Een avondje met Gert Schors Athene niet Botsingen in Alphen Onrust in Haarlem bij Figee In de Leidse Stadsgehoorzaal nbtenaren Oostduitsers niet toeschietelijk bij pasjesgesprek Familieberichten UITVERKOCHTE REVUE MET PRINS CHARLES HET KORT Jacht in Zuidwest op overtreder Meer experimentele kerkdiensten van Vriiz. Hervormden WARM0NDER BREEKT ARM Artiestenpalet in „Endegeest" Chauffeur kon ramp voor komen Bomen aan ae Leidseweg weer geveld Luns in Kamer: - ffDERDAG 27 FEBRUARI 1969 nc oninklijk "emetaal 9or twee 'eidse ikke! gai ighe js 1 t go LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 [DEN Twee Leidse ambtena dien terug kunnen zien op een reffelijke staat van dienst, wer- randaag koninklijk onderschei- Het zijn de heren C. van der d, technisch hoofdambtenaar bijzondere diensten bij de Dienst iemeentewerken en A. van Bem- boofdmonteur A. bjj de Stede- Fabrieken van Gas en Elek- iit. De heer Van der Kraan te als „jongste jubilaris" de g jaar by de gemeente vol, de Van Bemmel „sloeg" hem van- nog met tien jaar; een halve geleden kwam hy by de SLF als Jerk op kantoor. emeester v. d. Willigen noem- heer v. d. Kraan vanochtend Jitstekend functionaris van de iwaipe heer v. d. Kraan is in 1929, 91 n dagen na de stadhuisbrand, cwarren als hulptekenaar. In mei werd hij aankomend tekenaar, aar later opzichter en in 1938 Isch ambtenaar eerste klas in twaijdienst. heeft altyd met toewijding uw I (gedaan. Bouw- en woningtoe- (is één van de visitekaartjes öe stad. Dit vereist veel tact twyding"., aldus de heer v. d. jen, die de 63-jarige heer v. d. EN a de gouden eremedaille ver- >n aan de Orde van Oranje Qm opspeldde. Ir. H. H. Vos, di- ïr van gemeentewerken, voeg- tar een transistorradio en een «ide van B. en W. aan toe. als- Ieen geschenk onder couvert- rwerkperiode valt in twee stuk- li teen. Eerst hebt u zich bezig - tden met de uitvoering van jn en de voorbereiding op de te- Q imer. In 1941 werd u belast met en woningtoezicht", zo zei De heer v. d. Kraan, die zich op sportgebied onderscheidde jals voorzitter van de korfbal- Pernix) werd ook toege- door wethouder C. J. Piena. :ehc ht. LEIDEN Wat toch is het ge heim van Gert Timmermans succes? Is het zijn donkere fluweelachtige stem? Is het zijn romantische lied jesrepertoire? Is het de kwaliteit van zijn muzikale interpretaties? Feit is dat Gerts populariteit, vooral sinds zijn huwelijk met Hermien, steeds grotere vormen aanneemt. Niet zo leuk eigenlijk, want Gert en Her mien zijn nu gedoemd om als het ideale echtpaar blijmoedig zingend door het allesbehalve suikerzoete le ven te gaan. Gert Timmermans dankt zijn popu lariteit voor een deel aan het talent, waarover hij ongetwijfeld beschikt. Een talent, dat is gefundeerd op een redelijke kennis van de muziek, re sultaat van een vierjarige studie aan de gemeentelijke muziekschool van Zwolle. Hij is een van die zeldzame musici die diverse instrumenten te gelijk beheersen: klarinet, viool, con trabas, piano, orgel, ocarina, piccolo engitaar! Zijn televisieshows met Hermien vertonen een opvallende kijkdicht heid en zijn podiumshows zoals gis teravond in Leiden veroorzaken een „deinend" enthousiasme. Een avond je met Gert en Hermien in de Stads gehoorzaal. Dat betekent een storm loop op de kassa. Dat houdt ook een groot en gezellig familiefeest in. Nog voor het doek opgaat zit de stem- j ming er al duidelijk merkbaar in. De verwachtingen zijn kennelijk tot het uiterste gespannen. Het publiek, waarvan de gemiddelde leeftijd op tenminste vijftig jaar geschat mag worden, vindt op elke stoel een folder met de titels van alle Timmer manplaten. Een commerciële atten tie van een plaatselijke gram mofoonplatenwinkel dat kan niet anders. Het blaadje wordt door de meesten zorgvuldig bestudeerd, zodat de stunt geslaagd mag heten. Hoewel roken verboden is, wordt hier en daar een sigaartje opgesto ken. De dames ritselen al met papie ren zakjes en delen met kwistige hand zuurtjes uit. Eindelijk flitsen de lampen uit. Van de vijfde rij af strekken zich de halzen. Het publiek wil waar voor zijn geld en vooral niets van de show missen. Het moet toch nog even geduld hebben. Er blijkt een voorprogramma te zijn, waaraan behalve een opgewekt ge barende conferencier-kunstfluiter een accordeonduo met een brede tandpastareclame-glimlach en een rap met zakdoekjes, bekertjes en hartenaasjes manipulerende mani pulator meewerken. Pas tegen de tijd dat de zakjes met snoepgoed half leeg zijn verschijnt Hermien in een lange zachtrode japon op het toneel. Zij zingt ,31ackey", een liedje over een klein-gediscrimineerd negerjon getje en raakt daarmee heel wat men sen in de grond van him hart. Her mien is nauwelijks uitgezongen of Gert komt plotseling op. Hij buigt heel diep, waarbij opvalt dat zijn zwartglimmende haar onberispelijk blijft zitten. Het applaus barst los. Het wordt ovationeel als een bejaarde bewon deraarster naar voren treedt en aan het zingende echtpaar bloemen aan biedt. Gert legt omstandig uit dat deze vriendelijke vrouw een inwoon ster van Den Bosch is, die geen enkele Timmermanschow overslaat. Het pu bliek gelóóft in deze manifestatie van aanhankelijkheid. Gert zet zich met een vlot gebaar aan de (witte) vleu gel en blaast het eerste chanson de microfoon in. Hermien blyft op het podium staan om samen met haar man duetjes te brengen. Het leven lijkt opeens rozegeur en maneschijn te zijn. De liedjes gaan over gouden ringen, grijze haren, witte bloesems, rode anemonen en zoete dromen. Naarmate de liedjes het opgetogen publiek bekender in de oren klinken, krijgt het familiefeest meer het ka rakter van een avondje community- singing. Er wordt ingehaakt en heen en weer gedeind. Gert en Hermien geven wel het ritme en het tempo aan. Gert tuimelt onverwacht van zijn pianokruk en struikelt daarna over een snoer. Het publiek gelooft er alweer in! Een voortreffelijk uit gebalanceerde show, zo'n Gert en Hermien show. Veel te vlug is de show afgelopen. Het publiek wil nog lang niet naar de werkelijkheid te rugkeren, daarvoor is de droom te zoet. Maart Gert en Hermien zijn on verbiddelijk. na een paar toegiftjes moet het definitief uit zijn. Van avond is er weer show. ergens in Ne derland. De Leidse Timmermansfans bewaren er in elk geval 'n fijne her innering aan. P. C. Rosier bent een lichtend voorbeeld", burgemeester v. d. Willigen irgen in de directiekamer van lelijke Lichtfabrieken. Zijn lo- woorden waren bestemd voor !tig jaar in dienst zijnde heer emmel. Deze werkt vanaf zijn e jaar bij de SLF en is in die ïgeklominen tot hoofdmonteur - burgervadier feliciteerde de ju- van harte, na hem de zilveren 1 idaille behorende bij de Orde ranje-Nassau te hebben opge- (Foto's LD/Holvast» 1,<" l,a. 0, 0, 1, BERLIJN (Reuter) Oost-Duits land houdt vast aan de eis dat eerst West-Berlijn moet worden op gegeven als plaats voor de verkie zing van een nieuwe Westduitse president, alvorens men met West- Berlijn een overeenkomst tot ver groting van de bewegingsvrijheid der Berlijners kan sluiten. Dit staat in een verklaring van het Oostduitse persbureau ADN over de besprekingen die de Westberlijn- se vertegenwoordiger, Grabert, gis termiddag in het. oosteiyk stadsdeel met de Oostduitser Kohl heeft ge voerd over de mogelijkheid tot het sluiten van een nieuwe pasjesrege ling voor de Westberlynse bevolking. De Westberlijnse senaat deelde la ter mee dat de Oostduitse onderhan delaar geen duidelijk antwoord had willen geven op de vraag, of, en zoja in welk raam Oost-Duitsland bereid is een regeling voor het verkeer tus sen de beide stadsdelen te treffen. Er is volgens de senaat geen datum voor voortzetting van het overleg vastgesteld. Naast de Oostduitse eis, dat eerst de verkiezingen uit West-Berlyn moeten worden weggehouden voor dat het tot onderhandelingen kan komen, staat de verklaring van pre mier Stoph, dat Oost-Duitsland al leen een pasjesregeling voor Pasen wil afsluiten. West-Berlijn en de re gering in Bonn willen echter een pasjesregeling op langere termijn, tenminste voor een jaar. Mocht het overleg voor eind februari geen con creet resultaat hebben opgeleverd, dan zal de presidentsverkiezing op 5 maart in het westelijk stadsdeel be ginnen. (overgenomen uit andere bladen» Geboren: Maaike Elisabeth, d. v. RessingWolfert, Delft; Elzo Hen drik Botho, z. v. v. d. Muyzenberg - van der Zijpp, Delft; André-Armon, z. v. HirschmanPront. Plymouth, Engeland. Overleden: dr. L. W. van der Sluys (59), Den Haag; W. Droog (78), Amersfoort; A. Houbolt (63), Rotterdam; M. W. E. Bergström— Boonkamp (64), Amsterdam. Tsjechoslowaakse intellectuelen vermomd als ijshockeyers GENÉVE (Reuter) Volgens het Zwitserse blad „Journal de Genève" hebben vijftien jonge Tsjechoslo waakse intellectuelen „vermond" als ijshockey-ploeg een buitenlandse reis gemaakt. Zjj wisten zo de bepalingen, die het verlaten van hun land be moeilijken, te omzeilen. De groep, waartoe schilders, beeldhouwers en fotografen behoren, zou dit het blad in een interview hebben verteld. On derweg richtten ze zelfs een kleine tentoonstelling van meegebrachte werken in. De „Journal de Genève" schrijft dat de Tsjechen één wedstrijd heb ben gespeeld, en die verloren met 103. „een eervolle uitslag", zoals een der leden van de groep opmerkte. Het team is kortgeleden vijf dagen in Zwitserland geweest. ALPHEN AAN DEN RIJN Op de Oostkanaalweg ter hoogte van de RÜnbrug in Alphen aan den Rijn gebeurden vanmorgen tussen acht uur en half negen twee ongelukken. Omstreeks tien over acht werd een 14-jarige scholier door een personen auto gegrepen. Hij werd op advies van dokter Stehouwer met verwon dingen aan hoofd, schouders en benen naar „Rijnoord" overgebracht. Het ongeluk gebeurde toen een auto mobilist uit Nieuwkoop drie naast elkaar rijdende jongens wilde passe ren. Tot zijn schrik zag hij uit de tegenovergestelde richting een auto aankomen. De Nieuw koper remde sn slipte op het gladde wegdek, waar na hij de knaap aanreed. Een half uur later slipte een 42- jarige sigarenwinkelier uit Alphen op ongeveer dezelfde plaats. Hy kon zyn auto niet meer houden en bot ste met grote vaart tegen een rechts van hem langs de weg staande boom. De auto werd geheel vernield. Won der boven wonder kwam de bestuur der er met enkele schrammen en builen af. (Van onze correspondent) HAARLEM (GPD) By de Haar lemse machinefabriek Figee heerst onrust onder de 300 man personeel. Er zijn geen directe indicaties voor de vrees dat het bedrijf in andere handen zou kunnen overgaan, maar geruchten daarover circuleren wel. Een woordvoerder van de directie heeft die geruchten tegengesproken. Het officiële commentaar luidde: „Er is geen enkele reden tot ongerust heid". Het districtshoofd van de metaal- bedrijfsbond MVV in Noord-Holland, de heer J. W. Martljn, zei er vanmor gen over: „Het personeel denkt hard op over een mogelijke overneming. Als er een gegadigde zou komen die het bijzonder gunstig gelegen terrein zou willen benutten, is het de vraag of de huidige beleggingsclub die de aan delen in handen heeft, niet tot ver koop zou willen overgaan". Die suggestie wordt ook uitgespro ken in de Metaalkoerier, spreekbuis van het NW. die morgen verschijnt. Daarin is ook sprake van een slechte communicatie tussen directie en per soneel. De heer Marty n deelde bovendien mee. dat het overleg met de onder nemingsraad, die met de grootste moeite kon worden bezet, niets bete kent. omdat de mensen niet voor vol worden aangezien. De directie heeft laten weten dat de gang van zaken in het afgelopen boekjaar bevredigend is geweest. Het verlies dat de Rotterdamse dochter NS1 boekte, moet door reorganisatie worden goedgemaakt Figee Haarlem weet de aandelen thans in handen van een combinatie van speculanten en industriële bouwondernemers en adviseurs. Destijds deelde directeur Van Dijk mee. dat het niet de bedoe ling van deze combinatie is een greep naar de macht te doen, maar om het bedrijf te continueren. euw in de V.S. Overstromin- in Zuid-Californië en zware rval in Nieuw-Engeland aan de kant van de V.S. hebben 27 nlevens geëist. Als gevolg van romingen en aardverschuivin- het gebied van de Sierra Ne en langs de zuidkust van Cali- kwamen in dit gebied 10 per- om. In de westelijke staten Ver- New Hampshire. Maine en chusetts stierven 17 personen. aan hartaanvallen na limen van sneeuw. In het Larense Singel-museum wordt van 29 maart tot 2 juni een tentoonstelling onder het motto ..Het. kind in de Noordnederlandse kunst" gehouden. Particulieren en musea in binnen- en buitenland hebben voor deze ten toonstelling ruim tachtig schilderd en vijftig tekeningen en prenten en vijfentwintig plastieken afgestaan. De oudste werken, die worden ge toond. ontstonden in de zestiende eeuw. de jongste vorig jaar. In dezelfde tijd laat Singer in het orentenkabinet een expositie zien van werk van leden van „De Gra fische" onder de titel „Droom en werkelijkheid". ACAD. EXAMENS I Aan de Leidse Universiteit zijn ge- j slaagd voor de volgende examen: I kandidaats psychologie mej. N. J. I Baas (Den Haag); mej. G. M. Eman (Voorburg) en de heer C. J. de Bra bander (Den Haag); doctoraal psy chologie mevr. S. de Jong-Nijholt. (Leiden) en mevr. A. W. C. M. Schreurs-Teuling (Oegstgeest»; doc toraal Nederlandse taal- en letter kunde de heer E. B. S. Postma (Lel den); doctoraal Nederlands recht de heer J. W. H. M. Frantzen (Leiden); doctoraal Zuidafrikaans recht de heer D. H. van Zijl (Parijs). LEIDEN Een Leidse automobi list, die gisteren omstreeks het mid daguur opschudding veroorzaakte in Zuidwest door met een „noodgang" te proberen de politie vóór te blijven, bleek na zijn aanhouding niet in het bezit van een rijbewijs en autopa pieren. De auto werd in beslag geno men voor een technisch onderzoek en de automobilist kreeg bekeurin gen vooor overtredingen, die hij ty- dens de jacht had begaan Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Jan Gerrtt Cornells, z. v. C. Pluim graaf! en J Hoek; Angellque, d v. R C. Zandbergen en W. P. H. Kasterop. Asha Marcelle. d. v. E A Brunlngs en M. E. M. Stolz; Agnleta Arenda Elisabeth, d v. A. Hoge woning en A. H. E. Hus; Joyce, d. v A. M Scheer en C. M. J. Pouwèls; Jan Willem, z. v J. Slewe en J. M. de MoolJ; Jamlll. d P Issa en E. M L. Moor; Judanath. z. v H. Ramautar en E M. Groen; San dra d. v. J Joosting Bunk en E Stals; Maria Adriana. d. v. G P H Splerlngs en M. J. A Rood bergen. Sophia Elizabeth, d v. D. van der Plas Jlerenburg; Ci "TÉfiir Ekkel en W GETROUWD O Varkevisser en J, van den Dop Burgerlijke Stand Leiderdorp Geboren: Jeannet- te Agatha Antje Gerbrig, d. v, H. J. van Dalen en J. J. van Santbrink Overleden: E. Verzijde. 92 Jr.. wed. van C Hoogeboom Getrouwd: H Vermeulen, 22 Jr.. en F. L. M. Bed, 20 Jr., Lelden. Wassenaar Geboren: Marcel P.. z. v. P. Jager en I. Goor; Marcel C. J. z. v. C. A J. P Slats en J. M. S. Zon neveld; Wllhelmina P.. d. v. J J van Son en S M van Rijswijk.; Remco S z v. J Muusz en M. J. J. van den Berghen; Arend J. P z. v. J. Roden burg en S. M L. van der Marei; Erwin F. J.. z.v. J. C. F. M. van Erve en M. E. W. J van Gooi; Maria E., d. v. C M A. van den Barselaar en L. Smit- tenaar Ondertrouwd: H. A. Thiemann en E. G. M. Goor; F C. Renes (Den Haag) en Y. L. van Leeuwen. J. P. M Kortekaas en C. S. M van Rossum; I A. de Vries en E. Flemming (Den Haag); P. L. Heil (Heemstede) en M. S. van den Bergh; A. H. Ammerlaan (Den Haag) en M. J. Borsboom; J. H. van der Steen (Lelden) en J Bun schoten Getrouwd: C J. M van Wissen en J. W. Jansen; M. E. G. Grote en V. M. Bakker Overleden: K. H. Tissen. 58 Jr., (Den Haag); Wed. A. Sandberg-Gest- man. 74 Jr.. (Den Haag); J. van der Heul geb. Paans, 42 Jr.. (Delft); L M. Noordover, 36 jr.; P Brouwer geb Koe nen. 86 JrJ. Cossee. 72 Jr.; Wed. J. C. Plat-Konings, 67 Jr. LEIDEN/OEGSTGEEST In de gisteravond in het Vrijz. Chr. Fede ratiehuis gehouden jaarvergadering van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden Leiden /Oegstgeest heeft het bestuur de meningen gepeild over de experimentele kerk diensten, die zowel ln Leiden als in Oegstgeest onder auspiciën van deze vereniging ztjn gehouden. Er bleek veel waardering voor dit experiment te bestaan. Voor het spel „De Koninklijke Bruiloft", dat, zoals werd opgemerkt, in stille aandacht was gevolgd, had men veel lof. Hoe wel de organisatoren ook enige kri tiek moesten incasseren, bleek de me ning van de vergadering vóór voort zetting van de proefneming te zijn. In zijn openingswoord heeft de voorzitter, dr. J. C. Anceaux, dank gebracht aan dr. D. Ruiter, van wie hij het. voorzitterschap door zijn ver blijf buitenslands eerst in de loop van het verenigingsjaar kon overnemen. Dr. Ruiter heeft in zijn zittingsperio de veel voor de vereniging gedaan. WARMOND By het laden van hout is een zoon van een Warmond - se houthandelaar op een drie meter hoge stapel hout uitgegleden en ge vallen. Dokter Walenkamp, die eer ste hulp verleende, constateerde een gebroken rechter onderarm. De arts liet de jongeman voor verdere be handeling naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden vervoeren. OEGSTGEEST „Artiestenpalet" brengt zondagmiddag om drie uur een licht klassiek programma in de psychiatrische inrichting „Ende geest". Medewerking verlenen pianist André Telderman, sopraan Sophie Endstra (begeleid door Ria Blik) en Coby Pouw met sologitaarspel. Verhoging Britse bankdisconto Het disconto van de Bank of Eng land is met ingang van heden ver hoogd met een procent tot acht pro cent. De vorige wijziging vond plaats op 19 september 1968, toen het dis conto werd verlaagd van 7% tot 7 procent. (Van onze correspondent» ARNHEM (GPD) Door het moe dige optreden van de heer J. G. Del- j pert (40) uit Vleuten, is gisteravond omstreeks negen uur op het Europa- circuit te Arnhem een ramp voorko men. toen een achterband van een met 25 000 liter benzine geladen tank in brand was geraakt. De heer Delper probeerde als bestuurder van de tankauto tevergeefs met een schuim- blusser het vuur te doven, i Toen dat niet lukte, stapte hij on danks het gevaar van een ontplof fing, weer in zyn auto en reed verder in de hoop, dat de band door de snel heid zo heet zou worden dat het rub- 1 ber zou gaan smelten. Zijn opzet luk te. De uitgerukte Arnhemse brand- j weer kont zich beperken tot het na- blussen van de smeulende brand. VOORSCHOTEN Gisteren Ie de Leidseweg ln Voorschoten tussen Mo- zartlaan en Vernèdepark ontgroend. In het kader van de reconstructie van deze verkeerstraverse van twee- baansweg tot vierbaansweg. zijn deze nog vry jonge bomen de eerste slachtoffers. Dit is de derde maal in dertig Jaar dat de bomen langs de Leidseweg worden gekapt. De eerste maal ge beurde dat in de Jaren "38-*39. ook al voor een verbreding van de Leidse weg. Kort daarna werden Jonge bo men geplant en deze kwamen klan- destien tijdens de oorlogswinter in de kachels van de bewoners. Na de oorlog werden weer jonge bomen ge plant en deze bomen worden nu ge veld. Het aantal bomen, dat aan weers- j zijden van de Leidseweg van zilver- fabriek tot Vernedepark is geveld, bedraagt ongeveer 45 stuks, veelal jonge bomen, behalve naast de r.-k. i Laurentiuskerk. waar een stuk van het bos van Nieuw Voordorp werd j weggehaald. Het ligt in het voornemen de Leid seweg weer met bomen te beplanten. CAMBRIDGE (AP) Prins Char les, de Britse troonopvolger, heeft gisteravond voor een uitverkocht huis gezorgd toen hü in een revu» van de universiteit van Cambridge optrad als vuilnisman, zwaaiende hulpprediker en wellustig heer. Alle plaatsen voor de vijf avonden, waar op de revue wordt vertoond, zijn uitverkocht. Prins Charles treed op in 14 van de 40 schetsen van de revue Op de première-avond kreeg de prins een donderend applaus, vooral toen hij ln een der schetsen alleen het toneel opkwam met een paraplu boven hst hoofd en zei: ,jk leid een beschut le- Een wild-enthousiaste me nigte Berlijners begroette van ochtend president Nixon, die, staande op de kap van zijn auto, de hand uitstrekte naar de velen, die langs de weg stonden om hem toe te juichen. Burgemeester Schütz van West-Berlijn (onder Nixons arm) maakte zich ken nelijk ongerust, dat de president zijn evenwicht zou verliezen. Laatste Nieuws (Van onze parlementaire redactie» DEN HAAG (GPD) Minister Luns heeft de Tweede Kamer van middag aangeraden niet aan te dringen op een schorsing van Grie kenland als lid van de Raad van Europa. ..We moeten proberen Grie kenland voor het democratische Eu ropa te behouden", zei de minister. „Door nu tot schorsing over tc gaan. zou het land in een isolement wor den gebracht en tot negatieve be slissingen geforceerd". De minister zei dat de regering geen behoefte heeft aan de motie van de socialist Van der Stoel, waar in om een Nederlands initiatief tot schorsing van Griekenland wordt aangedrongen. Hy adviseerde de ka mer de motie aan te houden. Het I feit dat raadgevende vergaderingen in grote meerderheid achter de con clusies van het rapport van mr. Van der Stoel staat, zal volgens mr. Luns een aansporing voor Grieken land zyn om de koers te wijzigen. Volgens minister Luns is er trou- i wens ook nog een onderzoek van de Europese Commissie voor de rechten van de mens aan de gang. De grote meerderheid van de lidstaten van de raad van Europa wil op de uitslag van dit onderzoek wachten, alvo rens verdere stappen te ne men. Daarom is. volgens de minister van Buitenlandse Zaken, het mo- ment nog niet daar om op schorsing van Griekenland aan te dringen.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11