Nixons man in Moskou Axel Ridder richt Duitse D op Volksfront niet onder indruk aanval Israël NIXON BRENGT BRITTEN HULDE Krappe zege voor de Noordierse premier Scheuring in Palestijnse gelederen O'Neill in een moeilijke positie Pasjesregeling moet voor vijj maart rond Familieberichten HAAGSE AGENDA PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 25 FEBRUARI AMMAN/JERUZALEM (AP, Reu ter, AFP, GPD) In een eerste reactie op de aanval van Israëlische vliegtuigen op opleidingskampen van guerrillastrijders in Syrië heeft he.t Volksfront voor de Bevrijding van Palestina meegedeeld dat het zyn acties zal uitbreiden. In een commu niqué dat In Amman verspreid werd, verklaart het Front dat het het le ven van de Israëlische vijand tot een hel zal maken". ,.Wij zullen ons operatieterrein uit breiden van de hoogvlakte van Go lan tot Sinai en van Rome tot Zü- rich via Athene totdat wij de Pa lestijnse bodem volledig hebben be vrijd". Het Volksfront doelde hier mee op de aanvallen tegen El Al- vliegtuigen, die alhoewel dat in Is raël wordt ontkend min of meer de aanleiding hebben gevormd voor de Israëlische actie in Syrië. Volgens onze correspondent in Je ruzalem onthoudt men zjëh in offici ële Israëlische kringen ervan de actie in Syrië de gestalte te geven van een represailleoperatie op grote schaal om de Westerse wereld zo min mo gelijk te schokken en zo weinig mo gelijk hindernissen in de weg te leg gen aan president Nixon en ambas sadeur Jarring by hun pogingen een ODlossing voor het Midden-Oosten te vinden. Voor het eerst hoort men daarom in Jeruzalem voorzichtige kritiek op de beslissing van de re gering alhoewel de grote meerder heid van de Israëliërs achter de ac tie in Syrië staat. In officiële Israëlische kringen wijst men er op dat de actie tegen Syrië voor de hand lag. Egypte mo ge zich dan pas onlangs achter de guerrilla-beweging tegen Israël heb ben geschaard, Syrië heeft dat van meet af gedaan. Dat de Palestijnse verzetsbeweging een dergelijke om vang heeft kunnen aannemen, moet nog meer op rekening van Damas cus dan van Cairo worden geschre ven. De Syrische radio heeft giste ren gezegd, dat de Israëliërs het mis hebben indien zij menen met de aanval de Syrische houding te ver anderen. Noord koreaanse spionnen gepakt Een Noordkoreaanse spionage- groep van 15 mannen en vrouwen die op de oostkust van Zuid-Korea opereerde is door de Zuidkoreaanse veiligheidsdienst opgerold. De groep opereerde daar sinds 1964. De leden profiteerden van het feit, dat zij als vissers de kost verdienden. Zi1 verzamelden alle mogelijk in lichtingen en lieten zich van tijd tot tijd door Noordkoreaanse kanon neerboten ontvoeren als zij bij de de marcatielijn visten. Wanneer zij ver volgens door Noord-Korea tezamen met andere Zuidkoreaanse vissers werden vrijgelaten kwamen zij met nieuwe Instructies en taken ln het zuiden terug. In heel Egypte is gisteren na schermutselingen aan het Suezka- naal de noodtoestand afgekondigd. Ambtenaren hebben opdracht gekre gen tijdens de Mohammedaanse feestdagen die morgen beginnen en vijf dagen duren ln hun kantoren te blijven. Waarnemers in Cairo me nen dat de Egyptische regering soortgelijke aanvallen als op Syrië vreest. Volgens de Syrische regering zijn bij de aanval vyf kinderen omgeko men. Een 28-jarige Libanese vrouw die op weg was naar Damascus werd eveneens gedood, De Hongaarse am bassadeur in Damascus wist door tijdig uit zijn auto te vluchten aan een wisse dood te ontkomen. BEIROET (AFP) De splitsing tussen de .progressieven" en de .rech tervleugel' van het Palestijnse Bevrij dingsfront Is definitief. De progressieve vleugel van de Ara- bische verzetsorganisatie heeft giste- "nns der revolutie Prins Oh ar ren in Beiroet bekendgemaakt een 'eS- toekomstige Britse koning, zelfstandige organisatie te zijn gewor- heeft v.mavond in de revue „Revo den onder de naam „Democratisch lutle' v&n de universiteit van Cam Volksbevrijdingsfront" Vorige week l bridge gezeten in een vuilnisvat het vielen bij gevechten in de Jordaanse bedje gezongen „Let's get dronk hoofdstad Amman aan beide zijdenwith Hkrry the monk" 'Laten wij doden en gewonden ons bezatten met Harry de Monnik i I Het Democratisch Volksbevrijding.s- Het was de generale repetitie van j front zegt in een communiqué dat de de revue welke 10 student-en van I Palestijnse bevrijdingsoorlog onaf- morgen tot zondag zullen opvoeren, scheidelijk verbonden is met de be- De prins bracht een komisch num- vrijdingsstrijd in de rest van Azië mer als vuilnisman en dirigeerde la- Afrika en Latijns-Amerika j ter in rok een denkbeeldig orkest. President Nixon in het ko- ninklijk paleis in Brussel in ge- animeerd gesprek met Koningin Fabiola en Koning Boudewijn. Toen de president bemerktedat Koning Boudewijn veel belang- j stelling heeft voor de ruimte vaart. nodigde hij hem uit deze zomer de lancering van de Apol- lo-X bij te wonen. (Van onze correspondent) LONDEN (GPD) President Nixon heeft zijn „huiswerk" in Londen voortreffelijk gedaan, want in een weisprekend en sprankelend ant woord op Wilsons nogal vlakke en formele welkomstspeech verraste hy gistermiddag de ontgoochelde Britten op iets, waarop zij nauwelijks meer hadden durven hopen. Nixon had na melijk niets dan lof voor de speciale betrekkingen tussen beide lan den, waarop men in Engeland altijd zo prat ging, maar die in de nieuwe wereldverhoudingen taboe schijnen te zyn. BELFAST (Reuter) By de parle mentsverkiezingen in Noord-Ierland is de gematigde, hervormingsgezinde premier Terence O'Neill herkozen met slechts 1.414 stemmen meer dan zyn grote rivaal, ds. Ian Paisley. De maar blijft even verdeeld als voor de verkiezingen. Premier O'Neill verkeert in een moeilijke positie, en niet alleen door zijn overwacht krappe overwin ning op ds. Paisley. Tenminste zeven van de tien parlementsleden die vóór nog niet volledige uitslag betekent dat de verkiezingen in een brief zijn af- het O'Neill niet gelukt is de rebellen treden eisten, zijn reeds herkozen, in zijn partij een nederlaag toe teDaartoe behoorde William Graig, brengen en vormt een ernstige slag door O'Neill als minister van Binnen- voor het prestige van de premier, die de verkiezingen drie weken geleden uitschreef naar aanleiding van een revolte in zijn protestantse Unionis tische partij tegen zijn plannen om de r.k. minderheid in het land gelijke rechten toe te kennen. Paisley, die O'Neill een verrader van het protestantisme noemt, nam het tegen de premier op in diens ei gen kiesdistrict Bannside, waar al 30 jaar geen verkiezingsstrijd was ge voerd. De predikant wist daar 6.331 stemmen i38 pet) te vergaren on danks voorspellingen dat zijn kandi datuur politieke zelfmoord inhield. O'Neill, wiens pogingen om de steun van de r.k. kiezers te krijgen niet veel resultaat opleverde, behaal de 7.745 stemmen (47 pet.). Elders werden verscheidene van zijn tegen standers binnen de Unionistische par tij gekozen, onder wie de oud-minis ter van Handel Brian Faulkner, die kortgeleden wegliep uit het kabinet, Faulkner wordt beschouwd als O' Neills grootste rivaal voor het pre mierschap. De Unionistische partij, die Noord- Ierland al bijna vijftig jaar onafge broken regeert, behoudt haar abso lute meerderheid in het parlement landse Zaken ontslagen. Nixon deed de Britse borsten zwel- len toen hij gewaagde van de ge meenschappelijke taal, het gemeen- I schappelijke rechtssysteem en vele andere gemeenschappelijke instellin gen, die tezamen communicat.V»mid- delen vormen, waardoor beide landen in een speciale verhouding tot elkaar staan. Het was alsof een ryke oom de bij na vergeten, verre achterneef aan het edelmoedige hart drukte. Zijn be toog moei Parijs rillingen hebben be zorgd. Nixon maakte het nóg mooier door zijn liefdesverklaring ook tot het Britse Gemenebest uit te strek ken. Hij voegde er echter aan toe, dat Engeland en de Verenigde Sta ten niet alleen oog voor elkaar zul len hebben en hun geluk met de rest van de wereld willen delen. Daar kwam het op neer toen hij zei. dat de speciale verhouding „tussen ons" niet exclusief is en dat de vrede pas kan worden bereikt indien alle andere landen het vertrouwen „dat ons bei den verenigt" zullen delen. Nixon waarschuwde, dat er geen wondermiddelen bestaan om de vre de te bereiken. Het kan alleen stap- voor-stap gebeuren. Wat de Britten ook streelde was te horen dat zü door Nixon nog altijd als een grote bron van politieke wijsheid worden beschouwd en dat de Amerikanen vooral Engelands zin voor historie benijden. Nixon kwam er openlyk voor uit dat hy in dit opzicht van de Engelsen wil Ieren. Ook dit was vleiende hoewel tevens realisti sche taal. WASHINGTON (AP) - Jacob D. (Dzneley) Beam gaat met in drukwekkende geloofsbrieven naar Moskou om de VS in de Sowjet-Unie te vertegenwoordi gen. Ofschoon de lijst van zyn voorgangers grote namen bevat zoals Avarell Harriman, Geor ge F. Kennan, Charles E. Boh- len, Llewellyn Thompson en Foy D. Kohier twijfelen zyn col lega's op het ministerie van Buitenlandse Zaken er niet aan, dat president Nixon terecht de ze in Princeton geboren, grootgebrachte en geschoolde beroepsdiplomaat op één van de moeilijkste posten heeft be noemd- Beam die in maart 60 jaar wordit, wordt beschreven als „de ideale man voor deze baan". Bovendien lytot het er op, dat de kalme Beam zich in alle opzichten zal houden aan het door Nixon in zijn instalia- tierede gegeven advies, „de mensen moeten ophouden tegen elkaar te schreeuwen". Een oudgediende van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei met recht, dat niemand zich kan herinneren, dat Beam ooit met stemverheffing heeft gespro ken. Desondanks kan van Beam worden gezegd dat hij een hard onderhandelaar is, die gesprek ken kan voeren in het Frans, Duits, Russisch, Servisch en Pools. Zyn rapporten, altijd rustig en objectief, werden in Was hington speciaal gewaardeerd tijdens de invasie in Tsjecho- Slowakije van de afgelopen zo mer, waarvan hij als ambassa deur te Praag getuige is ge weest. Eerder als ambassadeur in Polen, was het zijn taak overleg te voeren met de zaak gelastigde van communistisch- China in de Poolse hoofdstad. Na Princeton, waar zyn va der hoogleraar was, studeerde Beam aan de universiteit van Cambridge in Engeland en in 1931 kwam hij als vice-consul te Genève bij de Amerikaanse buitenlandse dienst. Voor de Tweede Wereldoorlog diende hij in Duitsland en gedurende die oorlog was hy in Engeland secretaris van ambassadeur John D. Winant. Na drie jaar dienst aan het ministerie van Buitenlandse Zaken werd hy overgeplaatst naar Indonesië en vandaar naar Belgrado. Woelig Tussen 1952 en 1953 was Beam legatieraad aan de am bassade te Moskou en toen Kennan, de ambassadeur, tot persona non grata werd ver klaard, werd hij zaakgelastig de. Tydens de woelige periode van 1956, toen Polen een zeke re mate van onafhankelykheid van Moskou verwierf en Hon garije daarin ondanks een bloe dige opstand niet slaagde, was hy plaatsvervangend ondermi nister, belast met Oosteuropese aangelegenheden. In 1957 werd Beam naar Warschau gestuurd als ambassadeur en gedurende de vijf jaren, die hij daar door bracht, kon hy waarnemen, hoe de in uitzicht gestelde liberali sering knarsend tot stilstand kwam in Polen. In 1962 werd hij onderdirecteur van het Ame rikaanse bureau voor wapen- controle en ontwapening en in 1966 werd hy als ambassadeur naar Praag gestuurd. Zijn er varing met het ontwapenings bureau zal hem in Moskou te stade komen, als beide landen besprekingen beginnen over het verdrag tot beperking van kern wapens. Bonn wacht op teken BONN (DPA, Reuter) De West duitse regeling wacht op een „wer kelijk zichtbaar en duidelijk teken" dat Oost-Duitsland bereid is bespre kingen te voeren over een nieuwe pasjesregeling voor de bewoners van West-Berlijn, aldus regeringswoord voerder Günther Diehl. Er is echter haast geboden met dergelyke onderhandelingen, aldus Diehl op een persconferentie, daar het kiescollege op 5 maart in West- Berlyn een nieuwe Bondspresident moet kiezen. Diehl liet duidelijk blij ken dat de Bondsregering alleen in ruil voor een pasjesovereenkomst op lange termyn bereid is van de presidentsverkiezing in West-Ber- ïyn af te zien. Op vragen van journalisten, wat de uiterste termyn voor verandering van de plaats der presidentsverkie zing is, antwoordde Diehl dat als er vóór begin maart geen concreet re sultaat is bereikt, de verkiezing in West-Berlyn zal doorgaan. De burgemeester van Frankfort, Willi Brondert, heeft intussen laten weten dat de gemeenteraad van zyn stad maatregelen heeft genomen in geval de verkiezing van de nieuwe Bondspresident in Frankfort gehou den zal worden. De stadsarchitect heeft opdracht gekregen na te gaan of de kathedraal van St.-Paulus plaats biedt aian het 1.036 man ster ke kiescollege. Burgemeester Blun dert zei geen officiële instructies ge kregen te hebben voor de voorberei dingen. Westduitse politici hadden hem echter de vorige week gevraagd of het mogelyk zou zyn de verkie zing in Frankfort te houden. (Overgenomen uit andere bladeni Geboren: Marie Chantal, d. v. v. Vorst-Schalken, Rotterdam; Suzanne d. v. Timmers-Bezemer, Leeuwar den; Elizabeth Martine, d. v. Van 't Hof-Grootenboer, Nijmegen; Wessel Brent, z. v. Van der Scheer-Van Swaay, Sao Paulo, Brazilië; Francois Diederik, z. v. Jas-Dykstra, Hoorn; Willem Hendrik, z. v. Van de Poll- Jannlnk, Utrecht. Getrouwd: R. G. F. Barnicih en C. E. van Dien, Huizen. Overleden: N. dé Leeuw (72), Amsterdam; F. H. Poulis (81), Rot terdam; S. Noyon (73), Bennekom; prof. dr. ir. J. H. Engelhardt (76), Groningen; M. J. Bakker-Harenberg (40), Den Haag; drs. F. W. P. M. van Panhuys (54). Hummelo; ir. J C. G. Boot (62), Den Haag; C. A. M. Diepenhorst (73), Den Haag Zijlsingel spr dhr. J Museum O. spr pa voor Volkenkunde K. en G C. Lange over „Wonen leven ln Nederland en West-Euro- 8 uur nam. Jeugdhuis (Breestr. 19) Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam. Ar6 Aemula K. en O. Filmclub 16 met speelfilms uit Canada, Frankrijk en Tsjecho-Slowakije 8 uur nam. De Lakenhal K en O. Concert Am sterdams Strijkkwartet 8 uur nam Rijnsburg (Tuinbouwschool Sandtln) Expositie Leidse Weefkring. bloemen en groenten 6-10 uur nam. StacShuis (wachtkamer trouwzaal) Zit ting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7-8 uur nam. WEERRAPPOKTEN Van hedenmorgen 7 uur. Amsterdam geh. bew. 2 0 0 De Bilt geh. bew. 4 1 0 Deelen geh. bew. 4 -1 0 Lelde geh. bew. 1 -1 0 Eindhoven geh. bew. 6 1 0 Den Helder geh bew. 2 -0 0 Twente geh. bew. 2 -0 0 Vll8slngen regen 4 2 1 Zuid-Limburg motregen 6 2 1 I.uchth. R'dam regen 4 1 0.1 Aberdeen regen 5 2 3 Barcelona onbew. 16 3 0 Belgrado regen 7 2 3 Berlijn sneeuw -0 -2 1 Brussel motregen 5 2 Frankfort sneeuw 3 0 Geneve regen 6 4 11 Grenoble geh. bew. 7 3 10 Innsbruck regen 12 0 0.6 Kopenhagen zwaar bew. -1 -3 0 Lissabon zwaar bew. 15 7 3 Locarno zwaar bew. 4 1 11 Londen mist 8 0.2 Luxemburg regen 1 0 11 Madrid licht bew. 11 1 1 Malaga half bew. 19 7 0 Mallorca onbew. 16 2 0 München regen 3 1 5 Nice licht bew. 13 5 1 Oslo motsneeuw -0 -5 1 Parijs vrijwel onbew. 12 2 0 Rome half bew. 16 7 0 Stockholm motsneeuw -1 -9 0 Wenen mist 1 0 0 Zürich regen 2 2 17 Vliegtuigongeluk op Formosa Een vliegtuigongeluk in de buurt van Tainan, op Formosa, heeft aan 36 mensen het leven gekost. Een tweemotorig toestel van „Far East Air Transport Corporation", een na tionalistisch-Chinese maatschappy. stortte achttien minuten nadat het van Kaohsjoeng met bestemming Taipeh was opgestegen neer Alle inzittenden, onder wie vier leden van de bemanning, vonden daarby de dood. (Van onze correspondent in Bonn) DÜSSELDORF (GPD) Dr. Axel Ridder uit Düsseldorf wil een nieu we politieke partij oprichten die de naam D'69 zal dragen. De oproep waarin tot medewerking aan dit plan wordt aangespoord is in vlam mend oranje gebonden. De relatie tussen Ridder en Nederland wordt echter niet zozeer gekenmerkt door een warme verering voor het ko ningshuis. dan wel door het feit dat de moeder van deze 29-jarige filo- soof-econoom-germanist een Neder landse van geboorte is, benevens door Ridders contact met één van de voormannen van D'66. de vroe gere VVD-er en journalist Ilans Gruyters. Het program dat Axel Ridder heeft opgesteld is nog maar een schets voor een partijprogram. Zyn belangrijkste wensen staan er echter in: een herziening van het Westduit se kiesstelsel, zodat het tot een twee- partyensysteem komt; een werkelij ke hervorming aan de universiteiten en onder meer een vergaand stem recht voor de arbeiders in de bedrij- ven. Tydens zyn studietyd in Keulen was Ridder tydens de kamerverkie zingen van 1966 in ons land om de gang van zaken van naby aan een grondig onderzr-'k te onderwerpen. Ook schreef hy een kortere studie over de verkiezingen van 1955 in In donesië. zyn conclusie: het uit Ne derland geïmporteerde systeem van evenredige vertegenwoordiging is niets voor Indonesië, dat past alleen in een rype democratie. Een meer derheidsstelsel als in India ware be ter geweest. Het is duidelyk dat Ridders hob by de kiessystemen zyn. Hij is van huis uit lid van de Sociaal-Demo cratische Party SPD en hy was dat onder meer omdat deze party had beloofd in de nu aflopende zittings periode van het Westduitse parle ment het tweepartyenstelsel te zul len invoeren. Maar dit heeft de SPD niet voor elkaar gekregen en Ridder is teleurgesteld. Daarom wil hy het nu zelf probe ren Als zijn doel is bereikt, moet D'69 weer worden opgeheven. Dit kan ook haast niet anders, want als zy haar doel zou hebben bereikt had hy daarmee tegelijkertijd haar eigen graf gegraven. In de Bondsdag is dan alleen nog maar voor de christende mocraten en de sociaal-democraten plaats, hetzy dat er iets geheel on voorspelbaars gebeurde- leven van de opbrengst van de ver- heit und das radikal Böse als intelli- kochte „waar", en naar zy hopen nog gibles moralisches Verhaltnis". iets overhouden om de „stryd" voort Kant ontbreekt ook in de party-op- te zetten. roep niet: „Een moraal die niet tot De eerste consequenties van zyn j de daad voert is helemaal geen mo- Pril Axel Ridder met het blad van de Nederlandse D'66. mark. Als de winter voorby is. gaat Ridder met zyn medestanders in een volkswagenbusje met luidsprekers de boer op. Als waren marskamens zul- D'69 bevindt zich nog in een pril stadium Het bedryfskapitaal be draagt ongeveer driehonderd mark, dat is de opbrengst van driehonderd verkochte programma's voor één len de leden van de „equipe" moeten politieke activiteiten kreeg Ridder al te verwerken. Zyn eerste betrekking na zyn studietyd begon een half jaar geleden bij een fabriek van het Frie- drich Flick-concern, waar hij op proef werd aangenomen als markton derzoeker. Ze eindigde precies één dag voor de proeftijd was afgelopen zonder heel duidelyk opgaaf van re denen, maar zonder twyfel omdat Ridder zich in zijn program een voorstander had getoond van de zo genaamde „Mjtbestimmung" in de be- dryven, een thema dat de politieke partijen op het ogenblik ernstig be zig houdt. De jeugdige politicus had zyn gro te plannen dan ook al meteen moe ten opgeven, wanneer niet zyn vrouw juist in Düsseldorf een tand- artsenpraktyk had geopend, die, af gezien van de hoge schulden door het aanschaffen van de modernste appa ratuur, zich in een geruststellende klandizie verheugt. Ridders bijdrage aan de inrichting van het echtelyk huis is een eenvou dige boekenkast in de omgeving waarvan hy zich graag ophoudt. Een uitgebreide editie van de werken van Kant is op de boekenplanken te vin den, en de dissertie die Rid der schreef gaat dan ook over een Kantiaans onderwerp: „Die Frei- raal. Ook het niet-handelen is een be slissing!". WOENSDAG Stadsgehoorzaal (foyer) P Discussie-avond over nieuwe men 8 uur nam. Steenschuur 6 Leidse Ver. van Post zegelverzamelaars 8 uur nam. Rijnsburg (Tuinbouwschool Sandt- laan) Expositie Lelds Weefkring. bloe men en groenten 10 uur voorm. 10 uur nam. Steenschuur 6 Leidse Ver. van Post zegelverzamelaars 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Gert en Hermlen- show 8 uur nam. Prytaneum: P.S.P. scholingsavond over „geweld ln de samenleving 8 uur DONDERDAG Leiderdorp SchepplngskerkK en O. Het Haags Matrozenkoor 8.15 uur nam. Levendaal 14 Expogé Spr. dhr A. J. Jongeleen over Oud. Leiden en Marok ko (met dia's) 8 uur nam. Gebouw Staalwijk Leidse Tuiniers- en Bloemistenver. „Door Eendracht Verbonden". Spr. dhr. H. M Koch over een reis door Joego-Slavië, 8 uur nam. Steenschuur 6 Leidse Ver. van Post zegelverzamelaars 8 uur .nam. Rijnsburg (Tuinbouwschool Sandt- laan) Expositie Leidse Weefkring, bloemen en groenten. 10 uur voorm. - 10 uur nam. Oegstgeest (Rijnzlchtweg 27) Volle evangelie-samenkomst Spr. dhr. G. Slelstra (H.A.) 8 uur nam. Boshuis (Z.W.) Ruilclub voor ver zamelaars 7-9.30 uur nam. Auberge Francaise (Kloksteeg 19) Cabaret Peter de Jond, mm.v. Donald ten Hooven. 9 uur nam. Titus Brandsmaln. 76 „De Duikboot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uur nam. Oude Vest 13 Evangelisatie ohrla- tengem. Ecclesia 8 uur nam. Vakscihool voor Meisjes (Rapenburg 23) Afscheidsreceptie directrice mej. H. H. F. Henderson 3.30-5.30 uur nam Stadsgehoorzaal Autshow „Rynlantf" 10 uur voorm. 10 uur nam. Rudolf Stelnerschool (Langebrug 87) Cursus Centrum voor vrij geestesleven. Spr. dhr. H. D. van Goudoever over „De ontwikkelingsweg" 8.15 uur nam. Zomerzorg Kynologenver. „Rijnland" Film- en dia-avond 8.15 uur nam. Rijnsburg (Tuinbouwschool Sandt- laan)Expositie Leidse Weefkring, bloemen en groenten. 10 uur voorm -10 uur nam. Den Burcht: Ned. Politiebond. To neelavond opvoering van „Vrijen met Amerika". 8 uur nam. Levendaal 101; „Leython" Tiener- en ouderensociëteit, 7.30 uur nam. Antoniusclubhuls Riülbeurg Konlngs kerk /Boshuis en „De verzamelaar" 10 uur voorm. -5 uur nam. Hooglandse Kerkgrt. 4 Officiële ope ning L, J. A -centrum 2.30 uur nam. Stadsgehoorzaal Autoshow „Rilnland", 10 uur voorm - io uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huls) Schaak- societeit Palamedes 2- 5.30 uur nam. Levendaal 101: „Leython" Midden- sociëteit. concert trio Nix. 7 30 uur nam. ZONDAG Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) Ge meente voor oorspronkelijk christen dom. afd. Oegstgeest. Spr evang. N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatst* dagen 11.30 uur voorm. Stadsgehoorzaal Autoshow „Rijnland", 10 voorm. -10 uur nam. Ouderen- BIOSCOl'EN Camera: „Romeo en Julia", 14 Jr. Dag (beh wo.) 2.30. 7 en 9.30. Zond. 4.30, 7 en 9.30. Do, vr en zat nacht voorstelling: „Verleden Jaar in Marlen- bad", 18 Jr, 24 uur. Zond- en wo-mid: „SJors en Sjimmie en de Gorilla". 2.30. Lido: „The graduate", 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15, zond ook 4.45. Luxor: „Sex en chantage". 18 Jr. Dag. 2.30 7 en 9.15. zond ook 4.45. Studio: „De grote stilte", 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15, zond ook 4.45. Rex: „Blonde handel voor Istan- boel", 18 jr Dag. 2.30, 7 en 9.15, zond. ook 4.45. Nachtvoorstelling vr en zat: „La ciociara" 18 Jr. 23.30 uur. Trianon: „De wurger van Boston", 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 zond ook 4.30. TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vllst: Kedl (teke ningen, grafiek) en Wim de Mo) (te keningen) (tot 27 februari De Lakenhal. Dag 105 uur: zond. 15 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra- ppnburg 28)Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.; zond. 15 uur nam Kon Schouwburg, 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „Nu" van John Osborne cabaret Frans Dillgentia 20 15 uur: en Fiet Koster. „Feest". WOENSDAG I Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Natio nale Ballet, m.m.v. Ned. Ballet Orkest: „Serenade en Giselle" Circustheater. 20.00 uur: nationa le finale voor Eurovisie Songfestival. Dillgentia, 20.15 uur: cabaret Frans en Fiet Koster „Feest". DONDERDAG Kon. Sohouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedie: „Veel leven om niets" van William Shakespeare. Dillgentia. 20.00 uur: Vereniging voor Kamermuziek: Sonata da Camera. vooi volkenkunde: dag 105 u.: 's zon- Rijksmuseun (Steenstraat 1) ciags 1—5 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis der natu Ui wetenschappen Dag 104 uur zond 14 uur Ned.-Legermuseum; Geopend maan dag tot en met vrijdag 9 uur voorm.— 0 u nam., zon. en feestdagen 15 uur nam Buitencentrum „Korte Vliet": foto expositie, dagelijks van 10-12 en 2-4 (t m 28 februari) -Sled Museum „De Lakenhal" ten toonstelling van best verzorgde boeken (t rr 10 maart) Kunstzaal Heuff (Wassenaar) Schil derijen Adrian Stahlecker, maandags t/ ni zaterdag van 10-5 uur (bovendien dinsdagsavonds van 8-10 uur) (t/m 5 maart) Gonk. Korte Diefsteeg 4: grafisch werk van Thomasen tot 20 maart Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek Doezastraat 31. tel. 21313 Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apotheek zijn de gehele week geopend.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2