Spel met weifelende vader werd minnares bijna fataal Reconstructie van wegen in Oegstgeest Cairo wijzigt zijn taktiek GOUDEN PAAR IN ZOETERWOUDE MOORDAANSLAG IN LEIDEN BERECHT Kritiek op beleid NKV hoofd bestuur Extra - krediet doortrekking Brandsmastraat Abtspoelweg en Laan van Oud-Poelgeest Studenten in Praag boos op conservatief partijbureau EHBO - Leiderdorp vergaderde Leiderdorper gepromoveerd Inbraak in I oorschotens raadhuis Medische diensten Bijdrage voor Indonesische Nieuwe kantine voor „Meerburg" LINKSE LERAAR MAG NIET MEE MET WERKWEEK UÜJDAÖ 21 MAART 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA lj lEN HAAG (GPD) Toen de officier van justitie de dag- irding had voorgelezen kon men zich afvragen of hier een jede Hans van Z. voor het verdachtenhekje stond. De ten- elegging maakte melding van „een dichtgesoldeerde en met itstukken gevulde koperen buis", waarmee de verdachte jonge vrouw met kracht op het hoofd had geslagen, waar- jij haar met een wurggreep de keel had dichtgeknepen tot jet bewustzijn verloor. Dit alles ter uitvoering van zijn rnemen om haar te doden, aldus de dagvaarding. 40-jarige dakbedekker voor het voerde weinig weerwoord. Hij noh nauwelijks herinneren wat ifdaan had, zei hij. Dat zijn ge- enverlies geen gevolg was van tenschap, doch van de hevige edsbeweging waaraan by tydens ;legen van zijn daad ten prooi jeweest, bleek toen de recht- president de gebeurtenissen re ide die tot het drama hadden i, Dakbedekker Koos kwam er als slachtoffer dan als mis- jer uit, te voorschijn. Koos, die vroeger wel eens in iking was geweest met de justi- lel na zyn huwelijk in 1953 niets aan te merken. Onder de hoe- in zijn liefhebbende vrouw werd tn oppassende en hardwerkende ader van een gelukkig Utrechts Het huwelijksgeluk mocht ech- iet eeuwig zijn. Het duurde pre- iot op de noodlottige dag, toen nooie meisje Ageeth in dezelfde kwam wonen. met natuurlijke verlokkingen iedeelde jonge vrouw met (winti? jaren al getrouwd ge en weer gescheiden zette linnen op de 40-jarige huisva- 4ie als een herfstblad op de iffind werd meegevoerd in een werveling van verlangens, ih speelde met hem een kat-en- ipel waarvan zowel Koos. zyn en zijn gezin de slachtoffers n en op het laatst, bijna, ook h zelf. Lasterpraatjes een even geraffineerd als ve- lasterpraatje prikte Ageeth trste lek in het eens zo hechte ijksbootje van Koos en diens en kwaad verdachte edhtgeno- vrouw houdt het met de gast- iers die bij jullie in huis wo- vertelde Ageeth zoetgevooisd et zo veel overtuigingskracht loos het wel moest geloven hien wilde hij Ageeths leugens el graag voor waar aannemen, ijn eigen gevoel van schuld en ing te kunnen smoren, toen hij iet mooie meisje mee verhuis- Amsterdam moet wel een zeer aan trek - jonge vrouw geweest zijn, trapte er direct in," zei gis- de Haagse rechtbankpresident, knikte somber: Ageeths verlei- waren zo onweerstaanbaar dat hij haar had gevolgd, een zij maar ging, eerst naar rdam, toen naar Leiden. Koos zich tot haar aangetrokken mug door een kaarsvlam. en Koos en zijn vrouw kwam een officiële echtscheiding, gemoedsrust was voor de op- ;pte veertiger niet weggelegd, dachten aan zijn eigen vrouw Kleren lieten hem niet los. Na 5erstmis vol weemoed keerde et de jaarwisseling 1967-'68 Itrecht terug. »th liet niet af. Zij bombar- Koos met brieven, telefoon- zelfs telegrammen en het niet lang of Koos reisde el- »nd direct na zijn werk naar en naar Ageeth, om iedere met de laatste trein uitgeblust terug te keren naar ziin goede die thans nog, nu Koos in ais van bewaring zyn zonden nkt, geduldig wacht tot hy toed bij haar en de kinderen omt. Om opnieuw met haar iwen. Weemoed Opgesloten Niet met een loodpijp zoals Hans van Z. maar met een toe vallig bij de hand staande uit kope ren buis vervaardigde spaarpot, zou Koos zyn minnares op het hoofd heb ben geslagen. Daarna pakte hij haar opnieuw bij de keel. Het staat vast. dat de woedende man het meisje zo lang in een wurgende greep heeft gehouden tot zij buiten bewustzijn op de grond viel. Koos was er van overtuigd, dat hij zijn minnares gedood had, zo ver telde hij later aan de politie. Hij was linea recta naar Utrecht gereisd om afscheid te nemen van zijn vrouw en kinderen. „Ik heb dat wyf in Leiden kapotgemaakt", zei hij tegen zijn vrouw, terwijl de tranen hem over de wangen stroomden. Toen gmg hij zich vrijwillig melden bij de politie. Daar bleek dat Ageeth nog leefde. Hertrouwen „Een crime passionnel noemen ze dat in Frankrijk", zei gisteren de rechtbankpresident. Uit de ter be schikking staande rapporten kwam Koos er goed af. De reclassering litie heeft afgelegd. Ageeth had hem zitten sarren. Koos keek stil voor i zich uit. „Zit je weer aan dat klere- wijf van je te denken?" riep Ageeth Toen was Koos razend geworden. Ageeth had geprobeerd hem de ogen uit te krabben. Daartegen had Koos zich verdedigd. In zijn hevige ge- noemt vooruitzichten «eer (nm- moe(isbetvegmg is hij te ver gegaan stig, vooral omdat hij by zijn vrouw mag terugkeren. Zij is be- ZOETERWOUDE Tydens de a'gemene ledenvergadering van de afdeling Zoeterwoude van het NKV oefende de heer J. v. d. Ploeg kri tiek uit op het beleid van 't hoofd bestuur. Hy duidde op de laakbare communicatie-stoornis tussen de dis tricts- en hoofdbestuurders, waardoor de verlangens van onderaf niet door dringen in de hogere regionen en de districten geen enkele invloed heb ben. Een ander verwijt, dat de voor zitter Van der Ploeg het NKV-hoofd- bestuur maakte, was, dat het te wei nig aandacht schenkt aan de poli tieke scholing van de leden. Hier aan verbond hij zijn overtuiging, dat de KVP nog steeds de meest aangewezen politieke richting is om de belangen van de leden van he4 NKV te behartigen. Wat betreft de gemeenschap van Zoeterwoude zélf zyn er zeker be langrijke taken voor het NKV weg gelegd bijv. op 't gebied van wo ningbouw, eigen woningbezit, grond prijzen, recreatie, bestemmingsplan nen. gezondheidszorg enz. Het ver bond dient daarvoor vertegenwoor digers te hebben in diverse gemeen telijke commissies en verenigingsbe sturen, om aldus de belangen van de gehele gemeenschap te dienen. Het is nodig meer leden te krygen en de mensen actief te betrekken bij het wel en wee van het vakverbond. De heer van der Ploeg zag' hier een taak voor propagandisten en gespreksgroe pen. Hy hoopte ook spoedig jonge mensen te vinden, die nieuwe akti- viteiten zullen weten te ontplooien en bestuursplaatsen gaan innemen. Bij de rondvraag kwam o.a. naar voren, dat. het hoofdbestuur in Utrecht nu al de opheffing van de diocesane bonden betreurt. De heer Van Bemmelen gaf tot slot een over zicht van het spaar- tegoed bij d'e Centrale Volksbank: f 723.000.- in 1968 tegen f 654.000,- in 1967. reid om weer met hem te trouwen. „Maar denk er om dat dat maar één keer kan", waarschuwde de pre sident, „als u nog eens van haar scheidt kimt u nooit meer met haar hertrouwen". „Ik ga nooit meer bij haar weg", beloofde Koos. „Het is te hopen dat Ageeth u met rust laat", zei de president, „maar u hebt dus in elk geval niet het plan om haar ooit weer op te zoeken?" „Nee, alsjeblief niet". „Als u dat maar volhoudt. Maar enfin, ze zal inmiddels heus wel een nieuwe vriend hebben". Dat zou kunnen worden opgevat als noodweer, meende pleiter. In elk ge val is Koos nu genoeg gestraft. Mr. 'van Riel vroeg onmiddellijke in vrijheidstelling. „Van noodweer kan geen sprake zijn. Toen Ageeth probeerde te vluchten gooide verdachte zelfs de deur voor haai' dicht", zei de officier De rechtbank begaf zich in raadka- 1 mer. Voor invrijheidstelling zyn nu ZOETERWOUDE In de vergade- dering van 30 mei 1968 besloot de raad /en krediet van f 10.500.be schikbaar te stellen voor het door trekken van de Titus Brandsma straat naar de Rijnegommerstraai. Bij besluit van 6 november 1968 heb ben Gedeputeerde Staten aan deze uitgave hun goedkeuring gehecht. B. en W hebben een tweetal aan nemers verzocht voor bovenbedoelde werkzaamheden prijsopgave te doen. De laagste offerte werd ingediend door N.V. Zandzuigbedrijf A. Goed hart Zoon in Dordrecht met een bedrag van f 13.893.— (inclusief btw). In de werkzaamheden verband houdende met de doortrekking is niet begrepen het stellen van een hekwerk langs de Hoge Rijndyk. Hiervoor dient een bedrag van f 1.000— beschikbaar te worden ge steld. Zoals uit het vorenstaande blijkt, zal nog een krediet van f 4.500 gevoteerd moeten worden. In ver- band daarmee stellen B. en W. de Ed Molloy en Lenie Zwarte Gisteren gaven zij elkaar in het raad voor het krediet van f 10.500 beiden spelend in het eerste Leidse Stadhuis het ja-woord. As- voor het doortrekken van de Titus nog geen termen aanwezig, maakte t tioaalftal van Noorderkwartierpiranten van NoorderkwartierBrandsmastraat te verhogen tot de president bij terugkomst bekend. 1 gaan hun korfbalspullen nu ook i zorgden voor een erehaag. f 15.000. Het vonnis werd bepaald op 3 april.1 in dezelfde wasmachine reinigen. (Foto LD/Holvast' Begrip Officier van justitie mr. Van Steenderen begon zyn requisitoir als een pleidooi. Hy achtte het dudielijk dat veel van Ageeth is uitge gaan. Verdachte was niet weerbaar genoeg. Hy kon zijn eigen gezin niet opgeven, evenmin als het plezier dat hij beleefde bij zijn jonge minares, aldus de officier. Ageeth wilde de veel oudere man behagen, mits hij «".an haar wensen tegemoet kwam. De man liet met zich spelen, maar de frustraties hoopten zich in hem op, tot hij razend kwaad werd. OEGSTGEEST B. en W. van Mr. Van Steenderen zei alle be- P«P»tgeest »an de raad een grip te kunnen opbrengen voor de kred,et van r 2.879.000, in het raads- situatie. Hij wilde ook rekening hou- I v.oors^' ,s Mi vergis tten met de zeer bedenkelijke rol die 6'n& gemaakt, want daarin komt Ageeth in deze geschiedenis gespeeld heeft. Maar dat neemt niet weg dat poging tot doodslag een zeer ernstig 'n strafwaardig misdrijf is. Verdach te heeft de keel van het meisje dicht geknepen tot hij dacht dat zij dood was. Dat kan niet anders worden uitgelegd dan als poging tot dood slag. De officier meende dat clit niet minder bestraft kan worden dan met anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek. Geen noodweer Advocaat mr. W. A. van Riel ba seerde zijn pleidooi op verklaringen die Koos op 9 december aan de po- huis van bewaring. Na meer jftien jaar rechtschapenheid Wekker Koos daar thans weer verdacht van poging tot sg. Naarmate Ageeth aan ziin ies niet voldoende bleek te nam de jaloezie van Koos daarmee zijn agressie Eens hji met, getrokken mes tegen - haar ex-m-m. Het liep nog ook het leven van Ageeth lanceerde meer dan eens op ierp van de snede. Als men leloven mag bedreigde Koos herhaaldelijk met een dolk op de avond van 8 decern - man met het dubbele leven gekropte emoties liet uitbars- een -"""pssief geweldsdelict •0r het lichtzinnige vrouwtje 'taal werd. Wurggreep !|h zelf was gisteren niet als gedagvaard naar haar ïW charmes moest men ter maar raden doch de >re- 'ïs uit het dossier haar ver- voor. Koos zou haar tydens We eerst in hel gezicht hebben I®. Toen zij zich verweerde hij haar by de keel. Ageeth "'h los te worstelen, maar hucht mislukte omdat Koos de haar neus dichtgooide. PRAAG (Reuter) Studenten in de wijsbegeerte aan de Kareluniver- siteit in Praag hebben gisteren het Tsjechische bureau van de Tsjecho- slowaakse communistische party er van beschuldigd, onlangs een bijeen komst ter vorming van een ultra conservatieve communistische jeugd organisatie te hebben gesteund. De studenten zeggen dat hun ver tegenwoordigers niet op de bijeen komst. die op 7 maart is gehouden, werden toegelaten Ongeveer 300 mensen tussen de 15 en 28 jaar oud hebben deze bijeenkomst bijgewoond. De vergadering werd gehouden voor de „Jodasjeugd", genoemd naar Jo sef Jodas. die als een zeer uitgespro ken neo-st.alindst en conserva tief wordt beschouwd. „We zouden blij zijn als de finan ciële steun voor deze bijeenkomst geen typisch voorbeeld zou zijn van de activiteit van het Tsjechische bu reau van de communistische party" Dit bureau wordt geleid door de niet- progressief Labomir Strougal. Het is gevormd nadat de Sowjet-Unie de plannen voor de vorming van een Tsjechische partij naast de reeds lang bestaande Slowaakse partij had geblokkeerd. I ..Kinderen hebben ouders, maar ook grootouders" is het thema dat de Stichting Huishoudelijke en Ge- zinsvoorliohting Oegstgeest, dinsdag I 8 april om acht uur in het Gemeen- '•entrum in Oegstgeest tea- discussie I stelt. LEIDERDORP De Leiderdorpse EHBO-afdeling hield gisteravond in het wijkgebouw van 't Groene Kruis aan de Berkenkade haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. A. Hop, bedankte in zijn openingswoord de artsen P. van 't Woud en M. P. Hen- nmk voor het vele werk dat zij ook het afgelopen Jaar weer voor de ver eniging hebben gedaan. Dit Jaar gaat dr van 't Woud de cursus leiden met behulp van de pas aangeschafte „overhead-projector" de eerste in Nederland bij een EHBO-afdeling in gebruik aldus de heer Hop. Het verslag van de secretaresse, mevr. J. Sterk-v. Helmond vermeld de o.a. het behalen van de wisselbe ker door een ploeg, bestaande uit de dames Hendrikse, Koebrugge en Pee- ters. En verder beluisterden we, dat vorig jaar 90 maal door de leden as sistentie is verleend bij ongevallen. Financieel is de vereniging heel ge- ztnd: f 2000 kasgeld en f 4000 aan materialen. In de toekomst zal de samenwer king met de r.k. ver. Meerburg wor den beperkt, tot incidentele hulpver lening by evenementen. Het verzor gingsgebied blijft nu uitsluitend be perkt tot Leiderdorp, met als streven: in elke straat een EHBO-post. weg, t.w. het gedeelte tussen het in- ryhek naar het kasteel „Oud-Poel geest" en de Kwaaklaan. komt te vervallen, waardoor de verkeersvei ligheid zal worden bevorderd. In verband met het vervallen van het onderhavige weggedeelte is voor de dienst gemeentewerken een nieuwe uitrit ontworpen op de Laan van Oud-Poelgeest. Ook hier is gerekend op een opstel- strook tussen de middenberm voor een veilige afwikkeling van het ver keer. De reconstructie van de Laan van Oud-Poelgeest kan vrijwel ge heel worden gerealiseerd binnen de huidige perceelsgrenaen Inzake de situering van de aan sluiting op de weg door de Kikker- polder Is reeds in voorgaande jaren overeenstemming bereikt met het ge meentebestuur van Leiden. In ver band met de te verwachten toene- mende verkeersintensiteit op dit kruispunt zal voor een veilige ver keersafwikkeling, tot het aanbrengen van een verkeersregelinstallatie moe ten worden overgegaan. Het plan is voorgelegd aan de Kon. Ned. Toeristenbond ANWB, die zich e.-mee heeft kunnen verenigen. Op gemerkt werd, dat het aanbeveling verdiende ook aan de markering de nodige aandacht te schenken. Met name het begin van de rijbaanver dubbeling vereist de aandacht, op dat niet verkeerd gereden wordt. Ook de witte driehoeken (haaietan den) ter plaatse van de zywegen die nen te worden aangebracht. Bij de uitvoering van het werk zal hierme de rekening worden gehouden. Ook van de zyde van de Provinciale Wa terstaat is te kennen gegeven, dat met het plan wordt akkoord gegaan. men op f 28.790.000 voor de recon structle van de Abspoelweg en de Laan van Oud-Poelgeest en de aan leg van parkeerterreinen bij de ten nisbanen en hockeyvelden en op de voormalige Poelgeesterweg nabij de ingang van Kasteel Oud-Poelgeest. In dit bedrag zyn tevens de kosten van de nog aan de kopen gronden inbegrepen. De financiering van deze werken Is nog niet rond. Toch menen B. en W. reeds thans het plan ter goedkeu ring te moeten aanbieden met het voorstel de nodige kredieten daarvoor beschikbaar te stellen. Ook op de vraag aan het provinciaal bestuur op welke bijdrage voor zover het ter tiaire weggedeelte betreft gere kend mag worden is nog geen ant woord ontvangen. Vanaf de Marelaan tot aan de Leebrug worden waar mogelijk twee rijbanen aangelegd. Dicht bij de Leebrug kan dit nliet geschieden doordat de rijwegbreedite van deze brug slechts 6 meter bedraagt. De rijweg krijgt hier een breedte van 6 meter. De breedte van de Laan van Oud- Poelgeest wordt als volgt: twee ry- luj^de: The primary amine extrac-tot het gebouw door aan de achter banen van ieder 6 m breedte geschei- tion of the rare-earth elements from kant een ruitje in te slaan- Het po- den door een tuissenberm van 2.17m. j aqUe0us organic acid solutions. lirieonderzoek is nog in volle gang, 1 1 maar voor zover men het kon na- gaan bleek de schade mee te vallen. LEIDERDORP/AMSTERDAM (ANP» Aan de Vrije Universiteit van Am sterdam is ir. D. Kuiper uit Leider dorp gepromoveerd tot doctor in de wiskunde- en natuurwetenschappen, ingebroken In het Voorschotense j Promotor was prof. dr. K. W. Ger- raadhuis aan de Leidseweg. De in- ritsma. De titel van het proefschrift, breker(s) verschaften zich toegang VOORSCHOTEN Vannacht is Aan de westzijde komen parkeerstro- ken ter breedte van 2,30 m, terwijl verder aan beide zijden een groen strook komt van 0.75 m, een fietspad van 3 m en een voetpad van 1.98 m. Ter hoogte van de vijver tussen de Laan van Alkemade en de Kwaak laan kan de weg Iets breder worden, doordat daar meer ruimte is. De Abtspoelweg krijgt twee rijba nen van 7 meter, gescheiden door een middenberm van 3 meter, Ter weerszijden komen een groenstrook van 3,60 m. en goot van 0.40 m, een Leiderdorp: dokter Van 't Woud, Hoofdstraat 40. tel. 30070. Wijkver pleging: zr. Van Leeuwen. Dorps straat 50, Koudekerk, tel. 01714-2505. Oegstgeest: dokten- Meissner, Louise de Colignylaan 19. tel. 53865. - Voorschoten: dokter Abarbanel. (11* Ohopinlaan 32, tel. 3875, Apotheek* za. Voorschotense Apotheek. Leidse weg 66, tel. 2525: zo. Zuider-Apotheek fietspad van 3 m en een voetpad van j Lammensohansweg7. Leiden, telef 2.95 m. Naby de kruising met de Lange Voort is een x.g. „Staphorster" op lossing gecreëerd d.w.z. 2 hoof dry- banen, geschieden door een brede, verhoogd liggende middenberm, waartussen de voertuigen zich veilig kunnen opstellen, alvorens over te steken, of links af te gaan. Een gedeelte van de Poelgeester- 23553. Wijkverpleging zr. Parmentier. Wijngaardenlaan 2, tel. 2052. Warmond: dokter Walenkamp, tel 2220, Wijkverpleging zr. Muhlhaus. DJAKARTA (AP) Nederland heeft gisteren in Djakarta een over eenkomst ondertekend waarby ons land opnieuw 11,4 miljoen gulden aan Indonesië verschaft voor de ver nieuwing van de textielindustrie. Het geld zal vrijwel onmiddellijk MEER CONFRONTATIE AAN SUEZKANAAL CAIRO (AP) Egypte zal de huidige druk op de Israëlische posi ties by het Suez Kanaal voortzetten, als onderdeel van de nieuwe fase in de Arabische strijd voor de herove ring van de door Israël bezette ge bieden. Dit schrijft hoofdredacteur Heikal in het semi-officiële Egyp tische dagblad „Al Achram". Heikal. een vertrouweling van president Nasser meent dat de op voering van de artillerieduels over het Suez Kanaal, de dagelijkse schietpartijen over de Jordaan en de intensivering van het gewapende volksverzet in de door Israël bezette gebieden „bewijzen zijn van een n'euwe Arabische stellingname te genover Israël". Het feit dat de Ara nieren de wapenstilstand hebben aanvaard betekent volgens Heikal niet. dat zij hebben afgezien van ••onfront-tv met de vijand". in dat geval zou Israël rustig de positie kunnen blijven Innemen die het heeft verovert in de oorlog tot het zijn wil kan opleggen aan de Arabieren, en voor de crisis in het Mid den-Oosten een internationale op lassing wordt gevonden. Heikal zegt. dat de „actieve con frontatie" met de vijand ook ten doel heeft de materiële en morele mobi lisatie van de Arabische volksmassa voor de strijd tegen Israël te be vorderen. Hij voorspelt dat de hui dige incidenten zullen voortduren en in aantal toenemen tot de „politieke omstandigheden worden gewijzigd of er verandering komt in het machts evenwicht in het Midden-Oosten". Volgens hem treft de Arabieren geen blaam voor de incidenten die een schending Inhouden van het VN- bestand. „In de resolutie waarin het bestand wordt bevolen, wordt voor het eerst in de eesclvdenis van de Verenigde Natiec de strijden de partijen tevens bevolen zich op hun oorspronkelijke posities terug te p J P8&ïïï.dïï trekken", aldus Heikal. 1 - Dr. Kuyperlaan 3. Voorhout, telefoon worden gebruikt voor de modernise- 02532-8122. ring van het Technologisch Instituut Zoeterwoude: Voor ongelukken aan Bandoeng en voor de aankoop de Rijndijk bellen 01714-2278. van machinerieën voor de textielfa brieken op Java. Een modelfabriek wordt gebouwd bij Medari, in midden-Java. Met de beschikbaar gestelde gelden zullen instrumenten voor de laboratoria worden gekocht en studieboeken voor het instituut in Bandoeng en bovendien zal technisch advies wor den verleend. Tevens zullen cursus sen voor textielarbeiders in moderne technieken me<t de gelden worden gefinancierd. De overeenkomst die een verdrag van technische samenwerking wordt genoemd, werd ondertekend door de Nederlandse ambassadeur in Indo nesië H. Scheltema en door de Indo nesische minister van Industrie ge- neraal-majoor Mohammed Joesoef. De textielindustrie in Indonesië kan op het ogenblik niet voldoende concurreren met de buitenlandse textielfabrieken. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Claudia Sabina Johanna Martinet, z v. H. Hoogeboom en C. Dykema. Ma ria Elisabeth, d v J. J. Blansjaar en M. C. van der Veer. Tom, z. v. F. A. Seepers en J. D Koolhaas Revers: Re- ml Antonius Johannes, z. v. T. C. Kroezen en M. C. van der Weijden; Tanya Nicola, d, v. P, F. Rogers en G, Singer; Martinus Jozef Corstlaan, z v. J M. M. Kramp en A. M. J. de Groot: Ingeborg Elisabeth Alexandra, d. v. A. J. van den Burg en C. J. C. van Herpen: Patrick, z. v J. A. Kar- regat en E. Braamzeel; Margaret Geertruida. d. v. A. Houwaart en W. G. van Kester; Megellna Johanna Ma rie, d v J J. Kisman en M. M. Meer- tens; Christiaan Johan Marco, z. v. J. Lepelaar en E. Hillebrand; Richard Adrlanus Jacobus z v. A. H. Noorder- meer en J H. Hoogervorst; Robert, z. v. D. L. Penseel en H. Hemerlk; Brigit te Agnes Antoinette, d. v. J. J. M van den Kerkhof en A. M. Parlevllet; Axel Christiaan, z. v. E. Platzbecker en A. C, van Bemmel; Noreen Theodora Ma ria Wllhelmina Johanna, d v. B W Jansen en N. A. Frledel. GETROUWD J. Oudshoorn en S H. Duiverman. C. E. J. Hillebrand en A. F. Kikkert: J F. Pijnnaken en A. H. de Wolf; J van der Horn en G. Smlttenaar; H. W Wlerda en T R. Boekholt; D. E. J. Molloy en H J. C Zwart; K M. van Hee ën M. van Rossiun; J. Rebergen en A. E Hes. Korfbalprogramnia WARMOND Het programma van de christelijke korbalvereniging „Warmond" voor zaterdagmiddag luidt: (thuis)Warmond 1Valto (15.00 uur), Warmond pupillen A— Ons Eiland pupillen B (14.00 uur) De uitwedstrijden zijn: Excelsior 4— Warmond 2 (13.30 uur), TOP-adspi- ranten CWarmond adspiranten A (15.45 uur), Fluks pupillen CWar mond pupillen B (14.00 uur) ZOETERWOUDE De raad wordt voorgesteld een bedrag van f 3000.— beschikbaar te stellen als subsidie in de stichtingskosten van een nieuw clubgebouw voor de rksv Meerburg. In verband met de ingebruikneming van het tweede sportterrein medio september 1969, zal het huidige club gebouw niet meer aan de gestelde eisen kunnen voldoen Het aantal kleedkamers, scheidsrechterverblyven, wasgelegenheden en toiletten dient te worden uitgebreid. Het bestuur is van mening, dat de beste oplossing hiervoor verbouw van de bestaande kantine is. Het gevolg hiervan is, daf de sportvereniging niet meer over deze kantine zal kun nen beschikken. In verband daarmee is tot nieuwbouw besloten. Om deze bouw te kunnen verwezenlijken, ver zoekt de sportvereniging het gemeen tebestuur een bedrag van f 3.000.— in de stichtingskosten bij te dragen. Het totaal van de stichtingskosten Is genaamd op f28.000.waarvan die financiering luidt: w. Meerburg f 5.000.hoofdbestuur Meerburg f 1.000.kerkbestuur Meerburg f 2.000.gemeente Zoeterwoude f3.000.leningen bedrijf en parti culieren f 10.000.en Ned. Sportfe deratie f7.000. DELFT (ANP) De aan de ste delijke scholengemeenschap Hugo Grotius in Delft verbonden natuur- kundeleraar ir. J. Visser, mag niet deelnemen aan een school werkweek, omdat hü naar het oordeel van de rector drs. J. B. Wildeman, een te extreem-linkse maatschappij-opvat ting heeft. Ir. Visser zou tydens de werk week, die direct na Pasen in Zuid- Limburg wordt gehouden, het onder werp derde wereldproblematiek, de problematiek van de ontwikkelings landen, met de vijftig deelnemende leerlingen behandelen. Aanleiding tot het besluit van de reotor, dat de natuurkundeleraar geen deel mag uitmaken van het driemanschap dat leiding zal geven aan de werkweek, was een tele foontje van een van de ouders van de deelnemende leerlingen. Twee leerlingen zullen in verband met de kwestie niet meegaan naar zuid- Limburg. Bui ■gerlijke Stand leiderdorp Geboren: Karin. d. v. T. Meijer en S. M. van Waardhuizen; Jólanda M d.v j. Karstensen en H. M. van Halsema: Frederik H z. v. H. van Laar en A J van der Vos; Wou ter, z. v H. Marck en M. Th Splinter. Ondertrouwd: J P Vervark. 25 Jr.. en K S. M. van Galen 20 Jr, Leiden. J T. M Nyenhof. 23 jr.. en R. M. S. H van Leeuwenberg, 24 Jr, Getrouwd: J, van den Tol, 36 Jr„ en J. Rasser. 32 Jr., Katwijk. Ondertrouwd: R, M. T. E. Oomes en A. M Donker; M. Tol en H. Gijs man; P. Meyers en W. J. H. Gerte- na&r; I. Lens en A. Q. Leeflang; P. M. van Egmond en C. E. de LÏgny; I. Vavler en C. Kramer; T. Smit én M. S. C. van der Spree; H. W. C. Laman en L M.S. van Weesèl; J. K. Kransse en J. M. Willems; H. J. van der Lucht en A. M Burgers: P. Kra- 1ri00 nenburg en E W. Guijt; C G. de Jong tenslotte dreef hy van 1938 tot en m J wetseiaar; R j. Borsboom 11959 in Zoeterwoude een groente- en fruithandel. Hy werd in Noordelooa geboren. ZOETERWOUDE Het Zoeter- woudse echtpaar A. de Jong-Hulsbos hoopt 27 maart de dag te herden ken, waarop het vijftig jaar geleden in het huwelijk trad. De heer de Jong (75) heeft een zeer gevarieerd arbeidsleven achter de rug. Eerst was hy schipper, daar na zocht hy het in de bouwvakken Smits. Mevrouw de Jong (77) heeft haar inan in die vijftig jaar altyd trouw terzyde gestaan, zy is een rasechte Zoeterwoudse en zag het levenslicht op het zogenaamde „Eiland". Daar gingen zy ook na hun trouwen wo nen en daar wonen ze nu nog. Het gouden paar .dat vier kinde ren en veertien kleinkinderen heeft. 2°l het feest met kinderen en fami lie vieren in „Ons Huis".

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11