„Geen motie behoefte aan Zoeterwoude" acht jaar Eis Nier van Groningen naar Leuven vervoerd De Haas maakte het Piket tamelijk lastig Boskoop exporteerde voor f 80 miljoen Zoeterwoude heeft nu sportstichting (AAD OEGSTCEEST INZAKE GEWESTRAAD: .!\ika Hopper trad op voor de bejaarden Ajoeb Chan treedt Sneeuw-val In speciale Leidse verpakking IN DRUKKERIJ INGEBROKEN Geen korfbal- en hockeywedstrijden dit weekeinde Muziekuitvoering in Wassenaar Oude Nol: Bouwrijpmaken gronden in Essenpark Succes voor toneelclub St. Matthias Medische diensten Auto in brand LKV De Spartaan bijna kampioen Om de Leidse schaaktitel Zoeterwoude koopt perceel bouwgrond VRIJDAG 21 FEBRUARI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 18 OEGSTGEEST In de gisteren v [houden raadsvergadering onder j lorzitterschap van burgemeester ir. T. A. J. van Eysinga kwam bij behandeling van de ingekomen Ïkken ter sprake de motie, aan- Lomen door de raad der ge- eente Zoeterwoude betreffende jlitieke blokvorming in de Ge- estraad, met het verzoek hier- y in adhesie te betuigen. B. en W. in Oegstgeest delen mee, dat zij drie vertegenwoordigers van gemeentebestuur naar hun irdeel hebben gevraagd. Er be aat, zo bleek, geen behoefte aan „motie Zoeterwoude" omdat de iwestraad in zijn korte bestaan duidelijk blijk heeft gegeven iet regionale spreiding rekening willen houden (waarbij dus de jlitieke spreiding niet preva- ert) bij samenstelling van com issies. Verwacht wordt, dat deze iede inzet zal worden geconti- neerd. De meerderheid van de 5'ad kon zich met dit standpunt ikoord verklaren, Bij de behandeling van de brief n bewoners van de Rjjnzichtweg de raad akkoord gaan met de merkingen van B. en W. Mevr. Munting stelde het op prjjs dat burgemeester een onderhoud :ft gehad met prof. Dankmeijer. wees erop, dat de bomen langs weg Sn de oorlog zijn gesneuveld itig dat een bushalte op deze drukke het verkeer gevaarlijker zou aken. .esk Over het bestemmingsplan „Bun- lowpark Pres. Kennedylaan" werd ng gediscussieerd. De heer C. imsteeg beschouwde dit gedeelte een deel van het grote bunga- park en meende, dat het niet bil- is, dat in dit park kopers ge- >ngen zijn grote kavels te kopen, ijl nu gelegenheid geboden •dt om veel kleine kavels aan de Kennedylaan te verwerven. :rigens was de raad wel blij met plan. Men kon evenwel geen be- opbrengen voor de P.P.D., die plan tot bouw van 3 bungalows leurt en nu de bouw van 3 bunga- goedkeurt. De heer Aldershoff rak van betutteling, waar we van- moeten. Met de padvinders is overeen- ?mming verkregen over de ver- latsing van hun botenhuis aan het Hl tgstgeester kanaal. Over de ver- y op van de grond voor deze bunga- n vs kan de raad zich later uitspre- n. Besloten werd de grondprijs in /M t bungalowpark met 5 te verho- n, hetgeen voor de kopers geen W rschil maakt, omdat ze niet meer 5% registratiekosten behoeven te ff talen. ogJDe gemeente heeft voor dit jaar n toewijzing gekregen voor de uw van 48 woningwetwoningen. De ad was bereid de nodige kredie- i te verlenen. De huurprijs van Hp woningen zal f 170 tot f 180 per jaand komen te bedragen, inclu- if verwarming. Besloten werd tot iteigening over te gaan van het rceel Abtspoelweg 15b met bijbe- irende grond. De terreinen nabjj het n'ieuwe embad zullen worden beplant en felijkertyd kunnen dan ook de ter- inen met opstallen van mevr. N. rijgsman en de heer M. Filippo in het oog worden onttrokken als- ede de daar nog liggende woon- iot. De kosten van de uit te voeren plantingswerkzaamheden worden *1% zij had een batig saldo van f 191.21 raamd op f 24.000, Daar met bo- j De avond werd besloten met een ngenoemde personen geen over- toneelstuk: „Het standbeeld nstemming kon worden bereikt aankoop, werd het raadsbesluit aankoop ingetrokken. Ter tafel kwam een begroting van isten voor het aankopen van mate- ilen enz. t.b.v. het zwembad tot een bedrag van ca. f 75000. Hierom trent had mevr. M. E. Gouverneur nog enkele wensen, waarmee de wethouder rekening zal houden. De verpachting van het restaurant bij het zwembad gaf nogal wat stof tot bespreking. Verschillende uit de raad gedane suggesties zullen door B. en W. worden nagegaan en eventueel zullen enkele wijzigingen in de den inzake de Leidse vuilverbran- pachtovereenkomst worden aange- I ding, waarheen ook Oegstgeest het bracht. De heer N. van Weizen sprak vuil afvoert. Hoe zal een en ander krantebericht, dat aan de Kamper foelielaan een nieuw postkantoor zal worden gebouwd. Er is wel sprake van postale voorzieningen maar van de bouw van een postkantoor ter vervanging van het kantoor in het Wilhelminapark was bij B. en W. nV;ts bekend. Ir. Dorgelo wees op de moeilijkhe- zyn waardering uit over de wijze waarop de beheerscommissie deze aangelegenheid had behandeld. Pachter wordt de heer J. Plasmeijer uit Oegstgeest. In verband met de ingebruikne ming van het zwembad met ingang van 19 april is het wegens de daar te verwachten grote verkeersdrukte noodzakelijk om, vooruitlopend op de reconstructie van de Abtspoelweg, het kruispunt Abtspoelweg/Lange Voort reeds thans door middel van verkeerslichten te beveiligen. De in stallatie zal zo worden aangelegd. voor de gemeente verlopen en is het mogelijk te onderzoeken op welke andere wijze het Oegstgeester vuil kan worden afgevoerd. De voorzit ter kon hieromtrent weinig zeggen. Ei' zullen wel mededelingen uit Lei den komen. Ir. Stapel wegs erop, dat hier en daar een soort bedrijfje aan de open bare weg ontstaat door reparatie aan oude auto's. Dit werk moet z.i. bij de nieuwe politieverordening worden verboden, waarmee de voor zitter het volmaakt eens was. De heer De Graaf had geconstateerd, dat uitbreiding t.z.t. mogelijk is en dat de folder van „Poelmeer" inza- aangepast kan worden aan de vorm van het gereconstrueerde kruispunt. De kosten zijn geraamd op f 61.600. B. en W. vertrouwen erop dat Ged. Staten daar het hier een tertiair weggedeelte betreft de kosten grotendeels voor rekening van de provincie zullen nemen. Wethouder van der Voet deelde mee, dat de officiële opening op 19 april zal zijn, doch dat in mei een feestelijke opening met wedstrijden enz. zal plaatsvinden. By de rondvraag vroeg de heer N. van Weizen of de burgemeester de juistheid kon bevestigen van een Interessante lezing over Mens en Techniek ke de tarieven voor het zwembad niet klopt met de bedragen in de raad aangenomen. Daar hij op één punt althans gelijk bleek te hebben, NOORDWIJK De Noordwykse damestoneelvereniging „Rika Hop per" heeft de leden van de afdeling Noordwijk van de Alg. Bond van Bejaarden een bijzonder prettige avond bezorgd. Ondanks de slechte wegen en het koude weer waren de bejaarden in TER AAR Een boeiende lezing grote getale naar het Verenigingsge- over „De mens en de techniek" van bouw gekomen. ir. J. A. van Ghesel Grothe uit Delft vormde het hoofdbestanddeel van de jaarvergadering van de afdeling Ter Aar van de Ned. Chr. Vrouwenbond. Na een korte inleiding over de functie van de techniek en de re sultaten daarvan voor het gewone leven, gaf ir. Van Ghesel Grotne aan de hand van dia's een beeld van de ruimtevaart. Hij toonde verder nog aan dat men met behulp var de techniek de ontwikkelingslanden vele diensten kan bewijzen. Uit het jaarverslag van mevrouw Vogel bleek dat de vereniging nu 108 leden telt. Mevrouw Stoute (pen ningmeester esse) was tevreden, want Na het welkomstwoord van voor zitter A. J. Zandvoort kwam het ge zelschap met „De familie Schelvis" voor het voetlicht. Het stuk speelt zich af in een der buurten van de Jordaan in de hoofdstad. De da mes wisten niet alleen de sfeer, maar ook het dialect van de Jordaners uitstekend weer te geven. Levensecht en sprankelend werden de rollen vertolkt. Aan een spontane vrolijk heid ontbrak het niet. Het nieuwe zwembad was gis teravond enige malen punt van discussie in de Oegstgeester raad. Deze foto toont het wedstrijd- bassin. (Foto LD/Holvaat) stelde de voorzitter voor het raads besluit aan te passen aan de publi catie van „Poelmeer." Dit kan niet anders daar de aanmeldingen zeer groot zijn en het dus moeilijk is de zaak terug te draaien. Voor het vol gend seizoen zullen de tarieven op nieuw nauwkeurig worden vastge steld. Mevr. Prins wilde weten of er nog een indeling bestaat van schillenwij- ken. Dit is aldus de voorzitter een uitstervend beroep. Slechts hier en daar worden nog schillen opgehaald. Na de officiële sluiting van de ver gadering bleef de raad nog enige tijd bijeen. KARACHI (AP) President Ajoeb Chan van Pakistan heeft vandaag aangekondigd dat hij tegen het eind van het jaar zal aftreden. Dit als gevolg van de vier maanden durende hevige oppositie tegen zijn beleid. LEIDEN Een 21-jarige brom fietster is gisteren op het Stations plein ten val gekomen over een hoop opgeschoven sneeuw. Zij liep een snijwond aan het voorhoofd en wat schaafwonden op. De 20-jarige duopassagiere was er kwalijker aan toe. Naast schaafwonden hield zij er een lichte hersenschudding aan over. LEIDEN Onbekenden hebben vannacht of vanmorgen vroeg huis gehouden in drukkerij De Sleutel stad aan de Nieuwe Rijn. Zij ver schaften zich vermoedelijk toegang met een valse sleutel. Binnen haal den ze de boel overhoop, maar na men slechts f 5 mee. Vanavond organiseert de Lionsclub Wassenaar een feestavond voor invaliden in de Schaapskooi op Duinrell. Het programma zal wor den verzorgd door de Stichting Ont spanning Gehandicapten, de z.g. club 500. In de onlangs gehouden Jaar vergadering van de Wassenaarse Volkstuindersvereniging is het be stuur als volgt samengesteld: J. J. Zoetemelk jr. voorzitter, A. Toet, vi ce-voorzitter, J. Nijholt, secretaris, W. P. Zonneveld 2e secretaris R. Minderman penningmeester mej. J. van Zanten 2e penningmeester en D. B. Broekarts, W. J. de Lange en P. Wolters, bestuursleden. Het secre- triaat is gevestigd: Gradaland 150, Den Haag. DEN HAAG (ANP) Voor zater dag en zondag zijn alle wedstrijden voor de competitie van de Koninklij ke Nederlandse Korfbalbond wegens de slechte gesteldheid der terreinen afgelast. Uiteraard zijn ook de wedstrijden in de regionale bonden afgelast. Ook het hockey-programma voor dit weekeinde is in zijn geheel af gelast. WASSENAAR Vrijdagavond 28 februari om half acht zullen in het Deylerhuis de leerlingen van de Stichting Muziekcentrum Wassenaar (afdeling van de Leidse Mu ziekschool) een leerlingenavond geven. Het betreft leerlingen piano viool, cello, vedel, dwarsfluit en alge meen muzikale vorming. Het is de eerste keer, dat de nu anderhalf jaar bestaande muziekschool een derge lijke avond organiseert- Laatste Nieuws Utrecht (GPD) Acht jaar ge- ngenisstraf en onvoorwaardelijke ter schikkingstelling van de regering, ite vanmiddag de Utrechtse officier n Justitie, mr. Somerwil, tegen de •jarige Utrechter Nol R. De officier achtte in ue zaak- |M 'itse zowel als in de Heeswijkse zaak '.lokking tot moord bewezen. Ook :t aandeel van Oude Nol in de over- i op de weduwe Woortmeijer be bouwde de officier als uitlokking poging tot gekwalificeerde dood- Mej. H. E. van Tongeren uit Oegstgeest slaagde aan de VU in Amsterdam voor het kandidaatsexa men sociologie. De heer N. P. Roest uit Leider van dorp is aan de VU in Amsterdam Jeanne d'Arc", dat door enkele le- slaagd voor het kandidaatsexamen den werd opgevoerd. politicologie. BOSKOOP De Boskoopse boom kwekers krijgen het druk met grote tentoonstellingen. Dat bleek tijdens de jaarvergadering van de Kon. Vereniging voor Boskoopse Cultu ren. Allereerst wordt in 1970 van 7 tot 19 april in Boskoop zelf de tentoonstelling „Flora Nova" gehou den en van 30 maart tot eind sep tember 1972 komt er in Amsterdam en internationale tuinbouwtentoon stelling. Bij de grootse plannen, die de gemeente Amsterdam heeft, is natuurlijk de Boskoopse boomkwe kerij zeer nauw betrokken. Over de samenwerking met de tuinbouwwe- reld gaf de heer F. G. Breman, hoofd afdeling beplantingen, in Am sterdam. een uiteenzetting. Uit het jaarverslag van de secre taris. de heer P. Vogel, bleek, dat het areaal boomkwekerij in het sier teeltcentrum met ongeveer 8 ha was toegenomen. De exportcijfers over schreden de 80 miljoen gulden. Het wordt echter steeds moeilijker or ders in het buitenland te plaatsen, omdat de concurrentie sterk toe neemt. Ook de monetaire maatrege len van Engeland en de verhoudin gen binnen de EEG stellen de boom kwekerij voor grote problemen. De penningmeester, de heer J. Tromp, kon de boeken afsluiten met een ba tig saldo. De voorzitter, de heer H. J, Groo- tendorst. bracht tijdens de vergade ring verslag uit over de bijzonder goed geslaagde tentoonstelling „Herfstweelde." Voorts maakte hij de aanwezigen er op attent, dat er met betrekking tot de btw speciale aandacht is geschonken aan de boomkwekerij. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. de Vogel als bestuurslid her kozen. In de vacatures van de heren C. P. Wezelenburg en A. Vuyk Jr. (beide niet herkiesbaar) werd voor zien door de verkiezing van de he ren W. C. de Jong en N. Zwanen burg. De keuringscommissie heeft veel en zeer gewaardeerd werk verricht. Getuigschriften voor gekweekte nieuwigheden werden uitgereikt aan de heer A. C. H. Metselaar; fa. Gebr Boer; fa. Gebr. Ellerbroek; fa. W. Windhorst en zn.; fa. Vuyk van Nes. de heer N. Th. Bosman en Proefsta tion voor de boomkwekerij in Bos koop. ZOETERWOUDE B. en W. van De uitgenodigden hierop positief Zoeterwoude delen de raad mede, hebben gereageerd. De sportstich- dat zij enige ingezetenen hebben uit- ting i.o. bestaat thans uit de heren: genodigd om hun krachten te wijden P. Bijlstra, ir. L. Bosman, J. B. N. aan het probleem van de voorzlenin- van Diemen, A. J. Winkelmolen, dr, gen op het gebied van de recreatie, I T. A. Plelj, A. R. van der Heijden en met name om te komen tot de op- I A. van der Hoeven. richting van een zwemaccomodatie. 1 t> w b. en W. nemen aan, dat de raad I aan deze stichting, die zich ten doel stelt de gemeente te verrijken met enige elementen, die gerekend moe ten worden tot de onmisbare voor een gezonde samenleving, zijn ver LEIDERDORP B. en W. delen de raad mee. dat op 18 februari is aanbesteed het bouwrijp maken van de gronden in het bestemmingsplan Essenpark 1967. Het resultaat van deze aanbesteding luidt als volgt: N.V. Aannemingsbedrijf Cultuurweg, Heemstede: f95.800,-; Aannemersbe drijf C. A Langeveld N.V., Alphen aan den Rijn: f96.890,-; Aanne mingsbedrijf Gebr. Schouls N.V., Lei den f 94.250,N.V. Aa nnemersbe- drijf v/h J. Visscher en Zn., Leider dorp f 98.700,De gunning van het werk is aangehouden. WARMOND In de voorronde voor het Landjuweel van het Ned. Centrum voor Amateurtoneel heeft de toneelclub van „St. Matthias" de derde plaats bereikt met de uitvoe ring van het toneelspel „Jeugd". Bo vendien verwierf men de eerste prijs voor de aankleding en het decor. Op 14 en 15 maart zal de halve finale tussen Noord- en Zuid-Holland plaatsvinden in de Leidse Schouw burg. De jubileumcommissie van de mu- ziekverening St. Matthias heeft enige tijd geleden aan het Anjer fonds een verzoek gericht om een bijdrage in de kosten van de vere niging, die in het culturele leven van deze gemeente een zo'n belangrijke plaats inneemt. Het Anjerfonds heeft op dit verzoek goedgunstig beschikt en een bedrag van f 1000.- beschik baar gesteld voor de aanschaffing van nieuwe muziek instrumenten. GRONINGEN (GPD) In Leu ven heeft men vannacht een nier. afkomstig van een in het Acade misch ziekenhuis te Groningen overleden Jongeman, overgeplant op een 35-jarige Belgische vrouw. Vol gens de universitaire kliniek St.-Ra- faël te Leuven maakt de patiënt het goed. De transplantatie is volledig Met een Hansajet van de Rijks luchtvaartschool te Eelde werd de nier gistermiddag naar Bfussel ge vlogen. Per ambulance ging hij ver volgens naar de Rafaël-kliniek te Leuven, waar de chirurgen al klaar stonden om te beginnen. De piloten van de Rijksluchtvaart school waren met hun straalvlieg tuig op eigen risico van Eelde ver trokken. Het vliegveld was officieel wegens ij zei gesloten, want de start baan was zo glad dat de luchthaven directie niet verantwoordelijk wenste te zfjn. Leiderdorp: dokter Hennink, Mauritssingel 166, tel. 33686, Wijk verpleging zr. Van Leeuwen. Dorps straat 50 Koudekerk aan den Rijn, tel. 01714-2505. Oegstgeest: dokter Hugenholz, Wil helminapark 2, tel. 51390. Apotheek Oegstgeest. Wijkverpleging zr. de Groot Lytweg 3, tel. 54500. Voorschoten: dokter van der Koolj J. W. Frisolaan 35, tel. 2527. Apo theek za. Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525, zo. Doeza- apotheek, Doezasitraat 31 tel. 21313. Wijkverpleging zr. Molleman, Wijn gaardenlaan 2, tel. 2177. Wassenaar: dokter Plink, Prin- senweg 44a, tel. 2075, en dokter de Jong, Wittenbugerstraat 188, tel.2141. Tandarts Temmerman, Araweg 10. tel. 4138, spreekuur van 18.001830 uur. Warmond: dokter Walenkamp tel. 2220. Wijkverpleging zr. Meijs- sen, Jac. van Beierenweg 1 Voorhout, tel. 02532—7796. Zoeterwoude: Voor ongevallen aan de Rijndijk bellen 01714—2278. OEGSTGEEST De auto van een 30-jarige Haagse automobilist, werd gisteravond om ongeveer kwart over acht ernstig door brand beschadigd. De automobilist die in de Grever- straat in Oegstgeest reed, was ge stopt en uitgestapt omdat hij een nare rubberlucht rook. Hij ging naar een garage om een deskundige te halen. Ondertussen had de voorkant van de auto, waarschijnlijk door kortsluiting in de motor vlamgevat. De politie bluste de brand, nog voor dat de bestuurder terug was. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. LEIDEN LKV De Spartaan staat op de drempel van het kam pioenschap. De Leidse gewichthef- fers, die met twee punten voorsprong aan de leiding gaan, ontvangen mor gen in de laatste competitiewedstrijd het Rotterdamse Olympia. Coach Brandt is vol vertrouwen dat zijn team het kampioenschap van de af deling West zal behalen. De wed strijd vindt plaats in het clublo kaal Albert Schweitzerschool aan de De nier werd vervoerd in een spe ciale verpakking, die in het Niercen trum te Leiden is ontwikkeld. De nier wordt eerst doorstroomd met een koelvloeistof, zodat hij een constan te temperatuur van vier graden bo ven nul krijgt. Hij wordt dan in een plastic zak gedaan die op zijn beurt weer in een plastic zak vol ste riel ifs komt. Om dit geheel komt een derde plastic zak, die gewikkeld wordt in steriele operatiedoeken. Dit pakketje wordt in een koeldoos ge plaatst en de nier kan zo uren goed- blijven. trouwen zal schenken en daar waar moget«k en verantwoord aan deze 0ude"vït "t^vlng 2 uur). De stichting de nodige bustand te ver- pioegopstelling luidt: A. d. Bruin, Th lenen. Om het de stichting mogelijk Sanders. N. Faas. H. Zirkzee, A. Hil- te maken haar werkzaamheden te lebrand, S. Holswilder, D. v. 't Riet. kunnen beginnen, stellen B. en W. Op 2 en 16 maart organiseert de de raad voor een subsidie toe te Leidse vereniging in de Vijf Meihal kennen van f. 1.000,- voor de bestrij- de nationale gewichthefkampioen- ding van de aanloopkosten. j schappen. OEGSTGEEST Het Leids Schaakkampioenschap heeft dit jaar een redelijk sterke bezetting, met als uitgesproken favoriet J. Piket. Hij kan evenwel geduchte tegenstand ontmoeten van b.v. een Welland, een Verberg of broer Th. Piket. Enkele routiniées als Kohlbeck, Ketting of Bey zijn tevens in staat voor verras singen te zorgen. In de gisteravond in /.Het Witte Huis" te Oegstgeest gespeelde eer- ste-ronde stuitte J. Piket al dadelijk op hardnekkige tegenstand van club genoot W. de Haas, die eerst in het verre eindspel zijn verzet staakte. Th. Piket moest zelfs, zy het in ge wonnen stelling, afbreken tegen de vrijwel onbekende, doch verrassend sterke Kerkdijk. J. H. Verberg kon zijn reputatie als favoriet (nog) niet waarmaken. Tegen zijn aanzienlijk lager geplaat ste Philidorgenoot H. B. Gerritsen bereikte hij na tam spel niet meer dan remise. Ook remiseerden Ket ting en Kohlbeck. waarbij laatsge- noemde in verloren stelling een in genieuze „eeuwig schaad-composi tie op het bord toverde, tot verbijs tering van Ketting, die zich al win naar waande Het Voorschotense duel Bongers-Sluyter eindigde in 'n duidelijke zege voor Bongers, die de kanshebbers in de gaten moeten houden. Verdere uitslagen in Groep I: Sik kelBey 01, WeberBarendse Vi Va. De partijen H. MartojoWiebes. WeilandP. J. Piket en v. d. Bult Boonstra werden uitgesteld. Verrassing In Groep II al dadelijk een verras sing. G. Haasnoot met W Binnen dijk groot kanshebber, verloor en zelfs vry gedecideerd, van de talent volle Lincewicz, die men tot derge lijke prestaties nog niet in staat had geacht. Binnendijk maakte geen fout te gen de altijd taaie Teleng. Verdere uitslagen ln Groep II: KuiperDe Jong 10; NoortMolenaar 01. KoetKanbier 01, MieremetHen- drikse VaVs, BoeleeKisman V4V4, Verbiest^Verkuyl V&—V6 en Serdijn- Wes tra uitg. Volgende week donderdag wordt in het „Witte Huis" de tweede ron de verspeeld. Benoeming van onderwijzeres ZOETERWOUDE In de verga dering van 27 oktober 1967 besloot de Zoeterwoudse raad met ingang van 1 oktober als onderwijzeres in tijdelijke dienst aan de openbare la gere school te benoemen mej. M. G. van der Kolk. Thans verzoekt mej. Van der Kolk haar m.i.v. 1 januari 1968 te benoemen in vaste dienst. B. en W. hebben hierover advies in gewonnen van de inspecteur van het lager onderwijs. Overeenkomstig dit advies stellen zij de raad voor tot benoeming in vaste dienst per 1 ja nuari 1968 te besluiten. ZOETERWOUDE B. en W. van Zoeterwoude hebben van de heer N. Th. de Jong, wonende aan de West- elndseweg, schriftelijk de bereid verklaring ontvangen, dat hij aan de gemeente enige percelen welland wil verkopen voor een totaalbedrag van f 54.623.25 of f 2,75 per m2. B. en W. adviseren de raad dit aanbod te aanvaarden. Deze perce len grond zijn namelijk gelegen in het in voorbereiding zijnde bestem- fingsplan Westeindeseweg. Voor de realisatie van dit plan is het ge wenst. dat alle in dat plan gelegen gronden eigendom worden van de ge meente. Raad van Zoeterwoude gaat vergaderen ZOETERWOUDE De gemeente raad van Zoeterwoude komt donder dagavond om acht uur in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende agendapunten voorstel van burgemeester en wet houders betreffende de melding van voorgenomen maatregelen aan de gewestraad; tot het openbaarverkla- ren van de straat in Zonnegaarde; tot vaststelling van de vergoeding Ingevolge de kleuteronderwijswet en het verlenen van voorschotten; tot vaststelling van de vergoeding inge volge art. 101 der Lager Onderwijs wet over 1968 en het verlenen van voorschotten over 1969; tot het ver lenen van medewerking aan het be stuur van de r.k. kleuterschool „De Krakepit" aan de Hoge Rijndijk"; benoeming in vaste dienst mej. M. G. van der Kolk als onderwijzeres aan de o.l. school; voorstel van bur gemeester en wethouders betreffen de de huur van een gymnastieklo kaal; voorstel van burgemeester en wethouders tot aankoop van enige percelen weiland; wijziging begro tingen Grondbedrijf 1968 en 1969 aan koop grond Paardekooperwijziging begrotingen Grondbedrijf 1968 en 1969 aank, Dorpsstr 34; wijziging Gemeente begroting verhoging huur gymnastiekzaal Dorp f 744.33; wijzi ging Gemeente begrotingen aankoop Zuidb. weg hoek Zuidhof. Bedrag voor aanleg van sportvelden niet goedgekeurd ZOETERWOUDE Gedeputeerde Staten van Zuid Holland hebben het besluit van de Zoeterwoudse raad tot wijziging van de begroting dienst 1968, waarin ten laste van de kapi- taaldienst een bedrag van f 150.000,- ls geraamd wegens kosten voor de aanleg van sportvelden aan de Nieu- weweg, niet goedgekeurd. Daarom stellen B. en W. de raad voor by de Kroon in beroep te gaan. Dit krediet was reeds geraamd in de dienst 1967 en door Gedeputeerde Staten goedgekeurd bij besluit van 7 augustus 1968 nadat B en W aan Gedeputeerde Staten by schrijven van 34 juli 1968 hadden bericht, dat uit de verkoop van bouwgrond een bedrag van f 150.000— voor de fi nanciering van de aanleg beschik baar was. Deze omstandigheid wordt in de beschikking van Gedeputeerde Staten niet vermeld. Daarin wordt gesteld, dat de dekking van de uitgaaf zou plaats hebben uit het fonds dorpsuit leg. Dit financieringsplan was reeds verlaten. De overige overwegingen: een exploitatieopzet; afschrijving van de investering wegens grondkosten, menen B. en W moeten ook over wogen zijn zij de eerste goedkeuring van 't krediet. B. en W. moeten dan ook concluderen, dat het betrekken van de financieringsmiddelen uit het fonds dorpsuitleg de overweging is geweest tot niet goedkeuring. Aange zien deze gedachte niet in overeen stemming is met de realiteit menen B. en W. dat met vrucht voor ziening kan worden gevraagd bij de Kroon.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 13