Zuid-Afrika heeft groot gebrek aan filmsterren a© Record belangstelling voor de 'Gouden Roos' DEN UILS VUILE ONDERBROEK MAG sr*1™ ,um- ntb' Nog geen televisie vandaag IDEAAL LAND VOOR PRODUCENTEN Rejwrtages Apollo9 REGERING WIL NIET KIEZEN Sonny en Cher hebben n baby en gióteren I programma f Uitwijzing was een vergissing WOENSDAG 5 MAART 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA S KAAPSTAD (GPD) Zuid-Afrika noemt zich een ionge staat en het zou dus voor de hand liggen dat een eigen film industrie in dit land van recente datum is. In dit geval gaat Zuid-Afrika echter prat op een eerbiedwaardige ouderdom. Het filmjournaal „African Mirror" is niet „die oudste nuusrolprent ter wêreld" maar wel op één na de oudste. „African Mirror" begon in 1913 te draaieneen jaar na Pathé News". Een hervertoning van het oudste materiaal toont generaal Smuts aan het westelijk Iront (1915), generaal Louis Botha, terug kerend van Versailles (1919) en een man die in 1920 een ivilde char leston danst op het dak van een rijdende auto. „African Mirror" be roemt zich op een prestatie, die niet geëvenaard is. Het journaal heeft behalve de Engelse, 'n versie in het Afrikaans, „Ons Nuus", en beide worden nu verenigd tot een tweetalig kleur en journaal, dat in de Zuidafrikaanse bioscopen wordt vertoond. dat het tweetal het liet afweten. Zou hiertoe misschien het feit hebben bijgedragen, dat de plaats van de handeling de barre Namibwoes- tyn op 48 kilometer van het gloeiend warme Swakopmund was? Op het gebied van documentaire films hebben de Zuidafrikaners reeds jaren lang een goede naam. De „Three wise men of the world", een in opdracht van de regering gemaak te film over land en volk, zeden en gewoonten, geschiedenis, industrie, en verkeer, is een kunstwerk dat in de Verenigde Staten, zo verwend op dit gebied, een triomftocht maakte. De film is vervaardigd door Jamie Uys, een van de belangrijkste per soonlijkheden op dit terrein in Zuid- Afrika. Uys heeft in eigen land grote faam verworven door zyn speelfilms, o.a. „Dingaka". Deze film toont eerst het diabolische aspect, dat mensenlevens kost en diepe ellende veroorzaakt. Het tweede deel toont de ervarin gen van de plattelands-Bantoe, die in de grote mijns tad aankomt om dochtertje te zoeken en die totaal de dader van de rituele moord op zijn ontworteld raakt doordat hij met in heemse misdadigers in contact komt en van kwaad tot erger vervalt. Ofschoon de blanke hoofdrollen worden vertolkt door bekende figuren als Juliet Prowse (o.a. bekend door haar vele verlovingen, waarbij een met Frank Sinatra) en de manlijke tegenspeler Stanley Baker is, een ge routineerd acteur, toch worden beiden volkomen weggespeeld door de Bantoe Ken Gampu, een natuurtalent. In de oude tijd wedijverde Johan nesburg met Hollywood. Toen de zwijgende films aan de lopende band werden vervaardigd, werd Zuid-Afri ka bekend door „Stolen favourite", „King Salomon's mines", „Alan Quar- termain", „Prester John" en „De Voortrekkers". Uit dat verleden komt ook wat romantiek naar boven: de schone ster Mabel May huwde I. W Schlesinger, groot, verziend zaken man, die het Mirrorjournaal ter we reld bracht en die met de „African Broadcasting Company" de radio in Zuid-Afrika introduceerde. Sindsdien is er heel wat filmmate riaal verbruikt. Er waren tal van rol prenten bij, die men maar liever moet vergeten. En verscheidene veroverden wereldprijzen. Een merkwaardige bij zonderheid voor dit televisieloze land is, dat een half jaar geleden het re clamebureau Lindsay Smithers, in sa menwerking met de bekende Killar- ney Studios in Johannesburg 't heeft klaargespeeld de Amerikaanse Clio- onderscheiding te veroveren, welke het equivalent is van de commerciële Oscar. Het was de beste commer ciële televisiefilm van het jaar. Cinematografie is niet eenvoudig en niet goedkoop. Bierbrouwer Alfred H. Heineken uit Noordwijk, die tel van filmprodukties financierde, heeft eens opgemerkt: „Gezien de kleine markt is film in Nederland geen lekkere zaak. Er zijn weinig mensen te vin den die met plezier een paar hon derdduizend gulden verliezen". Dat geldt ook voor Zuid-Afrika. Maar het vraagstuk ligt hier wat anders en vooral moeilijker. In dit voor de blan ken tweetalige land, waar vooral de Afr.kaans sprekenden op de bres staan voor de verdediging van hun taal te gen het Engels, zijn twee versies van elke film nodig. Nu de blanke rege ring zich inspant om de niet-blanken eigen volks- en taalbewustzijn bij te brengen, zulen er echter van films die het regime ook voor de niet-blanken geschikt acht versies moeten worden gemaakt in Bantoe-talen, dus Zoe loe-. Sotho-, Xhosa- en andere taal versies. En nog iets: Afrikaans- en Engels sprekende blanke groepen groeien naar elkaar toe (ondanks de „ver krampte" pogingen om Afrikaans te doen domineren). Maar er zijn nog gevoeligheden, die ook in de bioscoop wereld tot incidenten leiden. Zo werd kort geleden in Zuid-Afrika de film „Majuba" gelanceerd, die de verplet terende nederlaag van de Engelsen tijdens de Boerenoorlog bij die plaats in beeld bracht en die historisch vol komen juist is. Al spoedig kwamen er bij de Engelstalige kranten woedende ingezonden stukken binnen Ideaal Zuid-Afrika is een ideaal land voor filmproducenten. Volgens de veteraan uit Hollywood Vincent Price heeft dit gebied 't potentieel om een van 's we relds vooraanstaande filmproduce. rende landen te worden. Rolprenten kunnen hier n.l. tegen 'n fractie vain de Hollywoodse kosten worden ge maakt. Er zijn technisch uitstekende studio's, het natuurschoon is majes tueus en de geschiedenis van het land met zijn veelheid van rassen biedt zowel uit historisch als uit sociaal en anthropologisch oogpunt stof voor nieuwe, interessante onderwerpen. Dat aan dit potentieel zo weinig door Zuid-Afrika zelf is geprofiteerd, komt onder andere omdat de filmindustrie vroeger in de handen van vreemde lingen was. Een andere reden is de vroegere parochiale uitkijk van de Af rikaner en zijn, tot voor kort, primi tieve smaak. Het is niet toevallig, dat Juist in de laatste tijd waarin de Afri kaner bewust wordt van zijn plaats in de wereld en in het grote zaken leven. men nu ook enkele zeer goede Afrikaanse speelfilms heeft zien ver schijnen Buitenlandse celluloidmagnaten heb ben de mogelijkheden wel ingezien en hebben hier interessante films ver vaardigd. Het had onlangs weinig ge scheeld, of de Zuidafrikanen zouden Elizabeth Taylor en Richard Burton hebben mogen ontvangen. Zij zouden de sterren zijn in de film „Sands of the kalahari" .Er werden al voorbe reidingen getroffen voor ingrijpende verbouwingen van een hotel om aan de eisen van het temperamentvolle echtpaar tegemoet te komen. Maan den lang bleef alles wat onzeker, tot- Berg De toeschouwer, die geboeid naar de film kijkt, heeft geen flauw idee van de moeilijkheden, welke Jamie Uys bij de opnamen moest overwinnen. Hij heeft 5.000 Bantoe-figuranten gebruikt, een hele stam. De opnamen werden vervaardigd bij een (voor Bantoes heilige) berg in Transvaal en Uys moest de hoofdman plechtig beloven dat hij in die omgeving geen enkele slang zou doden, want die slan gen. .zijn de voorvaders van de stam. De voorwaarde is nagekomen. Toen de apparatuur bij de berg kwam aanrijden, wachtte daar een deputatie van opgewonden Bantoe- vrouwen. Zij begonnen te huilen en te weeklagen en de leider van de ex peditie moest plechtig bezweren, dat hy de heilig berg.niet zou wegne men. noch verschuiven! Uys heeft niet aan de berg gepeuterd. In Johannesburg nam hij nog 300 Bantoes extra aan voor stamdansen en- gevechten. Voor zover hem be- kend, waren het allen Xhosa. Later j bleek, dat er een aantal Baqa tussen zaten, aartsvijanden van de Xhosa. Toen er een tweegevecht met stokken I zou worden gedraaid en de regisseur om wat meer actie vroeg, sprong er plotseling een Baqa naar voren, die een van Xhosa begon af te tuigen. Binnen een paar minuten was er een algemeen handgemeen. De leider had de grootste moeite, een bloedbad te voorkomen. Niettemin was er een schedel opengekloofd en een tweede man werd met ettelijke gebroken rib ben weggedragen. Een andere goede door en door Zuidafrikaanse filmer is Emil Nofal, nu al 28 jaren in het vak. Hij begon met camerawerk en redigeren en maakte later tal van documentaires, welke onderscheidingen in Berlijn. Brussel. Venetië en San Francisco verwierven. Vervolgens ging Nofal speelfilms maken. Zijn voorlaat ste film. „Wild Season", is een epos uit het harde vissersleven in Zuid- west-Afrika. Men vindt er in zekere zin Herman Heyermans' thema in terug „de vis wordt duur betaald". Tussen de woedende zee, de barre woestijn en de Benguela-zeestroom speelt zich dit drama af, waarin na tuurlijk een „love story" verwerkt is. Het drama van de visser, die telkens z'n leven u-aagt. goed verdient en dan het geld tussen z'n vingers door laat glippen. Het drama ook op diepzee- trailers van kleine reders, wier be staan wordt bedreigd door grote vis- serijconcers. die enorme fabrieks- schepen uitrusten. Maatstaf Dirk de Villiers, producent van de Afrikaanse film ..Jy is my liefling", heeft de stelling geponeerd dat Zuid afrikaanse rolprenten niet met inter nationale maatstaf gemeten mogen worden. Emil Nofal neemt terecht een diametraal tegenovergesteld standpunt in: „Wij moeten compe teren, zoals andere Zuidafrikaanse produkten. Of onze koopwaar is goed genoeg, of hy is het niet". De NTS brengt morgen recht streekse uitzendingen van de vlucht van de Apollo 9. Morgen wordt de reportage van 19.50 tot 20.25 uur via Nederland 1 uitge zonden. De reportage op vrij den wordt van 19.50 tot 20.35 uur via Nederland 2 uitgezonden. Donderdag 13 maart zendt de NTS van 15.30 tot plm. 16.40 uur via Ne derland 1 een rechtstreekse kleuren- reportage van de landing van de Apollo-9 uit. Deze reportage wordt vanaf 15.00 uur voorafgegaan door een inleidend programma. De NRU zal enkele rechtstreekse reportages uitzenden van experimen ten tijdens de vlucht van de Apollo- 9 en de landing. Op vrijdag 7 maart wordt van 15.40 tot 16 00 uur via Hil versum 1 rechtstreeks verslag gedaan van de experimenten met het maan landingstoestel LM. Op donderdag 13 maart wordt om 15.30 uur via Hilver sum 2 een direct verslag gegeven van de landing van het ruimteschip. De Bantoe-acteur Gen Kam- pu in Jamie Uys' nieuwste film „Dingaka". Enofal en de mededirecteur van zijn maatschappij Rautenbach zien hun werk als een kwestie van kunst en sociaal geweten. Nofal wil de men sen een spiegel voorhouden om hen te doen denken en zo iets van de waarheid te doen ontdekken. Zijn volgende film, die bijna gereed is, „Katrina", heeft een rassenprobleem als basis. Er kan in dit verhaal niet worden gesproken over Zuidafrikaanse film sterren, omdat.zij niet bestaan. Men werkt evenals in Nederland met goede toneelacteurs, die echter niet altijd goede filmacteurs zijn. En men werkt bovendien in het rijk van de Zuidafrikaanse cinema, veel met lieve gezichtjes en met vreemdelin gen. Leden Koninklijk Huis DEN HAAG (GPD) De regering voelt er niets voor zich uit te spre ken over dev raag wie liid zijn van het Koninklijk Huit. „Over die vraag verschillen de geleerden van m e- ning", aldus premier De Jong gis termiddag bij de behandeling van de begroting van Algemene Zaken in de Eerste Kamer. .De ene groep kiest voor een dui delijke uitspraak .de ander verkiest geen uitspraak. De regering kiest voor niet kiezen", formuleerde het de minister-president. Na aandrang uit de senaat was de heer De Jong echter wel bereid dit probleem voor te leggen aan de commissie Grond wetherziening. Vooral de socialistische woordvoer der mr. De Niet en de antirevolutio nair mr. De Gaay Fortman toonden zich voorstander van een duidelijke omschrijving van de leden van het Koninklijk Huis. De heer De Niet I wees op de rechtsonzekerheid door I het ontbreken van zo'n omschrij- I j ving: „In de strafwetgeving wordt i verscheidene malen gesproken van i „leden van het Koninklijk Huis", terwijl niemand precies weet wie dat zijn". NTS zendt Liesbeth List show in HOLLYWOOD (AP) Het zin gende echtpaar Sonny en Cher zijn gisteren de trotse ouders geworden van een flinke baby. Het is het eerste kind van Sonny en Cher die in 1963 in het huwelijk traden Sonny en Cher hebben nog geen naam voor hun dochtertje kunnen uitkiezen. Tot dusver hebben zich reeds 27 televisie-organisaties uit de gehele wereld aangemeld voor deelneming aan het Concours om de Gouden Roos van Montreux, dat van 24 april tot 1 mei voor de negende maal wordt gehouden. Dit betekent, dat de belangstelling voor dit concours voor amusementsprogramma's nog nim mer zo groot is geweest. *Tot voorzitter van de internatio nale jury van het concours is oe- noemd Hans Solvhoj, directeur-gene raal van de Deense radio en televi sie. Voor Nederland is in de jury aangewezen Warry van Kampen, hoofd van de afdeling Amusement van de VPRO-televisie en voorzitter van de NTS-werkgroep Amusement. Ook dit jaar weer zal een interna tionale persjury onder voorzitter schap van Otto Pünter zich over de kwaliteit van de programma's uit spreken en de beste inzending met de z.g. Persprijs bekronen. Deze pers jury heeft een niet onbelangrijke functie. Zy kan namelyk de beslis sing van de internationale jury van vakmensen onderschrijven, maar ook corrigeren, hetgeen al enkele malen is geschied. In de afgelopen vier jaren echter heeft de persjury dezelfde beslissing genomen als de hoofdjury. De Gou den Roos en de Persprijs werden na melijk in 1965 toegekend aan het Finse programma „The Cold old Days", in 1966 aan het Franse pro gramma „L'Arroseur arosé", in 1967 aan het Engelse programma „Frost over England" en in 1968 aan het Spaanse pogramma „Historias de la frivolidad". De NTS zendt het door Rob Royens gemaakte kleur enprogramma rond Liesbeth List in. Dit program ma werd op 11 februari j.l. door de AVRO uitgezonden. Buiten mededin ging wordt uitgezonden een compila tie in kleur van het NCRV-program- ma Farce Majeur. NEDERLAND 1 6.15 - 7.00 7.05 7.15 8.05 8.30 8.40 8.45 9.10 10.35 10.40 11.00 11.15 - NEDERLAND 1 6.50 7.00 7.03 8.00 8.20 9.00 9.50 1025 10.30 Herhaling AjaxBenfica (NTS) De Fabeltjeskrant (NTS) Journaal (NTS) Herhaling AjaxBenfica (tweede helft) (NTS) Journaal (NTS) Uitzending PSP (NTS) Uitzending Stichting Socutera (NTS) Inburgeren: Wet-strijd (NTS) Brief van een onbekende vrouw, speelfilm (NTS) Journaal (NTS) Nabeschouwing AjaxBenfica (NTS) Heropening Nieuwspoort (NTS) Openbaar Kunstbezit (NTS) I De fabeltjeskrant (NTS) Journaal (NTS) Muziek-Mozaiek (AVRO) Journaal (NTS) Zes critici op zoek naar een schrijver: literaire gesprekken (AVRO) De Saint, tv-film in kleur (AVRO) Televizier (AVRO) Journaal (NTS) Teleac: Universiteit en Hogeschool, economie (NTS) In .Kieuwspoort" zagen we gisteren gedresseerde apen die kokosnoten plukten uit hoge, ongetwijfeld veel wind vangen de bomen. zy kwamen in de plaats van een interview over de verhoging van de broodprijs, van commentaar op recente uit latingen door Berkhouwer en Van der Spek, van een interview met Vondeling over het congres van de PvdA. en reacties daarop van Lankhorst en Aarden. Re den van hun vervanging door gemelde apen, was het uitvallen (een uur voor de uitzending) van een camera, terwijl een tweede ook al op het punt stond uit te vallen. De oorzaak van al le malaise zocht men in KRO- kringen in de omstandigheid dat Brandpunt-commandant Gry- pink gisteren zijn debuut zou maken als interviewer. Tommy Cooper, met wie de KRO gisteren de avond begon, vermag mij altijd zeer te ver maken, wat voornamelijk aan zijn persoonlijkheid te danken is, want zijn teksten zijn meestii gebaseerd op oude of voor de hand liggende grappen. Ik heb me gisteren ook uitstekend ge amuseerd met .kleine potjes hebben grote oren", dat leuker was dan de eerste aflevering die me een beetje was tegengeval len. De NTS liet ons verder naar Adamo luisteren. Ik vraag me af of BelgiëNederlands, dat dit programma eerder uitzond, de teksten heeft ondertiteld. Hier gebeurde het in ieder ge val niet, typisch weer zo'n geval van onnadenkendheid of luiheid want Adamo sohrijft nu eenmaal verstaanbare teksten, die voor ons alleen maar onverstaanbaar zijn omdat we toevallig de Fran se taal onvoldoende beheersen. Wat we nu hoorden was instru mentale muziek, voortgebracht door enkele instrumenten plus een menselijke stem. Later op de avond kregen we nog eens Franse chansons te ho ren, eveneens zonder ondertite ling, maar dat was vergeeflijk, omdat het programma gister avond gemaakt was. We zagen Ajax-bestuurders in een Parijs oafé-chantant. waar we na de zang van een blondine en haar grootmoeder ook nog een strip tease mochten meebeleven, zij het op het laatst een beetje van uit de verte, zodat ik u over de details niet nader kan inlichten. Jan Brusse had er overigens een slecht programmaatje van gemaakt, van top tot teen geën sceneerd, en het eerste antwoord van scheidsrechter Machin ver taalde hij ook erg halfbakken, vermoedelijk omdat hii Dlotra- ling de Franse term ADO—FC Köln niet kon thuis brengen. Iets dergelijks overkwam advo caat Judd twee uur eerder. Die scheidsrechter had zich overi gens mooi door Ajax laten in pakken. ik neem aan dat Otto Gloria furieus zal zijn als hij het hoort. Een ongehoord feit immers, dat een scheidsrechter, niet eens als gast van een thuis- spelende club. met het bestuur van één van de clubs naar een café gaat. Zijn oogjes schoten ook zo schichtig heen en weer, dat het mij bijzonder aange naam zal verrassen als hij mor gen een scheidsrechter met overwicht zal blijken te zfjn. We kregen via Herman Kuiphof die mij erg afleidde by de chansons, minder gelukkig by de striptea se) nog wat gesprekjes met spe lers. Van Praag en Michels. waarbij het opviel dat er maar één Ajacied is tegen wie hy U zegt: Vasovic. Michels deed sterk aan Strauss denken, de Duitse minister van Financiën. Niet in de eerste plaats uiteriyk: maar beiden waren even onwillig by het be antwoorden van vragen. Strauss maakte in „Denkbeeld" zelfs de Indruk, alsof hy in een soort val gelopen was: men had hem ge vraagd een nieuw bankgebouw te openen, en toen werd hy opeens geconfronteerd met twee buiten landse Journalisten die hem soms recht op de man af iets vroegen. Hy zei (Spiegel-affaire) dat zy de feiten nog maar eens moes ten bestuderen alvorens domme vragen te stellen, of hy gaf op andere punten onwillige ant woorden. Op my maakte hy niet zo'n briljante indruk, als hy by een vroegere gelegenheid blijk baar op Brugsma's partner, de i Engelsman Ascherson had ge- maakt. N.S. Chanowski verliest kort geding C> O AMSTERDAM «ANP) Thys Cha nowski heeft het kort geding verloren tegen de platenmaatschappy N.V. Dureco, die een plaat heeft uitge bracht met een liedje op de herken ningsmelodie van de Fabeltjeskrant („Hallo meneer de uil") en een daar op gelykende tekst. De produktie- maatschappy van Chanowski. die de Fabeltjeskrant voor de NTS verzorgt, had gevraagd Dureco te veroordelen tot onmiddeliyke stopzetting van de distributie van de plaat en terug neming van de reeds gedistribueerde platen. De president overwoog in zyn uitspraak dat de tekst van Dureco. in zyn geheel beschouwd, zo zeer naar onderwerp, inhoud en styi van de tekst van Chanowski verschilt, dat deze zonder twyfel als een nieuw oor- spronkelyk werk moet worden aange merkt. Hieraan doet niet af dat de eerste vier woorden van beide teksten nagenoeg geiyk zyn. De vier woorden van Chanowski's tekst zyn niet een schepping en niet een nieuw oor spronkelijk werk. Chanowski komt hierop geen auteux-srecht toe en van een schending hiervan is volgens de president geen sprake. Naar het oordeel van de president valt niet zonder meer in te zien dat door het in de handel brengen van de plaat met Dureco's tekst (Hallo meneer Den Uil, je onderbroek is vuil) het kinderprogramma van Cha nowski zou worden neergehaald of dat daardoor aan kinderen illusies zullen worden ontnomen. Dit volgens de president temeer omdat beide lied jes aanmerkeiyk verschillen nog daargelaten het verschil tussen het spelen van een grammofoonplaat en een t.v.-uitzending. Er kan dus niet worden gezegd, aldus het vonnis, dat Dureco's gedrag onrechtmatig is Je gens Chanowski. De president wees de vordering van Chanowski af en veroordeelde hem tot de kosten van het geding f 250,-. Joris Ivens: ROME (AFP) De Nederlandse cineast Joris Ivens, die van de Itali aanse autoriteiten het bevel heeft ge kregen t' land te vei-laten. heeft gis teren op een persconferentie in Rome verklaard de uitwyzing een zwaarde re slag voor „de individuele vrijheid en de vrijheid van meningsuiting" dan voor hemzelf te vinden. De heer Ivens was in Florence als gast aanwezig op het „Festival der Volkeren", een festival voor docu mentaire films met sociale Inslag, toen hem zaterdag het bericht be reikte dat hy voor maandagavond Italië moest verlaten. De Nederland se cineast zou in Rome van vrienden hebben vernomen dat het uitwy- zingsbevel was ingetrokken en dat de Italiaanse minister van Binnenlandse Zaken had verklaard niets van de zaak af te weten. „Het hoofd van de politie heeft my toen laten weten dat ik in Italië kon biyven". aldus Ivens. De cineast zei graag bevestigd te wil len zien dat de hele zaak een vergis sing was geweest. Ivens. die onlangs in Lao6 een film heeft gemaakt over de oorlog aldaar, verzekerde op de persconferentie dat de Amerikaanse bombardementen op dat land „even gewelddadig en wreed j zyn als die op Vietnam" „De film die ik over Laos heb ge maakt, moet de muur van stilte j slechten waarmee dat land wordt I omringd", zo stelde hy. 1 VOOR WOENSDAG 5 MAART Hilversum 1, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.16 Act 1850 Uttz. van de BP. 18.30 Stereo: VARA's Popshow. 19.05 Stereo: Licht vocaal en Instrumentaal ensemble met zang- sol. 19.30 Nws. 1955 Bultenl. week overzicht. 19 45 Pop en Avant-garde muz. 20.10 Het oproer kraalt: Rebelse liedjes van altyd en overal. 20.35 Vra- genvuur. 21.00 Plaats gevonden: regionaal amusementsprogr. 22.00 Ste reo: Jazz-muz. 22.30 Nws. 22.40 me- ded. 22.42 Act. 22.55 Contrasten: mod. en klass. muz. (opn.)23 55-24 00 Nws. Hilversum 2. 298 m. NCRV: 18.00 Geesteiyke lied. (gr. en opn.). 18.30 Nws. en weerpraatje. 18.46 Act. NRU: 19.00 Openbaar Kunst bezit. 19.10 Veertig Plus: serie ultz. t.g.v. de Boekenweek 19.40 Stereo: Kamerork. Pleter Hellendaal: mod. muz. (opn.) 20.00 Wel en Wee. Inclu sief btw. klankbeeld. 20.15 Stereo: Concertgebouwork., koren en sol.: se- ml-klass. muz. (In de pauze: De glim lach der stilte, literair progr.). NVSH 22.20 Sextant, radlowcekbl van de NVSH. NRU: 22 30 Nws 22.38 Parle mentair overzicht 22.45 Stereo: X, een spiong ln het duister. 32.55-24.00 Nws. VOOR DONDERDAG 6 MAART Hilversum 1. 402 m. AVRO: 7jOO Nws. 7.10 Ochtendgvmn 20 Stereo: Lichte gram muz. VPRO: 754 Deze dag AVRO: 8.00 Nws 8.11 Radlojourn. 850 Stereo: Lichte gram. muz (8.30-8.33 De Groenteman). 850 Morgenwydlng. 9.CO Stereo: Mod ka- mermuz. (gr.) 955 Waterst 9.40 Schoolradio 10.00 Voor de kleuters 10.10 Arb.vlt. (gr (11 00-11.02 Nws 1150 Planorecital: klass. muz. 11.55 Beursber 12.00 Stereo: Promenade- ork. en zangsol: populair klass. muz. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12 29 Mod. platteland 12.34 Toppers van toen (gr 13.00 Nws 13.11 Ra dlojourn 18.30 t Muzikantenuur: I. Blazers van de Kon. Militaire Kapel: mod. en klass muz.: n. Wees Strijk trio: klass. muz in Stereo Om- roepdubbel kwartet Volkslied IV Stereo: Pianorecital klass. muziek. 14.30 't Is historisch: progr over ge- sdhled. en archeologie. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16 02 Van vier tot vijf: radioprogram ln een Notedop 17.00 Lichte ark muz met sol 1750 Voor de Jeugd. 17.55 Meded. Hilversum 2. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7 10 Het levende woord. 7.15 Badlnerle: mod. en klass. muz. (gr.). (750 Nws.; 7.32 Act.; 7.50 Overweging; 8 00 Nws). 850 Nws. 8.32 Voor de hulsvr (9.00-9.10 Gymn. voor de hulsvr.). NRU: 10.00 Wat heeft dat kind?, pedagogische lezing. 10.20 Stereo: Muz. uit de Barok (opn. en gr.) KRO: 11.00 Nws. 1102 Voor de zieken. 11.55 Meded. NCRV: 12.00 Los-Vast: gev progr. (12.15 Boekbespreking.; 12.26 Meded. tbv land- en ttilnb. 12.3C Nws 12 41 Act.) 14.00 Stereo: Lichte ork.muz. (gr 14.15 Stereo: Lichte gram.muz. 1455 Stereo: Seml-klass. kamermuz (gr.) 15.00 Herv. mlddagd. NRU: 15.30 Meer over minder, een progr met meer In form. over mensen en dingen die min der op de voorgrond treden (16.00- 16.02 Nws,). NCRV: 17.45 Sportact. Hilversum 3, 240 m. en FM NCRV: 9.00 Nws. 9 02 Onder de hoogtezon: voor de zieken 9 40 Zzzoef instrumentaal progr. 10.00 Nws. 10 03 Muz bij de koffie: licht plprogram. (11.00 Nws.). NRU: 12 00 Nws 12.03 Fel lx Meurders. KRO: 13.00 Nws. 13.03 Act. 13.08 TNT: licht pi progr. 14 00 Nws 14.03 Pop-In. 15.00 Nws. 15 03 Holster: Pop- en countrvmuz. 16.00 Nws. 16.03 lORRRrrr. hitpa rade. 1700 Nws. 17 02 Act. 17.07-18.C0 Draaljyofdraallk: verz.pl. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS 'NOT: 1055-1150 en 14.00-14.50 Schooltelevisie NTS: 18.60 In kl De Fabeltjes kr NTS: 19 00 Joum TROS 19.07 In kl.: JAM: non-stop-action-pop -colour-Show. NTS: 20 00 Joum TROS 20 20 Volpone. comedle (ln samenwer king met Toneelgroep CentrumNTS 2255-22.40 Joum 23 00-23 3C Teleac Groenteteelt onder glas (les 5 -herh.) Nederland II In W E* Fabel tjeekr. NTS. 19.00 Joum 10 03 Scala: Inform, progr. KRO; 19.30 In kleur De Fllnt- atones, tekenfilm NTS: 20 20 Joum. ««O Rep TV-feullleton. 21.10 Brandp 21.30 Het Concertge bouwork o.l.v. Bernard Haltlnk Frag menten uit Roméo en Juliette. Beilloe RO/R'tK: 22.10 Ontmoetingen ln het

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 5