OOK LEIDEN KRIJGT ZIJN CONSUMENTENMARK consu mkC Hoe het groeide Meer kopen voor minder geld Amerika ons tot voorbeeld Goedenavond Zeer geslaagde Meubel Discount Verkoop (ADVERTENTIE) IN VEILINGHAL TE LISSE IN 1968 wij zijn blij kennis met n te liiogen mak|e IJier zijn wij dan MIJNDERS Sr. en MIJNDERS Het grote pand Levendaal 150-152. Ruim 7000 m2 vloeropper vlakte. Hier wordt icoensdag 19 maart de Consumentenmarkt ge opend. Voor Leiden en gehele om geving een belangrijke gebeurte nis. Een team moderne onderne mers gaan permanent de beurs van de consument verwennen. Mijnders Meubel Discount N.V. levert een belangrijk aandeel in deze prijzen veldslag. Op woensdag 19 maart gaan de deuren open van de nieuwste goederenmarkt voor de Consument op het Levendaal no. 150- 152 in de vroegere fabrieken van Van Wyk. Op de meest mo derne wijze volgens de nieuwste verkoopmethoden worden hier alle soorten verbruiksgoederen verkocht tegen de laagst denkbare prijzen. Het bekende bedrijf Mijnders Woning inrichting N.V. uit Lisse vestigt hier een afdeling Meubelen en Woningtextiel onder de veelbelovende naam: Mijnders Meubel Discount N.V. De methode om met verschillende zaken in één groot pand aan de con sument een zeer uitgebreid goede ren-assortiment te bieden tegen sterk verlaagde prijzen komt uit het land der wonderen, n.l. Amerika. Vandaar is dit systeem overgewaaid naar alle werelddelen en ook in Europa treffen wij de progressieve verkoopmethoden in diverse varia ties in de grote steden aan. In de ons omringende landen, Duitsland, Frankrijk en België treft men in of aan de buitenkant der grote steden diverse vormen van zaken die op de een of andere wijze, hetgeen zij in Amerika opgestoken hebben, in praktijk brengen. Ook in Nederland krijgen diverse nieuwe verkoopvormen die de distri butie van goederen op een goedko pere wijze naar de consument bren gen een steeds groter aandeel in de goederen omzet. Het werd hoog tijd dat ook in de stad Leiden zulk een bedrijf gevestigd zou worden, die het voor de consument mogelijk heeft op de meest voordelige ma nier tegelijk in één pand kan kopen. Het is nu eindelijk zover en nu kan ook de bevolking van Leiden en uit al de omliggende gewesten profite ren van de initiatieven die ontplooid werden door een groep van actieve vooruitstrevende winkeliers die het als hun taak gesteld zien om het beste wat de wereldmarkt biedt de consument aan te bieden tegen prij zen die tot dusverre onmogelijk wa ren. Ook Mijnders Meubel Discount N.V. hoopt hierin een zeer belangrij ke rol te spelen en zal zich beijve ren kwaliteitsgoederen in Meubelen en Woningtextiel te brengen en deze onder volle garantie verkopen tegen de laagst denkbare en voor Leiden ongehoorde prijzen. Wij raden de lezers aan te letten op de advertenties van maandag 17 maart en ook de brievenbus in de Eigenlijk te veel verkocht In het jaar 1907 begonnen de ou ders van de tegenwoordige Direkteur van Mijnders Woninginrichting N.V. in Lisse in de Kanaalstraat nr. 43 een eenvoudige kleine manufacturen winkel welke gest?.dig uitgebreid werd van 1 tot 3 panden. In 1925 toen voor het eerst in de HBG Bloembollenveilinghal in Lisse een winkelbeurs door de gezamenlij ke winkeliers van Lisse gehouden werd bpgon men met de verkoop van meubelen en karpetten. De oorspronkelijke zaak werd in de loop der jaren enkele malen ver groot maar te n na de oorlog de meubelvoorraad zeer toenam werd de oorspronkelijke zaak in 1958 gesplitst, en werd op de oude vestigingsplaats het textielbedrijf voortgezet en on Kanaalstraat nr. 1. een geheel nieuw meubelbedrijf gesticht onder de naam Mijnders Woninginrichting N.V Vooral door de toepassing van nieuwe moderne bedrijfseconomische inzichten en uit Amerika geïmporteer de maar voor Nederland ..vertaalde en voor dit bedrijf meest geschikte verkoopmethoden is de omzet enorm toegenomen en is het aantal mede werkers in korte tijd verdubbeld. Me de door deze zeer gunstige toename in de afzet van Meubelen en Wo ningtextiel heeft de direktie het ten volle verantwoord geacht om ook Leiden van deze voor de consument zo voordelige verkoopmethoden te laten profiteren en heeft zich direkt aangemeld als actieve deelnemer in de groep progressieve ondernemers ln de Consumentenmarkt op het Le- vemdaal 150-152 in Leiden waar deze zaak op de le etage onder de naam Mijnders Meubel Discount N.V. een waardevolle partij hoopt te blazen in het koor van vooruitstrevende on dernemers met moderne zakeninstel- ling. Met z'n allen hoopt men een grote stroom van regelmatig terugko mende kopers vlug en zeer voorde lig te bedienen, zodat de inwoners van Leiden en omgeving het bezoek aan de consumentenmarkt als hun we- Als iemand voor het eerst bij U binnenstapt dan is het een goede gewoonte dat hij U vriendelijk groet en netjes wie hij is en wat hij komt doen. Welnu wij stappen dan voor het eerst met onze zaken binnen en willen ons dan eerst even aan U voorstellen. G. H. MIJNDERS HZ. (SR.) I groot aantal enorme vrachtwagens naar deze veilinghal en in „no time" I werd deze kale hal in een prachtig aangeklede meubelzaal herschapen. Dp j kelijkse gewoonte gaan beschouwen.! verkoop van deze grote voorraad werd Vorig jaar eind maart organiseer- aangekondigd onder het motto: „150 de Mjjnders Woninginrichting N.V. te bankstellen verwisselen op één da°- v Mijnders Sr. of wel Govert Hen drik Mijnders even de 50 gepasseerd is vanaf zijn schooljaren meubel handelaar. heeft in zijn beginjaren in Lisse heel veel op zijn knieën over de vloer gekropen om balatum te leggen, heeft veel op de bakfiets ge trapt om menigmaal tegen de wind in meubelen naar de Haarlemmer meer te vervoeren, heeft dn de cri sisjaren stoelen verkocht voor 98 cent en China deurmatjes voor 6 cent advertenties als zijn hobby en en fietste naar Sassenheim met een tijdsbesteding. Mijnders Jr. of schuiftafel op zijn nek omdat van de 25 cent winst geen 15 cent af kon voor de bodedienst. In de oorlog, toen de winkels leeg waren en er dus niet veel te wei-ken was heeft hij alle vakstudies gevolgd H. G. MIJNDERS en alle mogelijke vakdiplom haald en na de oorlog zich to op de nieuwste bedrijfseconi studies en zakenstudie-reizi maakt door alle landen van en Amerika. Hij verzorgt nu de gehele inkoop voor de beide zaken van§ se en Leiden en heeft het beleid onder zijn beheer en i het opstellen van reclame-kram Lisse een Meubel Discount Verkoop j van eigenaar". Het resultaat was tot in de „Bloemlust" hal van het I Hollands Bloembollen (H.B.G.t te Lisse. maakt alle soorten van goederen die tanden voor fabelachtig lage men voor het dagelijks leven nodig 1 zen. ieders verbazing maar ook even tot Genootschap schrik van de organisatoren, want de voorraad was in totaal gerekend meer dan twee maal verkocht. En het was De Heer Mijnders Sr. had hiervoor j een hele opgaaf om in korte tijd al een speciale studiereis gemaakt naar de meerdere malen verkochte bank- Amerika in de maand januari van stellen en wandmeubelen te leveren, 1968. Vers van de reis en vol indruk- want de meeste fabrieken waren gaten te houden als er een prachtige ken uit het land van Uncle Sam" niet in staat op zulk een korte ter- meubelkrant in gedeponeerd wordt werd onmiddellijk gestart, met een mijn al die nabestellingen te maken, mammoet verkoop naar Amerikaansdaar deze fabrieken ook andere le- rel vol met meubelen om van te water - prij- recept. Van diverse fabrieken uit ge- I heel Europa kwamen op 1 dag een De consument stelt hoge eisendeze steeds sterker opkomende eis grote indruk te maken. vakkundige voorlichting, betrouwba- j van de consument voor 100% te voi re garanties, maar bovenal de aller laagste prijzen. Vooral de meubel- handelaar krijgt het in deze tijd vast niet gemakkelijk. Het publiek in het algemeen, de consument, moet nu eenmaal met het beschikbare inkomen rond zien te komen, en het aantal en de soor ten van artikelen die voor het da gelijks leven nodig zijn, breidt steeds maar uit èn is voortdurend aan vernieuwing en verandering onder hevig. De consument moet goed op letten hoe en waar hij zijn moeilijk verdiende geld besteed. Vooral op het gebied van meubelen waarin zoveel minder solide artikelen op de markt gebracht worden is een vakkundige voorlichting een eerste vereiste. Ook moet de koper er zeker van zijn dat de garanties die hem bij de koop beloofd worden voor 100% worden nagekomen. En dan moet de koper er ook op aan kunnen voor de laagst mogelijke prijs te kunnen kopen. De meubelhandelaar die de situatie van 1969 goed onderkent, voelt aan dat de eis van de consument is om met minder geld meer artikelen te kunnen kopen. De handelaar die daaraan volledig weet te voldoen zal dat zeker ten goede in zijn goe- derenomzet merken, maar als hij da ai* de ogen voor sluit, dan voert dit langzaam maai- zeker naar de ondergang van zijn bedrijf. Het is het welbewuste streven van Mijn ders Meubel Discount N.V. in de Consumentenmarkt op het Levendaal te Leiden om in alle opzichten aan doen. Het leveren van goede kwali teit meubelen, die volkomen aan de verwachting van de gebruiker vol doen, maar dan tegen de laagst mo gelijke prijs en met een trouw en vlot nakomen van alle garantiever plichtingen. In de komende dagen wordt in het gehele lezersgebied van dit dagblad een speciale meubelkrant verspreid waarin dit loffelijk stre ven: „Het betere meubel voor een lagere prijs" wel heel duidelijk aan het licht zal komen, en zal niet na laten op de aandachtige lezer een De beste raad die wij elke koper van meubelen kunnen geven is om eerst overal goed rond te kijken. No teer de prijzen, let goed op de af werking, en de maten, let ook goed op de kwaliteit van de bekleding en overtuig u heel goed of de beloofde garanties wel prompt en correct wor den nagekomen. Op deze manier beantwoordt de nieuwe consumentenmarkt het beste aan haai- doel door al de kopers van Leiden en al de omliggende gemeen ten te bieden: „Meer kopen voor minder geld". veringsverplichtingen in geheel Euro pa hadden lopen. Niemand en dus ook niet de directie van Mijnders Woning inrichting N.V. te Lisse had zulk een verkoopexplosie verwacht en het is een hele toer geweest om het verkoch te op tijd en naar wens van de kopers af te leveren. Maar heei duidelijk is hier tooh wel gebleken hoe zeer de consument „in" is voor deze discount pryzen. Dat is dan ook de reden dat er nu in de Consumentenmarkt op het Le vendaal 150-152 te Leiden gestart wordt met een permanente Meubel Discount Verkoop onder de naam: Mijnders Meubel Discount NV. en de organisatoren twijfelen niet aan de goede ontvangst, van deze verkoop methode in Leiden en omgeving waar men een aanbod van le klas meube len welke onder volle echte betrouw bare garantie verkocht worden tegen de allerlaagste discount prijzen zeker zal weten te waarderen. Hendrik Govert Mijnders bijna een verbeterde uitgave van de lie want hij heeft eerst gesti voor hij in de zaak ging werk< diverse schoolopleidingen hij de M.T.S. voor de Meubeldei handel en Woninginrichting te terdam en volgde daarna onder zicht van deze school een stage perk bij "t grootste detail-bedrijf ons land te Rotterdam en een tw g stage tijdperk bij een groot ma Meubel Discount bedrijf Haag. Samen hebben wij liet plan om in Leiden goed te gaan doen, dal j0 zeggen volgens de modernste, m BC economische methoden aan de in ners van Leiden en gehele om ge: een heel goed meubel te gaan kopen tegen tot nog toe onbekend ge prijzen met volledige betroui re garantie welke zeer vlug komen zal worden. Wij stellen het beiden natuui zeer op prijs als u. na woensdaj maart te 9 uur wanneer de Coc mentenmarkt op het Levendaal 152 geopend zal worden, een bs aan Mijnders Meubel Discount wilt brengen. Liefst niet allen ti lijk want al is het er groot en m toch zullen wij met ruimte m« woekeren, want de meubelcollectii 81 groot. Maar u zult van uw geen spijt hebben, daar zullen zeker voor zorgen. ?no Di? is de voorgevel van M\ ders Woninginrichting N.V. tel se aan de Kanaalstraat zijde. - dit pand van 3 etages wordt o ruimte benut voor het opstel van een zeer grote collectie stellen, salonkasten, wandÈ belseetkamers, slaapkamers tapijt. En alles voor Discount p zen! Discount Self selection Cash and carry Einde maart 1968 hield Mijn ders Woninginrichting N.V. te Lis se in de „Bloemlust hall" van de Bloembollenveiling H.B.G. te Lisse een grote meubel Discount Ver koop met een verbazingwekkend succes. Reden waarom men nu aanstonds van de party wilde zijn als deelnemers aan de consumen tenmarkt te Leiden waar men nu permanent met een Meubel Dis count verkoop Leiden en omge ving van de voordelen van dit Amerikaanse verkoop systeem laat pro/iteren. Nieuwe vormen van verkoopme thoden doen ook in Europa hun in trede. De distributie van goederen kan. maar moet ook goedkoper. De handelaren ln de Verenigde Staten van Amerika komt de eer toe dat zij er in geslaagd zijn een methode uit te vinden, en die ook grootscheeps in de praktijk te bren gen, om de massale goederenstroom die de enorme fabrieken produce ren, snel en goedkoop bij de verbrui ker te brengen. Door deze keiharde 1 nomische manier manier van zakendoen sneuvelen veel kleine bedrijfjes, die niet met deze moderne methoden mee gaan, of niet mee kunnen gaan. Laten we eens een meubelzaak tot j voorbeeld nemen. Het begint al bij de inkoop. Dit moet niet met kleine aantallen maar met grote vracht- j wagens vol in één zending van de fabriek naar de handelaar. En als deze handelaar een contract maakt met de fabrikant van regelmatig re- I peterende afleveringen van volle wa- gens dan is die fabrikant bereid nog j lager met zijn prijs te gaan. Ook die 1 fabrikant kan dan zijn grondstoffen i zeer gebaat zijn. Ruime in het groot in het buitenland inko- genheid bij de fabrikant, zeer i pen en hij kan zijn produktlegang handel instellen op deze regelmatige grote afname, en is dan in staat en ook be reid om heel goedkoop te leveren. I Als dan de handelaar deze goederen die hij zeer goedkoop heeft inge kocht. weer met een extra lage j countmethode. De golven van winst verkoopt, dan kan hij er zeker Amerikaanse discount slaan van zijn dat alles zeer vlot ver- op de kusten van Europa. We z\jn| kocht is. voordat de nieuwe zendin- 'zeker van dat Mijnders Woi gen binnen komen die hij volgens richting een consument staat is te kopen wat hij j nodig heeft. In het kort hebben we u hier beeld gegeven van de moderne d N.V. te Lisse die zijn contract verplicht is af te ne- methode met stijgend succes al men. Want het publiek (de consu- dert geruime tijd in de Bollens® m ment) zal op hun beurt weer vlug de toepast ook in de ..Sleutelstad" extra laag geprijsde goederen afne- dere de naam Mijnders Meubel D 1 men. zodat allen met deze zeer eco- count N.V. op dit terrein nog i van zakendoen van zich zal doen horen. De huisvrouw die het gezinsinkomen met zorg beheert koopt in de eeege

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 54