hoe moeilijk het is in zware strafzaken (overigens niet alleen daar) de be langen van de dader en die van de gemeenschap met elkaar te verzoe nen. Dat is immers een van de voor naamste taken van het strafrecht, die echter juist ten aanzien van de ernstigste geweldciiminaliteit bijna niet te verwezenlijken lijkt, omdat de tegenstellingen daar haast onover brugbaar aandoen. Onze samenleving is vooral sinds de Tweede Wereldoorlog gaan erva ren dat „misdaad" een minder geïsoleerd verschijnsel is dan men vroeger graag dacht. Allerlei nieu we, vaak ernstige, vormen van cri minaliteit (verkeer, economische de licten) brengen gewone burgers voor de strafrechter waar men tevoren alleen de traditionele crimineel ver- tere berechting zal daar ook een ge voel van begaanheid met het mense lijk drama rond de dader bijkomen. Maar het blijft vaak moeilijk te vatten. Men realiseert, zich dat wel zeer machtige factoren werkzaam moeten zijn om de instinctieve eer bied voor het leven te overwinnen en iemand tot een levensdelict te bren gen. In de loop der jaren is herhaal delijk geprobeerd een typologie van de zware geweldsmisdadiger op te stellen, zonder veel nut overigens, zoals reeds bleek bij de befaamde Lombroso-typen. Het Nederlandse Wetboek van Strafrecht maakt anders dan in sommige landen betrekkelijk wei nig onderscheid tussen de verschil lende vormen van levensberoving. Er zijn drie kerndelicten Art. 287. doodslag: Het een an der opzettelijk van het leven bero ven. waarop maximaal 15 jaar staat. Art. 288, gekwalificeerde dood slag: namelijk waarbij het geweld ten dienste staat van een ander strafbaar feit. ten hoogste 20 jaar. Art. 289, moord: 20 jaar of le venslang. Moord onderscheidt zioh van doodslag door de „voorbedachte raad". Dat is in de bedoeling der wet „kalm beraad en rustig overleg", hetgeen moord gemener dan doodslag maakt. In de praktijk blijkt binnen korte ttfd te worden opge helderd. wachtte. Het recente verleden heeft j dit kenmerk echter weinig meer be- ons zoals Churchill over de Tweede tekenis te hebben dan van 'n „ra- Wereldoorlog zei, geleerd: „Brave huisvaders zijn tot alles in staat." In de woorden van een Duitse film titel: „De moordenaars zijn onder ons." Telkens weer blijkt echter hoezeer de concrete levensdelicten waarmee wij worden geconfronteerd, als on begrijpelijk worden ervaren en sterke gevoelens van reactie opwekken. Vooral wanneer de feiten voor het eerst bekend worden. Tijdens de la- tionalistische fictie' Volgens de statistiek vallen er per jaar vrijwel nooit meer dan tien veroordelingen wegens moord; het aantal wegens doodslag varieert, maar ligt hoger. Het totaal gemiddel de voor beiden is de laatste jaren rond de vier per één miljoen inwo ners gebleven, hetgeen interna tionaal gezien niet hoog is. Los van wat tegenslag de laatste jaren ble ken de meeste zware geweldsdelicten Waar meerdere delicten, door één mens gepleegd, worden berecht, geldt de regel van de „meerdaadse samen loop". Bijvoorbeeld in Amerika kun nen dan straffen tot astronomische hoogte op elkaar worden gestapeld. Onze wetgever (van 1881) heeft dit uit overwegingen van menselijkheid afgewezen. Hij bepaalde dat (bij ge lijksoortige hoofdstraffen) bij samenloop één straf wordt opgelegd, die niet hoger mag zijn dan eender de bovenop het zwaarste strafmaxi mum van de toepasselijke strafbe palingen. Daarbij komt echter nog dat t.a.v. daders van zware crimi naliteit vaak sprake zal zijn van verminderde toerekenbaarheid (vol ledige ontoerekenbaarheid wordt slechts sporadisch aanwezig geacht) door wat de wet noemt „gebrekkige ontwikkeling of ziekelijke stoor nis der geestesvermogens". In dit geval moet de rechter straf opleg gen, maar daarnaast kan hij ook nog gelasten dat de veroordeelde na beëindiging der straf ter beschik king van de regering wordt gesteld. Behalve behandeling van de dader beoogt deze maatregel bepaald ook bescherming van de samenleving. Het bevel wordt gegeven voor twee jaar, maar deze termijn kan telkens worden verlengd. Een langdurige T. B.R. behoort daardoor niet tot de uitzonderingen en dit plus de onze kerheid van de duur maakt deze maatregel bij delinquenten vaak meer gevreesd dan de precies toege meten gevangenisstraf. Gezien dit diep ingrijpende karak ter van de berechting van zware cri minaliteit wordt het juist hier de i vraag wat te rechtvaardigen is, welk doel het beoogt. Dit is van oudsher I een van de moeilijkst te beantwoor- I den vragen in het strafrecht. Het oude argument van de vergelding j van schuld spreekt nogal aan. Maar j hoe moeilijk is dit te scheiden van I onwaardige gevoelens van angst of wraak. Hoe moeilijk is het ook in concrete de maat te vinden, waar- j mee de straf als vergelding moet j worden toegemeten. Wat is een mensenleven waard? zeker als met I de toerekenbaarheid ook de schuld j verminderd is. In veel gevallen speelt de nood zaak de samenleving te beveiligen de voornaamste rol. Iedere vrijheidsstraf heeft echter volgens de wet ook een andere kant: hij moet mede dienst baar worden gemaakt aan de terug keer van de veroordeelde in de maat schappij. Men hoeft geen deskundige te zijn om ervan te schrikken hoe vaak de harde eisen van de praktijk ten koste gaan van dit schone begin- Anders dan men vaak denkt, blijkt ook bij de terbeschikkingstelling de behandeling soms in te schieten bij de noodzaak van bescherming van de samenleving, zodat de vrijheidsbene ming in feite uitzichtloos wordt. Toch herinnert het beginsel van de reso cialisatie ons er aan dat een samen leving die hecht aan menselijke waarden ook ten aanzien van de zware misdadiger een verantwoorde lijkheid blijft houden. Dit geldt ook voor onze houding te genover de eigenlijke berechting, met name op het stuk van de openbaar heid, die tegenwoordig overigens van dimensie is veranderd door de func tie van de massamedia. Wel heel dui delijk blijkt in de Utrechtse rechts zaal hoe de publieke tribune is ver vangen door de persbank. De ontwik keling heeft consequenties voor de hele manier van berechten van straf zaken. De huidige voorzitter van de Utrechtse strafkamer, mr. D. Zeben, heeft bij herhaling laten blij ken de eisen van deze tijd op dit punt beter te verstaan dan men elders wel ziet. Hoewel de relatie pers- justitie niet altijd zonder strubbelin gen verloopt, (fotograferen zonder toestemming in de rechtszaal) is toch wel gebleken dat medewerking van de justitie zijn weerslag vindt in de kwaliteit van de berichtgeving. Het is echter opvallend hoe weinig onderzoek er is gedaan naar deze in gewikkelde relatie tussen rechter, verdachte, massamedia en publiek, terwijl dit toch een van de meest ac tuele problemen van de strafrechts pleging is. Ook zonder dat verdient de betrokkenheid van het publiek bij strafrechtspraak erkenning, al is dat niet altijd zonder bezwaren met name voor de verdachte. Daarom kan er niet genoeg op ge wezen worden dat degene, die terecht moet staan, een van ons is, dat de verantwoordelijkheid van de samen leving voor zijn leden niet ophoudt bij de misdaad hoe erg die soms ook moge zijn. HAARLEM (ANP) Het Krela. gehuis aan de Leidsevaaxt, het te genwoordige gebouw van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, is verkocht aan de garage Brinkmann In Haarlem voor f 1.525.000,. aldus NED. HERV. KERK Aangenomen naar Uithuizen: S. F. van Veenen te Aohlum, naar Groedie Nieuwvliet: D. J. Baars te 's Heer Arendskerke. Bedankt voor Nieuw Beierland: A. Stekelenburg te Lexmond, voor Bruinisse: J. van den Hoek te Nij megen. GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Beroepen te Zuktwolde (Gr.): D. Grutter, kandidaat te Enschede. Bedankt voor Haarlem W. Triem- van I stra te Vrouwenpolder. OEGSTGEEST De namen van de overvallers op de villa van de au tohandelaar Jan van der Marei aan de Haarlemmerstraatweg in Oegst geest waarover het LD gisteren uitvoerig berichtte zijn bekend. Het zijn de 23-jarige G. L. uit Sassenheim en de 22-jarige J. A. en de even oude J S. beiden uit Leiden Zij zijn gearresteerd- c brui deelde gistermiddag de voorzitter der tjd Hu vereniging, drs. H. B. P. A. Letschert Mi frekiD DEN HAAG (GPD) In een tele gram aan minister De Block (Eco nomische Zaken) heeft het Consu menten Contact Orgaan ernstige be zwaren geopperd tegen het standpunt van de zuivelindutrie dat een stijging van de verwerkingskosten zal moe ten leiden tot een verhoging van de prijs voor consumptie melk met en kele centen per liter. Het CCO is van mening dat er nu voldoende ruimte is ontstaan om eventuele kostenstijgingen op te van gen zonder dat de melkprijs zou moeten stijgen. Een verdere stijging van de melkprijs is volgens het CCO ook hoogst ongewenst nu een stabi lisatie van het prijsniveau een van de eerste doelstellingen van het over heidsbeleid heet te zijn. Ook is het CCO verwonderd dat de consumenten buiten het overleg zijn Nieuwe uitgaven De avonturen van Kapitein Rob, deel 1.2 en 3. Uitg.: Skarabee, La ren N.H. De verworpenen der aarde, door Frantz Fanon. Uitg.: A. W. Brunia en Zoon, Utrecht. Geen blad voor de mond. Seksuele I voorlichting in woord en beeld voor j jeugdigden, door Dr. P. Pevereili. I Uitg.: Agon Elsevier, Amsterdam. Zeehengelatlas voor Texel Kop van Noord-Holland, door Stéf de Bruin Uitg.: L. J. Veen, Amsterdam. Zeehengelatlas voor Afsluidjjk Friese en Groninger kust, door Stef i de Bruin. (Veen) Zeehengelatlas voor Zeeuwse Delta (met Zuidhollandse eilanden) en Belgische kust, door Cor van Heug- ten. (Veen) I Zeehengelatlas voor Vlieland, Ter- Vorig jaar besloot men Hillegom aan te wijzen als zetel voor de ver eniging en dat houdt in, dat het Krelagehuis verkocht kan worden. Met dit geld zal de verbouwing van Treslong, waar de nieuwe zetel komt, mede gefinancierd worden. De balans van de vereniging vermeldt reeds een bedrag van bijna 2 mil- joen gulden voor de nieuwbouw. Woensdag komt het hoofdbestuur bijeen en dan zullen die bouwplan nen definitief worden vastgesteld en de aannemer worden aangewezen om de werkzaamheden te verrichten. Zoals het L.D. gisteren reeds be richtte is dirs. A. H. J. Coenen uit Badhoevedorp als voorzitter gekozen, Hij volgt drs. Letschert op. JrfrM Van (DDliS de n jgon uit* tÉieve soeke sin-Ei let is het s, da ip en i hif sniere roer t iprol LPr n keu j zijl Kilt I zijr h ndel, Maar inse 0.a, n Eur gehouden. Het CCO hoopt dat alsnog schelling, Ameland. Schiermonnik- overleg zal plaatshebben. oog, door Stef de Bruin. (Veen) LEIDERDORP (ANP) De di rectie van de N.V. Vereenigde Touw- fabrieken deelt mede. dat het. be stuur aan de op 26 juni a.s. te hou den jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders zal voorstellen het dividend over het boekjaar 1968 onveranderd vast te stellen op 10%. Aan die vergadering zal tevens worden voorgesteld de heer mr. J. Bosman, die, in verband met het bereiken van de 60-jarige leeftijd, de wens te kennen heeft gegeven per 1 juli 1969 van zijn functie als direc- teur te worden ontheven, eervol ont slag te verlenen en hem met ingang van dezelfde datum te benoemen tot commissaris der vennootschap. Inde dan ontstane vacature in de directie zal worden voorzien door de benoe ming tot directeur, met ingang van 1 juli 1969, van de heer P. Struijk, thans onderdirecteur van de ven nootschap. jblem irprc s. die derdt eidiei eter e:?:sl lil SLEUTELTJES Lege fruitmanden te koop gevr Hebt u er 1 of meer staan, bel 23428 wij komen ze halen en betalen een goede prijs. Wil degene, die mijn week- elndtas op de Nieuwe Rijn heeft meegenomen, deze terug bezorgen. Nieuwe Rijn 12, daar Ik zeer gedupeerd ben. Gratis af te halen, poes 11 rand, donderdagmorgen Tltus Brandsmalaan 172, Leiden Z.W Wie vond mijn r(jstvogel (grijs met rode snavel) zon dag weggevlogen van torenflat Vollenhovenplein tussen 11.00 12.00 tel. 47222 .toeste 3463. Aangeb. Grote buitenvolière te bevr. Hyaclnthenstraat 10. Te koop zwarte poedel reu, stamboomdler sterk, gezond, en zeer waaks, Conradstraat 1 Katwijk aan Zee tel. 01718-3745 Te koop: Jong hondje van dwergkeesje, ong. 6 weken oud. Lief en speels. Moleneind t/o 30, Rijnsburg. Waarschuwing! Aan alle kampeerders van Leiden en omstreken koop geen tent: of u moet eerst collectie Rinco en Walker hebben gezin want wij zijn en blijven 't goedkoop ste adres voor tenten natuur lijk weer kampeerparadiis van Delft. Steenstraat 45. Top Tien de mode van mor gen vandaag al bij ons. Wij hebben een enorme sortering Levi-Struys (20 kleuren). Roy Rodgers-Spaanse en Duitse pantalons (3000 sfcuks in 44 ma ten) Natuurlijk weer bij sport- huia van Delft Steenstraat 45 Naast Lldo Theater. 3 p.k buitenboordmotor f 299 merk Squalltalla en Swal low) 4 y2 p.k. f 399.00 7 pk 699 met 1 Jaar schriftelijke garantie! Natuurlijk weer bij sporthuls van Delft Steenstraat 45 De meest verkochte motor van de Hiswa Hoofddealer van Zuid-Holland. le klas bankstellen t 265, bergmeubels f 115 en f 139. kasten, schrijfbureau, laden- kastjes, babycommode, salon tafels, vloerkleden, rookstoe- len, fauteuils, vaste wastafels, polyether matrassen, ledikan ten, deken6, naaimachine. Al les spotgoedkoop. Nleuwenburg Hooigracht 55 (gesloten huls). Wit u met het voorjaar een mooie bloelende tuin laat deze dan thans verzorgen door ons. Tevens leveren wil u voor de tuin: vijvers, fonteinen pompen, rotsen, flagstones. Rietmatten enz. Tuinbouwbe drijf C. L Mulder. Haarlem merweg 21 te Lelden tel. 20550 8GA lilliput plastic slipje voor alle merken celstofluiers, I Kamerbreed tapijt leggen w(j vanaf f 15 per kamer. Woning inrichting van Klarenbosch, Haarlemmerstraat 51 Leiden. Wimperolie. Geeft lange wimpers van opmerkelijke schoonheid. Import. Per flesje f 1,45. Bij. drogisterij Boerhaa- ve, Haarlemmerstraat 68. Sleutels bRmaken! Llps, Yale- auto-kontakt en voor deursleutels klaar terwijl u wacht golfplaten dlv. soorten T.p.v.c. goten en afvoeren W. P. Hartwijk Nieuwe Beesten markt 711 Lelden, tel. 26627. Bi Grote sortering koelkasten alle merken f 100 terug v. uw oude koelkast bij aankoop van een nieuwe. Radio van Leeu wen, Boslaan 279 Katwijk tel. 4336. Naaimachines: zlg-zagü Nieuwe elektr. zig-zag naai machines f 235, normale prijs f 275 nu f 235 3 jr garantie gratis les. Vraagt demonstra tie. Occasions elektr. demonstra tie naaimachines bijna nieuw nieuw f 85 f 115 f 135. Diverse hand- en trapnaalmachlnes (salonkast) f 35. f 55, f 75 etc. Verkoop onder garantie Heren straat 23 Leiden tel. 32027. Vakkundige reparaties aan kunstgebitten binnen enkele uren gereed. C. van Berge-He- negouwen. Hubrechtstraat 26 Leiderdorp tel. 33961 geen fi lialen Bereikbaar met bus 40 42 en 15 Doeskwartier. Gasverwarmlng Laat uw kachels plaatsen door gedipl. gasfitters. Vraagt vrijblijvend prijsopgave. J. J. v. steenber gen en Zn., toonkamer Rijn en Schiekade 126 tel. 42934. Het adres voor graszoden, grond, bollen, heesters en co niferen is: J. L. Phillppo Mar- grietstr. 5 Leiden, tel. 26414. Ocron aanreelitbladen met roestvrij stalen gootsteen mo dern 3 kleuren leverbaar stoot vast, krasvast en vlekvrij H. Bonte graniet-terrazzo bedrijf Baljuwstraat 15 Leiderdorp te lefoon 26314. W(| geven nog steeds f 25 voor uw oude stofzuiger bij aankoop van een nieuwe v.a. f 139 ook in 127 volt. Volauto matische trommelwasmachi ne v.a. f 398 met 1 jaar garan tie. Alleen fa. Dusoswa, Turf markt 1 2. 3 Lelden, telefoon 24409. Verhuur van porseleinen serviezen Leerdam glaswerk, bestek, koffiemachines, ver chroomde gestoffeerde klap- stoelen, formica tafels. kap stokken barkrukken, enz. Lei- dens grootste verhuurder de Gouden Sleutels, sinds 1898. Haarlemmerstraat 220 Leiden, tel. 21691. Voor het Inlijsten van al uw borduurwerk: Lijstenmakerij Vijlbrief. Uiterstegracht 168. 30/40 procent korting. El-Es verven en Plet Ileln- lakken zijn Molijprodukten. Molijprodukten waarborgen uw kwaliteit. Hoofddealer voor Leiden en omgeving: De Schilder" N, v. Groeningen Morsstraat 31 Leiden. Geef een eadeabon voor verjaardagen of verlovingen Jan de Nie en Zonen. Lelden. Onbeperkte inlevertijd. Rapen burg 10. tel. 32041. Keukenultzetten einaille, aluminium, roestvrij staal. Met gratis roestvrij lepel rek. Jan de Nie en Zonen Lelden. Rapenburg 10, tel. 32041. Gebroken ruiten. glas-in- lood reparaties worden door mij met spoed hersteld. Ook levering ventilatoren Glasrepa ratiebedrijf D. Galjaard De Sltterlaan 76 tel. 32916. Heeft u timmerwerk? Bel dan even 24341! Morslaan 20. Paraplu-reparatie (ook voor opvouwbare o.a Knlrps), wan delstokken, lnvalidestokken. Van Oerle Haarlemmerstraat 95 bij de Vrouwensteeg Repa raties worden alleen aan de zaak aangenomen. 5IKKEN5 Voor do afdeling technische dienst zoeken wij een Opleiding op LT.S. niveau. Praktijkervaring strekt tot aanbeveling. Leeftijd; 25-35 jaar. Sollicitaties te richten aan: sikkens lakfabrieken n.v. - sassenheim rijksstraatweg 31 afdeling Personeelszaken, tel. 01711-6944 Markiezen, rolschermen al. jaloezieen. Grootse sortering zonwering. Prima afwerking. Verkoopkantoor Melchers mar- kiezenfabriekC, E. Jedeloo. Juffermansstr. 35 Oegstgeest. tel. 01710-53105. Verhuur van gestoffeerde en houten klapstoelen, tafels, Artzberg servies Leerdam, glazen, barkrukken, kapstok ken. kegelbanen, bingospelen. Ook voor grote partijen bij Breedeveld, Haven 40 Leiden tel 31340. Bespreek tijdig con currerende prijzen. Aangeb. tour- en sta-cara- vans vanaf f 1500. Keuze uit 20 24 stuks ook zaterdags en zondags geopend. Bennebroe- kerweg 271, Rljsenhout post Aalsmeer tel. 6573 (025C3). Aangeb bankstel, tafel en bergmeubel l.gst. Peter van Anrooystraat 93. tel. 34825. Te koop aangeb. olieliaard merk DAVO met tankleiding en standaard i.g.st. f 75 tel. 22785. Te koop aangeb. 2 micro foons A K G. en Sennheiser en 2 standaards tezamen f 150 Te bevr. Burg. Hermansstraat 33 Rijnsburg tel. 01718-3448. Aangeb. yen zo goed als nieuwe kast met bar en een bijpassend theemeubel, blank eiken wegens plaatsgebrek. Te bevr. Stuivesandhof 45 tussen 68 uur. Te koop aangeb. gr. H. Eng. k.wagen ln pr. st. incl. deken, lakens en sl. vr.pr. f 100 Co- rantijnstr. 23 Lelden na 7 uur. Alpenschriltzels 59 et. per st. elke 4e voor de halve prys. Haal ze vlug bij Slager Gelder blom. Noordeinde 37 met gra tis zilverzegels bij alle artike len dus lekker voordelig en waar die ham zo mager en goedkoop is 150 gr. magere ham voor 98 cent. Te koop aangeboden z.g.a.n. kinderwagen merk Koelstra kleur donker blauw hoog mod. met toebehoren Herengracht 126 Leiden. Aangeb. 4 antieke Bieder- meijer stoelen en antieke bie- dermeijer ronde tafel tel. 32287 Aangeb. een butaangaspotje inh. 4 1. met drukregel aar ge schikt voor auto of boot f 20 en een kolenkachel Etna met twee nieuwe roosters voor klei ne en grote kolen met voor plaat en pijp f 25 en een electr. kacheltje twee elementen 127 volt niéuw, f 15 Herensingel 51 Lelden. Tc koop aangeb.: motor- 3 Electrlsche heggenknlppers schuit, zeer geschikt voor vraagt Prijs en Inlichtingen, week-endboot, vlot model. Te Reeds vanaf f 49,50 op Black bevr J A. van der Zeeuw. v. en Decker. Jan van der Meer, Speykstr. 27 Leiden. Noordeinde 45 Roelofarends- 9 5 ha welland te koop gelegen veen tel. 01713-2564. aan Hoofdweg Schoenhoven B „De Zon" l.akeiipakketser- (By Gouda) vrij van pacht bil- vice f 2,95 (lncl. BTW) Fa. H i ïyke prijs Te bevr. tel.: J Dieben Zoeterwoudsesingel 01717-2766. 23 tel. 21839 nu ook Cobetstr. J Aangeb.: een Ln prima staal 81 verkerende 4-pers bungalow- B Bestel nu uw tuinaarde, tent Riviera de Luxe" t.e.a.b. potgrond, compost, graszoden.; te bevr. na 7 uur 3 Octoberstr. ens V. Veen Lage Rijndijk 10b j 24 Leiden. tel. 21434 Leiden. Lakenpakketservice. Lakens Commode en kinderledi- slopen en tafellakens, totaal 6! kantje, groen voorfront, kinder; stuks, kastklaar ln plastic ver- box tesamen f 183 zeer voorde- j pakt voor f 3,00. Doet uw voor- lig. Het Houtpaleis Herenstr. deel, wasserij Spronk, Witte 31 tel. 32648. 3ingel 14. Leiden. Bloembakken zeer grote t „De Zon" Voor uw huls- sortering in teak, eternlet en houdwas Fa. H. J. Dieben, rietwerk. Het Houtpaleis He- Zoeterwoudsesingel 23 telef. renstr. 31 tel. 32648. 21839. nu ook Cobetstraat 81. jB gervleskast, pracht kast, ge- „De Zon" uw stonier!) voor heel wit gelakt f 79 Dit is een eerste klas afwerking. Fa. H.|spotpri)s. Het Houtpaleis He- J. Dieben, Zoeterwoudsesingel I renstr. 31 tel. 32648. 23 Cobetstr. 81 tel. 21834. g| Te koop: koelkast op gas. Lewenstein, uw adres voor merk Sipir, 150 liter. 8 rand naaimachines (sinds 1868) U gebruikt. Als nieuw. T.e.a.b weet het toch de naaimachine, -pel 0172133621. waarvan zells mv kleinklnde- „oover wasmachl- ren plezieraan nebben Le- "e ^el. 30148, BI Aangeb.: casco's met over dekt stuurstand. 7,40 x 2,80 m. 4 mm plaat, glasdlcht. sta- hoogte. f 3700. Fa. Daniël. Rijndijk 142, Hazerswoude, tel. 01714—2423. fl Aangeb.: weekeliulbootje, ong. 6 m. 2 slaapplaatsen, zonder motor, f 1000. Fa. Da niël. Polaroid fotocamera. Maakt direct foto's, met tas. f 55. Accu. 6 volt. f 25. Lage Mors- weg 57. Lelden. Weekeliulbootje, 415 pers.. 7x2 meter. Prys f 2000 Ook genegen te rullen voor toer boot of caravan met staanpl Br. ond. no. 9000 k. bur. van dit blad. Bankstel f 95. rijwielen v.a. f 25. dressoir f 12,50, hangkast f 25, stofzuiger f 25. vloerkle den f 15, 4 fauteuils met ta fel f 45, rookstoelen f 15, 2- pers kapokmatrassen f 25. 1- pers f 15 enz. By Nleuwenburg Hooigracht 55 (gesloten huls). Rubberboten, lncht.mat.ras- sen 1 en 2-pers.. Iets vuil of enige schoonheidsfoutjes. Voor de halve prys. Maar met 1 jr. schriftelijke garantie. Natuur lijk weer by kampeerparadys v. Delft Steenstr. 45 Lelden. g Wasserij Spronk. I.aken- pakketservice S3 Voorjaarsaanbieding 3 de kens voor f 5,50. Reinigen des infecteren opnieuw wollig en donzig per st. 2.10. Drie voor f 5.50, Wassery Spronk. Witte Singel 14, Lelden, tel- 43341. B La ken pakketservice Tri- Expres. Lakenpakketservlce. Wasse rij Spronk Lakenpakket-ten fi lakens voor 3 gulden. Geef ze aan ons voor een grote wasbeurt Uw lakens, slopen, tafellakens kastklaar In plastic verpakt. Ook ln uw omgeving een filiaal van Tri- Expres. Gratis bamboebladhark b(j Iedere grasmachine, reeds v.a. f 41,50. Enorme sortering voor radig. Jan van der Meer Noordeinde 45 Roelofarends- veen. tel. 01713-2564. Wolf en solo-motormaaiers, ook andere merken. Gratis fol ders en demonstratie. Eigen werkplaats en slijpinrlchtlng. Jan van der Meer Noordeinde 45 Roelofarendaveen tel. 01713- 2564. Aangeb.: vloer-, kraal- en sponninghout, raster, spanlat ten, alle soorten balkhout-, deu ren met en zonder kozynen. breedflensbalken din. no. 24. straatstenen en kolken, (jzeren golfplaten. Fa E. de Bolster, Overrtjn 8 Lelden tel. 23502. Heugafelt tegels. Alle kleu ren direct leverbaar 5 jr. ga rantie. Gemakkelijk te leggen. Tydelijk Stanleymes cadeau bij aankoop van min. 2o te gels. Smits Woninginrichting. Mare 98 Vrouwensteeg 9, tel. 23913. Goed gekleed! Laat uw gar- Enorme sortering P. derobe door Spronk met de stukken ln alle maten en uiterste zorg behandelen, zen met moderne witte M Voorjaarsaanbieding: 10 pro- Fotoiysten met bol glM-i cent korting! en gratis han- tic fotoiysten ln diverse" ger en plastic hoes. Chem. ren Kinderschilderijtjes Wasserij Spronk. Witte Singel Lijstenmakerij ,,De Conci 14. Lelden, tel. 43341. rent" Haarlemmerstraat "U

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 8