Echtpaar R.v.d. Hoek viert gouden feest „Buitenlust" bouwt voor geplande tijd Solistenconcours van „Warmoiids Fanfare'' OPHALEN GROF VUIL Schiedamse volleybalzege in Leiden Vrouwen houden kledingbeurs PATER HERMANS NAM ONTSLAG Jubilaris gehuldigd bij NV LAF Nieuwe uitgaven f,w Burgemeester Van Eysinga Dat heb ik nog nooit meegemaakt Politieke „poppenkast" Radikalen Zondag pastorale verkenningstocht Geen tweede leer- jaar MEAO-school Frans voetbal Geen Grand Prix op Francorchamps Het Vrije Volk ochtendblad jERDAG 12 APRIL 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 p „De Dillenburg" in Leiderdorp IIDERDORP Het zal op 24 I precies 50 .iaar geleden zijn, ds. J. H. Gunning in Hoofddorp kerkelijk huwelijk bevestigde van ke ran der Hoek (1893) en Wil- Sloof (1890). Het gouden ir woont sinds de opening dt zomer van 1964 in het be.iaar- MNDAG ide Herengracht, Ververstraat gaat, Oost Havenstraat Dwars enstraat. West Havenstraat rersplein, Haven, Havenkade, rermarkt, Kijfgracht, Minne- yg gracht. Zuidsingel. Heren- ht (beide zijden). Korte en je Langestraat, Nieuwe Waard- Ru, Oosterkerkstraat, Waard- plein, Waardkerksteeg, Waard- Oranjegracht, Kaarsema- straat, Looyerstraat, Wever - Vestestraat, Groenestegen, tureÉstegracht, Kerksteeg. eestraat, Langebrug, Ketel- neen crsteeg. Schoolsteeg, Wolsteeg, ei igetje. Botermarkt, Vismarkt., gt iraispl., Koornbrugsteeg, Dwars- nbrugsteeg. Maarsmansteeg, Bwensteeg (geheel), Boom- Aalmarkt., Nieuwe Rijn (ge- raai: D. den Burcht, Burchtsteeg, i leve rcstraat, Hartesteeg, Be- ijk dentehuis „De Dillenburg" in Leider dorp. Beiden gemeten een goede gezond heid en maken zich in het tehuis op velerlei wijze zeer nuttig: de bruid onder meer door te helpen bij het verplegen van zieken, de bruidegom met het verzorgen en uitdelen van de post. Het echtpaar is in Leider dorp zeer bekend, vooral in onder wijskringen, daar de heer Van der Hoek van 1933 tot 1938 hoofd van de hervormde school aan de Kastanje laan is geweest. De heer Van der Hoek is een Fries, geboren en getogen in Joure. Na zijn hbs-opleiding volgde hij een parti culiere opleiding voor onderwijzer en verbond zich aan een chr. lagere school in Haarlemmermeer, waar zijn vader hulpprediker was. Aan deze school was als onderwijzeres verbon den mej. W. Sloof, die geboren is in Stolwijk en in Haarlem de Normaal school bezocht. Zij verloofden zich, maar mochten in die jaren niet als verloofden aan dezelfde school les ge ven. De heer Van der Hoek ging toen uitsteeg. Moriaansteeg, Hoog- kekerkgracht, Koppenhinksteeg, tfaradsekerkkoorsbeeg, Middel g,Oude Rijn (beide zijden), Hoog- kt, Kaasmarkt, Hooigracht, St. crassteeg, van Driessenstraat, Sdelstegracht. BAG Kterwoudsesingel (van Lam- oschansweg tot Hoge Rijndijk), v. Brandelerkade, Durieuxstraat, Ti- Siegenbeekstraat, Roodenbur- fraat, de Mey van Streefkerk tot, Cobetstraat, de Ridderstraat, öbeckest.raat, Wasstraat, de Laat Kanterstraat. Cronesteinkade, P. Biokstraat. Fi*uinlaan. de Gijse- tëraat. Kernstraat, Verdamstraat, W Hwinastraat. lorevaarstraat, Plantsoen, 4e Bin- jvest gracht, Rijnstraat, Kraaier- nhfut, Ha enstraat 2e en 3e, le, 2e 3e Gortestraat, Geregracht, Le- Bdaal. Oranjeboomstraat, Ca- ijnenstraat, Barbarasteeg. St. •Qteeg, Koenesteeg Nieuwe •Weeg, Wielmakersteeg, Hoge- *4 Watersteeg, Plantage, Rchtee Veer, Veerstraat. "OXDERDAG Zijlsingel, Rijnkade. Ooster- ^sstraat. Munnikenstraat, van kastraat, Waardstraat, Her- ®straat. Trompstraat, d'e Ruy- jjtraat, Evertsenstraa/t, Heems- rcstraat, Oosterstraat, Van eykstraat, Kortenaerstraat, Tas- "«faat, Overryn. TBIJDAG falgewater, Noordeinde en plein, Istrandtstraat. Oude Varken- ykt. Sliksteeg, Groenhazen- Rijn- en Schiekade Witte- Dgel- Groenhovenstraat, Witte ®®8traat, Justus Carelhuis, van Goyenkade, Gerrit Dou- Vreewijkstraat. Hugo de Motstraat, Bilderdykstra/at. Rapenburg. Kabeljauwsteeg, •penburg, Doelensteeg. Doelen I^t, Nonnensteeg, Kolfmaker- Zegersteeg. 5e Binnen bracht. Sterrenwacht. Kaiser- I Bakkersteeg, Molensteeg, f'Sotkade, Kampersteeg, Con- fotiestraat. Vliet, Douzastraat, Jacobshof, St. Jacobsgracht, J. Houtkade. Hoefstraat, Raam- Garenmarkt, Steenschuur, uv/steeg, Herensteeg, Salomon- u Kloksteeg. Scheepmaker- IJJ Houtstraat. Gerecht. Lok- ^®traat, Zonneveldstraat. Pie- 7*erkkoorsteeg, Diefsteeg. Berken- I ötraat, Pieterskerkgracht. Pie- tT^straat, Pieterskerkhof, Pa "Pacht. LEIDEN Na een fraaie, maar weinig spectaculaire eindstrijd, heeft De Poort uit Schiedam gisteren het 16e jaarlijkse volleybaltoernooi voor leraren uit het nijverheidsonderwijs gewonnen. Deze zege betekende de derde in successie. Daarmee legden de Schiedammers definitief beslag op de wisselbeker. Zij hadden ook de meest homogene ploeg. De andere finalisten, Rijswijk en Wageningen, moesten het teveel van solistisch talent hebben. De sets tussen deze twee gingen vrij vlot naar Rijswijk, dat een ex-speler uit het nationale b-team had opgesteld. De Poort trok in de match tegen Rijswijk beide sets naar zich; de eerste moeiteloos, de laatste werd pas na een 1414 stand veilig ge steld. Het team uit Schiedam wist zich halverwege de ontmoeting met Wageningen al zeker van de eind overwinning. Niettemin kon De Poort niet verhinderen dat de Wagenin- gers de laatste set buit maakten, door halstarrig punten te verzamelen tot de 15 bereikt waren. De belangstelling voor dit toernooi georganiseerd door volleybalvere niging Blyf Fit was geringer dan voorgaande jaren. Dat was te wijten aan een wat ongelukkig ge pland soortgelijk toernooi in Waal wijk, dat ook gisteren werd gehouden. Nochtans hadden zich 18 teams aangemeld, die in drie pouls waren ondergebracht. Uitslagen finale: RijswijkDe Poort 315, 1415; Wageningen Rijswijk 1415, 1515; Wageningen De Poort 415, 155. Daarmee werd de eindstand: 1 .De Poort, 2. Rijswijk en 3. Wageningen. LEIDEN Het bestuur van de afdeling Leiden van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers organiseert in samenwerking met de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen woensdag in Den Burcht een kle- dingbeurs. Dames- en kinderkleding, judopakken etc. kunnen voor de ver koop woensdagochtend tussen half tien en twaalf uur worden aangebo den. Tussen twee en vier uur vindt dan de verkoop van de ingebrachte goederen plaats. De aan te bieden kleding moet in zeer goede staat zijn, niet ouderwets of versleten en .schoon. Babykleding kan niet worden ingeleverd. (Foto LD/Holvast) weer van 1919 tot 1922 naar Joure en trad spoedig in het huwelijk. Van 19221933 werkte de heer Van der Hoek in KapelleBiezelinge. Daar was hij hoofd van de herv. school, overigens de enige in dat dorp, zodat de gehele schooljeugd van alle gezindten bij hem op school ging. In deze jaren behaalde de heer Van der Hoek de acten voor land- en tuin bouw en pluimvee. Op Kapelle—Bie zelinge volgde Leiderdorp als stand plaats. Bij-functies: ruim 27 jaar was de bruidegom kerkvoogd of ouderling, de laatste jaren ouderling-kerkvoogd als voorzitter van het college van kerk voogden. Hij was mede-oprichter van de C.J.B.T.B., jarenlang bestuurslid van het Groene Kruis, gaf tuinbouw- cursussen in Leiden en naaste omge ving, waarvan 25 jaar in Rijnsburg als directeur van de Tuinbouwavond- school. Thans is hij nog altijd advise rend lid van de C.B.T.B. en de Be- drijfsver. Rijnstreek-West. Het echtpaar heeft twee kinderen: mej. Hennie v. d. Hoek is staf-docente aan de Sociale Academie in Amster dam en de heer Wim v. d. Hoek is ingenieur. Hij is als wetenschappelijk adviseur verbonden aan de raad van bestuur bij Philips N.V. en buiten gewoon hoogleraar aan de Techni sche Hogeschool in Eindhoven. Het bruidspaar heeft 3 kleinzoons: Rou- ke, Maarten en Dirk, voor insiders in Leiderdorp bekende namen. Donderdagmorgen 24 april Is er, al leen voor de bewoners van de Dil lenburg, een uitgebreid gezellig kof- fleuur de algemene receptie wordt Provinciale Jezuieten DEN HAAG (ANP) De provin- j ciaal der Jezuieten in Nederland, dr. j J. Hermans, hoogste autoriteit van deze orde in Nederland, heeft zijn ontslag bekend gemaakt. Pater Her mans heeft dit gedaan in een brief aan de leden van de provincie. Hij zegt dat zijn besluit reeds vast stond en aanhangig was gemaakt vóór de recente gebeurtenissen in Amsterdam rond het ontslag van Huub Ooster huis en Ton van der Stap uit de or de der Jezuieten. Pater Hei-mans schrijft verder dat hij „het in geweten niet langer ver antwoord achtte deze functie uit te oefenen". Hij heeft de gelegenheid van een reorganisatie benut om zijn ontslag te vragen dat door de leider van de orde pater Arrupe in Rome is aanvaard. De reorganisatie betreft een meer it oof dig bestuur, omdat de leiding van een kerkprovincie niet meer door éen man gedaan kan worden. Een schets voor een nieuwe taakverdeling wordt inmiddels uitgewerkt. LEIDEN Gisteren was het feest bij de N.V. Leidsche Apparatenfa- briek. Er werd een zilveren jubileum gevierd. Op 3 april 1944 trad de heer K. van Stralen in dienst bij dit be drijf, aanvankelijk voor het opdoen van praktijkervaringen in de werk plaats, doch reeds spoedig werd hij als aankomend tekenaar geplaatst op de tekenkamer om daar alle rangen te doorlopen. Thans is de heer Van Stralen werkzaam als Statikus/grl constructeur in de afdeling appara-j tenbouw. De jubilaris kreeg het ge tuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel met de daarbij behorende draag penning. Namens het bedrijf overhandigde de directeur, ir. E. Ruempol, een enveloppe met in houd. Totale oppervlakte land ca.33 500 vier kante kilometer, waarvan bijna de helft uit zand bestaat en de andere helft overwegend uit klei en veen Aan bevaarbare rivieren en kanalen be zit Nederland 5.650km.dat is bijna de lafstand Amsterdam New York. De avonturen van Andras Jelky in drie werelden, door Lajos Hevesi. Arbo-serie. Uitg.: De Arbeiderspers, Amsterdam. De zomer van de vingerhoed, door E Enright, AP-jeugdserie. (Arbei derspers) Oh, een vogel met een kerstboom op zijn rug. Kinderhumor van Jean- CharlesArbeiderspers Dokter, is politieke onthouding af doende? Humor rondom dokter, ver zameld door H. Hoving. (Arbeiders pers). Hemelvaart en Pinksteren. Serie: Wat de bijbel ons vertelt. Uitg.: Ne- j derlandsch Bijbelgenootschap. Am- sterdam. Het snoer en de kralen. Trilogie uit de voorgeschiedenis van de Lage j I ahden. Deel 3Barnsteen en brons, door Evert Zandstra. Uitg.: Contact, Amsterdam. De vallei van de obermann, doof Ankie Peypers. (Contact). Zo schrijven de auteurs van nu, door C. J. E. Dinaux. (Contact). Het aantal natuurreservaten bedraagt ca. 275 Er staan ca 1300molensm Nederland, waarvan ca 600 in de provincies Zuid-Holland. Noord.Holland en Friesland LEIDEN Het Leids Jeugdparle- ment komt woensdagavond bijeen om te discussiëren over een nota. die de leden W. A. M. van Rijn (KVPJG), L. Schipper (CHJO) en H. Sinke (ARJOSi hebben opgesteld naar aanleiding van de nota „Leiden in last", die burgemeester en wet houders aan regering en kamerleden hebben gestuurd. WARMOND Warmonds Fan fare hield gisteravond in het ge bouw 't Trefpunt een onderling so listenconcours. waarbij mej. Koke laar uit Capelle aan der. LJssel de deelnemers op de piano begeleidde. De jury bestond dit jaar uit de he ren C. Hondong. oud-dirigent, en C. Klein, thans dirigent van het korps. De voorzitter heette alle aanwezi gen welkom en hoopte, dat zij zou den kunnen genieten van mooie mu ziek. Na afloop maakte de erevoor zitter, de heer K. Beumer, de pun ten en prijzen bekend, die de solis ten hadden behaald. Tevens dankte hij de jury en de pianiste voor wat De uitslagen van deze avond wa ren: R. Zwaan bemachtigde mei 132% punt een 1ste prijs en tevens de wisselbeker «vorig jaar het kwar tet). Hy speelde „Zenobia" van H. Round (tuba». Het kwartet bestaande uit de he ren A. v. Bladel ('bugel). C. v. Bla- del (trombone). P. v. Bladel (alt sax) en P. Schriei- (trompet), be haalde met „Paraphrase 's morgens vroeg'" van H. Broekhuijzen een 1ste prijs met 132 pnuten. De tweede wisselbeker ging dit jaar naar de heer H. Zwaan (bugel;, die met Concertino no. 11 van Julien Porret met 125 punten een tweede prijs won. Vorig jaar was de beke- in handen van J. v. Bladel, die nu ook in de Dillenburg, gehouden, na- Fanfare. Ook de heer Hondong sprak melijk zaterdagmiddag 26 april van i nog een dankwoord en hoopte dat 35 uur. Dat dit een drukbezochte het volgend jaar alle leden van het receptie zal worden valt te verwach- korps zullen deelnemen aan dit con- ten. I cours. zij hadden gedaan voor Warmondsmet „Sole dans le style ancien" van Alphen Goeyens een 2de prijs met 120% punten behaalde, De heer W. y. Bladel behaalde met ..Cerberus" van Johan Pala, een lste prys met 130 punten (bas), de heer H. Landman een 2de prijs met 118% punt met Cava tine van L. Blauw «'baritoni en P. Mantel (cor- hoorn) behaalde met Alice where art thou van H. Round een 2de prijs met 118 punten. Warmonds Fanfare kan op een ge slaagde avond terugzien. Zilveren huwelijksfeest burgemeester j. A. Detniers ZOETERWOUDE Op 18 april a.s. vieren burgemeester en mevrouw J. A. Detmers hun zilveren huwe lijksfeest. Ter gelegenheid hiervan zullen zij een receptie houden op het raadhuis van 4 tot 6 uur. Voormalig architect van Zoeterwoude tekent beroep aan ZOETERWOUDE De heer J. L. v. d. Broek, voormalig gemeente-ar chitect van Zoeterwoude, heeft be roep aangetekend tegen de uitspraak van het Ambtenarengerecht in Den Haag, dat het ontslag van de heer v. d. Broek door B. en W.van Zoe terwoude handhaafde in zyn uit spraak van 17 februari j.l. Het is be kend, dat de heer v. d. 'Broek we gens ongeschiktheid voor zijn functie eervol ontslagen is. Het Centraal Ambtenarengerecht In Utrecht zal nu een uitspraak moeten doen. cNé PVC LEIDEN Met het oog op de pastorale verkenningstocht, die ko mende week door wtfkkerkeraad Pniël en exp^imenteel kerkewerk wordt gehouden, zal dr. P. L. Schoonheim in en na de dienst van a.s. zondagmorgen 10 uur in de Hooglandse kerk aandacht vragen voor deze toernee door een gedeelte van de binnenstad. Een kaart en en kele foto's, afgestaan door de afde lingen stadsontwikkeling en voor lichting van de gemeente, zullen in verband hiermee bij de ingang van de kerk worden uitgestald. De Haagse graficus Sees Vlag exposeert tot 26 april in de openbare bibliotheek aan de Luifelbaan in Wassenaar. OEGSTGEEST Od uitnodiging van het bestuur en de raad van com missarissen van de Woningbouwver eniging „Buitenlust" was gistermid dag een aantal belangstellenden li:- eengekomen in de bouwkeet aan de Dahlialaan. hoek Irislaan. Ze wer den verwelkomd door de heer M. J. Zaalberg, die sprak namens het be stuur van „Buitenlust" omdat de voorzitter de heer E. J. Massink door ziekte was verhinderd. De heer Zaalberg was buitenge woon te spreken over de activiteit van het gemeentebestuur in het bij zonder de burgemeester bij de voor bereiding van het bouwplan 17, dat 48 galerijwoningen omvat. Aan wo ningen, die nu zullen worden ge bouwd volgens dit bouwplan is on danks een huur van ca. f 180 nog i een dringend gebrek. Hij verzocht de burgemeester de z.g. ...koningspaar te slaan en bood hem de helm aan die bij zulk werk onmisbaar is. Burgemeester jhr. T. A. J. van i Eysinga deelde mede. dat het, hem nog nooit was overkomen, dat het heien kan beginnen vóór de daarvoor geplande tijd. Dit bouwplan is een keuze-plan van de Nationale Wo ningraad. HU wenste „Buitenlust" veel succes toe in de toekomst. Hierna begaven allen zich naar het j winderinge bouwterrein en zag men i hoe de burgemeester de byna 15 me- I ter lange paal de grond in sloeg. Burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga- Nog nooit meege maakt, dat het heien kon begin nen voor de geplande tijd. (Foto LD, Holvast) LEIDEN Gedurende twee we ken rond het landelyk programcon gres van de politieke partij Radika len. dat in Tilburg wordt gehouden j op 18 en 19 april, zal ook het Leidse j actiecentrum van deze party byzon- j dere activiteit aan de dag leggen De start is een Radikalen-avond I in het politiek café in het Doelen huisje aan de Doelengracht op dins dag 15 april. Daar zullen Radikalen program en politieke doelstellingen uitleggen en verdedigen. Woensdag 23 april bezoekt het Ra- dikale tweedekamerlid mejuffrouw Annie Kessel samen met Leidse par tijgenoten een aantal bejaardencen tra De daaropvolgende zaterdag. 26 april, wordt de ..aktie-R" verplaatst naar de Leidse markt. In en rond De Burcht is er dan een voortdurend politiek gesprek met leden van het i hoofdbestuur van de PPR en van de frakties in Tweede Kamer en Pro vinciale Staten. Poppenkastvoorstel- I lingen zullen de aandacht trekken. Radikalenkrant en andere publika- ties worden aan de man gebracht. In het kader van deze actie komt er ook nog een avond voor allen, die bij het onderwys zyn betrokken De reeks wordt afgesloten met een ver gadering van het actiecentrum, waar onder meer de samenwerking van progressieve partUen in Leiden ter sprake zal komen. i WARMOND Wannunda 1 speelt zondagmiddag om 2.30 urn- 'n vriend schappelijke wedstrijd togen ADS 1 uit Den Haag. De opstelling is als volgt: A. v. Kampen (doel), P v. Putten. R. Ciere, C. v. Westerop, H. Vergeer (achter). Th. v. Rijn. M. Schavemaker (midden), H. Tljsen, J. Meskers. A. v. Staveren, W. Meskers (voor). LEIDEN De nieuwe school voor middelbaar economisch en admini stratief onderwijs (MEAO) zal in augustus niet met een tweede leer jaar kunnen beginnen, hoewel daar voor wel belangstelling was. De rijks inspecteur acht het onderwijskundig van groot belang dat de leerlingen een studierichting volgen aan de zelfde school, waarvan zij het eerste leerjaar hebben doorlopen. Het voorlopig secretariaat van het schoolbestuur, waargenomen door de afdeling Onderwys van de gemeente Leiden, had deze kwestie aanhangig gemaakt naar aanleiding van een flink aantal aanvragen voor toela ting tot een eventueel tweede leer jaar aan de op te richten school. Deze aanvragen kwamen hoofdzake- lyk van in Leiden en directe omge ving woonachtige leerlingen van de Haagse MEAO-school. Overigens is de belangstelling voor het eerste leerjaar groot te noemen. Op de vorige week in het schoolge bouw aan de Sumatrastraat gehou den voorlichtingsavond waren 65 be langstellenden Wat hierby toen voor al de aandacht kreeg waren de grote mogelykheden voor toekomstige secre taresses en computerprogrammeurs, slechts enkele van de vele bedryfs- takken waarvoor de school middel baar personeel opleidt. Het laat zich momenteel aanzien, dat de school in augustus met drie eerste klassen kan beginnen. Er heb ben zich reeds 30 leerlingen aange meld. Verder is een flink aantal aan vragen nog in het informatiestadium In de Contactcommissie Beroeps begeleidend Onderwys is benoemd J. L. de Jonge ing uit Voorschoten. De laatste dood, door Jan Daman. «Contact). Auteurs van nu. door C. J. E. Di- n.aux- (Contact). Happy, zei oom, door Grete Weil. Uitg.: Wereldbibliotheek. Het oliefantenvolk, door Dennis Holman. Wereldbibliotheek». PARIJS (ANP) —De crisis, waarin het Franse voetbal sinds de nederlaag van Frankrijk tegen Noor- wegen voor de voorronden van het werelkampioenschap 1970 verkeert, is vrijdag verergerd. Naar aanlei ding van de scheiding van het ama teur- en profvoetbal nam de helft van het bestuur van de Franse voet balbond zijn ontslag. Onder de be stuursleden. die hun functie beschik baar stelden, bevinden zich voorzit ter Jacques Georges en algemeen se cretaris Fernand Sastre. BRUSSEL (ANP) De Grote Prys van België voor formule-1 wa gens. die op 8 juni op het circuit van Francorchamps zou worden ge houden, i6 afgelast. De Britse en Italiaanse rijders hebben besloten niet te starten, ge zien de gevaren verbonden aan het circuit van Francorchamps by re genachtige weersomstandigheden. Afscheidsreceptie P. van Hofwegen ZOETERWOUDE In het raad huis in Zoeterwoude zal de heer P van Hofwegen, oud-wethouder van Cpenbare Werken, op dinsdagmiddag van 4 tot 6 uur een afscheidsreceptie houden. LEIDEN Met, Ingang van a.s, maandag wordt „Het Vrije Volk" ook in Leiden een ochtendblad De I directie heeft dit besluit genomen omdat het haar gebleken is, dat de interesse, welke eens van de lezers uitging naar het lokale gebeuren, thans verplaatst is naar b.v. Biafra. de Beatles en de kampeerterreinen j bij Barcelona. Een en ander heeft j tot gevolg, dat dit blad in de toe komst minder gericht 2al zijn op lokaal plaatselijk nieuws. Bromfietser gewond HAZERSWOUDE Vrijdagmid dag. omstreeks twaalf urn-, is de 21- jarige mejuffrouw E. van Driel met haar bromfiets in botsing gekomen met een personenauto. Gevolg hier van was, dat zy met een rechter beenbreuk en met een aantal schaaf- en vleeswonden moest worden opge nomen in een Leids ziekenhuis. Mejuffrouw van Driel reed in de Dorpsstraat, toen de auto uit de Tuinstraat kwam en een botsing niet meer was te voorkomen. Er was vrij wel geen materiële schade. Schermsuccessen adj. Plaizier HAZERSWOUDE Adjudant D. J. Plaizier van de Koninklijke Lucht macht is tydens door het Ministerie van Defensie georganiseerde schermwedstrijden in Den Haag tweede geworden op het wapen floret na in een barrage door sergeant-ma joor Hoeberigs van de Landmacht met een punt verschil te zyn versla gen. In een equipe wedstrijd sabelscher- men met zeven deelnemende teams (waaronder twee officiersteams uit Den Haag en twee van de gemeente politie uit Delft), werd hy met adju dant Reitsma en sergeant-majoor Rost eveneens tweede. Tydens de landelijke wedstrUden op sabel, floret eii degen, georgani seer door de Kon. Ned. Onder Offi cieren Scherm Bond, werd hy derde. Op degen wed hy kampioen van W. Nederland. By de Ned. kampioen schappen elektrisch degen verwierf hy een plaats in de hoofdklasse van de Ned. Amateur Scherm Bond.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 9