VN-RESOLUTIE DOOR ISRAEL AANVAARD BEZORGER Eén eis: directe onderhandelingen Russen zuinig op hun natuur Wilson kon weinig (ton Biafra doen SLACHTOFFERS IN GUINEE LEIDSCH DAGBLAD Sc verantwoord et en..* vloeS ete ...en zo lékker! CANADA LGENM PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 3 APRIL 196, ADVERTENTIE JERUZALEM (Reuter) De Is raëlische regering heeft gisteren de reizende V.N.-gezant voor het Mid den-Oosten, Gunnar Jarring, meege deeld dat zij akkoord gaat met de resolutie van de Veiligheidsraad van november 1967 voor het Midden- Oosten, maar blijft bij haar eis, om het conflict door onderhandelingen met de Arabische landen zelf op te lossen, aldus gezaghebbende zegslie den in Jeruzalem. Jarring is vanuit Cyprus in Israël aangekomen voor be: prekingen met minister van Buitenlandse Zaken- Abba Eban. d e hem het Israëlische antwoord ovei landigde op 11 vragen die Jan-in? enige weken geleden heeft gesteld. Een dergelijk document Ls ook in de Arabische hoofdsteden verspreid. Naar verluidt zou Eban gezegc hebben nog steeds ontvankelijk te zijn voor Jarrings voorstel om een conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabi sche landen en Israël te beleggen om de weg vrij te maken voor recht streekse onderhandelingen Ook zou Eban te kennen hebben gegeven dat I het voorgestelde overleg van de John Eisenhower Amerika's nieuwe ambassadeur in België) moest zijn moeder na afloop van Van onze corresponded LONDEN (GPD) - De Britse pre mier Harold Wilson, bruin gebrand door de Afrikaanse zon. keerde gis termiddag van zijn bezoek aan Lagos en Addis Abeba in Londen terug en ging onmiddellijk naar het Lager huis om daar ve«rslag over zijn be vindingen te doen. Hy bleek niets verrassends te hebben meegebracht. Wilson had al voor zijn vertrek naar Lagos gewaarschuwd dat hij niets spectaculairs verwachtte. Hij ging niet om te bemiddelen en hij her haalde dat dit de taak van de Afrikaanse staatslieden is. Wilsons doel was slechts polshoog te te nemen, maar zijn plan om ko lonel Ojoekwoe te ontvangen, mis lukte jammerlijk. Het bleek dat de communicatie met Biafra uiterst gebrekkig was. hetgeen mede tot misverstanden kan hebben geleid. Anderen geloven dat de voorbereiding van deze zaak aan Britse zijde veel te wensen over liet en daardoor in het honderd ls gelopen. Officieel laat de Britse regering de mogelijkheid om met Ojoekwoe te praten, open. Vandaar dat in 't La gerhuis werd gesuggereerd dat Wil son een persoonlijke vertegenwoordi ger naar Biafra zou dienen te zen den of Ojoekwoe naar Londen zou moeten uitnodigen. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder onbew half bew mist zw. bew half bew licht bew. Luchth. R dam licht bew Twente zw bew Vllssingen onbew Zuid-Limburg licht bew Aberdeen half bew. Athene vrUw. onbew. Barcelona regen Belgrado niet ontvang erlijn Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Étefteve Grenoble Helsinki Innsbruck neer licht bew onbew. licht bew. half bew. licht bew licht bew zw. bew. zw. bew. Kopenhagen vryw onbew Lissabon zw. bew Locarno geh bew Londen vrljw. onbew Luxemburg vrljw onbew Madrid regenbul Malaga licht bew Mallorca zw bew München onbew Nice zw bew. Oslo zw bew Parijs onbew Rome vrljw onbew Stockholm zw. bew Wenen zw. bew Zürich onbew. 0. g a 3 5 5 3* '4 S 3 ÏS a 8 -0 0 8 -0 0 7 -2 0 7 1 0 7 -1 0 6 2 0 8 -1 0 8 1 0 6 2 0 7 -0 0 11 3 0 16 8 0 12 8 8 7 -2 2 13 -0 0 7 1 0 1 8 2 0 9 2 0 9 -3 0 3 -8 0 1 7 1 0.2 6 -3 0 15 7 2 15 6 0 7 -1. 0 6 - - 12 4 9 19 5 0 17 10 0 4 5 -1 0 15 9 0 8 -5 0 9 1 0 16 6 0 2 2 -6 0 3 10 3 0 8 -2 0 de begrafenisplechtigheid in Abi lene ondersteunen. Het stoffelijk overschot van de 34-ste president van de Verenigde Staten werd gisteren in diens geboorteplaats onder grote belangstelling bijge zet. Aanwezig waren ook presi dent Nixon en diens familie, voor wie uitgebreide veiligheids maatregelen waren genomen. Hef schroef vliegtuigen volgden de route die de Amerikaanse presi dent in z\jn gepantserde limou sine volgde. Niet aanwezig bij de begrafe nisplechtigheden ivas de broer van de overledene, dr. Milton Ei senhower, die vorige week een lichte beroerte heeft gehad. Het Walter Reed-ziekenhuis in Wash ington heeft bekendgemaakt, dat zijn toestand bevredigend is. .grote vier alleen maar de aandacht van Jarnngs missie afleidt en deze ontkracht Overleg De vertegenwoordigers van de Ver enigde Naties van Rusland. Frank rijk. de Verenigde Staten en Enge land zijn vandaag hun geheim over leg begonnen over het Midden-Oos ten. Zij kwamen bijeen in de kan toren van de Franse delegatie bij de V.N.. nadat eerst gedurende zeven weken twrezijdig overleg was ge pleegd. verdere bijeenkomsten van de vier zullen vermoedelijk een maal per week plaats vinden om beurten in de kantoren van de vier delegaties. Men gelooft, dat 'net overleg maanden zal duren, voordat de vier overeenstemming zullen hebben bereikt over de voorstellen die aan de landen in het Midden- Oosten zullen worden voorgelegd v a Jamng Koning Hoessein van Jordanië heeft gisteren met president De Gaulle gesproken over de toestand in het Midden-Oosten Tegen ver slaggevers zei hij na afloop dat hij optimistisch is over de komende vier- mogendhedenbesprekingen. Koning ITo"cs?'n is -u op wct naar Wash ington voor besprekingen met presi dent Nixon. Gecapitoneerde FAUTEUIL met dons kussen en koord- franje f 623,—. Bekleding naar keuze 2-ZITS BANK in dezelfde uitvoering f 1008,—. BULTHUIS exclusieve interieurs BOTERMARKT 23 Showroom: Nieuwe Rijn 25 Toonzaal: Oegstgeest Rhijngeesterstraalweg 56, (tel. afspr. 20854 of 53490). MADRID AFPEi- dringen steeds meer berichten tot de bui tenwereld door over de slachtoffers die de recente gebeurtenissen in Eouatoriaal Guin hebben geëist Gisteren werd in Madrid uit goede bron vernomen dat niet alleen de leider van de mislukte staatsgreep tegen president Macias. oud-minis ter van Buiteniancisp Zaken N'Dongo maar ook diens eerste vrouw is om gekomen. zy was op de dag van de staatsgreep <5 maart» samen met. haar secretaresse door leden van de Guinese jeugdbeweging geheel ont kleed door de straten van Bata ge voerd en daarna gruwelijk mishan deld. Later bezweek zij aan haar verwondingen. Over het lot van haar secretaresse is niets bekend. Eerder deze week werd in Madrid vernomen dat. N'Dongo en oud-pre mier Ondo. eveneens een tegenstan der van Macias. in de gevangenis van Bata zijn overleden ADVERTENTIE Spion uitgewezen De Deense autoriteiten hebben gisteren een em ployé van het Europese bureau van de Wereldgezondheidsorganisatie in Kopenhagen uitgewezen wegens ac tiviteit die tegen zijn verplichtingen als internationaal employé indruist. Volgens de Deense televisie is het een Russische journalist die is uit gewezen wegens spionage. Jachten vrij China heeft, drie jachten die afkomstig zyn uit Hong kong laten vertrekken na ze ruim anderhalve maand te hebben vastge houden. De jachten, aan boord waar van zich totaal vijftien mensen be vonden. werden 16 februari op een zeiltocht van Hongkong naar het Portugese Macao aangehouden en opgebracht. Stakende artsen In totaal 145 niet-blanke artsen in de Zuidafri- kaanse provincie Natal hebben ont slag genomen uit protest tegen hun te lage salariëring Z|J zijn werk zaam aan ziekenhuizen i:» Durban en Pietermaritzburg. De niet-blanke artsen verdienen twee derde van het salaris van hun blanke collega's. Voor ons krantenbedrijf zoeken wij een ^an minstens 15 jaar Bezorgtijd tussen 16 en 18 uur. WIJ BIEDEN een goed loon. WIJ VRAGEN verantwoordelijkheids gevoel, accuratesse en het bezit van een fiets. U kunt zich persoonlijk aanmelden op werkdagen van 8 3017.30 uur bij de heer J Breedeveld WITTE SINGEL 1 LEIDEN Bij vliegtuigramp jn p0len: 5! doden WARSCHAU (AP) Een toestel van het Russische type Antonow van de Poolse luchtvaartmaatschappij is gistermiddag ten zuiden van de Pool se stad Krakau neergestort. Eenen vijftig personen zijn gedood. Het toestel was op weg van Wajr- chau naar Krakau. De oorzaak van de ramp is nog niet bekend. De plaats van het ongeluk lag veir van de normale route van het vlieg tuig. Het ongeluk was het eerste ern stige van de PooLse luchtvaartmaat schappij „Lot" sinds 19 december 1962. toen 33 personen omkwamen. MOSKOU GPD» Elk jaar wordt er in de Sowjet-Unie 400 mil joen kubieke meter hout verwerkt Bijna een derde deel daarvan komt op de mestvaalt terecht. De Kaspische Zee. de grootste vindplaats van kaviaar ter wereld, wordt bedreigd met uitdroging. In twintig jaar tijds is het waterpeil in deze reusachtige binnenzee twee- eneenhalve m gezakt. De oorzaak j van deze grote daling is tweeërlei: de petroleumwinning op zee. bii Ba- j koe. en de gevolgen van die aanleg van grote hydro-elektrisohe kracht- j centrales in de Wolga. I Een cycloon heeft in januari van i dit iaar een deel van de tarweoogst I vernield Dit zijn van die natuurrampen, waarover in Rusland niet in het openbaar wordt gesproken. En toch houden ze direct verband met de toe komst van dit land. Het probleem van de natuurbescher ming in de Sowjet-Unie in dit im mense land met zijn één miljard 200 miljoen hectaren bosgrond leen op pervlakte vijfmaal zo groot als de in cultuur gebrachte grond), met zijn eindeloze steppen, zijn uitgestrekte velden, zjjn majestieuze rivieren, met zijn rijke en gevarieerde fauna is waarschijnlijk nog acuter dan in de Westeuropese landen. Overtuigd van de waarde van een natuurlijke rijkdom begonnen de Russische tsaren reeds met het uit vaardigen van speciale maatregelen ter bescherming van de flora en de fauna Mogelijk als gevolg van ge sprekken over deze kwestie tijdens zyn lange verblijf in het buitenland in Frankrijk en Nederland vaardigde Tsaar Peter de Grote in 1703 het eerste decreet uit dat be trekking had op de natuurbescher ming. Zijn opvolgers namen dit goe de voorbeeld over; het eerste decreet van Tsaar Peter is in de loop der eeuwen gevolgd door vele andere Het was ook deze reislustige Peter die het eerste vogelreservaat stichtte Thans kent de Sowjet-Unie meer dan veertig flora- en faunareserva ten. Nog niet lang geleden is het ge bied rond het Bakalmeer in Siberië tot beschermd gebied verklaard. Het is echter pas sinds het begin van deze eeuw. en met name na de revolutie van 1917. dat de kwestie van de natuurbescherming over het hele land de hoogste prioriteit kreeg. In 1912 werd in Petersburg een com missie in het leven geroepen die tot taak kreeg de problemen op het on derhavige gebied diepgaand te bestu deren. Na de revolutie vaardigde Le nin een decreet uit „over de bosge bieden." In 1924 kreeg de Sowjet- Unie een „pan-Sowjettische maat schappij" voor de bescherming van de natuur. Deze organisatie bestaat nog steeds en iedere burger van het land draagt er zijn steentje aan bij in de vorm van een klein bedrag aan „contributie" per jaar. In de jaren-'30 kondigde de party algemene maatregelen aan ter be strijding van de erosie. Tussen 1937 en 1946 werden meer dan anderhalf miljoen hectaren grond opnieuw be plant met bomen en struikgewas. Er wordt thans hevig gestudeerd op een methode om tot een betere en vooral snellere herbebossing te kunnen ko men. Daartoe heeft zich een groep biologen en plantkundigen onder lei ding van Lissenko een erkende autoriteit op dit gebied gefor meerd. C86 DONDERDAG Gezondheidscentrum Bernhardkt Bevolkingsonderzoek T.B C. 9-12 voorm en 2-4.30 uur nam. Kantine Royal-fabriek (Roosevelt! straat) Contactbijeenkomst „De Ne tuurvriend" 8 uur nam Waagebouw Poppententoonstelling li -12 uur voorm en 2-5 en 7-9 uur middag Tieners» 7.3C uur sj nshow Lat, •n 2-11 uuj Levendaal 101 „Leython" cleteit en ouderensocleteit Stadsgehoorzaal Jubileumshow gezaal 10-12 uur voorm nam. Volle Evangellegemeente. aid. Oegsil geest (Rijnlandslyceum Apollolaan 1 spr dhr Bulthuis (H A.) 8 uur nam Titus Brandsmalaan 76 „De Duit boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8- uur nam. Oude Vest 13 Evangelisatie christen gem. „Ecclesia" 8 uur nam. ZATERDAG Jei.gdmuseuj .1 (Hoogl Kerkgra. ht 4J Opening expositie „Colourform" 3 uu nam. Waaggebouw Poppententoonstelllng it -12 uur voorm. en 2-5 en 7-9 uur nan. Levendaal 101 „Leython" Mlddenso cleteit 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal Jubileum show Lat gezaal 10-12 uur voorm en 2-11 uu nam. Oegstgeest (Het Witte Huls) Schaaki sociëteit Palamedes 2-5.30 uur nam (ADVERTENTIE) „Toen ik Memphis uitreed, deed ik dat langzaam en opvallend. Ik mocht geen aandacht trekken Als ik te hard reed. zou ik kunnen wor den aangehouden. Ik koerste een tijdje zuid in de richting van Missis sippi. reed vervolgens in oostelijke richting naar Alabama om via Bir mingham in Atlanta aan te komen. Op 5 april 's morgens om zes uur was ik weer op mijn kamer in At lanta. Ik parkeerde de Mustang en ik had er een beetje de pest over in dat ik geen gelegenheid en geen ttfd had om hem te verkopen Dui zend dollar kon ik er zeker voor ma ken. Voordat ik myn kamer verliet. richte brief. Ik had hem zelf ge schreven. maar hij was zogenaamd afkomstig van de John Birch Society (een Amerikaanse vereniging van rechts-radicale signatuur, red.) en er stond in hoe ik informatie kon krijgen over de Engelstalige landen in Afrika. Myn bedoeling was de FBI met een onderzoek van deze brief op een dwaalspoor te brengen, zodat ik een voorsprong kon krijgen". „Ik ging per bus van Atlanta naar Cincinnati. Ik had al om half twaalf 's morgens uit Atlanta weg willen zyn. maar het werd één uur 's mid dags. doordat de bus vertraging had. Midden in de nacht, om half twee kwam ik in Cincinnati aan. Ik wilde overstappen op de bus naar Detroit, maar ik moest anderhalf uur wachten. Ik wilde niet in het busstation blijven, daarom ging ik naar een cafeetje in de buurt, dat nog open bleek te zijn. Om acht uur de volgende morgen (6 april) was ik in Detroit. Ik nam een taxi naar het station, maar daar zeiden ze me dat ik beter per taxi naar Windsor «Canada» kon reizen. Naast het station was een kapper, waar ik me liet scheren. Ik weet nog goed dat de kapper me eerst niet wilde helpen, omdat hij eigenlijk geen grenspassagiers wilde scheren". „Ik nam een taxi naar Windsor, waar ik om tien of elf uur aankwam. Ik was mooi op tyd voor myn trein naar Toronto, die twintig minuten na mijn komst aan het station vertrok, s Middags om vijf uur kwam ik in Toronto aan. Een goed uur later nad ik een kamer gehuurd in de Os- singtonstratat voor tien dollar. Hel pension was van een immi grantenechtpaar uit Polen. De vrouw sprak nauwelijks een woord Engels en haar man deed het al niet veel beter. Ik gaf geen naam op. omdat ze er niet om vroegen. De zesde april was een zaterdag en het week einde deed ik nieta bijzonders „Op maandag de achtste april ging ik naar het gebouw van de plaatse lijke krant waar ik oude jaargangen doorbladerde. Ik zocht twee namen die ik zou kunnen gebruiken om een paspoort op aan te vragen. Ik haal de een stuk of tien namen uit de klanten, waaronder die van Paul Edward Bridgman en Ramon Geor ge Sneyd". (Ray haalde deze namen uit de geboorte-advertenties van de jaargang 1932 Htf wilde mannen van ziin eigen leeftijd. Ray was zelf van 1928. maar hij dacht dat hy er jon ger uitzag dan hy was. Daarom hield hij het op 1931 als zijn geboor tejaar. In het telefoonboek van To ronto ging hy na of de mannen, wier namen hy had uitgezocht, nog in Toronto woonden. Dat bleek zo te I zijn». i „Vervolgens belde ik een paar van de mannen, die ik had uitgezocht, op. Ik wilde weten of zij ooit in hun leven al eens een paspoort hadden oezeten en daarom gaf ik mij uit voor ambtenaar van de dienst van internationale aangelegenheden, af deling paspoorten. Ik had natuurlijk niets aan lieden die al eens een pas poort hadden gehad. De gemeente had immers foto's van paspoorthouders. Bridgman zei me, dat hy ongeveer acht Jaar geleden een paspoort had. maar Sneyd gaf me te verstaan, dat hy nog nooit een paspoort had aangevraagd". (Sneyd en Bridgman zouden later verklaren dat ze zich de tele foongesprekken over hun paspoor- poort te laten aanvragen en Bridg man zei bovendien dat hij het een „vreemd" telefoontje had gevonden, omdat het vroeg in de avond kwam, buiten de normale werkuren van ambtenaren 1 „Toen ik deze kwestie had gere geld, herinnerde ik me plotseling I dat degene die een paspoort aan- vraagt een getuige nodig heeft, die met een eed moest bevestigen dat hy de aanvrager minimaal twee jaar kent. Dus besloot ik Sneyd een pas poort te laten aanvragen en Brigd- man voor hem te laten getuigen, waarbij ik zowel voor Sneyd als voor Bridgman zou optreden. Ik begon daarom van beide mannen geboorte- 1 bewijzen aan te vragen". Museum De herbebossing is echter niet een op zichzelf staande problematiek, zy is onderdeel van de veel meer om vattende moeil'ykheden. waarmee de grond de Russen confronteert. Nog steeds is men nog niet geheel over de schade heen die de oorlog heeft aangericht aan de flora en de fauna Daarnaast wordt de natuur ernstig bedreigd door industrialiseringsplan nen. die zyn ondergebracht in de Russische vyfjarenplannen. Sedert enkele jaren discussieert men in de Sowjet-Unie over de mo gelijkheid om van de streek rond het Bakalmeer een soort van natuurïyk museum te maken, waar alle met uitsterving bedreigde dier- en plan tensoorten beschermd in leven zou den kunnen blyven. Hoewel het ge bied zich zeer goed leent voor indu strialisering schynen er krachtige stemmen op te gaan om dit te ver hinderen. Zo heeft men in het afge lopen jaar een poging om er chemi sche fabrieken neer te zetten, weten tegen te houden. ISu ook mijnramp in noord-Japan SAPPORO (Reuter AP) In een steenkoolmyn in Oebetsoe, in het noorden van Japan, heeft zich gis teren een gasontploffing voorgedaan, 25 mijnwerkers zijn van de buiten wereld afgesneden. Nader is bericht, dat drie lyken zyn geborgen en zestien gewonde mynwerkens zyn gered. De politie zegt, dat 10 mynwerkers vermoede- lyk nog opgesloten zitten. Het zoeken naar de 127 mynwer kers die vermist worden na een ont ploffing van de mijn van Barrote- ran in Mexico wordt nog steeds voortgezet ondanks het gevaar voor instortingen voor de reddingsploegen. Tot nu toe zyn de stoffelyke resten van 29 slachtoffers geborgen. Er be staat geen hoop meer dat nog over levenden zullen gevonden worden. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente S'pi dhr. Eikerbout 2 uur nam. Wassenaar (Bijhorst) Drive-li dienst 10.30 uur voorm. Rijnlandslyceum (Apollolaan Gem voor oorspronkelijk christendon afd. Oegstgeest. Spr. evang. N Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chrli tus van de heiligen der laatste dage, 11.30 uur voorm. MAANDAG Stadsgehoorzaal Jubileum show Lm gezaal IC uur voorm 11 uur nam Waaggebouw Poppententoonstelllng -12 uur voorm. en 2-5 en 7-9 uur nac BIOSCOPEN Camera: „Louis de Funés op vrijen voeten", a.l Dag. 2.30. 7 en 9.15. Belo paasdagen ook 4 45. Do. vr. za nach! voorst om 23.30: Les liaisons dang» reuses". 18 Ir. Lldo: „The party", a.l. Dag. 2 3 7 en 9.15. Belde paasdagen ook 4.4( Luxor: „Jungle book". aJ. Dag. 12 15. 2.30. 4.45. 7 en 9.15. Ie 1 niet om IC uur Rex- „The big gun down", 18 J: Dag. 2.30. 7 en 9.15 Belde ptrtsdage ook 4 45 Vr. en za nachtvoó^t. oe 23 00: „Frankenstein schiep een vroutt 18 Jr. Studio: „De zoete zonden van sei Suzanne". 18 jr. Dag. 2.30. 7 en 9 1! Beide paasdagen ook 4 45. Trianon: „Matt Helm en de vernie Iers", 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15. Beio paasdagen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum van Oudheden (Rj p» nburg 28) Werkd. 10 uur voorm. s uur nam.: zond 15 uur nam Ryksmuseun voor olkenkund» (Steenstraat 1) dag 105 u.: 'sz dags 1- 5 uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend ma; dag tot ei met vrijdag 9 uur voorm 'o u nam. zon. en feestdagen uur nam Ryksmuseum voor de geschledeni der natum wetenschappen Dag 10- uur zone' 1a uur Galerie 't Dulvenhuys (Rapenbi 94): Expositie Marijke de Wit en Ac ke de Vries (grafiek), dinsdag t/s zondag van 2-8 uur (Van 19 maart m 5 april). „De Bliksem" (Hogewoerd 129): Ei positie Victor van Duivenbode. D: lijks van 2-6 uur en 's-avonds van uur. (Tot en met 6 april). Galerie Van der Vlist: Matthifi Wiegman, schilderijen. Dinsdag t/n zaterdag 96 uur. zondagmiddag 1- 5 uur (t/m 30 april). De Lakenhal: Expositie Plet Noe< (tekeningen) en Henk de Vroor (beelden). Dagelijks 1017 uur. zot- dags 1317 uur (t/m 11 mei). Avond- en nachtdienst der apothekrt Geopend voor spoedeisende ge^ Centraal Apotheek. Breestr 74, 20552. Apotheek R van Breest Smal j ïenburg te Leiderdorp is de week geopend De Oegstgeestse ls op zondag 30 maart gesloten van uur tot 24 uur. Apotheek Voorschotei is op zondag 30 maart gesloten van uur tot 22 uur. Vreemd hoor. Deze rubriek bied een, we zouden haast zeggen uniek» kans om in één overzicht te zien war het zwiert, sliert en toch welig tier Dit kan een gave agenda voor he POP gebeuren in Lelden en omge ving worden Maar stuur ons dan we de opgaven daarvoor, en altijd zeke één week voor de donderdagse plaat sing. Adres: redactie Jouw Wereld, Wltl Singel 1. Leiden Je weetwel. Woensdag Leiden: Den Burcht Trash Blues Band en Carter Millon Gas-stove, 8 uur. Zaterdag. Alphen: Kassie 6 IJsclub gebouw: Christie Lane. Maandag. Alphen: Kassie 6. IJh clubgebouw: The Spiders 14.30 uur. Zwarte Panters gepakt Eenen twintig leden van de Amerikaans militante Zwarte-Panterorganisatics zyn gisteren in staat van beschuldi ging gesteld, omdat zy plannen zou den hebben beraamd tydens de paaa drukte bomaanslagen op vyf waren] huizen in New York te plegen. D< eerste aanslag zou vandaag plaats vinden. Tegelijk zouden een polltra bureau en een spooriyn doelwit vat bomaanslagen zyn. DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: HaagS Comedle: „Veertig karaat" van Bar» let en Grédy.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2