Berlijn moet geallieerde bezettingsmacht afwijzen Parijs opende offensief tegen ratten G Relatie Spanje en Tinnea op springen GESPREK MET OOSTDVITSEMINISTER SCHOLZ Gematigd VN-INGRIJPEN GEVRAADG LUCHTVERKEER ONGEHINDERD Moskou laat Berlijnniet verslechteren Weer onrust in Pakistan RIJBEWIJS ZONDER EXAMEN... DE HALLEN WORDEN OPGERUIMD PAGINA 2 L1TDSCH DAGBLAD WOENSDAG 5 MAART V v (Van onze speciale verslaggever W. P. Timmers) LEIPZIG (GPD) „West-Berlijn moet zijn bondgenoten laten weten dat het geen bezettingsmacht meer nodig heeft. De DDR zal de stad daarna bepaald niet opslokken. Wij zijn in tegendeel bereid met de Westberlijnse senaat een verdrag te sluiten waarin de rechten en verplichtingen worden vastgelegd. Dat daarna ook het handelscontact met West-Duitsland voort gaat, levert geen probleem op. Maar het gebruik van wegen in de DDR, zonder dat daarover enige overeenkomst bestaat, leidt op den duur tot een situatie die wij niet zullen toestaan". nister Scholz. „Er is nooit een ver drag geweest waarin werd bepaald dat Berlijn deel uit maakt van de bondsrepubliek. Na de oorlog heb ben de Russen, Amerikanen. Fran sen en Engelsen de stad een aparte status gegeven. In 1955 heeft de Sowjet-Unie een staatsverdrag geslo ten met de DDR, waarbij het de be zettingsrechten in haar deel van de stad opgaf. Daarom zegt u nu ten onrechte dat Oost-Duitsland West- Berlijn verwijt voor de bondsrepu bliek militair materiaal te fabrice ren, terwijl Oost-Berlijn het grootste bewapeningscentrum van de DDR Is en in Oost-Berlijn ook soldaten voor het volksleger worden gerecru- teerd. Het is zelfs zo, dat de stads- commandant van Oost-Berlijn een Oostduitser en geen Rus is. Wij heb ben namelijk geen bezettingsregime meer. Dit in tegenstelling tot West- Berlijn". Aan de vooravond van de West- duitse presidentsverkiezingen in Ber lijn schildert de Oostduitse vice-mi nister voor Buitenlandse Zaken, dr. Ernst Scholz, ons zo in een vraagge sprek de toekomst die het regime van Walter Ulbricht in petto heeft voor wat het de „zelfstandige poli tieke eenheid" West-Berlijn noemt. Hij uit zich gematigd vergeleken met de felle perscampagne en de scherpe uitspraken waarmee Oost- Duitsland de voorbereidingen voor de verkiezingen heeft begeleid. De kranten hebben dagen achter een willekeurige „kameraden" aan het woord gelaten bankwerkers, kun stenaars en zakenlui, die zonder uit zondering de „revanchistische en mi litaristische" politiek van de kapita listen in Bonn ongenuanceerd aan vallen. Ulbricht persooniyk ver klaarde: ,De toestand is eenvoudig. De regering .in Bonn heeft in West- Beriyn niets te zoeken. Als de bonds vergadering in West-Berlijn wordt gehouden, blijkt daaruit dat ze voort gaat met haar koude oorlog tegen de DDR. Het is dan louter een uiting van het verlangen om West-Berlijn in een positie te brengen van waar uit de strijd tegen de DDR kan wor den gevoerd". „De Westduitsers hebben in Ber lijn niets te maken", meent ook mi- Onoplosbaar Waarmee het probleem-Berlyn ook in Oostduitse ogen voorlopig onop losbaar moet schijnen. Immers al enkele keren hebben de Westelijke geallieerden getoond op de bres te willen staan voor de vryheid van het westelijke stadsdeel. Ulbricht heeft enkele jaren geleden gezegd dat de vraag of de Westelyke aanwezigheid in Berlijn gehandhaafd kan worden wel eens spoedig aan de orde zou LISSABON (GPD) Spaanse vluchtelingen die gisteravond op het vliegveld van Madrid aankwamen uit de ex-kolonie Equatoriaal Guinee bevestigden dat de toestand in dat land, dat nog geen vijf maanden ge leden de onafhankelijkheid verkreeg, zo explosief is dat nagenoeg alle ze venduizend blanken die daar nog verblijven hun toevlucht hebben ge zocht in de ambassade, consulaten of gebouwen die door Spaanse troe pen worden beschermd. Zij wachten op de eerste de beste gelegenheid om het land te verlaten om zo het vege lijf te redden. Sinds verleden zaterdag komt er dagelyks een tot aan de laatste plaatsen bezet vliegtuig uit Guinee in Madrid aan en op de Canarische eilanden verwacht men voor de ko mende dagen de aankomst van twee passagiersschepen met elk 450 vluchtelingen. Tot op dit moment zijn er reeds drie concrete gevallen bekend van Spanjaarden die door bewoners van de voormalige Spaan se kolonie vermoord zyn, maar aan gezien zowel de Guinese als de Spaanse regering het uiterste stil zwegen bewaren en hun nationale informatiemedia aan strenge cen suur onderwerpen is er geen enkele mogeltfkheid om de juiste omvang van de gebeurtenissen te schatten. Volgens oncontroleerbare geruch ten heeft de Spaanse marine twee oorlogsbodems naar het eiland Fer nando Poo gezonden om de evacua tie van de Spanjaarden te garande ren. Andere geruchten verklaren dat een bataljon parachutisten van de Canarische eilanden naar de ver schillende vliegvelden van Equato riaal Guinee is overgebracht met hetzelfde doel. Zowel Spanje als Equatoriaal Gui nee hebben de tussenkomst van de Verenigde Naties geëist. Zij het in tegenovergestelde vorm. Spanje ver zocht secretaris-generaal Thant om waarnemers te sturen opdat deze zich er van zouden kunnen overtui gen dat Spanje uitsluitend het leven van haar staatsburgers beveiligt: president Macias van Guinee heeft een contingent van meer dan hon derd VN-soldaten gevraagd om het land onder controle te brengen, aan gezien hy van Spanje heeft geëist dat het de 260 guardias civiles, die hier op grond van een wederzijds verdrag waren achtergebleven, te rugtrekt. Naar het schijnt heeft de Madri- leense regering hierop geantwoord dat zii er niet over denkt om deze gendar mes terug te roepen zolang er nog één Spanjaard in Guinee is die berschermd wil worden tegen de in woners van dit gebied. President Ma cias heeft een telegram gestuurd aan generaal Franco om te proteste ren tegen deze „inmenging in de bin nenlandse zaken van mijn land" waarbij, naar zijn zeggen, verschei dene Guineanen door de Spaanse gendarmes gewond zouden zijn. Vol- kunnen komen. Minister Scholz haalt, daarnaar gevraagd, nu echter onze ker de schouders op. Hij zegt: „Wij voeren een politiek op lange termijn, een politiek die gericht is op de vre de en de veiligheid van heel Europa. Daarom verlangen wy dat de be staande toestand in Europa wordt erkend. En internationaal moeten beide Duitslanden worden erkend. IIIIIIHIIIIIIIIillliillllUlllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllililllllllllllllllllllllllllll BERLIJN (GPD. AP, Reuter) Vanochtend om 8 uur (WET) werd de controlepost bü Helmstedt geslo ten en vijf minuten later gebeurde hetzelfde bij de controlepost in West- Berlijn, waarmee de grote autobaan tussen West-Duitsland en West- Berlijn opnieuw werd afgegrendeld. Zoals bekend zouden vandaag 1036 kiesmannen in West-Berlijn een nieuwe Westduitse bondspresident lezen als opvolger van president Liibke. Gisteravond stond het vrijwel vast, dat de socialistische kandidaat, de minister van Justitie Heinemann. gekozen zou worden, aangezien de liberale afgevaardigden (FDP) be sloten hadden hem hun stem te ge ven. De andere kandidaat is de christen-democraat Schroder, de hui dige minster van Defensie. Gisteravond moest de Westberlijn se politie krachtig optreden tegen on geveer tweeduizend linkse betogers, die tegen de verkiezing in West-Ber lijn protesteerden en ruiten ingooi den van het Amerikaanse culturele centrum, het Amerika Haus, en van een café op de Kurfürsterdamm. Er vielen verscheidene gewonden en tal van betogers werden gearresteerd. Het viel gisteren op, dat het lucht verkeer van en naar West-Berlijn geen enkele hinder ondervond, zodat de kiesmannen zonder overlast de voormalige hoofdstad konden be reiken. Zoals bekend had een Rus sische officier in de geallieerde cen trale voor luchtveiligheid in Berlijn verklaard, dat zijn land geen verant woordelijkheid zou dragen voor het vervoer van de kiesmannen door de lucht. Wel werd gistermiddag om drie uur de autobaan tussen Helmstedt e Mariënborn voor de derde achtereen volgende keer gesloten in verband met de grootscheepse manoeuvres, die de landen van het Warschaupact in Oost-Duiteland houden. De afsluiting duurde twee uur. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIilHIIIIIIIIHiHIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIillllllllillllllllir ..Wat Berlijn betreft: erkend zal moe ten worden dat het op hét grondge bied van de DDR ligt. Er zijn slechte overeenkomsten gesloten tussen de bezettingsmachten over geallieerd vervoer tussen Berlijn en West- Duitsland. De bondsrepubliek heeft geen enkel recht op het gebruik van onze wegen. Wat we nu zien is dat de bondsrepubliek de eerste stap pro beert te zetten naar overneming van West-Berlijn, dat echter géén West duitse deelstaat kan worden ge noemd. Als wjj ons zorgen maken om de spanning rond Berlijn, is dat omdat wij weten hoe een oorlog kan worden voorbereid" U vindt niet dat de DDR met zijn overdreven beschuldiging als zou West-Berlijn niets minder dan een wapensmidse zijn van de bondsrepu bliek, met de felle aanvallen op de aanwezigheid van NPD-ers in West- Berlijn en vooral met de grote ma noeuvres op de verbindingswegen tussen de bondsrepubliek en het wes telijke stadsdeel zelf flink bijdraagt aan vergroting van de spanning? Minister Scholz: „Wij zijn geen initiatiefnemers geweest. We hebben slechte gereageerd. Waar het om gaat is dat dit niet kan voortduren. En wat wij op onze wegen doen, is onze zaak". Academische examens Aan de Leldse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: doctoraal Franse taal- en letterkun- de mej. P. van Tets (Den Haag). Groottheologisch Godgeleerdheid I mej. B. H. W. Boelens (Den Haag): j Kandidaats Wiskunde en natuurwe- tenschappen: mej. G. M. J. v. d. Meer (Leiden)en de heren A. P. Janssen (Leiden), H. A. Zweers (Lei- den), W. Kranendonk (Leiden).E. J. van Dongen (Oegstgeest). M. Blok (Oegstgeest) M. A. Jansen (Leiden) K. Planqué (Leiden), C. D. Majoor j (Leiden), C. D. Majoor (Leiden), E. H. K. M. Gemmeke (Leiden), R. N. M. Horsten (Leiden). R. Ie Poole 'Leiden), H. A. Fraterman (Leiden) en S. J. H. Ferrier (Oegstgeest); doctoraal Natuurkunde de heer H. R. C. Tromp (Alphen aan de Rijn) j doctoraal Geologie de heren H. A. Trouw (Leiden), J. A. Saltet (Reeu- I wUki en J. W. Buma (Oegstgeest); I doctoraal biologie de heer R. v.d. jMeyden (Leiden); doctoraal schei- j kunde de heer R. J. Joostensz v. IJs- I seldljk (Voorburg). NIXON: WASHINGTON (AFP. AP). Presi dent N'ixon heeft gisteren in zijn eer ste persconferentie na zijn terugkeer in de Verenigde Staten verklaard te menen dat de Sowjet-Unie de toe stand om West-Berlijn niet zal laten verslechteren. Dat zou de zeer be- langrijke onderhandelingen met de j Verenigde Staten in gevaar kunnen J brengen. Nixon zei dat zijn Europese reis I had bijgedragen tot de voorbereiding voor een toekomstige topconferentie I met de Sowjet-Unie. Dg Amerikaanse president heeft met alle Europese j leiders die hy tijdens zijn reis ont moette de Oost-Westverhoudingen be sproken zodat hij ook een inzicht kreeg in de Europese standpunten. De Europeanen zijn erg bevreesd over 'n verhouding VS-Sowjet-Unie, waarbij deze twee landen beslissin gen zouden nemen zonder overleg. Over de toestand in West-Berlijn zei Nixon dat hij nietg eloofde dat er een gevaar bestaat dat de betrek kingen tussen Washington en Mos kou er door in gevaar werden ge bracht. Volgens Nixon zijn de betrekkingen tussen Frankrijk en de VS verbeterd. Ten aanzien van vooruitgang van de verhouding met communistisch China zei de president niet optimistisch te zijn, vooral niet na het mislukken van de samenkomst van 20 februari in Warschau. De gesprekken die met En geland, Frankrijk en de Sowjet-Unie over 't Midden-Oosten zijn gevoerd hebben al tot aanmerkelijk resultaat geleid. Deze vier mogendheden kunnen de belanghebbenden geen regeling op leggen maar wel garanties geven voor een regeling die de partijen overeenkomen. Wanneer de tijd daar is, zal presi dent Nixon een reis maken door La tijns-Amerika. KARATSJI (AFP) In Oost-Pa kistan is gisteren het economische leven vrijwel tot stilstand gekomen door stakingen en ook in West-Pa kistan neemt de sociale onrust toe. De stakingsbeweging heeft in Oost- Pakistan een meer politiek karakter. Zij is daar uitgeroepen door de stu denten met steun van de partij van sjeik Maejiboer Rahman en andere politieke leiders. In West-Pakistan zijn vakbonds betogingen in de plaats gekomen van de marsen die door de politieke par tijen waren georganiseerd. (Van onze correspondent) ROME (GPD) In Rome is een monsterproces begonnen te gen 709 personen die een rijbe wijs hadden weten te verkrij gen zonder examen af te leg gen. Tegen redelijke prijs, die al naar gelang de draagkracht varieerde van 50.000 tot 15.000 lire, verstrekte autorijschoolle raar Pizzioni een keurig rijbe wijs op authentiek papier pre cies zoals d at uigereikt wordt door het ministeie van verrkee.r Dat papier werd hem trouwens geleverd door ambtenaren van het ministerie zelf die nu ook op het beklaagdenbankje zitten. De zaken liepen zo goed dat er zelfs een filiaal kwam. De ondernemende Pizzonia had ook een vertegenwoordiger die geheel centraal-Italië afreis de. Indonesië-debat De Tweede Ka mer heeft op voorstel van de socia listische fractieleider drs. Den Uyl besloten op 25 maart te debatteren over de tijdens de politiële acties in Indonesië gepleegde oorlogsmisdaden. WOENSDAG Kon. Schouwburg^ 20.15 uur: Neder landse Comedle: „De hulsleraar" van Bertolt Brecht. Diligent la. 20.15 uur: Narcleo Yepea, gitaar. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder I.uchth. R'dam Twente Vlisslngen Zuid-Limburg Aberdeen Athene Belgrado Berlijn Bordteaux Brussel Frankfort Geneve Grénoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Ziirich onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. geh. bew. geh. bew. onbew. zw. bew. onbew. onbew. geh. bew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. half bew. geh. bew. half bew. onbew. geh. bew. regen geh. bew. onbew. regen zw. bew. onbew. geh. bew. a a e I s Is s a 1» S 3 o 3 5 -3 0 9 -4 0 7 -5 0 3 -5 0 9 -4 0 2 -2 0 7 -4 0 6 -5 0 8 -2 0 9 -3 0 9 -4 0 12 8 2 6 -2 0 2 -7 0 9 8 7 10 -2 0 9 -3 0 1 0 11 0 0 -7 -8 0.4 8 -2 0 4 -4 0 13 7 0 7 2 0 7 0 0 9 -3 0 2 -2 0 15 10 6 -1 13 0 11 5 0 17 11 7 -13 0 3 -4 0 2 0 0 I gens de laatste berichten is 't eerder waarschijnlijk dat de Verenigde Na ties waarnemers dan dat zij soldaten zouden sturen. Afgrond President Macias heeft in weinige maanden de betrekkingen tussen j Madrid en Santa Isabel, hoofdstad van deze ex-kolonie, tot op de rand I van de afgrond weten te brengen Trouwens, tot kort voor zijn verkie- j zing tot president had h'ij een zeer vijandige houding tegen de Spaanse plannen voor de onafhankelijkheid van Guinee aangenomen Deze liet hij varen om als hoofd van een „monsterverbond" van drie partijen tot president gekozen te worden. Op 12 oktober 1968 ontving hij uit Spaanse handen de onafhankelijk heidsverklaring. Kort daarop zaten talrijke vroegere medewerkers en po litieke tegenstanders die zich met hem in de presidentsverkiezingen hadden gemeten zonder officiële be schuldiging achter de tralies. Verleden week bracht presi dent Macias een bezoek aan Rio Mu ni, het deel van Guinee dat op het Afrikaanse vasteland ligt, en hield hier in de provincie-hoofdstad Bata een vlammende rede. waarby Span je er niet al te best vanaf kwam. Bovendien eiste hy dat er alleen maar Guinese vlaggen te zien zou den zyn by zyn bezoek. De Spaanse consul in Beta beriep zich op inter nationale conventies en weigerde zyn Spaanse vlag te stryken. Een wilde betoging vond plaats en de inboorlingen haalden de vlag neer, die op straat verbrand werd. Kort hierop werd de eerste blanke even eens op straat vermoord. Een golf van anti-Spaanse betogingen sloeg over op het gehele land en de Spaan se ambassadeur in Santa Isabel zette eind verleden week de guardias civi les in actie om de Spanjaarden te beschermen. De Guinese regering ver klaarde hem onmiddellijk tot perso na non grata maar het duurde da gen voordat hy Guinee verliet. Vol gens de laatste berichten is hy mo menteel In Madrid en heeft de Spaanse regering ondertussen haar vroegere ambassadeur in Panama als zaakgelastigde naar Santa Isabel ge stuurd. (Van onze correspondent PARIJS (GPD) Terwyi de grote uittocht van de sjou wers, de grossiers, de kroegba zen, de dames van de vlakte en alle overige leden van de men- selyke have van de verdwynen- de Paryse Hallen sedert enke le dagen in volle gang is, heb ben de hygiënische diensten van de prefectuur al by na even spectaculair hun offen sief op de ratten geopend die nu van hun massale provi siekast zullen worden beroofd. De ratten hebben, sedert de middeleeuwen, tot de even trouwe als gevaariyke neven- verschynselen van deze gigan tische groothandel in voedings middelen behoord en verschei dene pest-, cholera- en andere epidemieën mochten ze sedert dien al op hun persoonlyke re kening schrijven. Hoe kostbaar die Paryse rat- tenkolonie in haar onderhoud ook was hun aantal wordt voor Frankryk op 40 en voor Parys alleen al op 4 miljoen koppen geschat een direct gevaar voor de Paryzenaars behoefden ze de laatste jaren toch niet meer genoemd te wor den. Nu ze echter tengevolge van de verdwyning van de Hallen zelf door de honger zullen worden bedreigd, is de Parijse overheid tot de overtui ging gekomen dat er geen dag en geen uur verloren mag gaan om een grootscheepse ver delgingsactie te lanceren. De dierenkenners wisten al lang dat de rat het slimste lid van de hele fauna is en dat hy in levensgevaar zich evenmin ontziet zelfs mensen aan te vallen. En zo is deze rat, waar van de voorzaten eind 18de eeuw vanuit de Kaukasus hun entree in Parys schynen te hebben gemaakt, nu dus op nieuw een onmiddellijk levens gevaar voor de Paryzenaars ge worden. Een onderzoek dat met het oog op deze actie al veel eerder werd ondernomen had uitgewe zen diat de ratten In streng ge scheiden kolonies leefden die ie der één der verschillende hallen als hun eigen jachtdomein had den gereserveerd. Elke kolonie had zelfs een eigen koning ge kozen en een voorproever" aangewezen. De opdracht van die laatste functionaris was al le voedsel waaraan een byzonder luchtje zat eerst te beproeven om uit te maken of het soms niet vergiftigd was. Een voor zorg die tot gevolg had dat strychnine en andere vergiften nooit meer dan enkele ratten- lyken vermochten op te leveren. De heer Jean Maillet, die door de Paryse overheid tot de ge neralissimus en de grote stra teeg van het rattenoffensief be noemd is, zag zich dan ook ter stond verplicht naast de gebrui- kelyke vergiften ook andere wapens te hanteren. „Generaal" Maillet heeft 65 man tot zyn beschikking die, in leren uni formen uitgedost, nu stelselma tig alle hallen en onderaardse kanalisaties afstropen om met knuppels en zelfs pistolen en geweren een ware veldslag te ontketenen. Het slagveld heeft een oppervlakte van byna 3 hectare en eind van deze week hoopt de patrouille-Maillet op deze manier minstens 200.000 ratten geëxecuteerd te hebben. Op een complete uitroeiing zal hy in geen geval mogen reke nen, maar voor het restant overlevenden is nog altyd wel zo veel te eten te vinden dat ze, zo hoopt de prefectuur, de Pa ryzenaars zelf tenminste met rust zullen laten. Bewust is Jean Maillet zich intussen ook nog wel van het feit dat hy met zyn actie het rattengevaar nooit definitief uit de Paryse wereld zal kunnen helpen. Want behalve slim en overmoedig is de rat ook nog de kampioen in het voortplantings proces. Met drie maansen is een wijfjesrat al geslachtsrijp en in staat vier worpen van ge middeld acht kleintjes per jaar te leveren. Wanneer u zich de moeite van het rekensommetje dus getroosten wil dan komt u tot 't ontmoedigende resultaat dat één rattenpaar binnen drie jaren zich in een nakomeling schap van een kwart miljoen eenheden mag verheugen. WOENSDAG Gravensteen (Pieterskerkhof :Open baar college. Prof. mr. H. J. Holi over „De goede trouw In de verb ding tussen belastingplichtige en lastingadmlnlstratle". 7.45 uur nam Ons Centrum (Hooigradht 84): Schouwburg K. en O Modern - neellm Dlcklcht der Stadte Brecht 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreek sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal: K. en O. Resid tie Orkest o.l.v. Willem van Otter soliste Oralia Dominquez (mezzo praai»)8 uur nam. Bevrijdingskerk Montgomerystraat A Bevolkingsonderzoek tbc. 9-12 V voorm. en 2-4.3C uur nam. Gebouw Chr. Soc. Belangen: Lei Chr. Besturenbond. Spr. dhr. W. Zv ker over „De sociale leefbaarheid onze stad". 8 uur nam. Kantine Royal M.B. (Roosevelt. 20): Contactavond „De Natuurvrlei 8 uur nam. Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Ha se Comedle: „De humorist" van Jc Osborne. Nieuw Minerva Jaarvergadering i Lelden N.R.V. 8 uur nam. De RuifFototentoonstelling At Marle Schröfer (t/m 17 maart). Jeugdbuitencentrum Korte Vli Jongeren musiceren 8 uur nam. Bevrijdingskerk (Montgomerystr Bevolkingsonderzoek t.b.c. 2-4.30 en 8.30 uur nam. Lutherse Kerk Wereldgebedsdag uur nam. Aula Alphons Ariënsschi TlmorstraatWereldgebedsdag 8 t nam. St. Anthonluskerk (Z.W.) v reldgebedsdag 8 uur nam. Leiderdc Geref. Kerk (Hoofdstraat) Wereldj bedsdag 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Forum Vrije Ui versitelt 7 uur nam. Oegstgeest (Rijnzichtweg 27) Vo evangelie-samenkomst. Spr. dhr. D Hertog 8 uur nam. Auberge Francalse (Kloksteeg 1 Cabaret Peter de Jong m.m.v. Dom ten Hooven, 9 uur nam. Tltus Brandsmaln 76 'De Dulkbo Clubhuiswerk handenarbeid 810 u Konlngskerk Rullclub 7.3010 u nam. Oude Vest 13. Evangelisatie chr. ge Ecclesia, 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht Informatleweek Bah* 8 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Hui Schaaksociëteit Palamedes 2-5.30 u nam. Rynl andslyceum (Apollolaan 1) Ge voor oorspronkelijk christendom ai Oegstgeest Spr. evang N. v. d. Bra ge 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk v. Jezus Chri tus van de heiligen der laatste dage 11.30 uur voorm. Rijnlandflat (Z.W.). Geepreksbijee: komst dr. P. L. Schoonhelm over Ji hannes Passion 10.30 uur voorm. Den Burcht Informatleweek Ba ha 8 uur nam. Museum voor Volkenkunde Spr. d A. C. v. d. Leeden over ..Nunggubu' schilderijen en hun betekenis" 8 u nam. Diamantplein 27 Bah al -gesp r eksav oi 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaa Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 8 uur nam. Jeugdhuis (Breeatraat 19) Spreeku Chr. Emigratie-centrale 7-8 uur nai Lakenhal. Ver. van belangstellend» ln de Lakenhal. Spr. ir. F. Molteer ot „Oude speeldozen" 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Leids Kamerkoor ui voering Johannes Passion 8.15 uur na Museum voor Volkenkunde K en Spr. Constant A Nieuwenhuys or „Nieuw Babyion" 8 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „Romeo en Julia", 14 jr. Dt beh. wo. 2.30. 7 en 9.30. Zond. 4J 7 en 9.30. Do., vr. en zat. nactitvoo stelling: „Nazarln", 18 Jr., 24 uur. Z en wo-mid. „Wlnnetou. liet grote o perhoofd", a.l. 14.30. Llflo: „De grote stilte". 18 Jr. Di 2.30. 7 en 9.15 Zond. ook 4.45. Luxor: „Mysterie in triplo" 18 jr. D» 2.30. 7 en 9.15 Zond. ook 4.45. Studio: „The graduate", 18 Ir Dó 2.30. 7 en 9.15 Zond. ook 4.45. Rev: „Vlva Django", 18 Jr. Dag. 2.5 7 en 9.15. Zond. ook 4.45 Vr. en zi nachtvoorstelling: „The collecto: 18 Jr.. 23.30 uur. Trianon: „Met zes wordt 't hommelei a.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 zond. ook 4.3 TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vlist: schilderij! Hessel de Boer geopend dinsdag t, zaterdag van 9.00—18.00 uur (Tot met 29 maart). Rijksmuseum van Oudheden (R penbürg 28): Werkd. 10 uur voorm 5 uur nam.; zond. 15 uur nam Rijksmuseun vooi «olkenkund (Steenstraat 1) dag. 105 u.; 'sza dags 15 uur nam. Ned.-Legermuseum: Geopend maa' dag tot er. met vrijdag 9 uur voorm. b u. nam. zon. en feestdagen 1- uur nam Ryksmuseum voor de geschiede!' der natuuiwetenschappen. Dag. 10- uut zone' 14 uur Sted Museum ..De Lakenhal" te: toonstelling van best verzorgde boekt (t'm 10 maart) Kunstzaal Heuff (Wassenaar) Scbl derljen Adrian Stahlecker. maandags m zaterdag van 10-5 uur (bovendli dtnsdagsavonds van 8-10 uur) (t/m maart) Gonk. Korte Dlefsteeg 4: grafist werk van Thomasen (tot 20 maart). Academiegebouw: pentekeningen e houtsculpturen van Georges Franse (Tot en met 28 maart). Galerie Walenkamp: serie-GChildert en Albert Roskam (t/m 27 maart). AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallet apotheek D C. Kok Rapenburg 9 t' 24807 Apotheek R, van Breest Sm»! lenburg te Leiderdorp en Apothee Voorschoten zyn de gehele week g< opend.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2