Nixon wil met Russen gaan onderhandelen Parijs wil zich schoonpraten slaat alles SO, Ex-koning Saoed overleden Londen blijft bij opzienbarende verklaringen over EEG In nauw overleg met bondgenoten a a Verboden „Apartheid wordt een succes", zegt nir. De Lint EISENHOWER ONDERGING DARMOPERATIE LIAO HO-SJOE: „JAMES BOND VAN PEKING" SMOKKELAARS GEARRESTEERD Opnieuw branden in Zoetermeer Met andermans auto uit rijden Opnieuw Nixon moet omschakelen Verwijt Te vroeg (met zovéél hazelnoten) Triunan is beter K PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 24 FEBRUARI lBflS BRUSSEL (AP) President Nixon heeft Amerika's bond genoten in Europa vanochtend verteld, dat hij later over een grote verscheidenheid aan kwesties zal gaan onderhandelen met de Sowjet-Unie. Hij beloofde voor en tijdens die onder handelingen met zijn Europese bondgenoten overleg te zullen plegen. Tijdens zijn eerste volle dag op Europese bodem hield Nixon in een rede voor de raad van de Noordatlantische Verdrags organisatie (NAVO) geen enkele slag om de arm ten aanzien van de kansen op zo'n Amerikaans-Russische topconferentie. Hij zei kort en bondig dat er te zijner tijd na goede voorberei dingen onderhandelingen zouden komen. De president sprak op de eerste dag van zijn Europese rondreis in het openbaar geen enkele maal over twee zaken, die in Europa aanleiding ge ven tot grote bezorgdheid: een nieu we crisis in de Brits-Franse betrek kingen en de kans op een mogelijke gevaarlijke Oo6t-West confrontatie in Berlijn. ATHENE Koning Saoed, voor malig heerser over Saoedi-Arabië, is gisteren in Athene aan een hartaan val overleden. HU was daar op 17 december uit Caïro aangekomen. Saoed was gewoon lange perioden in Griekenland te verblUven, nadat hU in 1964 ten gunste van zijn broer, Koning Peisal, afstand van de troon had gedaan. Koning Saoed werd op 15 januari 1902 geboren. Hij heerste over ne gentiende van het Arabische schier eiland, de staat Saoedi-Arabië, die door zyn vader, Koning Ibn Saoed, met behulp van het zwaard was ge sticht. In november 1953, na het overlijden van Ibn Saoed volgde de Jonge Saoed hem op- Op 2 november 1964 kwam het ein de van Saoed als monarch. Radio- Mekka riep toen om, dat de rege ring en de raadgevende vergadering tot het besluit gekomen waren Ko ning Saoed af te zetten en Prins Fei- sa, tot Koning uit te roepen. Aanlei ding voor deze vervanging was een conflict met Feisal, die de functie van premier vervulde en zich erger de aan de spilzucht van zijn broer Het stoffelijk overschot van de Koning is vanochtend vroeg met een Boeing van de Saoediarabische luchtvaartmaatschappij van Athene naar Riad overgebracht. Eerder wa ren drie vliegtuigen uit Caïro, Bei roet en Riad in Athene gearriveerd met familieleden en andere belang stellenden, die zich naar het luxueu ze hotel aan de kust begaven waar de vorst was gestorven. Het hele, 150 kamers tellende hotel was door de Koning en zijn gevolg afgehuurd. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. s e, Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Twente Vllsslngen Z.-Limburg Lh R'dam Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genéve Grenoble Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Parijs Rome Stockholm Wenen Eürlch geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. onbew. geh. bew. geh. bew. ?eh. bew. lcht bew. geh. bew. regen regen half bew. zw. bew. sneeuw regenbul geh. bew. geh. bew. regen regen onbew. zw. bew. zw. bew. licht bew. regen zw. bew. licht bew. licht bew. regen mist regen geh. bew. licht bew. geh. bew. geh. bew. regen 15 10 0.1 In plaats daarvan verkoos hij de nadiuk te leggen op de belofte, dat de Verenigde Staten besloten hebben met nieuwe aandacht naar hun NA- VO-partners te luisteren om het Westerse bondgenootschap nieuw le ven in te blazen. Ter onderstreping van deze politie ke verklaring zei hij, dat de Verenig de Staten, omdat de verwachte Ame rikaans-Russische besprekingen de landen van West-Europa rechtstreeks zullen aangaan. ..Moskou zullen be naderen op basis van diepgaand overleg en volledige samenwerking met onze bontgenoten, omdat wij er kennen dat de kansen op geslaagde onderhandelingen afhangen van onze eenheid". HU zei vervolgens: „Ik besef dat deze koers in het verleden niet steeds gevolgd ls. Maar Ik beloof u vandaag dat er voor alle onderhandelingen, die direct van belang zijn voor de NAVO-landen volledig en openhartig overleg zal worden gepleegd voor en tijdens die onderhandelingen'". WEST-BERLIJN (DPAi De Westberlijnse politie zal alle demon straties voor donderdag, de dag waar op president Nixon een bezoek brengt aan deze stad, verbieden. Daaronder vallen ook de demonstraties die, vol gens de regels, zijn gemeld. Dat ls al gebeurd door verscheidene groepen van de buitenparlementaire oppositie. De studenten van de technische ho geschool in West-Berlijn hebben be- OOS-LONDEN (AP) Mr. G. J. de Lint. waarnemend advocaat-gene raal bU het Gerechtshof in 's-Gra- venhage, noemde gisteren in de Zuidafrikaanse stad Oos-Londen. de apartheid „een voortreffelijk experi ment in de zaak van de mensheid en ae wereldontwikkeling". HU was van mening, dat de apartheid op de lange duur een succes zal worden. „Het ia zeker geslaagder dan de politiek in andere delen van het continent zo als Tanzanië en Zambia, waar de za ken nogal hopeloos ïyken" In Zuid-Afrika hebben de gekleur der. een kans hun eigen staat te vor men. Mr. De Lint was er zeker van dat de republiek voornemens is zijn beloften te houden en dat. zy de ge kleurde bevolking volledige vrijheid zal geven. Volgens mr. De Lint wordt in Ne derland dikwijls gezegd dat Zuid- Afrika een „politiestaat" ls. HU heeft voor die stelling echter geen bewUzen gevonden. „Uw pers is vrU en een land met een vrije pers is geen poli tiestaat, zei hU- „In de meeste andere landen van Afrika is de pers niet vrij. Dat zyn politiestaten". kendgemaakt dat zy het verbod in rechten zullen betwisten en dat de demonstratie zal doorgaan. Voor zyn vertrek uit Amerika ver klaarde Nixon niet bang te zyn voor anti-Amerikaanse demonstraties tij dens zUn Europese reis. „Ik heb een brief ontvangen van een vriend in Berlyn, die schreef dat 95 procent van de mensen daar wil dat ik kom en dat vUf procent wil dat ik weg blijf. Zo Ls het heden ten dage in de wereld. Het feit dat er demonstraties zijn of de mogelykheid van demon straties kan iemand niet tegenhouden die naar het buitenland gaat om antwoorden te zoeken op zaken waar bij de vrede in de wereld betrokken is. We zullen niet afgeschrokken worden door het feit dat enkelen niet willen dat we komen" Vrijgelaten Het proces van de zogenaamde Axgatala-samenzwering waarin 34 personen terecht stonden die beschuldigd waren van pogingen om Oost-Pakistan van de rest van het land te scheiden, Ls gestaakt. Al le verdachten zUn vrijgelaten, on der wie sjeik Moejiboer Rahman, leider van de rechtse Awami Liga in Oost-Pakistan. Dzoer in Moskou De Tsjecho- slowaakse minister van Defensie, ko lonel-generaal Dzoer, heeft zater dag in Moskou overleg gepleegd met de Russische eerste minister, Kosi- ein. BU het overleg was ook maar schalk Gretsjko, de Russische mi nister van Defensie, aanwezig. Dzoer ls vrijdag in Moskou aangekomen aan het hoofd van een belangrijke militaire delegatie die besprekin gen zal voeren met de Russische lei ders „over verdere uitbreiding van de samenwerking tussen de strijd krachten van de twee landen". WASHINGTON (Reuter) D? 78-jarige oud-president Eisenhower heeft vannacht in het Walter Reed- hospitaal in Washington een opera tie ondergaan wegens een darmver stopping, waarvan hij zaterdag last had gekregen. Ily maakt het, zoals na afloop werd vernomen, goed. De succesvolle operatie, die twee uur en twintig minuten duurde-, werd uitgevoerd door een team van elf man. Eisenhower ligt al sinds mei 1968, toen hij een hartaanval kreeg, in het ziekenhuis. In augustus volgden nog twee hartaanvallen, maar daarna ging zyn toestand steeds vooruit. De darmverstopping maakte het noodzakelyk dat hij kunstmatig gevoed werd. TOKIO (AP) De vroegere com- munistisoh-Chinese zaakgelastigde in Den Haag, Liao Ho-sjoe, was de be langrijkste agent van het spionage- net van Peking ln West-Europa, al dus meldde radio-Moskou zaterdag, daarbij het Russische weekblad „No- woje Wremi" citerend. Volgens dit blad heeft het spio- nagenet van Peking in Europa twee hoofddoelen: het verzamelen van de nieuwste inlichtingen op technolo gisch gebied en het deelnemen aan ondermynende activiteiten in landen van het communistische blok. Radio-Moskou zei in een uitzen ding in de Japanse taal, die in To kio werd ontvangen, dat „Peking Nederland waarschyniyk had uitge kozen als hoofdkwartier van haar splonagenetwerk in Europa, omdat Nederland de grootste Chinese be volking in Europa heeft. Liao Hc- sjoe werd in deze uitzending be schreven als „de James Bond van Peking". Boot sloeg om Veertig perso nen zyn vrydag in de Nyl verdron ken toen een boot omsloeg in de buurt van de stad Assioet, 320 kilo meter ten zuiden van Caïro. EINDHOVEN (ANP) Zondag nacht zUn drie mannen, die leden van een internationale smokkelorga nisatie bleken te zijn, betrapt, ter wijl zy bezig waren in Best boter uit het magazyn van de NV Room boterfabriek De beste Boter te la den in een vrachtauto. De drie mannen, een inwoner van Gulpen, een inwoner van Valken burg en een Duitser uit Jülich, had den al 900 kilo boter in die auto ge laden, toen de politie verscheen. De auto bleek te zijn gestolen van een vrachtrijder uit Stein (L.). ZOETERMEER (ANP) In Je nacht van zondag op maandag zyn ln Zoetermeer een hooiberg en een op enkele honderden meters afstand gelegen boerenschuur, beide aan de Rokkeveenseweg. in vlammen opge gaan. De branden braken vrijwel ge lijktijdig uit. Bil de blussing, waarmee enkele uren waren gemoeid, verleende de brandweer van Benthuizen assisten tie. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. Over de schade is niets be kend. De politie vermoedt dat de bran den het werk zijn van een pyromaan In de nacht van 24 op 25 januari deden zich in Zoetermeer al drie boerderU bran den tegelijk voor, ook toen tamelyk dicht by elkaar. LEIDEN Verscheidene Leide- naars zyn in het afgelopen week einde tot de ontdekking gekomen dat hun afgesloten geparkeerde auto was verdwenen. De meeste wagens werden elders teruggevonden nadat er joy-riding mee was gepleegd. Eén wagen, een grijsgroene „lelijke eend", kenteken FD 94-07, was hedenoch tend nog niet terecht. De wagen werd gisteren op het Stadhuisplein gestolen. Dat het. gevaarlijk is waardevolle voorwerpen open en bloot in een auto te laten liggen ontdekte een stadgenoot, wiens transistorradio gisteren verdween uit zijn op de Boommarkt geparkeerde wagen LONDEN/PARIJS (GPD) De sensationele berichten uit Enge- land van vrijdagavond, over voorstellen van De Gaulle ten aanzien van de komende Europese politiek, hebben het afgelopen weekeinde geleid tot een diplomatiek steekspel. Ondanks de protesten van Parijs, dat volgens Londen tracht zyn aftocht te dekken, blyft de Britse regering in deze jongste Frans-Britse crisis volgens velen de ernstigste in jaren een vastberaden houding aan nemen. De Britse regering twijfelt niet aan de juistheid van het rapport van haar ambassadeur in Parijs. Soames. die destUds als Lagerhuislid en als lid van de conservatieve re gering zich een buitengewoon schrander politicus heeft ge toond, opgevoed in de school van zyn schoonvader, wijlen Sir Winston Churchill De „Observer" merkt in een diep gaande beschouwing over de situatie op, dat de „overeengekomen tekst" vaag blijft over de kwestie of De Gaulle in feite zo ver is gegaan, dat hy zou hebben gezinspeeld op een volkomen breuk met het geallieerde bongenootschap. Gisteren werd in Parijs bekend, dat Soames zijn post. die hij nog maar nauwelijks bezet had, heel binnenkort weer zal verlaten. De ambassadeur, die ParUs de loyale middelen in het diplomatieke ver keer verwyt, zou het, volgens de Franse propaganda in zijn hart roe rend met De Gaulle eens zijn ge weest en daarom zyn zetel liever willen ontruimen. WaarschijnlU- ker lijkt niettemin, dat de Franse regering hem nu niet langer als am bassadeur in Parijs wil zien. Soames heeft gisteren een kort be zoek aan Engeland gebracht, waar hy in Londen nader overleg heeft gepleegd. Hy kreeg opdracht een nieuw onderhoud aan te vragen met de Fraase minister van Buitenlandse Zaken Debré, die hU zaterdag ook reeds ontmoette, in de hoop dat dit I zal kunnen plaatsvinden, nog voor- I dat Debré vandaag zyn lezing van j het thans historische onderhoud aan de Parijse ambassadeurs van de vijf zal geven. I Dat de Franse minister de onge- J bruikelyke weg van een gelyktydig onderhoud, zo niet kruisverhoor, ge- kozen heeft, is op zichzelf al symp tomatisch voor de bijzonder geringe dosis vertrouwen, die onder de zes Westerse landen wederzUds heerst, juist op het moment dat de Ameri- i kaanse president Richard Nixon gis teravond een officiële voet op de bo dem van het oude continent geplaatst heeft. Debré, die zich bewust lykt te zyn wat boter op het hoofd te hebben, wil, zo is officieus meegedeeld, voor komen, dat de vyf ambaassadeurs I hun regeringen afwijkende lezingen I zouden geven van het officiële stand punt van de Franse regering, die door Londen inderdaad in een heel I netelig parket is gebracht. De altijd koele en kalme minister i Stewart heeft tijdens het weekeinde j uitdrukkeiyk verklaard, dat er geen sprake is van een verkeerde weerga- j ve van de bedoelingen van de Franse president omdat de tekst van het re sumé. dat Soames onmiddellUk na I de dialoog heeft opgesteld, door de I secretaris van het Elysée, de heer J Tricot, die deze ten overvloede aan I president De Gaulle zelf zou hebben voorgelegd, was goedgekeurd. Juist omdat Soames geen enkel risico wil de lopen, nam hy deze voorzorgs- I maatregel. WASHINGTON (DPA, AFP) De Brits-Franse crisis heeft Washington voor nieuwe problemen geplaatst. De Ameri kaanse regering is verrast door de voorstellen van De Gaulle voor een lossere Europese economische organisatie met deel neming van Engeland. Eerste zorg van de regering is de verandering van het poli tieke klimaat, waarop president Nixon voor zijn gisteren be gonnen reis naar Europa niet heeft gerekend. Amerikaanse diplomaten proberen koortsachtig voor hun regering een dui delijk inzicht te krijgen in de werkelijke inhoud van de voor stellen van De Gaulle. De medewerkers van Nixon moeten tegelijkertijd zo snel mogelijk hun werkdocumenten voor de reis nazien en afstemmen op een mogelijke kritieke ontwik keling. Officieel commentaar wilde men niet geven. Het Russische regeringsblad Izwestia schreef zaterdag het worstelen tussen Engeland en Frankrijk over de toekomst van Europa een schandaal te vinden, waarvoor Engeland de schuld heeft. De Britse bekendmaking van een Frans aanbod voor bredere Europese samenwerking, onder voorwaarde dat Engeland zijn pro-Amerikaanse politiek wijzigt, is „iets dat in de geschiedenis van de diplomatieke betrekkingen zelden is voorgekomen", aldus het blad. Bonn hult zich in voorzichtig stilzwijgen. Het zit tussen twee vuren. Het Franse verwyt, dat de Britse regering zich zou hebben schuldig ge maakt aan „diplomatiek activisme" wijst men hier verontwaardigd van de hand. Sommigen beweren, dat premier Wilson de episode zou heb ben misbruikt om Bondskanselier Kiessinger voorgoed van president De Gaulle los te weken en dat Engeland na het WEU-initiatief voor politie ke consultatie, zich opnieuw demon stratief op de borst slaat om de he le wereld duidehjk te maken, dat de Britten eigenlyk de enige brave, wer kelijke Europeanen zyn! Het is inderdaad zonder precedent dat een vertrouwelijke missieve van een Britse ambassadeur in extenso voor publikatie wordt vrygegeven. Dit gebeurde bovendien met een, ze ker wat de voorzichtige Britse diplo matie betreft, ongeloofiyke haast nadat twee Parijse bladen die de zaak vrUdag het eerst hadden ont huld via Franse officiële functio narissen die in de wandelgangen van de WEU-assemblee voor dit lek had den gezorgd nog nauweiyks droog van de rotatiepersen waren gerold. Landen deed dit omdat het er be slist niet van wilde worden beschul digd achter de rug van de NAVO en WEU om in een complot te zit ten. In Londen hoort men de klacht, dat premier Wilson door dadeiyk na de onthulling ln de Franse pers alarm te slaan, een unieke kans heeft weggegooid om tot een nieuw gesprek met president De Gaulle te komen. De vraag welke nog steeds niet is beantwoord is, of president De Gaul le werkehjk kwaadwillig was of dat er sprake is van een eerRJke, doch mislukte poging tot een nieuw ge sprek met de Engelsen te komen. De „Observer" onthult, dat de Ne derlandse regering twee dagen voor Bonn en Brussel over het Franse plan is ingelicht, toen George Brown, de vroegere minister van Buitenlandse Zaken, een ontmoeting had met minister Luns. MAANDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Zuide lijk Toneel Globe: „De zangen van Maldoror" van Comte de Leautréamont. DINSDAG Kon Schouwburg, 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „Nu" van John Osborne. Dlllgentla 20.15 uur: cabaret Frans en Fièt Koster, „Feest". WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.16 uur: Natio nale Ballet, m m.v, Ned. Ballet Orkest: „Serenade en Giselle". Circustheater, 20.00 uur: nationa le finale voor Eurovisie Songfestival. Dlllgentla, 20.15 uur: cabaret Frans en Fiet Koster „Feest". Kureaal, 20.15 uur: Residentie-orkest m.m.v. Janacek kwartet. DONDERDAG Kon. Sohouwburg, 20.15 uur: Haag se Comedle; „Veel leven om niets" van William Shakespeare. Dlllgentla, 20,00 uur: Vereniging voor KamermuziekSonata da Camera. MAANDAG Steenschuur 6 Splritlsch Genootschap, Psychometrische séance. 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur na middag. Rest, De Doelen Leldse Amateurfoto. grafenvereniging 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Kunstkring Voor Al len. Guarnerl-trlo 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (Foyer) K en o, Fllmlezing „Rusland, mythe en wer- kelljkheid" 8 uur nam. DINSDAG Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zending spr dhr. J Maasbach 8 uur nam. Museum voor Volkenkunde K. en O. spr. ir. G. C. Lange over „Wonen en leven ln Nederland en West-Euro- pa" 8 uur nam. Jeugdhuis (Breestr. 19) Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam. Ars Aemula K. en O. Filmclub ig met speelfilms uit Canada, Frankrijk en Tsjecho-Slowakije 8 uur nam. De Lakenhal K. en O. Concert Am sterdams Strijkkwartet 8 uur nam Rijnsburg (Tuinbouwschool Sandtln) Expositie Leidse Weefkring. bloemen en groenten 6-10 uur nam. WOENSDAG Stadsgehoorzaal (foyer) P. v. d. A. Discussie-avond over nieuwe woonvor men 8 uur nam. Steenschuur 6 Leidse Ver. van Pogt- zegel verzamelaars 8 uur nam. Rijnsburg (Tuinbouwschool Sandt- laan) Expositie Lelds Weefkring, bloe- men en groenten 10 uur voorm. 10 uur nam. Steenschuur 6 Leidse Ver. van Poet- zegelverzamelaars 8 uur nam. DONDERDAG Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zit- tlng Bouwfonds Ned. Gemeenten 7-1 uur nam. Leiderdorp Scheppingskerk) K. O. Het Haags Matrozenkoor 8.15 uui nam. Levendaal 14 Expogé Spr. dhr A. J Jongeleen over Oud. Leiden en Marok ko (met dia's) 8 uur nam. Gebouw Staalwijk Leidse Tuinier» en Bloemtstenver. „Door Eendraehi Verbonden". Spr. dhr. H. M. Koch ovt een reis door Joego-Slavië, 8 uur nam Steenschuur 6 Leidse Ver van Post zegelverzamelaars 8 uur .nam. VRIJDAG Oegstgeest (RIJnzichtweg 27) Vol) evangelie-samenkomst Spr. dhr Slelstra (H.A.) 8 uur nam. Boshuis (Z.W.) Ruilclub voor verl zamelaars 7-9.30 uur nam. Auberge Francaise Kloksteeg ip Cabaret Peter de Jond, m.m.v Donal ten Hooven. 9 uur nam. ™"sBra<ndsmaln 76 „De Duikboot Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 nam. Oude Vest 18 Evangelisatie ohrl» tengem. Ecclesia 8 uur nam. Vatecthool voor Meisjes (Rapenbiui J3) Afscheidsreceptie directrice mej H. F. Henderson 3.30-5.30 uur nam. Stadsgehoorzaal Autshow „Rijnland 10 uur voorm. 10 uur nam. Rudolf Stelnerschool (Langebrug 87 Cursus Centrum voor vrij geestesleven Spr. dhr. H. D, van Goudoever ovt „De ontwikkelingsweg" 8.15 uur nam Zomereorg Kynologenver. „Rijnland Film- en dia-avond 8.15 uur nam. ZATERDAG Antoniusclubhuls Ruilbeurs Koning kerk /Boshuis en „De verzamelaar 10 uur voorm. -5 uur nam. Hooglandse Kerkgrt. 4 Officiële op» nlng L. J. A. -centrum 2.30 uur nam Stadsgehoorzaal Autoshow „Rijnland' 10 uur voorm. - 10 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huls) Schaak sociëteit Palamedos 2- 6.30 uur nam. ZONDAG Rljnlandslyoeum (Apollolaan 1) O» meente voor oorspronkelijk christen dom. afd. Oegstgeest. Spr 'evang. N. - d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatst dagen 11.30 uur voorm. Stadsgehoorzaal Autoshow ..Rijnland 10 voorm. -10 uur nam. BIOSCOPEN Camera; „Romeo en Julia" 14 ji Dag (beh. wo.) 2.30, 7 en 9.30. Zoiid 4.30, 7 en 9.30. Do, vr en zat nacht voorstelling: „Verleden Jaar ln Marien bad", 18 Jr, 24 uur. Zond- en wo-mld „Sjors en Sjimmie en de Gorilla' Lido: „The graduate", 18 Jr. Dag 2.30, 7 en 9.15, zond ook 4.45. Luxor: „Sex en chantage", 18 Jt Dag. 2.30. 7 en 9.15. zond ook 4.45 Studio: „De grote stilte", 18 Jr. Dag 2.30, 7 en 9.15, zond ook 4.45. Re.v: „Blonde handel voor Istan- boel". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15, zond ook 4.45. Nachtvoorstelling vr en zat „La ciociara". 18 jr, 23.30 uur. Trianon: „De wurger van Boston" 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15. zond oo) 4.30. TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vlist: Kedl (teke ningen. grafiek) en Wim de Mol (te keningen) (tot 27 februari.). De Lakenhal. Dag. 105 uur: zond 15 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. 5 uur nam.; zond. 15 uur nam. Rijksmuseum voor olkenkunde (Steenstraat 1) dag. 105 u.; 's clags 15 uur nam. Rijksmuseum voor de geschledenlf der natuurwetenschappen. Dag. 10—I uur. zond. 14 uur. Ned.-Legermuseum: Geopend maan dag tot en met vrijdag 9 uur voorm.— u. nam., zon. en feestdagen 1—4 uur nam. Buitencentrum „Korte Vliet": foto expositie, dagelijks van 10-12 en 2-4 (t/m 28 februari). Sted. Museum „De Lakenhal" ten toonstelling van best verzorgde boeken (t/m lOmaart). Kunstzaal Heuff (Wassenaar) Schil- dertien Adrian Stahlecker, maandags t m zaterdag van 10-5 uur (bovendien dtnsdagsavonds van 8-10 uur) (t/m maart). Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek Doezastraat 31, tel 21313. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp en de Oegstgeests» Apotheek zUn de gehele week geoipend. KANSAS CITY (AP) Oud-pre sident Harry Truman, diiie 84 jaar oud is, is genezen van een griep aanval. maar zal nog enige dagen voor de zekerheid in het ziekenhuis ln Kansas-City blijven. E Oo: A. zen Ha A P. bee E Art L hee spii ma ges ner spii vry dul E kri: Tui laa een uur UUI E ten

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2