Congres Chinese partij Spruithyacinten goed verkocht James, Ray opgegeven Belangrijke rede Mao f Hoop op levenden mijnramp SEMI-METRO STRAKS IN DEN HAAG Wilson terug in Londen Opt LEÏDSCH DAGBLAD HONGKONG (Reuter, AFP) In Peking is onder voorzitterschap van Mao Tse-toeng 't negende nationale le congres van de Chinese commu nistische partü begonnen. Dit is ge meld door radio-Peking. Mao zou een belangrijke rede hebben gehou den. Nadere bijzonderheden over de ze rede zijn niet bekend. Het is het eerste partijcon gres sinds 1956. Er nemen 1512 af gevaardigden aan deel, onder wie voor het eerst „rode gardisten". Op de agenda staan onder andere een herziening van de partijstatuten en de verkiezing van een nieuw centraal comité. Naast Mao Tse-toeng en zijn plaatsvervanger Lin Piao namen op het podium o.a. plaats premier Tsjoe En-lai, Tsjen Po-ta, hoofd van de centrale groep voor de culturele re volutie en partij-ideoloog Kang Sjeng Onder de gedelegeerden bevinden zich ook grenswachten, die zich pas weer verdienstelijk hebben gemaakt, meldde radio-Peking doelend op de recente Chinees-Russische inci denten aan de grensoever Oessoeri. Zodra het nieuws van het partij congres bekend werd, stroomden hon derdduizenden mensen samen op het Tien An Men-plein in Peking onder trommelslagen en trompetgeschal. Overal werd vuurwerk afgestoken. Het congres werd geopend met de voorlezing door Lin Piao van een „politiek voorgedaan, die nimmer op „politiek rapport", waarin de erva ringen van de culturele revolutie werden opgesomd. Sinds het congres van 1956 hebben zich ingrijpende wijzigingen in China's binnen- en buitenlandse politiek voorgedaan, die immer op een volledig partijcongres zijn. be handeld. In 1958 ging China over tot zy'n „grote sprong voorwaarts" op economisch terrein, en reorgani seerde het zijn landbouw met de vor ming van volkscommunes. In het be gin van de jaren '60 begon het openlijke conflict met de Sowjet- Unie. en eind 1965 ontketende Mao zijn culturele revolutie. Waarne mers in Hongkong geloven dat het congres is belegd om formele goed keuring te hechten aan Mao's lang durige pogingen om de communisti sche party in overeenstemming met zUn eigen denkbeelden te reorgani seren. Het congres, dat volgens de partystatuten ieder jaar zou moeten worden gehouden, heeft o.a. tot taak de besluiten goed te keuren die tus sen de zittingen door centraal comi té of politburo worden genomen. Waarschyniyk zal het congres ver zocht worden om bekrachtiging van het ontslag uit zyn partyfuncties pilifrlipiiUru'iil van t voormalige staatshoofd Lioe I Sjao-tsji, het voornaamste mikpunt van de culturele revolutie. Op het vorige congres was Lioe gekozen als een der vyf vice-voorzitters van de partij. Brits vlootbezoek aan Zwitserland BAZEL (AP) In Zwitserland zijn twee schepen van de Britse marine aangekomen en dit betekent voor het eerst in de historie een Brits vlootbezoek aan dit land zon der kusten. Het zyn de mijnenvegers Flintham en Dittisham. schepen van 142 ton elk Talloze Zwitsers waren aanwezig toen de schepen de binnenhaven van Bazel invoeren. De pers had kritiek op het feit dat de stad niet gezorgd had voor een toepasselyke muzikale ontvangst. De commandant van de Dittis ham zei, dat hij niet geloofde dat schepen van de Britse vloot ooit zo „hoog" zyn geweest namelyk pre cies 283 meter en 23 centimeter bo ven de zeespiegel. De schepen zullen drie dagen in Bazel blyven. De bemaninning gaat diverse uitstapjes in de buurt ma ken, terwyl de Bazelse bevolking de gelegenheid krygt een kykje te ne men aan boord. De schepen hebben de reis van hun bases in het oosten van Enge land via de Noordzee en de Ryn tot aan Bazel voltooid in acht dagen. veroordeelt de Israëliërs NEW YORK (AFP, Reuier) De veiligheidsraad heeft gisteravond met elf stemmen voor en vier onthoudin gen (V.S., Engeland, Colombia en Paraguay) de aanvallen van Israël op Jordaanse dorpen en bewoonde gebieden veroordeeld en Israël ge waarschuwd dat bij herhaling sanc ties kunnen worden overwogen. De betrokken resolutie was ingediend door Pakistan, Senegal en Zambia. De V.S. en Engeland onthielden zich van stemming omdat in de re solutie de guerrilla van de Arabie- ren niet tevens werd veroordeeld. Waarnemers menen dat hierdoor de hoop op succes by de vier-mogend- j hedenbesprekingen over het Midden- Oosten is verminderd. De Israëlische I afgevaardigde zei na het debat te- I gen verslaggevers dat zyn land de ze komende besprekingen niet kan vertrouwen omdat een der deelne mers. de Sowjet-Unie, blyk gegeven heeft het eens te zyn met het Ara bische principe van guerrillastrijd. Andere afgevaardigden zeiden dat de resolutie zonder steun van de V.S. en Engeland weinig meer uitwer king zal hebben dan de voorgaande, i Het was de 262-ste resolutie die door de algemene vergadering en de Vei- ligheidsraad over Israël was i aanvaard en de 14-de veroordeling I van Israël. Uit -protest tegen de Israëli sche bezetters hebben Palestijnse vrouwen in Nabloes op de weste lijke Jordaanoever in het ge meentehuis een zitstaking gehou den. Burgemeester Masri van Nabloes bezocht de stakende vrouwen. Produktschap voor Siergewassen bijeen f (Van onze bloembollenmedewerker i LISSE Blijkens mededelingen van de afdeling Marktonderzoek van het Produktschap voor Sier gewassen tijdens de openbare be stuursvergadering van gisteren is men erin geslaagd 718.000 spruit hyacinten af te leveren. Ir. Hof man kon niet zeggen, hoeveel uit val er was en ook niet hoeveel stuks als onverkoopbaar zijn ge retourneerd. Dit zal later in een rapport worden bekend gemaakt. Ir. Hofman deelde ook mede, dat er deze week nog dertigduizend over waren, die wellicht nog zullen wor den verkocht, omdat de markt voor Pasen bloemen vraagt. Van het vrije veld is nu nog niets te halen. Ook dc volledige uitverkoop zou kunnen worden toegeschreven aan de schaarste aan bloemen in Europa. Men meende echter wel, dat de af zet een succes is geweest. De voorzitter verklaarde, dat deze geslaagde afzet voor een aantal men sen aanleiding is om te trachten een coöperatie te stichten. Daarin zul len die mensen, die hyacinten voor deze bloei kunnen prepareren en ver werken, kunnen deelnemen. Deze groep zal de spruithyacinten kunnen afleveren aan de handel of de vei lingen. Het ligt in de bedoeling om bif een voldoende deelneming te ko men tot een kwaliteitscontrole, een gerichte reclame en een betere afzet- methode dan tot nu toe het geval is geweest. Men wil ook een onbe perkte concurrentie voorkomen, waardoor de pryzen tot een onver antwoord laag niveau zouden dalen. De exporteurs van bomen kregen de minimumprijzen, die zy in overleg met de kwekers hebben vastgesteld. De heer Sterringa vroeg op welke basis zy zyn vastgesteld, maar kreeg hierop geen duidelyk antwoord. De volgende keer zal hij duidelijker ge gevens krygen. De rozenonderlagenzaailingenkwe- kers zagen hun teeltbeheersing op- geheven en vroegen onmiddellyk een inleveringsplicht aan om eventuele overschotten te kunnen opkopen. Ze I krygen hun zin en een surplusfonds, waaruit ze evenveel zullen ontvan gen als ze er instoppen. Dank zy de altyd attente heer Sterringa zal men wel mededelen, dat administratie kosten er dan af gaan. Syndicaten op het eiland Guern sey. die zich de laatste jaren met de Import en export van bloembollen en bloemen gingen bezig houden vonden het onjuist, dat de importeurs op Guernsey de bloembollen in eens moesten betalen, hoewel in de om ringende landen grote kredieten wor den verleend. Naai- aanleiding van de protesten is men rond de tafel gaan zitten en Is men tot schriftelyke afspraken ge komen, waarby drie commissies wer den opgericht, één voor handel en financiën één voor plantenziekten en één voor scheepvaart en verpakking. Gezamenlyk zal men een ontwik kelingsfonds financieren. De beta ling is intussen wel 50% bU over handiging documenten en de rest binnen 70 dagen geworden! Met buitenland Uiterst uitvoerig heeft men gespro ken over het contact, dat het PSV en de Bond van Bloembollenhandelaren met Duitse en Franse organisaties hebben gehad. Alle ontwikkelingen en problemen worden op bilaterale wijze onder de loep genomen. Men gaat trachten de E.E.G.-autoriteiten, zetelend in Brussel tot activiteiten te brengen. Er gaat van „Brussel" niets uit. Mr. Luit»se, secretaris van dit schap, zei, dat de Fransen hun veront rusting hebben uitgesproken over de import van bolbloemen, die verdub beld is. Bloemen uit Zuid-Frankrijk zyn echter van de Noord-Franse markt gebleven, waardoor de verho ging van de import misschien te ver klaren was. Als dat volgend jaar zo blyft, en ook de Zuid-Franse bloe men naar het noorden komen dan kunnen de pryzen wel eens zakken. Men heeft met de Fransen diepgaand gesproken over heffingen en markt - onderzoekingen om de afzetkanalen te vinden, waarlangs de bloemen wel het publiek zullen bereiken. Venuzolaanse rebellen gaan onderhandelen CARACAS (Reuter) Venezo laanse guerillastryders willen met de christen-democratische regering over vrede praten zy hebben dit besloten op een geheime byeenkomst van di verse in hët land opererende stryd- groepen. Een week geleden hief pre sident Caldera het zeven jaar oude verbod van de communistische par ty op. In een communiqué vraagt de gueri llabe weging„Strijdkrachten voor de nationale bevrijding" gehe ten. de regering om vrijgeleide voor vyf tien Cubaanse instructeurs naar Havanna, die zich op het ogenblik ln de bergen verschuilen. President Caldera, die op 11 maart in functie kwam, heeft eerder gezegd, dat hy bereid is te overwegen geen maatre gelen tegen de guerrillastrijders te nemen wanneer zy hun stryd opge ven. DEN HAAG (GPD) Over enke le weken zal door B. en W. van Den Haag aan de gemeenteraad een uit voerige nota met betrekking tot de se mi-metro worden voorgelegd. Als de raad zich in meerderheid voor die semi-metro zal uitspreken, zal dit inhouden, dat er over de ge hele stad vrije .trambanen zullen ko men die hetzy verdiept, hetz'i verhoogd van het straatniveau zul len worden afgehaald. Een en ander zal tot gevolg hebben, dat het tramvervoer geen hinder zal onder vinden van het overige verkeer en dus snel v en regelmatig zal kun nen plaatsvinden. Genoemd principe-besluit, dat zal worden opgenomen in een nota over het openbaar vervoer, die binnenkort zal verschynen, moet genomen wor den in verband met de spoedig star tende bouw van het nieuwe station, die tevens het begin van de reali sering van de semi-metro zal bete kenen. Reddingswerk vordert uiterst langzaam BARROTERAN (AP, Reuter, AFP) Reddingsploegen hakken zich op het ogenblik een weg door de steenmassa's in de kolenmijn te Barroteran, waarin sinds de gasont ploffing volgens de huidige schatting 145 tot 168 miinwerkers zitten inge- sloten. Instortingen diep in een der schachten belemmeren het reddings werk aanzienlijk. Totnogtoe zyn de stoffelyke over schotten *van acht mynwerkers ge borgen. De hoop nog overlevenden onder het puin. vandaan te halen, heeft men opgegeven. Een over heidsfunctionaris zei dat het zeker een week zal duren alvorens men gangen naar de plaats van de ramp heeft gegraven en dat niet verwacht kan worden dat mogelijke overle venden het zolang zullen uithouden, temeer daar de gangen met giftige j gassen gevuld zyn. Drie ploegen van het Rode Kruis en militairen met gasmaskers maken slechts moei zaam voortgang en zy hebben tot nogtoe geen overlevenden aangetrof- j fen. WOENSDAG Gezondheidscentrum (Bernhardka- 1 de» Bevolkingsonderzoek TB.C. 9-12 uur voorm. en 2-4.30 uur nam. Den Burcht: Informatie- en dia- avond Baha'l geloof 8.15 uur nam. Stadhuis (trouwkamer) Spreek uur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Waaggebouw: Poppententoonstel- ling 1012 uur voorm. en 25 en 79 uur nam. Schouwburg K. en O Toneelgroep j Arena de Nieuwe Komedie speelt voor leerlingen van de onderbouw van het V.H.M O.. Ulo en U T.S. ..Lekker blij- ven liggen maffen". 2 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal Receptie 125 laar Langezaal 3-5 ,uur nam. Gezondheidscentrum Bernhardkade Bevolkingsonderzoek T.B.C. 0-12 uur voorm. en 2-4.30 uur nam. Kantine Royal-fabrlek (Roosevelt- straat) Contactbijeenkomst ..De Na tuurvriend" 8 uur nam Waagebouw Poppen tentoonstelling 10 -12 uur voorm. en 2-5 en 7-9 uur na middag. Voorschoten (Tschaikowskylaan 39) Bahai contactavond 8 uur nam. ADVERTENTIE Marine van VS vervangt Polaris WASHINGTON (AP) De Amerikaanse marine overweegt de onderzeeboten uit te rusten met nieuwe lange-afstandsraketten. Op het ogenblik is men net begonnen het Polaris-raketsysteem van 31 schepen te vervangen door het Po- seidonsysteem. Tegen het eind van de jaren -'70 wil de Amerikaanse regering de Po laris vervangen lange-afstands raketten die men in vakkrin gen „Ulms" (Undersea Longe Range Missile System) noemt. De voornaamste wetenschappelyke adviseur van het Amerikaanse leger heeft gisteren een anti-raketsysteem voorspeld met raketten die verschei dene vyandelyke raketten tegelijk kunnen neerhalen. Luitenant-gene raal Austin Betts omschreef dit als „het glorieuze doel voor de toe komst". ADDIS ABEBA (Reuter) De Britse premier, Wilson, is gisteren na zijn bezoek aan Ethiopië naar Londen teruggekeerd zonder de Bia- fraanse leider Ojoekwoe te hebben ontmoet. Op de tweede uitnodiging van pre mier Wilson aan Ojoekwoe is men niet ingegaan. Biafra heeft het eer ste Britse aanbod voor een gesprek een „propagandaoefening" ge- noemd. De Biafraanse regering had wel eein vexMaring luiitgegefven,. waarin zy erop bleef aandringen dat Wilson naar Biafra komt voor een ontmoe ting met Ojoekwoe. Wilson heeft be loofd naar Biafra te komen en dient die belofte na te komen, aldus de verklaring. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Zuide lijk Toneel Globe: .Mynheer Puntila van Bertolt DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haagse Comedle: „Veertig karaat" van Barll- let en Grédy. f t Dc moord op king en DE ANDERE MAN I In augustus 1968 begon ik my in j de zaak Ray te verdiepen Ik stelde hem mijn vragen schriftelyk, via zyn advocaten, en in een van de eerste antwoox-den, die hy mij stuur- j de, gaf hij mij zijn lezing van het gebeurde. Htf schreef my, dat hij het geweer had meegebracht naar Mem phis. waar hy op 4 april, s' middags om kwart over drie een kamer huur de in het pension tegenover het be wuste motel. Hy schi'eef me vervol gens dat hy om half vyf een verre- kyker kocht en dat hy op het mo ment van het schot, om een minuut over zes, in zyn auto een Ford Mustang zat, die hy by het pen sion had geparkeerd. De „andere man", zo schreef Ray. kwam de trap afrennen, gooide het geweer op de stoep, dook achterin de auto en verborg zich onder een laken, ter wyl hij (Ray) wegreed. Acht huizen blokken verwyderd van de plaats des I onheils, sprong de „andere man" by j een stoplicht uit de auto. schreef j Ray, waarna hy alleen doorreed, eerst naar Birmingham en daarna naar Atlanta. Maandenlang zocht ik naar be- wijsmatei*iaal voor het bestaan van die „andere man", terwijl ik Ray probeei'de over te halen my meer in formatie te verstrekken. Myn zoeken was tevergeefs, ik vond geen afdoend bewijs. Ik móest daarom wel tot de conclusie komen, dat de „andere man" er naar alle waarschynlijk- heid nooit was geweest, dat Ray zelf. en alleen, het pension was binnen gegaan onx dr. King neer te schieten. Ik vertelde James zowel als zyn broer Jerry, dat hy geen goede ver dediging had tegeix de beschuldiging van moord. Ik vertelde hen ook. dat, wanneer James voor de recht bank zou volhouden dat hy onschul dig was, hij grote kans maakte op de elektrische stoel. Hy had immers een lang strafblad en hy werd er ernstig van verdacht een gehuurde moorde naar te zyn en deze feiten waren ex- de oorzaak van dat hy niet hoefde te rekenen op grote steun van zyn blanke „broeders" zelfs xxiet van de Ku Klux Klan, die niets van betaal de moord wil weten. Voordat Ray ervan overtuigd was dat hy er verstandig aan deed schuld te bekennen exx daarmee het risico van 99 jaar gevangenisstraf te nemen, moest er heel wat water naar de zee stromen. Hy was bang dat een schuldbekentenis hem zou komen te staan op statusverlies „onder de gevangerxisbevolking". Als misda diger, die al meer dan dei"tien jaar cel achter de rug had, en die wist dat hy op nog wel een paar jaar lan ger kon rekeneix. wilde hy in de eerste plaats aanzien onder zyn me- de-gevangenen en zyn bewakers. Ik' ben er nu van overtuigd dat hy King doodschoot om die door hem zo ge wenste status te verkrygen. Het is pas in tweede instantie dat hy zich druk maakt om de indruk die hy maakt op mensen buiten de gevangenis. Daarby komt dan nog dat hij hunkex-end uitkeek naar het drama van zyn rechtszaak. Hy hield zichzelf op de been met dro men over zyn rol van „getuige voor de wereld", een rol, die hij briljant zou vertolken. Maai- hy onderdinkte zyn fantasieën tenslotte en ging ak- Door William Bradford Huie koord met een verklaring van schuld. Ik weet haast zeker dat hy ondanks deze bekentenis binnen de gevamgenisgemeenschap een be- langryke figuur is. en dat hy in die status op de een of andere dramati sche manier meer „vryheid" voor zichzelf heeft gevonden. Ray's besluit om zyn schuld inzake de moox-d op Martin Luther King toe te geven, geeft overigens geen ant- wooi'd op alle vragen, die ook na het proces zyn blijven hangen en die my en veel andere Ameiikanen veront- rusten. Deze vragen zyn: als Ray hulp heeft gehad, finan cieel of anderszins, van wie dan? nam Ray het besluit om de moord te plegen zelf, of deed een ander dat? i wanneer viel de beslissing dat King j moest worden vermoord? en waarom werd hiertoe beslo- ten; welke motieven hadden Ray en eventueel zyn helpers? bestaat er verband, hoe klein ook, tussen de mooi-d op John F. Ken nedy en die op di\ King? Ik geloof dat ik deze vragen ten dele nu reeds kan beantwoorden, en ik ben er nog steeds van overtuigd dat ik eens de volledige antwoorden zal weten te vinden. Maar in de maanden augustus, september, en oktober van het vorig jaar, toen ik in Chicago, Californië, Canada en Mexico naar deze antwoorden zocht, was ik zeer gehandicapt door wat ik nu zou willen noemen een aantal misvattingen. Ik ben mij ex-van bewust, dat er mensen zyn die op dit punt nadrukkelyk met my van mening verschillen. Ik geloof echter dat, wil men deze hele tragedie tot in de tails kunnen begrypen, wil men wer- kelyk een antwoox-d kunnen vinden op aUe vragen, antwoorden die voor de brede massa acceptabel zyn, men dan moet beginnen met deze misvat tingen uit de wex-eld te helpen. Het eex-ste misverstand, dat Ray's vlucht naar Canada en zyn geslaag de poging een Canadees paspoort te bemachtigen, door gebruik te ma ken van namen van wex-kelijk be staande burgers in Toronto, ingewik kelde pi-estaties zyn, die hy alleen maar kon leveren met de hulp van anderen. Ik ben zyn sporen in Ca nada nagegaan en met wat hy my- zelf heeft verteld over deze periode in zyn bestaan van voortvluchtige, geloof ik dat hy' het alleen heeft kun nen doen, dat hy genoeg in staat was dat paspoort zonder hulp van anderen in handen te krygen. Hy ging als volgt te werk: (Wordt vervolgd) VRIJDAG Morssingel 4 Discussie-avond S.A.L. 8 uur nam. Levendaal 101 „Leython" Tienerso- cieteit en ouderensocieteit 7 3C uur na Stadsgehoorzaal Jubileumshow Lan- j gezaal 10-12 uur voorm en 2-11 uur nam Volle Evangeliegemeente, afd. Oegst- geest. (Rijnlandslyceum Apollolaan 1) spr dhr. Bulthuis (H.A.) 8 uur nam. Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25) Bahai' contactavond 8 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uur nam. Oude Vest 13 Evangelisatie christen- gem. „Ecclesia" 8 uur nam. ZATERDAG Jeugdmuseum (Hoogl. Kerkgracht 4) nam exPosltle „Colourform" 3 uur Waaggebouw Poppententoonstelling 10 -12 uur voorm. en 2-5 en 7-9 uur nam Levendaai 101 „Leython" Middenso- cletelt 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal. Jubileumshow Lan- gezaal 10-12 uur voorm en 2-ll uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak- socleteit Palamedes 2-5.30 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „Louis de Funès op vrllers. voeten", a l Dag 2.30, 7 en 9.15. Zond. ook 4.45. Nachtvoorst, do. vr. en zat „Hiroshima mon amour",18 Ir 23 30 uur. Studio: „Charlie Bubbles", 14 jr. Daa. 2.30. 7. en 9.17 Zond. ook 4.45. Luxor: „Een lange zwoele nacht". 18 Jr Dag. 2.30 7 en 9.15 Zond ook 4.45. Rex: „In koelen bloede". 18 Jr Dag 2.30. 7 en 9.15. Zond. ook 4.45. Nacht voorst. vr. en zat.: „Losgeslagen ln de branding", 18 jr.. 23.30 uur. Lldo: „Een paar dollars voor django", 14 Jr. Dag 2.30. 7 en 9.15. Zond. ook 4.45. Trianon: ..Cleopatra". 14 jr Dag 2 en 8 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal. Dag. 105 uur: ®on«L 15 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 23)Werkd. 10 uur voorm. - 5 uur nam.; zond. 15 uur nam Rijksmuseun voor volkenkunde: (Steenstraat 1) dag. 105 u.: 's zon dags 15 uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend maan dag tot er met vrijdag 9 uur voorm. b u. nam. zon. en feestdagen 15 uur nam. Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen. Dag. 104 uur zond 14 uur Wassenaar Kunstzaal Heuff: „Aqua rellen en houtsneden Maaike Braat. (t/m 2 april). Galerie 't Dulvenhuys (Rapenburg 94): Expositie Marijke de Wit en Au- ke de Vries (grafiek), dinsdag t/m zondag van 2-8 uur (Van 19 maart t m 5 april). „De Bliksem" (Hogewoerd 129): Ex positie Victor van Dulvenbode. Dage lijks van 2-6 uur en 's-avonds van 7-1 uur. (Tot en met 6 april). Galerie Van der Vlist: Matthleu Wiegman, schilderyen. Dinsdag t/m zaterdag 96 uur. zondagmiddag 1 5 uur (t/m 30 april). De Lakenhal: Expositie Plet Noest (tekeningen) en Henk de Vroom (beelden). Dagelijks 1017 uur. zon dags 1317 uur (t/m 11 mei). Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestr 74, telef. 20552. Apotheek R. van Brèest Smal- ïenburg te Leiderdorp is de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apoth. is op zondag 30 maart gesloten van 8 uur tot 24 uur. Apotheek Voorschoten is op zondag 30 maart gesloten van 8 uur tot 22 uur. Mansliolt prijst Nieuwzeelandse boerenbetlrij ven AUCKLAND (AP) Dr. Mansholt vice-voorzitter van de EEG-com- missie heeft tydens een bezoek aan Nieuw-Zeeland gezegd dat hy zeer onder de indruk was van de doel matigheid waarmee ln Nieuw-Zee land geboerd wordt. De boeren werken er meer ef ficiënt dan in West-Europa zei Mansholt, de produktiviteit per man is groter en er wordt meer geld in de landbouw geïnvesteerd. Nieuw-Zeeland moet niet al te grote hoop vestigen op Groot-Brit- tannië als dit land tot de Euromarkt zou worden toegelaten. Het zou het voorbeeld van Australië moeten vol gen en nieuwe mai-kten in de wereld zoeken zoals in India, Pakistan en andere Aziatische landen.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2