De Gaulle roepend in de woestijn VenhaAe koek Pakistan nieuwe SCHUDEl's J™, C ITROE CITROEN stijl Onverschilligheid rond referendum EGYPTE BANG VOOR ZWARE SLAG ISRAËL Uitgaansverbod na opstand in de ne£erwijk van Chicago Canada gaai NA V O-troepen in Europa verminderen LIDO - NOORDWIJK „DANSEN" „THE MOODS" Familieberichten GEPAKT PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 4 APRIL 1969 (Van onze correspondent Prank Onnenj PARIJS (GPDi De politieke hogepriesters, die op elke vraag een antwoord hebben, staan nu toch eens met de mond vol tan den. Een gloednieuw fenomeen presenteert zich ook voor hen in het feit dat, in plaats van af te nemen, de onverschilligheid voor het komende referendum toe neemt, naarmate de grote dag 27 april nadert. Tot dusverre hadden die poli ticologen bij alle referenda tover de stichting van de Vijfde Repu bliek. de onafhankelijkheid van Algrije, de directe verkiezingen van het staatshoofd) een tegen overgestelde reactie bij de Fran sen kunnen registreren. De poli tieke koortsthermometer steeg toen juist naarmate de grote operatie dichterbij kwam. Nu lykt 't of zelfs De Gaulle als profeet in een woestijn staat te roepen. Want na zijn eerste te levisierede bleek volgens de opi niepeilingen die het politieke voedsel vormen van de Vijfde Republiek, dat haast de helft van het volk Frankrijks natio nale held oog noch oor waardig had gekeurd. Hoe zit dat nu al lemaal zo opeens? Veel gebeuren Er kan natuurlijk nog veel ge beuren, maar als het referen dum nu werd gehouden, zou de Franse president nauwelijks met de hakken over de sloot komen Globaal gesproken liggen de stukken zo, dat de helft van het publiek de stembus zou negeren, terwijl de andere helft dan nog eens in twee vrijwel gelijke kam pen van nee- en ja-stemmen wordt gescheiden. Nu kan men het natuurlijk aan De Gaulle wel overlaten die massa van de politieke traagheid met een paar pakkende regievondsten nog tij dig uit haar dommel te wekken en by de twee spreekbeurten die hij voor zich ook geserveerd heeft, de situatie alsnog te dra matiseren. Wanneer hij opnieuw de vraag toespitst op de keuze- „de chaos of ik", dan is het niet onwaarschijnlijk, dat een meer derheid der Fransen zich op nieuw achter hem schaart. Maar dan heeft hij tevens dit referen dum van zijn eigenlijke opzet ontdaan, om het in een persoon lijke keuze te doen verkeren. Het merkwaardige feit doet zich intussen echter voor, dat zelfs de voorstanders van het geen in het referendum aan de orde moet komen «een decentra lisatie waardoor de bureaucratie van Parijs moet worden ont manteld) maar lauwtjes blijven tegenover dit referendum, al zou dat beide doelpunten met één trap kunnen scoren. Die doel punten zijn van oudsher vooral wenselijkheden van de linkse partijen geweest. Deze hebben KAIRO (AP) Een vertrouwens man van president Nasser heeft van daag verklaard, dat Israël weldra wellicht zal pogen Egypte een zwa re slag toe te brengen. Hij zei, dat Egypte dan een vergeldingsactie zou ondernemen. De hoofdredacteur van het dag blad „Al Achram". Heikel schrijft, dat Israël zonder enige twijfel een spectaculaire of grootscheepse aan val zal ondernemen in een poging zyn beschadigde aanzien in het Mid den-Oosten op te vijzelen. Een dergelijke aanval kan naai de mening van Israël dienen tot her stel van het vertrouwen onder de ei gen bevolking en om de Arabieren in angst en beven te houden, schrijft Heikal. die gewoonlijk het standpunt van Nasser weergeeft. Studenten gearresteerd Een Westberlijns comité, dat noteert wat zich in Oost-Duitsland aan onrecht voordoet meldt dat er in de afge lopen weken in Jena en Oost-Ber- Üjn een aantal studenten in de theologie is gearresteerd wegens het „uitlokken van wanordelykheden". ADVERTENTIE "Vys ...maak iéts extra's van dat zondagsontbijt! met zo n malse en kruidige (met een likje boter mmm...) Gaston Monnerville, voorzitter van de Franse se naat heelt een -persoonlijke vete met het Franse staats hoofd. nu niettemin, met een ruim deel van het centrum, een front te gen het referendum gemaakt. Die oppositie is van oordeel, dat vooral de decentralisatie zich eenvoudig met leent voor de wat al te simpele vraagstelling die een referendum nu eenmaal eist, terwijl de onth<x>fding van de senaat verdacht veel lijkt op een persoonlijke rekening die het staatshoofd nog altijd met de voorzitter van dit lichaam. Monnerville, had te vereffenen. Bij een vorig referendum had Monnerville. die tot de radicale party behoort., de president van chantage durven te betichten en die beschuldiging heeft deze hem nooit kunnen vergeven. Of schoon de senaatsvoorzitter, vol gens het officiële protocol, on middellijk na het staatshoofd de hoogste rangorde in de staat be kleedde, werd Monnerville na die uitval door het Elysée dood verklaard en voor geen enkele ontvangst meer geïnviteerd Vele tegenstanders verdenken De Gaulle nu dus van het hei melijke voornemen, als straf voor die onbetamelijkheid, be halve zijn voorzitter ook de hele senaat politiek te willen execu teren door middel van het refe rendum. Meer hout De bezwaren die tegen de re ferendum-procedure voor de re organisatie voor het binnenland se bestuur worden aangevoerd, snijden zeker meer hout. Decen- tralisatie ie inderdaad een te veelomvattend en vaag begrip om enkel in zwart of wit te worden uitgebeeld. Aan de vraagstelling waarop dus alleen maar met ja of nee geantwoord mag worden, is dan ook een lij vig document van achtduizend woorden met liefst acht en zes tig artikelen toegevoegd dat iedere Fransman boeren knecht. kruidenier of staats rechtsgeleerde dus eerst eens ernstig zou moeten lezen en overwegen. Kom er maar eens om. Voor die geweldige inspan ning deinst de meerderheid van het publiek blijkbaar terug, om dat het niet ten onrechte vindt, dat dit nu toch echt wel typisch werk is voor de beroeps politici aan wier neuzen de con ceptie en de uitwerking van het decentralisatie-project echter consequent voorbij is gegaan. En door die uitsluiting werd de de mocratie onder de Vijfde Repu bliek ook weer eens uitgescha keld waarmee de gaullisten eens te meer koren droegen naar de molens van de oppositie. Toch houdt De Gaulle vol. dat het referendum het middel by uitstek is om van de democratie een levend begrip te maken, om dat het volk dan immers zelf een antwoord op de klemmende problemen van de tijd mag ge ven. En de gaullisten verwijzen dan wel graag naar Zwitserland dat het referendum ook wel toe past doch zonder daarbij, en dat verzwijgen zy liever, het parlement monddood te maken. En in ieder geval moet het dui delijk zijn dat niet alle onder wierpen zich voor een referen dum-beslissing lenen, en dat 't nog wat bedenkelijker is in feite op twee vragen slechts één antwoord te verlangen. Zodat ook dit referendum, zo vinden vele Fransen, toch weer over een dubbele bodem beschikt Om deze of andere redenen hadden ook verscheidene gaul listische leiders en ministers ze ker veel liever gezien dat presi dent De Gaulle dit nieuwe refe rendum maar in zijn zak had gehouden. Maar nadat hij in de meidagen nu eenmaal een refe rendum had aangekondigd dat toen door stakingen in de pen moest blijven meende de Franse president voor zijn per soonlijke prestige, die volksstem ming onmogehjk nog langer achterwege te kunnen laten. Doch zonder nog op de uitslag vooruit te willen lopen, kan op dit moment al wel worden ge zegd. dat de president in elk ge val nog niet geslaagd is in zyn bedoeling, het referendum tot. een wapen te smeden dat het volk. in het raam van de „di recte democratie", zelf met vol doening. genoegen of zelfs pas sie zou hanteren. De Fransen staan er eerder nog steeds wat I I I vreemd naar te kyken Perzie breekt met Libanén Per- zië heeft de diplomatieke betrekkin gen met Libanon verbroken, omdat. Libanon geweigerd heeft generaal Taymoer Bachtiar uit te leveren. Militairen paraat CHICAGO (AFP, Reuter) De burgemeester van Chicago heeft gis teren een uitgaansverbod voor de nejerwyk aangekondigd en de na tionale garde opgeroepen in verband met rassenonlusten aan de vooravond van de herdenking van de moord op ds. Matin Lnther King. De verkoop van vuurwapens, ben zine en sterke drank is in de neger- wyk verboden nadat eerder op de dag groepen Jonge negers de straat op trokken waar zy op de politie stuitten. Bij de vechtpartijene die toen ontstonden vielen 22 gewonden Meer dan 250 personen werden ge arresteerd. Een jonge neger die een kogel in zy.n borst kreeg is er ern stig aan toe. De relletjes braken uit op enkele middelbare scholen in de negerwyk Na een herdenkingsbyeenkomst voor King in deze scholen kwam het tot vechtpartyen. die op straat werden voortgezet. Pas laat in de nacht werd het wat rustiger in de wyk. De 6.000 nationale gardisten waarom ae burgemeester van Chicago, Daley, had gevraagd zyn onderdergebracht in de directe omgeving van Chicago. Een politiefunctionaris deelde mee dat alhoewel er geen sprake was van ernstige rellen, het gevaar voor het verkeer groot genoeg was om de aanwezigheid van de nationale garde noodzakelyk te maken. OTTAWA (RTR) „Canada zal deel blUven uitmaken van de NAVO, maar is voornemens binnenkort, «n overleg met zUn bondgenoten, maat regelen te nemen voor een in fasen uit te voeren vermindering van de Canadese strijdkrachten in Europa na dit jaar". Dit heeft de Canadese premier, Pierre Trudeau, gisteren bekendge maakt. Als eerste taak van de Cana dese strijdkrachten noemde hy de verdediging van het eigen gebied en vervolgens de verdediging van Noord-Amerika in samenwerking met de Verenigde Staten en na koming van die NAVO-verplich- tingen waarover by onderling overleg overeenstemming wordt schikbaar houden voor het uitvoe ren van elke internationale missie voor het behoud van de vrede die het land wordt toegewezen. Canada wil spoedig besprekingen met de Verenigde Staten voeren over alle problemen die zich by de ge- meenschappelyke defensie-samen- werking in Noord-Amerika voordoen Wij hebben het absolute pacifisme afgewezen, aldus Trudeau. ZATERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag se Comedie: ..Veel leven om niets" van Shakespeare Circustheater. 20.00 uur: Ned. Opera stichting: ..Der Zigeunerbaron" v Joh. Strauss, m.m.v Ned. Operakoor. het Omroeporkest en het Nat. Ballet Ned. Congresgebouw. 20.15 uur: „En dan?" van Annie M. G. Schmidt. Ook om 20.15 uur: Plesta Gltana aviijoentheater: toneelgroep Arena: „De gestolen prins" van Dan Totheroh ZONDAG Kon Schouwburg. 14 00 uur Haagse Comedie: „Veel leven om niets" van Shakespeare. Om 20.15 uur Haagse Co medie „Een vlo ln 't oor" van Geor ges Feydeau Ned Congresgebouw. 20.15 uur: „En lk dan?" van Annie M G. Schmidt Om 20.15 uur: Fiesta Gltana. MAANDAG Kon. Schouwburg, 14.00 uur: Haag se Comedie: „Een vlo in 't oor" van Georges Feydeau Om 20.15 uur: Haag se Comedie„De humorist" van John Osborne. Ned. Congresgebouw, 14.15 en 20.15 uur: „En ik dan?" van Annie M. G Schmidt. Ook om 14.15 en 20.15 uur. Fleste Gitana. DINSDAG Kon Schouwburg. 20 15 uur: Nieuw r' ms Toneel: „Hlppolytus" van Euripides. v^ngresgebouw. 20.15 uur: „En lk dan?" van Annie M G Schmidt OENSDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Ned. Comedie: „Biografie" van Max Frisch. Ned. Congresgebouw. 20.15 uur: ,JEn lk dan?" van Annie M. G Schmidt. DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haagse Comedie. „De humorist" van John Os borne. Diligentla. 20.15 uur: solocabaret Rlents Gratema: „Vingertjes in de papie" d. Congresgebouw. 20.16 uur: „En lk dan1»" van Annie M. G. Schmidt. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „100 geweren", 18 Jr. Dag. 12.15. 2.30, 7.00. 9.15, Zat. en beide paasdagen ook 4 45. Asta: Finian's rainbow", a l Pag. 2.00. 8.00 Bijou: „Pervers spel". 18 Jr, Dag. 2.00, 7.00, 9.30 Belde paasadgen, 1.45. 4.15, 7.00. 9.30. Camera „Ro6emarv's baby". 18 Jaar Dag. 2.15, 8.00. Belde paasdagen ook 5.00. Cineac; „Jungle boek", a.l. Dag. 9 30. 11.30. 1.30, 3.30, 5.30, 7.30. 9.30 Zond. vanaf 11.30. City; „Mackenna's gold". 14 Jr. Dag. 2.00 en 8.00. Corso: „Wat niet weet wat niet deert" a.l Dag. 2.00. 8.15 Zat. 2,00. 7 00. 9.15 De paasdagen idem, tevens 4.15 Du Midi: ..Oliver", a.l. Dag. 2.00, 8.15. Paasadagen 2.30. 8.15. Euro Cinema: „The great race", al. Zat., beide paasdagen en wo. 4.00, 8.00. Ov dag. 2.00 en 8.00. Flora: „Loving feeling". 18 Jr. Dag 2.30. 7.00. en 9.15. Belde paasdagen ook 4.30. Hollywood: „Operation crossbow". 14 jr. Dag. 8.15 Vryd. 7.00 en 9.15. Za en beide paasdagen 2.30. 7.00 en 9 15 Kriterion: „Al Capone". 18 Jr. Dag. 2.15. 7.00, 9.15. Beide paasdagen 1.45. 4.00, 7.00. 9.15. Metropole Tuschinski„Gejaagd door de wind", 14 Jr Dag. 1.30 en 7.30. Odeon: „Funny girl Dag. 2 00 en 8.00. Ol^mjJia: „Fanfare", a.l Dag. 2.00 en Passage: „The party", al. Dag. 1.45, 4.15. 7.00. 9.30. Rex: Overdag „Laurel en Hardy op hun best", a.l. Dag 9.30. 11.30, 1.30, 3.30. Ie naasdag 1.30 en 3.30. Elke avond. „Oorlogshel batangas". 14 Ir. 5.30. 7 30 en 9.30. Roxy: „The big gundown" 18 Jr. Vr. en zat. 2.30, 7.00 en 9.15. Beide paas dagen 7.00 en 9.15. Ov dagen 2.30 en 8 15. Seinpost: „Op blote voete ln het park a.l. Dag. 2.00 en 8.15 Studio de Luxe: „Yellow submarine", a l. Dag. 2 15. 7.15 en 9.30. Zat. zon en 2e paasdag 1.30, 4.00, 7.15 en 9.30. Studio 2000: „Yellow submarine", a.l. Wo en do 8.00. Vr.. za„ le en 2e paasdag 7.00 en 9.30. (2e paasdag discobal na). Dl. do. vr. 2.00. 1ste paasd. 4.00, 2e paasdag 1.30. 4.00 Thalia- „Heden ik morgen jij'", 18 ADVERTENTIE TELEFOON 01719-2800 Uw gelegenheid voor amusement Met het Paasweekend. Met medewerking van De dancing met de billykste pryzen, consumpties vanaf f 1, Met de betere muziek en sfeer van de gehele BADPLAATS AANVANG 8.30 UUR N.M. (overgenomen uit andere kranten) Geboren: Jurgen Alexander, z. v SmitsVeldt, Lissabon: Karin Elinc. d. v. Tiktak—Kruijt Rotterdam. Getrouwd: drs. J W. T. Lichten- belt en K. van Puffelen. Helmond. Overleden: R van PeschBakhuis (86). Ommen: ir. W F. Stoel (70). Bergen; mevr. wed. I. C. A. Riibsaam Stap (76 Bergen op Zoom; J. F. M van der Elburg (77). Rotterdam. E. Mogendorff-Struck (77). Amster dam: mevr. wed. W HofstraBie- kart (67). Amsterdam. Ministers gewaarschuwd Pre mier Wilson heeft gisteren op een kabinetszitting gewaarschuwd, dat ministers slechts in de regering kunnen bhjven wanneer zy onder alle omstandigheden kabinetsbeslui ten verdedigen en derhalve vasthou den aan het beginsel van collectieve regeringsverantwoordelykheid. Aan leiding tot deze waarschuwing was de houding van minister van Binnen landse Zaken Callaghan, die vorige week op een byeenkomst van het party bestuur van Labour tegen de regeringsplannen voor hervormin- gen in de vakbeweging stemde. Het rommelt in Ethiopië De po litie heeft gisteren dertien vrachtwa gens met studenten opgeladen nadat zy een sit-in in de universiteit Haile Selassie hadden gehouden. Ook leer- j lingen van middelbare scholen waren gistermiddag uit Sympathie niet op school verschenen. De studen ten willen hervorming van het on derwijs en eisen dat de politie de aan klachten tegen een aantal studenten seponeert. Dienst voor Eisenhower Prins Philip zal Koningin Elizabeth van Engeland vertegenwoordigen by een herdenkingsdienst voor generaal Eisenhower, die op 14 april in de ka thedraal van St. Paul te Londen wordt gehouden. Men heeft besloten de dienst te houden in verband met de golf van kritiek in de Britse pers dat men niet genoeg eer had bewezen door slechts de graaf van Mount- batten en de minister van Defensie Healey, naar Washington te sturen. Jr Beide paasdagen 7 00 en 9 15. Ov. dagen ook 2.30, t/m dl. De Uitkijk: „Een lange dwaze zomer", 14 Jr. Dag. 2.30. 7.30. 9.45. Belde paasdagen 2.00. 4.15. 7.30. 9.45. (ADVERTENTIE) N V. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN KARATSJI (APt Een nieuwe door president Jahja Chan aangekondigde anti-corruptie is begonnen met de schorsing van twee inspecteurs van de ver keerspolitie en de arrestatie van een ambtenaar van de douane. De inspecteurs zouden steekpen ningen van vrachtwagenchauf feurs hebben aangenomen, ter wijl de douaneman op heter daad bij het aannemen van steekpenningen werd betrapt. Mensen die tegen de Ic.mp lopen zouden gevangenisstraf kunnen krijgen van maximaal 14 jaar. In het hele land is het aan de macht komen van het nieuwe regime op de een of andere ma nier merkbaar. Politieke slag zinnen zijn van de muren ver dwenen, auto's met kapotte uit laten, of helemaal geen zijn van de straten verdwenen als ook de vele „illegale" stalletjes op de trottoirs. Hier en daar worden overtreders door con trolerende leg er autoriteiten ter plaatse beboet. In Karatsji ach tervolgde een officier een taxi chauffeur, die op bijzonder on behouwen manier een bus in haalde. De officier liet de man de ventilen uit zijn banden ha len. en toen moest hij maar zien hoe hij verder kwam. In Rawalpindi is generaal Jahja Chan ondertussen aan het werk aan zijn ontwerp voor een nieu we grondwet. Het valt een ie der op. dat „de baas", zoals men hem noemt, zonder lijfwacht door de stad rijdt. „Vervolgens vertelde lk myn Poolse pensionhoudster dat ik Paul Bridge- man heette. Ik schreef de naam voor haar op. Ik lichtte de vrouw in om dat ik op die naam poet kon ver wachten. nu ik een geboortebewijs had aangevraagd. Myn volgende stap was het huren van een kamer in de Dundasstreet op naam van Ramon George Sneyd. De pensionhoudster was een Chinese en ik vertelde haar dat ik 's nacht werkte. Overdag was ik Sneyd en woonde ik in de Dundas- straat; 's nacht was ik Bridgeman I en woonde in de O&singtonstraat". i „Toen dit was geregeld stapte ik bij „Browns handel in toneelrekwisieten" 1 binnen in de Yongestraat waar I ik een make up-koffertje kocht. Nu kan ik met myn eigen gezicht als Sneyd myn paspoort gaan aanvragen om my vervolgens te vermommen en zo terug te gaan als Bridgeman, de man die voor Sneyd zou getuigen". „Inmiddels was ik al een keer aan- j gehouden door de politie wegens een 1 overtreding van het verkeersregle ment. Ik kreeg een bekeuring omdat ik de straat was overgestoken zonder gebruik te maken van de oversteek plaats. Daardoor was ik genoodzaakt my te ontdoen van al .myn Galt- papieren" (inclusief zyn in Alabama afgegeven rybewys en andere stuk ken die hem indentificeerden als Eric 6. Galt). Teveel „En toen ging ik myn paspoort aanvragen by de desbetreffende dienst en daar bemerkte ik dat ik een hoop werk voor niets had gedaan. Als je geen getuige kunt vinden, die een verklaring kan tekenen dat hy je minstens twee jaar kent, kan je toch nog een Canadees paspoort krijgen en wel heel eenvoudig: door te zwe ren dat je Canadees kent. Dat deed ik en er werd me verteld, dat ik myn paspoort binnen twee weken zou kunnen halen". „Ik had Bridgman niet meer nodig, dus vestigde ik me permanent op myn andere adres, waar ik doorging voor Sneyd. Maar omdat ik het ze kere voor het onzekere wenste te ne men, reisde ik naar Montreal om de mogelijkheid van snel vertrek per schip na te gaan. In Montreal huurde ik een kamer in de wijk Notre Dame- west- In augustus 1967 had ik in Notre Dame-oost gewoond, helemaal aan de andere kant van de stad. Als het spelletje met het paspoort niet goed zou aflopen, wilde ik pas sage boeken op een schip dat naar Afrika ging. In één van de havens, die het schip op zyn reis zou aan doen. wilde ik dan proberen er tussen uit te knypen. Ik vond een Scandina vische boot die een trip naar Mozam bique ging maken. De reis kostte zes honderd dollar, maar de hele zaak ging niet door. omdat ze naar myn paspoortnummer vroegen". „Terwyl ik in Montreal was. moet de politie een tip hebben gekregen dat ik hier wel eens zou kunnen zit ten. omdat er verscheidene arresta ties werden verricht. Ik herinnerde me dat ik in een krant het bericht Iels van de arrestatie van twee man nen in een witte auto. Ze hadden een hond bij zich. De vond het dan ook beter me zo weinig mogelyk te laten zien. Ik ging alleen nog maai' naar bulten om wat te eten en om bezoe ken te brengen aan het scheepvaart bureau. Na 9 dagen ging ik terug naar Toronto. De volgende dag belde ik de afdeling paspoorten en ik kreeg de mededeling dat myn paspoort net was binnengekomen. Ik ging het ha len en ik ontdekte dat de naam ver keerd was geschreven «Er stond Sneya in plaats van Sneyd. Ray schryft in blokletters: de „d" maakt hij driehoekig en kan makkelyk wor den aangezien voor eeh „a". Op zyn aanvraagformulier ïykt er inderdaad Sneya te staan). Ik had geen tyd meer om de fout te laten herstellen, das moest ik uit Toronto vertrekken met een foutief paspoort". Door William Bradford Huie „Toen ik na negen dagen verblyf in Montreal terugkeerde naar Toron to had ik nog achthonderd dollar. Ik wilde naar een Engelstalig land in Afrika, omdat ik hoopte daar werk te kunnen vinden, maar de prys van een retour was 820 dollar en zonder retour op zak kom je de landen waar lk op mikte niet in. Dus nam ik een retourtje naar Londen, maar ik was niet van plan in Engeland te biyven. omdat dit land veel te nauwe betrek kingen onderhoudt met de Verenigde Staten, ook waar het de opsporing van gezochte personen betreft". Portugal „Na myn aankomst in Engeland belde ik de Portugese ambassade op myn vraag hoe lang ik op een visum moest wachten, kreeg ik te horen dat dat maar één dag was. Ik gebruikte myn retourbiljet voor Canada om onmiddellyk door te reizen naai' Por tugal. Eenmaal in dat land aangeko men gaf ik al myn tyd aan het zoe ken naar een schip dat naar Angola zou vertrekken. Tenslotte vond ik er één. De reis kostte 3,777 escudos, on geveer honderddertig dollar. Het schip zou over twee dagen vertrek ken. Ik probeerde een inreisvisum voor Angola te krygen, maar dat zou zeven dagen duren" „Ik besloot naar Engeland terug te keren en maakte me zorgen over de geldnood waar ik zo langzamerhand mee te maken kreeg. (In Londen brak hy in in een levensmiddelen winkel, wat hem driehonderd dollar opleverde). Ik wilde vanuit Engeland naar Frankryk zien te komen om daar te tekenen voor het Vreemde lingenlegioen. Maar er waren rellen in Frankryk en het vliegverkeer was lamgelegd. Ik belde tenslotte een Journalist die me zei dat het legioen in Brussel een wervingsbureau had Ik stond op het punt het vliegtuig naqr Brussel te nemen, toen ik werd gearresteerd. Ze fouilleerden my en vonden het 38-pistool. Ook vonden ze een blauwdruk je waarop stond aan gegeven hoe je een geluidsdemper voor een pistool moet maken" Dit is het verhaal van James Ear Ray. Een verhaal dat. voor zover ik kan nagaan, waar is. De man die het schreef, riep niemands hulp in op zyn zwerftocht. Ray had in de ge vangenis van Missouri zeven jaar de tyd gehad uit te vinden hoe hy. na zijn ontsnapping, de Verenigde Sta ten uit kon komen. Hij had er boeken over gelezen en de ervaringen van mede-gevangenen op zich laten in werken. In juli en augustus 1967, drie maanden na zyn ontsnapping uit de gevangenis van Missouri, had hij zijn theorie aan de praktyk getoetst. Hy maakte toen voor het eerst de reis van Detroit, via Windsor en Toronto naar Montreal. Ray heeft een opmerkelijk scherp geheugen. Elke plaats, iedere streek, die hy heeft bezocht al is het maar één keer kan hij uittekenen. Hy weet hoe hy zijn doel moet be reiken. Misschien is hij geholpen by zyn vlucht, maar ik geloof er niet in. Ik geloof niet dat hy die hulp nodig had. Bovendien, hy gaat er geweldig prat op, dat hy het helemaal alleen heeft gedaan. (wordt vervolgd) Levendaal 101 „Leython" Tienerso. cletelt en ouderensocletelt 7.30 uur in Stadsgehoorzaal Jubileumshow Lan gezaal 10-12 uur voorm en 2-11 um nam. Volle Evangeliegemeente, afd. Oegjt geest Rijnlandslyceum Apollolaan i 6pr dhr ^Bulthuis (H.A.) 8 uur nam Leiderdorp (Fred. Hendrlkplantsoc; 25) Bahal' contactavond 8 uur nam Titus Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-: uur nam. ZATERDAG Jeugdmuseum (Hoogl. Kerkgracht <i Opening expositie „Colourform" 3 um nam. Waaggebouw Poppententoonstelling -12 uur voorm. en 2-5 en 7-9 uur nan Levendaal 101 „Leython" Midden» cletelt 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal Jubileumshow Lan gezaal 10-12 uur voorm en 2-11 uu nam. Oegstgeest (Het Witte Huls) Schaak sociëteit Palamedes 2-5,30 uur nam. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente Spr dhr Eikerbout 2 uur nam. Wassenaar (Bijhorst) Drlve-in dienst 10.30 uur voorm. Rilnlandsiyceum 1 Apollolaan i) Gem voor oorspronkelijk christendon aid. Oegstgeest. Spr. evang. N v. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chrit tus van de heiligen der laatste dage 11.30 uur voorm MAANDAG Stadsgehoorzaal Jubileum show Lu gezaal IC uur voorm 11 uur nam. Waaggebouw Poppententoonstelling -12 uur voorm. en 2-5 en 7-9 uur nac BIOSCOPEN Camera. „Louis de Funès op vrijen voeten", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15. Bek paasdagen ook 4.45. Do vr, za nach! voorst, om 23.30: „Les liaisons dang< reuses". 18 Ir. Lldo: „The party", a.l. Dag. 2.31 7 en 9.15. Beide paasdagen ook 4.Ü Luxor: „Jungle book", a.l. Dag. 11 12.15, 2.30. 4.45, 7 en 9.15. le paasdi niet om 10 uur. Rex: „The big gun down", 18 Dag. 2.30. 7 en 9.15. Belde paasdagé ook 4.45. Vr. en za. nachtvoorst. 23.00: „Frankenstein schiep een vrous 18 Jr. Studio: „De zoete zonden van s« Suzanne", 18 Jr. Dag 2 30, 7 en 9.1 Beide paasdagen ook 4.45. Trianon: „Matt Helm en de vernli Iers". 14 Jr. Dag. 2 30, 7 en 9.15. Beiö paasdagen 2.15, 4.30. 7 en 9.15. TENTOONSTELLINGEN Dag. 10—6 uur; i Oudheden (ty 10 uur voorm.. uur nam.; zond. 15 uur nam Rijksmuseum van oenburg 28)Werkd. 10 uur voorin. 5 uur ni Rijksmuseun vooi olkei (Steenstraat 1) dag 105 u.: 1 'lags 1—5 uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend mae dag tot er. met vrijdag 9 uur voorn 5 u. nam., zon- en feestdagen 1-i uur nam Rijksmuseum voor de geschledei der natutu wetenschappen. Dag uur zone' 14 uur Galerie 't Dulvenhuvs (Rapenbul 94): Expositie Manjlïe de Wit en Ai ke de Vries (grafiek), dinsdag t zondag van 2-8 uur (Van 19 maart m 5 april). „De Bliksem" (Hogewoerd 126) positie Victor van Dulvenbode. Da* lljks van 2-6 uur en 's-avonds vanT uur. (Tot en met 6 april). Galerie Van der Vlist: Matthii Wiegman, schilderyen. Dinsdag tl zaterdag 96 uur. zondagmiddag l- 5 uur (t/m 30 april). De Lakenhal: Expositie Piet Nd (tekeningen) en Henk de Vroa (beelden). Dagelijks 1017 uur soe dags 1317 uur (t/m 11 mei).' Avond- en nachtdienst der apothekt Geopend voor spoedeisende gevalle Centraal Apotheek. Breestr 74, tele 20552. Apotheek R. van Brëest Smi lenburg te Leiderdorp is de geht week geopend. De Oegstgeestse Apot is op zondag 30 maart gesloten van uur tot 24 uur. Apotheek Voorschot! Is op zondag 30 maart gesloten van uur tot 22 uur. WEEKEINDEDIENST LEIDSE HUISARTSEN Tot zaterdagmorgen lo uur na plege men de eigen hulsarts daar tot zondagnacht 12 u. uitsluitend to spoedgevallen de dokterstelefoon 2222 Geopend voor spoedeisende gevall tot 2de Paasdag 's morgens 8 uv Doeza Apotheek. Doezastraat 31. t 21313. Apotheek R. van Breest Snu lenburg te Leiderdorp en de Oeg> geestse Apotheek zijn dan geopend. Apotheek Voorschoten ls op 1ste Pai dag gesloten van 8 uur tot 22 uur. 0 2de Paasdag ls vanaf 8 uur 's me gens geopend: Apotheek Reijst. Stet straat 35. tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenbtf te Leiderdorp en Apotheek Voorset ten zijn op dt 2de Paasdag geopei De Oegstgeestse Apotheek Ts op 2 Paasdag gesloten van 8 uur tot 24 m WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. a 0 S a B t 6 6 s s s Amsterdam onbew. 8 0 De Bilt onbew. 9 0 Deelen onbew. 0 -0 Eelde mist 8 -4 Eindhoven onbew. 8 -1 Den Helder onbew. 7 2 t Twente onbew. 9 -2 t Vllssingen onbew. 7 1 f Zuid-Limburg onbew. 7 -2 Luchth R'dam onbew. 9 -2 t Aberdeen geen opgave Athene onbew. 18 10 Barcelona regen 12 8 1 Belgrado regi -i 10 5 Berlijn licht bew. 7 -0 I Bordeaux geh. bew. 14 4 1 Brussel onbew. 7 -1 Frankfort onbew. 9 -7 Geneve onbew. 9 -7 Grenoble llch bew. 11 2 i Helsinki onbew. 3 -4 i Innsbruck onbew. 8 -2 f Kopenhagen licht bew. 7 1 Lissabon zw. bew. 14 7 Locarno regen 13 5 Londen licht bew. 10 0 Luxemburg onbew. 7 -1 t Madrid half bew. 9 5 Malaga half bew. 16 7 i Mallorc geh. bew. 14 10 ïi Munchen onbew. 7 -3 t Nice regen 14 10 Oslo onbew. 12 -2 3arijs onbew. 4 1 7ome geh. bew. 17 8 f Stockholm licht bew. 8 -0 t Wenen onbew. 9 -2 i Zurich onbew. 9 0

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2