egeerde Autorama wet uitverkoop? Ds. A. Geense deed intrede in Leiderdorp ITALIAANSE LOF VOOR AJAXTEAM Esperantisten waren in Leiden bijeen ieuwe uniformen voor Drumband incipiële zaak voor politierechier Ha Gommen il opnieuw alië, na een rige zaterdag, weer rustig ïjn Dr. De Jongh lector in Groningen Geen winst voor Warmond Hersenschudding bij 't korfballen Peuter aangereden op de promenade Bestelwagen in sloot: 4 gewonden Installatie pastoor Van Noort Als tweede predikant van herv. gemeente Zij 11 Lichte stormschade H. Oudman thans hoofdinspecteur grote verrassing JAARVERSLAC 'PRAEVENTIEVE' UAG H APRIL 1969 LEU) SOW DAGBLAD I5 (GPD) Voor de ilsche politierechter in p, mr. C. H. de Kat, moest indaag verantwoorden we- ■ertreding van de Wet op frerkoop de directie van una N.V. in Arnhem (van Ier Marei uit Wassenaar), beeft gedurende de periode, (gaande aan de uitverkoop iruari 1966. advertenties ge- waarin huishoudelijke en te koop werden aange tegen gereduceerde prijzen. ficier van Justitie, mr. J. 1, achtte de N.V. schuldig li concreto aankondigen van iverlaging in een periode dat erbonden en eiste een boete 0.-. adsman. mr. N. W. A. Brink isenaar voerde ter verdedi gt zijn cliënt het gehe- idoor tegen verlaagde prijzen •rt. Het publiek kan weten, hier niet om opruimings pat. tege; INNESBURG (ANP) Ma- meii mmers heeft haar Zuidafri- ubele; toernee succesvol afgesloten. 07W lvond won zi^ in het nabij qésburg gelegen Krugersdoro Internationale wedstrijden de 800 meter, ditmaal in m en 7.3 seconden. Zij was én keer gedurende haar trip De eerste race liep zij twee [deden te Potchefstroom in Maria Gommers had eer. org van één seconde op de elandse Potts won de Oostenrijkse Eva speerwerpen met 52 meter entimeter. een nieuw record afrikaanse bodem. De Brit Payne slingerde de koge! fter ver en Penny Haworth eland) won de 100 mete en de 200 meter (23.7). 'AP) Nadat het zater van Italiaanse steden roe- geweest er ontploften in Milaan. Napels, Trento andere plaatsen was eren in vrijwel geheel Italië rustig. Toch zijn hier en [bommen ontploft, zoals hui sgang van het kantoor van fcnse blad La Stampa. In het 'in de havendirectie in Ge- Plofte een molotow-cocktail. verborgen in een melk- tatemd voor het politiebu- Novara, kon bijtijds onscha- orden gemaakt. In de Zuid- stad Battipaglia, waar de ran de laatste dagen was be is het leven weer normaal De scholen, die onbe- zijn gebleven, zijn weer de winkels en fabrieken De naar de stad overge- politie is, op een handvol na. vertrokken. In de rege- in het parlement lopen de over het optreden van de rooral in Battipaglia. nogal wnmige partijen eisen, dat gestrenger moet optreden, meuren het optreden van de 'fik af en zijn van mening, ontwapend dient te worden. m ling Juist nu het ministerie van Eco nomische Zaken aandringt op maat regelen om het publiek prijsbewust te maken, kan van de interpretatie van de officier het effect dan een averechtse uitwerking krijgen. De wetgever heeft destijds volgens zijn inzicht geen rekening kunnen houden met latere prijsontwikkelin gen. De raadsman vroeg vrijspraak in deze principiële zaak. Een deskundige van het ministe rie van Economische Zaken, mr. Do- miniicus, lichtte toe. dat het hier gaat om de presentatie van verlaagde prijzen in de advertenties. Het pu bliek kan de indruk krijgen, dat hier sprake is van een uitverkoop. Er is wel een fijn onderscheid, maar dit ontgaat het publiek. Twee getuigen a decharge, verte genwoordigers van het advertentie bureau dat de advertentie opstelde, bevestigden, dat de Autorama het ge hele jaar door op dezelfde wijze ad verteerde. „Spertijd" De officier noemde dit in zijn re quisitoir niet relevant. Al is er nog een klein verschil met gebruikelijke ruimingsprijzen in de zgn. spertijd mee worden bedoeld. In de wet is geen ruimte voor dergelijke nuance ringen gelaten. De bepalingen van de wet op de opruiming ten aanzien van de sper tijd hebben wel degelijk zin: er dient rust te heersen in de zes weken voor afgaande aan de opruimingsperiode. Advertenties al deze vormen een on- rustscheppende factor. Overigens meende mr. Remders dat er wel een systeem te bedenken zou zijn van aankondigigen zonder in strijd te komen met het desbetreffen de wetsartikel. Er zou duidelijk moe ten blijken dat het gaat om een al tijd geldende prijs. In advertenties van verdachte wordt de zogenaamde normale prijs doorge haald en daan-oor een lagere prijs in de plaats gesteld. Het is hetzelfde sy steem als bij opruimingen in het al gemeen wordt gevolgd. De raadsman vestigde de aandacht van de economische politierechter op de prijsontwikkelingen van de laat ste jaren. Zogenaamde consumptie- markten hebben een aanval onder nomen op de prijzenopbouw. De ver- tikale prijzenbinding is losgelaten. Op deze wijze wordt het publiek in (Van onze correspondent 1 GRONINGEN/LEIDEN (GPD) Tot gewoon lector in de embryologie ln de faculteit der geneeskunde aan de rijksuniversiteit in Groningen ia benoemd dr. H. J. de Jongh, weten schappelijk hoofdmedewerker aan de Leidse Universiteit. Dr. De Jongh, geboren in 1933 te 's-Gravenhage. studeerde van 1951 tot 1957 biologie in Lelden. Sinds het doctoraal exa men is hij verbonden aan de afdeling algemene dierkunde van de Leidse Universiteit, waar hij in 1968 promo veerde. Van 1966 tot 1968 onderbrak hij zijn werkzaamheden in Leiden voor een verblijf in de Verenigde Staten, waar hij aan de universiteit van Harvard embryologie en anato mie doceerde. Judo examens LEIDEN De Leidenaar J. Chen, lid van de judoclub „Eendracht", is gisteren in Vlaardingen geslaagd voor het judo-examen zwarte band. eerste dan. aankondigingen over opruimingen, de indruk wordt toch gewekt, dat er op- nisterie van economsiche zaken dit thans toejuicht. In de Wet op de op ruiming is hierin echter niet voor zien. De wijze van presentatie ia geheel anders dan in de typische oprui- mingeadvertenties. Hierin wordt een in een bedrijf geldende prijs doorge haald en vervangen door een lagere prijs. Autorama noemt eerst "n alge meen geldende prijs en plaats naast de doorhaling de prijs die de NV vraagt. Niemand kan aannemen dat de NV het gehele jaar door aan het uitverkopen la. C", dorp Geboren Erik J. J W. Schuljlenburg en M. S. 11 der Velden: Peter F. M. z. ™>ud D.. z. v. J. P Stranïan Kr Haar. ,n: p Vooljs 67 Jr.; A. W Jr.; M P. Reijneveld. 72 'an der MeiJ ciwd: P. j van Grieken. 21 'an Coevorden. 21 jr.; A. J Jr., en M. Or- A. Koore- H. J. Bakker. 24 jr.. Lei- C de Jong; P. Glasbergen. A Loef. 21 Jr.; P W. Blom. «t en E. M. Essers. 22 Jr.; der Meer 22 Jr.. en W. den 1 Jr. Maassluis. LEIDEN In het afgelopen week- WARMOND De christelijke korf balvereniging „Warmond" heeft deze week geen enkel winstpuntje kunnen boeken. De wedstrijd Ve loei tas 1 Warmond 1 werd een 41 Velocitaa overwinning. De vriendschappelijke wedstrijd, die Warmunda 1 tegen ADS 1 uit Den Haag voetbalde, werd een 43 overwinning voor de Hagenaars. LEIDEN Een 26-jarige korfbal speelster uit Dordrecht liep een her senschudding op, toen zij gistermid-eind hebben esperantisten uit alle dag tijdens een wedstrijd op het J"*— J sport terrein langs de Montgomery- straat in botsing kwam met een an der meisje. De E HD. bracht haar over naar het Academisch Zieken huis. LEIDEN De 3-jarige Cornells Schoonwater uit Leiden werd zater dag aangereden door een bromfietser, toen hij de Haarlemmerstraat over stak. Het ventje kreeg een linkeron- derbeenfractuur en diverse bloeduit stortingen. De bromfietser (49) reed in de smalle winkelstraat hoewel deze op dat moment voor alle gemotori seerde verkeer was afgesloten. LEIDEN Op de voormalige Rijksweg 4A (thans Rijksweg 4» is zaterdagochtend vroeg een bestelwa gen met zes inzittenden door tot nog toe onbekende oorzaak tegen een vangrail gereden en vervolgens in een sloot gedoken. Van de zes inzit tenden. drie mannen en drie vrouwen werden er vier gewond. De wagen, die in de richting Amsterdam reed, werd bestuurd door een 19-jarige Ha genaar. Hij kreeg inwendig letsel. Een tweede inzittende, een 30-jarige Amsterdammer, liep diverse kneuzin gen op. Van de drie (Amsterdamse) vrouwen kreeg er één een wond aan haar wang en inwendig letsel. Een andere vrouw had eveneens inwen dig letsel. De twee gewonde vrouwen waren resp. 20 en 23 jaar oud. De be stelauto werd totaal vernield. k- De Amerikaanse minister van Handel, M. H. Stans, was het afgelopen weekeinde op privé- bezoek in Nederland. Hij legde een visite aj bij zijn oud-tante in Sittard. Van links naar rechts mevrouw Stans, mevrouw Laudy- Nijssen en minister Stans. LEIDEN Dr. L. G. A. van Noort o-s.cr., werkzaam bij het Pastoraal Instituut van die Nederlandse Kerk provincie in Rotterdam, die benoemd is tot pastoor van de Lodewijkskerk en deken van Leiden, zal zaterdag avond om zeven uur in zijn paro chiekerk door drs. W. v. d. Ende worden geïnstalleerd als pastoor. delen van ons land en uit Zweden geconfereerd over de vele mogelijk heden, die de internationale taal biedt. Levendige discussies werden gevoerd over diverse onderwerpen zoals esperanto en het onderwijs, es peranto en de oecumene en esperan to in het toeristisch verkeer. Za terdagavond tijdens een informatief gesprek werden al deze onderwerpen door acht deelnemers in 3-minuten- toespraakjes ter tafel gebracht, waar naar de genodigden burgemeester v. d. Willigen van Leiden, wethouder Sannes, wethouder Piena, mej. drs. Smit, adviseuse bij het openbaar voortgezet onderwijs, de heer v. Rie- sen. gemeentelijk inspecteur van het onderwijs en anderen geboeid luister den. Speciaal kreeg het onderwerp „esperanto bij het onderwijs", inge leid door de burgemeester van Noot dorp, mr. Winkel Jn zijn functie als directeur van de stichting „Esperan to bi) het o nderwijs" aandacht, maar ook welk mogelijkheden esperanto biedt in de wetenschap en welk een enorme tijdsbesparing het betekent als de vakliteratuur in één interna tionale taal wordt geschreven (voor de theologie bestaat deze mogelijk heid door het orgaan Biblia Revuoi. Een .0005 grote concerns gebruiken de taal bij hun internationale rela ties. msaties van wereldformaat. Uit een overvloed van gegevens concludeerde hij wel 'n rijkdom 't gebruik van es peranto biedt. Wethouder Piena ant woordde hierop, dat ook hij veel pro fijt heeft gehad van zijn kennis van esperanto door correspondentie met mensen uit vele landen. Er werd een feestavond gehouden met toneel, declamatie, muziek, sa menzang en een literaire quiz. Zon dagmorgen werd in de Hooglandse Kerk een dienst in het esperanto ge houden. De dienst werd geleid door pater Hubertinus uit Nijmegen, ter wijl de predikatie werd verzorgd door de Leidse predikant ds. H. van Ach terberg. Deze lichtte speciaal de bui tengewone verhouding toe. die be staat tussen esperanto en evangelie. Zij brengen beide de boodschap van de hoop. In het kader van het herdenkings jaar van Gandhi's geboortedag, 100 jaar geleden, werd zondagmiddag een lezing gewijd aan de grote Mahatma. die aan zijn land nieuwe hoop heeft feegeven, en een vergelijk getrokken tussen de mensen die van grote be tekenis zyn geweest voor de mens heid: Zomenhof, Gandhi en Martin Luther King. LEIDERDORP Met een preek ovxer de vragen van Jezus aan Petrus en Petrus' antwoorden daarop, verbond ds. A. Geense zich gisteravond in de Schep- pingskerk als tweede predikant aan de Leiderdorpse hervormde gemeente. Jezus vroeg Petrus, zo begon de pre dikant, of hij Hem echt liefhad. En Petrus antwoordt: „GU weet dat ik U liefheb". Jezus en Petrus zijn God en Zijn wik. Als we jong zijn. helpen wij graag ons zelf. Wij zullen het wel even doen. De nieuwe predikant zal de Kerk in het nieuwe Leiderdorp wel even op poten zetten. Daarom is dit de beslissende vraag van Jezus: Hebt gij bij al uw enthousiasme Mij werkelijk lief? Hierin is de liefde, dat Hij ons eerst heeft liefgehad. De Kerk begint met deze persoon lijke geschiedenis van Jezus en Pe trus. Niet met vorige ontmoetingen tussen hen. Toen was het bij Petrus Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Jacqueline Frances, d v. H. van Bee- len en F. A. Marshall; Dirk-Jan Ple- ter. z v. N. P Steehouwer en D. A. van der Werf; Jansje Frederlka en An- nemarle. d. v. W. F. van der VUst en J A. Sloos.Nlcolaas Gerard us Adrta- nus, z. v N. I. A. Meeuwenoord en L. J. Hulscher; Robert Jeetendra, z. v B. Mangroelal en R Roemsoender: Keelt je Alida, d. v. N. Breedljk en J. H A. de Kooter; Bastlaan. z v E. A Odijk en W Alblas; Claudia Shélla Diana. d. v. J. M. A Stoks en A Glljn; Robertus Petrus Ardianus, z. v p. G. Mlnnée en O H. M. Paardekooper; Wouter Mar- tjjn. z. v J. B. Reijndorp en W F. Will ems; Madeletn Clémence Eva d. v C. A A Bol en C. H Scheele; Ed- mond Jacobus Wilhelmus, z. v. J W. Vuurpill en E M van den Ing; Ma ria Cornelia, d. v. P Slerat en J. M. Lardé OVERLEDEN Jr.. man; A. Boele, P H. Pelser 56 46 Jr., man. •CHOTEN n trompet- in achter de coulissen, een vrouwelijke tamboer in J^richt luidt het optreden 'n het nieuw gestoken St. "^«nband. De drumband A. harmonie vereniging St. marcheert onder leiding ®or*maitre J. A .Karremans Mde achteringangen de m en presenteert de nieuwe Mkakken. «n lust om te zien zater- het Cultureel Centrum Betoond wat zelfwerk- lcan presteren. Insiders "den om trots te zijn In van 1968 gestart hebben Ifr v*n harmonie en drum- maanden tijd door een balpoint -oud-papieractie de nodige middelen bijeengebracht. Na deze entree opende de drum band een voorjaarsconcert, voor ge nodigden en donateurs. Het geluidvo lume dat bij de fortissimo's geprodu ceerd werd was beslist een grotere zaal of de open lucht waardig. Har monievoorzitter H. Lelieveld sprak de hoop uit. dat de harmonie in de opbloei van de drumband zou mogen delen. Hij heette onder anderen bur gemeester L. de Kool. secretaris A. Eveleens en de heer J. G. Lekkerker- ker en J. Schelle vis van Benvenuto welkom. Toen gaf hy de leiding over aan dirigent W. v. Duyn. directeur van Muziekschool de Bollenstreek in Lisse. Het programma, dat ook na de pauze door de drumband werd inge leid, was zeer gevarieerd Rijkdom Mr. Slotemaker de Bruine, enige jaren geleden lid van de Tweede Ka mer, sprak over de vreedzame be trekkingen met andere landen, over het gebruik van de taal bij de Am nesty International, en andere orga- LEIDEN De storm, die zaterdag over ons land raasde, heeft in Lei den niet veel schade aangericht. De schade bleef beperkt tot enkele om gewaaide schoorstenen en bomen. In de Steenstraat viel een stuk van een schoorsteen op een geparkeerde auto. die aan een van de spatborden beschadigd raakte. De brandweer heeft het restant van cie schoorsteen gesloopt. Op de Maredyk werd een stuk dak meegenomen door de wind, echter zonder ongelukken te veroor zaken. Het verkeer op rijksweg 4 (vroeger 4a) onder Leiden ondervond nogal wat hinder van houten schot ten. die over de rijbaan vlogen. De houten planken waren afkomstig van een langs de rijksweg staande bouwkeet. LEIDEN De heer H. Oudman (47), inspecteur van de gemeente politie in Leiden, speciaal belast met algemene dienst en bijzondere wet ten. is bevorderd tot hoofdinspecteur. De heer Oudman, die ook chef is van de vreemdelingendienst, is reeds achttien jaar aan het Leidse korps verbonden. Teleurstelling iu Tsj.-Sloivakije ROME i AP i De Italiaanse sportpers begroette vandaag de overwinning van Ajax op Spar tak als een bevestiging van het feit dat Ajax de „openbaring" van het toer nooi om de Europa Cup van dit jaar ts. Het Romeinse dagblad „II Messa- gero" schrijft: „Ajax bevestigt groot te zijn door Spartak te verpletteren." Het sportblad „Corriere dello Sport" heeft de kop „Overweldigend Ajax." „II Messagero" schrijft dat Ajax „nu het morele recht heeft de finale van de cup te bereiken. Het verras sende Nederlandse team is de grote openbaring van het toernooi." „Ongetwijfeld." aldus „II Messa gero," „heeft Spartak geen geluk gehadOp zijn pad vond het keeper Bals, die een hele reeks sen sationele schoten uit zyn doel wist te houden. Een uitslag van 21 zou meer hebben beantwoord aan het spel in de wedstrijd. Maar de durf van Balsvernederde de Tsjechen beneden wat men had mo gen verwachten." „II Corriere dello Sport" schrijft: „De derde goal was ongetwijfeld de mooiste van de wedstrijd. Keizer maakte die met een meesterlijke kopbal." De tweede ontmoeting AjaxSpar tak in Trnava wordt door de Ita liaanse televisie live uitgezonden. De Tsjechische ochtendbladen zijn eenstemmig van oordeel, dat Spartak Trnava tegen Ajax danig heeft te leurgesteld en niet tot zijn normale nog „ik". Al moet ik ook met u ster ven. De kudde moet zich rond deze herder. Petrus, gaan verzamelen en dan op weg gaan. Zo gaat God in in de werkelijkheid van mensen. Pas als het ik Gy is geworden, kan op deze rots de gemeente worden gebouwd. Simon Petrus is niet het fundament van het heil dat is Christus maar wel van de Kerk. De geschiedenis van God met de mensen is nooit abstract maar altijd concreet en persoonlijk. Aan het be gin staat een persoon. Niet alleen de overheid heeft gezag, ook de Kerk. Op grond van de vergeving. Alleen wie dat heeft ontvangen, kan liefde geven. Het „Laat u met God verzoe nen" wordt gedekt door de werkelijk heid van de vergeving. Dit gezag kan daarom nooit^een aanmatiging zijn. Herder kan hij zijn die de zywegen van zijn eigen hart wel kent. Modern pastoraat In deze tijd wordt gevraagd om modern pastoraat. Zou dat moeten zwygen over de zonden? Jezus heeft het niet over Petrus' zonden maar HU stelt wel vragen, beslissende vra gen. Modern pastoraat is realistisch pastoraat, dat de ontrouw van herder en kudde veronderstellen zal maar er niet door uit het veld wordt gesla gen. BU het volk is ontrouw maar daarin zal het Zijn liefde ten hoogste ervaren. God blyft trouw. Hij kan zichzelf niet verloochenen. Het is deze ruimte van liefde, die wordt ingedragen in de ruimtelijke planning van deze nieuwe Leider- dorpse wyk. Het zal allemaal mis schien heel anders worden, maar er is geen ander Evangelie. In het offer van God is er ruimte voor het leven j vap nu en hoop voor de De zondag na Pasen „witte zondag" genoemd. Er is een nieuw begin. Maar er is bij de dis cipelen van de Heer ook aarzeling. Ze moeten als het ware weer leren lopen. Pasen kunnen we wel vieren, maar het heeft iets van de geboorte van een kind; de ouders leren hert alleen de liefde en het offer van God. Op deze grond alleen kan de Ge meente worden gebouwd. Kennismaken Aan deze intrededienst, waarin geen toespraken werden gehouden, verleenden het kerkkoor „Hart en Stem" en het jeugdkoor van me vrouw E. Moraal medewerking. Voor de genodigden was er na a/loop ge legenheid dominee en mevrouw Geense een hand te geven. Donder dag wordt in de zaal bU de Schep- plngskerk een begroetingsavond voor de Hervormde Gemeente zelf gehou den. Daarop zullen de heer Hobo en ds. Honnef Iets vertellen over resp. de gemeentelUke en kerkelyke ont wikkeling in Leiderdorp. In de morgendienst in de Schep- plngskerk bevestigde ds. Honnef zijn collega tot predikant van Leiderdorp De tekst voor zyn preek was Johan nes 20 vers 30 en 31. Ds. Geense is predikant van wijk 1. Dat is het deel van Leiderdorp tussen de Zijl en de Persant Snoep- weg en het stuk Leiden, dat tot de Herv. Gemeente van Leiderdorp be hoort: Hoge Rijndijk en Rivieren buurt. Ds. Honnef is predikant van wijk 2: het deel van Leiderdorp tussen Persant Snoepweg en de gemeente grens met Koudekerk aan den Rijn en het gebied van Zoeterwoude - Hoge Rijndijk, dat tot de Leider- dorpse Herv. Gemeente behoort. Hockeycompetitie oor het leven if j toekomst. Leiden zorgt voor wordt wel de O LEIDEN Leiden heeft kam- pioenskandidaat Togo een onaange name verrassing bezorgd. Met 3—2 HHH. trokken de Leiden aren aan het lans - begrijpen als zy met het kind gaan st« eind. Bas Jan Demenint opends leven. na een fraaie solo de score (1—01. In de verschuiving van het ik naar maar kort daarna kwam Togo via het Gij in Petrus' leven zag ds. Geen- een 8°^ ingeslagen straf corner op se een beginsel, waarop de leden van gelijke hoogte (11). Het was op- ChrLstus' Gemeente elkaar kunnen Demenint die Leiden aan een vinden en zich ook kunnen vereni- voorsprong hielp. Dat gebeurde kort gen. Achter alles staan niet wij, maar voor de rust. In de tweede helft bleef Leiden domineren. Ravenswaay C laas sens bouwde de voorsprong u:t tot 31, waarna het tot enkele mi nuten voor het einde duurde alvo rens Togo de stand uit een straf- corner op 3—2 bracht. De Leidse dames speelden zich dank zij een gedecideerde 31 zege op Alkmaar uit de gevarenzone. Nienke van Ham (2 xi en Frede- LEIDEN In biologisch opzicht spefls kunnen kömen."lnTet"bijzQn! ee" verlaSlnk van de leeftijds- "Que DaUeman scoorden de Leid» der ster-speler Jozef Adamec en doel- F*1? ,™n m«--rderjangheld van 21 doelpunten. man Jozef Qeryk - ln de tweede üfF aIle52,ns gerechtvaar- De Siseo-heren behaalden in de vervangen krUgln vee7 w! I S!" ^korting van de ge- ^tige uitwedstrijd tegen AMHC een tiek te verduren „Ajax-Spartak heeft niet voldaan aan de verwachtingen", staat in de „Prawda" te lezen, „de Nederlandse ploeg was in alle opzichten beter. De verdediging van Spartak heeft in deze wedstrijd ongewoon veel fouten gemaakt. Daarbij komt nog dat Ada mec ver beneden zijn normale vorm bleef. Hij heeft onder grote druk ge speeld, omdat iedereen te veel van hem verwachtte. Het vakbondsblad Praca laat er niet de minste twyfel over bestaan dat de overwinning van Ajax volkomen ver diend is. „Zowel verdedigend als aan vallend heeft de Amsterdamse ploeg grote indruk gemaakt. De kwaliteit van de aanvallers heeft de ontmoe ting beslist". „Doelman Geryk was besluiteloos", is de mening van de verslaggever van het dagblad Smena, die Wijst op de straffe mandekking van de verdedi gers van Ajax. „Onze voorhoedespe lers hadden daarop geen antwoord. De voortreffelijke vorm van de Am sterdamse defensie was voor ons een verrassing. Het is geen goede wed strijd geworden. Voor beide elftallen geldt, dat ze tot betere prestaties in staat zijn". blijkt een van jaar op jaar terugke- werden zij kampioen van hun ai rend verschijnsel te zyn. ook in an- dere westerse landen behalve Frankrijk). Steeds weer worden nieuwe aanwijzingen gevonden voor schade aan de volksgezondheid als gevolg van het roken van sigaret ten. Bij onderzoek op een lagere technische school bleek 31 procent van de twaalfjarigen en 60 procent van de 19-jarigen te roken. Er is een duidelijke relatie tussen schoolpres tatie en rookgewoonte Van alle sterfgevallen in Nederland in 1968 moet 32 procent toegeschreven wor den aan hart- en vaatziekten. Deze en zeer veel meer gegevens zijn te vinden in het jaarverslag van het Nederlands Instituut voor prae- ventieve Geneeskunde in Leiden over 1968. Het verslag noemt 1968 het jaar, waarin het overleg op gang kwam over de toekomstige herstruc turering. De tendens is thans, dat gestreefd wordt naar het entameren van minder onderzoekin gs-onder- werpen, waardoor een verdieping van het werk kan worden bereikt. In het jaarverslag wordt opgemerkt dat de zuigkracht van de zich snel op bouwende universiteiten een reële bedreiging vormt voor de buiten universitaire speurwerkinstellingen. deling. De dames van Siseo waren min der succesvol. Zij verloren de uit wedstrijd tegen De Kraaien met 3—2. De Leidse doelpunten kwamen van de sticks van E. de Vrind en L. Thorn. Zowel de dames als heren van Zuid wij ck kwamen in him uitwed strijd tegen Bennebroek een gelijk spel overeen, resp. 2—2 en 1—1. Mej. I. Cancrinus bU de dames en W. v. d. Staay by de heren scoorden de goals. De heren van Forescate stonden tegen het Haagse VCL enkele se conden voor het einde nog met 2—1 voor. dank zij doelpunten van Hll- brar.di en De Koning. Een misver stand schonk de Hagenaars de ge legenheid nog een puntje te be machtigen. De Noordwij k-heren speelden in hun thuiswedstrijd tegen Soesburg verdienstelijk met 2—2 gelyk. De doelpunten kwamen voor rekening van P. Muller en Lim Baak. De dames deden niet voor de heren on der en hielden De Reigers op de - zelfde uitslag (2—2). Hier werden de doelpunten gescoord door de da mes H. Vaaseen en A. Putsman.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 15