Manescoe op bezoek in Moskou James Ray Oemoeahia niet meer in gevaar Roemenen Russen een doorn in liet oog !S Biafranen melden successen Griekse bladen publiceren ook linkse auteurs Veerboot slaat om170 doden Hongerdood voor 200 immigranten Eis tegen Sirhan in ieder geval niet doodstraf Nieuw overleg over Anguilla in New York MIS VERSTANDEN i hasselman en pander haalt dt unieke spectrum meubelkollekti naar leiden! PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 8 APRIL 1 (Van onze correspondente An Salomonsont WENEN iGPDIn augustus 1968 heeft Roemenie in een cen trum van de internationale aandacht gestaan. Maandenlang vreesde men dat dit rebelse volk met zijn eigengereide buitenlandse politiek naast Tsjecho-Slowakije het tweede slachtoffer van de Breznjew- doctrine zou ivorden. Daarom is het bezoek van de Roe meense minister van Buitenlandse Zaken, Manescoe. aan zijn ambtge noot Gromiko in Moskou, juist nu de Sowjet-Unie hun greep op Tsjecho- SlowakUe verstevigt, uiterst actueel. Want in Boekarest vreest men bij elke nieuwe crisis in Praag dat deze z'n terugslag zal hebben op de Roe mensRussische betrekkingen. En niet voor niets heeft het Russische partijblad ..Prawda" in haar num mer van vorige week maandag het belang van de Breznjew-doctrine (waannee een interventie wordt ge rechtvaardigd wanneer deze dient om het socialisme te redden» nog eens extra onderstreept. Zonder twijfel krijgt Manescoe in Moskou een lange lijst van klachten voorgelegd. Bovenaan staat de wei gering van de Roemenen ondanks maximale druk van Moskou om op hun grondgebied manoeuvres van het Warschau Pact te laten hou- j den. Er bleef geen andere oplossing dan de lente-oefeningen enerzijds in de DDR, Polen en Tsjecho-Slowakije en anderzijds in Bulgarije te houden, j Men herinnert zich in Boekarest nog al te goed de zomermanoeuvres in 1 Tsjecho-Slowakije van vorig jaar en het staartje dat deze hadden. Om dit gevaar eens en voor altijd te bezweren heeft de regering kort na de verkiezingen op 2 maart j.l. De raad van defensie geroorgani- seerd. Deze raad staat nu direct on der controle van de staat en het parlement. Dit instituut, met Ceau- cescoe aan het hoofd; verenigt alle militaire com pert ties in zijn hand en draagt de algehele verantwoor ding voor de verdediging en de mo dernisering van het leger. Het is het instrument waarmee Roemenië zich zou verdedigen bij een eventuele overval en één blik op de kaart is voldoende om zich ervan te overtui gen dat Roemenië slechts van één kant een aanval zou hebben te duch ten: van zijn partners in het War schau Pact. Bovendien is dezer dagen tot een verandering besloten waardoor het sturen van troepen van het War- schau-Pact naar Roemenië, onder welk voorwendsel dan ook, onmoge lijk wordt gemaakt. Want alleen de algemene vergadering van het par lement is bevoegd toestemming te verlenen voor de aanwezigheid van vreemde troepen op Roemeens grondgebied. In Roemenië zal dus nooit een minderheid de Russen om een interventie kunnen verzoeken (zie Praag augustus 1968». Hiermee heeft Ceaoecescoe een juridische ba sis geschapen om zich aan de Rus sische wensen in militair opzicht te onttrekken. Manescoe zal er zijn Russische collega dezer dagen zeker op wijzen dat manoeuvres van het Warschau-Pact alleen door alle bondgenoten eenstemmig kunnen worden besloten, zodat het Roe meense parlement hierin feitelijk het laatste woord heeft. tussen de Sowjet-Unie en rood-China weigerde Roemenië, evenals in de voorafgaande jaren, partij te kiezen. De Roemeense pers heeft over de bewuste grensincidenten alleen een korte mededeling gepubliceerd en melding gemaakt van de wederzijd se protestnota's, zonder er enig com mentaar aan toe te voegen. By de Oosteuropese topconferentie op 17 maart in Boedapest heeft Ceaoeces coe ronduit geweigerd een anti-Chi- nese resolutie te ondertekenen en aan een gemeenschappelyke anti- Chinese actie mee te doen. Bij de kort daarop volgende voorbereiden de conferentie in Moskou was de Roemeense delegatieleider, daarin ondersteund door de Italiaan Galuz- zi. woordvoerder van de acht a tien oppositionele partijen die aan de concepten van de drie basisdocu menten voor de communistische we reldconferentie op 5 juni haar fiat weigerden. In die concepten werd weliswaar niet openlijk de banvloek over Peking uitgesproken, maar wel werd de mate van solidariteit met Moskou in dit conflict tot algemeen kriterium voor de diverse commu nistische partijen verheven. Met het verwerpen van de bewuste docu menten was de opzet van de voorbe reidingsconferentie volledig mislukt. Ondertekening Tenslotte veroorzaakte de Roe meense minister van Justitie. Dimi- trioe vorige week groot opzien in Moskou. Hij weigerde ook maar één van de slotcommuniqués van de daar gehouden anti-fascistische confe rentie te ondertekenen. In die com muniqués werden de Bondsrepubliek. Israël, Griekenland en de Verenigde Staten ervan beschuldigd misdaden tegen de mensheid te hebben begaan. Volgens zijn zeggen bezat Dimitrioe geen volmacht zulke resoluties te on dertekenen. Maar Boekarest is al ge ruime tijd bezig de betrekkingen met Bonn op een vz-iendschappeiyke, flexibele leest te schoeien. Beide lan- OEZOEAKOLI Biafraanse troe- pen hebben de plaats Oezoeakoli her- overd. Het onmiddelijke gevaar voor Oemoeahia, de belangrijkste plaats die de Biafranen nog In handen heb- I ben, is hiermee geweken, zo Is van f Biafraanse zijde gemeld. Turkije Dan maakt Moskou zich grote zor gen over de reis van Ceaoecescoe en Manescoe, twee weken geleden naar Turkije. Turkije is immers lid van de NAVO en het lijkt er veel op dat die twee landen een kwasi-uitbraak- poging uit hun eigen blok forceren om samen een nieuwe Balkan-poli tiek te activeren. Zo'n initiatief zou ook voor Griekenland en Joego-Sla- vië veel aantrekkelijks bezitten en wekt dus in hoge mate Russisch misnoegen, temeer omdat Moskou's trouwste vazal, Bulgarije, daardoor in een ongewenst isolement wordt gedrongen. Maar ook binnen het rode impe rium heeft Ceaoecescoe de afgelo pen maanden geen gelegenheid voorbij laten gaan om zijn nationale onafhankelijkheid te onderstrepen en in te gaan tegen de Russische hege monie. Bij de recente controverse i Volgens de Biafraanse radio zijn bij het 48 uur durende tegenof fensief meei dan drieduizend Nige- rianen gesneuveld. Buitenlandse journalisten, die zaterdag in Oezoea koli arriveerden, zagen Biafraanse militairen bezig met het verzame len van honderden vuurwapens en munitie, die door de Nigeriaanse troepen waren achtergelaten. Kolo nel Achoezia. de Biafraanse bevel hebber die onder zijn manschappen bekend staat als Hannibal, zei dat zijn troepen nu bezig waren door te stoten naar Ovim. een belangrijk spoorwegcentrumHet Nigeriaanse leger heeft meegedeeld, dat Oezoea koli nog steeds vast in handen van de Nigeriaanse troepen is. Volgens de Nigerianen ontvluchten de Biafra nen Oemoeahia uit vrees voor een federaal offensief dat spoedig zou beginnen tegen de stad. de laatste grote stad die in het bezit van de Biafranen is. Het bericht van de evacuatie van Oemoeahia is afkomstig van Kolo nel Sjoev/a, de commandant van de eerste divisie, die vanuit het noorden zuidwaarts optrekt naar het Bia fraanse hoofdkwartier. Naar in Lagos verluidt hoeft de val van Oemoeahia niet het einde voor de Biafranen te betekenen. Als het Biafraanse hoofdkwartier ver plaatst wordt, worden de bevoorra- dingslijnen voor de Biafraanse troe pen korter en voor de Nigerianen evenredig langer en moeilijker. Tot voor kort dachten de Nigeria nen dat de val van belangrijke ste den als port Harcourt, Aba en Enoe- goe het einde van het verzet der Biafranen zou betekenen. Maar dit verzet is integendeel telkenmale eer der sterker dan zwakker geworden. Nigerië heeft geen verslaggevers of waarnemers toegelaten tot het strijdtoneel ten noorden van Oe moeahia. en de berichten over het offensief en de inname van Ozoe- akoli, een spoorwegknooppunt, kon den uit deze bron dan ook niet wor den bevestigd of ontkend. den zijn het er bijvoorbeeld over eens dat er bij de geplande Europese veiligheidsconferentie geen eenzij dige voorwaarden moeten worden ge steld. met name met betrekking tot de status van de DDR. In het Israe- lisch-Arabische conflict is Roemenië het enige Oost-Europese land ge weest dat zich afzijdig heeft gehou den en dat de diplomatieke betrek kingen met Israël na de zesdaagse oorlog niet heeft verbroken en voor een balkanstaat als Roemenië is een goede verhouding met Griekenland uiteraard bijzonder belangrijk. De onverzettelijke houding van Ceaoecescoe tegenover de Sowjet- Unie is zo berekend, en door zijn binnenlandse politieke maatregelen ook zo systematisch gefundeerd, dat het zeer onwaarschijnlijk is dat Ma nescoe bij zijn besprekingen met Gromiko ook maar enige posities op zou geven. Gezien de escalatie in Tsjecho-Slowakue zal hij probereb te verzoenen, te bemiddelen, en de controverse niet op de spits te drij ven. Maar toegeven zal deze koppige trotse man nooit. Genève Tekenend was de toespraak die de Roemeense gedelegeerde in Genève Nikolai Ekoebeskoe begin vori ge week voor de ontwapeningscon ferentie hield. Dat was dus vlak na de Russische ultimata aan Doebtsek en vlak voor deze reis van Manescoe naar Moskou. In die rede hield Ekoebeskoe een hartstochtelijk pleidooi ten gunste van de kleine landen en voor nationale souvereini- teit en niet-inmenging. Het had niet te maken met het onderwerp van de conferentie, maar het werd door de delegaties opgevat als een dringende oproep aan het geweten van de we reld om waakzaam te zijn, nu het lot van het kleine Roemenië, zo vlak tegen de grote broer aan gelegen, op het spel schijnt te staan. ATHENE (AP) De militaire cen suur heeft vandaag gedecreteerd, dat de Griekse dagbladen in de eerstko mende ZVt jaar per week een gehele pagina zullen reserveren voor de werken van 86 Griekse schrijvers, daarbij inbegrepen communisten, linksgezinden en tegenstanders van het bewind in Athene. De dagbladen te Athene en Salo- niki is te verstaan gegeven, dat de derde pagina's van hun zaterdag middag- en zondagmorgenedities uit sluitend ter beschikking mogen staan van Griekse auteurs. De zondagbladen zullen een her haling geven van het gepubliceerde in de zaterdagse edities. Tot de 86. die door het anti-com munistische bewind zijn gekozen, be horen negen communisten, neger, linksgezinden. zes anti-regime schrij vers van wie vier op het ogenblik in het buitenland tegen het bewind ageren een auteur in balling schap en een anarchist. Enkele der auteurs zijn reeds overleden. De keuze is geschied, aldus het be wind. zonder acht te slaan op de politieke <v' sciale standpunten van de betrokkenen. CALCUTTA (AP) Minstens 170 personen zijn omgekomen bij het omslaan van een veerboot op een rivier bij Tsjapra, in de Indrtse staat Bihar. Ongeveer 200 pelgrims wilden met de veerboot die slechts een capaci- i telt had van 50, naar een tempel op 1 de andere oever van de rivier. Slechts dertig wisten zich. nadat de boot was omgeslagen, zwemmend in I veiligheid te brengen. In Chicago, New York en en kele andere Amerikaanse steden I hebben zaterdag en zondag tien- duizenden mensen in het kader van een tweedaagse protestactie 1 deelgenomen aan bijeenkomsten en marsen tegen de oorlog in Vietnam. In New York verzamel den zich bijna 50.000 personen in het Central Park. Zij droegen armbanden met het getal 33.000 (het Amerikaanse verliescijfer in Vietnam aangevenden in Chi cago marcheerden 20.000 perso- j nen door de straten van het cen- j trum. De burgemeester had en- kele uren tevoren toestemming j voor de demonstratie gegeven en de tijdens de ongeregeldheden van de afgelopen week ingestelde j avondklok daartoe opgeheven. Zowel in Chicago als in New j York verliepen de betogingen op enkele kleine incidenten na rus- 1 tig. Op de foto: Druk en t'egen- i druk in San Francisco. DJAKARTA (ANP) In Kiboeng Toendoeng Joengoen in zu>d-Lam- pong (zuid-Sumatra) zijn tot nu toe 200 immigranten van honger omge komen. Dit meldt het blad van het leger Berita Joedha. Vier maanden gele den waren ongeveer zeshonderd ge zinnen naar dit gebied geïmmi greerd. Volgens het blad heeft ge brek aan planning tot de hongers nood geleid. Papandreoe hoogleraar Andreas Papandreoe, de zoon van de vroege re premier van Griekenland, is met ingang van september benoemd tot hoogleraar in de economie aan de York-universiteit te Toronto in Canada. Sedert de herfst van vorig Jaar is hy hoogleraar in de econo mie in Stockholm. LOS ANGELES (Reuter) De I openbare aanklager in het proces te gen Sirhan Sirhan, die terecht staat op beschuldiging van moord op se nator Robert Kennedy, zal de dood straf niet eisen. De belangrijkste vraag in het pro ces. dat reeds 55 dagen duurt, is of Sirhan geestelijk in staat kon wor den geacht de moord te hebben voorbereid. Acht door de verdedi ging ten getuige geroepen psychia ters en psychologen hebben betoogd dat Sirhan op het ogenblik van de moord leed aan paranoïde schizofre nie, maar twee getuigen-deskundi gen voor het openbaar ministerie menen dat Sirhan een grensgeval van schizofrenie was en wel degelijk in staat was de moord te beramen. (Van onze oorrespondent) LONDEN (GPD) Het ziet er naar uit dat Engeland te vroeg heelt gejuicht over de voorlopige regeling van het conflict met Anguilla. want de leider van het eiland, Ronald Webster, heeft de Britse regering van misleiding beschuldigd en zijn eis herhaald, dat zowel de regerings commissaris Anthony Lee als de Britse gouverneur het eiland moeten verlaten. Lord Caradon, de Britse vertegen woordiger bij de Ver. Naties, die dank zij grote takt op snelle wijze een oplossing voor het conflict te voorschijn had getoverd, zou vandaag in New York opnieuw met Webster spreken. Mogelijk zal de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken Mi chael Stewart, die naar New York komt vanwege de te houden NAVO- bijeenkomst. eveneens Webster ont moeten. De moeilijkheden schijnen het ge volg te zijn van het feit dat de tus sen Caradon en Webster vorige week op Anguilla opgestelde overeenkomst meer op goodwill en vertrouwen dan op precies geformuleerde waarborgen berustte. De achtergrond van de nieuwe onenigheid is dat Webster niet in staat is gebleken het vredesdocu- ment kwijt te raken aan het mili- tantste deel van zijn volgelingen Eén hunner. Jeremick Gumbs een oliehandelaar in New Jersey, die ge boren ls in Anguilla en één van Websters adviseurs is die het eiland bij de Verenigde Naties heeft verte genwoordigd heeft vorige week gezegd dat hij alles zal doen om de overeenkomst met Engeland te tor pederen. Stadsgehoorzaal Jublleumshow Li gezaal 1012 u. voorm. en 211 nam Gezondheidscentrum Bernhardi de) Bevolkingsonderzoek TBC 2—4 en 79.30 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad besprek; koopavond) 7.30 uur nam. Middelstegracht 1ste Openbare gadering SGP Spr. dhr. J. W, van Bi ren over „Vrijetijdsbesteding" nam. Oegstgeest (Akelellaan 43) Bah contactavond 8 u. nam Diamantpli 27 Baha'i contactavond 8 uur n.im. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) z ting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7- uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreekt Chr. Emigratie-centrale 78 uur ta Zijlsingel 2 volle Evangelie-zendi Paasfilm „Kruisiging en opstandii 8 uur nam. Schuttersveld. Lunapark 9 uur va middag'2 uur r.amiddag. WOENSDAG Stadsgehoorzaal Jubileumshow La gezaal 1012 u. voorm. en 25 u. n; Gezondheidscentrum (Bernhardl de) Bevolkingsonderzoek TBC 9-12 voorm. en 24.30 u. nam Beloftekerk NCVB, afd. Morskwi tier Klankbeeld van „Die Schöpfun 7.45 nam. Steenschuur 6 Leidsche Ver. Postzegelverzamelaars 8 uur nam. Hotel Centraal. Breestraat; opa bare vergadering Politieke Partij Radicalen 8 uur. Stadhuis (trouwkamer) Spreekt sociale raadsvrouw 46 uur nam. Schuttersveld. Lunapark 9 uur va m-.dcfiit:—?2 u.tr namiddag. DONDERDAG Rest. v. d. Heijden Expositie Rac Westrik (High fidelity-show) 3—61 8.15-10.30 uur nam. DINSDAG Kon Schouwburg. 20 15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel; „Hlppolytus" van Euripides. Ned. Congresgebouw. 20.15 uur: „En ik dan?" van Annie M. G. Schmidt. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Ned. Comedie: ..Biografie" van Max Frisch. Ned. Congresgebouw. 20.15 uur: „En Ik dan?" van Annie M G. Schmidt. DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20 15 uur: Haagse Comedie: ..De humorist" van John Os borne. Diligentia. 20.15 uur: solocabaret Rients Gratema: „Vingertjes in de papie". Ned. Congresgebouw, 20.15 uur: „En ik dan?" van Annie M. G. Schmidt. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. 3 3 5 S 5 V S 2 s s t - c "3 Amsterdam onbew 19 7 0 De Bilt onbew 21 7 0 Deelen onbew. 22 7 0 Eelde onbew. 21 5 0 Eindhoven onbew. 21 5 0 Den Helder onbew. 11 6 0 Luchth. R'dam mist 21 1 0 Twente onbew. 21 8 0 Vlisslngen onbew. 20 7 0 Zuid-Limburg onbew. '20 5 0 Aberdeen mist 7 -1 0 Athene geh. bew 15 9 0 Barcelona regen 13 11 6 Belgrado onbew. 16 2 0 Berlijn onbw. 19 6 0 Bordeaux iEW bew 16 9 0 Brussel onbew. 22 8 0 Frankfort onbew. 22 5 0 Généve onbew. 18 1 0 Grenoble onbew. 18 3 0 Helsinki zw. bew. 4 -8 0 Innsbruck onbew. 21 -1 0 Kopenhagen onbew. 12 2 0 Lissabon niet ontvangen Locamo onbew. 16 2 0.1 Londen half bew. 20 6 0 Luxemburg onbew. 20 7 0 Madrid geh. bew. 11 4 3 Malaga geh. bew 16 7 10 Mallorca mist 12 9 33 München onbew. 18 1 0 Nice licht bew. 18 9 0 Oslo licht bew. 17 -2 0 Parijs onbew. 22 5 0.2 Rome half bew. 18 7 0 Stockholm onbew. 11 -5 0 Wenen onbew. 18 2 0 Zürlch onbew 18 0 0 (Berkenkade) "4 tiecentrum Verbond Veilig Verkeer u. voorm.-1 uur, 2-5.30, 7 en 9.30 Gezondheidscentrum (Bernhardki de) Bevolkingsonderzoek TBC 913 voorm. en 24.30 u. nam. Bevrijdingskerk NCVB, afd, Spr. dhr. C. J. Scheurs over „Onb grijpelijké ouders, onbegrepen kind ren 8 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „Louis de Funés op vrijs voeten", a.l Dag. 2.30, 7 en 9.15. B« paasdagen ook 4.45. Do, vr. za nacl voorst, om 23.30: .Les liaisons danf reuses". 18 Ir. Lido: „The party", a.l. Dag. 2. 7 en 9.15. Beide paasdagen ook 4.( Luxor: „Jungle book", a.l. Dag. 12.15. 2.30, 4.45, 7 en 9.15. Ie paaaliUp] niet om 10 uur. Rex„The big gun down", 18 w0 Dag. 2.30. 7 en 9.15. Belde paasdag gei ook 4.45 Vr. en za. nachtvoorst, c 23.00: „Frankenstein schiep een vrw l 18 Jr. Studio: „De zoete zonden van Suzanne", 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en fl.l Beide paasdagen ook 4.45. Trianon„Matt Helm en de vemi Iers". 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15. B( paasdagen 2.15. 4.30, 7 en 9.15, dal tes om wi: on; pn TENTOON STELLINGEN De lakenhal. Dag, 105 uur; l5 uur Rijksmuseum van Oudheden (I penburg 28): Werkd. 10 uur voora 5 uur nam.; zond. 16 uur nam RIJksmuseun voor olkenkun: (Steenstraat 1) dag. 105 u.; 'sic dags 1- 5 uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend ma dag tot ei. met vrfjdag 9 uur voorn 5 u nam. zon. en feestdagen 1-* uur nam Rijksmuseum voor de geschiede^ ven der natuu» wetenschappen. Dag. lfrfm uur zone' l4 uur Galerie Van der Vllst: M&ttkj K Wiegman, schilderijen. Dinsdag t zaterdag 96 uur. zondagmiddag 1 5 uur (t/m 30 april). De Lakenhal: Expositie Plet No woo De moord op King Het tweede misverstand is dat Ray in Memphis wel hulp moet hebben gehad, omdat hij alléén zijn zaakjes nooit zo goed voor elkaar heeft kun nen krijgen: alles precies goed geti med; de juiste kamer, tegenover het juiste motel. Hoe wist Ray zo precies dat King daar zou logeren en op dat moment? Na de moord krioelde de omgeving van het Lorraine-motel van de politiemannen, maar Ray kwam er gemakkelijk doorheen. Hoe is dat mogelijk zonder hulp? Is dat nu wel zo? Was het werke lijk niet mogelijk voor een man al leen om de zaak zo tot in de puntjes voor te bereiden. Kon Ray niet in zijn eentje van te voren maatregelen nemen, die hem zouden verzekeren van een snelle aftocht? Deze vra gen komen aan de orde in het on derstaande. dat voor een deel is ge baseerd op mijn eigen bevindingen en voor een ander deel op wat Ray mij er zelf over vertelde. Het definitieve besluit om Martin Luther King te vennoorden of dat nu door Ray weid genomen of door een ander schynt te zijn gevallen op 16 of 17 maart. King vertoefde op die data in Los Angeles. Op zaterdag 16 maart hield hij een redevoering voor de Democraten van Californië Hij had het bij die gelegenheid over de „nederlaag van president John son". Zaterdag de zeventiende sprak hij in een baptistenkerk in Los Ange les. Terwijl dr. King sprak was Ray op een afstand van nog geen vijf kilo meter van hem verwijderd- Hij be vond zich op het moment van Kings rede in de Baptistenkerk in een post kantoor. waar hij een adreswijziging opgaf: van het St. Francis hotel in Los Angeles naar Atlanta (in de staat Georgia) poste restante De volgende morgen vertrok dr. King naar Mississippi; en ook Ray verliet die morgen Los Angeles. Hij reed in zijn Mustang naar New Orleans. Op 22 maart vinden we Ray terug in Selma «Alabama» in het Flamingo hotel. Martin Luther King was een kilometer of zeventig daarvandaan bezig met de organisatie van zijn „mars der armen". King ging de avond van de 23ste maart terug naar Atlanta, terwijl Ray die nacht door bracht in Birmingham De volgende dag 24 maart huurde hij een kamer in Atlanta, in de 14de straat, nummer 113 Hij betaalde een week huur vooruit. Verkenningen Van 24 maart, tot 27 maart verbleef King In New York. Ray maakte van de afwezigheid van zijn toekomstige slachtoffer gebruik om diens huis. hoofdkantoor en kerk de Eben- haëzer-baptistenkerk te verken nen Na de moord vond de FBI op Ray's kamer een plattegrond, waarop de ligging van huis, kantoor en kerk (tekeningen) en Henk de Vroi (beelden). Dagelijks 1017 uur. dags 1317 uur (t/m 11 mei) Avond- en nachtdienst der apotheki Geopend voor spoedeisende geval!» Apotheek Reijst, Steenstraat "c 20136. Apotheek R van Breest Smallenbu te Leiderdorp. Apotheek Voorschot en de Oegstgeest Apotheek zijn 4 geopend. BOAC-staking geëindigd zeslaagse pilotenstaking bij BOAC. die dieze genationaliseer Britse luchtvaartmaatschappij miljoenen heeft gekost, is geduit de het paasweekeinde geëindigd m een belangrijke overwinning voort vliegend personeel, dat een enon salarisverhogng heeft gekregen. (ADVERTENTIE) mer cirkeltjes waren aangegeven. Ook trof men Ray's vingerafdrukken op de kaart aan. Op donderdag 28 maart leidde King in Memphis een mars van stakende vuilnismannen een mars die door de activiteiten van I enige militante negers eindigde in een grote rel. Op die 28ste maart be-1 sloot Ray, of iemand anders, een ge weer te kopen. Ray heeft my gezegd dat hy liever in Birmingham dan in Atlanta een wapen wilde kopen, omdat hy in laatstgenoemde stad stond geregis- treeerd. Op 29 maart reed Ray als Eric S. Galt naar Birmingham. Hy vervoegde zich by het „handelsmaga- zyn voor luchtscheepvaart" op het vliegveld van Birmingham, waar hij op naam van Harvey Lowmyer een geweer van ,243-kaliber kocht met te- j lescoop, (Het vreemde is. dat hy te-j gen my zei dat hy in Birmingham wilde kopen, omdat hy daar niet stond ingeschreven. Waarom nam hy dan toch een andere naam aan by de koop?). Dr. King kwam op 29 maart in At lanta terug, gedesillusioneerd omdat het de eerste maal was geweest dat een aantal van zyn volgelingen ty- dens een mars geweld had gebruikt. Pers. radio en televisie gaven na tionale bekendheid aan zyn smeek bede ..volgende week" terug te keren naar Memphis. (wordt vervolgd). van 28 maart tot en me 12 april, dagelijks van 9 lot 6 uur paasdagen gesloten breestraat 146 botermarkt 21»

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2