Kaapvliegen is gevaarlijl Gezond heidsgolf over Rood-China Weer een Mariner naar Mars Het ontbreekt aan afdoende rechtsregels Peking bestrijdt schrikbarende achterstand op medisch gebied Rode planeet" krijgt weer bezoek van Amerikanen Catastrofaal Proces in Moskou wegens verspreiden van pamfletten TIEN DODEN BIJ ONLUSTEN IN PAKISTAN jj a 99 Engeland geplaagd door sneeuwstorm E HAAGSE faj AGENDA IV> PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 20 FEBRUARI ïgg DEN HAAG (GPD) Piraterij leek in onze dagen een ouder wets handwerk te zijn geworden. Het inpikken van galjoenen vol Spaanse gouden munten oftewel dubloenen komt niet vaak meer voor, maar gaandeweg heeft het internationale misdadi gers- en avonturiersgilde een moderne variant gevonden in de luchtvaart. De politieke troebelen rond Cuba, de Middellandse Zee en in het Midden-Oosten brengen steeds meer desperado's ertoe voor hun eigen soms nogal onduidelijke belangen de ver- keersvliegerij aan te grijpen bij de enige nog overgebleven Achilleshiel: de weerloze gezagvoerder, die met 180 mensen levens en een machine van 25 miljoen gulden in zijn handen enige redenen heeft een met een schietwapen onderstreept be vel op te volgen. Van de 58 gevallen van kaapvaart, die zich sinds het begin van de aviatiek hebben voorgedaan, gebeurden er 32 in de afgelopen 13 maanden! In januari alleen al werden twaalf verkeersvliegtuigen gedwongen van hun vastgestelde koers af te wijken en op Cuba te landen. Weliswaar werden zij na korte tijd vrijgegeven, maar de schrik die er by passagiers en bemanning is ingebracht draagt er niet toe bij de luchtvaart in die streken populairder te maken. Geen wonder, dat allerlei instanties zich 't hoofd hebben gebroken over de vraag wat er tegen dergelijke overvallen in de lucht gedaan kan worden. Zonder veel succes tot nu toe, zoals de prak tijk bewijst. Om de ernst van de situatie goed te kunnen begrijpen dient men te we ten, dat het afgaan van een enkel schot in een modern verkeersvlieg tuig catastrofaal kan zijn, ook als de gezagvoerder niet wordt geraakt. De cabine is immers een nagenoeg lucht dicht afgesloten huls. waarin het, door een forse overdruk ten opzichte van de omringende ijle lucht, pas sagiers en bemanning mogelijk wordt gemaakt zonder verdere hulpmidde len te ademen. Plotseling wegvallen van die druk (in luchtvaarttaai „ex plosieve decompressie" geheten) kan vele nare gevolgen hebben, van be wusteloosheid van de vliegers tot een uit elkaar rijten van het vliegtuig toe. Er is nog een ander gevaar, dat de overvallers zelf nauwelijks beseffen. Verkeersvliegtuigen vliegen aan een lijntje. Voor zij opstijgen wordt hun route nauwkeurig vastgelegd in een vluchtplan, dat aan allerlei controle- instanties wordt bekend gemaakt, Luchtverkeersleiders in d e over te vliegen gebieden zien er op toe dat nimmer twee vliegtuigen te dicht bij elkaar in de buurt komen. Botsingen worden zodoende vermeden, maar voor deze optimale veiligheid is het nodig, dat de vliegers geen streep van hun koers afwijken. Kaapvaart dwingt hen juist wel van hun pad. Gevolg: een ongecontroleerd toestel, dat zich dwars door de luchtweg van andere machines boort! gende, maar wel meest zinnige want veiligste oplossing: doen wat je ge zegd wordt, zonder verzet. Eén concrete maatregel kon wel worden genomen. Aan boord van de meeste Amerikaanse vliegtuigen in de zuidelijke regio bevindt zich nu een knopje, waarmee de vlieger aan de verkeersleiding een seintje kan geven als hfj overmeesterd wordt. Op de ra darschermen wordt dan 'n waarschu wend cirkeltje om de blimp" van het betrokken vliegtuig getrokken, zodat luchtaanvaringen tenminste vermeden kunnen worden. In andere delen van de wereld zal de vlieger zyn overval ler duidelijk moeten maken. dat. een onmiddellijk rapport van de over meestering ook in zyn belang is. Afwijzing In het theoretische vlak wordt aan nog andere dingen gedacht. Knut Hammarskjöld. secretaris-generaal van de Internationale Vereniging van Burger luchtvaartmaatschappijen I.A.T.A., is naar Cuba gereisd om Fidel Castro en de Cubaanse luchtvaart autoriteit een openlijke en krachtige afwijzing van de kaapvaart naar hun land te vragen. Resultaten van dit ge sprek zijn niet bekend, maar al eer der is gebleken, dat de Cubaanse dic tator weinig gesteld is op de lieden, die op zo ongewone en geruchtmaken de wijze zijn land komen binnenval len. Als zij niet in de gevangenis wor den geworpen krijgen zij vaak een niet door een c.a.o. gedekte job in de landbouw toegewezen. Wie naar Cuba wil kan gebruik ma ken van de normale lijndiensten op Havanna, er zijn er genoeg, zo rede neert Castro. Daarnaast is in januari aan alle le den van de IATA de oproep uitge gaan erbij hun regeringen op aan te dringen het kapen van een vlieg tuig als misdrijf aan te merken. Te gelijkertijd werd druk uitgeoefend op de Verenigde Naties. Merkwaardig genoeg zijn er namelyk geen afdoen de rechtsregels voor het beoordelen van luchtpiraterij. In 1963 werd in Tokio een verdrag inzake agressieve acties aan boord van luchtvaartuigen opgesteld, maar van de 61 daar vertegenwoordigde landen hebben tot nu toe slechts en kele Oost-Aziatische en de drie Scan dinavische het geratificeerd. In Nederland verkeert de departe mentale en parlementaire behande ling in vergevorderde staat. Op 30 januari is de memorie van antwoord van de drie betrokken departemen ten (Justitie. Buitenlandse Zaken en Verkeer en Waterstaat) naar de Tweede Kamer gezonden. Zolang ech ter niet een meerderheid van de op stellers het verdrag heeft geratifi ceerd kan het niet in werking treden en blyft de vraag door wie en op welke wijze luchtpiraten moeten wor den berecht maar vagelijk beant woord. Vandaar dat ook kaapvliegen voordeliger is dan men denkt. In Londen is een pannekoek- race gehouden ten bate van het steunfonds voor kinderen „Save the children Fund". Aan deze wedloop werd deelgenomen door 21 vrouwelijke studenten in mini rokjes. De wedstrijd werd gewon nen door Susan Fremlin van King's Collegedie na afloop door mede-studenten op de schouders werd genomen en bij die gelegen heid haar pannekoek een meter de lucht in zond. Controle Wat is ertegen te doen? Eerst is de gedachte gerezen alle pasagiers die in het zuiden van de Verenigde Staten aan boord gaan op wapens te onder zoeken. Maar in Amerika is het hele maal niets bijzonder wanneer iemand een wapen bij zich draagt, talloze hebben er een vergunning voor, dus een eventuele controle zou weinig uit halen. Bovendien is zij tijdrovend en vervelend voor de duizenden mensen, die dagelijks per vliegtuig op reis gaan zonder iets kwaads in de zin te hebben. Doorzoeking van hun koffers en tasjes zou hen tenslotte nog herin neren aan 't feit, dat hun vliegtuig best eens in de lucht gestolen zou kun nen worden, ook niet bepaald een ge ruststellende gedachte. Afsluiten van de stuurhut en bewa penen van de bemanning was 't vol gend idee. maar aan revolverduels in een vol vliegtuig bleek weinig behoef te te bestaan Om dezelfde reden werd afgezien van het mee laten vliegen van judo-en karatevech:e zodat uit eindelijk achter de schermen werd geconcludeerd tot de weinig bevredi- MOSKOU (AFP) In een proces in Moskou is gisteren de 31-jarige Irma Belgorodskaja, die beschuldigd wordt van „het vervaardigen en in omloop brengen van materiaal waar in de Sowjetrussische staat wordt be lasterd". veroordeeld tot één jaar werkkamp. Zy werd op 7 augustus van het vorige jaar aangehouden, na dat zy by ongeluk in een taxi een vyftigtal doorslagen had laten liggen van een petitie van dissidente intel lectuelen. In dit verzoekschrift werd de vrijlating gevraagd van Marts- jenko. die toen in hechtenis was ge nomen omdat hy in een brief aan Russische bladen geprotesteerd had tegen de Sowjetrussische druk op Tsjecho-Slowakye. Op de dag dat Sowjet-Rusland en vier andere Oost- europese staten Tsjecho-Slowakye binnenvielen, weid Martsjenko tot 1 jaar dwangarbeid veroordeeld, om dat hy niet in het bezit was van een voor Moskou geldige verbiyfsvergun- ning. Irina Belgorodskaja is familie van Larissa Daniël, de vrouw van de ge vangen schryver Joeri Daniël, die zelf vorig jaar tot vier jaar verban ning werd veroordeeld wegens deel neming aan een demonstratie tegen de bezetting van Tsjecho-Slowakye. (Van onze correspondent Christian Roll) HONGKONG (GPD) Mao Tse-toengs „culturele revolutie" heeft tenslotte ook nog geleid tot een campagne tegen de gezond heidsdienst en de medici van com- munistisch-China. De hele ge zondheidsdienst moet worden „gerevolutioniseerd". China heeft voor zijn 750 miljoen inwoners veel te weinig artsen, die boven dien nog in grote meerderheid in de steden wonen. Slechts met te genzin trokken zij tot dusver naar het platteland, waar het leven hard is en de inkomsten gering. Al vóór de culturele revolutie had Mao in 1965 een .gezondheidscam pagne" aangekondigd, met als slo gan: „In de medische en de open bare gezondheidsdienst behoort het accent op de landelyke gebieden te liggen". Mao zei toen ook: „De boe ren ontvangen geen medische behan deling. Zij hebben geen artsen en geen medicynen. Het ministerie voor Gezondheid is geen ministerie voor Volksgezondheid, het is een minis terie voor de steden en de mandary- nen geworden". Inderdaad hebben de hoge partij functionarissen, net als indertyd de mandarynen. tot nu toe hun eigen dokters gehad. Ongetwijfeld zou het, onder het tot dusver geldende sys teem. nog tientallen jaren hebben ge duurd voordat er een behooriyke medische verzorging van de boeren tot stand was gekomen. Daarom be sloot Mao tot een radicale hervor ming. In de eerste plaats zal de medi sche studie, die vyf tot zes jaar duurde, worden verkort tot hoogstens drie jaar. Daarna moeten de studen ten in gezondheidsteams, die de com munes bezoeken, praktische ervaring opdoen. Jonge artsen moeten ertoe worden gebracht zich definitief op het land te vestigen, de ziekenhuizen in de steden zullen mobiele kolonnes het land in moeten zenden Boven dien moet men komen tot herwaar dering van de traditionele Chinese medicynen. waar ongetwyfeld veel goeds in zit. Alle artsen, die Wes- terse medici/hen studeren, dienen ook een cursus in de traditionele ge- I neeskunst te volgen. In de communes zullen de medici in de toekomst de zogenaamd „bloots- voetse dokters" moeten opleiden, die kunnen worden toegevoegd aan de produktiebrigades en hun activiteit als medicus slechts als nevenfunctie bedryven. De „blootsvoetse dokters", die zo worden genoemd omdat zy ook op het veld werken, kunnen op grond van hun praktische ervaring diagnoses stellen, eenvoudige ziekten behandelen en. kleine operaties uit voeren. Verder is het hun taak om verplegers op te leiden die in de produktieteams als EHBO-ers funge ren. Mao Tse-toeng heeft over de bloots voetse artsen gezegd: „Als ze al niet in elk opzicht voortreffelyk zyn dan blyven ze toch al tyd beter dan medicynmannen". De medische be handeling is tot dusver niet gratis geweest in China. Voor de boeren wordt echter nu een coöperatieve ge zondheidsdienst opgericht, waaraan zy twintig tot dertig feng per maand betalen en in ruil daarvoor gratis medische behandeling ontvangen. Het tekort komt voor rekening voor het welvaartsfonds van de produktiebri gades. Er spoelt nu over China een grote „gezondheidsgolf", waarin het accent ligt op voorkoming van ziekten en verhoging van de algemene gezond heidstoestand. Arbeiders van een staal fabriek in Sjanghai krygen byvoor- beeld in een ziekenhuis een scholing in gezondheidszorg waarvan zy in hun werk zullen kunnen profiteren. In de steden worden vaak per woon blok gezondheidsteams samengesteld uit de vrouwen van revolutionaire ar beiders, vrouwen die een korte oplei ding krijgen in een kliniek en voor al moeten toezien op de hygiëne. In de ziekenhuizen worden eenvoudige operaties uitgevoerd door verpleeg sters. Militaire artsen hebben met i acupunctuur doofstommen het ge hoor teruggegeven (wier eerste woor den waren: .Lang leve voorzitter I Mao Tse-toeng" Het accent ligt in de medische vor ming op het verzamelen van prak tische kennis. Steeds wordt er de na druk op gelegd dat men zich moet kunnen aanpassen by allerlei om standigheden en met beperkte mid delen het maximale moet nastreven. Waar geen ziekenhuizen zyn, moeten operaties tenslotte in woningen on der vaak primitieve omstandigheden worden uitgevoerd. Het doel is by dit alles de Westerse met de traditio nele Chinese medische kennis te la ten versmelten. KARATSJI (AP) Gisteren is het in verscheidene delen van Oost- Pakistan opnieuw tot ernstige on lusten gekomen waarbij naar schat ting tien personen zijn gedood en meer dan honderd gewond toen le ger en politie het vuur openden op be togende menigten en deze. met bajo net-charges trachtten te verdrijven. In Senbagh trachtte een menigte van tienduizend personen een politie bureau te overvallen. De politie opende het vuur w aarby drie de monstranten werden gedood en vier gewond. In Dacca zyn zes per sonen gedood by onlusten die nu reeds de vierde achtereenvolgende dag duren. Ook in Koesjtia werd een demon strant gedood door politie toen deze I het vuur opende op een menigte van 700 die overheidsgebouwen in brand wilde steken. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. R'dt Twente Vlisslngen Z.a-Llmburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux B'ussel Frankfort Geneve Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürlch temp a 2 lag 24 u. i d O 03 ijsregen -3 -4 ij zei -2 -3 6 ij zei -3 -3 6 ysregen -3 -5 6 mist -2 -8 4 sneeuw -2 -4 3 m ijzel -3 -3 1 sneeuw -2 -3 3 motregen -2 -2 4 geh. bew. -1 -1 3 geh. bew. 3 1 0.1 geh. bew. 14 10 3 licht.bew. 13 6 0 licht bew. 13 6 0 geh. bew. -2 -3 1 licht bew. 13 6 2 geh. bew. -0 -1 3 geh. bew. 0 -0 3 onbew. 5 1 11 onbew. 12 2 18 sneeuw -9 -11 1 z. bew. 10 2 0 zw. bew. -1 -4 0 1 half bew. 15 9 4 sneeuw 2 0 19 regen mist 2 -1 -1 -1 17 5 onbew. 12 3 2 onbew. 21 8 51 licht bew 12 7 0 mist 9 7 16 zw. bew. -5 -9 0.1 1 geh. bew 4 3 zw. bew. 15 13 0.2 sneeuw -5 -8 2 zw bew. -2 -0 0 regen 8 1 3 LONDEN (AP) Vele delen van Engeland zyn vrywel verlamd door een nachtelyke sneeuwstorm, die in het noorden een aantal steden en dorpen van de buitenwereld heeft afgesneden De wegen staan vol ver laten automobielen. By Londen zyn twee personen om het leven gekomen, toen hun auto in een sneeuwmassa slipte. Een trein ontspoorde, maar geen van de pas sagiers werd gewond. Forensende automobilisten wer den gewaarschuwd vanochtend niet naar Londen te rijden, aangezien de zware sneeuwval langzamerhand overgaat in regen. De vliegvelden Heathrow en Gat- wick zyn gesloten aangezien de startbanen door sneeuw zyn geblok keerd. «Van onze redacteur ruimtevaart) LEIDEN Amerika gaat zondag proberen opnieuw een onbemand ruimtevaartuig van het type Mari ner naar de omgeving van de pla neet Mars te zenden. Deze Mariner VI zal op 24 maart gevolgd worden door de Mariner VII, die als dupli caat van de eerstgenoemde be schouwd kan worden. De reis van beide ruimtevaartuigen d.v camera's aan boord hebben om opnamen van het Marsoppervlak van 3.200 kilome ter hoogte te nemen, zal ruim 5 maanden in beslag nemen. Eind ju li zal de eerste van het tweetal de rode planeet bereiken. De onderlinge afstand van de pla neten Aarde en Mars is dan gunstig voor een dergelyke onbemande ver kenningsreis. Zo'n gunstige stand komt eens in de 19 maanden voor. Verwacht kan daarom worden dat ook Rusland, dat de laatste tyd een veel grotere belangstelling voor de planeten dan voor de maan betoont van deze gunstige gelegenheid ge bruik zal maken. Zowel Amerika als Rusland heb ben enkele Marsschoten op hun naam staan. Maar alleen de vlucht van de Amerikaanse Mariner IV werd een succes. Na een reis van 228 dagen over een afstand van on geveer 500 miljoen kilometer scheer de de Mariner op 14 juli 1965 op I 13 000 kilometer afstand langs Mars. Tydens deze passage werden 22 fo to's van het planeetoppervlak geno men. die aan boord werden ontwik keld. Later werden zy radiografisch naar de aarde overgeseind. Zy ont- I huiden een Marsoppervlak dat ver rassend sterk aan de maan deed denken: een grote hoeveelheid el kaar ten dele overlappende kraters van uiteenlopende omvang, afgewis seld met kiaterloze vlakten. Van de befaamde „kanalen" was geen spoor op de foto's te vinden. De Mariner deed voorts metingen over stralings- verschynselen by Mars en ook van de atmosfeer van de planeet waar over overigens al vry veel bekend is door waarnemingen vanaf de aarde. Veel betere resultaten Inmiddels zyn de fototechnieken en andere ruimtewaarnemingsme thoden revolutionair verbeterd, zo dat de Amerikanen van hun nieuwe Mariner-missies, waart>y bovendien de planeet op veel kortere afstand zal worden benaderd, aanzienlijk ge detailleerde resultaten mogen ver wachten. Het vry primitieve en be scheiden Mariner-programma is de voorbereiding voor veel ambitieuze re toekomstprojecten voor het onder zoek van de buurplaneten Mars en Venus. De ruimtevaart heeft zich het eerst op het dichtst by gelegen doel, de maan. geconcentreerd. Doch nu reeds moeten de eerste voorbe- j reidingen worden getroffen voor een diepgaand onderzoek van het plane tenstelsel. wanneer binnenkort de maan bereikbaar is geworden. Weliswaar is Venus een byzonder interessant onderzoekersobject, om dat deze planeet zich vermoedeiyk in een jonger ontwikkelingsstadium dan de aarde bevind, maar de om standigheden op deze planeet bie den in vele opzichten wat minder perspectief voor gedetailleerd onder zoek. Vandaar dat de Amerikaanse Interesse vooral uitgaat naar Mars als voornaamste doel na de maan. Bovendien is Mars het hemel lichaam in ons zonnestelstel waar de meeste kans bestaat om sporen van leven buiten de aarde te vinden, het- zy in de vorm van micro-organen, 1 hetzy in de vorm van zeer eenvou- dig plantaardig leven of in een fos- sielenvorm. Zachte landing De Amerikanen hebben door be zuinigingen in de laatste jaren enige belangryke Marsprojecten in de ys- kast moeten stoppen. Maar er staan toch enkele ambitieuze objecten op stapel. Zo worden ln 1971 nog twee Mariners gelanceerd voor het bepa len van plaatsen waar ln 1973 kleine onbemande verkenners een zachte landing zouden kunnen uitvoeren. Deze verkenners hebben meetinstru menten, fotografische apparatuur, instrumenten voor lucht- en bodem- analyse en voor het vinden van le venssporen aan boord. Het zal nog geruime tyd duren voordat de Amerikanen in staat zyn een bemande vlucht naar Mars te maken. Er is enige jaren geleden sprake geweest van een mogeiyke samenwerking van Russen en Ame rikanen in een dergelyk project, maar de kansen hierop schynen thans verkeken te zyn. De koude oorlog is daarvoor niet snel genoeg geliquideerd. De reeds eerder genoem de bezuinigingen hebben de kans voor de Amerikanen om op eigen houtje nog voor het einde van de ja ren '70 iets dergelyks te verwezen- lyken vrywel geheel de bodem inge slagen. Wanneer de indruk juist is dat de Russen al geruime tyd hun hoofd aandacht schenken aan planeet in plaats van aan maanonderzoek, zullen zy ongetwijfeld in staat zyn omstreeks 1975 een bemande expe ditie. althans een vlucht langs Mars of Venus te zenden. En misschien zelfs ln die jaren een landing op Mars uit te voeren. DONDERDAG Kantine Clos en Leembruggen (Dg de Binnenvestgracht)Philatelica. 7j uur nam. Gerecht 10 Viering eerste lustra Jongerencontact Ned. Ver. van Hm vrouwen 8 uur nam. ZuiderkerkToonkunst-concert, Kc* Verheul (fluit) Jan van der M« (piano), 8 uur nam. VRIJDAG Snouck Hurgronjehuis Rapenbui 61) Maatschappij der Nederlandse L terkunde. Spr. mevr. dr. Olga Krijt, va (Praag) over „Bevolkte eenzaaj held" 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer) Jaarvei dering (met films en dla-wedstriji Ned-. Chr. Reisverenlging 7.30 uur nai Rudolf Steinerschool Langebrug 8] Cursus Centrum voor vrij geestesleve Spr. dhr, H. D. van Goudoever ov ..De ontwikkelingsweg" 8.15 uur nam Den Burcht Selsklp Frysl&n/0> Grunnegerlaand Luctor et Emergo. 0] treden van folkloristische dansgro, „Twente" 8 uur nam. Aula school Asserstraat. N.C.Vl afd. Centrum. Jaarvergadering 8 nam. Oegstgeest (Rljnzichtweg 27) Vol Evangelie-gemeente Spr. mej. J. ti Wieringen 8 uur nam. Auberge Francaise (Kloksteeg Cabaret Peter de Jong m.m.v. Don* ten Hooven 9 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 ..De Dull boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8- uur nam. Oude Vest 13 Evangelisatie Christe gem. „Ecclesia" 8 uur nam. ZATERDAG Leonard uskerk (Haagweg) Jon« renmis Celebrant kapelaan G. Slull Oegstgeest (Het Witte Huis) Scha* sociëteit Palamedes 2-5 30 uur nam Gerecht IC Soefi-beweging. Spr. n vrouw M. M. Bosman-Schurink ,,'s Mensen zoeken naar God". 11 voorm. Ons Centrum (Hoolgrt. 84) Hu Verbond spr. dr. J. Cohen 10.15 voorm. Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) meen te voor oorspronkelijk chrisfc dom, afd Oegstgeest Spr. evang. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chi tus van de heiligen der laatste dog 11.30 uur voorm Oude Rijn 3 Pinkstergemeente evang. Robert 2 uur nam. MAANDAG Schouwburg Franse WIKOR-vo Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur middag. Rest. De Doelen Leldse Amateurfol graf en vereniging 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Kunstkring Voor len. Guameri-trio 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (Foyer) K. en Fllmlezing „Rusland, mythe en w keiykheid" 8 uur nam. DINSDAG Museum voor Volkenkunde K. O. spr. ir. G. C. Lange over „Woi en leven in Nederland en West-Eu pa" 8 uur nam. StacAhuis (wachtkamer trouwzaal) Z ting Bouwfonds Ned. Gemeenten uur nam. Jeugdhuis (Breestr. 19) Spreekuur Cl Emigratiecentrale 7-8 uur nam. Ars Aemula K. en O. Filmclub met speelfilms uit Canada. Franto en Tsjecho-Slowakije 8 uur nam. De Lakenhal K. en O. Concert A sterdams Strijkkwartet 8 uur nam Museum voor Volkenkunde. K. en Spr. ir G. C. Lange over „Wonen leven in Nederland en West-Europ 8 uur nam BIOSCOPEN Camera: „Romeo en Julia". 14 Dag (beh. wo.) 2.30, 7 en 9.30. Zoi 4.30, 7 en 9.30, Do. vr en zat nacl voorstelling: „Verleden Jaar ln Mart bad", 18 Jr. 24 uur. Zond- en wo-m „SJora en SJimmie en de Gorilla", 2; Lido: „The graduate". 18 Jr. D 2.30, 7 en 9.15, zond ook 4 45. Luxor: „Sex en chantage". Dag. 2.30. 7 en 9.15, zond ook 4.45 Studio: „De grote stilte". 18 Jr. D 2.30, 7 en 9.15, zond ook 4.45. Rex: „Blonde handel voor 1st* boel", 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15, za ook 4.45. Nachtvoorstelling vr en a .La cloclara", 18 Jr. 23.30 uur. Trianon: „De wurger van Bostol 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15. zond o 4.30. TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vllst: Kedi (tel ningen, grafiek) en Wim de M> keningen) (tot 27 februari.). Academiegebouw: Gulllaume Lo- njoe, schilderijen (tot 21 februari). Rijksmuseum van Oudheden (E penburg 28)Werkd. 10 uur voorm 5 uur nam.; zond. 15 uur nam. Rijksmuseum voor tfolkenkuni (Steenstraat 1) dag. 105 u.; 's dags 15 uur nam. Rijksmuseum voor de geschiede der natuurwetenschappen. Dag. 10- uur. zond. 14 uur. Ned.-Legermuseum: Geopend mai dag tot en met vrydag 9 uur voorm 5 u. nam., zon. en feestdagen 1- uur nam. Buitencentrum „Korte Vliet": fo& expositie, dagelijks van 10-12 en (t/m 28 februari) Sted. Museum ..De Lakenhal" t< toonstelling van best verzorgde boei (t'm 10 maart). Kunstzaal Heuff (Wassenaar) Sch derilen Adrian Stahlecker, maandagi m zaterdag van 10-5 uur (bovendi dinsdagsavonds van 8-10 uur) (t/tt maart). Avond- en nachtdienst der apotheH Geopend voor spoedeisende gen len: apotheek van Driesum. Mi 110. tel 20406 Apotheek R. van Breest Smallenbs te Leiderdorp en Apotheek Voorschot zyn de gehele week geopend. L de i Har de I de nog ker velt (kr; des voo gels mei het tag< was dc 1 De Lei' van Die pad de den van Hé (nog maa: vers! deze tot 2 de r gesti pari voge Koos ke door voge acht ren i Van die in c wint In noch tyde eige: zeke Opv: dere ren" In t om kom tuin „hui De de het dat c ken vori| vog de en dich wan door den' dan Dat Jaar dit al c port zo: u er naa: voce alle heei vooi leen dier honi ver. voor 3 DONDERDAG Dlllgentia. 20.15 uur: Cabaret FrsJ en Flet Koste* „Feest".

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2